تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


اوباما طرح تحریم تجاری ایران را امضاء کرد

تحریم‌های قبلی لغو نشده تحریم‌های جدید هم اضافه شد!  

  ۲۹ / ۹ ۰ /۱۳۹۴

Image result for ‫اوباما طرح تحریم تجاری ایران را امضاء کرد‬‎

رئیس جمهور آمریکا قانون «محدودیت تردد سفرکنندگان به کشورهایی خاص» را امضا کرد. واشنگتن با ایجاد محدودیت برای شرکای تجاری جدید ایران، درصدد دور زدن لغو تحریم‌هایی است که مذاکره بر سر لغوشان ماه‌ها زمان برد و هنوز هم به سرانجام نرسیده است.
«باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه تنها ساعتی پس از تصویب لایحه بودجه سال 2016 در سنای آمریکا، این مصوبه را امضا کرد.
در بین انبوه بندها و تبصره‌های این لایحه 2009 صفحه‌ای، دستکم یک بند برای ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ بندی که آشکارا ناقض توافقی است که تیر ماه امسال در وین بین ایران و 1+5 به دست آمد.
در بند 203 از لایحه بودجه آمریکا تحت عنوان «محدودیت تردد سفرکنندگان به کشورهایی خاص»، چهار کشور ایران، عراق، سوریه و سودان به عنوان کشورهایی معرفی شده‌اند که اتباع کشورهایی که با آمریکا تفاهمنامه لغو روادید امضا کرده‌اند، در صورت حضور در آن‌ها، برای سفر به آمریکا روادید دریافت کنند.
گفتنی است پیش از این، مجلس نمایندگان آمریکا طرح محدودیت تردد به کشورهای خاص را با 407 رأی مثبت در برابر تنها 19 رأی منفی به تصویب رساند.
بر اساس این قانون، شهروندان 38 کشور جهان که برای تجارت یا گردشگری می‌توانستند مدت 90 روز را بدون داشتن روادید در آمریکا سر کنند، حال اگر طی 5 سال گذشته به این 4 کشور سفر کرده باشند، باید برای سفر به آمریکا در صف دریافت روادید قرار بگیرند.
با نگاهی به این 38 کشور درمی‌یابیم که شرکای بزرگ اقتصادی ایران در این فهرست قرار دارند. تاجرانی که برای سرمایه‌گذاری در ایران پس از لغو تحریم‌ها ابراز تمایل کردند، آنهایی هستند که به آمریکا رفت و آمد تجاری زیادی دارند و در زمره این 38 کشور جای می‌گیرند.
 شلیک اوباما به برجام
در حقیقت قانون فوق نقض صریح برجام است و می‌توان آن را «تحریم‌های اقتصادی جدید و مکارانه» واشنگتن علیه ایران نام برد. قانونی که به منزله بازگشت و اجرای غیرمستقیم تحریم‌ها علیه ایران و در حکم «نقض برجام» است.
در بند 29 برجام که هدف از آن جلوگیری از ایجاد مانع برای تجارت با ایران با روش‌هایی به جز تحریم است، آمده است: اتحادیه اروپایی و دولت‌های عضو و همچنین ایالات متحده، منطبق با قوانین خود، از هرگونه سیاست با هدف خاص تأثیرگذاری منفی و مستقیم بر عادی‌سازی تجارت و روابط اقتصادی با ایران، در تعارض با تعهداتشان مبنی بر عدم اخلال در اجرای موفقیت‌آمیز این برجام، خودداری خواهند کرد.
علاوه بر این، در بند 26 از برجام آمده است: «ایالات متحده، با حسن نیت، نهایت تلاش خود را برای دوام این برجام و پیشگیری از ایجاد تداخل در تحقق متمتع شدن ایران از لغو تحریم‌های مشخص شده در پیوست 2 به عمل خواهد آورد.
تصویب تحریم جدید علیه ایران در حالی است که هنوز هیچکدام از تحریم‌های ضد ایرانی لغو نشده است.
دلسوزان نظام پیش از این بارها بر بدعهدی آمریکا و غیرقابل اعتماد بودن آن تاکید داشته‌اند ولیکن دولتمردان با این رویکرد مخالف بوده و اقتصاد نیازمند جهاد را معطل نقطه‌های خیالی رابطه با کدخدا نگه داشتند.
 موضع گیری اتحادیه اروپا
 قوی‌تر از وزارت خارجه ایران!
نکته قابل تامل اینجاست که اعضای اتحادیه اروپا با توجه به اهمیت این طرح در ممانعت از افزایش روابط تجاری با ایران و تحت تاثیر قرارگرفتن موضوع رفع تحریم‌ها به صورت جدی به مسئله ورود کرده و 29 سفیر اروپایی در آمریکا با انتشار نامه‌ سرگشاده خطاب به مقامات آمریکایی، به طرح کنگره این کشور مبنی بر ایجاد محدودیت سفر بدون ویزا به آمریکا اعتراض کردند.
اما متاسفانه دستگاه دیپلماسی ایران با رویکردی کاملا منفعلانه با موضوع برخورد کرد و با صدور پیامی تکراری اعلام کرد که طرح کنگره خلاف روح برجام است!
 تا چه زمانی باید منتظر نقطه‌های خیالی ماند؟
چند روز پس از تصویب طرح مذکور در کنگره آمریکا و پیش از امضا شدن آن توسط اوباما، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در گفتگو با المانیتور گفت: خوب، باید منتظر ماند و دید. متأسفانه پیام‌های متناقضی از سوی واشنگتن می‌بینیم که اغلب آنها هم منفی هستند، نمونه آن نیز همین محدودیت برنامه لغو روادید که از نظر ما با تعهدات ایالات متحده  ذیل برجام هم‌راستا نیست. اکنون منتظر تصمیم دولت (آمریکا) هستیم تا ببینیم که چطور می‌خواهد خود را با تعهداتش در برجام، همخوان کند.
حال اوبامای مودب! -به زعم آقای روحانی- مصوبه را امضا کرده است و بار دیگر مهر تاییدی بر غیرقابل اعتماد بودن آمریکا زده است. سوال اینجاست که آیا هنوز هم باید خوش خیال و منتظر غرب بود؟! آیا وقت آن نرسیده است که دولتمردان از نقطه‌های خیالی دست بردارند و با جدیت اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنند؟  
 قلب راکتور اراک باز شد،
قفل تحریم‌ها همچنان بسته است
به گزارش فارس، «علی اکبر صالحی» رئیس سازمان انرژی اتمی در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما با بیان اینکه سانتریفیوژهای غیرفعال به دستور رئیس‌جمهور جمع‌آوری شد، گفت: بعد از تصویب قطعنامه شورای حکام اقدام به جمع‌آوری سانتریفیوژهای فعال کردیم و ظرف هفته آینده سانتریفیوژهای فعال جمع‌آوری می‌شود.
صالحی پیش از این نیز گفت: در هفته جاری یک تفاهمنامه یا موافقتنامه پایه‌ای به امضای ایران و طرف‌های مقابل می‌رسد و پس از آن، مقدمات خروج مخزن یا قلب رآکتور اراک را آغاز خواهیم کرد.
خارج کردن قلب راکتور اراک و سانتریفیوژهای فعال از سوی دولت ایران آغاز شده است ولیکن هنوز هیچ خبری از رفع تحریم‌ها نیست و حتی تحریم‌های جدید نیز وضع شده است.
تعهدات ایران هنوز به اتمام نرسیده و آمریکا برجام را نقض کرده است، حال با این وجود با چه منطقی می‌توان ثابت کرد که پس از اینکه امتیازات برجام را تمام و کمال دادیم، آمریکا به تعهدات خود پایبند بماند؟
آیا آقای روحانی همچنان معتقد است که « نقد و انتقاد دیگر جایی در زمینه برجام ندارد»- نطق تلویزیونی رئیس جمهور پس از صدور قطعنامه شورای حکام- و همچنان باید دهان منتقدان را بست؟!
 تذکر 101 نماینده به رئیس جمهور
واکنش منفعلانه دولت موجب شد تا 101  نماینده مجلس شورای اسلامی طی تذکری به حسن روحانی رئیس‌جمهور نسبت به محدودیت ایجاد شده برای کسانی که به ایران سفر کردند انتقاد کرده و خواستار واکنش قاطعانه دولت به این موضوع شوند.
در همین زمینه، ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان و رئیس کمیته هسته‌ای مجلس اعلام کرد که نمایندگان از عدم واکنش قاطعانه دولت به این موضوع انتقاد دارند و علت نگارش تذکر هم همین موضوع است.
به گزارش فارس، در متن این تذکر آمده است: محدودیت مطرح شده در مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا مبنی بر تحریم اشخاصی که از 5 سال گذشته به ایران سفر کردند و یا سفر خواهند کرد، لغو صریح برجام است که اقدام قاطع دولت ایران را در اجرای ماده 3 قانون اقدام متقابل و متناسب جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام می‌طلبد.
دولت یازدهم همواره انتقادات به برجام را به نتایج آن بعد از لغو تحریم‌ها ارجاع می‌داد و سخنان وزرای اقتصادی دولت تماما به لغو تحریم‌ها گره خورده بود. حال‌ که دولت اینقدر به لغو تحریم‌ها و آمدن سرمایه‌گذاران خارجی و کارشناسان خارجی به ویژه در بخش نفت امید دارد و حتی وزیر صنعت معتقد است که باید مدیر خارجی به کشور بیاوریم، انتظار می‌رفت حداقل در برابر اقدامی که برای آرزوها و تدابیرش سد ایجاد کرده واکنش درخور نشان دهد.

Image result for ‫به نعل و به میخ‬‎
 نامه جان کری به ظریف، پس از تصویب قانون جدید!
در حالیکه طرح «محدودیت تردد سفرکنندگان به کشورهایی خاص» تمام مراحل قانونی در آمریکا را طی کرده و در آخرین مرحله توسط رئیس جمهور این کشور امضا شده و رسما به قانون تبدیل شده است، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در نامه‌ای فریبکارانه به همتای ایرانی‌اش به وی اطمینان داد که تغییرات جدید برای کسب روادید به هیچ وجه مانع اجرای تعهدات براساس برجام نمی‌شود و ما این تغییرات را به گونه‌ای اجرا می‌کنیم که هیچ مانعی برای منافع اقتصادی مشروع ایران ایجاد نکند!
بر همین اساس، حسین جابرانصاری سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: در پی قریب به ده روز مذاکره سخت و فشرده وزیر امور خارجه و تیم هسته‌ای با طرف‌های آمریکایی و اروپایی، در نیویورک، وین، بروکسل و تهران، در خصوص قانون جدید ویزا در کنگره آمریکا که با تلاش لابی صهیونیستی به عنوان قسمتی از لایحه بودجه تصویب شده بود و تقریبا امکان وتو را از رییس جمهور گرفته بود، نهایتا امروز آقای جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با ارسال نامه رسمی خطاب به جناب آقای دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به صراحت اطمینان داد که دولت آمریکا با استفاده از همه ابزارهای در اختیار خود اجازه نخواهد داد که این قانون هیچ مانعی برای منافع اقتصادی ایران ایجاد کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: کری در نامه خود تاکید کرده است که ایالات متحده آمریکا به رفع تحریم‌ها بر طبق برجام و اجرای کامل تعهدات آن کشور بر اساس توافقات به عمل آمده در برجام کاملا متعهد است. کری همچنین تاکید کرده است که دولت آمریکا تغییرات مربوط به قانون روادید آن کشور را با توجه به اختیارات خود به گونه‌ای اجرا خواهد کرد که دخالتی در همکاری‌های اقتصادی و تجاری کشورهای دیگر با ایران به عمل نیاید!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 آذر 1394


در حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به حومه دمشق

سمیر قنطار، سید الاسرای لبنان به شهادت رسید  

  ۲۹ / ۹ ۰ /۱۳۹۴

Image result for ‫سمیر قنطار، سید الاسرای لبنان به شهادت رسید‬‎

«سمیر قنطار» آزاده معروف لبنانی که بیش از 30 سال در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر بود، در حمله جنگنده‌های صهیونیستی به شهر «جرمانا» در حومه جنوبی دمشق به شهادت رسید.
سید الاسرای لبنان سرانجام به آرزوی دیرینه‌اش رسید. برخی تصور می‌کردند «سمیر قنطار» بعد از سی سال حبس در زندان‌های رژیم صهیونیستی پس از آزادی،  ملاحظه‌کاری را در زندگی خود وارد خواهد کرد، اما او در سخنرانی خود در زمان آزادی اش از آغاز بخش جدید از زندگی مبارزاتی خود خبر داد. این وعده‌ای بود که در سال‌های آینده به آن عمل کرد و تا جایی مبارزات ضد صهیونیستی خود را ادامه داد که در لیست سیاه تروریسم آمریکا نیز قرار گرفت و در نهایت نیز به آرزویش دست یافت. به گزارش تسنیم، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در ساعات پایانی روز شنبه یک ساختمان در شهر «جرمانا» در حومه جنوبی دمشق را بمباران کردند که در پی آن «سمیر قنطار» آزاده لبنانی و شماری از شهروندان سوری به شهادت رسیدند. در این بمباران ساختمان مذکور به‌طور کامل تخریب و خسارت‌های مالی زیادی به ساختمان‌های مجاور آن وارد شد.
رسانه‌های سوری از شلیک راکت از سوی چهار جنگنده اسرائیلی برای شهید کردن این مبارز لبنانی خبر دادند.
 «بسام قنطار» برادر «سمیر قنطار» در صفحه خود روی توییتر خبر شهادت برادرش را تایید کرد و گفت: «با افتخار خبر شهادت برادرم و فرمانده مجاهد را اعلام می‌کنم.» حزب‌الله لبنان نیز با صدور بیانیه‌ای خبر شهادت «سمیر قنطار» را تایید کرد.
درباره سمیر قنطار
«سمیر قنطار» در سال 1962 در لبنان به دنیا آمد و پیش از آنکه به سن 16 سالگی برسد مبارزات خود را آغاز کرد. وی در 22 آوریل 1979 در حالی که تنها 16 سال داشت به ‌همراه سه تن از اعضای گروه  فلسطینی «جبهه خلق برای آزادی فلسطین» به شمال اراضی اشغالی نفوذ کرد و به محل اقامت «دانی هاران»  بزرگ‌ترین دانشمند اتمی وقت رژیم صهیونیستی در شهر «نهاریا» یورش برد و برای انجام عملیات تبادل اسرا با زندانیان فلسطینی او را اسیر کرد. وی حدود سه دهه در زندان‌های رژیم صهیونیستی در اسارت بود و این رژیم «قنطار» را مسئول حملات سال 1979 که طی آن چهار صهیونیست به قتل رسید، می‌دانست و به همین دلیل دادگاه رژیم صهیونیستی قنطار را به پنج بار حبس ابد محکوم کرده بود. «قنطار» سپس در جریان تبادل اسرا بین رژیم صهیونیستی و حزب الله در سال 2008 آزاد شد. وی به «سردار اسرا» شهرت دارد. «سمیر قنطار» پس از آزادی در کنفرانس‌هایی در ایران نیز مشارکت داشت. وی چند بار به دیدار رهبر معظم انقلاب رفت و در یکی از این دیدارها انگشتر و چفیه‌ای را نیز از ایشان هدیه گرفت.  «قنطار» در این باره اعلام کرده بود: «من برای اولین بار که رهبر ایران را دیدم از اینکه او اطلاعات زیادی درباره من دارد، تعجب کردم. ایشان حتی از زندگی من در زندان نیز خبر داشتند.»
واکنش‌ها
شهادت این مبارز لبنانی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شده است. «باسم نعیم» از رهبران جنبش حماس با محکوم کردن این اقدام صهیونیست‌ها گفت: «ترور سمیر قنطار مبارز و اسیر آزاده در دمشق تاکیدی بر این است که رژیم صهیونیستی تنها طرفی است که از جنگ‌های ویرانگر در منطقه و سرزمین ما سود می‌برد.» جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با صدور بیانیه‌ای «سمیر قنطار» را شهید در راه دفاع از حقوق ملت فلسطین خواند. جنبش آزادی بخش ملی فلسطین (فتح) نیز شهادت شماری از مبارزان از جمله «سمیر قنطار» اسیر آزاده در جنایت تازه صهیونیست‌ها در دمشق را تسلیت گفت. در بیانیه این جنبش آمده است که سوریه به زودی بر رژیم صهیونیستی و همپیمانان آن پیروز خواهد شد و دشمن نیز عواقب جنایت وحشیانه خود را خواهد دید. جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز ترور این مبارز لبنانی را محکوم کرد. دولت سوریه هم این حمله تروریستی را محکوم کرد. سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز ترور «قنطار» را «مصداق آشکار نقض حاکمیت ملی و تمامیت ارضی یک دولت مستقل عضو سازمان ملل متحد» و «جدیدترین نمونه تروریسم دولتی سازمان‌یافته و نهادینه رژیم صهیونیستی»‌ دانست و آن را به شدت محکوم کرد.
واکنش رژیم صهیونیستی
از سوی دیگر، مقامات صهیونیستی از شهادت «سمیر قنطار» استقبال کردند.  «ایال بن رووین» یکی از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی خود را برای پاسخ حزب‌الله به ترور «سمیر قنطار» آماده می‌کند، گفت: «پاسخ حزب‌الله سنجیده و برنامه‌ریزی شده خواهد بود.» وی که در گذشته منصب فرماندهی جبهه شمالی ارتش رژیم اشغالگر را بر عهده داشت، افزود: «مسئولان ارتش اسرائیل، دستگاه‌های اطلاعاتی و نیروی هوایی  به دلیل ترور «قنطار» در این عملیات نظامی پیچیده و دشوار شایسته قدردانی و تجلیل هستند.» رئیس فراکسیون «ائتلاف صهیونیسم» و رهبر معارضین رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد که ترور «سمیر قنطار» عدالت تاریخی بود! «یوآو گالانت»، وزیر مسکن و ساخت و ساز رژیم صهیونیستی نیز از شهادت «سمیر قنطار» استقبال کرد. این در حالی است که شبکه المیادین از تدابیر امنیتی ارتش رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان و سوریه و ترس این رژیم از جنگ احتمالی آینده خبر داد.
این جنایت در شبکه‌های اجتماعی گروه‌های تروریستی مثل ارتش آزاد و داعش نیز به شدت مورد استقبال قرار گرفته است.


همه غافلگیر شدند

هلاکت 165 مزدور دیگر آل‌سعود در حملات موشکی دقیق انصارالله  

Image result for ‫حملات موشکی دقیق انصارالله‬‎

هنوز سعودی‌هااز شوک حمله موشکی روز جمعه انقلابیون یمنی که به هلاکت 180 نظامی عمدتاً سعودی و اماراتی منجر شد خارج نشده بودند که خبر رسید با حمله دقیق موشکی انقلابیون به متجاوزان 165 تن دیگر از مزدوران سعودی به هلاکت رسیدند.
به دنبال نقض آتش‌بس از سوی سعودی‌ها برای ششمین روز متوالی، ارتش یمن بار دیگر پایگاه متجاوزان و مزدوران سعودی را با دو موشک بالستیک هدف قرار داد. به گزارش تسنیم، یک منبع نظامی دیروز از کشته و زخمی شدن «ده‌ها» تن از متجاوزان و مزدوران عربستان در حمله موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به پایگاه آنها در مأرب و منطقه مرزی «الطوال» خبر داد. براساس این گزارش یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به تداوم نقض آتش بس از سوی عربستان، دو موشک بالستیک از نوع «قاهر» به مرکز تجمع متجاوزان در منطقه صافر مارب و منطقه مرزی الطوال شلیک کردند.
در حمله موشکی به پایگاه مزدوران در صافر مارب، سامانه کنترل هواپیماهای بدون سرنشین و تعدادی از خودروهای ائتلاف سعودی‌ها منهدم شد. براساس آمارهای اولیه در حمله موشکی  86 تن از متجاوزان و مزدوران کشته شدند. در این حمله،  هشت هلی‌کوپتر آپاچی و دو هواپیما و دو تانک پیشرفته متجاوزان نیز منهدم شد.
 در حمله موشکی ارتش یمن به پایگاه مزدوران در منطقه مرزی الطوال نیز 79 نفر از متجاوزان و مزدوران کشته و 100 نفر زخمی شدند که حال آنها وخیم گزارش شده است. در چند هفته گذشته نیز انقلابیون یمنی در دو حمله کوبنده موفق شدند بیش از 300 نفر از متجاوزان را به هلاکت برسانند. در میان کشته شدگان چندین فرمانده ارشد سعودی و اماراتی حضور دارند. طی یکی دو هفته گذشته نزدیک به 500 نفر از مزدوران اماراتی، آفریقایی، کلمبیایی و نظامیان بلک‌واتر به هلاکت رسیده‌اند که در نوع خود یک رکورد محسوب می‌شود.
اعزام مزدوران کلمبیایی
به دنبال این ضربات مهلک خبر می‌رسد، امارات بار دیگر بخشی از نیروهای خود را از این جنگ خارج کرده است. دو افسر سابق کلمبیایی و یک کارشناس امنیتی در این باره به خبرگزاری فرانسه گفتند امارات مخفیانه 300 مزدور کلمبیایی برای جنگ در یمن به نیابت از ارتش خود اعزام کرده است.
 به گفته این منابع، امارات مبالغ هنگفتی برای تشکیل «ارتشی ویژه از سربازان آمریکای جنوبی آموزش دیده و متبحر در جنگیدن» پرداخت کرده است.
به گزارش تسنیم، یکی از این افسران کلمبیایی که در اواخر دهه 90 ارتش را رها و بعد از آن به استخدام شرکت بلک‌واتر درآمده است اعلام کرد: «امارات جذب کلمبیایی‌ها را از سال 2010 در پایگاهی در شهر نظامی زاید  آغاز کرده است.» وی گفت: «امارات بعد از کشته شدن نظامیان خود در حمله موشکی انصارالله به مارب، 300 نفر از نظامیان کلمبیای را به یمن اعزام و آنها را در بندر عدن مستقر کرد.»
 این منبع اظهار داشت، امارات در ابتدا برای اعزام 800 کلمبیایی به یمن برنامه‌ریزی کرده بود اما بسیاری از سربازان کلمبیایی با این امر مخالفت کردند و گفتند که جنگ در یمن بر خلاف مفاد قراردادشان است.در واکنش به ائتلاف جدید ضدتروریستی عربستان

نیویورک تایمز: حتی تصور اینکه عربستان علیه داعش باشد، سخت است

Image result for ‫نیویورک تایمز: حتی تصور اینکه عربستان علیه داعش باشد، سخت است‬‎

روزنامه نیویورک تایمز با انتقاد از ائتلاف ضد تروریسم جدید به رهبری عربستان اعلام کرد، با توجه به حمایت سعودی ها از تروریست ها، بسیار سخت خواهد بود که این کشور را علیه داعش قلمداد کرد.
با وجود گذشت یک هفته از اعلام ائتلاف ضد تروریسم به رهبری عربستان واکنش ها و انتقادها به این ائتلاف همچنان ادامه دارد. به گزارش فارس، «نیویورک تایمز» در گزارشی با عنوان «تردیدها درباره ائتلاف ضد تروریسم عربستان » اعلام کرد، هیچ شفافیتی درباره اینکه این ائتلاف چه کاری خواهد کرد، ‌وجود ندارد.  این روزنامه تاکید کرد: «تا زمانی که ریاض  کمک مالی به مدارس و روحانیون وهابی که در حال گسترش دادن نوعی از دکترین تندروانه که در مرکز و قلب ایدئولوژی داعش قرار دارد را متوقف نکند، سخت است که عربستان را به عنوان شریکی جدی علیه داعش قلمداد کرد.» این روزنامه با اشاره به اهداف ریاض از اعلام ائتلاف ادعایی «مقابله با تروریسم»، از احتمال توسل عربستان به این حربه برای «منحرف کردن افکار» از جنگ علیه یمن و همچنین نادیده گرفتن تفکرات وهابی تاکید کرد.
از سوی دیگر، رئیس فراکسیون ائتلاف دولت قانون در پارلمان عراق، ائتلاف نظامی جدید سعودی ها را زنجیره ای از یک توطئه علیه عراق و کشورهای منطقه دانست و گفت:» عربستان با این ابتکارات به دنبال فعال کردن گسل های فرقه ای است.» سخنگوی فرماندهی نیروهای داوطلب مردمی عراق نیزتاکید کرد، عربستان به دلیل صدور تروریسم در جایگاهی قرار دارد که صلاحیت رهبری مبارزه با تروریسم را ندارد.
 عضو شورای مرکزی حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان نیز در این مورد گفت:» تشکیل ائتلاف نظامی به رهبری عربستان برای مبارزه با تروریسم، در راستای تامین منافع آمریکا است چرا که مبارزه با تروریست‌ها از طریق ائتلاف‌ حامیان آنها امری محال است.» «محمد رعد» رئیس فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در پارلمان لبنان هم، هر گونه مشارکت لبنان در ائتلاف به اصطلاح «ضد تروریسم» به رهبری عربستان را خطری برای امنیت و وحدت بیروت خواند.
 در همین حال، رئیس شورای سیاسی حزب الله نیز ضمن مخالفت با این ائتلاف تاکید کرد، ائتلاف ریاض نمایشی رسانه ای و در راستای ادامه سیاست های جنون آمیز آل سعود است.
اما جدای از واکنش ها و انتقادات در جهان اسلام به ائتلاف نمایشی سعودی ها، «مجتهد « افشاگر معروف سعودی  در جدیدترین اظهاراتش، پشت پرده این ائتلاف را افشا کرد و اعلام کرد، «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور سعی دارد، به صورت جدی اندیشه خود را مبنی بر به تصرف در آوردن بند مربوط به پرونده مبارزه با تروریسم و بودجه اختصاصی آن را از «محمد بن نایف» ولیعهد عربستان و وزیر کشور سعودی بگیرد.
وی پیش بینی کرده است که به زودی «محمد بن سلمان» با وارد کردن فشار بر «ملک سلمان بن عبدالعزیز» یعنی پدرش از او خواهد خواست تا پرونده ویژه مربوط به مبارزه با تروریسم و بودجه مربوط به آن را در پوشش طرح جدید موسوم به تشکیل ائتلاف اسلامی ضد تروریسم به وی واگذار کند، و اگر «بن نایف» در این باره اعتراضی داشت می تواند سر خود را به دیوار بکوبد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 آذر 1394


دیدار خالد مشعل با اردوغان بعد از عادی‌شدن روابط ترکیه و اسرائیل

     ۲۹ / ۹ ۰ /۱۳۹۴

Image result for ‫دیدار خالد مشعل با اردوغان‬‎

رئیس دفتر سیاسی جنبش «حماس» با رئیس جمهوری ترکیه در اسلامبول دیدار و گفت‌وگو کرد.
همزمان با تلاش‌های جدی آنکارا برای برقراری روابط مجدد با رژیم صهیونیستی، «خالد مشعل» به دیدار «رجب‌طیب اردوغان» در اسلامبول رفت. در این دیدار که در کاخ رئیس جمهور ترکیه برگزار شد، آخرین تحولات سیاسی منطقه مورد گفت‌وگوی طرفین قرار گرفت.
اخیراً معاون وزیر خارجه ترکیه و رئیس «موساد» در سوئیس دیدار کرده بودند و پس از این دیدار اعلام شده بود که روابط آنکارا و رژیم تل‌آویو که از سال 2009 به این سو، قطع شده، ممکن است از سر گرفته شود. به گفته منابع آگاه، در دیدار محرمانه مذکور، برای از سرگیری روابط، یک سند دیپلماتیک امضاء شده است. برخی کارشناسان معتقدند که با توجه به دیدار مشعل و اردوغان در اوضاع و احوال کنونی، ممکن است که حماس در مواضع خود تغییراتی را ایجاد کند.
در ارتباط با از سرگیری مناسبات میان ترکیه و اسرائیل، دیروز هم تسنیم به نقل از روزنامه «هابرترک» چاپ ترکیه نوشت اگر روابط آنکارا و تل‌آویو عادی شود، کاهش وابستگی ترکیه به گاز روسیه را در پی خواهد داشت و آنکارا بخشی از گاز مورد نیاز خود را از اسرائیل دریافت خواهد کرد. هم اکنون ترکیه 50 درصد گاز خود را از روسیه تأمین می‌کند.
در صورتی که طرح خط لوله گاز دریای مدیترانه به اجرا درآید، هزینه آن بین 2/5 تا سه میلیارد دلار خواهد بود و آنکارا انتظار دارد که تل‌آویو از مجموع 30 میلیارد متر مکعب گاز صادراتی سالانه، 10 میلیارد متر مکعب را به ترکیه تحویل دهد. 20 میلیارد متر مکعب دیگر نیز از طریق خاک ترکیه به اروپامنتقل خواهد شد.
رژیم صهیونیستی اخیراً در آب‌های ساحلی لبنان و در بلندی‌های اشغالی جولان گاز استخراج کرده است.
هنوز توافقنامه گازی میان ترکیه و اسرائیل امضاء نشده است و انتظار می‌رود که این توافقنامه در بهار آینده امضاء شود.
درگیری در سرزمین‌های اشغالی
درگیری در کرانه غربی و بیت‌المقدس میان اشغالگران صهیونیست و فلسطینی‌ها همچنان ادامه دارد؛ در بیت‌المقدس، اشغالگران مسیرهای شهرها و مناطق فلسطینی‌نشین به بیت‌المقدس را بستند. در نزدیکی ایست و بازرسی «قلندیا» واقع در شمال بیت‌المقدس نیز درگیری میان فلسطینیان و صهیونیست‌ها، منجر به جراحت یک دختر و یک پسر فلسطینی شد.
در شهر «الخلیل» واقع در کرانه باختری اما درگیر‌های مشابهی رخ داد، ولی درباره مجروحان احتمالی این زد و خوردها، گزارشی نرسیده است. نظامیان صهیونیست همچنین، با یورش به محله«شعفاط» قدس اشغالی، دو نوجوان 13 و 16 ساله فلسطینی را ربودند. وزارت بهداشت فلسطین نیز شمار شهدای فلسطینی در انتفاضه قدس را 130 تن اعلام کرده است. حدود پانزده هزار نفر از فلسطینیان نیز در این مدت مجروح شده‌اند.
گزارش‌ها از فلسطین اشغالی همچنین حاکی است، «بنیامین نتانیاهو» به علت بدحال شدن، به بیمارستانی در قدس منتقل شده است. نتانیاهو جمعه گذشته تحت عمل «کلونوسکوپی» قرارگرفت و پزشکان زائده‌هایی را از بدن او خارج کردند.


 استقبال دمشق از قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه

Image result for ‫استقبال دمشق از قطعنامه شورای امنیت درباره سوریه‬‎

دولت سوریه از قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل درباره این کشور استقبال کرد، اما در عین حال گفت برخی هنوز به دنبال تهدیدات نظامی هستند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، «بشار جعفری»، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل طی سخنانی در جلسه شورای امنیت اظهار داشت: «سوریه در چارچوب عملیات مصالحه، آماده برقراری آتش‌بس در مناطقی است که افراد مسلح سوری حضور دارند.» جعفری اعلام کرد: «دولت دمشق از قطعنامه 2254 استقبال می‌کند، اما هنوز کسانی هستند که آشکارا از تهدید نظامی حرف می‌زنند.»
«جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز در ارتباط با قطعنامه 2254 گفت که این قطعنامه همان چیزی است که ایران در مذاکرات وین پیشنهاد داده بود و ممکن است تغییرات مختصری در آن ایجاد شده باشد.
در این قطعنامه که روز جمعه گذشته از سوی تمام اعضای شورای امنیت تصویب شد بر لزوم حفظ حاکمیت سوریه، آغاز مذاکرات سوری - سوری، برقراری آتش‌بس، تشکیل دولت وحدت ملی و برگزاری انتخابات تاکید و اعلام شده است که جنگ علیه داعش و جبهه النصره همچنان ادامه خواهد یافت.
البته اینکه علاوه بر دو گروه فوق، چه گروه‌های دیگری، جزو گروه‌های تروریستی محسوب می‌شوند و باید از روند مذاکرات کنار گذاشته شوند، از اختلافات باقی مانده میان مذاکره‌کنندگان است و قطعنامه 2254 نیز راه‌حلی برای آن ارائه نکرده است. در مورد سرنوشت «بشاراسد» رئیس‌جمهور سوریه هم در قطعنامه فوق سکوت شده است. اما پس از جلسه شورای امنیت و تصویب قطعنامه، وزرای خارجه آمریکا، انگلیس و فرانسه بار دیگر ایجاد آرامش در سوریه را به رفتن بشار اسد از قدرت پیوند زدند!
تحولات میدانی
به گزارش فارس، نیروهای ارتش سوریه اما دیروز موفق شدند کنترل شهرک مهم «خان طومان» واقع در جنوب استان حلب را در دست بگیرند، و عناصر گروه تروریستی «جیش الفتح» را از این شهرک عقب برانند.
یگان‌های کمین ارتش سوریه هم طی عملیاتی در «غوطه شرقی، شمار زیادی از تروریست‌ها را از پای درآوردند. تروریست‌های تکفیری پس از تشکیل ائتلاف 4+1 و ورود جدی روسیه به جنگ سوریه، هم در عراق و هم در سوریه در شرایط بدی قرار گرفته‌اند. وزیر دفاع عراق دیروز گفت فقط 17 درصد خاک عراق در تصرف داعش است. داعش 40 درصد خاک این کشور را اشغال کرده بود.


زکزاکی، چگونه قلب اهل سنت را تسخیر کرد؟

Image result for ‫زکزاکی‬‎

جمعیت شیعیان نیجریه در طول سه دهه گذشته افزایش چشمگیری داشته و میلیون‌ها نفر طی این سال‌ها از اهل سنت و مسیحیان جذب مکتب اهل‌بیت شده‌اند.
 به باور کارشناسان حمله وحشیانه هفته گذشته ارتش سعودی-اسرائیلی نیجریه به شیعیان وکشتار بیش از 1000 نفر دقیقا به خاطر ترس از همین گسترش  مکتب اهل بیت(ع) در آفریقا است.
اما علت جذب و نزدیکی گسترده اهل سنت و حتی مسیحیان نیجریه به تشیع را باید تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و سلوک شخصیتی یکی از مریدان امام خمینی(ره) در نیجریه یعنی شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شجاع و مظلوم این کشور دانست. علاقه این عالم شیعی به رهبران جمهوری اسلامی ایران به حدی است که به گفته نزدیکانش عکس مقام معظم رهبری را در داخل اتاقش قرار داده است و همواره پیگیر اخبار جمهوری اسلامی است. شیخ زکزاکی از مخالفان سرسخت آمریکا و از مدافعان جدی مردم فلسطین است.  او برای ترویج تشیع همه هستی خود را به طبق اخلاص گذاشته و جان خود و خانواده اش را فدای این راه مقدس کرده است.
اهل سنت و مسیحیان نیجریه وقتی سلوک شخصیتی شیخ زکزاکی را می‌بینند وآموزه‌های ارائه شده از جانب وی را با آنچه از سوی وهابیت عرضه شده می‌بینند فوج فوج جذب تشیع می‌شوند. شیعیان نیجریه حتی مساجد خود را نیز از برادران اهل سنت جدا نکرده‌اند و بسیاری از خانواده‌های فقیر و  بی‌بضاعت اهل سنت نیجریه تحت پوشش شیعیان هستند و همین موضوع وهابیون آل سعود را سخت عصبانی کرده است. اخیرا و بعد از فاجعه منا شیخ زکزاکی برای عرض تسلیت به منازل اهل سنت رفت و فوت عزیزان آنها را در این فاجعه تسلیت گفت و آنها نیز پشت شیخ نماز خواندند.
«حسن بالا» عضو جنبش اسلامی و از نزدیکان زکزاکی در این باره به مشرق می‌گوید: «علت این که شیخ در حال حاضر این همه طرفدار دارد همین رویه مسالمت‌آمیز و آرام شیخ در نیجریه بوده است. اینکه در مدت کمتر از بیست سال شیعیان نیجریه به چندین میلیون می‌رسد چیزی جز سلوک رفتاری شیخ که متاثر از ائمه بزرگوار می‌باشد، نبوده است.»
به گفته وی «در مواردی که درگیری میان مسلمانان و مسیحیان رخ داده است، آن جا که مسیحیان برحق بوده‌‌اند شیخ طرفداری از مسیحیان را کرده است و همین باعث شده علاوه بر اهل سنت بسیاری از مسیحیان نیز در نیجریه به تشیع گرایش پیدا کنند. در موارد بسیاری شیخ از بسیاری از خون‌ریزی‌ها جلوگیری کرده است با وجودی که سال گذشته سه فرزند خود را در حمله ارتش نیجریه از دست داد اما اعلام کرد این شهدا در برابر شهدای کربلا کار بزرگی نیست.
یک دانشجوی نیجریه‌ای که به واسطه شیخ زکزاکی شیعه شده نیز در این ارتباط می‌گوید: «زکزاکی در بدو بازگشت از ایران، در معرفی باورهای جدید خود نامی از تشیع نمی‌برد و همه حرف‌ها و دعوت‌هایش را تحت عنوان «برادری اسلامی»  مطرح می‌‌‌کرد. مسئله باور و ایمان ما به حدیثی است از امام جعفر صادق (ع) که می‌فرمایند اگر در اطراف شما کسی پیدا شود که در اعمال و اخلاق و رفتار خود از تو بهتر عمل کند و به مردم مهربان‌‌‌تر باشد، تو یک شیعه واقعی نیستی. در حالی که اطراف ما اهل سنت فراوانند و بسیاری از آنها انسان‌‌‌های خوبی هستند، ما، برای اینکه یک شیعه واقعی بمانیم، وظیفه داریم از همه آنها بهتر باشیم. به همین دلیل الآن وضع طوری شده که هنگامی که افراد (عموم مردم) متوجه می‌شوند شما شیعه هستید، با احترام بسیار با شما رفتار می‌کنند. همه می‌‌‌دانند که مثلا شیعیان محال است دزدی کنند، یا دروغ بگویند یا هر جور خلافی از ایشان سر بزند.»
 به گفته وی  «در حال حاضر، شیعیان در میان مردم نیجریه بسیار خوش نام هستند. هر جا که افراد با یک شیعه روبرو هستند می‌‌‌دانند که می‌‌‌توانند کاملاً به او اعتماد کنند. می‌‌‌دانند که دروغ، دزدی یا کار خلاف قانون برای آنها تعریف نشده است. جالب اینجاست که حتی کسانی که تحت تاثیر تبلیغات ذهنیت خوبی نسبت به شیعیان ندارند، می‌‌‌گویند که عجیب است که فلان کس خیلی آدم خوبی است و شیعه نیز هست. همین روند به مرور ذهنیت آنها را اصلاح می‌‌‌کند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 آذر 1394


پوتین: اروپا اقتدار خود را تسلیم آمریکا کرده است 

   ۲۹ / ۹ ۰ /۱۳۹۴

Image result for ‫پوتین‬‎

رئیس‌جمهور روسیه تصریح کرد: مشکل امروز اروپا این است که اقتدار خود را به آمریکا داده و تلاش برای دستیابی به منافع خود را رها کرده است.
به گزارش تسنیم، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرد، که اروپا بخش و یا مهمترین قسمت از اقتدار خود از دید اتحادیه را تسلیم آمریکا کرده است. «پوتین»‌ افزود: «اما برای اروپا این تنها یک بدنه فوق ملیتی نیست. در واقع اروپا بخشی از قدرت خود را نه به ناتو بلکه به کشوری که رهبری ناتو را بر عهده دارد تسلیم کرده است.» منظور پوتین دنباله‌روی کورکورانه اروپا از آمریکا به‌ویژه در موضوع تحریم‌ها است که از قضا، باعث ضرر و زیان بسیاری برای شرکت‌های اروپایی شده است.
به عنوان مثال در موضوع مربوط به بحران اوکراین که آمریکا اروپایی‌ها را در تحریم‌های ضد روسی‌اش همراه کرده بخش کشاورزی آلمان و چند کشور دیگر اروپایی به شدت متضرر شد. جاسوسی آمریکا از رهبران اروپا، از دیگر مسائلی است که عزت و اقتدار اروپایی‌ها را به شدت زیر سوال برد.


هلمند افغانستان هم در آستانه سقوط قرار گرفت

Image result for ‫هلمند افغانستان‬‎

چند روز پس از هشدار ناتو درباره قریب‌الوقوع بودن سقوط استان ننگرهار به دست داعش یک مقام محلی از احتمال سقوط مناطق دیگری از این استان به دست طالبان خبر می‌دهد.
 «محمدجان رسولیار» معاون فرماندار استان «هلمند» در جنوب افغانستان از احتمال سقوط مناطق بیشتری از این استان به دست طالبان خبر داد. ای
ن اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که درگیری‌ها در استان هلمند شدت گرفته است.پیش از این فرمانده ناتو در افغانستان از احتمال سقوط «جلال‌آباد» مرکز استان «ننگرهار» توسط «داعش» خبر داده بود.«رسولیار» ضمن انتقاد از مقامات دولت کابل به خاطر «پشتیبانی نکردن از نیروهای دولتی در هلمند»، از رئیس جمهور افغانستان خواست تا دیر نشده، اقداماتی را در حمایت از این استان صورت دهد. اوضاع امنیتی افغانستان طی ماه‌های اخیر ناآرام‌تر از قبل شده است.یک مقام محلی «ولسوالی گرشک» که خواست نامش فاش نشود، گفت: «طی درگیری‌های دو روز گذشته در گرشک، 15 پاسگاه نیروهای دولتی به دست طالبان افتاد.» طالبان علاوه بر تسلط بر شهرستان‌های «دیسو»، «باغران» و «واشیر» استان هلمند، در بسیاری از مناطق دیگر این استان نیز حضور دارد و با نیروهای دولتی درگیر است.


با تاکید بر آزاد شدن تمام کشور طی یک‌سال آینده

بغداد: فقط 17 درصد خاک عراق در تصرف داعش باقی مانده است 

Image result for ‫عراق‬‎

وزیر دفاع عراق اعلام کرد، نیروهای مسلح این کشور بخش اعظم مناطق اشغال شده را از کنترل «داعش» خارج کرده‌اند و در حال حاضر فقط 17 درصد خاک این کشور تحت کنترل این گروه تروریستی است.
«خالد عبیدی» در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: «پیش از این 40 درصد  خاک عراق در اشغال داعش بود، و نیروهای قهرمان عراقی شامل پلیس، ارتش و بسیج مردمی موفق شدند مناطق اشغالی را آزاد کنند.»
عبیدی نوشت: «17 درصد خاک عراق همچنان تحت اشغال داعش است و ان‌شاءالله در طول سال 2016 این مناطق نیز آزاد خواهند شد.»اخیرا رسانه‌های عراقی اعلام کرده بودند، 70 درصد شهر «رمادی» مرکز استان الانبار از کنترل داعش خارج شده است.عناصر داعش با خیانت برخی در داخل عراق خرداد سال گذشته چهار استان الانبار، نینوا، دیاله و صلاح‌الدین را اشغال کرده و دیگر استان‌ها از جمله بغداد را تهدید کردند. اما از آن زمان تاکنون داعش شکست‌های سختی را متحمل شده و ارتش و نیروهای مردمی دو استان صلاح‌الدین و دیاله را کاملا آزاد کردند. در استان‌های الانبار و نینوا نیز حضور داعش در چند شهر و منطقه کوچک خلاصه می‌شود.وزیر دفاع عراق همچنین وعده داد که طی سال 2016 (تا دی سال آینده) همه مناطق عراق به دست نیروهای داوطلب و دولتی ‌آزاد شود. وی نقش پیشمرگ‌ها را نیز در آزادسازی موصل مهم دانست و نوشت که پیشمرگ‌ها بخشی از نیروهای مسلح و ارتش عراق را تشکیل می‌دهند.
سنگ‌اندازی آمریکا
در همین حال، «محمد ناجی» عضو فراکسیون «بدر» در مجلس عراق گفت: «آمریکا مانع آزادسازی عراق از داعش است.»
ناجی ادامه داد:‌«هرچه به آزادسازی فلوجه از چنگ داعش نزدیک می‌شویم، آمریکایی‌ها با هدف ایجاد تاخیر در پیروزی، هزار مانع پیش روی ما می‌گذارند.»
حمله به سامرا
به مناسبت شهادت امام حسن عسکری(ع) دیروز (8 ربیع‌الاول) حدود یک میلیون زائر در مجاورت حرم امامین عسکریین(ع) به عزاداری پرداختند. بیش از 50 هزار زائر خارجی که بیشتر آنها از شهروندان ایران هستند نیز وارد شهر سامرا شده و در این عزاداری شرکت کردند.در این میان، ایسنا به نقل از برخی منابع عراقی خبر داده که تروریست‌های داعش مرکز شهر سامرا را در شب یکشنبه با دو راکت هدف قرار دادند، ولی خوشبختانه در این حمله به کسی آسیبی نرسید. هنوز هیچ یک از مقامات عراقی در این باره رسما اظهارنظر نکرده‌اند. از شهر موصل نیز خبر رسیده که تروریست‌های داعش 12 غیرنظامی را در این شهر اعدام کردند.
ترکیه
به گزارش تسنیم،‌«ابراهیم جعفری» وزیر خارجه عراق، یکبار دیگر به آنکارا هشدار داد، اگر نیروهایش را از استان نینوا خارج نکند، بغداد طرح قطعنامه پیشنهادی خود را به شورای امنیت ارائه خواهد کرد.وی در نیویورک به خبرنگاران گفت:‌«بغداد از ورود سرخود نیروهای ارتش ترکیه سوم دسامبر (12 آذر) تا عمق 110 کیلومتری خاک عراق، غافلگیر شد.این اقدامی بی‌سابقه و خطرناک بوده و (ترکیه با این اقدام خود) حاکمیت عراق را نقض کرده است.»وی خبرها در مورد عقب‌نشینی نیروهای ترک را نیز رد کرد و گفت: «نیروهای ارتش ترکیه فقط جابجا شدند.» در این میان، آنکارا نیز اعلام کرد که ترکیه نیروهای بیشتری را از شمال عراق خارج می‌کند. از نیویورک نیز خبر رسیده که وزیر خارجه عراق ملاقات با همتای ترک خود با میانجیگری آمریکا را رد  و اعلام کرده تنها پس از عقب‌نشینی کامل نیروهای ترکیه از خاک عراق، با وزیر خارجه ترکیه دیدار می‌کند. برخی کارشناسان معتقدند، ترکیه با چراغ سبز آمریکا و با هدف تجزیه بخشی از خاک عراق به خاک این کشور تجاوز کرده است.


شلیک ۵ موشک به شهرک صهیونیستی اولین پاسخ حزب‌الله به ترور سمیر قنطار

Image result for ‫شلیک ۵ موشک به شهرک صهیونیستی‬‎


در حالی که رسانه‌های مختلف در حال تهیه گزارش و تحلیل درباره قطعی بودن یا نبودن پاسخ حزب‌الله لبنان به ترور ناجوانمردانه سمیر قنطار بودند خبر رسید، حزب‌الله لبنان پنج موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی شلیک کرد.
دیروز صهیونیست‌ها وقتی در حالتی بین خوف و خوشحالی خبر ترور سمیر قنطار، «سردار اسرا» را زمزمه می‌کردند، و رسانه‌های مختلف مشغول تهیه گزارش و تحلیل راجع به پاسخ احتمالی حزب‌الله لبنان بودند، برخی منابع خبری اعلام کردند، حزب‌الله از جنوب لبنان ۵موشک به سمت شهرک‌های صهیونیستی «کریت شمونا»، قلقلیه و تهاریا شلیک کرد و آژیرخطر نیز در منطقه الجلیل به صدا در آمد. بلافاصله خبر رسید سیدحسن نصرالله قرار است امروز (دوشنبه) طی یک کنفرانس خبری در این باره موضع‌گیری کند. از جزئیات این حمله موشکی خبری منتشر نشده است. پیش از این رسانه‌های صهیونیستی هشدار داده بودند که نصرالله قطعاً پاسخ این ترور را خواهد داد. از همین رو ارتش این رژیم در مناطق نزدیک به مرز به حال آماده باش در آمده‌اند. به نظر می‌رسد، صهیونیست‌ها روزهای سختی را پیش رو داشته باشند!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 30 آذر 1394

هلاکت 180 نظامی ائتلاف سعودی در حمله موشکی انقلابیون یمن

انصارالله یک بار دیگر مثلث آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود را تحقیر کرد  

       ۲۸ / ۹ ۰ /۱۳۹۴

Image result for ‫انصارالله بار دیگر آل‌سعود را تحقیر کرد‬‎

انقلابیون یمن بار دیگر موفق شدند با به هلاکت رساندن 180 نظامی ائتلاف سعودی (عمدتاً عربستانی و اماراتی) بار دیگر آل سعود و همپیمانان غربی- صهیونیستی‌اش را گوشمالی سختی دهند.
هنوز یک هفته از شلیک دقیق و حساب‌شده موشک توچکای انقلابیون یمنی به مقر نظامیان ائتلاف سعودی در باب‌المندب که به کشته شدن 190 نظامی ائتلاف سعودی منجر شد نگذشته است که خبر می‌رسد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بار دیگر مثلث عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی را تحقیر کردند. شاید زمانی که سخنگوی ارتش یمن هفته گذشته از غافلگیری‌های جدید برای ائتلاف سعودی در یمن سخن می‌گفت، سعودی‌ها آن را «جدی» نمی‌گرفتند، اما در کمتر از یک هفته این غافلگیری عملی شد.
به گزارش تسنیم به نقل از شبکه المسیره، در حمله موشکی روز جمعه ارتش یمن به پایگاه مزدوران سعودی در «مارب» دست‌کم 180 نفر از آنها از جمله شماری  از افسران و نظامیان عربستان و اردن به هلاکت رسیدند.
این حمله نیز همانند حمله هفته گذشته با موشک روسی «توچکا» صورت گرفت. یک منبع نظامی در این مورد اعلام کرد «در این حمله شماری از افسران و نظامیان سعودی از جمله فرماندهان عالی‌رتبه نظامی عربستان مثل سرهنگ «مسفر المقرن» و جمعی از همراهانش کشته شدند.
بین کشته‌شدگان شماری از مزدوران آفریقایی هم وجود دارند.» سرتیپ «شرف غالب لقمان» سخنگوی ارتش یمن نیز اعلام کرد: «یگان موشکی ارتش صبح جمعه یک موشک بالستیک از نوع قاهر یک به مرکز تجمع نیروهای دشمن در نجران واقع در جنوب عربستان و یک موشک بالستیک توچکا به مرکز تجمع مزدوران دشمن در مارب واقع در همسایگی صنعا شلیک کرد. سخنگوی ارتش یمن اظهار داشت که «این دو عملیات در پاسخ به نقض آتش‌بس از سوی متجاوزان و مزدوران آنها همزمان با اعلام آتش‌بس از سوی سازمان ملل صورت گرفت زیرا آنها به آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل پایبند نبوده و طی چند روز گذشته نیز عملیات خود را تشدید کرده بودند.»
بمباران شهرهای یمن
از سوی دیگر، دیروز همزمان با ادامه مذاکرات گروه‌های یمنی در سوییس که از سه‌شنبه هفته گذشته شروع شده است، عربستان مناطق مختلف مرزی در استان صعده در شمال یمن از جمله بخش «رازح» و «غغمر» را آماج حملات موشکی و توپخانه‌ای خود قرار داد. به گزارش تسنیم به نقل از یک منبع نظامی، سعودی‌ها بمباران مناطق مرزی در استان صعده را نه تنها متوقف نکرده‌اند بلکه در این بمباران‌ها از سلاح‌های ممنوعه از قبیل بمب‌های خوشه‌ای هم استفاده می‌کنند. مقامات نظامی یمن اعلام کردند از زمان آغاز آتش‌بس در سه‌شنبه گذشته، عربستان بیش از 300 حمله هوایی علیه یمن انجام داده است.
در همین حال نشست گروه‌های یمنی و نمایندگان دولت فراری و مستعفی «منصور هادی» با نظارت نماینده سازمان ملل در امور این کشور که از روز سه شنبه هفته گذشته در سوییس آغاز شده است همچنان بدون نتیجه ادامه دارد.


با مجروح شدن 100 فلسطینی دیگر

شمار مجروحان فلسطینی در انتفاضه قدس از مرز 15 هزار تن گذشت

Image result for ‫مجروحان فلسطینی در انتفاضه قدس‬‎

با شهادت سه فلسطینی دیگر در درگیری با نظامیان صهیونیستی در کرانه باختری و غزه تعداد شهدا در هفتادو نهمین روز انتفاضه به 129 نفر رسید.
در درگیری‌های شدیدی که روز جمعه میان جوانان فلسطینی و نظامیان رژیم صهیونیستی در بخش‌های مختلف کرانه باختری و شرق نوار غزه رخ داد سه جوان فلسطینی شهید و نزدیک به 100 نفر زخمی شدند.
به گزارش خبرگزاری فارس، محمد عبدالرحمن 21 ساله در گذرگاه قلندیا واقع در شمال قدس پس از انجام عملیات استشهادی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید. در این عملیات دو نظامی صهیونیست نیز زخمی شدند.
شهید دوم «نشأت عصفور» است که به ضرب مستقیم گلوله نظامیان صهیونیست در شمال رام‌الله به شهادت رسید.
شهید سوم نیز «محمود محمد سعیدآغا» نام دارد که از اعضای گردان‌های قسام شاخه نظامی حماس بود. وی نیز در شرق خان‌یونس در نوار غزه هدف گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفت و به شهادت رسید. در این روز دستکم 100 فلسطینی نیز بر اثر تیراندازی صهیونیست‌ها مجروح شدند.
بدین ترتیب آمار مجروحان از آغاز انتفاضه سوم تاکنون که انتفاضه وارد هشتادمین روز خود می‌شود به بیش از 15 هزار نفر رسیده است.
قطعنامه جدید سازمان ملل
مجمع عمومی سازمان ملل متحد اما روز جمعه با اکثریت آراء قطعنامه‌ای موسوم به حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشت خود در  حمایت  از مردم مظلوم فلسطین به تصویب رساند.
به گزارش ایرنا، این قطعنامه با 177 رای موافق، چهار رای مخالف و هفت رای ممتنع تصویب شد.
این قطعنامه از همه کشورها و نهادهای زیر نظر سازمان ملل می‌خواهد که به حمایت از ملت مظلوم فلسطین ادامه داده و به آنها یاری برسانند تا بتوانند هر چه زودتر سرنوشت خود را رقم برنند.
در این قطعنامه از رژیم صهیونیستی خواسته شده که به اشغال سرزمین‌های فلسطینی که از سال 1967 آغاز کرده پایان دهد.
این در حالی است که نماینده دائم دولت اندونزی در سازمان ملل با تاکید بر اینکه آمریکا با حمایت از رژیم اشغالگر قدس مانع اصلی حل سیاسی مسئله فلسطین می‌شود خواستار تغییر در ساختار شورای امنیت سازمان ملل شد.
سایر رویدادها
* پس از انتشار اخباری مبنی بر عادی‌سازی روابط میان ترکیه و رژیم صهیونیستی مقامات جنبش حماس از آنکارا خواستند رسما موضع خود را در این باره اعلام کنند.
* نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به خاطر درمان سرطان روده بزرگ تحت جراحی مجدد قرار گرفت، تا زمان بازگشت نتانیاهو، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی وظایف او را برعهده دارد.
* جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد نبرد با رژیم صهیونیستی تا آزادی سرزمین‌های اشغالی ادامه خواهد یافت.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 آذر 1394


روایتی تکان‌دهنده و دردناک از وضعیت حاکم بر شیعیان فوعه و کفریا

۲۸ / ۹ ۰ /۱۳۹۴

Image result for ‫وضعیت حاکم بر شیعیان فوعه و کفریا‬‎

جدیدترین گزارش‌های رسیده از وضعیت شیعیان مظلوم و در محاصره شهرک‌های «فوعه» و «کفریا» در استان ادلب سوریه حاکی است با تمام شدن غذا مردم این مناطق به خوردن «گیاهان» روی آورده‌اند.
دو شهرک شیعه نشین «فوعه» و «کفریا» ماههاست که تحت شدیدترین محاصره از سوی گروه‌های تروریستی تکفیری قرار دارد. طی این مدت  صدها نفر از مردم منطقه در حملات تکفیری‌ها به شهادت رسیده‌اند‌؛در این دو منطقه غذا، دارو و آب آشامیدنی تمام شده اما مردم دست از مقاومت برنداشته‌اند.
اما خبر نگرا‌ن‌کننده این است که پس از اتمام مواد غذایی در بازارهای شهرک‌های فوعه و  کفریا ساکنان این مناطق به استفاده از گیاهان روی آورده‌اند تا از گرسنگی نجات یابند!یکی از ساکنان شهرک فوعه در این باره به  خبرگزاری فارس گفت: وضعیت خوراکی مردم این مناطق بسیار وخیم و دردناک است مردم هیچ پولی ندارند...نمی‌توانیم به خاطر نداشتن پول، آب بخریم...آرد نداریم اکثر خانه‌ها قند و شکر ندارند...آنهایی که پول دارند فقط می‌توانند چوب بخرند...تخم مرغ نیز موجود نیست...فقط تاجران بحران هستند که گازوئیل در اختیار دارند.
روزنامه «الاخبار» لبنان نیز چندی پیش با انتشار گزارشی درباره وضعیت وخیم این دو شهرک تأکید کرده بود، از چند ماه گذشته تا کنون به خاطر کمبود دارو و دستگاه‌های پزشکی 17 غیرنظامی از جمله 5 زن و یک کودک شیرخواره جان خود را از دست دادند.یک پزشک در بیمارستان میدانی «فوعه» نیز اعلام کرده که به دلیل نبود مواد شوینده کلیه، دارو و شیوع برخی بیماری‌ها مردم جان خود را از دست می‌دهند. این پزشک خبر داد، وضعیت بهداشتی این دو شهرک به خاطر کمبود شدید دارو و مواد درمانی رو به وخامت نهاده و سبب شده که زندگی دهها بیمار کلیوی به خاطر نبود مواد شوینده در معرض خطر قرار گیرد.
یکی از ساکنان نیز درباره هزینه تأمین آب شرب می‌گوید، تأمین آب یک تانکر 4 هزار لیتری برای یک خانواده هزینه‌ای معادل 75 دلار دارد و مواد غذایی مانند برنج و شکر شدیدا کاهش یافته است.ارتش سوریه و عناصر مسلح حاضر در شهر «الزبدانی» واقع در ریف دمشق و دو شهرک شیعه‎نشین «کفریا» و «فوعه» در حومه ادلب در مهرماه گذشته به توافق جدیدی تحت نظارت سازمان ملل رسیدند.بر اساس توافق به دست آمده بین طرفین درگیر، قرار بود در یک دوره 6ماهه ساکنان این مناطق تخلیه شوند و عناصر مسلح از آن عقب‎نشینی کنند. اما توافق فوعه و کفریا-زبدانی به خاطر نبود هماهنگی میان گروه‌های تروریستی که همه ورودی‌ها و راه‌ها را در کنترل خود دارند همچنان در حالت تعلیق و محدود به وارد کردن برخی از مواد امدادرسانی به این دو شهرک است.


 رئیس سابق پنتاگون پشت پرده برکناری خود را فاش کرد

Image result for ‫رئیس سابق پنتاگون‬‎

وزیر دفاع سابق آمریکا در مصاحبه با نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» ضمن اعلام اینکه عده‌ای به وی از پشت خنجر زده‌اند، پشت پرده برکناری خود را از ریاست پنتاگون فاش کرد.
«چاک هاگل» در این مصاحبه با بیان این که «هیچ کس در کاخ سفید از من حمایت نمی‌کرد» گفت: «از ابتدای انتصاب من به این سمت، قرار بر این بود که من با شخص رئیس‌جمهوری جلسات خصوصی داشته باشم؛ اما هرگاه این جلسات تشکیل می‌شد، افراد دیگری هم در جلسه حضور داشتند، که این مسئله مطلوب من نبود. برای تصمیم‌گیری در مورد یک مسئله، جلسات متعددی برگزار می‌شد، اما هیچ وقت در این جلسات تصمیم‌های تعیین‌کننده اتخاذ نمی‌شد.
به گفته «هاگل در بیشتر مواقع این جلسات به هیچ نقطه مشخصی نمی‌رسید. برای مثال، راهبرد کاخ سفید بر سر سوریه و دیگر مسائل، که «سوزان رایس» و معاونان وی آن را هدایت می‌کردند، راه به جایی نمی‌برد.»
وی در سخن دیگری از این مصاحبه گفت: «من در آن زمان (حمله داعش به عراق) به خاطر هشدار نسبت به تهدیدهای گروه تروریستی داعش، مورد انتقاد برخی از مقام‌های کاخ سفید قرار گرفتم. برخی از این مقام‌ها از این نگاه واقع‌بینانه من به داعش ناراحت بودند. اما حوادث آینده ثابت کرد هشدارهای من نسبت به داعش درست بوده است.»هاگل در این مصاحبه به اختلافات موجود بین خود و برخی مقامات کاخ سفید اشاره کرد و نتیجه گرفت، عده‌ای در دولت از پشت به وی خنجر زده و شرایط را برای ادامه فعالیت او سخت کردند.
اما مصاحبه هاگل با فارین پالیسی تنها خبر مربوط به آمریکا نبود. نتایج جدیدترین نظرسنجی شبکه‌ ای.بی.سی‌نیوز نشان می‌دهد اکثر آمریکایی‌ها بر این باورند که تشدید کنترل اسلحه نمی‌تواند روند فزاینده خشونت با سلاح را  در این کشور متوقف کند. بیش از 77 درصد آمریکایی‌ها در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که احساس می‌کنند دولت توانایی لازم برای حفاظت از آنها را ندارد و تنها 22 درصد شهروندان آمریکایی تاکید کرده‌اند که دولت می‌تواند از آنها در برابر حملات تروریستی و تیراندازی حفاظت کند. آمریکا یکی از ناامن‌ترین کشورهای دنیاست.


رائول کاسترو: کوبا استقلال خود را به رابطه با آمریکا نمی‌فروشد

Image result for ‫رائول کاسترو‬‎

رئیس جمهور کوبا اعلام کرد، این کشور در ازای عادی‌سازی روابط با آمریکا، استقلال خود را نخواهد فروخت.
«رائول کاسترو» رئیس‌جمهور کوبا روز جمعه طی یک سخنرانی به مناسبت اولین سالگرد برقراری روابط بین این کشور و آمریکا، اعلام کرد: «مردم کوبا هرگز به خاطر عادی‌سازی روابط با آمریکا، استقلال و حقوق خود را از بین نخواهند برد.» وی تاکید کرد: «هیچکس نباید از کوبا انتظار داشته باشد که برای عادی‌سازی روابط با آمریکا، استقلال خود را پایمال کند.» وی این را هم گفت که کوبا از حقوق اقتصادی، سیاسی و اجتماعی خود در برابر بهبود روابط با آمریکا نخواهد گذشت.
«کاسترو» افزود: «مردم کوبا در طول نیم قرن اخیر برای دفاع از اصول و ایده‌آل‌های خود، به صورت مداوم در حال مبارزه بوده‌اند، بنابرین لازم است آمریکا بدون هیچ دخالتی به حقوق مردم کوبا و حاکمیت این کشور احترام بگذارد.»
وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم ایجاد تغییر در سیاست‌های آمریکا علیه کوبا، تصریح کرد: «علیرغم پیشرفت‌هایی که در رابطه آمریکا و کوبا حاصل شده است، هنوز موانع فراوانی بر سر راه عادی‌سازی روابط بین دو کشور وجود دارد.» کوبا و آمریکا سال گذشته برقراری مجدد روابط خود را اعلام کردند. اما به گفته برخی مقامات کوبا، آمریکایی‌ها به بسیاری از تعهدات خود عمل نکردند.ارتش نیجریه: شیخ زکزاکی را تحویل دستگاه قضایی دادیم

Image result for ‫ارتش نیجریه: شیخ زکزاکی را تحویل دستگاه قضایی دادیم‬‎

ژنرال «توکور بوراتای» فرمانده ارتش نیجریه اعلام کرده که شیخ«زکزاکی» رهبر مظلوم شیعیان نیجریه را که در یورش وحشیانه یکشنبه هفته گذشته به شدت زخمی شده است، در بازداشت ارتش نیست و آنها وی را به دستگاه قضایی نیجریه تحویل داده‌اند.
یکشنبه گذشته ارتش نیجریه در یک یورش وحشیانه به شیعیان این کشور بیش از هزار نفر از شیعیان را به شهادت رساند و صدها نفر را نیز زخمی کرد با وجود گذشت یک هفته هنوز هیچ خبر موثقی از سرنوشت شیخ زکزاکی در دست نیست اما خبرها و تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که وی از ناحیه چشم به شدت مجروح شده و 4 گلوله نیز خورده است.اما دیروز(شنبه) فرمانده ارتش نیجریه در دیدار شورای عالی امور اسلامی نیجریه در محل فرماندهی ارتش در ابوجا، مدعی شد که «شیخ ابراهیم زکزاکی» به مقامات ذی‌ربط برای تعقیب قضایی تحویل داده شده است.فرمانده ارتش همچنین مدعی شد در کشوری که در حال مبارزه با تروریسم است، بی‌قانونی تحمل نخواهد شد و نیروهای ارتش تنها وظیفه قانونی خود را انجام داده‌اند! ارتش نیجریه که مدعی است در حال مبارزه با گروه تروریستی بوکوحرام است، تا کنون هیچ برخورد جدی و مؤثری با تروریست‌ها نداشته است اما به مناسبت‌های مختلف مذهبی، شیعیان این کشور را قتل عام می‌کند.پس از حادثه نیجریه، تصاویر دلخراش این قتل‌عام و همچنین تصاویر دردناکی از شیخ زکزاکی منتشر شد، اما فرمانده ارتش در واکنش به رسانه‌ای شدن این حادثه غم‌انگیز، گزارش‌های منتشرشده را «فضاسازی نادرست» خواند و هشدار داد مردم در دام این اخبار نیفتند! اعضای شورای عالی امور اسلامی نیجریه در این دیدار خواستار تسهیل ملاقات با رهبر بازداشت‌شده‌شان شدند.
فرماندار محلی در ایالت «بورنو» نیجریه اما درباره حمله اخیر ارتش به شیعیان این کشورنشست اضطراری با مقامات 19 ایالت دیگر تشکیل داده است.«نصیر الرئوفی» فرماندار دولت محلی این منطقه در پیام‌های رادیویی و تلویزیونی برگزاری هرگونه راهپیمایی، تجمع و اعتراض در اماکن عمومی، خیابان‌ها و بزرگراه‌ها را ممنوع اعلام کرده، قرار است طی دو هفته آینده مقررات تازه‌ای برای این منطقه تدوین و اعلام شود. طی روزهای گذشته چندین تظاهرات باشکوه از سوی مسلمانان نیجریه برای آزادی شیخ زاکزاکی برگزار شده که همگی با خشونت هرچه تمام سرکوب شده است. مردم بحرین و عراق نیز  با برگزاری راهپیمایی با شیعیان نیجریه ابراز همبستگی کردند.راهپیمایان با در دست داشتن تصاویر شهدای این جنایت و شیخ زکزاکی حمایت خود را از شیعیان این کشور اعلام کردند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 آذر 1394


بازگشت انقلابیون مصر به خیابان‌ها در آستانه‌ سالروز انقلاب 25 ژانویه

  ۲۷ / ۹  / ۱۳۹۴

Image result for ‫بازگشت انقلابیون مصر به خیابان‌ها‬‎

با نزدیک شدن به سالروز انقلاب ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ مصر که به سرنگونی رژیم «حسنی مبارک» دیکتاتور مخلوع این کشور منجر شد، مخالفان دولت در ۱۱ استان تظاهرات کردند.
به گزارش تسنیم، روز جمعه 11 استان مصر شاهد برگزاری تظاهرات مخالفان دولت و هواداران «محمد مرسی» نخستین رئیس جمهور منتخب مردم بود. ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت و مخالفت با کودتا، هواداران خود را به برگزاری تظاهرات در «هفته انقلاب جدید» با شعار «متحد شوید، پیروز می‌شوید» دعوت کرده بود. تظاهرکنندگان دست‌نوشته‌هایی حمل می‌کردند که بر روی آنها عبارت‌هایی در خصوص سرنگونی رژیم کنونی مصر نوشته شده بود. دعوت ائتلاف ملی حامی «مرسی» برای برگزاری تظاهرات در سالروز انقلاب 25 ژانویه در حالی است که تعدادی از معارضین برجسته از طیف‌های مختلف سیاسی نیز طی فراخوانی خواستار اتحاد درباره خواسته‌های انقلاب 25 ژانویه و سرنگونی رژیم حاکم شده‌اند.


پنتاگون: سامانه اس 400 روسیه نیروی هوایی آمریکا را زمین‌گیر کرده است

Image result for ‫پنتاگون: سامانه اس 400 روسیه نیروی هوایی آمریکا را زمین‌گیر کرده است‬‎

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) می‌گوید اقدام روسیه در به‌کارگیری سامانه دفاعی «اس-400» در سوریه، باعث شده که هواپیماهای جنگی آمریکایی نتوانند پرواز کنند.
به گزارش خبرگزاری فارس، پنتاگون اعلام کرده، مسکو با به کارگیری ساختار دفاعی پیچیده در سوریه، یگان هوایی آمریکا را زمین‌گیر کرده است. مقامات پنتاگون به شبکه «بلومبرگ» همچنین گفته‌اند، اعزام سامانه «اس-400» اقدام ناخواسته‌ای است که هواپیماهای آمریکایی را زمین‌گیر کرده است و به همین خاطر، پنتاگون تلاش می‌کند راهبرد خود را در منطقه تغییر دهد.
سامانه دفاعی «اس-400» قادر به شناسایی 100 هدف به طور همزمان و درگیر شدن با 12 هدف به طور همزمان تا محدوده 400 کیلومتری است. روسیه که از 9 مهر امسال عملیات هوایی خود را در سوریه آغاز کرده، تاکنون حدود 200 موضع داعش را نابود کرده است.

با تصویب طرح تحریم حزب‌الله لبنان

 اوباما افزایش فشار به متحدان ایران را کلید زد      

Image result for ‫اوباما افزایش فشار به متحدان ایران را کلید زد‬‎

رئیس‌جمهور آمریکا مصوبه کنگره این کشور برای افزایش تحریم‌های اقتصادی علیه حزب‌الله لبنان را امضاء کرد.
باراک اوباما روز جمعه لایحه افزایش فشارها بر شبکه مالی حزب‌الله لبنان را امضا و آن را به قانون تبدیل کرد. به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتینیک، مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به طرحی رای داد  که براساس آن بانک‌هایی که در تامین مالی حزب‌الله لبنان دخالت دارند از سوی ایالات متحده تحریم می‌شوند. فشار بر شبکه تلویزیونی المنار و همچنین پیگیری فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در آمریکای لاتین از دیگر بندهای این مصوبه است.کنگره آمریکا ماه گذشته نیز طرح مشابهی را به تصویب رساند که هدف آن ناکام گذاشتن حزب‌الله لبنان از دسترسی به شبکه‌های مالی بین‌المللی و سایر نهادها بود.
دولت اوباما بارها اعلام کرده اندک تحریم‌های ایران را که قرار است با هزار اما و اگر برداشته شود، به بهانه حمایت از تروریسم، باز خواهد گرداند. تحریم متحدین ایران می‌تواند مقدمه‌ای برای عملی کردن این تهدیدات باشد. اوباما با امضای این طرح در واقع نشان داد، حتی ذره‌ای از دشمنی آمریکا با ایران کم نشده است.


اندکی پس از پیوستن به ائتلاف آل‌سعود

تظاهرات گسترده در موریتانی در اعتراض به نبود غذا و امنیت! 

Image result for ‫تظاهرات گسترده در موریتانی‬‎

موریتانی که به تازگی با عضویت در ائتلاف جدید ضد تروریستی سعودی‌ها اعلام کرده بود قصد مبارزه با تروریسم و بازگرداندن امنیت به منطقه را دارد با بحران غذا و امنیت رو به روست طوری که خبر می‌رسد هزاران نفر از مردم این کشور در اعتراض به نبود غذا و امنیت دست به تظاهرات ضد دولتی زده‌اند.
سه‌شنبه هفته گذشته عربستان با سروصدای زیادی تشکیل ائتلاف ضد تروریسم با حضور 35 کشور را اعلام کرد. فارغ از اینکه عربستان به عنوان پدرخوانده تروریست‌ها صلاحیت تشکیل چنین ائتلافی را دارد یا خیر، حضور برخی ریزکشورهای ضعیف در این ائتلاف، تبلیغاتی بودن آن را در همان روزهای نخست نشان داد، چرا که برخی از کشورهای عضو ائتلاف، حتی از اداره ابتدائی‌ترین امور خود نیز ناتوان هستند و طبیعتا نخواهند توانست در این ائتلاف نقش موثری داشته باشند. موریتانی یکی از کشورهای عضو این ائتلاف است که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. به گزارش ایرنا، هزاران نفر از مخالفان دولت موریتانی روز جمعه در اعتراض به اوضاع نامناسب امنیتی و معیشتی تظاهرات کردند و شعارهایی در انتقاد از وضعیت این کشور در نبود امنیت و ویرانی سر دادند.
تظاهر کنندگان شعار می‌دادند: «هر کسی نتواند امنیت را فراهم کند مستحق حاکمیت نیست» و «مخالفت با صدور مجوز فعالیت احزاب سیاسی محکوم است.» «احمد سالم ولد بوحبینی» رئیس دوره‌ای انجمن ملی مخالفان در سخنانی در این تظاهرات گفت:» حضور مردم در این تظاهرات نشان می‌دهد که نظام حاکم بر کشور در حال فروپاشی است.» موریتانی چهار سال است که در نتیجه قطع ارتباط بین حاکمان و مخالفان به بحران شدید سیاسی دچار شده است. این جدای از بحران معیشت و امنیت است که دامن این کشور را گرفته است.


پس از قتل‌عام نظامیان عراقی

 واشنگتن: اشتباه شد

بغداد: کاملا عمدی بود

Image result for ‫وزارت دفاع آمریکا: حمله جنگنده‌های این کشور به نیروهای نظامی عراق‬‎   

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) حمله جنگنده‌های این کشور به نیروهای نظامی عراق که 20 شهید و 30 مجروح برجای گذاشت را اقدام اشتباهی دانست، اما پارلمان عراق این ادعا را رد کرد.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، جمعه گذشته جنگنده‌های آمریکایی نیروهای تیپ 55 ارتش عراق را در منطقه «التعیمیه» جنوب «فلوجه» بمباران کردند.
تیپ مذکور اخیرا پیروزی‌های بزرگی را در استان الانبار رقم زده و شمار زیادی از عناصر داعش را به هلاکت رسانده بود.
پنتاگون ضمن پذیرش حمله مذبور، مدعی شد که این حمله اشتباهی صورت گرفت و در رابطه با این حادثه تحقیق می‌کند.
 اما، این موضع‌گیری پنتاگون با واکنش «حاکم الزاملی» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق روبرو شد؛ وی گفت: هر کس ادعا کند که (بمباران مذکور) اشتباهی بوده، دروغ گفته است، چرا که جنگنده‌های مدرن آمریکایی خطا
نمی‌کنند.
وی گفت: بعد از بمباران با فرماندهان در منطقه عملیاتی به صورت مستقیم تماس گرفتم و آنان اعلام کردند بیش از 20 نفر شهید و 30 تن زخمی شدند.
الزاملی تصریح کرد که این اولین بار نیست که آمریکایی‌ها نیروهای دولتی و بسیج مردمی عراق را بمباران می‌کنند و آخرین بار نیز نخواهد بود.
وی گفت: ما از کمک‌های آمریکا به داعش در فلوجه، تل‌عفر، موصل، بیجی، پالایشگاه بیجی، الضلوعیه، العینیه و صحرای الانبار مدارک و اسناد زیادی در دست داریم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 29 آذر 1394


حمایت پادشاه عربستان از کشتار شیعیان نیجریه

    ۲۷ / ۹  / ۱۳۹۴

Image result for ‫حمایت پادشاه عربستان از کشتار شیعیان نیجریه‬‎

Image result for ‫حمایت پادشاه عربستان از کشتار شیعیان نیجریه‬‎

پادشاه عربستان در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور نیجریه، ضمن ابراز همبستگی با این کشور در کشتار شیعیان نیجریه از پیوستن این کشور به ائتلاف جدید سعودی نیز تشکر کرد.
 «ملک سلمان» پادشاه سعودی در تماس تلفنی با «محمد بوهاری» رئیس‌جمهور نیجریه، شیعیان نیجریه را به اقدامات تروریستی علیه دولت این کشور محکوم و اعلام کرد که «عربستان در کنار نیجریه برای مبارزه با تروریسم ایستاده است.»!
به نوشته پایگاه خبری المملکه، «ملک سلمان» در این تماس تلفنی گفته: «عربستان در کنار دولت نیجریه برای مقابله با تروریسم ایستاده است؛ همچنین ما در کنار شما در پی عملیات تروریستی که اخیرا در نیجریه اتفاق افتاده است؛ هستیم.اسلام این گونه عملیات‌های تروریستی را محکوم می‌کند و ما هرگونه دخالت خارجی که ثبات و امنیت نیجریه را هدف قرار داده باشد را محکوم می‌کنیم.» البته حمایت پدرخوانده تکفیری‌ها از قتل عام 1000 شیعه طی یکی دو روز، مسئله عجیبی نیست.
با گذشت چند روز از یورش وحشیانه ارتش نیجریه به شیعیان این کشور کمیسیون حقوق بشر نیجریه فاش کرده که در این جنایت کم سابقه که در سکوت محض سازمان‌های بین‌المللی انجام شد بیش از 1000نفر از شیعیان شهید شده‌اند!
بامداد یکشنبه گذشته نیروهای ارتش نیجریه در یک برنامه از پیش تعیین شده به سه مرکز تجمع شیعیان این کشور در شهر زاریا یورش بردند که به دنبال آن برخی رسانه‌ها اعلام کردند بیش از 500 نفر از شیعیان شهید و  صدها نفر نیز زخمی شده‌اند.
اما  کمیسیون حقوق بشر نیجریه ابعاد جدیدی از این جنایت را برملا کرده است «چیدی اودینکالو»رئیس این کمیسیون اعلام کرده که جنایت ارتش این کشور در کشتار شیعیان نیجریه در شهر شمالی «زاریا»، منجر به شهادت بالغ بر 1000 نفر شده و شیخ زکزاکی، رهبر شیعیان نیجریه نیز به ضرب 4 گلوله مجروح شده است.
طبق گفته«اودینکالو» به‌رغم ادعای ارتش مبنی بر سلامت «شیخ ابراهیم زکزاکی» دبیرکل جنبش اسلامی نیجریه، شواهد حاکی از آن است که در جریان حمله نیروهای نظامی به خانه‌ این روحانی 63 ساله، چهار بار به سمت وی شلیک شده است. این مقام نیجریایی همچنین از شهادت همسر شیخ در جریان حمله مذکور خبر داده است.
«نصیبه ابراهیم زکزاکی» دختر شیخ ابراهیم زکزاکی نیز درباره آمار شهدا گفته است: «شنیده‌ام 450 نفر کشته شده‌اند. در همین حال به من گفته‌اند که فقط 300 جنازه در بیمارستان است و حدس می‌زنند که مجموع کشته‌ها 1000 نفر باشد.»
گورهای دسته‌جمعی
 همچنین فعالان نیجریه‌ای فاش کردند که ارتش نیجریه برای پنهان کردن ابعاد جنایت خود تعداد زیادی از اجساد شیعیانی که در این جنایت به شهادت رسیدند  را در گورهای دسته جمعی دفن کرده است و تعدادی از آنها را نیز سوزانده است!
یک منبع آگاه نزدیک به جنبش اسلامی نیجریه نیز به مشرق گفته «شاهدان عینی از کشف حجاب اجباری زنان توسط ماموران ارتش نیجریه خبر داده‌اند. این زنان مسلمان طی یورش ماموران ارتش به حسینیه بقیه الله و منزل شیخ زکزاکی و همچنین تظاهرات‌های مردمی در این کشور در اعتراض به دستگیری رهبر شیعیان نیجریه دستگیر شده بودند.»
این منبع آگاه افزود: «طلا و زیور آلات آنها نیز توسط ماموران ارتش به غارت رفته است.شایعاتی نیز در رسانه‌های نیجریه مبنی بر احتمال محاکمه شیخ زکزاکی در دادگاه نیجریه منتشر شده است.»واکنش‌های جهانی به ائتلاف جدید سعودی‌ها

 ائتلاف ضد تروریستی برای کمک به تروریست‌ها! 

Image result for ‫ائتلاف ضد تروریستی برای کمک به تروریست‌ها!‬‎

تشکیل ائتلاف به اصطلاح «اسلامی ضدتروریسم» از سوی سعودی‌ها با واکنش‌های مختلفی رو‌به رو شده و بیشتر واکنش‌ها حاکی از این است که هدف ریاض از این ائتلاف، حمایت از تروریست‌ها و تکفیری‌های داعش است.
عربستان سه‌شنبه هفته گذشته بود که ناگهان تشکیل ائتلاف «اسلامی ضدتروریسم» با حضور 35 کشور را اعلام کرد. این ائتلاف از همان ساعات اولیه با واکنش‌های منفی زیادی مواجه شد، چرا که آل سعود به عنوان پدرخوانده تروریست‌ها به هیچ وجه صلاحیت مبارزه با تروریست‌ها را ندارد. از سوی دیگر برخی از کشورهای عضو ائتلاف نیز از حضور در این ائتلاف اظهار بی‌اطلاعی کردند. این اقدام ریاض همچنان با واکنش‌های مختلفی مواجه است.  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده نیروی بسیج مردمی عراق اعلام کرده هدف ائتلاف سعودی، حمایت از داعش و ‌متوقف کردن پیروزی‌های نظامی بر این گروه تروریستی است. وی تاکید کرده «ما این ائتلاف را در اصل علیه خود می‌دانیم، داعش در آستانه فروپاشی قرار دارد و این کشورها به ویژه عربستان هدایت تروریسم و ایدئولوژی داعش را برعهده دارد و سعودی‌ها از چند دهه پیش برای گسترش اندیشه های داعشی تلاش می‌کردند.» گروه مقاومت اسلامی «النجباء» عراق نیز هدف این ائتلاف را «حمایت از تروریسم دانست.» نخست وزیر عراق هم در این مورد اعلام کرده که «از تشکیل ائتلاف عربستان بدون حضور عراق و سوریه غافلگیر شدیم.»
از سوی دیگر روزنامه واشنگتن پست با اشاره به تشکیل ائتلاف مبارزه با تروریسم از سوی سعودی‌ها نوشت: «هدف ریاض تامین منافع خود و تلاش نافرجام برای جلب رضایت آمریکا است.» حزب‌الله لبنان نیز ضمن ابراز تردید درباره اهداف اعلام شده از تشکیل «ائتلاف اسلامی نظامی» عربستان، مخالفت قاطع خود را با شرکت در چنین ائتلافی اعلام کرد. در بیانیه حزب‌الله آمده است: «ما از اینکه دیدیم عربستان، لبنان را جزو این ائتلاف به حساب آورده است آن هم بدون اطلاع هیچ کدام از طرف‌های لبنانی‌، غافلگیر شدیم. این اقدامی بود که نقض قانون و تمامی اصول در لبنان محسوب می‌شود.»  پس از چند روز از اعلام تشکیل این ائتلاف سخنگوی وزارت خارجه پاکستان اما پیوستن این کشور به آن را تایید کرد. این در حالی است که  قائم مقام وزارت خارجه پاکستان، پیش از این از ائتلاف سعودی اظهار بی‌اطلاعی کرده بود. در واکنش به پیوستن پاکستان به این ائتلاف، رهبر حزب عدالت پاکستان، با اشاره به اینکه «نادیده گرفتن نظر پارلمان، نظام دموکراسی در این کشور را به خطر می‌اندازد»، تاکید کرد: «نمایندگان احزاب سیاسی باید ائتلاف با عربستان را تایید کنند.» ائتلاف به اصطلاح نظامی- اسلامی سعودی از سوی آمریکا و کشورهای غربی مورد حمایت قرار گرفته است.

در واکنش به حمایت‌های اروپا از عربستان

بشاراسد: غرب خود را به نفت و دلار آل‌سعود فروخت

Image result for ‫بشاراسد‬‎

رئیس‌جمهور سوریه طی گفت‌وگو با یک رسانه اروپایی تأکید کرده کشورهای اروپایی ارزش‌هایشان را به نفت و دلار آل‌سعود فروختند.
بشار اسد در مصاحبه با شبکه دوم تلویزیون هلند با اشاره به حمایت غرب از سازمان‌های تروریستی وهابی گفت: «بسیاری از مسئولان کشورهای اروپایی ارزش‌های خود را در مقابل دلارهای نفتی فروختند.»
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اسد در این گفت‌وگوی تلویزیونی گفته «شماری از مقامات اروپایی ارزش‌های اخلاقی خود را به خاطر نفت و دلار فروختند و به موسسه‌های وهابی عربستان اجازه دادند ایدئولوژی افراطی‌گری و تروریسم را وارد اروپا کنند.»
به گفته رئیس‌جمهور سوریه «اروپایی‌ها تروریست به کشور ما صادر می‌کنند و این ما نیستیم که تروریست صادر می‌کنیم.»
رئیس‌جمهوری سوریه درباره ماندن یا رفتن خود که این روزها زیاد از سوی دشمنان مقاومت تکرار می‌شود تأکید کرد که «این مردم سوریه هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی بماند و چه کسی برود و هرگونه سخنی غیر از این از سوی هر طرفی مطرح شود برای ما اهمیتی ندارد.»
بشار اسد همچنین اعلام کرد: بیشتر گزارش‌های بین‌المللی درباره سوریه، سیاسی و فاقد اعتبار است چرا که از سوی قطری‌ها و عربستانی‌ها پول آن تأمین و با تکیه بر روایت‌های شخصی تهیه می‌شود.
رئیس‌جمهور سوریه به کنایه به کسانی که خواستار رفتن او شده‌اند نیز گفت: «من به آنها می‌گویم که از شما ممنونم. من چمدانم را بسته بودم و فقط منتظر درخواست شما بودم تا بروم اما فعلاً می‌توانم بمانم!»
وی درباره «مبارزه غرب با تروریست‌های داعش» نیز اظهار داشت: «مبارزه با داعش برای غربی‌ها یک ارزش نیست و سیاست غرب در قبال مبارزه با تروریسم ثابت و صادقانه نیست و این سیاست‌ها تأثیر عکس دارد.»
بشاراسد تلاش برخی برای پیوند زدن بحران سوریه به رئیس‌جمهور را هم «تلاش برای گمراه کردن افکار عمومی» عنوان کرد.
وی تأکید کرد: «تنها کسانی که می‌توانند در حل این بحران مشارکت کنند روسیه و ایران و هم‌پیمانان آنها هستند.»
رئیس‌جمهور سوریه درباره راه‌حل پایان بحران سوریه نیز اظهار داشت؛ «راه حل پایان بحران سوریه توقف حمایت کشورهای غربی از تروریست‌ها است.» وی همچنین درباره دلیل مهاجرت‌ها از سوریه گفت: «بیشتر کسانی که از سوریه مهاجرت می‌کنند به دلیل‌ تروریسم و محاصره غربی است وگرنه بیشتر مهاجران کشورشان را دوست دارند و آماده بازگشت به آن هستند.»
سایر رویدادها
* ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه گفته، مسکو ضرورتی برای استقرار پایگاه نظامی دائمی در سوریه نمی‌بیند.
* دولت سوریه از ملغی شدن توافقنامه لغو روادید میان این کشور و ترکیه خبر داده و مسئولیت عواقب آن را به عهده آنکارا دانسته است.
* کارشناسان روسی با بازگشایی جعبه سیاه جنگنده سوخو 24 ساقط شده در مرز سوریه و ترکیه رسماً فرآیند بررسی محتویات آن را آغاز کرده‌اند.
* شبکه آمریکایی سی.ان.ان اعلام کرده استقرار ناو موشک‌انداز روسیه در آب‌های ساحلی سوریه «پیامی قدرتمند» است.
* روزنامه لبنانی الاخبار نوشته «آمریکا درحال ساخت یک پایگاه هوایی در شمال شرق سوریه به منظور فرود جت‌های جنگنده و تأمین پشتیبانی هوایی است.»
* گروه‌های مخالف سوری که در نشستی در عربستان گرد هم آمده‌اند «ریاض حجاب» نخست‌وزیر سابق سوریه را به عنوان هماهنگ‌کننده مذاکرات با نظام دمشق انتخاب کردند.


هشدار شدیداللحن مسکو به آنکارا

 پوتین: ترکیه اگر جرأت دارد یکبار دیگر حریم هوایی سوریه را نقض کند  

Image result for ‫پوتین‬‎

رئیس‌جمهوری روسیه گفت: با وجود سامانه پدافند هوایی ما (اس-400) در سوریه، ترکیه اگر جرأت دارد حریم هوایی این کشور را یک بار دیگر نقض کند.
به گزارش پایگاه اینترنتی جام جم، «ولادیمیر پوتین» طی یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو طی اظهارات هشدارآمیزی گفت: «اگر ترکیه قبلا حریم هوایی سوریه را به طور مکرر نقض می‌کرد، حالا اجازه دهید ببینیم که با وجود سامانه پدافند هوایی ما، باز هم می‌تواند این کار را انجام دهد!»
پوتین تصریح کرد: «آنها ]مقامات ترک[ تصور می‌کردند که ما عرصه را خالی و از صحنه عقب‌نشینی خواهیم کرد، نه، روسیه چنین کشوری نیست. ما حضور خود را در سوریه تقویت و تعداد هواپیماهای نظامی خود را در این کشور بیشتر کرده‌ایم.»
رئیس‌جمهور روسیه خطاب به مقامات آنکارا گفت: (پیش از این) هیچ سامانه پدافند هوایی روسی در آنجا (سوریه) نبود، اما اکنون ما سامانه «اس-400» رادر سوریه مستقر کرده‌ایم.» پوتین این را هم گفت که ترکیه و کشورهای غربی داعش را در عراق به وجود آورده‌اند تا بر نفت این کشور چنگ بیندازند.
رئیس‌جمهور روسیه گفت: «سرنگونی هواپیمای روسی اقدامی از سر خصومت و دشمنی بود و من علت اقدام ترکیه را در سرنگونی هواپیمای نظامی روسیه بر فراز سوریه درک نمی‌کنم. در پی سرنگونی جنگنده روسی از سوی ترکیه، هیچ چشم‌اندازی برای بهبود روابط با مقامات کنونی حاکم بر ترکیه نمی‌بینم. این برای ما بسیار دشوار است که با کادر رهبری کنونی حاکم بر ترکیه به توافق برسیم.»
پوتین یکبار دیگر تاکید کرد که موضع روسیه در قبال سوریه تغییر نخواهد کرد. وی گفت: ما همچنان به حمایت خود از ارتش سوریه و دولت این کشور در مقابله با گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهیم. تمام گروه‌‌های فعال در سوریه که در حال مبارزه علیه داعش هستند می‌توانند از حمایت ما برخوردار باشند.
وی افزود: «ما از گفت‌وگوها در سوریه حمایت می‌کنیم همچنین از برگزاری انتخابات در این کشور نیز حمایت خواهیم کرد اما این مردم سوریه هستند که باید برای خود تصمیم بگیرند. این بهترین راه‌حل است.»
اوایل ماه جاری جنگنده
«اف-16»  ارتش ترکیه یک فروند جنگنده «سوخو-24» روسیه را در آسمان استان «لاذقیه» سوریه هدف قرار داد و سرنگون کرد. در این ماجرا، خلبان روسی کشته شد، اما کمک خلبان نجات یافت.
 دیروز خبر رسید رسانه‌های روسی عملیات باز کردن جعبه سیاه این جنگنده ساقط شده روسی را به طور زنده پخش کردند.
خبرگزاری تسنیم نیز گزارش داده که «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، اعلام کرده، داعش روزانه معادل یک و نیم میلیون دلار نفت از طریق ترکیه قاچاق می‌کند.
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل با بیان اینکه «نفت به سرقت رفته از سوی داعش در بیشتر موارد به وسیله هزاران دستگاه تانکر نفت‌کش از ایست و بازرسی‌های دولتی ترکیه در «کارکمیش»، «آکچاکال»، «جیلفیجوز» و «اونجو پینار» انتقال می‌یابد افزود: «داعش این تانکرهای نفت‌کش را از برخی از شرکتهای ترک از جمله شرکت «سیربی» در شهر قونیه و «سام اتوماتیو» در شهر انطاکیه به دست آورده است.
وی اظهار داشت نفتی که از داعش درترکیه خریداری می‌شود به پالایشگاه شهر باتمان تحویل داده می‌شود و قسم اعظم سوخت قاچاقی از طریق بندرهای ترکیه در دریای مدیترانه و در رأس آن بندر جیهان بارگیری می شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 28 آذر 1394

رسانه‌های صهیونیستی خبر دادند

اعلام رسمی عادی شدن روابط ترکیه و اسرائیل ظرف چند روز آینده!

    ۲۷ / ۹  / ۱۳۹۴

Image result for ‫عادی شدن روابط ترکیه و اسرائیل‬‎

رسانه‌های صهیونیستی از امضای سند دیپلماتیک میان این رژیم و ترکیه خبر دادند و اعلام کردند که روابط آنکارا و تل‌آویو در آستانه «تحولی تاریخی» قرار دارد.
رسانه‌های صهیونیستی دیروز اعلام کردند، در سوئیس میان رئیس سازمان جاسوسی موساد و معاون وزیر خارجه ترکیه یک سند دیپلماتیک به امضاء رسید که براساس آن، روابط دیپلماتیک میان طرفین به زودی از سر گرفته می‌شود. در این نشست محرمانه در مورد برخی مسائل نیز طرفین به تفاهمات اولیه دست یافتند و انتظار می‌رود که طی روزهای آینده این تفاهمات، توسط طرفین امضا شود و شکل قرارداد به خود بگیرد.
در پی حمله کماندوهای رژیم صهیونیستی به کشتی امدادرسانی «مرمره» در آب‌های نوار غزه در سال 2010 روابط سیاسی میان این رژیم و ترکیه قطع شده بود. در ماجرای فوق، 9 تبعه ترک کشته شدند.
از جمله تفاهمات اولیه‌ای که در سوئیس میان نمایندگان تل‌آویو و آنکارا صورت گرفت، انتقال گاز از خاک ترکیه برای اسرائیل و معاملات گازی میان طرفین است.
رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین خبر داده‌اند که آنکارا موافقت کرده است فعالیت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» را در خاک ترکیه محدود کند و همچنین، مانع سفر «صالح العاروری» از اعضای این جنبش به ترکیه شود.
بازگشت سفیران طرفین به آنکارا و تل‌آویو و پایان دادن پیگیری قضایی ماجرای کشتی «مرمره» توسط ترکیه،‌از دیگر توافقات ترکیه و اسرائیل است.
یکی دیگر از موارد تفاهم صورت گرفته میان رژیم صهیونیستی و ترکیه، بازگشت سفیران طرفین است. همچنین اسرائیل طبق این تفاهم خواستار لغو دعاوی اقامه شده علیه نظامیان ارتش اسرائیل به اتهام دست داشتن در جنایت «کشتی مرمره» است.
رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که تل‌آویو موافقت کرده است 20 میلیون دلار به عنوان غرامت به خانواده‌های قربانیان کشتی مرمره بپردازد و صندوق خیریه‌ای را برای زیان دیدگان این حادثه تشکیل دهد.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که چند روز پیش، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرده بود که عادی‌سازی روابط با اسرائیل امکان‌پذیر است زیرا بهبود این روابط به سود تمام کشورهای منطقه خواهد بود.
خیز آنکارا برای ایجاد روابط دیپلماتیک با اسرائیل در حالی صورت می‌گیرد که مناطق جنوب شرقی ترکیه همچنان ناآرام است؛ براساس گزارش‌هایی که از شهرهای «جیزره» و «سیلوبی» در استان «شیرناک» مخابره شده، 54 عضو حزب کارگران کرد ترکیه (پ.ک.ک) طی درگیری با نیروهای دولتی در این دو شهر کشته شدند.


نتانیاهو به سرطان مبتلا شد

Image result for ‫نتانیاهو‬‎

منابع رژیم صهیونیستی فاش کردند که نخست‌وزیر این رژیم به سرطان «روده بزرگ» مبتلا شده است.
روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» فاش کرد که پزشکان در سال 2013 با انجام آزمایش‌هایی به روی بنیامین نتانیاهو از وجود یک تومور در روده بزرگ او خبردار شدند.
به گزارش تسنیم به نقل از یدیعوت آحارونوت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته برای انجام برخی آزمایش‌های پزشکی مربوط به دستگاه گوارش عازم بیمارستان شد.
آحارونوت افزود: «موشه یعالون» وزیر جنگ اسرائیل روز گذشته به نمایندگی از نتانیاهو ریاست کابینه را برعهده گرفته بود.
منابع صهیونیستی اعلام کردند هر چند پزشکان این تومور را «خو‌ش‌خیم» اعلام کرده‌اند ولی به نظر می‌رسد نخست‌وزیر اسرائیل تا مدت‌ها نتواند در سمت خود کار مهمی انجام دهد.
ترور رهبران حماس
خبر دیگر اینکه آویگدور لیبرمن وزیر خارجه سابق رژیم صهیونیستی ضمن درخواست مجدد از نتانیاهو برای ترور رهبران مقاومت گفته «بهترین گزینه برای متوقف کردن انتفاضه، توسل به زور و تشدید حملات نظامی است.» وی همچنین با انتقاد از عملکرد کابینه نتانیاهو خواستار تشدید حملات نظامی و تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها و همچنین تبعید اعضای خانواده‌های عاملان عملیات شهادت‌طلبانه از کرانه باختری به غزه شده است.
اسرائیلی‌ها را سوار نمی‌کنیم
شرکت هواپیمایی «کویت ایرویز» نیز برای خودداری از انتقال مسافران صهیونیستی پروازهای خود از فرودگاه بین‌المللی «جان‌اف‌کندی» نیویورک به فرودگاه هیترو لندن را متوقف کرده است.
وزارت حمل و نقل آمریکا، از خطوط هوایی کویت خواسته بود که تصمیم خود مبنی بر نفروختن بلیط هواپیما به اسرائیلی‌ها را لغو کند و در صورت عدم لغو در دادگاه از آن شکایت خواهد کرد.
شرکت هواپیمایی کویت ایرلاینز در این باره اعلام کرد که این شرکت به قانون کشور کویت مبنی بر لزوم عدم انتقال افرادی که در اراضی اشغالی زندگی می‌کنند و یا شناسنامه اسرائیلی دارند، پایبند است.
تظاهرات در الخلیل
فلسطینیان ساکن الخلیل اما با برگزاری تظاهرات در خیابان‌های این شهر خواستار بازگرداندن پیکر شهدا شدند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات که از مسجد «جرس» در «الخلیل» آغاز شد تصاویری از شهدای انتفاضه را با خود حمل می‌کردند.
خانواده شهدای فلسطینی بازنگرداندن پیکر شهدا را اقدامی «جنایتکارانه» خواندند.
شرکت کنندگان در این تظاهرات پس از برگزاری تظاهرات با نظامیان صهیونیستی که به آنها حمله‌ور شدند درگیر شدند.
صهیونیست‌ها همچنین به چندین خانه در غرب رام‌الله واقع در کرانه باختری حمله کردند و اثاثیه این خانه‌ها را تخریب کردند. اشغالگران صهیونیست روز گذشته همچنین به شهرک‌های فلسطینی واقع در شمال شهر خان‌یونس یورش بردند و اقدام به تیراندازی به سوی ساکنان این منطقه کردند.

با پیام رئیس‌جمهور


 کنگره بین‌المللی سربداران در سبزوار برگزار شد 

Image result for ‫کنگره بین‌المللی سربداران در سبزوار برگزار شد‬‎

کنگره بین‌المللی سربداران با پیام رئیس‌جمهوری در سبزوار برگزار شد.
در پیام رئیس‌جمهوری به  این کنگره آمده است: ایران کهن، تاریخی سرشار از فداکاری و از جان‌گذشتگی‌های ملتی پویا دارد که در راه استقلال و استواری آن از بذل جان و مال و خانمان دریغ نورزیده‌اند. در گستره این تاریخ دیرپا همواره شیرزنان و دلیر مردانی درخشیده‌اند که منادی آزادی، آزادگی و خواستار عدالتخواهی و ظلم‌ستیزی بوده‌اند.
این پیام می‌افزاید: سرزمین قهرمانپرور ایران در گذر از فراز و نشیب‌های فراوان تاریخ درخشان خود، از روزی که با آغوش باز پذیرای آیین پربرکت اسلام شد، درفش کاویانی خود را به گوهر متبرک این مکتب انسان‌ساز و صلح‌اندیش آراسته و با این تدبیر امیدبخش توانسته خاستگاه اندیشه‌هایی باشد که سر بر دار می‌سپارند و تن به ذلت نمی‌دهند.
حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی ادامه داد: در این میان طبیعی است که حاکمان زیاده‌خواه ظلم‌اندیش چنین تفکری را برنتابند و در این تقابل نهضتی شکل گیرد که امروز یکی از افتخارات ملی و جهانی کشورمان به شمار آید. نهضت سربداران با تکیه بر مبنای سترگ تشیع، در حالی شکل گرفت که بخش وسیعی از ایران زیر سم اسب فرهنگ‌ستیزان مغول سنگینی می‌کرد و شهر سبزوار دیاری که امروز بعد از 700 سال با افتخار این کنگره بین‌المللی را برگزار می‌کند گامی مهم در بازشناسی جنبه‌های مختلف آن قیام مردمی به ویژه از منظر علمی و پژوهشی برداشته است.
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در پیام خود به این کنگره گفت: قیام سربداران در زمان اندکی و با تکیه بر غیرت ایرانی اسلامی نخستین حکومت مستقل شیعه اثنی‌عشری را بنیان نهاد، حکومتی که مرام و طریقت تشیع، عدالت‌ورزی و مردمداری را سرلوحه حکومتداری خود قرار داد.
به گزارش ایرنا، علی لاریجانی افزود: نخستین خیزش عمومی و مردمی علیه قوم متجاوز مغول در تاریخ ایران، یعنی نهضت سربداران در سبزوار قوام گرفت و دوام یافت، نهضتی که دامنه‌اش شرق خراسان بزرگ را فرا گرفت و بدون تردید برگزاری کنگره بین‌المللی هفتصدمین سالگرد نهضت سربداران یک سرآغاز و اتفاق فرهنگی مهم در جهت بازنمایی و بازسازی گذشته دور و تدوین ریشه‌های تاریخی هویت امروز به عنوان چراغ راهی برای گام نهادن به دنیای آینده است.
100 میهمان از کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی طی دو روز برپایی در سبزوار شاهد ارائه 65 سخنرانی در قالب 9 نشست مستقل در سه بخش بودند. 250 مقاله از پژوهشگران و اندیشمندان به دبیرخانه این کنگره ارسال شد.
از بین این مقالات 50 طرح پژوهشی و اثرگذار در حوزه تاریخ سربداران استخراج و اجرا شد.
این کنگره به همت وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه سبزوار و همکاری دانشگاه بین‌المللی جامعه‌المصطفی و حوزه علمیه قم برپا شد.
نهضت سربداران حرکت مردمی و آزادیبخش شیعیان خراسان در قرن هشتم هجری و در پی 120 سال چیرگی قوم تاتار و مغول بر ایران و بسیاری از مناطق آسیا، از «باشتین» در منطقه تاریخی سبزوار علیه ستم بیگانگان مغول آغاز شد.
سربداران در این چارچوب موفق به تصرف سبزوار در سال 738 هجری و تشکیل حکومت مستقل و مردمی شیعه به مدت حدود 50 سال به پایتختی سبزوار و تثبیت اعتقادات و باورهای شیعیان دوازده امامی برای دوران‌های بعد در این بخش از ایران شدند که دامنه حکومت آنان تا مازندران و گرگان توسعه یافت.
قیام سربداران از آن جهت در تاریخ ایران اهمیت دارد که پس از خود سبب شورش و ایستادگی مردم در برابر حکومت مغول شد. برخی از مورخان استقرار دولت مرعشیان در مازندران را از بارزترین پیامدهای حکومت سربداران می‌دانند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 28 آذر 1394


حملات خمپاره‌ای حزب‌الله عراق علیه ارتش اشغالگر ترکیه

۲۷ / ۹  / ۱۳۹۴

Image result for ‫حملات خمپاره‌ای حزب‌الله عراق علیه ارتش اشغالگر ترکیه‬‎

حزب‌الله عراق محل استقرار نیروهای ارتش ترکیه در نزدیکی شهر «موصل» را با 15 گلوله خمپاره هدف قرار داد.
حزب‌الله عراق که پیش از این تهدید کرده بود، اگر نیروهای ترک استان «نینوا» را ترک نکنند، این نیروها را هدف قرار می‌دهد، عصر روز پنجشنبه تهدید خود را عملی کرد. در این حمله نیروهای ترک مستقر در پادگان «زلیکان» با 15 گلوله خمپاره هدف قرار گرفت. دولت ترکیه در مورد تلفات احتمالی نیروهای خود، خبری اعلام نکرده است. پیش از این رسانه‌های سعودی حمله فوق به «داعش» نسبت داده شده بودند! اما حزب‌الله عراق رسما مسئولیت آن را برعهده گرفت.دیروز از استان کرکوک عراق نیز خبر رسید، نیروهای بسیج مردمی و پیشمرگان کرد، حمله سنگین عناصر داعش به منطقه «بشیر» در جنوب کرکوک را خنثی کرده‌اند. شمار تلفات داعش در استان کرکوک، 61 نفر اعلام شده است.


 تبادل اسرای طرف‌های درگیر یمن در سایه آتش‌بس شکننده

Image result for ‫تبادل اسرای یمن و عربستان‬‎

منابع رسانه‌ای از تبادل اسرای 370 نفر از اعضای انصارالله با 285 اسیر وابسته به رئیس‌جمهور مستعفی یمن، خبر دادند.
 خبرگزاری فرانسه از عملیات موفق تبادل اسرا میان نیروهای «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن و جنبش مقاومت انصارالله در پنج‌شنبه گذشته خبر داد. بر اساس این گزارش در سایه آتش‌بس شکننده میان طرف های درگیر در یمن و به رغم نقض‌های پیاپی جنگنده‌های سعودی و همزمان با روز سوم مذاکرات صلح در سوئیس، تبادل اسرا میان طرفین انجام شد. بر اساس این گزارش، 370 نفر از اسرای انصارالله با 285 اسیر طرفدار «منصورهادی» در این روند مبادله شدند.  «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلابی یمن  در این مورد اعلام کرد، ما تبادل صورت گرفته را به فال نیک می‌گیریم زیرا این مسئله اثبات می‌کند که ملت یمن می‌تواند بر تمامی دسیسه‌های آمریکایی - صهیونیستی سعودی غلبه کند.خلبان اردنی پس از اخراج:

به نیروی هوایی پیوستم تا با اسرائیل بجنگم نه با آن همکاری کنم 

Image result for ‫خلبان اردنی «مجدی اسمادی»‬‎

یک خلبان نیروی هوایی اردن که به خاطر عدم همراهی هیئت اعزامی نیروی هوایی این کشور به سرزمین‌های اشغالی از ارتش اخراج شده است اعلام کرد به نیروی هوایی پیوستم تا علیه اسرائیل بجنگم نه با آن همکاری کنم.
روزنامه صهیونیستی «تایمز» فاش کرد به دنبال سر باز زدن خلبان «مجدی اسمادی» از پیوستن به هیئت اعزامی خلبانان اردنی عازم سرزمین‌های اشغالی وی به سرعت از نیروی هوایی اردن اخراج شده است. خبر اخراج این خلبان اردنی از سوی مقامات این کشور علنی نشده بود و بنابر گزارش‌ها، نیروی هوایی اردن حتی از پرداخت حقوق و مزایای قانونی او نیز ممانعت بعمل آورده است.
خلبان اسمادی نیز در واکنش به اخراجش گفته است: «من برای جنگیدن علیه اسرائیل وارد نیروی هوایی شدم نه برای سفر به اسرائیل و همکاری با آنها.»
به نوشته این روزنامه، اقدام خلبان «مجدی اسمادی» در شبکه‌های اجتماعی اعراب بازتاب گسترده‌ای داشته و همچنین موجب سرگرفتن مباحثی درباره همکاری نیروی هوایی اردن با نیروی هوایی اسرائیل شده است.


 همراهی قضات با پلیس نژادپرست آمریکا خشم سیاه‌پوستان بالتیمور را برانگیخت


Image result for ‫همراهی قضات با پلیس نژادپرست آمریکا‬‎

مردم شهر بالتیمور آمریکا پس از اعلام فقدان صلاحیت دادگاه پلیس قاتل جوان سیاه‌پوست «فردی ‌گری»، در اعتراض به خشونت و نژادپرستی پلیس و همراهی دستگاه قضایی این کشور با پلیس‌های قاتل به خیابان‌ها ریختند.
قاضی دادگاه شهر «بالتیمور» روز چهارشنبه دادگاه را در بررسی پرونده افسر پلیسی که آوریل (فروردین ماه) گذشته جوان سیاه‌پوستی را به قتل رسانده بود، فاقد صلاحیت اعلام کرد.هیئت منصفه دادگاه پس از شانزده ساعت بحث و تبادل نظر، درباره اتهام‌های «ویلیام پور‌تر» نتوانستند نظر بدهند و لذا قاضی دادگاه با اعلام فقدان صلاحیت هیئت منصفه ختم دادگاه را اعلام کرد. همین مسئله باعث شد، سیاه‌پوستان بالتیمور خشمگین و دست به تجمع و اعتراض‌های خیابانی بزنند.
پور‌تر نخستین افسر از شش افسر پلیسی است که به اتهام قتل فردی ‌گری محاکمه می‌شوند. قتل این جوان سیاه‌پوست در بازداشت پلیس، ماه آوریل گذشته شورش و تظاهرات خیابانی را در اعتراض به نژادپرستی و خشونت پلیس در پی داشت.
قرار است به زودی محاکمه «پور‌تر» در دادگاه تازه‌ای با حضور هیئت منصفه جدید برگزار شود. خاتمه ناتمام دادگاه موج تازه‌ای از اعتراض‌ها به ناکارآمدی دستگاه قضایی را برانگیخته و صدها نفر از مردم این شهر در اعتراض به بی‌عدالتی صورت‌گرفته و حمایت دستگاه قضایی آمریکا از پلیس‌های قاتل تظاهرات کردند.
کشتار سیاه‌پوستان توسط پلیس در آمریکا به موضوعی عادی تبدیل شده و همین امر طی 2 سال گذشته اعتراضات گسترده‌ای را در آمریکا موجب شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 28 آذر 1394


شیخ زکزاکی را فوراً آزاد کنید

تظاهرات صدها هزار نفری شیعیان نیجریه

 ۲۵ / ۹  / ۱۳۹۴

Image result for ‫شیخ زکزاکی‬‎

صدها هزار نفر از شیعیان نیجریه که به «خمینیون»معروفند طی دو روز گذشته در سراسر این کشور با برپایی تظاهرات گسترده حمله وحشیانه بامداد یکشنبه ارتش به شیعیان را محکوم کردند و خواستار آزادی فوری شیخ زکزاکی شدند.
بامداد روز یکشنبه نیروهای ارتش نیجریه در یک برنامه از پیش تعیین شده به سه مرکز تجمع شیعیان این کشور شامل محل اقامت و منزل شیخ زکزاکی رهبر جنبش شیعیان در محله «گیالسو» شهر زاریا، «حسینیه بقیه الله» و «دار الرحمه» در شهر زاریا یورش بردند که به دنبال آن بیش از 500 نفر از شیعیان شهید و  صدها نفر نیز زخمی شدند. در حملات تقریباً تمام اعضای خانواده زکزاکی به شهادت رسیدند.
هنوز اطلاع دقیقی از سرنوشت شیخ زکزاکی رهبر شجاع شیعیان نیجریه که به «نصرالله آفریقا» معروف است در دست نیست ولی گفته می‌شود که وی 4 گلوله خورده و زخمی در زندان ارتش نیجریه است.
اما طی دو روز گذشته صدها هزار نفر از شیعیان و مسلمانان این کشور در اعتراض به این یورش وحشیانه در بسیاری از شهرها از جمله کانو، بائوچی، کاتسینا، گومبه و کادونا تظاهرات کرده و همبستگی خود را با شیخ زکزاکی اعلام و خواستار آزادی فوری وی شده‌اند.
معترضان با پوشیدن لباس‌های سیاه و زنان با پوشیدن ردای بلند و حمل دست‌نوشته‌هایی با شعارهایی چون «باید رهبر ما را فوری آزاد کنید» یا «هیچ توجیهی برای قتل عام شهروندان بی‌گناه توسط سربازان وجود ندارد»  و «چرا باید مرکز اسلامی ما را  نابود کنید» و مواردی دیگر در خیابان‌ها حاضر شدند.
بر اساس این گزارش، «مال امام یعقوب»، از روحانیون هوادار شیخ «زکزاکی» در تظاهرات کانو گفت، «ما تنها آزادی، اجرای عدالت و رعایت حقوق شهروندی را خواستاریم.» وی خواهان آزادی بی‌قید و شرط رهبر خود شد و در عین حال هشدار داد که «هواداران علامه ساکت نخواهند ماند تا شاهد جنایت دیگری از سوی نظامیان باشند.»
حمله به تظاهرکنندگان
به گزارش فارس هواداران رهبر جنبش اسلامی نیجریه تظاهرات مسالمت آمیزی را برگزار کردند اما نیروهای امنیتی نیجریه با تهدید اسلحه سعی در متفرق کردن جمعیت داشتند. نظامیان با گشودن آتش بر روی تظاهرات مسالمت آمیز مردم 4 نفر راشهید و 25 نفر را زخمی کردند. «ابراهیم موسی» سخنگوی جنبش اسلامی نیجریه در این باره به خبرگزاری فرانسه گفت «پلیس‌های مسلح کمین کرده بودند و با پرتاب گاز اشک آور به سوی جمیعت آتش گشودند که به موجب آن چهار نفر کشته و 25 نفر زخمی شدند. با وجود این حملات، راهپیمایی ادامه پیدا کرد.»
ارتش نیجریه سه‌شنبه شب نیز 500 زن و کودک را که از زمان حمله به منزل «شیخ ابراهیم زکزاکی» در این کشور بازداشت کرده بود به مدرسه ابتدایی منطقه «سامورا» در شهر «زاریا» در ایالت «کادونا» منتقل کرد. فعالان نیجریایی با بیان این خبر گفتند که در صدد هستند از وضعیت سلامتی این افراد اطلاع حاصل کنند. این 500 نفر جدای از حدود 200 نفری هستند که پیش از این بازداشت شده بودند.ارتش نیجریه پیش از این نیز 178 نفر را در کادونا بازداشت و در چندین مرکز بازداشت پلیس محبوس کرده بود و هنوز آنان را آزاد نکرده است.
اما از شمال نیجریه نیز خبر می‌رسد در حالی که ارتش این کشور سرگرم کشتار شیعیان است گروه تروریستی بوکوحرام نیز به3 روستا در شمال شرق نیجریه حمله و 30 تن را کشت.در این حملات 20 تن دیگر نیز زخمی شدند.همچون آتش‌بس‌های گذشته

ائتلاف سعودی آتش‌بس یک هفته‌ای را شروع نشده نقض کرد   

Image result for ‫ائتلاف سعودی آتش‌بس یک هفته‌ای را شروع نشده نقض کرد‬‎

سعودی‌ها به روال سابق، آتش‌بس یک هفته‌ای در یمن را در همان نخستین ساعات از هوا، دریا و زمین نقض و به شهرهای مختلف این کشور 21 بار حمله کردند.
تاکنون چندین‌بار به مناسبت‌های مختلف در یمن آتش‌بس برقرار شده است، اما هربار سعودی‌ها در همان ساعات اولیه آن را نقض کرده‌اند. آتش‌بس یک هفته‌ای اخیر نیز که از ساعت 12 روز سه‌شنبه همزمان با مذاکرات صلح سوئیس برقرار شده به همین سرنوشت دچار گشته است.  به گزارش تسنیم‌، سرتیپ «شرف غالب لقمان» سخنگوی ارتش یمن اعلام کرده «کشورهای متجاوز و مزدوران آن به آتش‌بسی که سازمان ملل خواهان برقراری آن بود، پایبند نماندند و این درحالی بود که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به آن به طور کامل پایبند بوده‌اند». وی با اشاره به موارد نقض آتش‌بس در مناطق مختلف یمن گفت: «مزدوران سعودی تلاش می‌کنند که حمله خود به منطقه الماس و النجد در استان مارب را تشدید کنند. تلاش‌هایی نیز برای حمله شدید برای چهارمین‌بار به سمت شهر حرض روی داد.» سرتیپ «لقمان» این را هم گفت که «ناوچه‌های جنگی متجاوزان، شهر اللحیه در استان الحدیده را به طور گسترده گلوله‌باران کردند. در استان تعز نیز تلاش‌هایی برای پیشروی مزدوران سعودی با پشتیبانی نیروی هوایی صورت گرفت.»
به گفته شرف غالب لقمان «جنگنده‌های سعودی هنوز هم حملات خود را متوقف نکرده‌اند.» سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن در پایان تاکید کرد: «پایبندی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به آتش‌بس در گرو پایبندی طرف مقابل و متجاوز است. ما دست‌بسته نخواهیم ماند و با قدرت به موارد نقض آتش‌بس پاسخ خواهیم داد.»
از سوی دیگر، مجتهد شاهزاده افشاگر  عربستانی که اخبار پشت پرده دربار آل سعود را فاش می‌کند تاکید کرد؛ «عربستان از ابتدای آتش‌بس در یمن 21 بار آن را نقض کرده است.رسانه‌های یمنی نیز تاکید کردند، جنگنده‎های سعودی ساعاتی پس از اعلام آتش‎بس در یمن، پنج بار به منطقه مرزی «الربوعه» استان عسیر حمله کردند و با شلیک چهار موشک منطقه «آل‌الشیخ» استان صعده را بمباران کردند.» خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از منابع پزشکی یمن گزارش داد که نیروهای ارتش یمن و کمیته‏های مردمی وابسته به انصارالله در واکنش به نقض آتش‌بس، به مواضع عناصر طرفدار «عبدربه منصور هادی» در غرب مارب حمله کردند که در پی آن 15 نظامی ائتلاف کشته و 20 نفر دیگر زخمی شدند.
از سوی دیگر، مذاکرات گروه‌های یمن درباره حل بحران این کشور با حضور سه هیئت، شامل نمایندگان دولت مستعفی «عبدربه منصور هادی»، «جنبش انصارالله» و «کنگره عمومی» نزدیک به «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور سابق یمن از روز سه‌شنبه در سوئیس آغاز شده است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 26 آذر 1394


ناتو از سقوط قریب‌الوقوع استان ننگرهار به دست داعش خبر داد

  ۲۵ / ۹  / ۱۳۹۴

Image result for ‫استان ننگرهار‬‎

فرمانده نیروهای اشغالگر «ناتو» در افغانستان ضمن هشدار درباره عزیمت عناصر «داعش» به این کشور، از سقوط قریب‌الوقوع مرکز استان «ننگرهار» به دست داعش خبر داده است.
«جان کمپل» از پیوستن شماری از تروریست‌های خارجی به «داعش» در استان ننگرهار افغانستان خبر داده و گفته این تروریست‌ها قبلا در عراق و سوریه علیه دولت‌های این دو کشور می‌جنگیده‌اند. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، کمپل این را هم گفت که دقیقا نمی‌داند افرادی که از عراق و سوریه به افغانستان آمده‌اند، چه تعداد هستند، اما شواهد نشان می‌دهد که آنان در حال سرازیرشدن به افغانستان هستند.
به گفته وی بیشتر کسانی که در داخل افغانستان به داعش پیوسته‌اند، ناراضیان گروه طالبان هستند.
فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان همچنین اعلام کرده که گروه تروریستی داعش قصد دارد شهر «جلال‌آباد» مرکز استان ننگرهار در شرق افغانستان را به پایگاه منطقه‌ای خود تبدیل کند.
خبرگزاری تسنیم نیز به نقل از مقامات افغانستان، شرایط امنیتی این کشور را وخیم‌تر از قبل گزارش کرد: نماینده مردم استان ننگرهار در پارلمان افغانستان ضمن تأیید گزارش‌های مربوط به فعالیت داعش در این استان، اعلام کرد که اگر دولت در ننگرهار اقدام جدی نکند، این استان سقوط خواهد کرد. «آرین یون» افزود: «زمانی عملیات نیروهای افغان در ننگرهار به نتیجه می‌رسد که دولت در مناطق آزادشده پایگاه تأسیس کند.
علاوه بر فرمانده ناتو در افغانستان، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون» هم در گزارش جدید خود، اعتراف کرده که اوضاع امنیتی افغانستان نسبت به قبل وخیم‌تر شده است. پنتاگون هم خطر اصلی در افغانستان را نه طالبان، بلکه داعش دانست.
این در حالی است که برخی منابع انتقال داعش به افغانستان و پاکستان را توطئه جدید آمریکا می‌دانند، به گزارش خبرگزاری فارس، «حامد سعید کاظمی» وزیر سابق امور مذهبی پاکستان، گفته: شیوه تبلیغاتی داعش و دسترسی آسان این گروه به اینترنت، نشان می‌دهد که عناصر داعش از پشتوانه اسرائیل، آمریکا و متحدان عربی برخوردار هستند. وی گفته: «هدف داعش ضربه زدن به جنبش‌های ضد صهیونیستی است و این گروه برای آمریکا و  اسرائیل تهدید محسوب نمی‌شود.»
شبکه رادیویی
به گزارش ایرنا، مقامات محلی استان ننگرهار گفتند، گروه تروریستی داعش یک شبکه رادیویی تحت نام «صدای خلافت» راه انداخته است وصدای آن در تمامی شهرستان‌های استان ننگرهار از جمله «جلال آباد» مرکز این استان شنیده می‌شود.
به گفته این مقامات، هنوز مشخص نیست که ایستگاه این شبکه رادیویی در  کجا قراردارد و مرکز پخش آن نامعلوم است.
آگاهان می‌گویند در صورت مانع نشدن از پخش اخبار و برنامه‌های این رادیو، جوانان این استان در معرض خطر جدی قرار خواهند گرفت.
خبر دیگر از افغانستان اینکه، عملیات گسترده نیروهای دولتی در مناطق مختلف این کشور، مرگ 50 تروریست طالبان را به دنبال داشت.


 درخواست 66 درصد فلسطینی‌ها برای مسلحانه شدن انتفاضه قدس

Image result for ‫درخواست 66 درصد فلسطینی‌ها برای مسلحانه شدن انتفاضه قدس‬‎

براساس یک نظرسنجی صورت گرفته 66 درصد فلسطینیان معتقدند که اگر انتفاضه کنونی مسلحانه شود ملت فلسطین به حقوق خود خواهد رسید.
نتایج آخرین نظرسنجی انجام شده توسط مرکز مطالعات و تحقیقات سیاسی فلسطین- که در کرانه باختری و نوار غزه انجام شده- نشان می‌دهد که اکثریت ملت فلسطین از مقاومت مسلحانه حمایت می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری قدس به نقل از پایگاه فلسطینی «سماء»، براساس این نظرسنجی اکثر ملت فلسطین با پیشنهاد تشکیل دو کشور نیز مخالفند و این بدین معناست که فلسطینیان خواستار لغو بندهای توافقنامه «اسلو» هستند.
این نظرسنجی در حالی صورت گرفته که اخیراً رهبران برخی از گروه‌های مقاومت نیز خواستار به کارگیری سلاح علیه صهیونیست‌ها و آغاز مقاومت مسلحانه علیه رژیم صهیونیستی شده بودند.
به گفته این رهبران «پاسخ صهیونیست‌هایی که علیه ملت مظلوم و بی‌سلاح فلسطین به سلاح متوسل می‌شوند مقاومت مسلحانه است.»
عملیات شهادت‌طلبانه این‌بار در رام‌الله
در همین حال خبر می‌رسد طی عملیات استشهادی دیگر در اردوگاه «قلندیا» واقع در جنوب رام‌الله در کرانه باختری دو جوان فلسطینی شهید و سه نظامی صهیونیست زخمی شدند.
به گزارش فارس، به نقل از منابع خبری رژیم صهیونیستی، دو جوان فلسطینی بامداد روز گذشته با خودروی خود وارد «قلندیا» شده و سه نظامی صهیونیست را زیر گرفتند.
نظامیان صهیونیست به سمت این دو جوان فلسطینی تیراندازی کردند که یکی از آنها در جا شهید و جوان دیگر ساعاتی بعد به شهادت رسید. این دو شهید «احمد حسن جحجوع» و «حکمت حمدان» (21 ساله) نام دارند.
با شهادت این دو جوان فلسطینی تعداد شهدای انتفاضه قدس در هفتاد و هفتمین روز به 124 تن رسید.
از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت اعلام کرد که وزیر امور داخلی اسرائیل پیشنهاد کرده برای یهودیانی که بانحوه استفاده از سلاح آشنایی دارند مجوز حمل سلاح صادر شود.
یورش به اردوگاه فلسطینی‌ها
خبر دیگر اینکه نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته به اردوگاه «الدمیشه» در جنوب بیت‌لحم حمله و دست کم 60 فلسطینی را مجروح کردند.
به گزارش فلسطین الیوم، در این درگیری سه جوان فلسطینی با گلوله جنگی، هفت نفر با گلوله پلاستیکی و ده‌ها نفر بر اثر استنشاق گاز سمی مجروح شدند.
نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین با حمله به منازل فلسطینیان در این اردوگاه تعدادی از منازل را تخریب و خسارات فراوانی به آنها وارد کردند.


تکفیری‌های وهابی نزدیک بیمارستان حمص ده‌ها غیر نظامی را به خاک و خون کشیدند 

Image result for ‫بیمارستان حمص‬‎

تروریست‌های داعش با انفجار دو بمب در شهر «حمص» سوریه، جان 25 غیرنظامی را گرفتند و 70 نفر دیگر را مجروح کردند.
تکفیری‌های داعش که طی ماه‌های اخیر شکست‌های سنگینی رامقابل نیروهای ارتش سوریه متحمل شده‌اند، با انفجار دو بمب در مجاورت بیمارستان شهر «حمص»، غیرنظامیان را هدف قرار دادند. در این عملیات تروریستی که «داعش» مسئولیت آن را برعهده گرفت، ابتدا یک خودروی حامل 150 کیلوگرم مواد منفجره منفجر شد و سپس، یک فرد انتحاری وابسته به «داعش» وارد جمعیت اجتماع کننده در محل انفجار نخست شد و چاشنی بمب همراه خود را فعال کرد. شمار کل کشته شدگان این دو انفجار، که شنبه گذشته اتفاق افتاد و دیر رسانه‌ای شد، 25 نفر و مجروحان نیز 70 تن اعلام شده است.
قتل غیرنظامیان، راهبرد ثابت تکفیری‌های داعش است. این گروه تروریستی تحت تأثیر آموزه‌های وهابی، دست به چنین جنایاتی می‌زند.
اما، ارتش سوریه در ادامه حملات و پیشروی‌های خود، دیروز منطقه «ریسه الدیبات» استان «لاذقیه» را آزاد کرد.
در استان حلب نیز جنگنده‌های ارتش سوریه مواضع داعش را در برخی مناطق این استان بمباران کردند.
اظهارات جان‌کری
«جان کری» وزیر خارجه آمریکا که سه‌شنبه به مسکو رفته بود، طی کنفرانس خبری در این شهر اعلام کرد، آمریکا و شرکای این کشور سرنگونی «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه را در دستور کار خود ندارند. وی که پس از دیدار و گفت‌وگو با رئیس جمهور و دیگر مقامات روسیه با خبرنگاران سخن می‌گفت افزود: «امروز تلاش‌های خود را بر سر اختلافات با روسیه متمرکز نمی‌کنیم و اصراری نداریم که در ارتباط با «بشار اسد» اقدامی صورت بگیرد.» وی گفت واشنگتن برای همکاری با مسکو برای ضربه زدن به داعش و شکست دادن آن، آمادگی دارد. این در حالی است که وزارت خارجه روسیه پس از دیدار کری اعلام کرد، اختلافات زیادی بین آمریکا و روسیه درباره سوریه باقی مانده است.
سایر رویدادها
* جنگنده‌های روسیه از آغاز حملات خود در سوریه (9 مهر) تاکنون، 1200 کامیون نفتکش داعش را منهدم کرده‌اند.
* عفو بین‌الملل اعلام کرد، دولت ترکیه با پناهجویان سوری بدرفتاری می‌کند.
* «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در جمع خبرنگاران در پاریس گفت ریاض و دیگر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در چارچوب تلاش‌های آمریکا علیه داعش، اعزام نیروهای ویژه به سوریه را بررسی می‌کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 26 آذر 1394


اظهار بی‌اطلاعی پاکستان، عمان و لبنان از عضویت در ائتلاف سعودی   

 ۲۵ / ۹  / ۱۳۹۴

Image result for ‫ائتلاف سعودی پوچ در آمد‬‎

هنوز یک روز کامل از خبر تشکیل ائتلاف جدید و 35 عضوی سعودی‌ها برای به اصطلاح مبارزه با تروریسم نگذشته که خبر می‌رسد، برخی از اعضا روحشان هم از بحران ائتلاف خبر نداشته و برخی نیز با دریافت پول‌های کلان به آن پیوسته‌اند!
عربستان روز سه‌شنبه بود که با کلی تبلیغات از تشکیل یک «ائتلاف نظامی- اسلامی» آن هم با مشارکت 35 کشور برای آنچه «مبارزه با تروریسم» خواند خبر داد و گفت که مقر آن هم در ریاض قرار دارد! این ائتلاف پس از اعلام اسامی اعضاء بسیار مضحک و خنده‌دار توصیف شد، چرا که عربستان به‌عنوان پدرخوانده تروریست‌ها، رهبری آن را به عهده گرفته بود و برخی از کشورهای تشکیل‌دهنده این ائتلاف نیز از حامیان اصلی تروریسم محسوب می‌شوند. برخی اعضا نیز به قدری فقیر هستند که توان سیر کردن شکم مردم خود را هم ندارند چه برسد به مبارزه با تروریسم و.. اما پس از رسانه‌ای شدن خبر برخی از کشورها که ریاض آنها را عضو ائتلاف معرفی کرده نیز اعلام کردند به هیچ وجه در جریان نبوده‌اند و برخی نیز معلوم شد با دریافت رشوه‌های بالا حاضر به عضویت در این نمایش شده‌اند. این امر دلیل دیگری شد بر ناکارآمدی ائتلافی که ریاض سعی دارد از طریق آن شکست‌های خود را در یمن و سوریه جبران کند.
لبنان ابراز بی‌اطلاعی کرد
به گزارش ایسنا،  وزارت خارجه لبنان ضمن ابراز «بی‌اطلاعی» درباره موضوع تشکیل «ائتلاف نظامی اسلامی ضدتروریسم» به رهبری عربستان تاکید کرد که: «تا این لحظه رسما چیزی به لبنان ابلاغ نشده و این مسئله به جایگاه ممتاز لبنان که در مبارزه با تروریسم و گروه‌های تروریستی دارد، لطمه می‌زند.» وزارت خارجه لبنان گفته «ما نه از نزدیک و نه از دور هیچ چیزی درباره موضوع تشکیل «ائتلاف اسلامی ضدتروریسم» نشنیدیم و هیچ پاسخی هم ندادیم، هیچ مشورت و گفت‌وگویی هم درباره این موضوع صورت نگرفته است. لبنان یکی از کشورهایی است که نام آن در لیست ائتلاف عربستان آمده است!»
پاکستان: شوکه شدیم
 «اعزاز چودهری» قائم مقام وزارت خارجه پاکستان هم در گفت‌وگو با خبرنگاران گفته:«از خواندن خبرهای منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر اینکه عربستان، پاکستان را در ائتلاف 35 کشور ضدتروریسم قرار داده شوکه شده است.» وی تاکید کرد که: از سفیر پاکستان در ریاض خواسته ضمن ملاقات با مقامات سعودی درباره صحت نشر این خبر در رسانه‌ها تحقیق کند.
عمان نیز دعوت عربستان در خصوص پیوستن به ائتلاف خودساخته و به اصطلاح اسلامی مقابله با تروریسم را رد کرد و گفت عضو آن نیست. از سوی دیگر خبر رسیده عربستان با دادن رشوه به مصر این کشور را راضی به حضور در ائتلاف نمایشی ضد تروریسم خود کرده است. در این ارتباط «ملک سلمان بن عبدالعزیز» دستوراتی مبنی بر کمک به مصر برای رفع نیازهای نفتی خود در طول پنج سال آینده و افزایش سرمایه‌گذاری‌های عربستان در مصر به میزان بیش از 30 میلیارد ریال (8 میلیارد دلار) صادر کرده است.
 «شریف اسماعیل» نخست وزیر مصر هم اعلام کرده که ما در حال مذاکره برای دریافت وام جدید از طرف سعودی هستیم و بررسی‌ها در این باره ادامه دارد!
ایندیپندنت: ائتلاف نمایشی است
جدای از واکنش کشورها برخی رسانه‌ها و مقامات نیز زبان به انتقاد از این ائتلاف گشوده‌اند.  روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در سرمقاله خود تحت عنوان «ائتلاف نظامی جدید سعودی، اقدامی نمادین و غیر واقعی»، ماهیت و چگونگی این ائتلاف را نقد کرد. بنابر گزارش این روزنامه، در سایه فقدان برنامه و یا استراتژی روشن، قطعا تروریست‌ها از این ائتلاف نظامی سعودی بیمناک نخواهند بود. نایب رئیس سابق دادگاه قانون اساسی مصر نیز با طرح این پرسش که آیا «تامین‌کنندگان منابع مالی و حامیان تروریسم با این پدیده مبارزه هم می‌کنند»، گفت: «ائتلاف ریاض زمینه را برای تقسیم بندی طایفه‌ای در جهان اسلام فراهم می‌کند.» واکنش‌های منفی به این ائتلاف در حالی است که شبکه العربیه عربستان مدعی شده است استقبال گسترده‌ای در سطح جهان از این ائتلاف شده است! البته آمریکا از این ائتلاف حمایت کرده و گفته سعودی‌ها با هماهنگی‌های واشنگتن این ائتلاف را ترتیب داده‌اند!


تظاهرات شیعیان ترکیه علیه سرکوب مسلمانان در جمهوری آذربایجان

Image result for ‫تظاهرات شیعیان ترکیه علیه سرکوب مسلمانان در جمهوری آذربایجان‬‎

شیعیان ترکیه مقابل سفارت کشور آذربایجان در اسلامبول در اعتراض به کشتار شیعیان در شهر نارداران تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.
در این تجمع شیعیان ترکیه با در دست داشتن عکس های «حاج طالع باقر اف» و« حاج محسن صمد اف» و «حاج آبگول سلیمان اف» و سایر زندانیان حادثه نارداران در مقابل سفارت این کشور تظاهرات کردند. در این تجمع معترضان خواستار محاکمه عاملان این حادثه  به دلیل به شهادت رساندن تعدادی از شیعیان و همچنین زخمی کردن خیل عظیمی از مردم این منطقه در دادگاه‌های بین‌المللی شدند و از حکومت جمهوری آذربایجان خواستار توقف دستگیری‌ها و جست‌وجوی خانه به خانه شهروندان نارداران شدند. در پی تشدید سرکوب شیعیان در جمهوری آذربایجان، پلیس این کشور پنجم آذر ماه به مسجد شیعیان شهرک نارداران در نزدیکی حرم بی‌بی رحیمه(س) حمله کرد که در آن حادثه پنج نفر کشته و ۳۲ نفر دیگر بازداشت شدند.


عفو بین‌الملل خواستار مجازات عاملان کشتار مسلمانان در نیجریه‌ شد

Image result for ‫کشتار مسلمانان در نیجریه‌‬‎

به دنبال کشتار وسیع مسلمانان نیجریه‌ به دست نیروهای ارتش این کشور در هفته جاری، عفو بین‌الملل خواستار تحقیق فوری درباره این ماجرا و مجازات عاملان این قتل عام شد.
 به دنبال کشتارحدود 1000 مسلمان  شیعه درنیجریه‌  و بازتاب آن در رسانه‌های بین‌المللی، سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، تیراندازی علیه اعضای جنبش اسلامی شیعیان نیجریه در «زاریا»  باید فورا مورد تحقیق قرار گیرد  و عاملان این کشتار غیرقانونی به دست عدالت سپرده شوند.

« ابراهیم» رئیس دفتر عفو بین‌الملل در نیجریه در این باره گفت: در حالی ‌که تعداد  کشته شدگان نهایی این ماجرا نامشخص است، اما ‌بی شک نظامیان عده زیادی را کشته‌اند .
در همین زمینه فعالان حقوق بشر از کشته شدن ۱۰۰۰ نفر از شیعیان مسلمان در نیجریه خبر دادند و رئیس کمیته حقوق بشر نیجریه این اقدام را «قتل عام» نام نهاد.


 بازگشایی سفارت عربستان در عراق پس از 25 سال

Image result for ‫بازگشایی سفارت عربستان در عراق پس از 25 سال‬‎

سفارت عربستان در عراق پس از 25 سال تعطیلی، فعالیت خود را از سر گرفت.
 یک مقام وزارت خارجه عراق اعلام کرد، سفارت عربستان در بغداد پس از 25 سال تعطیلی، فعالیت خود را از سه‌شنبه گذشته از سر گرفت.
به گفته این مقام عراقی که نامش ذکر نشده، «کارمندان سفارت عربستان سه‌شنبه وارد فرودگاه بغداد شدند و مورد استقبال مسئولان وزارت خارجه عراق قرار گرفتند. وی شمار کارکنان سفارت عربستان به همراه سفیر این کشور در عراق را 35 نفر اعلام کرد.
پیش‌بینی می‌شود که کنسولگری عربستان در شهر «اربیل» مرکز منطقه خودمختار کردستان عراق نیز به زودی بازگشایی شود.
روابط دیپلماتیک میان عربستان و عراق در سال 1990 و به دنبال حمله رژیم «صدام» به کویت قطع شد و در سال 2004 و در پی سقوط صدام هم این روابط از سر گرفته شد، اما زیاد دوام نیاورد.
دولت عربستان از شکل‌گیری دموکراسی در عراق و به قدرت رسیدن یک دولت شیعی در این  کشور به شدت به هراس افتاده و به همین خاطر، طی سال‌های گذشته با حمایت از عناصر رژیم سابق بعثی و تروریست‌های تکفیری، جنایات زیادی را در این کشور مرتکب شده است. هم‌اکنون نیز رژیم سعودی بزرگترین دشمن ملت عراق محسوب می‌شود و به همراه آمریکا، ترکیه و رژیم صهیونیستی علیه مردم عراق توطئه می‌کند.
خبر دیگر از عراق اینکه نیروهای دولتی طی عملیات جداگانه در استان‌های «الانبار» و «کرکوک»، بیش از 50 تروریست تکفیری را به هلاکت رساندند. در استان الانبار تروریست‌ها قصد داشتند  با استفاده از 15 خودروی بمب‌گذاری شده محاصره نیروهای دولتی را بشکنند. اما این خودروها هم هدف موشک قرار گرفته و منهدم شدند. دیروز «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا نیز در سفری از پیش اعلام نشده، وارد بغداد شد. به گفته مقامات آمریکایی، کارتر در این سفر قرار است که با مقامات عراقی در مورد چگونگی مبارزه با داعش گفت‌وگو کند.
در همین حال، خبرگزاری جمهوری اسلامی به نقل از محافل سیاسی و خبری عراق گزارش داد، کارتر در این سفر تلاش می‌کند بغداد را برای پیوستن به ائتلاف جدید سعودی تشویق کند!
اخیرا آمریکا ائتلافی را تحت عنوان «ائتلاف نظامی - اسلامی ضد تروریسم» با مشارکت 35 کشور تشکیل داد و رهبری آن را نیز به عربستان سپرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 26 آذر 1394


اعترافات مهم پسر قذافی درباره سرنوشت امام موسی صدر

   ۲۴ / ۹  / ۱۳۹۴

Image result for ‫امام موسی صدر‬‎

دستگاه قضایی لبنان اعلام کرده «هانیبال قذافی» فرزند دیکتاتور سابق لیبی که هم‌اکنون در لبنان تحت بازداشت است، اطلاعات مفیدی را درباره پرونده ربوده شدن «امام موسی صدر» فاش کرده است.
به گزارش ایسنا، نیروهای امنیتی لبنان جمعه شب «هانیبال قذافی» را از یک گروه مسلح  در «بعلبک» لبنان تحویل گرفتند و او را به دستگاه قضایی این کشور سپردند تا در ارتباط با ربوده شدن امام موسی صدر تحت بازجویی قرار گیرد.
قاضی «زاهر حماده» که باز پرس پرونده ربوده شدن امام موسی صدر است، پس از بازجویی از هانیبال، حکم جلب وی را به اتهام پنهان کردن اطلاعات درباره این پرونده صادر کرد.دستگاه قضایی لبنان با این حال اعلام کرده، هانیبال اطلاعات مفیدی را نیز در اختیار بازجوها قرار داده و زوایای تازه‌ای از این پرونده را فاش کرده است. هانیبال به بازجوی لبنانی گفته: «امام موسی صدر به هیچ وجه لیبی را ترک نکرده و فرد دیگری خود را به جای امام موسی صدر جا زده و به ایتالیا سفر کرده است.»وی گفت: که پدرش (معمر قذافی) فرزند دیگر خود «سیف‌الاسلام» را مسئول پایان دادن به این پرونده کرده بود. هانیبال «عبدالسلام جلود» معاون پدرش را مسئول ربوده شدن امام موسی صدر و همراهانش دانست و گفت که امام موسی صدر پس از بازداشت، به زندان مخصوصی در طرابلس منتقل شد.دو همراه ایشان یعنی «شیخ محمد یعقوب» و «عباس بدرالدین» (خبرنگار عکاس) نیز بازداشت و سپس ناپدید شدند.هانیبال درباره سرنوشت امام موسی صدر گفت: شاید او را کشته باشند، شاید هم هنوز زنده باشد. هانیبال اعلام آمادگی کرد که با دولت لبنان برای مشخص شدن سرنوشت امام موسی صدر همکاری کند و گفت که می‌تواند با شخصیت‌های لیبیایی در چندین کشور عربی برای دستیابی به اطلاعاتی درباره امام موسی صدر تماس بگیرد.وی از باز پرس خواست، در شرایط کنونی او را به مقامات لیبیایی تحویل ندهند. هانیبال قذافی گفت که برادرش «الساعدی» که توسط دولت نیجریه به مقامات کشورش تحویل داده شد، در زندان‌های لیبی شکنجه شده است.هانیبال قذافی جزئیات ربوده شدن خودش را نیز تعریف کرد و مدعی شد که وی از مقابل هتل «الشیراتون» دمشق ربوده شده و در یکی از منازل این شهر در معرض شکنجه و بازجویی قرار گرفته است.منابع قضایی اعلام کردند که وکلای هانیبال قذافی در جریان بازجویی وی حضور نداشته‌اند و وکلای مدافع به درخواست خواهرش عایشه سکوت اختیار کردند.
همچنین «شادی حسین»، وکیل خانواده امام موسی صدر اعلام کرد که شکایتی را علیه هانیبال قذافی به دلیل دست داشتن در ربوده شدن امام موسی صدر و کتمان اطلاعات جنایی و گمراه کردن دادگاه به دستگاه قضایی ارائه کردند. دادستانی کل به دلایلی نامشخص این شکایت‌نامه را ثبت نکرد، ولی بازپرس از هانیبال بازجویی به عمل آورد. پس از بازجویی پرونده به دادستانی کل ارجاع داده شد و حکم جلب وی به دلیل کتمان اطلاعات صادر شد.
امام موسی صدر 9 شهریور 1357 طی سفری رسمی و به دعوت «معمرقذافی» عازم لیبی شد اما در لیبی ناپدید شد. در آن زمان برخی منابع گفتند، امام موسی صدر پس از لیبی، عازم ایتالیا شده است.هانیبال قذافی پسر پنجم معمر قذافی است که در جریان انقلاب سال 2011 پدرش را تنها گذاشت و بعد از مدتی به همراه خانواده‌اش به الجزایر گریخت و سپس به عمان پناهنده شد.


در هفتاد و پنجمین روز انتفاضه قدس

عملیات قهرمانانه جوان فلسطینی 12 صهیونیست را راهی بیمارستان کرد 

Image result for ‫عملیات قهرمانانه جوان فلسطینی 12 صهیونیست را راهی بیمارستان کرد‬‎

در تازه‌ترین عملیات استشهادی در قدس اشغالی یک جوان فلسطینی با خودروی خود گروهی از شهرک‌نشینان را زیر گرفت که در نتیجه آن 12 صهیونیست زخمی شدند.
جوان فلسطینی عصر روز دوشنبه طی عملیاتی استشهادی در منطقه «بیت‌حنینا» در قدس اشغالی 12 صهیونیست را زیر گرفت و زخمی کرد که حال برخی از آنان وخیم گزارش شده است.
به گزارش فارس، این جوان فلسطینی بلافاصله از سوی نظامیان رژیم صهیونیستی هدف قرار گرفت و به شهادت رسید.
با شهادت این جوان فلسطینی شمار شهدای انتفاضه در هفتاد و پنجمین روز آن به 122 نفر رسید.
آمار کشته‌های صهیونیست‌ها
یک روزنامه اسرائیلی اما اعلام کرد که از آغاز انتفاضه قدس در اراضی فلسطینی تاکنون 22 صهیونیست نیز کشته و دست‌کم 257 تن هم زخمی شده‌اند.
روزنامه «یدیعوت آحارونوت» که آمارهای تلفات و مجروحان صهیونیست‌ها در انتفاضه سوم را منتشر می‌کند، اعلام کرد که در سه ماه گذشته و طی عملیات استشهادی فلسطینیان این تعداد از صهیونیست‌ها که برخی از آنها از نظامیان مسلح ارتش هستند کشته و مجروح شده‌اند.
به گزارش تسنیم و به نوشته این روزنامه، وضعیت جسمی 21 تن از این مجروحان، «بسیار وخیم»، 7 تن «وخیم»، و 36 تن دیگر «متوسط» اعلام شده است.
اعزام چهارگردان
 نیروی کمکی

با افزایش عملیات‌های استشهادی، ارتش رژیم صهیونیستی روز دوشنبه نیز چهار تیپ نظامی دیگر برای مقابله با انتفاضه به کرانه باختری اعزام کرد. این اقدام به رغم تشدید تدابیر امنیتی شدیدی است که این روزها در کرانه باختری برقرار است.
به گزارش خبرگزاری قدس، ارتش رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند که اوضاع امنیتی در کرانه باختری به خصوص راه‌های اصلی و نزدیک شهرک‌های صهیونیست‌نشین را به کنترل خود درآورد و عملیات نظامی جدیدی در کرانه باختری انجام دهد تا از این طریق شاید بتواند انتفاضه جدید ملت فلسطین را سرکوب کند.
در روزهای اخیر مقامات مختلف رژیم صهیونیستی نسبت به گسترش انتفاضه و انرژی تمام نشدنی جوانان فلسطین برای تداوم انتفاضه ابراز نگرانی کرده‌اند.
در آخرین اظهارات، گلعاد آرادان وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به نظر نمی‌رسد انتفاضه به این زودی‌ها پایان پذیرد.
بر سر قدس
چانه‌زنی نمی‌کنیم

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس نیز با صدور بیانیه‌ای با اشاره به پایبندی این جنبش بر اصول ثابت ملت فلسطین تاکید کرد: «ما بر سر یک وجب از خاک قدس و مقدسات آن هم چانه زنی نخواهیم کرد.»
جنبش حماس افزود: «قدس اساس درگیری ما با رژیم اشغالگر است و قداست قدس از خون مردان، زنان و کودکانی است که به خاطر آن ریخته شده است.»
حماس همچنین تاکید کرد: «ملت فلسطین در هر جایی که باشد حق حاکمیت بر خاک خود را دارد و بازگشت، یک حق مقدس است.»
گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز اعلام کرده، مقاومت و رویارویی تنها گزینه برای رهایی از چنگال اشغال صهیونیست‌ها و آزادسازی فلسطین است.
خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی حماس نیز طی اظهاراتی گفت که پیشرفت مقاومت‌ ما را به آزادی فلسطین نزدیک‌تر کرده است.


از «کوت دیفوار» تا «کومور» عضو ائتلاف 35 عضوی آل‌سعود هستند

 پدر جد تکفیری‌ها ائتلاف ضدتروریستی تشکیل داد!   


Image result for ‫ائتلاف 35 عضوی آل‌سعود‬‎

Image result for ‫كشتار مردم نیجریه به دست ارتش‬‎

Image result for ‫ائتلاف 35 عضوی آل‌سعود‬‎

پدرخوانده تروریست‌ها در یک اقدام نمایشی، ائتلاف نظامی دیگری برای آنچه «مبارزه با تروریسم» خوانده تشکیل داده تا این بار با کمک فقیرترین کشورهای آفریقایی، ریشه تروریسم را در سرتاسر جهان بکند!
هر روز که از عمر پادشاهی «ملک سلمان» می‌گذرد خبری جدید از اقدامات عجیب و متناقض عربستان به گوش می‌رسد. یک روز بدون هیچ دلیل منطقی یمن را مورد حمله قرار می‌دهد، روز دیگر نمایش انتخابات با حضور زنان با مشارکت 3 دهم درصدی برگزار می‌کند و امروز دومین ائتلاف نمایشی ضد تروریسم خود را تشکیل می‌دهد. شاید بتوان در برابر برگزاری انتخابات و دیگر اقدامات فرمایشی سعودی‌ها خویشتن داری کرده و خنده از سرِ تمسخر را به نوعی کنترل کرد اما تشکیل ائتلاف ضد تروریسم آن هم از سوی پدرجد تکفیری‌ها آنقدر مضحک هست که نتوان در برابر آن خویشتن‌داری کرد. «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور دیروز اعلام کرده این ائتلاف جدید تنها داعش را هدف قرار نمی‌دهد بلکه پدیده تروریسم را در تمامی مناطق جهان اسلام هدف قرار خواهد داد. این ائتلاف به زعم عربستان «اسلامی» ‌و «نظامی» است و با هرگونه سازمان تروریستی مقابله خواهد کرد و هر کشوری براساس توانایی‌های خود در این ائتلاف نقش خواهد داشت.
«محمد بن سلمان» این را هم گفته که «ائتلاف جدید به هماهنگی تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم در عراق، سوریه، لیبی، ‌مصر و افغانستان می‌پردازد و عملیات آن در سوریه و عراق با هماهنگی صورت خواهد گرفت.»
در بیانیه‌ای هم که خبرگزاری عربستان در این باره صادر کرده، آمده: «ائتلاف جدید به رهبری عربستان خواهد بود و مقر آن نیز در ریاض است. این ائتلاف شامل 35 کشور عربستان، اردن، امارات متحده عربی، پاکستان، بحرین، بنگلادش، بنین، ترکیه، چاد، توگو، تونس، جیبوتی، سنگال، سودان، سیرالئون، سومالی، گابون، گینه، فلسطین، جمهوری کومور، قطر، کوت دیفوار(ساحل عاج)، کویت، لبنان، لیبی، مالدیو، مالی، مالزی، مصر، مغرب، موریتانی، نیجر، نیجریه، یمن و اوگاندا است.»
نگاهی به کشورهای تشکیل‌دهنده این ائتلاف به خوبی نشان‌دهنده «نمایشی» بودن این ائتلاف است. چرا که بسیاری از این کشورها به نان شب خود محتاجند و توانایی مقابله با تروریست‌ها در کشور خود را هم ندارند. از دیگر دلایل نمایشی بودن این ائتلاف می‌توان به این موارد اشاره کرد: اول اینکه رهبر ائتلاف عربستان است که خود سابقه بسیار سیاه و وحشتناکی در مورد حمایت از تروریست‌ها دارد. رسانه‌های غربی بارها افکار حاکم بر عربستان را مهمترین زمینه به وجود آمدن تروریسم معرفی کرده‌اند. از سوی دیگر سعودی‌ها در سال‌های اخیر با حمایت‌های مالی و معنوی از تروریست‌ها در سوریه، عراق، یمن و لبنان این کشورها را گرفتار جنگی بی‌پایان نموده‌اند. دلیل دوم مربوط به اعضای ائتلاف است. کشورهایی مانند بنین، جمهوری کومور، گینه و کوت دی فوار که در نظام بین الملل به ریز کشورها و کشورهای حاشیه‌ای معروف هستند قادر به کنترل کشور و مردمان خود هم نیستند و حتی برخی از آنها بدون کمک‌های خارجی هیچ نانی برای خوردن ندارند. حضور این کشورها در این ائتلاف هیچ تاثیری بر قدرت این ائتلاف ندارد و عربستان سعی کرده تعداد اعضای ائتلاف را بالا نشان دهد. دلیل سوم به سابقه ائتلاف‌های مشابه باز می‌گردد. عربستان به همراه امارات و برخی دیگر از کشورها از فروردین ماه گذشته ائتلافی برای تجاوز به یمن تشکیل داده‌اند.
این ائتلاف در 9 ماه گذشته نتوانسته است حریف چند قبیله یمنی شود و تنها در حمله اخیر در جنوب یمن نزدیک به 200 تن تلفات داد. بنابراین این ائتلاف هرگز نخواهد توانست حتی یکپارچگی و وحدت خود را در ماه‌های آینده حفظ کند چه برسد به اینکه بخواهد با تروریسم مقابله کند. نکته دیگر اینکه، وقتی آمریکا با وجود در اختیار داشتن پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی در دنیا در دو سال اخیر با تشکیل ائتلاف 60 عضوی نتوانسته در برابر داعش هیچ غلطی کند، تکلیف عربستان و بنین و توگو و بقیه معلوم است.
 

واکنش‌ها
خنده‌دار و نمایشی بودن این ائتلاف باعث شده مجتهد شاهزاده افشاگر معروف سعودی نیز بلافاصله در مورد آن موضع گیری کند. وی در توییترش اعلام کرده «ائتلاف ادعایی «محمد بن سلمان» هیچ مقدمات، برنامه، نیروی مشترک و هماهنگی نظامی ندارد. این ائتلاف از کمترین ویژگی‌های یک ائتلاف یعنی تعیین هدف، مشخص بودن دوست و دشمن و دستورالعمل اقدام‌های احتمالی برخوردار نیست.» «مجتهد» تاکید کرده «آنچه اعلام شده غیراز تفاهمی شفاهی درباره مبارزه با تروریسم با مسئولان کشورهای ذکر شده چیز دیگری نیست و چیزی فراتر از هماهنگی سیاسی و اطلاعاتی که از سوی آمریکا صورت می‌گیرد، ندارد.» به گفته مجتهد، «محمد بن سلمان» از گزارش‌هایی که وی را کودکی بی‌تجربه و ماجراجو خطاب کرده‌اند، آزرده خاطر است، اعلام تشکیل چنین ائتلافی، یک حرکت نمایشی ناکام از سوی وی برای قانع کردن غرب به این موضوع است که وی در مبارزه با تروریسم نسبت به «محمد بن نایف» توانایی بیشتری دارد و گویا «بن سلمان» با چنین کاری می‌خواهد به غرب بگوید که اگرچه «محمد بن نایف» بر تروریسم در داخل مرزهای عربستان پیروز شد ولی من می‌توانم تروریسم را در سراسر جهان اسلام سرکوب کنم.»
این ائتلاف برخی از کشورهای حامی تروریسم را هم در خود جای داده است و این نمایشی بودن آن را کاملا نشان می‌دهد. ترکیه متهم ردیف اول حمایت از داعش و خرید نفت از این گروه تروریستی است و اسناد این حمایت هم به اذعان روسیه و هم رهبر جبهه النصره موجود است. عربستان خود لقب پدرخوانده تروریست‌ها را یدک می‌کشد و اردن نیز وضعیت بهتری از دو کشور فوق در این زمینه ندارد.
بنابراین، این ائتلاف، تلاش ناکام و عقیم عربستان و ترکیه در برابر ائتلاف موفق ایران، روسیه، سوریه و عراق در منطقه است و به نوعی آنکارا و ریاض سعی دارند شکست‌های خود در منطقه و در حمایت از تروریست‌ها را جبران کنند، اما غافل از آنکه در دنیای مدرن که هر حرف و اقدامی به صورت ابدی ثبت می‌شود نمی‌توان اذهان را با یک اقدام نمایشی تغییر داد. این ائتلاف، عقیم به دنیا آمده و به همین صورت عقیم از دنیا خواهد رفت.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 25 آذر 1394


آخرین گزارش‌ها از عملیات اخیر انصارالله

تلفات ائتلاف سعودی به مرز 200 تن رسید 

  ۲۴ / ۹  / ۱۳۹۴

Image result for ‫موشك باران انصارالله‬‎

شمار کشته‌های حمله موشکی غافلگیرانه انقلابیون یمنی به ائتلاف متجاوز سعودی در باب‌المندب به بیش از 190 تن رسیده است.
ارتش یمن بامداد روز دوشنبه بود که با شلیک دقیق یک موشک توشکا به محل تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب غرب یمن، متجاوزین را در بهت فرو برد. در همان ساعات اولیه اعلام شد 152 تن از جمله فرمانده ویژه نیروهای سعودی و سرهنگ اماراتی در میان کشته‌ها هستند. اکنون آمارهای جدیدی از این حمله منتشر شده است. به گزارش فارس، سرتیپ «شرف لقمان» سخنگوی ارتش یمن اعلام کرده این حمله موشکی بیش از 190 کشته برجای گذاشته است. «شرف لقمان» که با تلویزیون «المنار» گفت‌وگو می‌کرد، اعلام کرد: «این عملیات به دنبال رصد اطلاعاتی دقیق اجرا شد.» وی با بیان اینکه «هر کس را که به کشور ما تجاوز کند خواهیم سوزاند» افزود: «در صورت ادامه تجاوز، ما غافلگیری‌های بیشتری برای دشمنان خواهیم داشت.» شبکه خبری المسیره یمن پیش از این اعلام کرده بود این موشک به مرکز فرماندهی عملیات ائتلاف سعودی در منطقه «شعب الجن» در «باب المندب» شلیک شده و کاملا به هدف اصابت کرده است. در این حمله یک مزدور اسرائیلی به نام «موشی کابروف» نیز به هلاکت رسید. جسد بسیاری از این کشته‌شدگان کاملا سوخته است. به دنبال این شکست، ولیعهد سعودی با صدور دستوری، اجازه ورود مستقیم «نیروهای‌ ویژه» این کشور به ماموریت‌های چریکی در مناطق کوهستانی شمال یمن را صادر کرد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت کشور عربستان تصمیم گرفته «نیروهای متخصص در جنگ‌های پارتیزانی» به مرز یمن اعزام کند و اعلام کرده که «اگر شرایط اقتضا کند، این واحدها از نیروهای زمینی درگیر در نبرد پشتیبانی خواهند کرد.» سعودی‌ها از اختیارات عجیب این نیروها هم گفته‌ و اعلام کرده‌اند که «کماندوهای مستقر در مرز یمن، حق تعقیب، بازرسی، دستگیری و شلیک به سمت شهروندان را خواهند داشت!» این فرمان در حالی از سوی ولیعهد عربستان صادر شده که به تازگی نیروهای ائتلاف متجاوز عربی علیه یمن به رهبری این کشور رسما کشته شدن «عبدالله السهیان»، فرمانده نیروی عملیات ویژه عربستان در یمن را تایید کردند.  فرمان جدید ولیعهد سعودی تنها چند ساعت پیش از شروع آتش بس در یمن صادر شده است. آتش‌بس یمن که قرار بود از ساعت 12 دوشنبه شب در یمن برقرار شود بنا بر درخواست منصورهادی رئیس جمهور فراری یمن به تاخیر افتاد و این آتش‌بس از ساعت 12 ظهر دیروز به مدت یک هفته شروع شد. دیروز همچنین، مذاکرات صلح یمن در سوییس با حضور دو هیئت یمنی که از صنعا و ریاض به این کشور اعزام شده‌اند، آغاز شد.
از سوی دیگر، منابع یمنی اعلام کردند که ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور دیروز با ده‌ها موشک ساختمان دولتی الربوعه و شرق شهر عسیر و پایگاه‌های عفق و زبنه در جیزان در جنوب عربستان را هدف قرار دادند. به گفته این منابع، در حملات موشکی ارتش یمن مقر فرماندهی گارد مرزی عربستان در منطقه الربوعه هم منهدم شد و پایگاه‌های نظامی سعودی در جحفان، المحطم و ام‌القطب در جیزان هدف قرار گرفتند. از جزئیات این حملات گزارشی منتشر نشده است.


 تعطیلی تمامی مدارس لس‌آنجلس درپی تهدید تروریستی

Image result for ‫تعطیلی تمامی مدارس لس‌آنجلس‬‎

رسانه‌های آمریکا اعلام کردند تمامی مدارس شهر لس آنجلس به دلیل تهدید امنیتی تعطیل شدند.
به گزارش تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، دیروز بیش از یک هزار مدرسه در شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیای آمریکا با نزدیک به هفتصدهزار دانش‌آموز به دلیل تهدید امنیتی تعطیل شدند. پلیس لس‌آنجلس اعلام کرد پس از آنکه یک تهدید بمب‌گذاری به یکی از اعضای شورای یک مدرسه در این شهر اعلام شد، «اداره مدارس ایالتی کالیفرنیا» تمام مدارس لس آنجلس را تعطیل اعلام کرد.
اداره مدارس ایالتی کالیفرنیا بزرگ‌ترین نظام دربرگیرنده مدارس دولتی در این ایالت است که بیش از هزار مدرسه تحت نظر آن است. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که ایالت کالیفرنیا دو هفته پیش نیز شاهد یک حادثه تروریستی بوده است. 2تن از عناصر مسلح وابسته به داعش حمله مسلحانه به یک مرکز خیریه در «سان برناردینو» در کالیفرنیا ( در منطقه شرقی لس‌آنجلس ) را اجرا کردند. این حمله منجر به مرگ 14 نفر و زخمی شدن 17 نفر دیگر در یک میهمانی در یک مرکز خدمات اجتماعی در جنوب کالیفرنیا شد.


فقر و نکبت در سرزمین‌های اشغالی به روایت موسسات صهیونیستی

Image result for ‫فقر در سرزمین‌های اشغالی به روایت موسسات صهیونیستی‬‎

یک سازمان صهیونیستی پس از انجام تحقیقاتی از وجود بیش از دو میلیون و 600 هزار فقیر در سرزمین‌های اشغالی خبر داد و اعلام کرده، صدها هزار نفر در این سرزمین ها از داخل سطل‌های زباله تغذیه می‌کنند
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط، بنیاد صهیونیستی «لاتت» در گزارشی از وجود بیش از دو میلیون و 600 هزار فقیر، از جمله یک میلیون کودک  فقیر در سرزمین‌های اشغالی خبر داد. رادیو «صدای اسرائیل» دیروز به نقل از این سازمان اعلام کرد:«این گزارش‌ها نمایانگر رشد فزاینده فقر، در قیاس با آماری است که سازمان بیمه ملی هفته گذشته منتشر کرده بود.» هفته گذشته موسسه بیمه رژیم صهیونیستی مدعی شده بود طبق اطلاعات به دست آمده یک میلیون و 700 هزار فقیر اسرائیلی در سال 2014 در زیر خط فقر بوده اند که 776 هزار کودک نیز شامل این رقم بوده است.  بنیاد صهیونیستی «لاتت» همچنین گزارش داده که «14 درصد از کودکان اعلام کرده‌اند گرسنگی آنها را مجبور کرده  به دنبال غذا در سطل‌های زباله بگردند و دست به کارهایی همچون گدایی و دزدی بزنند. این در حالی است که بزرگسالانی نیز که از این رژیم حقوق دریافت می‌کنند، قادر به خرید مایحتاج غذایی خود نیستند.»
پیش از این نیز، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست با استناد به گزارش سالانه موسسه تحقیقاتی «الم» نوشته بود شمار جوانان اسرائیلی در جامعه صهیونیستی که در «بحران مالی» مداوم و در «شرایط فقر» زندگی می‌کنند در سال گذشته دو برابر شده است. مرکز حقوق شهروندی در اسرائیل نیز در جدیدترین آمار خود اعلام کرده که 83 درصد از کودکان عرب اسرائیلی زیر خط فقر زندگی می‌کنند و این روند در سال‌های اخیر بسیار بدتر نیز شده است. این در حالی است که بیش از نیمی از دانش‌آموزان اتیوپیایی ساکن سرزمین‌های اشغالی نیز در فقر مطلق زندگی می‌کنند. بسیاری از اتیوپیایی تباران صهیونیست طی ماه‌های گذشته در اعتراض به رفتار برده‌واری که با آنها می‌شود علیه حاکمیت منحوس صهیونیستی شورش کردند.
رژیم صهیونیستی در حالی با بحران اقتصادی مواجه است که سالانه میلیاردها دلار کمک بلاعوض اقتصادی و نظامی از آمریکا و اروپا دریافت می‌کند و این رژیم به دلیل برخورداری از حمایت‌های همه‌جانبه غرب از بودجه مالی بالایی برخوردار است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 25 آذر 1394


( کل صفحات : 6 )    1   2   3   4   5   6   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic