تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

پناهجویان سوری در گفت‌‌وگو با شین‌هوا:

اروپا سرزمین رویاها نبود می‌خواهیم به سوریه بازگردیم 

  ۳۰ /۰۶ /۱۳۹۴

Image result for ‫پناهجویان سوری‬‎

شرایط برای پناهجویان در اروپا، آنقدر بغرنج، وخیم و بحرانی شده که عده‌ای از آنها به این نتیجه رسیده‌اند، برای آنها اروپا نه تنها سرزمین رویاها نیست بلکه، سرزمین نقمت و فلاکت و بدبختی است؛ عده‌ای از این مهاجران اعلام می‌کنند حتی با وجود خطرات داعش، خواستار بازگشت به کشورشان هستند.
ارتش مجارستان تانک‌های خود را برای سرکوب مهاجران وارد عمل کرد. در آلمان نژادپرست‌ها بار دیگر با یورش به کمپ پناهجویان آن را به آتش کشیدند؛ کشورهای گروه «ویسگراد» شامل مجارستان، لهستان، جمهوری چک و اسلواکی با سهمیه‌های الزام‌آور برای توزیع مهاجران و پناهجویان به شدت مخالفت کردند؛ مرکل از مواضع حمایتی خود درباره پذیرش پناهجویان عقب نشینی کرد؛ ده‌ها مهاجر دیگر در دریا غرق شدند و ...
اینها اخباری هستند که طی همین یکی دو روز گذشته بر روی خروجی رسانه‌های بین‌المللی قرار گرفته است. وضعیتی که توصیف شد تنها بخشی از درد و رنج بی‌پایانی است که صدها هزار پناهجوی سوری در راه رسیدن به بهشت خیالی خود یعنی اروپا متحمل می‌شوند. برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند، این، بزرگ‌ترین بحران مهاجرت به اروپا پس از جنگ جهانی دوم به شمار می‌رود.
خلاصه اینکه فلاکت، بدبختی و خطرات جانی و مالی و ناموسی بسیاری از زنان و کودکان و جنگ زده‌های عمدتا سوری را که از ترس داعش و به امید یافتن یک زندگی آرام و بی‌خطر به سمت اروپا سرازیر شده‌اند به شدت تهدید می‌کند. همین مسئله خبرنگار خبرگزاری رسمی چین(شین هوا) را به جمع مردم سوریه کشانده است.
این خبرگزاری در گزارشی از دمشق با اشاره به این وضعیت می‌نویسد:  «اخبار مربوط به آوارگانی که به امید زندگی بهتر در اروپا جان خود را از دست می‌دهند این روزها در صدر گزارش رسانه‌ها قرار دارد اما برخی آوارگان سوری می‌گویند بی‌خانمانی واقعی در داخل سوریه نیست و هنگامی آغاز می‌شود که قدم در خاک کشور دیگر می‌گذارند.»
بر اساس این گزارش، «افرادی هستند که اروپا را فرصتی بزرگ و سرزمین رویاها تجسم می‌کنند اما بسیاری از آنها پس از ورود به اروپا متوجه می‌شوند که این تصورات خیالی باطل بیش نبوده است.»
یک شهروند سوری که با وجود خطرات داعش حاضر به ترک کشورش نشده در این باره به خبرنگار شین هوا گفت:« چطور می‌توانم به کشوری بروم که هیچ اطلاعاتی درباره آن ندارم. ترجیح می‌دهم در سوریه بمیرم تا اینکه راهی اروپا بشوم. درست است که در مرکز اسکان آوارگان زندگی می‌کنم اما برای خود درآمدی دارم و احساس بی‌خانمانی نمی‌کنم. اگر به اروپا بروم هر لحظه و دقیقه احساس می‌کنم که آواره هستم.»
اینکه چه اتفاقی در اروپا رخ داده و چه رفتاری با مهاجران سوری در این قاره سبز شده که برخی از سوری‌ها، داعش‌های آدمخوار را به این چشم آبی‌ها ترجیح می‌دهند، سوال مهمی است که قطعا با نوشتن و خواندن گزارش نمی‌توان به درستی درک کرد و پاسخی برای آن یافت شاید تحقیر، مرگ تدریجی در غربت یا مواجهه رودر‌رو با حقیقت‌های تلخ موجود در اروپا؛ شاید هم نژاد پرستی مدرن و سیستماتیک در این قاره این عده از سوری‌ها را به این نتیجه رسانده که فرق زیادی بین تعصب کور داعشی و تعصب کور نژادپرستی نیست.


هشدار بی‌سابقه رهبر انصارالله یمن:

تجاوزات آل‌سعود ادامه یابد عربستان را اشغال می‌کنیم 

  Image result for ‫سیدعبدالملک الحوثی‬‎

رهبر جنبش انصارالله یمن ضمن دعوت از مردم این کشور برای ادامه مبارزاتشان در برابر تجاوزگری‌های عربستان هشدار داد، در صورتی که عربستان به تجاوزات خود ادامه داده و برای اشغال یمن تلاش کند ما نیز وارد خاک عربستان خواهیم شد.
 «سیدعبدالملک الحوثی»، رهبر جنبش انصارالله یمن یکشنبه شب در سخنانی به مناسبت اولین سالگرد انقلاب یمن گفت: «در روز 21 سپتامبر2014(30 شهریور)، تمام برنامه‌های دشمنان برای اشغال و هجوم به کشور ناکام ماند و انقلاب، کشور را از تباهی واشغال نجات داد.» وی ضمن تاکید بر لزوم ادامه پایداری و ثبات مردم یمن گفت: «پایداری در برابر تجاوزگری‌ها، گزینه‌ای است که هیچ جایگزینی برای آن نیست.»  رهبر جنبش انصارالله ضمن تاکید بر اینکه «هدف متجاوزان، سیطره بر یمن و امکانات و توانایی‌های آن است» اعلام کرد: «عربستان غیرنظامیان و به ویژه کودکان را می‌کشد در مقابل افسران و سربازان خودش نیز در جنگ کشته می‌شوند.»
وی افزود: «حکومت سرسپرده یمن در مسیری حرکت می‌کرد که کشور عزت و کرامت خود را از دست می‌داد و زمینه را برای تجاوز خارجی به کشور فراهم می‌کرد. این حکومت تلاش می‌کرد مردم را به پذیرش نقض حاکمیت بکشاند. فعالیت‌های پهپادهای خارجی به صورت گسترده در یمن وجود داشت و در بیشتر استان‌ها شهروندان این کشور را به قتل می‌رساند و حتی این پهپادها در مراسم عروسی یمنی‌ها را قتل‌عام می‌کردند و شهروند یمنی به هدف ناچیز این حملات تبدیل شده بود و ساختار حکومت در یمن و نیروهای مزدور، مردم این کشور را به این سطح از پستی کشانده بود.» عبدالملک الحوثی در ادامه تاکید کرد: «در صورتی که عربستان یمن را اشغال کند ما نیز وارد خاک عربستان خواهیم شد.» وی به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی و اقدامات تحریک‌آمیز این رژیم علیه فلسطینی‌ها نیز اشاره کرد و گفت: «عربستان شریک اقدامات دولت اشغالگر اسرائیل علیه مقدسات و مردم فلسطین است. ما در کنار ملت مظلوم فلسطین هستیم و از مسجدالاقصی حمایت می‌کنیم.»
حملات سنگین
 علیه مواضع سعودی‌ها
از سوی دیگر، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن چندین منطقه را در ناحیه «الخوبه» واقع در استان جیزان در جنوب عربستان به کنترل خود درآوردند. براساس گزارش فارس، واحد موشکی ارتش یمن با چهار موشک «اوراگان» موضع نظامی «سد» در منطقه جازان عربستان را هدف قرار داد. ارتش و کمیته‌های مردمی همچنین ۲۵ تانک و خودروی زرهی سعودی‌ها را در جریان یک عملیات گسترده و دقیق در جیزان در جنوب عربستان منهدم کردند.
همچنین میلیون‌ها نفر از مردم یمن دیروز در حمایت از فلسطین و در اعتراض به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی و به مناسبت اولین سالگرد انقلاب مردم یمن در سال ۲۰۱۴ تظاهرات کردند. تظاهرات کنندگان یمنی با سر دادن شعارهایی تجاوزات اسرائیل علیه مسجدالاقصی و ادامه حملات عربستان علیه مردم بیگناه یمن را به شدت محکوم کردند.
سایر رویدادها
روزنامه سعودی الحیات مدعی بازگشت محرمانه رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن به عدن شد.
وزارت خارجه عمان اعلام کرد، انصارالله شش اسیر آمریکایی، انگلیسی و عربستانی را تحویل این کشور داده است.
بر اثر حمله جنگنده‌های سعودی به منزلی در غرب استان صعده واقع در شمال یمن و همچنین به منطقه قدیمی پایتخت یمن ۱۰ کودک و ۵زن به شهادت رسیدند.


صهیونیست‌ها در مسجدالاقصی زدند و رقصیدند ، شیوخ عرب فقط به تماشا نشستند!

Image result for ‫یهودی ها در مسجدالاقصی زدند و رقصیدند‬‎     
رژیم صهیونیستی در جدیدترین هتک حرمت خود یک خواننده صهیونیست و همراهانش را با اسکورت، به مسجدالاقصی برد تا با جشن و رقص و پایکوبی در این مکان مقدس اعتقادات چند میلیارد مسلمان را به سخره بگیرند!
حملات بی‌وقفه صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و نمازگزاران حاضر در آن همچنان ادامه دارد و وارد روز نهم خود شده است.
اما این‌بار رژیم صهیونیستی با مشاهده انفعال شیوخ و سران عرب فضاحت را به حد اعلا رساند و در یک اقدام مفتضحانه و برای هتک حرمت مسجدالاقصی یک گروه موسیقی را همراه چندین رقاصه به این مکان مقدس برد تا در آنجا به رقص و پایکوبی بپردازند. اقدامی که تا این لحظه حتی با محکومیت زبانی مرتجعین عرب هم مواجه نشده است.
این اولین باری است که صهیونیست‌ها اقدام به رقص و پایکوبی و برگزاری جشن به این شکل در صحن مسجدالاقصی می‌کنند و در گذشته فقط اقدام به برگزاری برخی مناسک دینی عادی می‌کردند. اینکه چه اتفاقی افتاده که صهیونیست‌های کودک‌کش این قدر جسور شده‌اند و برخلاف گذشته ترسی از چنین تحرکاتی ندارند، سؤالی است که باید از آل‌خلیفه‌ها و آل‌ثانی‌ها و آل‌سعودی‌ها پرسید.
از سوی دیگر در ادامه هتک حرمت اماکن مقدس اسلامی توسط شهرک‌نشین‌های صهیونیست که از هتک حرمت مسجدالاقصی آغاز شده، شماری از شهرک‌نشینان صهیونیست روز یکشنبه وارد حرم حضرت ابراهیم(ع) در شهر الخلیل شدند! این تجاوزات و هتک‌حرمت‌های بی‌شرمانه در شرایطی صورت می‌گیرد که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به پلیس این رژیم دستور داده در مقابل فلسطینیانی که ایستادگی می‌کنند از گلوله جنگی استفاده کنند! طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده نظامیان رژیم صهیونیستی در میان سکوت معنی‌دار سازمان‌ملل و مرتجعین عرب همچنان به سرکوب تظاهرات فلسطینی‌ها در قدس اشغالی و کرانه باختری ادامه می‌دهند و تعداد دیگری از تظاهرکنندگان را در مناطق مختلف کرانه باختری مجروح یا بازداشت کرده است.
 رژیم صهیونیستی در راستای یهودی‌سازی بیشتر شهر اشغالی قدس و از بین بردن آثار و نشانه‌های اسلامی و مسیحی این شهر، انتخاب اسامی عبری برای خیابان‌ها و محله‌های شهر قدس را هم به تصویب رساند!
مقاومت فلسطین طی یکی دو روز گذشته از نزدیک بودن انتفاضه سوم خبر داده‌اند.
سایر رویدادها
* ده‌ها نفر از خاخام‌های صهیونیست و یهودیان مذهبی با برگزاری تظاهراتی در قدس اشغالی مخالفت خود را با خدمت اجباری در ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کردند.
* رژیم صهیونیستی از بیم حملات تلافی‌جویانه مقاومت، سامانه دفاعی گنبد آهنین را در شهر «سدروت» و «نتیوت» واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی مستقر کرد.
* جنبش حماس روز گذشته در پاسخ به حملات هوایی رژیم صهیونیستی یک موشک از نوار غزه به جنوب فلسطین اشغالی شلیک کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 31 شهریور 1394


میشل عون: ائتلاف با حزب‌الله امنیت را به لبنان بازگرداند 

 ۳۰ /۰۶ /۱۳۹۴

Image result for ‫میشل عون: ائتلاف با حزب‌الله امنیت را به لبنان بازگرداند‬‎

رئیس جریان آزاد ملی لبنان تصریح کرد: ائتلاف با حزب‌الله آرامش را برای لبنان به ارمغان آورده است.
میشل عون در مراسم دهمین سالروز تأسیس حزب مسیحی جریان آزاد ملی تاکید کرد: «با وجود تفاهم با حزب‌الله توانستیم آرامش را برای لبنانی‌ها به ارمغان بیاوریم و پیامدهای جنگ 33 روزه و نبرد با تروریسم تکفیری را کاهش دهیم.»
به گزارش فارس نامزد جریان 8 مارس برای تصدی سمت ریاست جمهوری با تاکید بر عزمش برای تداوم فعالیت‌ سیاسی و پافشاری بر حل پرونده‌های داخلی اظهار داشت: «پارلمان فعلی لبنان توان انتخاب رئیس‌جمهور را ندارد.»
رسانه‌های خبری لبنان اما از ادامه تظاهرات لبنانی‌ها علیه بحران زباله و فساد دولتی و درگیری معترضان با نیروهای امنیتی این کشور مقابل ساختمان پارلمان خبر دادند. هواداران کمپین «بویتان درآمد» بیش از دو ماه است که در اعتراض به عدم جمع‌آوری صحیح زباله فعالیت اعتراضی خود را آغاز کرده‌اند و حین درگیری‌ها در این مدت، ده‌ها تن نیز مجروح شده و یک نفر هم خودسوزی کرده است.
در تظاهرات یکشنبه شب نیز که در مقابل پارلمان لبنان صورت گرفت دست‌کم 26 نفر مجروح شدند. معترضان لبنانی استعفای وزیر محیط زیست را یکی از خواسته‌های خود برای پایان دادن به تظاهرات ضددولتی اعلام کرده‌اند ولی «محمد المشنوق» اعلام کرده «استعفا نمی‌دهم.»ابراز تاسف نبیل العربی از مخالفت آژانس با نظارت بر تاسیسات هسته‌ای اسرائیل

Image result for ‫ابراز تاسف نبیل العربی از مخالفت آژانس با نظارت بر تاسیسات هسته‌ای اسرائیل‬‎

دبیرکل اتحادیه عرب مخالفت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با نظارت بر تاسیسات هسته‌ای رژیم صهیونیستی را نادرست خواند و نسبت به این سیاست آژانس و جامعه بین‌الملل (کشورهای غربی) ابراز تاسف کرد.
«نبیل العربی» گفت: «جامعه بین‌الملل (اروپا و آمریکا) در مورد فعالیت‌های هسته‌ای کشورها دوگانه عمل می‌کند.» وی افزود:‌«من چند نامه برای مسئولان برخی کشورها فرستادم و با وزرای خارجه این کشورها تلفنی گفت‌وگو کردم تا موافقت آنها را در مورد پیش‌نویس قطعنامه عربی در خصوص تاسیسات هسته‌ای اسرائیل به دست آورم.» وی از رای منفی به این پیش‌نویس ابراز تاسف کرد.
اعضای آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای اخیرا پیش‌نویس قطعنامه فوق را با 61 رای منفی رد کردند. این قطعنامه که از سوی مصر ارائه شده بود و توسط ترکیه، سوریه، ایران، لیبی، عراق، روسیه، چین و آفریقای جنوبی حمایت می‌شد، تنها 43 رای مثبت به دست آورده بود.
رژیم صهیونیستی حدود 200 کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و تاکنون تحت بازرسی‌های آژانس قرار نگرفته است. آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان از حامیان اصلی رژیم صهیونیستی در سیاست‌های هسته‌ای هستند.همایش صدها هزار نفری در اسلامبول علیه ناامنی در ترکیه

Image result for ‫همایش صدها هزار نفری در در ترکیه‬‎

اقشار مختلف مردم ترکیه به همراه رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر این کشور در میدان بزرگ «ینی کاچی» شهر اسلامبول همایش میلیونی «اتحاد علیه تروریسم» برگزار کردند.
شهروندان ترک در این همایش بزرگ که یکشنبه برگزار شد، حملات تروریستی دو ماه اخیر عناصر «پ.ک.ک.» در جنوب شرق ترکیه را محکوم کردند.
تجمع مشابهی نیز پنجشنبه گذشته با حضور هزاران نفر در شهر آنکارا برگزار شده بود.
در حملات تروریستی 80 روز گذشته پ.ک.ک، حدود 120 تن از نیروهای نظامی و امنیتی ترکیه کشته شده‌اند. بمباران هوایی و حملات توپخانه‌ای ارتش ترکیه هم طی این مدت جان بیش از 1000 عضو پ.ک.ک را گرفت.بخشی از مردم ترکیه سیاست‌های دولت را باعث ناامن شدن کشورشان می‌دانند.
تیرماه گذشته در پی وقوع انفجار بمب در شهر مرزی «سوروچ» ترکیه، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور این کشور، آتش‌بس با پ.ک.ک. را به حالت تعلیق درآورد و حملات گسترده‌ای را علیه مواضع این گروه در ترکیه، سوریه و عراق آغاز کرد.
برخی جریان‌های سیاسی ترکیه این انفجار را مشکوک عنوان کرده‌اند.
در انتخابات پارلمانی 17 خرداد، حزب اردوغان اکثریت را در پارلمان از دست داد و قرار است 10 آبان انتخابات زود هنگام برگزار شود. به همین خاطر احتمالا طی ماه آتی شاهد همایش مشابه اسلامبول، خواهیم بود تا اردوغان مقابل احزاب رقیب قدرت‌نمایی کند.
توافق بر سر آتش‌بس 6 ماهه در زبدانی، فوعه و کفریا 

Image result for ‫توافق بر سر آتش‌بس 6 ماهه در زبدانی، فوعه و کفریا‬‎

منابع خبری از توافق بر سر یک آتش‌بس 6 ماهه در شهرک‌های شیعه‌نشین فوعه و کفریا و شهر زبدانی خبر می‌دهند.
خبرگزاری شین‌هوا به نقل از منابع خبری سوری اعلام کرد که توافق چند بندی برای تعیین تکلیف شهرک‌های فوعه و کفریا و شهر زبدانی در نزدیکی دمشق میان گروه تروریستی «جیش الفتح» و نیروهای حزب‌الله و ارتش سوریه حاصل شده است.شین‌هوا افزود: آتش‌بس مقدماتی از ساعت 12ظهر روز یکشنبه عملی شده است و قرار است این آتش‌بس 6 ماه ادامه پیدا کند. بندهای این توافق شامل خارج شدن کامل تروریست‌ها از شهرک زبدانی و کسانی است که تمایل دارند به همراه خانواده‌هایشان از این منطقه خارج شوند. همچنین تروریست‌ها فقط از سمت منطقه ادلب می‌توانند از زبدانی خارج شوند.خارج شدن افراد زخمی مشروط بر اینکه تعداد آنها از 1000 نفر بیشتر نباشد تعهد به آزادی 500 نفر که در زندان‌های دولت سوریه در بازداشت هستند، برگرداندن خانواده‌هایی که از زبدانی به لبنان ریخته‌اند از دیگر بندهای مورد توافق است.گفتنی است دو شهرک شیعه‌نشین فوعه و کفریا بیش از 6 ماه است که در محاصره شدید تروریست‌ها قرار دارد و 40 هزار سکنه این دو شهرک با کمبود شدید آب، برق، مواد غذایی و دارویی روبه‌رو هستند و مایحتاج آنها از طریق هوایی و از سوی دولت سوریه برای آنها ارسال می‌شود. با وجود چنین شرایط سختی، مردم این دو شهرک توانستند با دستان خالی مقاومت کنند.گفتنی است پیش از این نیز بارها توافق برای آتش‌بس با تروریست‌ها در این مناطق صورت گرفته بود که با کارشکنی تروریست‌ها این آتش‌بس‌ها نقض شده است.
ترس رژیم صهیونیستی از مواجهه با روسیه
ترس از مواجهه نظامی با روسیه در سوریه، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را دیروز عازم مسکو کرد.نتانیاهو در اقدامی نادر که تا به حال سابقه نداشته است روز گذشته به همراه شماری از فرماندهان ارتش و اطلاعات رژیم صهیونیستی به روسیه رفت تا طبق اعلام تل‌آویو درباره اوضاع میدانی سوریه و تحولات خاورمیانه با مقامات این کشور گفت‌وگو کند.جای هیچ تردیدی باقی نیست که در این سفر موضوع انتقال تسلیحات در سطح منطقه و استقرار نیروهای روسی در سوریه محور گفت‌وگوهای طرفین خواهد بود.به ویژه آنکه رژیم صهیونیستی گاه و بیگاه به بهانه‌های واهی اقدام به نقض حریم هوایی سوریه و حتی بمباران برخی مراکز نظامی کرده و بدین ترتیب همسویی خود را با تروریست‌های تکفیری به اثبات رسانده است.
به همین دلیل استقرار ابزارآلات جنگی، هواپیماها و نیروهای روسیه احتمال برخورد نظامی بین روسیه و رژیم صهیونیستی را افزایش می‌دهد. آنطور که برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند، مقامات تل‌آویو با این سفر به دنبال هماهنگی با روسیه هستند تا برخوردی میان آنها به خصوص در شهر لاذقیه به وجود نیاید. حضور پررنگ نظامیان روسیه در سوریه خشم و نگرانی غرب و ترس صهیونیست‌ها را موجب شده است.
استقبال سوری‌ها از حضور روسیه
همزمان خبر می‌رسد صدها تن از ساکنان شهر «بانیاس» در غرب سوریه با برپایی راهپیمایی ضمن استقبال از حضور نظامی روسیه در کشورشان خواستار مشارکت عملی و مستقیم سربازان روس در جنگ علیه تروریسم شدند. ساکنان این شهر با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از مشارکت روسیه در جنگ علیه داعش اعلام کردند. بر روی خودروهای تظاهرکنندگان پرچم‌های روسیه، ایران، حزب‌الله و سوریه نصب شده بود.
تحولات میدانی
منابع سوری از ادامه نبرد ارتش سوریه با تروریست‌ها در مناطق مختلف پاکسازی غرب منطقه غوطه شرقی و هلاکت تعدادی از سرکردگان تروریست‌ها در حومه درعا و حمص خبر دادند. در قنیطره و السویدا نیز نیروهای ارتش پس از زیرنظر گرفتن تحرکات گروه‌های تروریستی، عملیات دقیقی علیه آنها انجام داده و تعدادی از تروریست‌ها را به هلاکت رساندند.
از حومه ادلب و حماه نیز خبر می‌رسد که جنگنده‌های ارتش کانون‌ها و مخفیگاه‌های تروریست‌های موسوم به جیش‌الفتح را هدف حمله قرار دادند که به کشته و زخمی شدن شمار زیادی از آنها منجر شد. مواضع تروریست‌ها در لاذقیه نیز به شدت هدف قرار گرفت.
ده‌ها هزار شیعه در دو منطقه فوعه و کفریا تحت محاصره تکفیری‌ها هستند. این عده ماه‌هاست با دست خالی مقاومت کرده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 31 شهریور 1394
ساعاتی پس از نطق عبدالملک الحوثی

کاروان نظامیان ارتش یمن راهی عربستان شدند

       ۳۰  /۰۶ /۱۳۹۴

Image result for ‫کاروان نظامیان ارتش یمن راهی عربستان شدند‬‎

تنها چند ساعت پس از تهدید آل‌سعود از سوی رهبر انصارالله، منابع یمنی گزارش دادند کاروان‌های نظامی ارتش و نیروهای مردمی یمن برای حمله به مواضع عربستان راهی مرزهای شمالی شدند.
به گزارش  از منابع خبری در یمن ساعاتی پس از سخنرانی یکشنبه شب «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله و تهدید وی به اشغال عربستان سیل خودروهای زرهی و کاروان‌های نظامی ارتش و نیروهای مردمی یمن که به انواع سلاح‌ها مجهز هستند به طرف مرز مشترک یمن با عربستان حرکت کردند.
پایگاه خبری «الیمن السعید»، نیز در این باره نوشت: «نفربرها و زره پوش‌های نیروهای مقاومت مردمی یمن از شهرهای «حجه» و «صعده» به سمت شهر مرزی «الطوال» برای حمله به مواضع نظامی متجاوزان عربستانی لشکر کشی کردند.» در همین حال، خبر می‌رسد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز توانستند سه روستا در استان جیزان عربستان را تصرف کنند.صبح دیروز نیز نیروهای ارتش یمن و کمیته‌های مردمی توانستند سه سرباز سعودی را به هلاکت برسانند و هشت خودروی نظامی آنان را منهدم کنند.چند روز پیش یکی از مقامات انصارالله گفته بود، به زودی جهان را غافلگیر می‌کنند!


هلاکت 20 سرکرده ارشد داعش در حمله جنگنده‌های ارتش عراق

Image result for ‫هلاکت 20 سرکرده ارشد داعش در حمله جنگنده‌های ارتش عراق‬‎

جنگنده‌های ارتش عراق 20 سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش را در بمباران یک منطقه در استان الانبار، به هلاکت رساندند.
به گزارش «علی داود: رئیس شورای شهرستان «خالدیه» استان الانبار گفت، جگنده‌های ارتش عراق پناهگاه تروریست‌ها را در منطقه «البوبانی» بمباران کردند و دستکم 20 سرکرده ارشد داعش را کشتند.در استان نینوا نیز انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در جنوب شهر موصل، جان 9 عضو داعش را گرفت و سه تکفیری دیگر را زخمی کرد. پیش از این نیز بارها تکفیری‌ها در تله‌های انفجاری خود گرفتار و به هلاکت رسیده‌اند.همچنین، «سعید مموزینی» مسئول رسانه‌ای حزب دموکرات کردستان عراق، اعلام کرد که 20 تروریست‌ داعش در منطقه «البعاج» موصل بر اثر مسمومیت غذایی به هلاکت رسیدند. به گفته وی، افراد ناشناس غذای این تروریست‌ها را به سم آغشته کرده بودند.


قدردانی رژیم صهیونیستی از خدمات با ارزش مصر به اسرائیل 

Image result for ‫قدردانی اسرائیل از مصر‬‎

ژنرال اسرائیلی از اقدام تازه دولت مصر در غرق کردن زمین‌های مرزی میان مصر و نوار غزه که با هدف تخریب تونل‌های مرزی، صورت گرفت تمجید کرد.
فرماندهی ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی از تلاش قاهره برای تخریب تونل‌های مرزی میان مصر و نوار غزه تمجید و اعلام کرد: «اقدامی که ارتش مصر در غرق ِآب کردن تونل‌های مرزی انجام می‌دهد، خدمتی بسیار با ارزش است.» ارتش مصر بامداد روز جمعه 20 شهریورماه گذشته، پمپاژ مقدار زیادی از آب دریا در لوله‌هایی که در امتداد مرزهای میان مصر و باریکه غزه کشیده شده است را آغاز کرد. این اقدام با هدف تخریب تونل‌ها صورت می‌گیرد. غزه سال‌هاست به شدت تحت محاصره است و سازمان ملل هشدار داده در صورت ادامه این وضع ظرف 5 سال آینده این باریکه قابل سکونت نخواهد بود.
سازمان آب نوار غزه در این ارتباط اعلام کرد، «این اقدام، منازل نزدیک به این منطقه را به خطر می‌اندازد و افزون براین، آب دریا موجب افزایش میزان شوری درخاک می‌شود و درنتیجه زمین قابلیت خود را برای کشاورزی از دست می‌دهد.» مسئولان مصری از اکتبر(مهر) گذشته به بهانه «مبارزه با تروریسم» برای ایجاد منطقه عاری از تونل در نوار مرزی با نوار غزه به ویژه در شهر رفح به مساحت ۲ کیلومتر تلاش می‌کنند.
در سایه تداوم محاصره چند ساله نوار غزه توسط اسرائیل، گذرگاه رفح در مرز نوار غزه و مصر تنها گذرگاه ارتباطی فلسطینی‌های این منطقه با جهان خارج به شمار می‌رود اما دولت مصر این گذرگاه را در برخی موارد و بطور محدود بازگشایی کرده و می‌بندد. این امر وضعیت دشواری را برای مردم تحت محاصره منطقه نوار غزه ایجاد کرده است که فقط از طریق مرز با مصر می‌توانند مایحتاج ضروری زندگی خود را تامین کنند. همین وضعیت باعث شده است که فلسطینی‌ها برای تامین نیازهای خود به احداث تونل متوسل شوند. اما اکنون دولت دست نشانده مصر اقدام  به تخریب این تونل‌ها نموده است.
از سوی دیگر رئیس جمهور مصر رسماً خواستار حضور و نظارت مستقیم آمریکا بر انتخابات پارلمانی مصر شد. تا بدین ترتیب اوج سرسپردگی این رژیم به آمریکا نیز عیان شود. این انتخابات قرار است در 17 اکتبر(25 مهر) برگزار شود.


موسسه گالوپ: 75 درصد مردم آمریکا دولت اوباما را فاسد می‌دانند 

Image result for ‫اوباما‬‎

طبق نتایج نظر سنجی موسسه «گالوپ» 75 درصد مردم آمریکا بر این باورند که فساد‌های گسترده‌ای در دولت این کشور رخ داده است.
نتایج جدیدترین نظرسنجی صورت گرفته از سوی موسسه «گالوپ» نشان می‌دهد  سه چهارم مردم آمریکا معتقدند فساد مالی اداری «به طور گسترده‌ای» در دولت این کشور وجود دارد. بنابر این گزارش،  از هر چهار آمریکایی، سه نفر  یعنی چیزی بالغ بر 75 درصد مردم بر این باورند که سال گذشته در دولت این کشور فسادهای گسترده‌ای رخ داده است.این آمار برای سال‌های 2007  و 2009 نیز به ترتیب 67 درصد و 66 درصد عنوان شده بود، آمار جدید از این مسئله حکایت دارد که مردم آمریکا بیش از گذشته معتقد به فساد در دستگاه‌های اداری این کشور هستند. درصد افرادی که در آمریکا فساد مالی را گسترده قلمداد می‌کنند هیچگاه در طول یک دهه گذشته از پنجاه درصد کمتر نبوده است. پیروزی نخست‌وزیر مستعفی یونان در انتخابات پارلمانی‌

Image result for ‫پیروزی نخست‌وزیر مستعفی یونان در انتخابات پارلمانی‌‬‎

حزب «سیریزا» تحت رهبری نخست‌وزیر چپگرا و مستعفی یونان، توانست با کسب 35/5 درصد آراء در انتخابات پارلمانی این کشور به پیروزی برسد.
براساس نتایج نهایی انتخابات پارلمانی روز یک‌شنبه یونان، حزب سیریزا توانست از مجموع 300 کرسی پارلمان، 145 کرسی را از آن خود کند، و حزب «دموکراسی نو» نیز با 75 کرسی، در رده دوم قرار گرفت. در این انتخابات هر چند سیپراس اکثریت را به دست آورد، ولی برای تشکیل دولت نیازمند ائتلاف با یک حزب دیگر است.
سیپراس پس از هفت ماه فعالیت تحت فشار غرب مجبور به استعفاء شده بود.
مخالفت برخی نمایندگان حزب سیریزا با بسته نجات اقتصادی جدید اروپا، علت اصلی استعفای سیپراس بود. در طول مبارزات انتخاباتی، سیپراس هم وعده اجرای طرح 85 میلیارد یورویی مذکور (بسته نجات اقتصادی) را داده بود و هم گفته بود که از گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه حمایت خواهد کرد.
 شعارهای ضدنظام سرمایه‌داری سیپراس و همچنین مخالفت‌های وی با سیاست‌های ریاضتی اتحادیه اروپا محبوبیت او را در میان مردم یونان به ویژه قربانیان بحران اقتصادی به شدت افزایش داده است. اما فشارهای غرب علیه وی او را مجبور کرد در برخی مواقع از اصول خود کوتاه بیاید؛ مسئله‌ای که باعث راهپیمایی اعتراض هواداران وی هم شد.
سیپراس در نخستین سخنرانی پس از پیروزی، قول داد که مرحله جدیدی از ثبات را در یونان برقرار کند.
رئیس‌ «یورو گروپ» در اتحادیه اروپا نیز در واکنش به پیروزی سیپراس گفت: «کشورهای منطقه یورو منتظر تشکیل دولت جدید یونان و اجرای مفاد مندرج در بسته نجات مالی هستند. ما آماده همکاری با مقامات یونانی در اجرای اصلاحات بلند پروازانه هستیم.»
در داخل یونان نیز «پانوس کامنوس» رهبر حزب ملی‌گرای «یونانی‌های مستقل» اعلام کرد که حاضر است با حزب سیپراس برای تشکیل دولت، ائتلاف کند.
برخی تحلیلگران می‌گویند، علت پیروزی سیپراس در انتخابات اخیر این است که وی با سایر سیاستمداران متفاوت است و می‌تواند مقابل اتحادیه اروپا بایستد.
برخی اما معتقدند، اروپا اجازه حیات سیاسی به وی را نخواهد داد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 31 شهریور 1394

ترور دانشمندان عراقی
تکرار سناریوی دیروز عراق خوابی که آمریکا برای فردای ایران دیده است
     ۲۹ /۰۶ /۱۳۹۴

Image result for ‫ترور دانشمندان عراقی‬‎

ترور صدها دانشمند هسته‌ای و غیرهسته‌ای عراق آن هم مدتی پس از بازرسی‌های ماموران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از مراکز نظامی و غیرنظامی این کشور، امروز عراق را با یک چالش جدی که همانا کمبود نخبه و دانشمند است، مواجه کرده است، حرکتی که به نظر می‌رسد، آمریکا با استفاده از اهرم آژانس به دنبال تکرار آن در ایران هم هست.
سال 2007 بود که عوامل موساد براساس فهرستی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اختیار آنها قرار داده بود، تحت حمایت تفنگداران آمریکایی، بسیاری از دانشمندان هسته‌‌ای، اساتید دانشگاه و نخبگان علمی عراق را یکی یکی شکار کردند. به نوشته روزنامه عراقی «البینهًْ الجدیده»، عوامل موساد با همکاری تنگاتنگ آمریکا، از سال 2003 تا سال 2007، دستکم 350 دانشمند هسته‌ای عراق و بیش از 200 استاد دانشگاه این کشور را به شکل شلیک مستقیم، انفجار بمب و حتی استفاده از پهپاد به قتل رساندند. این قتل‌ها در روز روشن و جلوی چشم همه نهادهای رنگارنگ حقوق بشری و بشردوستانه صورت می‌گرفت و با وحشیانه‌ترین حالت هم انجام می‌شد، به طوری که بسیاری از دانشمندان در انفجار‌های تروریستی موساد، اعضای خانواده خود را نیز از دست می‌دادند.
محمد البرادعی، رئیس وقت آژانس هم در آن ایام انجام بازرسی‌ها از عراق، از عناوین زیبایی مثل «مصاحبه با دانشمندان» و «گسترش صلح» و... استفاده می‌کرد، ولی آنهایی که مسائل را عمیق‌تر می‌دیدند، و نگاهشان به آینده و نتایج این تحرکات بود می‌دانستند، مثلث نامیمون آژانس- آمریکا و اسرائیل که البرادعی فرستاده آنها بود، خواب‌های خطرناکی دیده‌اند. آنطور که خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات آمریکایی نوشته یوکیا آمانو، دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم که همین دیروز وارد تهران شد، برای انجام مصاحبه و گسترش صلح و... وارد تهران شده است!
کارشناسان تردید ندارند که امضای برجام و ورود آمانو به تهران می‌تواند پیش درآمد چرخش خاورمیانه به وضعیتی امنیتی‌تر باشد؛ وضعیتی که در آن، به جای تفنگداران، مأموران اطلاعاتی و جوخه‌های ترور بازیگر اصلی هستند، به عبارت دیگر، دشمن قصد دارد با سوءاستفاده از منافذ برجام خاورمیانه را به آوردگاه نبرد اطلاعاتی و ترورهای هدفمند تبدیل کند. جنگ اطلاعاتی و ترورهای خیابانی اگرچه مدت‌هاست در منطقه جریان دارد، ولی از این پس دشمن قصد تمرکز بر ایران را دارد.
گردش کار در اوضاع جدید بدین ترتیب خواهد بود که نهادهای بین‌المللی و به ویژه آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای و همه کسانی که در چارچوب این نهاد و پوشش‌های دیگر وارد کشور می‌شوند، اطلاعات لازم در مورد دانشمندان و مراکز هسته‌ای و نظامی را جمع‌آوری و در اختیار دستگاه‌های جاسوسی سیا و موساد قرار خواهند داد.
مقامات کاخ‌سفید نیز براساس همین اطلاعات، موضعگیری کرده و این دقیقا همان شرایطی است که آمریکا و غرب از سال 1991 تا سال 2003 در مورد عراق ایجاد کردند و پایان این سناریو نیز حمله به این کشور شد.
غربی‌ها امروز تصریح کرده‌اند، همین حمله آمریکا به عراق، عامل اصلی ایجاد داعش است. این حملات هم پس از بازرسی‌های آژانس از مراکز نظامی و غیرنظامی عراق و جمع‌آوری اطلاعات راجع به توانمندی‌های این کشور صورت گرفت!
البته تروریست‌های موساد از همان دهه‌های نخست پس از شکل‌گیری رژیم نامشروع اسرائیل، ترور دانشمندان مسلمان را شروع کرده بودند. از مهم‌ترین آنها می‌توان به ترور دانشمندان مصری چون «علی مصطفی مشرفه»، «سمیره موسی»، «یحیی‌امین المشد»، «سمیر نجیب»، «نبیل القلینی»، «سعید بدیر» و ده‌ها دانشمند دیگر اشاره کرد.
دانشمندان بنام فوق به ترتیب در سال‌های 1950، 1952، 1967، 1975 و 1980 به دست جاسوسان اسرائیلی کشته شده‌اند.
اما، در عراق پس از اشغال در سال 2003 تا سال 2011 جوخه‌های ترور مشترک آمریکا و اسرائیل صدها  دانشمند هسته‌ای و شخصیت‌های برجسته علمی این کشور را به ضرب گلوله و یا با انفجار بمب، به قتل رساندند. هدف از این اقدام نیز این بود که عراق، به این زودی‌ها نتواند روی پای خود بایستد و...
شبکه الجزیره در سال 2006 فاش کرده بود که طرح مشترک آمریکا و اسرائیل برای حذف‌ صدها دانشمند عراقی به تأیید «جرج بوش» رئیس‌جمهور وقت آمریکا رسیده بود.
براساس این طرح، دانشمندان عراقی ابتدا دعوت به همکاری در آمریکا و غرب می‌شدند و در صورت تن ندادن به همکاری، حذف می‌شدند. به گفته دکتر «اسماعیل جلیلی» دانشمند  عراقی مقیم لندن، در بسیاری از عملیات ترور، دانشمندان به همراه اعضای خانواده خود کشته می‌شدند. جالب اینجاست که این خبر چند ساعت بعد از روی سایت الجزیره برداشته‌ شد.
 پایگاه «ویکی لیکس» چندی پیش  شمار کشته‌های ترور در بازه زمانی 2003 تا 2011  را 350 دانشمند هسته‌ای عراق و 300 استاد دانشگاه این کشور گزارش کرده است.
کارنامه آژانس در ارتباط با ایران هم کاملا سیاه است. این کارنامه را می‌توان در سخنرانی «علی‌اصغر سلطانیه» نماینده وقت کشورمان در آژانس در سال 1390 به وضوح مشاهده کرد. سلطانیه در این سخنرانی به صراحت گفت که آژانس اسامی دانشمندان ایرانی را در اختیار غرب قرار داده است. سلطانیه گفت: «ریاست محترم، نام دانشمندان هسته‌ای ایران که در بازرسی‌ها، با آژانس همکاری دارند، توسط آژانس علنی شده و در لیست قطعنامه‌های غیرقانونی اتحادیه اروپا و شورای امنیت قرار گرفته است.»
به عبارت دیگر، آژانس در قتل دانشمندان هسته‌ای ما (شهریاری، علی محمدی، احمدی روشن و رضایی‌نژاد) مستقیما نقش داشته است. بنابراین قاضی برجام مورد اعتماد نیست. هلاکت پسر ارشد حاکم امارات در حملات موشکی انصارالله به مأرب

Image result for ‫هلاکت پسر ارشد حاکم امارات در حملات موشکی انصارالله به مأرب‬‎

منابع یمنی اعلام کردند پسر ارشد حاکم دبی در موشک باران ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در شهر مارب کشته شده است.
رسانه‌های عربی اخبار ضد و نقیضی در مورد مرگ پسر حاکم دبی منتشر کرده‌اند. در این زمینه پایگاه خبری «یمنی پرس» اعلام کرد، «راشد بن محمد» پسر ارشد و 33 ساله «محمد بن راشد آل مکتوم» حاکم دبی جزو گردان نیروهای مهاجم امارات در شهر مأرب بود که در اثر اصابت موشک کاتیوشا توسط ارتش و نیروهای مردمی یمن به همراه شمار زیادی از نیروهای مهاجم کشته شده است. در مقابل رسانه‌های نزدیک به دولت امارات مدعی‌اند، وی سکته قلبی کرده است.منابع یمنی در این مورد اعلام کردند،  خبر مرگ فرزند حاکم دبی در اثر سکته قلبی صرفا یک خبر دروغ برای گمراه کردن افکار عمومی در امارات است که علیه خاندان حاکم در امارات سر به شورش گذاشته و از ابوظبی خواسته‌اند تا نیروهای امارات را از یمن خارج کنند.
بنابر گزارش پایگاه «یمنی پرس»،  «راشد بن محمد» همراه گردانی از سربازان در مارب بود و جمعه شب به همراه شمار زیادی از نظامیان این کشور در حمله موشکی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن کشته شد.
دولت امارات در پی مرگ پسر ارشد حاکم دبی سه روز عزای عمومی اعلام کرده است.
 در صورتی که این خبر درست باشد این دومین ضربه سنگین از سوی یمنی‌ها به متجاوزان اماراتی در یک ماه اخیر است. اوایل ماه جاری میلادی نیز در پی اصابت موشک توشکای انقلابیون یمن به پایگاه الصافر در مارب، حداقل 45 نظامی اماراتی کشته شدند که بزرگ‌ترین ضربه به ارتش امارات در 44 سال اخیر بود. امارات ابتدا این خبر را نیز یک حادثه و اتفاق عنوان کرد اما بعد از چند روز مجبور به اعتراف شد.
خروج امارات از ائتلاف سعودی
پایگاه خبری الاتحاد پرس اما اعلام کرده امارات تصمیم گرفته است سربازان خود را از یمن خارج کند که این تصمیم باعث غافلگیری نیروهای ائتلاف اشغالگر سعودی در یمن شده است. بنابر گزارش این پایگاه خبری، اقدام امارات به اعزام «سرباز وظیفه» به یمن باعث شوک و خشم خانواده‌های آنان شده است زیرا دولت امارات جوانان را به یک منطقه جنگی اعزام می‌کند در حالی که اولا دوران سربازی خود را کامل سپری نکرده‌اند دوم آنکه تجربه جنگی ندارند.
اسارت سربازان متجاوز
از سوی دیگر «شرف غالب لقمان» سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد، ارتش یمن موفق شده‌است، شمار زیادی از سربازان با تابعیت‌های مختلف را در نیروهای ائتلاف سعودی به اسارت بگیرد.
سخنگوی ارتش یمن تاکید کرد: «این اسرا در منطقه «مأرب» یمن و «جازان» عربستان دستگیر شده‌اند و ارتش یمن در زمانی مناسب این اسرا را به همه نشان خواهد داد.»  وی همچنین درباره درگیری‌ها در مأرب گفت: «این درگیری‌ها میان ارتش و کمیته‌های مردمی از یک سو و نیروهای وابسته به کشورهای حاشیه خلیج فارس از سوی دیگر، همچنان ادامه دارد و نیروهای نظامی زیادی از این کشورها، همچنان در جبهه مأرب حضور دارند.»


لایحه گارد ملی عراق به در بسته خورد

Image result for ‫لایحه گارد ملی عراق به در بسته خورد‬‎

نمایندگان پارلمان عراق لایحه «گارد ملی» این کشور را تصویب نکردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، «حنین القدو» نماینده مجلس عراق، خبر داد که لایحه گارد ملی به خاطر اختلاف نظر شدید میان نمایندگان، به تصویب پارلمان نرسید. به گفته وی، برخی از جریان‌های اهل سنت که تحت عنوان «اتحاد نیروهای عراقی» ائتلاف کرده‌اند، درباره لایحه گارد ملی تفسیری دارند که اگر با این تفسیر به تصویب برسد، قطعا به تجزیه کشور می‌انجامد. به گفته وی، حتی اگر لایحه به شکل فعلی و بدون اصلاحات هم تصویب شود، کشور را با خطر تجزیه مواجه می‌کند. لایحه گارد ملی که سال گذشته توسط دولت عراق و تحت فشار آمریکا تهیه شده، به 18 استان عراق اختیار تشکیل ارتش بومی ویژه خود را می‌دهد و علاوه بر آن، زمینه‌های جذب عناصر بعثی و ارتش سابق عراق را به گارد ملی فراهم می‌کند. این لایحه به درخواست برخی گروه‌های عراقی و «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور آمریکا تهیه شده است.
در ارتباط با شرایط سیاسی و امنیتی کنونی عراق نیز، «احمد الابیض» تحلیلگر سیاسی عراق گفت: شرایط امنیتی موجود در عراق، ناشی از ضعف و بی‌نظمی در سیستم امنیتی این کشور است.
وی اختلافات میان گروه‌های سیاسی را نیز علت دیگر شرایط جاری عراق دانست.
در پی اشغال برخی مناطق استان الانبار توسط داعش، به ویژه شهر فلوجه، دولت بغداد و فرماندهان ارتش و بسیج این کشور اعلام کرده بودند به زودی طومار داعش را در الانبار درهم می‌پیچند اما دخالت‌های آمریکا و دامن زدن برخی جریان‌های سیاسی به اختلافات در بغداد، باعث شده است که مناطق اشغالی فوق همچنان در دست تکفیری‌ها بماند و از انرژی نیروهای بسیج ملی برای مقابله با تروریست‌ها کاسته شود.
در این میان، «ایاد علاوی» نخست‌وزیر سابق که دارای گرایش‌های سکولاری است، خواستار کناره‌گیری «حیدر عبادی» از پست نخست‌وزیری شد. وی دولت عبادی را ضعیف خواند. کارشناسان این اقدام علاوی را در چارچوب پیچیده‌تر کردن اوضاع عراق ارزیابی می‌کنند. علاوی با عربستان پیوندهای نزدیکی دارد. در همین حال، «سعد الحدینی» سخنگوی نخست‌وزیر عراق در واکنش به درخواست علاوی گفت، اصلاحات واقعی ظرف یک شبانه‌روز حاصل نمی‌شود.
خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز به نقل از آژانس خبری سلیمانه گزارش داد، ایالات متحده از پیشمرگان کرد خواسته، علیه عناصر تروریستی داعش در منطقه «بعاج» (راه ارتباطی موصل و سوریه) دست به عملیات نزنند.
آمریکایی‌ها علاوه بر آن، از کردها خواسته‌اند که مسیر تردد داعش از موصل به سوریه و برعکس را نبندند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394


حملات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی وارد روز هفتم شد

قدس و کرانه باختری در تب و تاب انتفاضه سوم  

    ۲۹ /۰۶ /۱۳۹۴

Image result for ‫قدس و کرانه باختری در تب و تاب انتفاضه سوم‬‎

وحشیگری صهیونیست‌ها علیه مسلمانان در مسجدالاقصی کارشناسان را به این باور رسانده است که شروع انتفاضه سوم علیه اسرائیل بسیار نزدیک است.
مسجد الاقصی بیش از یک هفته است که آماج حملات صهیونیست‌ها قرار دارد. سربازان اسرائیلی با خیال راحت و بدون نگرانی از جانب کشورهای غربی و سازمان ملل به نمازگزاران فلسطینی حمله کرده آنها را زخمی و دستگیر می‌کنند. این وحشی‌گری‌ها اما باعث شده جوانان فلسطینی خود را بیش از هر زمان دیگری آماده قیام علیه اسرائیل کنند. شیخ «رائد صلاح» رئیس جنبش اسلامی در اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ در این مورد هشدار داد،  در صورت استمرار تجاوزات رژیم صهیونیستی، انتفاضه سوم فلسطینیان در کرانه باختری و قدس آغاز خواهد شد و ما از اردن می‌خواهیم به عنوان قیم مسجد الاقصی، اقداماتی جسورانه‌تر از محکومیت و تقبیح، اتخاذ نماید. وی اشاره کرد که رژیم صهیونیستی در حال اجرای طرح تقسیم بندی زمانی و مکانی مسجد الاقصی براساس طرح‌های از پیش تعیین شده است. همزمان با این موضع‌گیری‌ها اعتراض‌های خیابانی در سراسر فلسطین نیز با جدیت ادامه دارد و حملات رژیم صهیونیستی به معترضان آن را متوقف نکرده است.
از سوی دیگر برخی محافل صهیونیستی نیز نسبت به وقوع انتفاضه سوم و بروز جنگ دینی در خاورمیانه در صورت ادامه ناآرامی‌ها در مسجد الاقصی هشدار دادند. به گزارش شبکه تلویزیونی المنار، این محافل صهیونیستی می‌گویند بیم آن وجود دارد که طرح‌های اسرائیل باعث انتفاضه سوم و جنگ دینی در خاورمیانه شود.
«بن کسبیت» تحلیلگر سیاسی صهیونیست در این مورد به تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: «تدابیر تنش زای اسرائیل، گام‌های مایوسانه برای کنترل مجدد است. مسجد الاقصی باعث این وضع شده است و مردان و زنان مدافع به این مسجد سرازیر می‌شوند.»
جوانان فلسطین در یک هفته اخیر با برگزاری راهپیمایی و تظاهرات آمادگی خود را برای مقابله جدی با اسرائیل اعلام کرده‌اند. حمله به مسجد الاقصی به عنوان یکی از اماکن مقدس مسلمانان باعث شده وقوع انتفاضه و انقلاب سوم علیه اسرائیل بیش از هر زمانی محتمل‌تر باشد.دولت انگلیس برای جاسوسی از مساجد خبرچین استخدام می‌کند 

Image result for ‫دولت انگلیس برای جاسوسی از مساجد خبرچین استخدام می‌کند‬‎

سازمان اطلاعات داخلی انگلیس (ام‌.آی‌.5) به بهانه مقابله با حملات تروریستی، مسلمانان و مساجد این کشور را تحت نظر گرفته و برای این کار، خبرچین استخدام می‌کند.
به گزارش روزنامه «گاردین» فاش کرد، دستگاه جاسوسی انگلیس، قصد دارد مسلمانان را تحت نظر بگیرد و برای این کار از جاسوسان موقتی بهره می‌برد. «ام‌.آی.5» از این افراد در ماموریت‌های جاسوسی کوتاه‌مدت استفاده می‌کند.
به نوشته گاردین، این عوامل  ماموریت می‌یابند که به داخل جمعیت مسلمانان وارد شوند و برای «ام.آی5» خبرچینی کنند. طبق این گزارش، به جاسوسان موقت در ازای فعالیت‌شان، مبالغ کلانی پرداخت خواهد شد. البته تعداد خبرچین‌ها و میزان بودجه اختصاص یافته برای آنها مشخص نیست.
به گفته «سلمان فارسی» سخنگوی بزرگ‌ترین مسجد لندن، وقتی پای پول و آن هم، در حد مبالغ کلان به میان می‌آید، ممکن است افراد وسوسه شوند اطلاعات ساختگی به دستگاه جاسوسی تحویل بدهند.مجارستان برای مقابله با سیل پناهجویان به ارتش متوسل شد

Image result for ‫مجارستان برای مقابله با سیل پناهجویان به ارتش متوسل شد‬‎

منابع خبری اعلام کردند، مجارستان برای مقابله با پناهجویان سوری رسماً ارتش را به خدمت گرفت.
در حالی که کشورهای غربی مدعی هستند که بنیاد‌های سیاست و حکومت در غرب براساس دموکراسی، حقوق بشر و کرامت انسانی برپا شده است ولی بحران مهاجران به خوبی نشان داد که غرب بر خلاف ادعاهایش تنها چیزی که بویی از آن نبرده اخلاق و حقوق بشر است.
یورش ضرب و شتم، لگد پرانی و استفاده از ارتش برای سرکوب پناهجویان بی‌خانمان در مجارستان، دستگیری پناهجویان در یونان بستن مرزها در آلمان،انگلیس و فرانسه بر روی پناهجویان و غرق شدن روزانه ده‌ها پناهجو در آب‌های مدیترانه به خوبی نشانگر بحران اخلاق و معنویت در غرب است.
در جدیدترین شاهکار حقوق بشری غرب ارتش مجارستان رسما با استفاده از زره پوش و تانک برای سرکوب پناهجویان وارد عمل شده است تا به هر قیمتی که شده مانع ورود پناهجویان به مجارستان شوند. احتمالا در روزهای آینده خبرهای بیشتری از کشتار و سرکوب پناهجویان سوری خواهیم شنید.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394

چند روز پس از بمباران شیمیایی یمن

عربستان رئیس حقوق بشر سازمان ملل شد  

  ۲۹ /۰۶ /۱۳۹

Image result for ‫عربستان رئیس حقوق بشر سازمان ملل شد‬‎

درست چند روز پس از بمباران شیمیایی یمن از سوی سعودی‌ها، نماینده عربستان به عنوان رئیس یکی از پنل‌های مهم حقوق بشر سازمان ملل منصوب شد!
حقوق بشر در دنیای امروز طنزی تلخ شده است. حامیان واقعی حقوق بشر، ناقضان حقوق بشر معرفی می‌شوند و ناقضان، متولیان اجرای حقوق بشر. نمونه کوچکی از این قاعده تاسف برانگیز سعودی‌های کودک‌کش هستند که در روزهای گذشته با بمباران شیمیایی در استان‌های شمالی یمن، ده‌ها نفر را قتل عام کردند. اما سازمان ملل به جای محکومیت این رفتار، با سپردن مسئولیت آن هم در شورای حقوق بشر این سازمان از سعودی‌ها به خاطر جرائمشان تشکر و قدردانی کرد! به گزارش فارس، اسنادی منتشر شده که نشان می‌دهد، «فیصل تراد» نماینده موقت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل به عنوان رئیس یکی از پنل‌های کلیدی شورای حقوق بشر سازمان ملل منصوب شده است. این پنل، مقامات ارشدی را منصوب می‌کند تا استانداردهای بین‌المللی حقوق بشر را شکل دهند و درباره نقض حقوق بشر در سراسر جهان گزارش ارائه دهند!
طبق اسناد شورای حقوق بشر سازمان ملل که در اختیار دیده‌بان سازمان ملل قرار گرفته است، عربستان برای ریاست گروه پنج عضوی سفرا که موسوم به «گروه رایزنی» است، منصوب شده است و هم‌اکنون قدرت این را به دست آورده تا نمایندگانی را از سراسر جهان برای بیش از 77 جایگاه منصوب کند تا به مسائل حقوق بشری جهان رسیدگی کنند. انتصاب این سعودی به عنوان رئیس یکی از پنل‌های مرتبط با حقوق بشر در حالی است که کشور عربستان در زمینه نقض حقوق بشر کارنامه بسیار سیاهی دارد.
اعتراض دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل
در واکنش به این خبر، دیده‌بان سازمان ملل که یک سازمان دیده‌بانی غیردولتی مستقر در ژنو است، تأکید کرد که «سامانتا پاور» نماینده آمریکا در سازمان ملل و «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باید این اقدام را محکوم کنند و انتصاب نماینده عربستان به عنوان رئیس یکی از پنل‌های کلیدی شورای حقوق بشر سازمان ملل را لغو کنند. «هیلل نوئر» مدیر اجرایی دیده‌بان سازمان ملل در این باره گفت: «افتضاح است که سازمان ملل کشوری را به عنوان رئیس یک پنل کلیدی حقوق بشر برگزیده که در مقایسه با داعش در سال جاری میلادی افراد بیشتری را سربریده است. دلارهای نفتی و سیاست، حقوق بشر را مغلوب ساخته‌اند.»
البته انتصاب نماینده عربستان به این سمت چندان عجیب نیست، چرا که دلارهای نفتی این کشور گاهی بزرگ‌تر از سازمان ملل را نیز تسلیم این رژیم منحوس کرده است! آل خلیفه فعالیت جمعیت الوفاق بحرین را ممنوع کرد!  

Image result for ‫آل خلیفه فعالیت جمعیت الوفاق بحرین را ممنوع کرد!‬‎

رژیم آل خلیفه حکم توقف فعالیت‌ جمعیت الوفاق بزرگترین گروه مخالف بحرین را صادر کرد.
به گزارش تسنیم، دادگاه استیناف بحرین حکم توقف فعالیت‌های جمعیت الوفاق به مدت سه ماه را تایید کرد.«عبدالله الشملاوی» یکی از وکلای جمعیت الوفاق در صفحه توئیتر خود نوشته است: «دادگاه استیناف درخواست تجدید نظر ارائه شده از سوی جمعیت الوفاق را رد کرده و حکم متوقف شدن فعالیت جمعیت الوفاق را تایید کرده است.» دادگاه اداری بحرین در آبان ماه سال گذشته میلادی حکم توقف فعالیت جمعیت الوفاق را صادر کرده بود.جمعیت الوفاق بحرین بزرگ‌ترین گروه مخالف شیعی بحرین است که در سال 2002میلادی و با هدف پشتیبانی از خواسته‌های مردم و مشارکت آن‌ها در تعیین سرنوشت کشورشان تشکیل شد.برزیل سفیر جدید رژیم صهیونیستی را راه نداد

Image result for ‫برزیل سفیر جدید رژیم صهیونیستی را راه نداد‬‎

رئیس جمهور برزیل با انتصاب «دنی دایان» به عنوان سفیر جدید رژیم صهیونیستی در این کشور مخالفت کرد.
به گزارش«دیلما روسف» رئیس  جمهور برزیل ضمن ارسال پیامی به رژیم صهیونیستی با انتصاب «دنی دایان» رئیس سابق شورای «یشا» به عنوان سفیر جدید این رژیم در برزیل مخالفت کرد. رئیس جمهور برزیل دلیل اصلی مخالفتش با انتصاب «دایان» را سکونت وی در یکی از شهرک‌های صهیونیست‌نشین واقع در کرانه باختری رود اردن عنوان کرده است. «بنیامین نتانیاهو»نخست وزیر رژیم صهیونیستی از پیام «روسف» ابراز «نارضایتی» کرده است.مدافعین حقوق بشر برزیل «دایان» را ناقض حقوق‌بشر خوانده و اعلام کرده‌اند که وی یکی از کسانی است که به حقوق مردم فلسطین و استقلال آن‌ها، تجاوز کرده است.همزمان با افزایش فقر در این کشور رخ داد

تهدید کاخ سفید به قطع حمایت‌ها از دولت نارنجی اوکراین

Image result for ‫تهدید کاخ سفید به قطع حمایت‌ها از اوکراین‬‎

در حالی که نارنجی‌های اوکراین خودشان را دلخوش به حمایت‌های غرب و به خصوص آمریکا کرده بودند اما کاخ‌سفید تهدید کرده ممکن است دست از حمایت دولت رنگی کیف بردارد.
غربگرایان اوکراین که در سال 2014 و به بهانه فقر و فساد و با کمک آمریکا توانستند  با کودتای رنگی دولت قانونی این کشور را ساقط کنند طی دو سال گذشته نه تنها نتوانسته‌اند کشور را از بحران فساد، بیکاری، و فلاکت و  بدبختی نجات دهند بلکه اوکراین روز به روز بیشتر در بحران فرو می‌رود. حال از واشنگتن نیز خبر می‌رسد که دولت آمریکا دست از حمایت‌های خود از کیف خواهد کشید.
 بر همین اساس یک نشریه اوکراینی با اشاره به صحبت‌های «مایکل کارپنتر»، مشاور «جو بایدن» معاون رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد بایدن به پترو پروشنکو رئیس جمهور و «ارسنی یاتسنیوک» نخست وزیر اوکراین «هشدار ناگهانی و ملموس» در این زمینه داده است.
 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما این منبع اعلام کرد معاون رئیس جمهور آمریکا به شدت نگران وسعت فساد و فقر در اوکراین است و  به رئیس جمهور و نخست وزیر اوکراین هشدار داده شد اگر اوضاع تغییر نکند حمایت آمریکا در آینده از اوکراین ممکن است تهدید شود.  به اعتقاد کارشناسان آمریکا عادت دارد پشت متحدان خود را خالی کند و این تهدیدات هم احتمالا نه به خاطر دلسوزی این کشور از وجود فقر و فساد در اوکراین بلکه به خاطر ماهیت آمریکایی‌هاست.
 برخی نیز پیش‌بینی می‌کنند، با ادامه این وضع و اوضاع اسفناک حاکم بر زندگی مردم اوکراین چه بسا دیر یا زود مردم این بار علیه نارنجی‌ها قیام نمایند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394

در سکوت معنی‌دار سازمان ملل

سعودی‌ها مردم صعده را با بمب‌های شیمیایی قتل عام کردند

      ۲۸ /۰۶ /۱۳۹۴

Image result for ‫سعودی‌ها مردم صعده را با بمب‌های شیمیایی قتل عام کردند‬‎

جنگنده‌های عربستان که بدون اجازه آمریکا آب نمی‌خورند، با بمب‌های شیمیایی ساکنان استان صعده در شمال یمن را قتل‌عام کردند.
جنگنده‌های سعودی بار دیگر از بمب‌های شیمیایی علیه مردم یمن استفاده کردند.  طبق گزارش‌های منتشر شده سعودی‌ها طی سه روز گذشته از بمب‌های «جدید» در بمباران روستاهای صعده استفاده کرده‌اند که بعد از انفجار گازهای سمی از آن متصاعد شده و باعث انتشار بیماری‌های مسری شده است. این گزارش‌ها می‌افزایند تا این لحظه 34 شهروند یمنی در این بمباران‌ها به شهادت رسیده‌اند و احتمالا شمار شهدا افزایش یابد. آل‌سعود که بدون اجازه آمریکا آب نمی‌خورد، پیش از این نیز بارها از بمب‌های ممنوعه و غیرمتعارف مثل بمب‌های خوشه‌ای استفاده کرده و در پاسخ به منتقدان گفته است، این سلاح‌ها را از آمریکا خریده است! جنگنده‌های سعودی همچنین مناطق مختلف صنعا را هدف حملات شدید خود قرار دادند که بر اثر آن تعداد زیادی از شهروندان یمنی به شهادت رسیدند. منابع خبری گزارش دادند که جنگنده‌های عربستان از اولین ساعات شنبه، صنعا پایتخت یمن را بیش از ۲۰ بار بمباران کردند.این در حالی است که سخنگوی رسمی وزارت بهداشت یمن اعلام کرده، تعداد قربانیان تجاوزات پیوسته عربستان به یمن به بیش از 5 هزار شهید رسیده است. جنگنده‌های ائتلاف سعودی حتی منزل سفیر عمان در صنعا را هم بمباران کردند. بر اثر این بمباران ساختمان خسارت‌ زیادی دید. دولت عمان این اقدام وحشیانه را محکوم کرده است. ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور اما در واکنش به جنایت‌های سعودی‌ها، ۳۹ گلوله توپ به مواضع «العراض» و «المجمع العسکری» واقع در جنوب عربستان شلیک کردند که بر اثر آن تعدادی از نیروهای  به هلاکت رسیده یا مجروح شدند. همچنین منابع یمنی ،گزارش دادند که کمیته‌های مردمی یمن یک دستگاه تانک عربستان از نوع برادلی را در جازان منهدم کردند.
از سوی دیگر برخی منابع اعلام کرده‌اند که «خالد بحاح» نخست‌وزیر دولت مستعفی یمن که در ریاض به سر می‌برد وارد شهر عدن در جنوب یمن شده است. روزنامه الاخبار در این مورد گزارش داده است بازگشت «خالد بحاح» پس از شش ماه برای این است تا اداره امور کشور از داخل خاک یمن انجام بگیرد و به نوعی قدرت‌نمایی دولت فراری را نشان دهد.حملات سنگین سوریه به مواضع داعش در شهر پالمیرا

Image result for ‫حملات سوریه به داعش در شهر پالمیرا‬‎

ارتش سوریه موضع تکفیری‌های داعش را در شهر تاریخی تدمر (پالمیرا) هدف یکی از سنگین‌ترین بمباران‌های خود قرار داد.
جنگنده‌های ارتش سوریه بیش از 25 نوبت شهر تاریخی تدمر را که تحت اشغال گروه تروریستی داعش است بمباران کردند که در جریان آن دست‌کم 26 نفر از تروریست‌ها به هلاکت رسیدند و تعداد زیادی نیز مجروح شدند.
از زمان اشغال تدمر به دست تروریست‌های داعش این شدیدترین حملات جنگنده‌های سوریه است تا جایی که در دو روز گذشته حملات هوایی علیه این شهر شدت پیدا کرده است و در جریان آن تعداد زیادی از اعضای گروه تروریستی «جیش‌الفتح»‌ در مثلث «ادلب، سراقب، نبش» به هلاکت رسیدند.
این تروریست‌ها به منظور شرکت در نبردهایی که در نزدیکی شهرک «کفریا»‌ و «فوعه» در جریان است عازم این محل شده بودند.
شلیک 400 موشک
 به دو شهرک شیعه‌نشین
خبر دیگر اینکه تروریست‌ها با شلیک 400 موشک به دو شهرک شیعه‌نشین فوعه و کفریا در استان ادلب سوریه حمله کردند.
دیده‌بان حقوق بشر سوریه نزدیک به مخالفان اعلام کرد که گروه‌های تروریستی از جمله جبهه النصره 400 موشک و راکت به این دو شهرک محاصره شده در شمال غرب سوریه شلیک کردند.
به گزارش ایرنا، تروریست‌های النصره دست‌کم 7 خودروی بمب‌گذاری شده را نیز در این دو شهرک منفجر کردند.
در پی این حمله‌ها درگیری شدیدی میان نظامیان سوری و گروه‌های تروریستی روی داد که دست‌کم 100 تروریست به هلاکت رسیدند.
به گزارش تسنیم، با وجود حملات سنگین تروریست‌ها، ساکنان این دو شهرک با دست‌های خالی توانستند این حملات را دفع و تلفات سنگینی به آنها وارد کنند.
اهالی کفریا و فوعه ششمین ماه محاصره خود را سپری می‌کنند. 50 درصد  این دو شهرک دچار خرابی شده و بیش از 40 هزار شهروند عادی در محاصره کامل به سر می‌برند. این عده فقط با کمک‌های دولت سوریه که از طریق هواپیما به روستا ریخته می‌شود زندگی می‌کنند.
آمریکا تسلیم شد
عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه «رای‌الیوم» اما در مقاله‌ای نوشت: وزیر خارجه آمریکا چند روز پیش اعلام کرد که اولویت واشنگتن راه حل سیاسی در سوریه و مبارزه با داعش است و اینگونه آمریکا تسلیم شرایط روسیه در خصوص سوریه شد.وی افزود: «به نظر می‌رسد آمریکا موضع‌گیری خود را تغییر و 180 درجه چرخش کرده است.»این نویسنده فلسطینی اظهار داشت: «چندین عامل در چرخش مواضع واشنگتن تاثیر داشته که از مهمترین آن، عدم موفقیت ائتلاف ضد داعش برای مقابله با این گروه تروریستی، خودداری متحدان آمریکا در منطقه به ویژه عربستان، ترکیه و قطر از اعزام نیروی زمینی به سوریه و هزینه بالای آموزش مخالفان و ارسال سلاح برای آنان است.»گفتنی است جان کری وزیر خارجه آمریکا هم اعلام کرد که مذاکره نظامی با روس‌ها گام مهمی برای حل بحران سوریه است!دیروز همچنین خبر رسید، تروریست‌های تکفیری 56 تن از نظامیان سوری را اعدام کردند.
سایر رویدادها
* بر اثر واژگونی قایق پناهندگان سوری در دریای مدیترانه یک دختربچه چهارساله در نزدیکی سواحل ترکیه جان خود را از دست داد.
* یک کارشناس نظامی رژیم صهیونیستی اعلام کرد، نگرانی اسرائیل از استقرار سامانه دفاعی روسیه در سوریه نخست‌وزیر این رژیم را راهی مسکو کرد.
* وزارت خارجه مصر اعلام کرد، هیچ‌گونه اختلافی میان قاهره و ریاض در خصوص سوریه وجود ندارد!


حدود 200 فلسطینی مجروح شدند


 سرکوب خونین تظاهرات جمعه خشم ‌در فلسطین اشغالی   

در پی حملات نظامیان تا دندان مسلح صهیونیستی به فلسطینی‌های ساکن کرانه باختری و قدس اشغالی در جریان تظاهرات «جمعه خشم» نزدیک به 200 فلسطینی مجروح شدند.
سرویس خارجی-

نظامیان صهیونیست روز جمعه پس از برگزاری نماز جمعه به فلسطینیان شرکت کننده در تظاهرات «جمعه خشم» حمله و با شلیک گلوله‌های جنگی، ده‌ها نفر را مجروح کردند که حال برخی از آنها وخیم است. بسیاری از تظاهرکنندگان نیز به دلیل استنشاق گازهای سمی دچار حالت خفگی شدند. همزمان با این تظاهرات که وحشیانه سرکوب شد، در کشورهای مختلف از جمله اردن، فلسطین، ایران و همچنین در الخلیل، غزه و... نیز تظاهرات «یاری مسجدالاقصی» برگزار شد.
جنگنده‌های صهیونیستی نیز همزمان به بهانه شلیک چند فروند موشک از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین، چندین پایگاه امنیتی فلسطینی در شرق جبالیا را بمباران کردند که به زخمی شدن چندین نفر منجر شد. نکته تأسف بار دیگر اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین هم در جهت همراهی با صهیونیست‌ها به سرکوب تظاهرکنندگان در بیت‌المقدس و قدس اشغالی پرداختند و تعدادی از تظاهرکنندگان را بازداشت کردند.
«سامی ابوزهری» از اعضای ارشد حماس اقدام تشکیلات خودگردان در سرکوب تظاهرات یاری مسجدالاقصی را جنایتی ملی و شریک شدن در جنایات صهیونیست‌ها خواند.
«محمود الزهار» از رهبران جنبش حماس نیز تاکید کرد که مقاومت با پشتیبانی ملت فلسطین در نبرد آزادسازی فلسطین پیروز خواهد شد و به اشغالگران درس سختی به خاطر تعرض به مسجدالاقصی خواهد داد. از یکشنبه هفته گذشته تاکنون رژیم صهیونیستی به وحشیانه‌ترین شکل حملات گسترده‌ای علیه مسجدالاقصی آغاز کرده و صدها نفر را دستگیر یا مجروح کرده است.
این در حالی است که واکنش‌های اعتراضی فلسطینی‌های ساکن قدس و کرانه باختری شدت گرفته و درگیری‌ها افزایش یافته است به نحوی که کارشناسان منطقه احتمال وقوع انتفاضه سوم را نزدیک می‌دانند.
خالد البطش از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین از علمای جهان اسلام خواست تا برای آزادی قدس شریف فتوای جهاد صادر کنند.
وی افزود، خواستار طوفانی عربی برای آزادسازی قدس هستیم.
«اسماعیل رضوان» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز تاکید کرد که تمامی گزینه‌ها برای دفاع از مسجدالاقصی مطرح است و رژیم اشغالگر مسئولیت هرگونه پیامدی را برعهده دارد.
«شیخ قبلان» نایب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعه لبنان نیز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با محکوم کردن حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی به مسجد مبارک الاقصی خواستار شکسته شدن سکوت کشورهای عربی در مقابل جنایات رژیم اشغالگر شد.
در کشورهای مختلف نیز همچنان تظاهرات به طرفداری از فلسطینی‌ها و مخالفت با اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد. تونس و ترکیه از دیگر کشورهایی هستند که تظاهرات همبستگی با فلسطینی‌ها را برگزار کردند.
جنایات صهیونیست‌ها در قدس با سکوت کشورهای مدعی عربی و انفعال سازمان ملل صورت می‌گیرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394

54 کشته و مجروح در حمله طالبان به کمپ نیروی هوایی پاکستان
 ۲۸ /۰۶ /۱۳۹۴

Image result for ‫54 کشته و مجروح در حمله طالبان به کمپ نیروی هوایی پاکستان‬‎
شمار تلفات حمله تروریستی به کمپ نیروی هوایی پاکستان در شهر «پیشاور»، به 29 کشته و 25 زخمی افزایش یافت.
به گزارش تسنیم، کمپ نیروی هوایی پاکستان در منطقه «بادابر» شهر پیشاور که پنج‌شنبه گذشته با استفاده از خمپاره، نارنجک دستی و سلاح اتوماتیک مورد حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفته بود، از طرف رسانه‌های پاکستانی به عنوان خونین‌ترین عملیات در پیشاور طی 9 ماه اخیر معرفی شد. در این حمله تروریستی، 29 نفر کشته و 25 تن دیگر زخمی شدند و تعداد 23 نفر از کشته‌های این حادثه، از کارمندان و افسران نیروی هوایی پاکستان هستند.پس از حمله مذکور، نیروهای دولتی درصدد پاکسازی منطقه برآمدند و طی این عملیات 13نفر از مهاجمان را کشتند.پیشاور که در ایالت خیبر پختونخواه واقع شده است، محل فعالیت تروریست‌های طالبان پاکستان است.آذر ماه سال گذشته نیز تروریست‌های طالبان دست به کشتار دانش‌آموزان یک مدرسه نظامی در پیشاور زده بودند. در این حمله 147 دانش‌آموز 9 تا 16 ساله جان خود را از دست داده بودند.
واکنش کابل به اتهام پاکستان
به گزارش تسنیم، «شکیب مستغنی» سخنگوی وزارت خارجه افغانستان، اتهام اسلام‌آباد مبنی بر نقش داشتن افراد مسلح فعال در افغانستان در حمله به کمپ نیروی هوایی پیشاور را رد کرد.مستغنی گفت: «دولت کابل اجازه نمی‌دهد از خاک این کشور، تهدیدی متوجه همسایگان شود.»
پیش از این، «عاصم سلیم باجوه» سخنگو و مدیرکل روابط عمومی ارتش پاکستان اعلام کرده بود: «خلیفه عمر منصور» فرمانده طالبان محلی پاکستان که در استان «ننگرهار» افغانستان مستقر است، مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. وی گفته بود حمله به کمپ نیروی هوایی در کشور افغانستان طراحی و برنامه‌ریزی شده بود.


جرمی کوربین هم داعش را ساخته و پرداخته غرب دانست

Image result for ‫جرمی کوربین‬‎

رئیس جدید حزب کارگر انگلیس تاکید کرد که گروه تروریستی داعش مخلوق مداخلات غرب در منطقه خاورمیانه است.
«جرمی کوربین» رهبر جدید حزب کارگر انگلیس که به ضدجنگ بودن مشهور است، در گفت و گو با پایگاه اینترنتی «میدل ایست‌آی»  سیاست‌های جنگ‌طلبانه نخست‌وزیر انگلیس و فروش تسلیحات انگلیسی به رژیم آل سعود را به باد انتقاد گرفت.
 به گزارش فارس، وی در این گفت‌وگو تصریح کرد که «با بمباران عراق و سوریه مخالف است». کوربین در رابطه با تشکیل داعش نیز گفت «داعش از ناکجاآباد نیامده است، آنها [داعشی‌ها] از جایی پول دریافت می‌کنند و تسلیحات فراوانی به آنها داده می‌شود. [داعش] نه به طور کامل ولی تا حدی خلق شده مداخلات غربی‌ها در منطقه است.»کوربین خاطرنشان کرد «باید تشخیص بدهیم که تسلیحاتی که به عربستان فروختیم، به کجا   ختم شده است. بمباران سوریه به دست غربی‌ها تنها می‌‌تواند به بدتر شدن اوضاع بیانجامد.»کوربین هم‌چنین به سوالی درباره راه‌های ممکن برای انگلیس در راستای امن‌تر کردن جهان گفت «به نظرم اگر بخشی از سیاست‌خارجی کاخ سفید نباشیم، جهان را امن‌تر خواهیم کرد. از سوی دیگر به جای اینکه به نیرویی برای تسلیحات نظامی مشغول باشیم، به نیرویی برای حقوق بشر تبدیل شویم.»کوربین یک هفته پیش به رهبری حزب اپوزیسیون انگلیس یعنی حزب کارگر انتخاب شد و تشکیل کابینه داد. وی همواره مخالف جنگ‌افروزی دولت انگلیس در دوره «تونی بلر» و بعد از آن بوده است. پیروزی وی به منزله یک زلزله سیاسی در انگلیس مطرح شده است.


 کودتاچیان رئیس‌جمهور بورکینافاسو را آزاد کردند

Image result for ‫رئیس‌جمهور بورکینافاسو‬‎
گارد ریاست جمهوری که قدرت را در بورکینافاسو در اختیار گرفته با افزایش فشارهای داخلی و خارجی اعلام کرد رئیس جمهور این کشور را آزاد کرده است.
نظامیان کودتاچی در بورکینافاسو اعلام کردند پس از دیدار با نمایندگان سازمان ملل متحد، اتحادیه آفریقا، جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (اکوآس)، فرانسه و آمریکا تصمیم به آزادی رئیس جمهور و دو وزیر کابینه موقت گرفته‌اند.
به گزارش پرس تی وی  کودتاچیان همچنین از بازگشایی مرزهای هوایی و زمینی بورکینافاسو خبر دادند.مخالفان کودتا روز جمعه در اوآگادوگو، پایتخت بورکینافاسو و دیگر شهرهای این کشور تظاهرات کرده بودند.گزارش‌ها از ورود روسای جمهور «سنگال» و «بنین» به نمایندگی از جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا به بورکینافاسو به منظور کمک به حل بحران در این کشور حکایت دارد.
اتحادیه آفریقا نیز در پی وقوع کودتای چهارشنبه گذشته در بورکینافاسو عضویت این کشور را در تمامی نهادهای اتحادیه آفریقا به حال تعلیق درآورد. اتحادیه آفریقا همچنین تحریم‌هایی را علیه عوامل کودتا در بورکینافاسو به حال اجرا درآورده است.براساس این تحریم‌ها، از سفر عوامل کودتای بورکینافاسو به خارج از این کشور ممانعت بعمل خواهد آمد و دارایی‌های آنها نیز در خارج از این کشور مسدود خواهد شد.
نیروهای گارد ملی ریاست جمهوری بورکینافاسو چهارشنبه طی کودتایی رئیس جمهور، نخست وزیر و دو نفر از وزرای دولت انتقالی این کشور را بازداشت و زندانی کردند.
کودتاچیان روز پنجشنبه پس از رژه در خیابان‌ها و شلیک تیرهوایی و نیز تحت کنترل درآوردن رادیو و تلویزیون اعلام کردند که دولت موقت منحل شده و رئیس‌جمهور موقت نیز دیگر قدرتی ندارد.


با زمینه‌سازی آمریکا

 ارتش ژاپن ‌پس از 70 سال اجازه عملیات برون مرزی گرفت  

Image result for ‫ارتش ژاپن ‌پس از 70 سال اجازه عملیات برون مرزی گرفت‬‎

لایحه پیشنهادی دولت ژاپن در مورد اعطای مجوز برای فعالیت نظامیان این کشور در خارج، به تصویب «سنا» هم رسید و بدین ترتیب، ارتش ژاپن پس از 70 سال فعالیت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای را از سر می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، لایحه جنجالی اصلاحات قانون اساسی و گسترش فعالیت نظامیان ژاپن در خارج از  این کشور بالاخره تبدیل به قانون شد. پیش از این مجلس نمایندگان این لایحه را تصویب کرده بود و پس از آن نیز دیروز مجلس سنای ژاپن مهر تایید بر آن زد. این لایحه مخالفان زیادی در ژاپن داشت و  هزاران تن از مردم علی‌رغم شرایط نامساعد جوی مقابل پارلمان در توکیو تجمع کرده بودند و علیه لایحه شعار می‌دادند. حتی تعدادی از معترضان شب را مقابل پارلمان به صبح رساندند، اما هیچ یک از اینها برای قانونگذاران و حزب حاکم مهم تلقی نشد.
در داخل مجلس سنا نیز پنجشنبه میان موافقان و مخالفان لایحه درگیری رخ داده بود، ولی دیروز این لایحه به تصویب رسید. دولت «شینزوآبه» این لایحه را چند ماه قبل تقدیم مجلس کرده بود. بهانه شینزوآبه، افزایش تحرکات نظامی چین در ‌‌آب‌های مرزی است، بهانه‌ای که مورد استقبال آمریکایی‌ها نیز قرار گرفته است!
ژاپن پس از جنگ جهانی دوم  و به دستور آمریکا، فعالیت ارتش خود را به داخل مرزهای خود محدود کرد و تحت چتر امنیتی ایالات متحده قرار گرفت. توکیو تعداد معدودی نظامی و نیروی امنیتی جهت کنترل اوضاع داخلی در اختیار داشت.هر چند تصمیم جدید دولت ژاپن، قبل از هر کس، منافع آمریکا را در آسیای شرقی و آب‌های اقیانوس آرام تامین می‌کند، ولی این اقدام توکیو، نگرانی چین و دو کره را افزایش داده است.ژاپن اوایل قرن بیستم و تا سال 1945 بسیاری از مناطق شرق آسیا از جمله «منچوری» چین را تحت اشغال خود داشت.
کارشناسان با اشاره به اعتراضات خیابانی ماه‌های اخیر نسبت به لایحه فوق در ژاپن، پیش‌بینی می‌کنند که این اعتراضات طی روزها و ماه‌های آتی نیز ادامه یابد. حدود 90 درصد کارشناسان حقوقی ژاپن، لایحه گسترش فعالیت نظامیان را مغایر قانون اساسی ژاپن می‌دانند. قانون اساسی ژاپن در سال 1947 تصویب شد.شینزوآبه که به دنبال ایجاد یک ارتش قدرتمند است، 10 تیر سال 1393 دست به تفسیر بخشی از قانون اساسی ژاپن زد و از همان روز زمینه را برای تصویب لایحه فوق فراهم کرد. تاکنون همه کشورهای  همسایه ژاپن (روسیه، چین، کره‌جنوبی و کره شمالی) به این لایحه اعتراض کرده‌اند.
براساس لایحه شینزوآبه که الان به قانون تبدیل شده است، ارتش ژاپن در این موارد می‌تواند ماموریت فراسرزمینی داشته باشد؛ اول اینکه ژاپن و یا متحدان نزدیک آن هدف قرار گیرند و دوم، راه مناسب‌تری برای پاسخ به حمله وجود نداشته باشد.به گزارش فارس، هرچند دولت ژاپن می‌گوید، قانون اساسی تغییر نکرده و تنها تفسیر تازه‌ای از آن شکل گرفته، اما مخالفان این طرح تاکید دارند که قانون جدید مخالف بندهای مصرح قانون اساسی است و در عین حال می‌تواند ژاپن را وارد جنگ‌های بی‌نتیجه‌ای کند که به رهبری آمریکا شکل می‌گیرد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394

رشوه 4 میلیاردی عربستان به اسرائیل برای شرکت در جنگ یمن

   ۲۸  /۰۶  /۱۳۹۴

Image result for ‫عربستان و اسرائیل جنگ یمن‬‎


سخنگوی ارتش و نیروهای مسلح یمن از کمک ۴ میلیارد دلاری آل سعود به رژیم صهیونیستی بابت شرکت در حمله به یمن خبر داد.
سرتیپ« غالب شرف لقمان یمنی» به شبکه «العالم »گفت:  عربستان بابت مشارکت اسرائیل در حمله به یمن ، ۴میلیارد دلار به تل آویو رشوه داده است. تاکنون رژیم صهیونیستی به همراه آمریکا در جنگ علیه مردم مظلوم یمن ، کمک‌های اطلا عاتی و تدارکاتی فراوانی در اختیار ریاض قرار داده اند واز این پس احتمالا این حمایت ها گسترده‌تر می‌شود. لقمان در ادامه گفت، از متجاوزان سعودی می‌خواهیم دست از حمله به زنان و کودکان یمنی بردارند. وی افزود ، متجاوزان سعودی همچنان در حال سرازیر کردن نیرو و تدارکات نظامی به استان مأرب هستند ، اما از هر گونه پیشروی عاجزند.


خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل به سبک آل سعود

عربستان تظاهرات سیاسی در مراسم رمی جمرات را ممنوع کرد!

Image result for ‫عربستان تظاهرات سیاسی در مراسم رمی جمرات را ممنوع کرد!‬‎

وزیر کشور عربستان در راستای خوش خدمتی به اسرائیل و آمریکا هشدار داد نیروهای امنیتی این کشور با هرگونه رفتار سیاسی یا تبلیغاتی در حین مناسک حج مقابله خواهند کرد.
مقامات سعودی در راستای خدمت به سیاست‌های آمریکا و صهیونیست‌ها بار دیگر از فریضه حج به عنوان فرصتی برای نشان دادن وابستگی خود به غربی‌ها استفاده کردند. به گزارش فارس، «محمد بن نایف» وزیر کشور آل‌سعود در سخنانی هشدارآمیز، نسبت به برپایی هرگونه تظاهرات سیاسی در مراسم رمی جمرات هشدار داد و گفت: «نیروهای امنیتی بخش‌های مختلف آماده‌اند با هرگونه رفتاری که مراسم حج را مختل کرده  و یا جان حجاج را به خطر بیندازد، مقابله کنند. پادشاهی عربستان بارها اعلام کرده است که بهره‌برداری سیاسی یا تبلیغاتی در حج برای هر گروه یا جریانی به شدت ممنوع است.»
هشدار به مسلمانان حاضر در مناسک حج در کنار خوش خدمتی این رژیم به آمریکا، نشان‌دهنده نگرانی آنها از آشوب و حملات مخرب نیز هست. احساسات ضد سعودی به دلیل جنایات این رژیم در یمن به شدت در کشورهای مسلمان و حتی غیر مسلمان افزایش یافته و احتمالا این رژیم نگرانی‌هایی هم از این بابت دارد.
 وزیر کشور سعودی افزود:«امیدواریم که زائران خانه خدا با استفاده از امکاناتی که در اختیار آنها قرار داده شده مراسم مذهبی خود را مطابق دستور خداوند با احترام، آرامش و صداقت انجام دهند!» این اظهارات در حالی از سوی وهابیون سعودی مطرح می‌شود که برائت از مشترکین، جزو مناسک حج است.کشته شدن 60 عضو پ.ک.ک در حمله جنگنده های ترکیه به شمال عراق

Image result for ‫کشته شدن 60 عضو پ.ک.ک در حمله جنگنده های ترکیه به شمال عراق‬‎

جنگنده های ارتش ترکیه با حمله به مواضع عناصر پ.ک.ک در شمال عراق ، 60 شبه نظامی را کشتند.
به گزارش ایسنا، جنگنده های «اف-16 » و «اف- 4 » ارتش ترکیه دیروز طی حمله به دو منطقه « سیناء» و «هفتانین» در شمال عراق ، انبار مهمات، پناهگاه‌ها و مسیرهای لجستیکی عناصر پ.ک.ک را مورد هدف قرار دادند.براساس اطلاعات به دست آمده از منابع امنیتی ، در این عملیات دست کم بین 55 تا 60 عضو پ.ک.ک کشته شدند.در پی انفجار دو ماه قبل عناصر داعش در شهر مرزی «سوروچ » ترکیه ،  آنکارا به طور همزمان، مواضع پ.ک.ک وداعش را هدف حمله قرار داد.حملات علیه داعش همان روز های نخست متوقف شد، اما حمله علیه پ.ک.ک. همچنان ادامه دارد.


دولت جدید مصر سوگند خورد

Image result for ‫شریف اسماعیل‬‎

کابینه جدید مصر به ریاست «شریف اسماعیل» در حضور رئیس جمهور این کشور سوگند یاد کرد.
«شریف اسماعیل»، دیروز به عنوان نخست وزیر جدید مصر در مقابل ژنرال «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهور مصر سوگند یاد کرد. وزرای دولت «شریف اسماعیل» نیز در کاخ ریاست جمهوری الاتحادیه سوگند خوردند. پیش از این منابع آگاه گزارش داده بودند که احتمالا «شریف اسماعیل» مامور به تشکیل دولت مصر شده و تا روز چهارشنبه کابینه جدید را معرفی خواهد کرد. در کابینه جدید بسیاری از  وزرا از جمله «صدقی صبحی» وزیر دفاع، سرلشگر «مجدی عبدالغفار» وزیر کشور، «سامح شکری» وزیر خارجه و «احمد زند» وزیر دادگستری در سمت خود ابقا شده‌اند.
همچنین قاضی «نبیل صادق» دادستان جدید مصر دیروز در مقابل «عبدالفتاح السیسی» سوگند یاد کرد. وی جانشین «هشام برکات» شده است که دو ماه پیش در اثر انفجار خودروی بمب گذاری شده در منطقه مصر الجدیده ترور شد.
«ابراهیم محلب» نخست‌وزیر سابق مصر، شنبه هفته گذشته پس از افشای فساد مالی برخی از وزرای کابینه، استعفا کرد.

 روسیه موشک بالدار آزمایش کرد

Image result for ‫موشک بالدارروسیه‬‎
بمب افکن‌های راهبردی دور پرواز توپولف-160 روسیه در رزمایش ‹سنتر-2015›، موشک‌های بالدار پرتاب کردند. موشک‌های بالدار جزو موشک‌های راهبردی هوایی هستند که با توجه به قدرت بالای تخریب، تسلیحات بازدارنده محسوب می‌شوند.رزمایش راهبردی نیروهای روسیه به نام «سنتر-2015» با شرکت 95 هزار نیروی نظامی این کشور روز دوشنبه در مناطق مرکزی روسیه آغاز شده است و تا دوشنبه آینده ادامه دارد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394

انصارالله: سازمان ملل مردم یمن را جزو جامعه بشری نمی‌داند  

     ۲۷ /۰۶  /۱۳۹۴

Image result for ‫انصارالله‬‎

سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن با انتقاد از نحوه برخورد سازمان ملل با مسئله یمن اعلام کرد این سازمان، مردم یمن را جزو جامعه بشری نمی‌داند.
سکوت نهادهای بین‌المللی در برابر تجاوز وحشیانه آل سعود و همپیمانانش به یمن بار دیگرثابت کرد که ملت‌های مظلوم نباید انتظار یاری از این نهادها را داشته باشند، چرا که اساس شکل‌گیری این نهادها حمایت از منافع قدرتمندان و متجاوزان بوده است.
به گزارش تسنیم،  «محمد عبد السلام» سخنگوی رسمی جنبش انصارالله با اشاره به این مسئله اعلام کرد: «برخورد جامعه بین الملل با مسئله یمن هنوز در پایین‌ترین سطوح خود قرار دارد و برخی‌ها به متجاوز فرصت می‌دهند تا به دستاوردهایی در زمینه نظامی دست پیدا کند و این مسئله ائتلاف متجاوز را به ارتکاب جنایاتی تشویق کرده است که بیان آن عرق شرم بر پیشانی می‌نشاند.» وی با اشاره به وضع وخیم انسانی در یمن تاکید کرد: «سازمان ملل به اوضاع انسانی وخیم یمن توجهی نمی‌کند، گویا که انسان یمنی جزئی از جامعه بشری به حساب نمی‌آید واین در شرایطی است که یمن در سازمان ملل عضویت دارد.»
«محمد عبد السلام» با اشاره به «چالش‌ها  و خطراتی» که در پی حملات وحشانه به یمن متوجه این کشور است، گفت:» نقش منفی اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی در قضیه یمن قابل تفسیر نیست و ناتوانی آنها در پیدا کردن راه حلی برای دفاع از فلسطین و مسجد الاقصی که این روزها در معرض بدترین اهانت‌ها قرار دارد، به اثبات رسیده است.»
از سوی دیگر و همزمان با تشدید حملات متجاوزان به یمن، منابع نزدیک به جنبش مردمی انصار الله اعلام کردند که رهبران این جنبش با صدور حکمی به یگان‌های مسلح در صنعا حالت آماده باش امنیتی اعلام کردند. به گزارش ایرنا منابع مذکور افزودند: «جنبش انصارالله با صدور فراخوان عمومی از نیروهای مقاومت مردمی و مردم یمن خواست در همه مناطق در حالت آماده باش امنیتی باشند.» فراخوان انصارالله برای اعلام آماده باش در پی تجاوز زمینی عربستان و کشورهای عضو ائتلاف تجاوز به یمن به مارب واقع در شمال شرقی این کشور صادر می‌شود.
سایر رویدادها
* روزنامه گاردین فاش کرد، انگلیس از آغاز حمله به یمن ۳۷ مجوز صدور سلاح به عربستان صادر کرده است.
* منابع رسانه‌ای از توافق بین‌المللی پشت‌ پرده بر سر حذف نهایی رئیس‌جمهور فراری یمن و انتخاب فردی به جای او خبر دادند.


تظاهرات جهانی یاری مسجدالاقصی علیه جنایات رژیم صهیونیستی در قدس 

Image result for ‫تظاهرات جهانی یاری مسجدالاقصی علیه جنایات رژیم صهیونیستی در قدس‬‎

همزمان با برگزاری تظاهرات گسترده روز خشم که در سراسر کرانه باختری، نوار غزه، ایران، اردن و... برپا شد، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از صهیونیست‌ها خواست به مسجد‌‌الاقصی مجددا حمله کنند!
روز گذشته پس از ادای نماز جمعه در بیت‌المقدس، فلسطینیان تظاهرات گسترده‌ای به راه انداختند و از مجامع بین‌المللی و حقوق بشری خواستند به کمک مسجد‌الاقصی بشتابند.
این تظاهرات گسترده با فراخوان حماس، با نام «جمعه خشم» و در پاسخ به ششمین روز تجاوز صهیونیست‌ها به مسجد‌الاقصی برپا شد. اما نظامیان صهیونیست که بدون توجه به اعتراض‌های جهانی و به کمک شهرک‌نشینان صهیونیست از روز یکشنبه گذشته حملات وحشیانه خود را به مسجد‌الاقصی اولین قبله مسلمانان آغاز کرده‌اند همچنان به جنایات خود ادامه می‌دهند. صهیونیست‌ها در این 6 روز خسارات زیادی به این مکان مقدس  وارد و صدها نمازگزار را زخمی کرده‌اند. دیروز در الخلیل، رام‌الله(کرانه باختری)، ایران، اردن و چند کشور دیگر تظاهرات مشابهی تحت عنوان «یاری مسجد‌الاقصی» برگزار شد.
به گفته شاهدان عینی، صهیونیست‌ها در درگیری با نمازگزاران از گازهای سمی فلفل، گاز اشک‌آور و دیگر گازهای مسموم‌کننده به طور گسترده‌ای استفاده می‌‌کنند.
حزب راستگرای افراطی لیکود به رهبری «بنیامین نتانیاهو» اما طی بیانیه‌ای از صهیونیست‌‌ها خواست که به طور گسترده به مسجد‌الاقصی یورش ببرند.
همزمان با فراخوان صهیونیست‌‌ها برای حمله به مسجد‌الاقصی 5000 نیروی نظامی در قدس اشغالی مستقر شدند و این شهر را با صدها مانع نظامی، پست‌های ایست و بازرسی و خودروهای نظامی به یک پادگان نظامی تبدیل کردند.
نظامیان صهیونیست به مردان کمتر از 40 سال اجازه ورود به مسجد‌الاقصی را نمی‌‌دهند و نمازگزاران مجبورند نماز را در خیابان‌های اطراف  مسجد‌الاقصی به جا بیاورند. با این حال فلسطینی‌های ساکن غزه نیز به قدس آمده و در مراسم گسترده نماز جمعه و برگزاری روز خشم شرکت کردند.
جوانان فلسطینی اعلام کرده‌‌اند که تسلیم نمی‌شوند، کوتاه نمی‌آیند و پاسخ صهیونیست‌‌های متجاوز را نیز محکم می‌دهند.
گروهی از جوانان فلسطینی نیز در اعتراض به تجاوز صهیونیست‌ها به مسجد‌الاقصی با نظامیان این رژیم در محله «راس العامود» در قدس درگیر شدند که در نتیجه آن یک نظامی صهیونیست مجروح شد.
منابع محلی همچنین اعلام کردند که بر اثر پرتاب بطری‌های آتش‌زا از سوی جوانان فلسطینی به اردوگاه رژیم صهیونیستی در روستای «العیساویه» آتش‌سوزی رخ داد.
حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به مسجد‌الاقصی و تخریب این مکان مقدس ظاهرا به بهانه رسیدن سال جدید عبری و انجام مراسم «تلمودی» صورت می‌گیرد، ولی تحلیلگران منطقه معتقدند این تجاوز با هدف عملی کردن طرح تقسیم زمانی و مکانی مسجد‌الاقصی و یهودی‌سازی آن صورت می‌گیرد. حتی برخی معتقدند این حملات با هدف تخریب مسجد‌الاقصی صورت می‌گیرد.
واکنش‌ها
کمیته حمایت از مقاومت فلسطین با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حملات وحشیانه و مستمر رژیم صهیونیستی به مسجد‌الاقصی از گروه‌های مقاومت خواست تا پاسخی «قاطع» و محکم به دشمن صهیونیستی بدهند.
«شیخ عکرمه صبری» خطیب مسجد‌الاقصی نیز تاکید کرد که در قبال تجاوزات رژیم صهیونیستی دیگر سکوت جایز نیست و اعراب به جای سکوت و انفعال باید مواضع محکم‌تری در پیش بگیرند.
«خالد البطش» یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز هشدار داد تا زمانی که رژیم اشغالگر به اقدامات تحریک‌آمیز خود در قدس اشغالی پایان ندهد هیچ آتش‌بسی وجود نخواهد داشت.
جمعی از رهبران کشورهای مسلمان نیز در تماس با همتایان غربی خود تلاش‌هایی هر چند ضعیف را برای اعمال فشار به اسرائیل جهت توقف این اقدامات آغاز کردند.
واکنش سازمان ملل در قبال این جنایات نیز بسیار مضحک بود، سازمان ملل بدون محکوم کردن این جنایات اسرائیل صرفا خواستار توقف درگیری‌ها شده است.


براساس نظر سنجی دو موسسه انگلیسی

مردم عراق و سوریه، داعش را ساخته آمریکا می‌دانند

Image result for ‫داعش را ساخته آمریکا می‌دانند‬‎

براساس نظرسنجی دو موسسه انگلیسی، حدود 80 درصد مردم کشورهای عراق و سوریه گروه تروریستی داعش را ساخته آمریکا می‌دانند.

به گزارش خبرگزاری فارس، موسسه «او.آر.بی» و یک موسسه دیگر انگلیسی یک نظرسنجی مشترک در عراق و سوریه انجام داده‌اند. طبق این نظرسنجی، 81 درصد مردم سوریه و 85 درصد عراقی‌ها معتقدند که داعش به دست آمریکایی‌ها و خارجی‌ها ساخته شده است. آنها واشنگتن را به خاطر اقدامات داعش مقصر می‌دانند.
یافته‌های این نظرسنجی براساس سؤال از ساکنان 9 استان عراق و 14 استان سوریه، حتی استان‌های تحت اشغال داعش به دست آمده است.
طبق این نظرسنجی همچنین، 74 درصد مردم عراق و 70 درصد سوری‌ها با تقسیم کشورشان مخالف هستند. در مورد حل اختلافات و عبور از بحران فعلی نیز 75 درصد عراقی‌ها و 65 درصد سوری‌ها نسبت به این موضوع، خوشبین هستند. 49 درصد مردم سوریه و 56 درصد ساکنان عراق نیز با حملات هوایی «ائتلاف ضدداعش» در این دو کشور مخالف هستند.
توطئه آمریکا
این بدبینی البته فقط به مردم محدود نمی‌شود. شخصیت‌های سیاسی عراق نیز طی اظهاراتی تصریح کردند ایالات متحده تلاش می‌کند به بهانه مبارزه با داعش، نیروی زمینی خود را به عراق برگرداند.
به گفته منابع رسانه‌ای عراق، یک مقام مسئول نظامی با اشاره به ورود 160 نظامی آمریکایی از کویت به پایگاه «الحبانیه» واقع در شمال عراق، گفت: «این افراد صرفا برای آموزش نیروهای ارتش و نیروهای داوطلب وارد عراق نشده‌اند، بلکه این نیروها در نبرد آزادسازی «رمادی» (مرکز استان الانبار) شرکت خواهند کرد.»
«ماجد العزاوی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز به خبرگزاری فارس گفت: «آمریکا می‌خواهد ارتش‌های رقیب در عراق ایجاد شوند و آنها جای ارتش یکپارچه را بگیرند و تشکیل «گارد ملی» نیز با همین هدف صورت می‌گیرد. لایحه گارد ملی که دولت عراق آن را تحت فشار آمریکا پذیرفته، هم‌اکنون در پارلمان عراق در دست بررسی است.
حمله تروریستی نظامی سعودی در بغداد
به گزارش ایسنا، وقوع دو انفجار تروریستی در پایتخت عراق، جان 24 نفر را گرفت و 121 زخمی برجای گذاشت. خبرهای تکمیلی، شمار شهدا را 26 تن اعلام کرده است. یک سایت وابسته به داعش مسئولیت این انفجار را برعهده گرفت. منابع عراقی اعلام کردند، عامل یکی از دو انفجار فوق، یک گروهبان سعودی بود. این فرد پیش از این در پایگاه هوایی «ملک عبدالعزیز» خدمت می‌کرده است.
از استان کرکوک درشمال عراق نیز خبر می‌رسد تروریست‌های داعش 10 نفر از امامان جماعت مساجد منطقه «العباسی» و شهر «الحویجه» را ربودند و به مناطق نامعلومی بردند.
«نایف الشمری» عضو کمیسیون دفاعی مجلس عراق نیز اعلام کرد، تروریست‌های تکفیری روزانه 50 عراقی را در استان نینوا اعدام می‌کنند.
سایر رویدادها
* به گزارش تسنیم، «ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق، به کشور قطر درباره پیامدهای دخالت در عراق هشدار داد.
* وزیر مهاجرت عراق اعلام رد: 39 هزار نفر از اعضای خانواده‌های ساکن در «تکریت» و استان «دیاله» که پیش از این آواره شده بودند، به خانه‌های خود برگشتند.
* به گفته یک مقام وزارت خارجه ترکیه، 400 تبعه این کشور که در عراق و سوریه به داعش پیوسته بودند، در این دو کشور کشته شده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394


رئیس‌جمهور سابق تونس: اتحادیه عرب دچار مرگ مغزی شده است 

     ۲۷ /۰۶  /۱۳۹۴

Image result for ‫منصف المرزوقی‬‎

رئیس‌جمهور سابق تونس با اشاره به انفعال اتحادیه عرب در قبال تحولات خاورمیانه، گفت: «اتحادیه عرب دچار مرگ مغزی شده و باید منحل شود.»
به گزارش واحد مرکزی خبر، «منصف المرزوقی» گفت: «اتحادیه عرب دچار مرگ مغزی شده است و باید منحل شود و به جای آن، نهادی مانند اتحادیه اروپا و اتحادیه آفریقا تشکیل شود.»وی افزود: «اتحادیه عرب اکنون عمرش بیش از 70 سال است و ما در دوره جدیدی هستیم.»المرزوقی این راهم گفت: «که باید به دنبال تشکیل ملت‌‌های آزاد و مستقل باشیم و به داستان بعثی‌ها و ناصری‌ها در مورد داشتن یک رهبر، یک حزب و یک پایتخت باز نگردیم. این رویای پدران و پدربزرگان ما در دهه 1950 بود و اکنون دیگر به پایان رسیده است.»


  تازیانه نژادپرستی غرب بر پیکر پناهجویان گریخته از داعش 

Image result for ‫پناهجویان سوریه‬‎

«اینجا مرز مجارستان و صربستان است نه حلب و ادلب» این جمله دردآوری است که شبکه‌های اجتماعی از اوضاع امروز پناهجویان سوری و عراقی در اروپا منتشر کرده‌اند!
پناهجویانی که در سودای آرامش و امنیت راهی کشورهای مدعی حقوق بشر شده‌اند تا شاید از جنایات تروریست‌های داعش خلاص شوند، با تازیانه نژادپرستی و اعمال خشونت کشورهای اروپایی مواجه می‌شوند.
این کشورها در حالی رفتارهای وحشیانه‌ای با پناهجویان دارند که خود را مدافع آزادی، دموکراسی و حقوق بشر می‌دانند. حمله به زنان و کودکان شیرخواره با گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش و باتوم اقدام همه روزه این کشورهای مدعی است.
مشاهده پاس دادن وحشیانه زنان و کودکان گرسنه و خون‌آلود از مرز این کشور به مرز کشور دیگر دل همه را به درد می‌آورد.
ماجرا به قدری حزن‌انگیز و دردناک است که صدای دبیرکل سازمان ملل را هم درآورد. بان‌کی‌مون گفت، جهان از پایان جنگ جهانی دوم تاکنون شاهد چنین صحنه‌های دلخراشی نبوده است.
مجارستان بدترین رفتار را با این پناهجویان داشته است و پناهجویان ناامید از مجارستان به سمت مرزهای صربستان و اسلواکی پناه آوردند که در آنجا نیز با درهای بسته مواجه شدند.

جمع‌آوری امضاء این‌بار علیه شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی

Image result for ‫شبکه سلطنتی بی‌بی‌سی‬‎

بیش از 57 هزار انگلیسی با امضای طوماری نسبت به جهت‌گیری مغرضانه بی‌بی‌سی علیه رهبر جدید حزب کارگر اعتراض کردند و خواستار رعایت اصل انصاف و گزارشگری بی‌طرفانه از سوی این رسانه مدعی شدند.
امضاء‌کنندگان طومار از شبکه‌ خبری بی‌بی‌سی خواستند همان‌طور که «جرمی کوربین» را مغرضانه به عنوان یک «چپگرا» توصیف می‌کنند از «دیوید کامرون» نیز با عنوان یک نخست‌وزیر  «راستگرا» نام ببرد.57 هزار انگلیسی امضاءکننده این‌ طومار تأکید کردند گزارش‌های خبری بی‌بی‌سی باید همانطور که همیشه ادعا کرده فارغ از هرگونه جهت‌گیری و اغراض‌ورزی علیه اشخاص باشد و کاملاً بی‌طرفانه عمل کند. پیش از این بیش از 100 هزار انگلیسی در اعتراض به سفر بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل جنایت‌هایش طومار امضاء کرده و از دولت خواسته بودند سفر وی را لغو کند که با موافقت دولت مواجه نشد.نمایندگان پارلمان ژاپن با مشت و لگد لایحه گسترش فعالیت ارتش را تصویب کردند
 
Image result for ‫نمایندگان ژاپن لایحه گسترش فعالیت ارتش را تصویب کردند‬‎
بررسی لایحه گسترش فعالیت نظامی ژاپن در مجلس سنا به درگیری نمایندگان موافق و مخالف انجامید. این لایحه قبلا در مجلس نمایندگان تصویب شده بود.
روز پنجشنبه بررسی لایحه جنجالی قانونی شدن فعالیت نظامیان ژاپنی در خارج از این کشور، نمایندگان موافق و مخالف را به جان هم انداخت و با درگیری فیزیکی آنها همراه شد.
این لایحه قبلا به تصویب مجلس نمایندگان رسیده بود و برای تبدیل به قانون شدن، باید در مجلس سنا نیز به تصویب برسد. بهانه مقامات دولت توکیو از ارائه این لایحه، مقابله با تهدیدات چین است.
درگیری در داخل مجلس سنا زمانی آغاز شد که رئیس مجلس لایحه فوق را به رأی گذاشت. مخالفان با حمله به جایگاه وی و ربودن میکروفون رئیس مجلس، قصد داشتند در روند تصویب اخلال ایجاد کنند.
پیش از این ایالات متحده اعلام کرده بود که قصد دارد در اقیانوس آرام و آسیای شرقی نیروی نظامی بیشتری را مستقر کند.
اما، با توجه به اختلافات سرزمینی چین و ژاپن، آمریکا احتمالا می‌خواهد نظامیان ژاپنی را در منطقه تقویت کند و از این طریق از میزان هزینه نظامی خود بکاهد.
ژاپن در آسیای شرقی پیشینه نظامی‌گری و توسعه‌طلبی دارد.
در پی تصویب لایحه فوق در مجلس نمایندگان، پنج حزب اپوزیسیون دولت «شینزو آبه» نخست‌وزیر، خواستار سلب اعتماد از وی شدند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، اکثریت مردم ژاپن مخالف لایحه فوق هستند. همزمان با روند بررسی لایحه فوق نیز هزاران نفر از مردم و مخالفان مقابل مجلس سنا اجتماع کرده بودند و علیه این لایحه شعار می‌دادند.
دولت شینزو آبه خرداد گذشته لایحه فوق را تقدیم پارلمان کرده بود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394
منابع رسمی پیش‌بینی کردند

ورود مستقیم ارتش روسیه به حمایت از بشار اسد در جنگ سوریه  

     ۲۷ /۰۶  /۱۳۹۴

Image result for ‫ورود مستقیم ارتش روسیه به حمایت از بشار اسد در جنگ سوریه‬‎

موضع‌گیری‌های رسمی در کنار برخی تحولات اخیر در صحنه جنگ سوریه نشان می‌دهد روسیه چه بسا طی روزهای آینده حتی، مستقیماً وارد جنگ سوریه به نفع بشار اسد شود.
همزمان با تحولات روزهای اخیر در سوریه و اعزام جنگنده‌ها و تجهیزات نظامی پیشرفته روسیه به سوریه زمزمه‌‌های حضور مستقیم نظامی مسکو به جنگ سوریه هم به واقعیت نزدیکتر می‌شود.
در همین رابطه «ولید معلم» وزیر خارجه سوریه با تأکید بر اینکه نیروهای رزمی روسیه تاکنون هیچ عملیات نظامی علیه داعش در خاک سوریه انجام نداده‌اند اظهار داشت: در صورت نیاز خواستار ورود مستقیم روس‌ها به این جنگ خواهیم شد.
وی افزود: «روسیه همچنان، هم‌پیمان قوی ماست و ارسال سلاح، تجهیزات آموزش نظامی و پشتیبانی این کشور از سوریه ادامه خواهد داشت.»همزمان سخنگوی کاخ کرملین تأکید کرد: «اگر دمشق از روسیه درخواست کند مسکو آماده بررسی گزینه اعزام نیرو به این کشور خواهد بود.»
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه اما طی اظهاراتی تصریح کرد بشار اسد فرمانده تنها نیروی کارآمد برای مقابله با داعش در سوریه است و اگر کسی فکر می‌کند با برکناری وی مشکلات سوریه حل و فصل می‌شود دچار توهم و خیال شده است. وی افزود: «ارتش سوریه تنها نیروی زمینی است که قادر است در این کشور به مقابله با داعش بپردازد.»
بشار جعفری نماینده سوریه در سازمان ملل هم با تأکید بر «حق روسیه برای مبارزه با گروه تروریستی داعش در سوریه» گفت: «چرا آمریکا مجاز به فرستادن جنگنده‌های خود به سوریه برای مبارزه با داعش است ولی روسیه مجاز به این کار نیست؟»
وی افزود: «حمایت روسیه از سوریه براساس توافقنامه دفاعی است که دو کشور سال‌ها پیش امضا کرده‌اند.»
نماینده سوریه در سازمان ملل از شورای امنیت سازمان ملل خواست که طرح رئیس جمهور روسیه را درباره بحران سوریه تصویب کند. طرح ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شامل تشکیل ائتلافی بین‌المللی با عضویت سوریه و چند کشور عربی برای همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم است.
شکست برنامه آموزش مخالفان سوری
«ژنرال لوید آستین» فرمانده نیروهای ارتش آمریکا در خاورمیانه نیز اذعان کرد که ارتش آمریکا در هدف آموزش مخالفان دولت سوریه و «تروریست‌ها» ناموفق بوده است.
وی در جمع خبرنگاران در حالی که می‌کوشید به موفقیت‌های ائتلاف در مقابله با داعش اشاره کند گفت: «ائتلاف سوری‌ها، کردها و عرب‌ها موجب شد که تروریست‌های داعش مجبور به عقب‌نشینی 17 هزار کیلومتری شوند و ارتش سوریه مناطق خود را باز پس بگیرد.»
وی این را هم گفت که از میان تمام نیروهایی که برای جنگ سوریه آموزش داده‌اند فقط 5 نفر زنده مانده‌اند! ابراز پشیمانی دبیرکل سابق کمیته نوبل از اعطای این جایزه به اوباما 

Image result for ‫اعطای این جایزه به اوباما‬‎

دبیرکل سابق کمیته جایزه «صلح نوبل» از اعطای این جایزه در سال 2009 به رئیس‌جمهور آمریکا ابراز تأسف و پشیمانی کرد.
«گیرلوند وستات» با بیان اینکه موضوع اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما در سال 2009 در حد انتظار نبود تاکید کرد که کمیته جایزه صلح نوبل در آن زمان تصور می‌کرد اعطای این جایزه به اوباما می‌تواند عاملی برای تقویت عملکرد او در ایجاد صلح و آشتی شود.
به گزارش فارس، تصمیم کمیته جایزه صلح نوبل در اعطای جایزه 2009 به اوباما در همان ایام با انتقاداتی در آمریکا روبه‌رو شد و بسیاری از آمریکایی‌ها اعلام کردند که اوباما عملکرد تاثیرگذاری نداشته تا شایستگی دریافت این جایزه را داشته باشد.
اوباما خود نیز گفته بود که از تصمیم اعطای جایزه نوبل به وی غافلگیر شده و حتی برخی از طرفدارانش معتقد بودند که اشتباهی رخ داده است.


شاهزاده عربستانی هشدار داد

تحرکات مشکوک آل سعود اطراف مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص)

Image result for ‫تحرکات مشکوک آل سعود‬‎

یکی از شاهزادگان عربستانی هشدار داد، پادشاه عربستان در حال تصاحب زمین‌های اطراف مسجد الحرام و مسجد النبی(ص) است.
شاهزاده «ترکی بن بندر» از نوادگان بنیانگذار آل سعود فاش کرد که «ملک سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی و اطرافیانش املاک و زمین‌های اطراف مسجدالحرام و مسجد‌النبی(ص) را تصاحب می‌کنند. «ترکی بن بندر» که از شش سال پیش در تبعیدگاهش در فرانسه به سر می‌برد، با پخش فیلمی در یوتیوب اعلام کرد که «ملک سلمان» و اطرافیانش با وعده پرداخت غرامت به ساکنین مناطق حومه مسجدالحرام و مسجدالنبی(ص) آنها را «مجبور» به ترک منازل خود می‌کنند و سپس منازل آنها را تصرف و به ساخت و ساز در آن محل می‌پردازند. این شاهزاده تبعیدی به تخریب اماکن اسلامی و تاریخی مکه مکرمه و مدینه منوره نیز اشاره کرد و افزود: «آثار و اماکن متعلق به دوران صدر اسلام در مکه مکرمه و مدینه منوره به علت عملیات ساخت و ساز تخریب شده است.»
به نظر می رسد این اقدام سعودی‌ها با اهدافی شیطانی و با هدف کاستن از اهمیت این اماکن از سوی وهابیون سعودی صورت می‌گیرد.
از سوی دیگر، در پی صدور حکم اعدام دادگاه رژیم آل‌سعود برای «علی النمر» فعال سعودی 17 ساله و برادر زاده «آیت الله النمر» سازمان عفو بین الملل لغو این حکم را خواستار شد. گزارش سازمان عفو بین الملل فاش کرد که این حکم پیش از تایید دادگاه به وزارت کشور ارجاع داده شده است و به وکیل «علی النمر» نیز اجازه داده نمی‌شود در جلسات بازجویی حضور پیدا کند و به این ترتیب دادگاه او فاقد اعتبار است.
این مرجع بین‌المللی مسئولان سعودی را به محاکمه مجدد «النمر» براساس معیارهای بین‌المللی فراخواند. سازمان عفو بین الملل بیم دارد که پس از تایید حکم اعدام «علی النمر» از سوی دادگاه در هفته گذشته،  مسئولان سعودی  در  چند روز آینده این حکم را به اجرا در آورند. «علی محمد النمر» معترض 17 ساله عربستانی در سال 2012 از سوی نیروهای سعودی به خاطر اعتراض به اقدامات سرکوبگرانه علیه شیعیان شهر قطیف دستگیر شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394

پشتیبانی هوایی جنگنده‌های آمریکایی از تکفیری‌های داعش در عراق و سوریه

   ۲۵ /۰۶  /۱۳۹۴

Image result for ‫«ژوزف ابوفاضل»‬‎

یک تحلیلگر سرشناس لبنانی تاکید کرد: داعش در عراق و سوریه و در سایه حضور و پشتیبانی جنگنده‌های آمریکایی است که پیشروی می‌کند.
«ژوزف ابوفاضل» یکی از نویسندگان و تحلیلگران سرشناس لبنانی در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتینیک روسیه اظهار داشت: «ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا واقعاً به چه دلیل به وجود آمده است؟ اگر هدفشان مقابله با داعش است پس چرا به آنها حمله نمی‌کنند؟ واقعاً نمی‌دانند ابوبکر البغدادی کجاست؟»
وی افزود: «پرواز جنگنده‌های فرانسوی برفراز آسمان سوریه پرواز‌های نمایشی هستند، ماهواره‌ها و رادارها همه چیز را کشف می‌کنند و می‌توانند بسیار دقیق همه چیز را هدف قرار دهند پس چرا مواضع تروریست‌ها هدف قرار نمی‌گیرند؟»
ابوفاضل در پاسخ به این سوال‌ها نیز گفت: «تروریست‌های داعش تحت پشتیبانی جنگنده‌‌های آمریکایی در حال توسعه و پیشروی هستند، البته این پیشروی زیر نظر پرواز‌های نیروهای ائتلاف بین‌المللی هم صورت می‌گیرد، ائتلافی که در آن ترکیه هم حضور دارد.»
این تحلیلگر لبنانی همچنین به نقش سوریه در منطقه اشاره و گفت: «سوریه به دلیل حمایت از مقاومت در منطقه از جایگاه مهمی برخوردار است که از 40 سال قبل تا از امروز وضع این کشور را قابل توجه کرده است.»
وی تصریح کرد: «پس از توافق هسته‌ای، روسیه یک هم پیمان نیرومندی در منطقه به نام ایران را به دست آورده است و این دو کشور همچنان حامی سوریه هستند.»
ابوفاضل درباره لبنان نیز گفت: «بر کسی پوشیده نیست که هرج مرج و بحران در لبنان از خارج تاثیر می‌پذیرد و دستان پلیدی در این ماجرا نقش دارند.»


درخواست مقاومت فلسطین از کشورهای اسلامی برای اخراج سفرای اسرائیل

Image result for ‫جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)‬‎

جنبش حماس در واکنش به حملات کم‌سابقه رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی خواستار اخراج سفیران رژیم صهیونیستی از کشورهای عربی و اسلامی شد و تاکید کرد که احضار سفیران این کشورها از تل‌آویو و اخراج سفیران رژیم صهیونیستی کمترین کاری است که می‌توان انجام داد.
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از کشورهای عربی خواست تا موضع قاطعی در قبال تجاوزات رژیم صیونیستی علیه مسجدالاقصی اتخاذ کنند و تاکید کرد که احضار سفیران این رژیم کمترین کاری است که این کشورها می‌توانند انجام دهند.حماس جامعه جهانی را «مسئول پیامدهای جنایت‌های اسرائیل علیه ملت فلسطین»، دانست. دیگر گروه‌های مقاومت فلسطین نیز خواستار احیای رهبری ملی یکپارچه فلسطین در شهر قدس اشغالی برای مقابله با جنگ سازمان یافته رژیم صهیونیستی علیه این شهر و مقدسات آن شدند.حملات وحشیانه‌ اسرائیل به مسجدالاقصی درسایه انفعال جهانی وارد روز چهارم شد

  Image result for ‫حملات اسرائیل به مسجدالاقصی‬‎ 

حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان و مسجدالاقصی در سایه سکوت و انفعال کشورهای غربی و عربی و سازمان‌ ملل دیروز وارد روز چهارم شد.
ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست روز گذشته به همراه ارتش تا دندان مسلح این رژیم همانند روزهای قبل به مسجدالاقصی حمله کردند و با  نمازگزاران حاضر در این مکان مقدس درگیر شدند.
فلسطینی‌های حاضر در صحن مسجدالاقصی با سردادن شعار «الله‌اکبر» به مقابله با صهیونیست‌ها پرداختند و از خود دفاع کردند.
این درحالی است که نیروهای رژیم صهیونیستی به طرفداری از صهیونیست‌های افراطی به سمت فلسطینیان گازاشک‌آور و گلوله‌‌های پلاستیکی شلیک کردند و خسارات سنگینی به مسجدالاقصی وارد کردند و شمار دیگری از فلسطینیان را بازداشت کردند. مسجدالاقصی چهار روز متوالی است که مورد هجوم وحشیانه صهیونیست‌ها قرارگرفته و در این میان صدها نفر مجروح شده‌‌اند، همچنین ده‌ها نفر از فلسطینیان و نگهبانان مسجد نیز بازداشت شده‌اند.
این جنایات درحالی درجریان است که سازمان های بین‌المللی و کشورهای غربی یا سکوت اختیار کرده‌اند یا به محکومیت‌های بی‌خاصیت زبانی اکتفا نموده‌اند.
فلسطینی‌های ساکن بیت‌المقدس و کرانه باختری اعلام کردند اگر سکوت و انفعال کشورهای غربی، عربی و سازمان ملل همچنان ادامه پیدا کند، کمیته‌های دفاع مردمی برای حمایت از مسجدالاقصی تشکیل خواهند داد.
لازم به ذکر است سازمان ملل و بسیاری از کشورهای غربی، عربی در واکنش به حملات غیر انسانی صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی  که گفته می‌شود در4 دهه گذشته بی‌سابقه است فقط به انتشار بیانیه و محکوم کردن بسنده کرده‌اند و هیچ اقدام مؤثری برای جلوگیری از این تعدی وحشیانه به عمل نیاورده‌اند.
جالب‌تر اینجاست که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی  به جای اینکه تحت فشار کشورهای مدافع حقوق بشرقرار بگیرد و از تجاوزات و اشغالگری‌های خود دست بردارد اعلام کرده که یورش‌ها به مسجدالاقصی همچنان ادامه خواهد داشت!
نتانیاهو همچنین مجازات پرتاب سنگ علیه صهیونیست‌ها را افزایش داد.
در همین رابطه فلسطینی‌های ساکن نوار غزه راهپیمایی گسترده‌ای در حمایت از مسجدالاقصی برگزار کردند.
تظاهرکنندگان تاکید کردند که اگر این حملات ادامه پیدا کند به مسجدالاقصی رفته و با صهیونیست‌ها مقابله و آنها را بیرون خواهند کرد.
فلسطینی‌ها از سازمان ملل نیز خواستند نشست اضطراری برای این حمله وحشیانه برگزار کنند و اقدام قاطعی درجهت جلوگیری از تجاوز به مسجدالاقصی انجام دهند.
صهیونیست‌ها مدتی است طرح تقسیم زمانی و مکانی بیت‌المقدس بین فلسطینیان و صهیونیست‌ها را کلید زده‌اند.
این مسئله یکی از دلایل به وجود آمدن چنین وضعیتی در این منطقه است.


بشار اسد خطاب به غرب:

حمایت از تروریسم و گریه به حال مهاجران راه‌حل بحران پناهجویان نیست  

Image result for ‫بشار اسد خطاب به غرب:‬‎

رئیس‌جمهور سوریه، برخورد کشورهای غربی با آوارگان سوری را این‌گونه توصیف کرد که با یک چشم بر آوارگان گریه می‌کنند و با چشم دیگر تفنگشان را به سمت آن‌ها نشانه می‌روند.
بشار اسد در گفت‌وگو با رسانه‌های روسی اعلام کرد: «غربی‌ها در برخورد با پناهجویان، تبلیغات رسانه‌ای به راه انداخته و طوری وانمود می‌کنند که دلشان برای آ‌نها می‌سوزد در حالی که از تروریسم حمایت می‌کنند و تفنگشان را به سمت آن‌ها نشانه گرفته‌اند.»
رئیس‌جمهور سوریه تنها راه‌حل مشکل پناهجویان سوری را «مبارزه با تروریسم» عنوان کرد و گفت: تا زمانی که در کشور تروریست‌ها حضور دارند و به کشتار و خونریزی می‌پردازند و امنیت را از بین برده‌اند مشکل پناهجویان حل و فصل نخواهد شد.
بشار اسد گفت: «اگر از هر سوری سوال کنید که اکنون چه می‌خواهد پاسخ خواهد داد که برای خود و خانواده‌اش امنیت می‌خواهد.»
وی افزود: «ما در حال حاضر در وضعیت جنگ با تروریست‌هایی هستیم که از سوی گروه‌های خارجی حمایت می‌شوند این نشان می‌دهد که ما با یک جنگ تمام عیار مواجه هستیم و همه احزاب و گروه‌ها باید علیه دشمن متحد شوند و برای مبارزه با تروریسم اتحاد خود را حفظ کنند.»
رئیس‌جمهور سوریه درباره همکاری کشورهای خارجی برای حل و فصل بحران سوریه نیز گفت: «در حال حاضر طرحی از سوی ایران برای حل بحران وجود ندارد ولی افکاری برای ایجاد طرحی از سوی ایران مبنی بر حاکمیت سوریه، مبارزه با تروریسم و نقش دوم وجود دارد.»
وی تاکید کرد: «روابط سوریه و ایران روابطی قدیمی است و اعتقاد زیادی به یکدیگر داریم و معتقدیم که ایران در کنار سوریه و مردم آن ایستاده و از نظر سیاسی، اقتصادی و نظامی حمایت به عمل آورده است.»
وی اظهارات برخی رسانه‌ها درباره حضور نظامی ایران در سوریه را رد کرد و گفت: «این حضور به صورت رایزنی‌های نظامی، ارسال تجهیزات نظامی و رد و بدل کردن کارشناسان نظامی است.»
اسد در خصوص روابط با مصر نیز تاکید کرد: «روابط میان سوریه و مصر طی سال‌های گذشته تاکنون قطع نشده است و در حال حاضر روابط سیاسی‌ میان دو کشور وجود ندارد اما روابط در سطح امنیتی برقرار است.»
وی درباره ترکیه نیز گفت: «ما از مدت‌ها پیش خواستار ائتلاف بین‌المللی برای مبارزه با تروریسم بودیم. ما می‌دانیم که همکاری غرب با جبهه النصره کاملاً حقیقت دارد و این ترکیه است که از النصره و داعش و دیگر تروریست‌ها حمایت مالی و تسلیحاتی به عمل می‌آورد.»
رئیس‌جمهور سوریه درباره مذکره با مخالفان نیز گفت: «اگر منظور از مذاکره گفت‌وگو با داعش، النصره و گروه‌های تروریستی است ما مذاکره نخواهیم کرد. اما با برخی از گروه‌های مسلح مذاکراتی داشتند و به توافق نیز رسیده‌ایم.»
وی بار دیگر تاکید کرد، که سوریه آماده‌ همکاری با «کشورهای دوست» و در راس آن روسیه و ایران برای مقابله با تروریسم است.
اسد درباره دعوت ولادمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به تشکیل ائتلاف منطقه‌ای مبارزه با تروریسم نیز اظهار داشت که «این ائتلاف باید از کشورهایی تشکیل شود که به مبارزه با تروریسم ایمان داشته باشند؛ نمی‌توان با کسی ائتلاف کرد که خود حامی تروریسم است.»
وی درباره درخواست برخی طرف‌ها برای کناره‌گیری‌اش هم گفت: «اگر رسانه‌های غربی تمام مشکلات سوریه را در وجود رئیس‌جمهور می‌بینند پس باید این فرد کنار برود و همه چیز بماند اما در حال حاضر باید دید که هدف رسانه‌ها از این اظهارات چیست؟ چطور است که پوتین که دوست غرب بود پس از آغاز کودتا در اوکراین به یکباره تبدیل به دشمن می‌شود؟»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 شهریور 1394


طرح 4 ماده‌ای جریان 8 مارس برای حل بحران لبنان

       ۲۵ /۰۶  /۱۳۹۴

Image result for ‫طرح 4 ماده‌ای جریان 8 مارس برای حل بحران لبنان‬‎

یک روزنامه لبنانی از جزئیات طرح چهار ماده‌ای جریان 8 مارس برای برون‌رفت از بن‌بست کنونی لبنان پرده برداشت.
روزنامه الجمهوریه چاپ لبنان به نقل از «منابع آگاه» نوشت: «تیمی در داخل جریان 8 مارس به دنبال انجام بررسی‌های لازم برای تهیه پیشنهاد عملیاتی جهت حل بحران موجود در این کشور است.»
به گزارش تسنیم، این طرح شامل این موارد است: «واگذاری مأموریت تصویب قانون جدید انتخابات به شورای وزیران و تصویب آن»، «تعیین زمان انتخابات پارلمانی از سوی شورای وزیران»، «تعیین رئیس جمهور توسط پارلمان» و مرحله آخر «تشکیل دولت وحدت ملی.»
منابع لبنانی با اشاره به نشست اخیر نمایندگان حزب‌الله و جریان المستقبل تأکید کردند که این نمایندگان درباره راه‌های برون رفت لبنان از بحران کنونی رایزنی‌ها و گفت‌وگوهای مداومی داشتند.
 نمایندگان المستقبل و حزب‌الله ضمن استقبال از دعوت نبیه بری رئیس پارلمان برای برگزاری گفت‌وگوی رؤسای فراکسیون‌های پارلمانی با حضور «تمام سلام» نخست‌وزیر با هدف حل بحران‌های داخلی تداوم این گفت‌وگوها در مرحله فعلی را تأیید کردند.
 لبنان به دلیل نداشتن رئیس جمهور و بحران زباله، چند ماهی است با بحران‌های اجتماعی و امنیتی دست و پنجه نرم می‌کند.
نه میشل عون به اولاند
خبر دیگر اینکه میشل عون رئیس جریان ملی آزاد لبنان و کاندیدای ریاست جمهوری، دعوت فرانسه برای سفر به این کشور و دیدار با فرانسوا اولاند رئیس جمهور را رد کرد.
وی همچنین اعلام کرد که تمایلی برای دیدار اولاند در جریان سفر آینده‌اش به لبنان را نیز ندارد.
گفتنی است سفیر جدید فرانسه در لبنان از میشل عون برای سفر به فرانسه و دیدار با فرانسوا اولاند دعوت کرده بود که عون اعلام کرد تمایلی به این دیدار ندارد و در شرایط کنونی انگیزه‌ای برای سفر به پاریس نیز ندارد. وی بی‌اعتمادی به فرانسوی‌ها را از جمله دلایل رد این درخواست سفر عنوان کرده است.


خبرهای ضد و نقیض درباره ابتلای رئیس‌جمهور افغانستان به بیماری لاعلاج  

 
Image result for ‫رئیس‌جمهور افغانستان‬‎ 
در پی طولانی شدن غیبت رئیس‌جمهور افغانستان از حضور در انظار عمومی و تلویزیونی این کشور، برخی منابع خبری اعلام کردند که او دچار یک بیماری لاعلاج شده است. این در حالی است که دفتر ریاست‌جمهوری افغانستان این خبرها را تکذیب می‌کند.
به گزارش تسنیم، روزنامه «هشت صبح» افغانستان اعلام کرد که به دلیل بیماری «اشرف غنی‌احمدزی» او احتمالا نمی‌تواند در راس هیئت بلندپایه این کشور به مقر سازمان ملل در نیویورک برود و «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی احتمالا به جای احمدزی به این سفر خواهد رفت.
بر اساس گزارش این روزنامه، ابتدا قرار بود به جای رئیس‌جمهور، «صلاح‌الدین ربانی»، وزیرخارجه افغانستان به این سفر برود، ولی عبدالله سفر به نیویورک را حق خود دانست. در ارتباط با بیماری احمدزی و لاعلاج بودن این بیماری، خبرهایی در افغانستان منتشر شده است.
اما دیروز خبرگزاری فارس، به نقل از «حامد سوزان» مسئول اطلاع‌رسانی کاخ ریاست جمهوری افغانستان، این اخبار را «شایعه» دانست و گفت که حال رئیس‌جمهور خوب است.
سقوط یک شهر دیگر
به گزارش تسنیم، شهرستان «کجکی» استان «هلمند» افغانستان نیز به دست طالبان افتاد.شهرستان «راغستان» افغانستان نیز اخیرا به دست طالبان افتاده بود. راغستان در شمال افغانستان و در استان «بدخشان» قرار دارد.
در پی انتشار خبر مرگ «ملاعمر» سرکرده طالبان و جانشین شدن «ملا اختر محمد منصور» حملات این گروه تروریستی در افغانستان بیشتر شده است.
البته، طی هفته‌های اخیر از افغانستان خبر رسیده که میان ملا اختر و برادر و فرزند ملاعمر بر سر رهبری طالبان، اختلاف افتاده است و هر یک داعیه رهبری طالبان را دارند.
اما دیروز تسنیم گزارش داد، «ملا عبدالمنان» برادر ملاعمر و «ملا یعقوب» فرزند ملاعمر پس از دیدار با ملااختر، رهبری او را بر طالبان پذیرفتند و با ملااختر بیعت کردند. دهن‌کجی رئیس حزب کارگر انگلیس به ملکه این کشور در یک مراسم رسمی

Image result for ‫جرمی کوربین‬‎

خودداری رهبر جدید حزب کارگر انگلیس از ذکر جمله دعایی برای ملکه در حین خواندن سرود ملی این کشور، خشم محافظه‌کاران را برانگیخته است؛ آنها این اقدام را دهن‌کجی به ملکه خواندند.
جرمی کوربین که به خاطر ظاهر ساده و خط و مشی‌های متفاوتش، یک مهمان ناخوانده برای اشرافیت سیاسی فاسد و پر زرق و برق انگلیس محسوب می‌شود، بار دیگر نظام سنتی و محافظه‌کار این کشور را با اقدام خود به تمسخر گرفت و طبقه متمول و حاکم را خشمگین کرد.
دیروز نشریات محافظه‌کار انگلیس که «تلگراف» یکی از آنهاست و بیش از همه آتش بیار معرکه شد، نوشتند که کوربین از زمزمه کردن و خواندن این جمله در سرود ملی که «خداوند ملکه را حفظ کند» خودداری کرد.
این سرود به صورت گروهی و در داخل کلیسای جامع «سنت پل» قرائت می‌شد و نخست‌وزیر، وزیر دفاع و ده‌ها مقام ارشد نظامی نیز در آن شرکت داشتند.
کوربین با این اقدام خود، نظام اجتماعی انگلیس را نشانه رفت و خواست به اقشار پایین و زحمتکش انگلیس بگوید که استثمار و فقر آنها محصول همین ساختار اجتماعی ناعادلانه است و ملکه نیز نماد و حافظ این ساختار است.
محافل سیاسی و رسانه‌ای محافظه‌کار که تریبون ثروتمندان، سرمایه‌داران، لردها، درباریان و ملکه هستند، کوربین ساده زیست را تا جا داشت نواختند و جنجال‌های زیادی به راه انداختند.
تلگراف برای آنکه رهبر جدید حزب کارگر را بشکند تا شاید از محبوبیتش در میان طبقات پایین و جوانان کاسته شود، مدعی شد که در مراسم مذکور، کوربین کت و شلواری نامناسب بر تن داشته و دکمه بالایی پیراهنش را نیز به خوبی نبسته بود!
ثروتمندان و طبقه حاکم انگلیس از این می‌ترسند که کوربین جریان ضد سلطنت را در این کشور رهبری کند، جریانی که روز به روز در جامعه انگلیس قدرتمندتر می‌شود.
کوربین علاوه بر ساده زیست بودن، طرفدار مردم مظلوم فلسطین و مخالف پیوستن انگلیس به اتحادیه اروپا نیز هست و به شدت با سیاست‌های ریاضتی، بازار آزاد و نظام سرمایه‌داری زاویه دارد.
وی چند روز پیش توانست به رهبری حزب کارگر انگلیس برسد و به نوشته رسانه‌های این کشور، یک «زلزله سیاسی» به راه اندازد.
وی چند روز پس از این پیروزی، دولت سایه تشکیل داد و حتی اسامی پنج وزیر دولت خود را نیز اعلام کرد.
 اعتصاب بی‌سابقه در فرودگاه‌های شیلی 70 هزار مسافر را سرگردان کرد

Image result for ‫اعتصاب در فرودگاه‌های شیلی‬‎

بی‌سابقه‌ترین اعتصاب کارکنان فرودگاه‌های شیلی، اکثر پروازها در این کشور را زمین‌گیر و حدود 70 هزار مسافر را سرگردان کرد.
کارکنان بخش کنترل ترافیک هوایی به همراه سایر بخش‌های فرودگاه‌های شیلی، با هدف دست یافتن به مزایای بازنشستگی، به مدت 24 ساعت دست به یک اعتصاب گسترده زدند. اعتصابی که شبکه خبری «ای‌.بی.سی.نیوز» آن را اعتصابی دانست که هرگز با این وسعت در تاریخ شیلی اتفاق نیفتاده بود.
یک مقام مسئول شیلیایی از مردم این کشور خواسته که اصلا و به هیچ فرودگاهی نروند، چون هیچ هواپیمایی پرواز نخواهد کرد.
به گفته این مقام، حدود 70 درصد 3000 نفری که در فروگاه‌های شیلی فعالیت می‌کنند، به این اعتصاب پیوستند.
«اگزمنا رینکان» وزیر کار شیلی، این اعتصاب را محکوم کرد و آن را غیرقانونی دانست. چند روز پیش نیز شیلی به مناسبت چهل‌ودومین سالگرد کودتای آمریکایی «اگوستو پینوشه»، شاهد تظاهرات و درگیری میان معترضان و پلیس بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 26 شهریور 1394


حسنین هیکل: یمن لقمه‌ای بزرگ‌تر از دهان سعودی‌هاست

   ۲۵ /۰۶  /۱۳۹۴

Image result for ‫حسنین هیکل‬‎

اندیشمند مشهور عرب تاکید کرد، عربستان سعودی و متحدانش درجنگ علیه یمن شکست خورده اند.
« محمد حسنین هیکل» گفت: یمن به تنهایی 10کشور را شکست داد و ائتلاف سعودی که توانایی پایان دادن به جنگ را ندارد ، مدعی پیروزی است.حسنین هیکل با تاکید بر اینکه دخالت عربستان در یمن از همان ابتدا اشتباه بزرگی بود، افزود: یمن لقمه ای بزرگ‌تر از دهان سعودی هاست. وی خاطر نشان کرد: من از حمله کشورهای عربی به یمن ناراحت و غمگین هستم، اما اطمینان دارم یمن آنها را زمین گیر خواهد کرد. پایداری یمن عاملان حمله را درهم خواهد شکست و دفاع یمنی ها آنها را غافلگیر خواهد کرد و ایستادگی یمنی ها آنها را عقب خواهد راند.این اندیشمند مشهور عرب تاکید کرد حمله عربستان سعودی و متحدانش به یمن بر اساس خواست و با دستور آمریکا انجام می شود. من از یمن دفاع می کنم و نبرد یمن را نبرد مرگ و زندگی می دانم.آل‌سعود در سالگرد قتل‌عام صبرا و شتیلا ده‌ها زن و کودک یمنی را به خاک و خون کشید

Image result for ‫آل‌سعود ده‌ها زن و کودک یمنی را به خاک و خون کشید‬‎

جنگنده‌های سعودی در سالگرد قتل عام صبرا و شتیلا، ده‌ها غیرنظامی یمنی از جمله شمار زیادی زن و کودک را در نقاط مختلف یمن به خاک و خون کشید.
در حالی که عربستان مدعی است هدف از حمله به یمن نظامیان و ارتش این کشور است ولی عملا بیشتر قربانیان این حملات کودک و زنان هستند. به گزارش تسنیم، جنگنده‌های عربستان روز سه شنبه 25 شهریور، مصادف با سی‌وسومین سالگرد جنایات صبرا و شتیلا به استان‌های ذمار، محویت، صعده و حجه یمن حمله کردند که در این حملات، ۵۶ تن شهید و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند که بیشتر آنها زن و کودک هستند. کودکان یمنی در حالی هر روز قربانی بمب‌های سعودی‌ها هستند که جامعه بین‌المللی در برابر این فجایع سکوت کرده است.  
16 سپتامبر (25 شهریور) سی و سومین سالگرد جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی در صبرا و شتیلا بود. جنایتی که طی آن رژیم صهیونیستی ظرف کمتر از سه روز بیش از 3 هزار غیرنظامی را قتل عام کرد تا بدین ترتیب، هولوکاست واقعی رقم بخورد.منابع خبری در لیبی:

سیف‌الاسلام قذافی امروز اعدام می‌شود   

Image result for ‫سیف‌الاسلام قذافی امروز اعدام می‌شود‬‎

برخی منابع خبری اعلام کردند، «سیف‌الاسلام قذافی» فرزند دیکتاتور سابق لیبی امروز به همراه چند تن از رهبران سابق این کشور به دست شبه‌نظامیان «فجر» اعدام می‌شود.
به گزارش واحد مرکزی خبر، منابع خبری در لیبی اعلام کردند، شبه‌نظامیان فجر که در سرنگونی رژیم «معمر قذافی» نقش مهمی داشته‌اند، و هم‌اکنون «طرابلس» و برخی از شهرهای دیگر را تحت اختیار دارند، امروز «سیف‌الاسلام» را اعدام می‌کنند. علاوه بر سیف‌الاسلام، 9تن دیگر از سران رژیم سابق امروز به دست شبه‌نظامیان فجر اعدام می‌شوند. «البغدادی المحمودی» نخست‌وزیر دوران قذافی و «عبدالله  السنوسی» رئیس دستگاه اطلاعاتی وی از جمله اعدام شوندگان هستند. دادگاه لیبی قبلا حکم اعدام این افراد را صادر کرده بود.
سیف‌الاسلام فرزند دوم از همسر دوم معمر قذافی، تنها منصبی که در دوران پدر داشت، مدیریت «سازمان خیریه جهانی» بود. با این حال، وی به طور غیر رسمی در اقدامات سیاسی و قراردادهای اقتصادی و نظامی (مثل خرید موشک) نقش داشته است. سیف‌الاسلام دارای مدرک دکترای اقتصاد است. او به همراه دو تن از دستیارانش در حالی که می‌کوشیدند به «نیجر» فرار کنند، دستگیر شدند. اتهامات سیف‌الاسلام، قتل و شکنجه صدها مخالف سیاسی در زمان حکومت  پدر و سرکوب معترضان عنوان شده است.
لیبی پس از سرنگونی معمر قذافی دچار هرج‌ومرج شد و هم‌اکنون این کشور به شدت ناآرام است.


دونالد ترامپ: اکثرمردم آمریکا از دولت خود متنفر هستند 

     Image result for ‫دونالد ترامپ‬‎

کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوریخواه ایالات متحده اعتراف کرد، مردم آمریکا از دولت این کشور به خاطر نادیده گرفتن نیازهای آنها ، متنفر و سرخورده شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، « دونالد ترامپ» طی  یک سخنرانی در عرشه کشتی جنگی مشهور« یو. اس .اس. ایووا» اظهار داشت:مردم آمریکا از سیاستمداران خود منزجر هستند. آنها از کسانی که کشور ما را به حاشیه رانده‌اند متنفر هستند. ترامپ همچنین ، خطاب به پرسنل نظامی بازنشسته آمریکایی گفت: در آمریکا هیچ چیزی مسخره ‌تر از نظام بهداشت و درمان دولتی فعلی برای نظامیان کهنه‌کار نیست. هر چند اظهارات این کاندیدای ریاست جمهوری سال 2016(1396) بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد،ولی این سخنان تداعی کننده شرایط جاری ونوع نگاه افکار عمومی این کشور به نخبگان حاکم نیز هست وفاصله وشکاف میان ملت ودولت را نشان می دهد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 26 شهریور 1394


( کل صفحات : 7 )    1   2   3   4   5   6   7   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic