تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

هاشمی: بنا ندارم خود را برای ریاست خبرگان مطرح کنم

  ۲۹/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫هاشمی: بنا ندارم خود را برای ریاست خبرگان مطرح کنم‬‎

هاشمی‌رفسنجانی می‌گوید، بنا ندارد برخلاف قبل نامزد ریاست مجلس خبرگان شود.
وی در مصاحبه با سایت آفتاب و درباره ریاست خبرگان گفت: اولا فضای خبرگان در آینده با تغییر چند نفر مثل سابق خواهد بود که سالی دوبار اجلاس رسمی و در هر اجلاس چند سخنرانی داشتند. در مورد ریاست خبرگان هم هرگونه که نمایندگان خبرگان تصمیم بگیرند، انتخاب خواهد شد. من که فعلا بنا ندارم خودم را برای ریاست مطرح کنم. برای اینکه اولا الان در همین جا کارم بیش از ظرفیت وجودی من است و کارهای زیادی داریم. در آنجا نیاز نیست که انسان رئیس باشد و همین که در خبرگان باشم، خوب است. خبرگان کاری جاری آن‌گونه ندارد و فعلا سالانه 2 اجلاس دارد و معمولا هم سخنرانی‌های پیش از دستور است و برنامه خاصی ندارد. البته بعضی از کارها را دبیرخانه خبرگان در قم انجام می‌دهد. الحمدلله فضای خبرگان به خاطر حضور بیش از 84 عالم مجتهد خوب است. ولی اگر خدای نکرده زمانی لازم باشد که اقدامی شود، اگر حضور داشته باشم، خیلی با ریاست‌ فرق ندارد. البته باید ببینیم رقابت‌هایی که در آنجا هست، چگونه خواهد شد. باید اعتبار مجلس خبرگان حفظ شود.
پنجمین دوره مجلس خبرگان از روز چهارم خرداد در تهران آغاز به کار می‌کند.
در آخرین انتخابات ریاست مجلس خبرگان که 19 اسفند 93 برگزار شد، آیت‌الله یزدی با 47 رأی به ریاست انتخاب شد و هاشمی نتوانست بیش از 24 رأی کسب کند.
بنابر ارزیابی‌های اولیه، خبرگان فعلی به مراتب حزب‌اللهی‌تر و انقلابی‌تر از دوره چهارم است.


احتمال ریاست ‌هاشمی در خبرگان با هنجارشکنی‌ فائزه صفر شد

Image result for ‫هاشمی با فائزه‬‎
اکبر هاشمی رفسنجانی تا زمانی که در جوار خود و در خانواده خود، کسانی مانند «فائزه» را دارد که تبحرش در زدن «گل به خودی» است تا اطلاع ثانوی نیاز به هیچ دشمنی نخواهد داشت!


داریوش سجادی همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب نوشت: نشست جنجال‌برانگیز صبیه کبیره هاشمی با بهائیان و موج عظیم ترشروئی افکارعمومی و مراجع دینی بابت این اقدام سنت‌شکنانه در فرهنگ شیعه در حالی اتفاق افتاد که کمتر از ده روز به اجلاسیه خبرگان رهبری به منظور انتخاب ریاست این مجلس باقی مانده و اکبر هاشمی رفسنجانی طی این مدت طبق معمول با رویکرد «ناز و نیاز» از طریق رسانه‌های تحت امرش در حال مظنه و افکارعمومی‌سازی به منظور تصاحب کرسی ریاست این مجلس بود.
وی می‌نویسد: طی دو ماه گذشته رسانه‌های تحت امر هاشمی به ویژه روزنامه آرمان خود را هلاک کردند و از زمین و زمان با مقالات و گزارشات و مصاحبه‌های متعدد با جان‌نثاران هاشمی کوشیدند تا فضا را به نفع هاشمی و بسترسازی به منظور تصاحب کرسی ریاست خبرگان پنجم فراهم آوردند.
در این میان اقدام فائزه در نشست با بهائیان تمام داشته‌ها و بافته‌ها و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته بدین منظور را به باد داد تا اکنون و برخلاف انتظار، هاشمی در جلسه افتتاحیه خبرگان با چشم غره و نگاه پر غیظ و عبرت‌ خبرگان بابت گاف آقازاده مواجه شود و پیشاپیش عطای ریاست خبرگان را بر لقایش ببخشاید! در این میان وضعیت کمیک- تراژیک روزنامه آرمان بعد از آن همه جان‌نثاری حائز عبرت و ملامت است.

تهدید همزمان آمریکا و آل سعود

اسد نرود، کشتارها ادامه می‌یابد!

Image result for ‫آمریکا و عربستان و  اسد‬‎
همزمان با تهدیدات وزرای خارجه آمریکا و عربستان به قتل‌عام بیشتر مردم سوریه در صورت مخالفت با طرح برکناری «بشار اسد»، تروریست‌های تکفیری یک محله مسکونی شهر «حلب» را با گازهای سمی هدف قرار دادند.
«برکناری بشار اسد» بار دیگر شعار وزرای خارجه حامی تروریسم در مذاکرات مقدماتی بود که سه‌شنبه در «وین» برگزار شد و همین شعار باعث شد که مذاکرات نتیجه ندهد و زمان مذاکرات سوری- سوری مشخص نشود.
بحران سوریه دارای دو سطح بیرونی و درونی است و روند تحولات بر اساس یک تقسیم کار نانوشته به جلو می‌رود، به این ترتیب که، در داخل خاک سوریه نیروهای رزمی و تروریست‌ها با هم سرگرم نبرد هستند. اما، قرار است که سرنوشت سیاسی این کشور در بیرون از مرزها رقم بخورد و این مسئله اکنون دیگر بر کسی پوشیده نیست.
رجزخوانی‌های «جان کری» و «عادل الجبیر» وزرای خارجه آمریکا و عربستان در وین هم در همین چارچوب معنا پیدا می‌کند.
جان کری برای فضاسازی رسانه‌ای، مدعی شد که همه طرف‌ها با تشکیل حکومت انتقالی در سوریه موافق هستند. با توجه به اینکه منظور از پذیرش دولت انتقالی، موافقت با برکناری اسد است، معنای اظهارات وزیر خارجه آمریکا این است که حتی نمایندگان دولت سوریه هم با برکناری بشار اسد از پست ریاست جمهوری موافق هستند! که مشخص می‌شود حرف جان کری حرف بی‌ربطی است.
وزیر خارجه آمریکا سپس گفت که از همه اهرم‌های فشار در سوریه برای برکناری بشار اسد استفاده می‌کند. وی با زبان تهدیدآمیز افزود: اسد و حامیان وی بدانند که هرگز برنده این جنگ نخواهند بود و تا زمانی که بر ادامه جنگ اصرار دارند و توافق سیاسی را به بحث نمی‌گذارند، در امنیت نخواهند بود... حماقت در تشدید تنش‌ها می‌تواند به نابودی کامل سوریه و ایجاد مشکلات بزرگتر در منطقه و جاهای دیگر بینجامد.
این اظهارات کری که توسط خبرگزاری صدا و سیما مخابره شد، با اظهارات مشابه سابق وی فرق دارد و به نظر می‌رسد که آمریکا احتمالا خواب‌های بدتری را بر مردم مظلوم سوریه دیده است، خواب‌هایی که معمولا به دست تروریست‌های تکفیری یا همان مخالفان میانه‌رو! تعبیر می‌شوند.
«عادل الجبیر» هم تندتر از قبل حرف زد و در حالی که به خاطر موضع‌گیری تند واشنگتن، دلگرم‌تر از گذشته رجزخوانی می‌کرد، اظهار داشت: رئیس‌جمهور سوریه یا از راه مسالمت‌آمیز یا با زور، قدرت را ترک خواهد کرد... اگر نظام اسد به توافق‌های جامعه جهانی پاسخ مثبت ندهد، در آن صورت، ما دنبال طرح‌های جایگزین خواهیم بود و هر اقدامی که بتوان انجام داد، مورد بررسی قرار می‌دهیم!
الجبیر در این سخنان به افزایش حمایت نظامی از مخالفان (تروریست‌های تکفیری) دولت دمشق، به عنوان یکی از گزینه‌ها اشاره کرد. البته این گزینه‌ای است که طی روزهای اخیر به اجرا درآمده است و آل سعود به همراه مقامات آنکارا، تروریست‌ها را در استان حلب سوریه به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها از جمله تانک و موشک‌های موسوم به «میلان» مجهز کرده است.
در مجموع، لحن کلام وزرای خارجه آمریکا و عربستان به تنهایی نشان می‌دهد که تروریست‌ها در سوریه (و عراق) شرایط مساعدی ندارند و حتی سلاح‌های پیشرفته هم نمی‌توانند جلوی پیشروی‌های ارتش‌های سوریه و عراق و مبارزان مقاومت و بسیج مردمی را بگیرند.
در حال حاضر بیش از 90 درصد کمک‌های مالی و تسلیحاتی آمریکا و عربستان به تروریست‌ها از خاک ترکیه و با مساعدت کامل مقامات آنکارا صورت می‌گیرد.
در نشست وین نیز «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه این قضیه را به «مولود چاووش اوغلو»، همتای ترک خود متذکر شد.
اما، چاووش اوغلو در واکنش گفت که اگر مسکو بتواند حمایت ترکیه از تروریست‌های داعش را ثابت کند، او از پست خود استعفا خواهد داد.
حمله شیمیایی
همزمان با اظهارات تهدیدآمیز جان کری و عادل الجبیر در وین، شورشیان منطقه «شیخ مقصود» حلب را با گلوله‌های حاوی گاز سمی خفه‌کننده هدف قرار دادند!
یک منبع نظامی سوریه با اعلام این خبر، اظهار داشت که در حال حاضر نمی‌توان در ارتباط با شمار کشته‌ها یا زخمی‌ها آماری ارائه کرد.
به نظر می‌رسد که طی روزهای آتی حملات مشابه به مناطق مسکونی سوریه شدت یابد و سلاح‌های جدیدی که الجبیر حرفش را زد، احتمالا بخشی از آنها شیمیایی هستند.
علی‌رغم این تهدیدات و جنایات، پیشروی ارتش سوریه همچنان ادامه دارد و احتمالا طی روزهای آتی خبرهای خوشی را در مورد پیشروی ارتش سوریه و مقاومت در «خان طومان» و اتوبان دمشق- قنیطره خواهیم شنید. مثل دیروز که ارتش و نیروهای مقاومت توانستند منطقه «الحداده» در شمال «لاذقیه» را از لوث تروریست‌ها پاکسازی کنند.


مذاکرات کویت با کارشکنی سعودی‌ها متوقف شد

Image result for ‫مذاکرات کویت با کارشکنی سعودی‌ها متوقف شد‬‎
هیئت ریاض با بهانه‌های واهی و ادعای اینکه جنبش انصارالله به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل پایبند نیست! خود را ازمذاکرات صلح یمن در کویت کنار کشید.
به گزارش تسنیم، هیئت دولت مستعفی یمن موسوم به «هیئت ریاض» سه‌شنبه خود را از مذاکرات صلح یمن در کویت کنار کشید. «عبدالمالک المخلافی» معاون نخست‌وزیر و وزیرخارجه دولت فراری یمن، در توجیه این اقدام هیئت خود، گفته «جنبش انصارالله و نیروهای همپیمان آن به قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل پایبند نیستند!»
المخلافی در ادامه ادعاهای خود گفته که «کمیته انقلابی یمن نهادهای دولتی راتخریب کرده و مسئول اوضاع فاجعه‌بار یمن است.»
این مقام فراری یمن به یورش هوایی وحشیانه 14 ماهه عربستان که طی آن، بسیاری از زیرساخت‌ها نابود و شمار زیادی از مردم یمن کشته یا مجروح شده‌اند، اشاره‌ای نکرده است. ضمن اینکه ائتلاف سعودی که حامی هیئت ریاض است، از بدو آغاز آتش‌بس سازمان ملل، اقدام به نقض آن کرده است.
مذاکرات طرف‌های درگیر در یمن از 19 فروردین در کویت آغاز شده است و با کارشکنی هیئت ریاض (که با دستور آل سعود صورت گرفته) فعلا معلق شده است.
سعودی‌ها از شش فروردین 1394 حملات هوایی گسترده‌ای را علیه مردم مظلوم یمن آغاز کرده‌اند. برخی از کشورهای مرتجع عرب هم عربستان را در این حمله کمک می‌کنند.
واکنش یمن
اما، اظهارات المخلافی از جانب «هیئت ملی یمن» بدون جوانب نماند؛ «محمد عبدالسلام» سخنگوی این هیئت گفت: «دولت هادی (عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور فراری یمن) از قطعنامه 2216 سازمان ملل سوءاستفاده می‌کند و ما خواستار توافق سیاسی بین گروه‌های یمنی هستیم.» وی افزود: «حل (بحران یمن) جز از طریق توافق سیاسی درباره ریاست جمهوری و دولت امکانپذیر نیست. ما با تشکیل کمیته نظامی که یکی از اعضای آن، (کشور) متجاوز است، مخالف هستیم.»
المخلافی پس از ترک مذاکرات یمن در کویت، برای بازگشت هیئت ریاض به مذاکرات شش شرط را اعلام کرده و گفته بود که انصارالله باید این شرط‌ها را اجرا کند. پذیرش قطعنامه 2216 شورای امنیت، پذیرش طرح شورای همکاری خلیج‌فارس و پذیرش مشروعیت منصور هادی به عنوان رئیس جمهور از جمله شرط‌هایی است که هیئت ریاض پیش‌پای انصارالله گذاشته است. برخی از اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس عربستان را در حملات هوایی و زمینی به یمن همراهی می‌کنند.
سخنگوی هیئت ملی یمن این را هم گفت که عربستان مسئول اول و آخر همه حوادثی است که در یمن رخ می‌دهد.
«حمید رزق» عضو دیگر هیئت ملی یمن نیز گفت: «هیئت ریاض به دلیل ورشکستگی سیاسی و از دست دادن تمام برگه‌هایش در حال فرار رو به جلو است.» به گفته رزق، «هیئت ریاض هیچ اراده‌ای برای تحقق صلح ندارد.»
در همین حال، «اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، گفت که روند صلح یمن با چالش‌های زیادی مواجه شده است. وی خواستار حل اختلافات بر سر میز مذاکره شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395


شمار شهدای انفجارهای تروریستی بغداد به 100 تن افزایش یافت

۲۹/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫شمار شهدای انفجارهای تروریستی بغداد به 100 تن افزایش یافت‬‎
شمار شهدای انفجارهای تروریستی در پایتخت عراق به 100 نفر افزایش یافت. نیروهای امنیتی این کشور نیز برای جلوگیری از عملیات تروریستی مشابه به حال آماده‌باش درآمدند.
به گزارش ایسنا، شمار شهدای چهار انفجار تروریستی در شمال و جنوب و دیگر مناطق بغداد که دوشنبه روی داد، به حدود 100 نفر و تعداد مجروحان نیز به 190 تن افزایش یافته است داعش که مسئولیت این دو انفجار را بر عهده گرفته، در یکی دو هفته اخیر هم ده‌ها غیرنظامی عراقی را در پایتخت و مناطق جنوبی این کشور به خاک و خون کشیده است.
اما، با شروع موج جدید انفجارهای تروریستی شهری، نیروهای امنیتی عراق به حالت آماده‌باش درآمدند.
این حملات جدید همچنین باعث شده مردم عراق شفاف‌تر از قبل علیه عربستان موضع‌ بگیرند و این کشور را در جنایت داعش شریک بدانند. «عبدالعزیز المکی» تحلیلگر عرب در این باره گفته انفجارهای بغداد با تحولات جبهه‌های جنگ ربط مستقیم دارد و هرگاه نیروهای بسیج مردمی شکست‌های سنگینی را بر تروریست‌های تکفیری وارد می‌کنند، آنها نیز در شهرها مردم را با انفجار بمب هدف قرار می‌دهند.
همچنین «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران، انفجار تروریستی روز دوشنبه در بغداد را محکوم کرد.
آزادسازی الرطبه
خبر دیگر اینکه «هادی زریج» فرمانده پلیس استان الانبار اعلام کرده، نیروهای مسلح عراق شهر «الرطبه» در استان الانبار را به طور «کامل از اشغال تروریست‌های داعش خارج کردند. الرطبه در 310 کیلومتری شهر رمادی و در نزدیکی مرز اردن قرار دارد.
«صالح کرحوت» رئیس شورای استانداری الانبار هم آزادسازی الرطبه را به مردم عراق تبریک گفت و خواستار آغاز عملیات آزادسازی شهر «فلوجه» در استان الانبار شد.
در همین حال، «اکرم الکعبی» دبیر کل مقاومت اسلامی نجباء عراق اعلام کرد که عملیات آزادسازی فلوجه کلید زده شد.
سایر رویدادها
* نخست‌وزیر عراق از تغییرات در دستگاه اطلاعاتی این کشور خبر داد.
* رئیس پارلمان عراق در چارچوب قانون، دوره فعالیت پارلمان فعلی این کشور را تمدید کرد.نقشه بن سلمان برای کودتا علیه ولیعهد عربستان به روایت شاهزاده سعودی

Image result for ‫محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و محمد بن نایف ولیعهد عربستان‬‎
افشاگر معروف سعودی این‌بار زوایای جدیدی از دوئل محمد بن سلمان جانشین ولیعهد و محمد بن نایف ولیعهد عربستان را فاش کرده است.
گویا «محمد بن سلمان» وزیر دفاع سعودی نمی‌خواهد کوچکترین روزنه‌ای برای تنفس «محمد بن نایف» ولیعهد این کشور باز بگذارد. وزیر دفاع خام سعودی که تا قبل از به قدرت رسیدن پدرش به پادشاهی نه نامی از وی در رسانه‌ها بود و نه نشانی در سیاست‌های عربستان داشت، اکنون به مرد شماره یک در عربستان تبدیل شده است. وی قصد دارد به هر شکل ممکن پادشاه عربستان شود در حالی که طبق قانون این پست حق «محمد بن نایف» است. در این مسیر، شاهزاده افشاگر سعودی بار دیگر اطلاعاتی «ویژه» از نقشه‌های پسر پادشاه عربستان در راستای افزایش اختیارات خود و کاهش نفوذ ولیعهد به منظور برکناری وی در آینده منتشر کرده است.
به گزارش العالم، «مجتهد» در توییتر نوشته،  «محمد بن سلمان در راستای افزایش قدرت نظامی خود و کاهش اختیارات دیگران در این زمینه، تصمیم گرفته است تا نیروهای نخبه در ارتش و گارد و وزارت کشور را در یگانی واحد تحت نظارت خودش یکپارچه کند.» وی افزود: «بن سلمان قصد دارد تا اداره مبارزه با مواد مخدر را هم تحت مدیریت مستقل قرار دهد.» این افشاگر سعودی تاکید کرده که جانشین ولیعهد سعودی همچنین درصدد است تا پلیس آگاهی را با دستگاه اطلاعات در قالب مدیریتی واحد و مستقل جدا از وزارت کشور قرار دهد و همچنین نیروهای مرزی را به بهانه ناآرامی‌ها در مرزهای شمالی و جنوبی کشور، به ارتش منتقل کند.» به گفته مجتهد «این تصمیمات بیش از گارد ملی، وزارت کشور را هدف قرار داده است و شامل نیروهای ویژه و نیروهای وضعیت فوق‌العاده می‌شود تا به جز پلیس و دفاع مدنی و زندان‌ها، چیزی در اختیار «بن نایف» باقی نماند.» وی تاکید کرده که این اقدام‌ها مقدمه‌ای برای سلب تمام نفوذ و اختیارات ولیعهد است تا برکناری وی از وزارت کشور و سپس ولیعهدی و پرش به سمت تخت پادشاهی آسان گردد. بن سلمان تمام این نقشه‌ها را به اسم «اصلاحات» به پیش می‌برد!


با دستور پوتین صورت می‌گیرد
 احیای پایگاه نظامی دوران شوروی در کریمه برای مقابله با آمریکا

Image result for ‫احیای پایگاه نظامی در کریمه‬‎
روسیه یک هفته پس از اعلام استقرار تجهیزات سپر موشکی آمریکا در رومانی، برنامه بازسازی یک پایگاه راداری موشکی راهبردی دوران شوروی سابق در کریمه را رسما کلید زد.
آمریکا هفته گذشته با نادیده انگاشتن هشدارهای مکرر مسکو، استقرار یک مرحله اصلی از اجزای سامانه موشکی خود را در پایگاه نظامی «دوسلو» در رومانی (برجای مانده از دوران شوروی سابق) اعلام کرد که موجب واکنش فوری و منفی روسیه شد.حال از روسیه خبر رسیده که پوتین در واکنش به این اقدام ناتو، تصمیم گرفته پایگاه راداری خود در کریمه را که آن هم برجای مانده از دوران شوروی سابق است، احیا کند.
پایگاه خبری روزنامه ایزوستیا به نقل از یک مقام صنایع نظامی روسیه نوشته: «ایستگاه ردیابی موشکی دنیپر پس از بازسازی می‌تواند موشک‌های مافوق صوت، بالدار و بالستیکی پرتاب شده از دریای مدیترانه را ردیابی کند تا برای عملیات ردگیری استفاده شود. همچنین این پایگاه موشکی توان ردیابی موشکی روسیه را در منطقه جنوب غرب این کشور افزایش می‌دهد.» مقام صنایع دفاعی روسیه که نام وی اعلام نشده، افزوده است: «موشک تام هاوک آمریکایی که از دریای مدیترانه پرتاب شود، برای رسیدن به مسکو 120دقیقه زمان لازم دارد که این فرصت برای ردیابی و رهگیری توسط یگان ضد موشکی روسیه کافی است.»
کریمه پس از فروپاشی شوروی جزو خاک اوکراین شد و ایستگاه دنیپر نیز از 10 سال پیش به صورت متروکه درآمد. کریمه مارس 2014 بر اساس نتایج برگزاری یک همه‌پرسی مجددا به خاک روسیه پیوست. پوتین چند روز پیش گفته بود، طرح سپر موشکی آمریکا را خنثی می‌کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395
زمینه‌سازی آمریکا برای حمله نظامی به ونزوئلا
  ۲۹/ ۰۲ / ۱۳۹۵ 

Image result for ‫آمریکا برای حمله نظامی به ونزوئلا‬‎

رئیس جمهور ونزوئلا آمریکا را به برنامه‌ریزی سیستماتیک برای حمله نظامی به کشورش متهم کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، «نیکلاس مادورو» طی یک کنفرانس خبری با رسانه‌های بین‌المللی آمریکا را محکوم به «تعرض سیستماتیک بین‌المللی در مسائل سیاسی، ‌رسانه‌ای و دیپلماتیک» با هدف «زمینه‌سازی برای مداخله نظامی در این کشور متهم کرد.»
مادورو گفت: «برخی عوامل خارجی برای حمله به ونزوئلا آماده می‌شوند و در حال حاضر مشغول صحنه‌سازی خشونت هستند تا طرح آنها برای مداخله نظامی در ونزوئلا توجیه شود.»مادورو این را هم گفت که برخی رسانه‌های خصوصی، احزاب سیاسی و شخصیت‌ها این طرح‌ها را تأیید کرده و دنبال می‌کنند.گفتنی است برخی تحلیلگران معتقدند آمریکا در صدد است همان سیاست مداخله‌آمیزی را که درباره برزیل در پیش گرفته درباره ونزوئلا هم به کار گیرد.


طرح السیسی برای سازش با اسرائیل تازه‌ترین خیانت مصر به آرمان فلسطین

Image result for ‫طرح السیسی برای سازش با اسرائیل‬‎
رئیس‌جمهور مصر با دهن کجی به آرمان فلسطین گفت قاهره آماده است تا نقش میانجی را بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها بازی کند همانطور که معاهده صلح بین مصر و اسرائیل زمینه‌ساز یک صلح واقعی و مستمر شد!
عبدالفتاح السیسی روز دوشنبه طی سخنانی از  «صلح داغ» و «ازسرگیری روند مذاکرات بین فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها» صحبت کرد تا آنچه صهیونیست‌ها درباره وی می‌گفتند، برای همگان ثابت شود. صهیونیست‌ها السیسی را یک گنج استراتژیک خوانده‌اند!
روزنامه لبنانی الاخبار در این باره نوشته معنای «صلح داغ» السیسی «احیای ابتکار عمل صلح عربی» است که ملک عبدالله پادشاه وقت سعودی در نشست سال 2002 سران کشورهای عربی در بیروت برای تصویب آن تحت عنوان توافق صلح همه جانبه کشورهای عربی و اسرائیل تلاش زیادی کرد ولی ناکام ماند.
الاخبار خاطرنشان کرد: «باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا در ضیافت شامی که به‌تازگی برای خبرنگاران کاخ سفید ترتیب داد گفت در زمان حاضر ازسرگیری مذاکرات به اصطلاح صلح اسرائیلی و فلسطینی و «تشکیل دو کشور» سخت است «اما گویا السیسی می‌خواهد این صلح را به هر قیمتی ایجاد کند به‌ویژه اینکه به سعودی‌ها با بخشیدن دو جزیره راهبردی تیران و صنافیر اجازه داده است با اسرائیل هم مرز شود تا زمینه برای گسترش توافقنامه کمپ‌دیوید فراهم شود.»
السیسی خیانت را تا به آنجا رسانده که سخنان اخیر صهیونیست‌ها درباره اینکه جولان سوریه برای همیشه به آنها تعلق دارد و حتی کابینه صهیونیستی در داخل خاک اشغالی سوریه تشکیل جلسه داد را نادیده گرفته است.
مقامات سعودی هم به عناوین مختلف این پیام را به رئیس‌جمهور مصر داده‌اند که تحت هر شرایطی پشتیبان این ژنرال مصری هستند.
به نظر می‌رسد شتاب کشورهای عربی برای نزدیک شدن به اسرائیل و عادی شدن روابط با این رژیم افزایش یافته و مصر، سردمدار این حرکت خائنانه درصدد است با تحمیل مذاکرات سازش به این روند باز هم شتاب بیشتری بدهد. روز گذشته عبدالفتاح السیسی با جان کری وزیر خارجه آمریکا در قاهره دیدار و گفت‌وگو کرد.
استقبال اسرائیل از موضع نتانیاهو
از سوی دیگر خبر رسیده که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «اسحاق هرتزوگ» رئیس حزب اتحاد صهیونیست با استقبال از صحبت‌های رئیس‌جمهور مصر برای آنچه احیای فرایند سازش میان رژیم صهیونیستی و فلسطین خوانده شده، خود را برای سفر به این کشور آماده می‌کنند.
نتانیاهو در این باره گفته، ضمن تشکر از سخنان ژنرال السیسی از نحوه رهبری خاصی که به نمایش گذاشته دلگرم شده است.
تحلیلگران معتقدند که بر اقدامات السیسی و سخنان او همزمان با برگزاری مراسم شصت‌وهشتمین سالروز نکبت و تاسیس رژیم جعلی اسرائیل نامی جز «خیانت محض» نمی‌توان گذاشت.
این در حالی است که صهیونیست‌ها روزی نیست که فلسطینی‌های بی‌گناه را به خاک و خون نکشند و زنان و کودکان را قربانی مطامع و زورگویی‌های خود نکنند.خیانت السیسی در شرایطی صورت می‌گیرد که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در دیدار با یک هیئت اسرائیلی از آمادگی این تشکیلات برای مذاکرات با تل‌آویو درباره ترسیم مرزهای فلسطین و اراضی اشغالی خبر داد.
به نظر می‌رسد که خیانت‌ها به آرمان فلسطین پایانی ندارد و ملت مظلوم فلسطین از همه طرف با ظلم و خیانت مواجه شده است.
در همین رابطه «رامی حمدالله» نخست‌وزیر فلسطین نیز تاکید کرد که هماهنگی امنیتی بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی همانند گذشته ادامه دارد!
تحلیلگران از تشکیلات خودگردان فلسطین به عنوان بازوی امنیتی رژیم صهیونیستی در سرکوب مقاومت فلسطین نام می‌برند.نگاه اقتصادی غرب به تراژدی پناهجویان
گاردین: آوارگان 2 برابر آنچه هزینه‌شان شده بازخواهند گرداند!

Image result for ‫آوارگان سوری‬‎
نتایج یک تحقیق جدید که روزنامه انگلیسی گاردین آن را منتشر کرده نشان می‌دهد برخلاف آنچه درباره فشار پناهجویان بر اقتصاد کشورهای اروپایی گفته می‌شود، حضور پناهجویان در اروپا باعث رونق اقتصادی آنها می‌شود.
طی ماه‌های گذشته بسیاری از کارشناسان و رهبران اتحادیه اروپا با اشاره به هجوم ده‌ها هزار پناهجو به قاره سبز نسبت به فروپاشی اتحادیه اروپا هشدار داده‌اند. کشورهای اروپایی طی این مدت نشست‌های متعددی برای حل و فصل این بحران برگزار کردند اما هیچ کدام به نتیجه‌ای نرسیده است. در این میان گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه، هزینه بالای پذیرش پناهجویان عامل اصلی مخالفت‌ها با پذیرش آنهاست. اما اکنون خبر رسیده، این پناهجویان، نه تنها برای اروپا مضر نیستند بلکه برای آنها سودآور نیز هستند!
در همین راستا روزنامه گاردین دیروز (چهارشنبه) در گزارشی به قلم «پاتریک کینگ اسلو» نوشت: تحقیقات جامع در مورد تاثیر پناهجویان بر کشورهای میزبان حاکی از آن است پناهجویانی که سال گذشته وارد اروپا شدند، تقریبا دو برابر هزینه‌های صرف شده برای آنها را در پنج سال آتی پرداخت خواهند کرد.
به گزارش ایرنا، «فیلیپ لگارین» مشاور اقتصادی سابق رئیس کمیسیون اروپا نیز در این زمینه گفته: «پناهجویان فرصت‌های شغلی بیشتری را ایجاد خواهند کرد، تقاضای خدمات و تولید را افزایش خواهند داد و خلأ ناشی از کمبود نیروی کار را پر خواهند کرد و دستمزدهای آنها به تامین صندوق‌های بازنشستگی و منابع مالی دولتی کمک خواهد کرد.»
این مشاور اقتصادی خاطرنشان کرد: «هر چند حضور تعداد انبوه پناهجویان، بدهی‌های عمومی را به میزان تقریبا 69 میلیارد یورو در فاصله سال‌های 2015 تا 2020 افزایش خواهد داد، اما این پناهجویان در همان دوره زمانی به رشد 126/6 میلیارد یورویی تولید ناخالص داخلی کمک خواهند کرد.»
بر اساس این گزارش در بلندمدت پناهجویان به درآمدهای مالیاتی و ایجاد فرصت‌های شغلی کمک خواهند کرد. پناهجویانی که فرصت‌های شغلی را می‌گیرند، فرصت شغلی جدیدی ایجاد می‌کنند. وقتی آنها دستمزدهای خود را خرج می‌کنند تقاضا را برای افراد دیگری که تولیدکننده کالا و ارائه‌دهنده خدمات هستند، افزایش می‌دهند.
گفتنی است اروپایی‌ها پیش از این نیز با ربودن 10 هزار کودک فقط در آلمان، پول کلانی به جیب زدند. گفته شده این کودکان به دست باندهای فساد و قاچاق اعضای بدن افتاده‌اند!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395


پا جای پای اشرف پهلوی اما کمی عقب مانده‌تر!

۲۸/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫فائزه هاشمی، شبیه کج‌رفتاری‌های اشرف پهلوی‬‎

همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب معتقد است برخی رفتارهای هنجارشکن فائزه هاشمی، شبیه کج‌رفتاری‌های اشرف پهلوی است.
داریوش سجادی می‌نویسد: ظاهرا صبیه ارشد هاشمی رفسنجانی مبتلا به موود (Mood)  خود خاص‌بینی شده‌اند. دختری که دوست دارد ولو به قیمت دهان‌کجی به نُرم‌های جامعه خودش را متفاوت و سنت‌شکن و آوانگارد نشان دهد بدون آنکه از لوازم خاص بودن برخوردار باشد!
کسی که بدش نمی‌آید ادای «امیلی برونته» را درآورد اما به دلیل فقر بضاعت‌اندیشگی ماجرا به همان ادا درآوردن محدود می‌ماند. اداهایی که به دل نمی‌نشیند و عمق پیدا نمی‌کند و در حد همان ادا باقی می‌ماند. اشرف دو قلوی شاه هم به نوعی مبتلا به این سندروم بود اما با استعدادتر و تحمل‌پذیرتر از فائزه رفتار می‌کرد.
وی می‌افزاید: اداهای فائزه از آن جهت تصنعی و ناخوشایند است که در بطن خود حامل کنتراست و واجد ناروایی است. قدر مسلم آنکه نمی‌توان به بهانه مجالست با بهائیان از سنگر دفاع از حقوق‌بشر برای خود پوزیشن نوعدوستی و اخلاق‌گرایی جعل کرد و از سوی دیگر ابوی را همزاد و هم‌سان و هم‌تراز امیرکبیر به خورد خلق‌الله داد!
قدر مسلم آنکه امیری که تا زنده بود در کانون خصم و عداوت بهائیان بود و تاکنون در نقطه تنفر ایشان قرار دارد و امیری که فخر خود را درآوردن چشم فتنه بابیه و اعدام گسترده بهائیان می‌دانست! برای صبیه کبیره رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام چنان امیری و انتساب چنان امیری به ابوی منطقا نمی‌تواند پوزیشن نوعدوستی و بهائی‌نوازی مشارالیها را مسموع و مفهوم و مقبول کند!

 

فائزه هاشمی سرپل ارتباط حامیان بهائیت با هاشمی

Image result for ‫فائزه هاشمی سرپل ارتباط حامیان بهائیت با هاشمی‬‎
یک سایت خبری نزدیک به اصلاح‌طلبان با ادعای اینکه فائزه هاشمی آدم مهمی نیست خواستار نادیده گرفتن رسوایی اخیر وی در دیدار با یکی از سران بازداشتی شبکه صهیونیستی بهائیت شد.
خبر آن‌لاین می‌نویسد: هیچ آدمی ملاقات چند روز پیش فائزه هاشمی با عضو گروهک صهیونیستی بهائیت و انتشار عکس آن را نمی‌پسندد. قاطبه مردم متدین هم که این فرقه گروهکی کافر را دشمن دین و وطن‌شان می‌دانند از این ملاقات ناراحتند. خانم فائزه هاشمی یک دوره نماینده مجلس بوده. مدتی هم یک روزنامه داشته. روزگاری برای دوچرخه‌سواری بانوان هم فعالیت داشته. چندصباحی هم به دلیل نشر اکاذیب و توهین و... زندان رفته. دیگر چه؟ جامعه پر است از این افرادی که روزی کاره‌ای بوده‌اند و الان کنج‌دنجی نشسته‌اند و کسی هم یادشان نمی‌کند. خانم فائزه هاشمی اصلا در سپهر سیاسی و اجتماعی این مملکت چه نقشی داشته و دارد؟ در کجای معادلات سیاسی کشور به حساب می‌آید؟ از چه درجه فرهیختگی برخوردار است؟ و خلاصه اینکه کیلویی چند است؟
خبر آن‌لاین می‌افزاید: عکس فائزه و آن جماعت بهایی را چه کسی پخش کرده؟ به این موضوع فکر کرده‌اید؟ آن را خود بهایی‌ها منتشر کرده‌اند. که چه بشود؟ معلوم است. دنبال‌ این‌اند که بگویند ما هستیم. برای اثبات اینکه بگویند ما هستیم انتشار یک عکس، حتی با فائزه هاشمی برایشان کافی است. اگر ما رسانه‌ها آن عکس را منتشر نمی‌کردیم و اصلا بهش محل نمی‌گذاشتیم، الان مجبور نبودیم پای این همه سخنران و صاحب‌نظر و شخصیت خرد و کلان را وسط بکشیم تا رفتار یک چهره دست صدم سیاسی را محکوم کنیم. عجب رودستی خوردیم ما رسانه‌چی‌ها و عجب پاس گلی دادیم به بهایی‌هایی که اتفاقا آنها هم در سپهر سیاسی و اجتماعی ما عددی نیستند(!)
خبر آن‌لاین البته تجاهل‌العارف کرده وگرنه فائزه هاشمی از یک سو عضو مرکزیت حزبی است که شریک اصلی دولت محسوب می‌شود و از سوی دیگر دختر آقای هاشمی‌رفسنجانی است که واسطه می‌شود تا گروهک انجمن دفاع از مطبوعات به سرکردگی عیسی سحرخیز را به ملاقات هاشمی ببرد و با هم عکس یادگاری بگیرند و منتشر کنند، سحرخیزی که هم تصریح کرد، «اغلب اصلاح‌طلبان برخلاف اول انقلاب هیچ علاقه‌ای به آقای خمینی ندارند» و هم با حمایت صریح از بهائیت مدعی شد آنها باید بتوانند حتی نامزد انتخابات بشوند.
از قبل همین کانال‌کشی و سرپل‌ها بود که انگلیسی‌ها ماه‌ها و سالها مهدی و فائزه هاشمی را به بهانه تحصیل و رسیدگی به شعبه آکسفورد دانشگاه آزاد (!) و... تر و خشک کردند و مهره پلیدی مانند عبدالحسین هراتی (توهین‌کننده به امام خمینی«ره») سر از حلقه مشاوران خاص هاشمی درآورد.
بله فائزه هاشمی شخصا آدم بی‌ارزش و یک تفاله سیاسی تمام عیار است اما باید توجه داشت که میوه گندیده داخل یک سبد می‌تواند تمام آن سبد را به عفونت بکشاند چنان که درباره برخی اعضای خانواده آقای هاشمی شاهدیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395


کماندوهای دریایی قسام ،کابوس تازه رژیم صهیونیستی

  ۲۸/ ۰۲ / ۱۳۹۵


Image result for ‫کماندوهای دریایی قسام‬‎
تحلیلگر مسائل نظامی اسرائیل اعتراف کرد ورود کماندوهای دریایی قسام به معرکه خواب راحت را از چشمان صهیونیست‌ها گرفته است.
«امیر بوحبوط» به نقل از برخی منابع صهیونیستی گفت اسرائیل نگران درگیری‌ها و برخوردها میان نیروی دریایی این رژیم و فلسطینیان به ویژه کماندوهای دریایی قسام است و این مسئله آرامش را از صهیونیست‌ها گرفته است.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه صهیونیستی «واللا»، منابع صهیونیستی اعلام کرده‌اند که رژیم صهیونیستی اخیرا محدوده مجاز فعالیت ماهیگیران فلسطینی در سواحل غزه را از 6 مایل به 9 مایل افزایش داده است و احتمال می‌رود که رهبران حماس از این مسئله برای افزایش فعالیت‌ها و عملیات‌های دریایی خود استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرده که نیروی دریایی اسرائیل معتقد است حماس در مرحله پس از جنگ 51 روزه غزه در تابستان سال 2014 شیوه اجرای عملیات‌های خود را تغییر داده است و فایل‌های تبلیغاتی قسام نشان می‌دهد که این جنبش تصمیم به انتقال جنگ‌ها به داخل فلسطین اشغالی گرفته است و در همین راستا، شیوه‌های نفوذ کماندوهای خود به سواحل فلسطین اشغالی و حمله به کشتی‌ها را در دستور کار خود‌ قرار داده است.گفتنی است در جریان جنگ 51 روزه غزه نیز عملیات دریایی موفقی از سوی رزمندگان حماس به ویژه در جریان حمله به سواحل پایگاه «زیکیم» اجرا شد که صهیونیست‌ها تصمیم گرفتند برای مقابله با این عملیات دریایی آموزش نظامی با حضور یگان‌های مختلف برگزار کنند.
اردن به محاصره‌کنندگان‌غزه‌پیوست
دیده‌بان حقوق بشر سازمان ملل اما اعلام کرده که اردن بیش از یک سال است با مانع تراشی‌های زیاد برای مردم غزه،‌ اجازه ورود به اردن برای عزیمت به کشور دیگر را نمی‌دهد.
درحالی که مردم غزه حدود 10 سال است که تحت شدیدترین محاصره دریایی، زمینی و هوایی از سوی رژیم صهیونیستی قراردارند و در فقر و محرومیت شدیدی به سر می‌برند اردن هم به جمع محاصره‌کنندگان غزه پیوسته و این کشور با صادر نکردن مجوز رفت و آمد برای ساکنین این باریکه حتی بیماران و دانشجویان بر وخامت این محاصره افزوده است.
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ناظران حقوق بشر در سازمان ملل در جدیدترین گزارش خود ضمن اشاره به اقدام غیر انسانی اردن از این کشور خواسته تا هر چه زودتر مسافرت فلسطینان از غزه به کشور سوم را تسهیل کند.گفتنی است اردن با نوار غزه مرز زمینی ندارد لیکن به واسطه حضور سه میلیون آواره در اردن که بسیاری از آنان را خانواده‌های آوارگان فلسطینی در غزه تشکیل می‌دهند، رفت و آمد اهالی غزه به اردن در مقیاس زیادی صورت می‌گیرد.مصر نیز با کنترل گذرگاه رفح تنها راه تنفسی یک میلیون و800 هزار انسان بی‌گناه راه غزه را به خارج مسدود کرده است.این درحالی است که سازمان امدادرسانی بشردوستانه ترکیه نیز اعلام کرده که 80 درصد مردم غزه در فقر به سرمی‌برند و 50 درصد نیز بیکار هستند که این در نتیجه 10 سال محاصره ظالمانه صورت گرفته است.صندوق کودکان سازمان (یونیسف) نیز در گزارشی نوشته، طی سه ماهه نخست سال جاری میلادی 25 کودک فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.
از سوی دیگر مرکز آمار فلسطین با ارائه آماری از اوضاع معیشتی مردم فلسطین اعلام کرد که با گذشت 68 سال از فاجعه اشغال فلسطین، رژیم صهیونیستی 85 درصد از سرزمین تاریخی فلسطین را تحت کنترل خود در آورده است. پای آژانس امنیت ملی آمریکا هم‌ به شکنجه زندانیان گوانتانامو باز شد

Image result for ‫امنیت ملی آمریکا شکنجه زندانیان گوانتانامو‬‎

اسناد جدیداً افشاشده از سوی «ادوارد اسنودن»، پیمانکار اسبق سازمان «سیا» نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا هم سیا را در شکنجه زندانیان گوانتانامو و عراق همراهی کرده است.
بازداشتگاه گوانتانامو نام زندانی است در خلیج گوانتانامو در جنوب شرقی جزیره کوبا که در اختیار ارتش آمریکا قرار دارد. این پایگاه طبق قرارداد بین آمریکا و کوبا، از سال ۱۹۰۳ در اجاره نیروی دریایی آمریکا بوده و اگرچه پس از انقلاب کوبا در دهه ۱۹۵۰، دولت آن کشور خواستار لغو این اجاره نامه شد، اما آمریکا با این درخواست موافقت نکرده است. در پی حملات ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ دولت آمریکا اعلام کرد بازداشتگاهی را در این پایگاه ایجاد کرد تا کسانی را که در ارتباط با اقدامات تروریستی در نقاط مختلف جهان بازداشت می‌شوند، در این محل زندانی کند.رفتار غیرانسانی و وحشیانه  با زندانیان در گوانتانامو اما انتقادات زیادی را متوجه آمریکا و سیا کرد و برغم اعتراضات گسترده و همچنین قول اوباما مبنی بر بسته شدن گوانتانامو، این زندان هنوز باز است و حدود 80 نفر بدون محاکمه در آن در  اسارت به سر می برند. حال اما ادوارد اسنودن پیمانکار سابق سیا اسناد جدیدی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد آژانس امنیت ملی آمریکا نیز سیا را در شکنجه زندانیان گوانتانامو همراهی کرده است.
اسناد جدیدی که اسنودن فاش کرده نشان می‌دهد، «این آژانس در پایگاه‌های نظامی که زندانیان نگهداری و شکنجه می‌شده‌اند، نیرو استخدام کرده و با هماهنگی بازجویان، از زندانیان اطلاعات جمع‌آوری می‌کرده است. اسناد داخلی «آژانس امنیت ملی آمریکا» نشان می‌دهد پرسنل این سازمان در زمانی که زندانیان در «گوانتانامو» تحت شکنجه‌های بی‌رحمانه قرار گرفته‌اند، در این زندان مستقر بوده‌اند.»
مطابق این گزارش، سازمان «مدیریت اطلاعات سیگنال»  (سازمانی متشکل از نیروهای ارتش، نیروی دریایی و نیروی هوایی آمریکا و با مأموریت نظارت بر ارتباطات نظامی سایر کشورها) در یک تبلیغ درون‌سازمانی از نیروهایش خواسته بود به بازجویی‌ها در زندان گوانتانامو ملحق شوند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395
افسر سابق پنتاگون:
حملات 11 سپتامبر کار مشترک سیا، موساد و ریاض بود
     ۲۸/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫حملات 11 سپتامبر کار مشترک سیا، موساد و ریاض بود‬‎
به گفته افسر سابق پنتاگون حادثه 11 سپتامبر، توطئه‌ای برنامه‌ریزی شده از سوی سیا، موساد و ریاض برای حمله به کشورهای اسلامی بود.
در هفته‌های اخیر رسانه‌های خبری نوشتند تنشی بین آمریکا و عربستان در مورد نقش ریاض در حادثه 11 سپتامبر به وجود آمده است. حتی گزارش شد که ریاض، واشنگتن را در مورد انتشار اسناد مربوط به نقش عربستان در این حادثه تهدید کرده است. اما از سال 2001 که این حادثه اتفاق افتاده، همواره این فرضیه به طور جدی مطرح بوده که این ماجرا توسط خود آمریکا طراحی شده است تا بهانه‌ای برای حمله به کشورهای اسلامی به دست بیاورد. اکنون یکی دیگر از اسناد به شکل اعتراف یک افسر وقت پنتاگون در مورد این فرضیه منتشر شده است. افسر سابق بخش «جنگ روانی» ارتش آمریکا اعتراف کرده «حملات 11 سپتامبر نتیجه هماهنگی موساد، سازمان جاسوسی سیا و عربستان بود». به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «اسکات بنت» درباره علت مخالفت دولت آمریکا با انتشار اسناد مربوط به دست داشتن دولت عربستان در حملات 11 سپتامبر در آمریکا گفت: «باید توجه داشت پنهان کردن و سرپوش گذاشتن بر جرم بدتر از خود جرم است. ما هم اکنون در عصری زندگی می‌کنیم که فناوری‌های اطلاعات و اینترنت و رسانه‌های جایگزین به راحتی دسترسی ما را به اطلاعات و تحلیل‌ها فراهم می‌کند. بر این اساس هر کسی که صادقانه و بی‌طرفانه و با زیرکی قضاوت کند، اصلا نمی‌تواند روایت دولت آمریکا را از حملات 11 سپتامبر قبول کند. تمام تحلیل‌ها و اطلاعات و شواهد نشان می‌دهد حملات 11 سپتامبر نتیجه هماهنگی میان سیا، موساد و عربستان بوده و در واقع کار خودی‌ها بوده است تا آنچه را که جنگ آمریکا علیه تروریسم در خاورمیانه خوانده می‌شود، توجیه کند و راه را برای حمله این کشور به عراق و افغانستان و اشغال این کشورها باز کند.»  این افسر سابق آمریکایی در ادامه می‌گوید: «در واقع هدف آمریکا ایجاد دموکراسی به شیوه خودش در این کشورها و روی کار آوردن حکومت‌های فرمانبر و استعمار این کشورها بوده، در این میان عربستان ابزار خوبی برای این منظور بود زیرا به راحتی از موساد و سیا فرمانبرداری می‌کرد. «اسکات بنت» در پایان اعلام کرده «برخی از هواپیماربایان با گذرنامه‌های سیا وارد آمریکا شده بودند. حتی برخی از آنها در پایگاه‌های نظامی آمریکا آموزش دیده بودند. من شخصا یکی از آنها را به نام «عبدالله عزیز» می‌شناسم که تبعه عربستان بود و با «رودی جولیانی»(شهردار وقت نیویورک) ارتباط داشت و برای او حساب بانکی در سوئیس باز کرده بودند. من این مسئله را به ارتش و سنا و کنگره گزارش کرده بودم اما هیچ کدام از آنها حاضر نشده بودند کاری بکنند.»واقعه 11 سپتامبر به نماد دروغگویی آمریکا تبدیل شده و بسیاری از محققین و مهندسین آمریکایی با ارائه صدها سند و دلیل اعلام کرده‌اند که این اتفاق ساختگی بوده است. سایت «محققان حامی واقعیت و عدالت درباره 11 سپتامبر» یکی از رایج‌ترین روایت‌های مستقل درباره 11 سپتامبر را توضیح داده است. بنابر این گزارش، تخریب کامل برج‌های مرکز تجارت جهانی، به خاطر برخورد هواپیماهای مسافربری با آن‌ها نبوده، بلکه بر اثر مواد منفجره‌ای بوده است که از قبل در این ساختمان‌ها جاگذاری شده و هنگام برخورد هواپیماها چاشنی آن‌ها را نیز فعال کرده‌اند تا تمام ساختمان فرو بریزد.منابع یمنی: هدف آمریکا از طرح تجزیه ارتش یمن‌ تکرار سناریوی عراق است

Image result for ‫منابع یمنی: هدف آمریکا از طرح تجزیه ارتش یمن‌ تکرار سناریوی عراق است‬‎

منابع یمنی اعلام کردند، ائتلاف آمریکایی سعودی فعال در یمن به دنبال اجرای طرح پل برمر، دیپلمات آمریکایی در عراق برای یمن هستند. برمر با تجزیه ارتش عراق، این کشور را به ورطه نابودی کشاند.
ائتلاف سعودی  پس از ناکامی در رویارویی مستقیم با انقلابیون یمن اکنون به دنیال پیروزی در این نبرد به شکل‌های دیگری است.  در این ارتباط یک منبع یمنی اعلام کرد، نمایندگان هیئت ریاض در مذاکرات صلح یمن در کویت به نماینده سازمان ملل پیشنهاد داده‌اند، نیروهای مسلح و دستگاه امنیتی در یمن کاملا منحل و از نو ساخته شود. به گزارش فارس، هیئت ریاض در واقع دیدگاهی مشابه طرح  «پل برمر» اولین حاکم غیرنظامی آمریکا در عراق دارد که پس از اشغال این کشور در سال 2003 به اجرا گذاشته شد طبق این طرح، ارتش یمن تجزیه شده و به نظامیان مرخصی نامحدود داده می‌شود. مسئله‌ای که دقیقاً در عراق رخ داد و... منابع یمنی نزدیک به فضای مذاکرات کویت این خبر را تایید کرده‌اند اما اعضای هیئت‌های میهنی و ریاض چیزی درباره ماهیت این پیشنهاد و موضع سازمان ملل و هیئت صنعا در این باره بیان نکرده‌اند. ناظران معتقدند این پیشنهاد در راستای توطئه  ائتلاف آمریکایی سعودی برای نابودی نیروهای مسلح یمن است که از دیرباز طراحی کرده و تجاوز یک سال اخیر ائتلاف عربی نیز همین هدف را دنبال کرده بود. پس از تجاوز آمریکا به عراق در سال 2003 و نابودی ارتش این کشور، عراق بیش از یک دهه است که به دلیل نابود شدن زیرساخت‌های نظامی‌اش گرفتار ناامنی و تروریسم است. کارشناسان یکی از مهمترین دلایل این امر را، نابودی حساب شده ارتش عراق توسط آمریکا می‌دانند.از سوی دیگر، سرهنگ «عباس ابراهیم»، یک مسئول اطلاعاتی یمن، واقعیت انفجارهای جنوب یمن را نیز «نمایشنامه‌ای» خوانده که برای نشان دادن چراغ سبز به نظامیان اشغالگر آمریکا و توجیه حضور آنها در خاک یمن به اجرا گذاشته شده است. وی تاکید کرد: «داعش و القاعده با برعهده گرفتن مسئولیت انفجارهای اخیر در یمن ادعا می‌کنند که ده‌ها تن از کفار را کشته‌اند در حالی که هرگز آمریکایی‌های حاضر در المکلا، عدن، لحج و شبوه  هدف این حملات نبوده‌اند، بنابراین این سوال مطرح می‌شود که چگونه گروه‌های تکفیری کفار را رها کرده و مردم بی‌گناه را می‌کُشند؟» این فرمانده امنیتی یمن با بیان اینکه انفجارهای یمن واقعیت گروه‌های تروریستی را برملا کرده است، گفت:» آمریکا با حمایت از تروریست‌ها آنها را بهانه‌ای برای اشغال کشورها قرار می‌دهد.» وی این نقشه آمریکا را «عادی» و «قابل پیش‌بینی» توصیف و تاکید کرد: «وضعیت عراق، افغانستان و اخیرا هم سوریه و لیبی نمونه‌هایی از اشغالگری آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم است.»
 دفاع سازمان ملل از تروریست ها
از سوی دیگر، «ماجد الغزلی»، تحلیلگر سیاسی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا ضمن انتقاد از مواضع سیاسی فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن در جریان مذاکرات کویت اظهار داشت:» موضع گیری‌های جانبدارانه «ولد الشیخ» همه امیدها را برای حل بحران یمن بر باد می‌دهد.» وی با اشاره به دفاع تمام قد «اسماعیل ولد الشیخ» در مذاکرات کویت از تروریست‌های یمن، گفت: «مواضع سیاسی فرستاده سازمان ملل با سیاست‌های عربستان و آمریکا همخوانی دارد و همین قضیه مانعی در مسیر پیشرفت مذاکرات است.» از سوی دیگر ناظران و تحلیلگران بین‌المللی نیز جانبداری فرستاده ویژه سازمان ملل از دیدگاه هیئت ریاض در مذاکرات کویت را تقبیح کردند. تحلیلگران بین‌المللی نیز معتقدند، رفتار و مواضع فرستاده ویژه سازمان ملل هرگز در راستای منافع یمنی‌ها و تامین آینده‌ای روشن برای کشورشان نیست.
آتش زدن پرچم آمریکا
و اسرائیل
خبر دیگر اینکه، یمنی‌های ساکن شهر «ذمار» در جنوب این کشور در اعتراض به حضور نیروهای آمریکایی و همکاری اسرائیل با ائتلاف سعودی در حمله به مناطق جنوبی یمن، تجمع مسلحانه برگزار و بر آمادگی خود برای شرکت در بسیج مردمی تاکید کردند. شبکه تلویزیونی «المسیره» یمن گزارش داد که ساکنان شهر ذمار، پرچم آمریکا و اسرائیل را آتش زدند و حضور نیروهای آمریکایی در پایگاه «العند» و دیگر مناطق جنوبی یمن را رد کردند. خشم یمنی‎ها روز به روز همزمان با ورود نیروهای آمریکایی به جنوب یمن و ادامه نقض آتش بس توسط عربستان بیشتر شده است. جنوب یمن طی روزهای اخیر در پی اعلام ائتلاف سعودی درباره سیطره نیروهای اماراتی بر شهر «المکلا» و دیگر مناطق جنوبی یمن  نه تنها رنگ و روی آرامش را به خود ندیده است، بلکه شاهد ترور و عملیات انتحاری و انفجاری پیاپی با مسئولیت داعش بوده است. نیروهای آمریکایی نیز اخیراً وارد جنوب یمن شده‌اند. معترضان در تظاهرات «ذمار» اعلام کردند آمریکا مادر تروریست‌ها است.


۶۹ شهید و ۱۰۰مجروح بر اثر ۴ انفجار تروریستی در بغداد

Image result for ‫۴ انفجار تروریستی در بغداد‬‎

انفجار‌های تروریستی جداگانه در دو منطقه پایتخت عراق، ۶۹ شهید و بیش از ۱۰۰ مجروح برجای گذاشت.
به گزارش راشاتودی، تروریست‌ها دیروز با انفجار انتحاری و انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در شمال و جنوب بغداد، غیرنظامیان را هدف قرار دادند. انفجار در شمال بغداد و در منطقه «الشعب» خونین‌تر بود و به تنهایی جان ۳۹ غیرنظامی را گرفت. این انفجار که به شیوه انتحاری صورت گرفت، حدود 70 مجروح نیز برجای گذاشت.دیروز همزمان در یک منطقه مسکونی جنوب بغداد نیز یک خودروی بمب‌گذاری شده منفجر شد و به شهادت هشت نفر و جراحت ۲۵ تن دیگر انجامید.
سومین انفجار که ساعاتی پس از این دو انفجار رخ داد، بر اثر خودروی بمب‌گذاری شده در شهرک الصدر در شرق بغداد صورت گرفت که در پی آن 19 نفر شهید و 25 نفر دیگر زخمی شدند.
انفجار چهارم نیز در محله الامین در شرق بغداد رخ داد، این در حالی است که یک منبع امنیتی عراق صحت خبر این انفجار را رد کرد
گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت. این گروه تروریستی هفته گذشته در مناطق  مختلف بغداد و حومه آن، دست به حملات تروریستی مشابهی زده و جان حدود 100 نفر را گرفته است.
عملیات نیروهای دولتی
به گزارش تسنیم، نیروهای مسلح عراق متشکل از بسیج مردمی، عشایر و نظامیان ارتش طی عملیاتی در شمال‌غرب منطقه «البغدادی» واقع در استان «الانبار»، سه روستا را از کنترل داعش خارج کردند.
نیروهای دولتی در شهرستان «تل‌ عفر» (شمال عراق) هم طی عملیاتی، یک تونل 500 متری داعش را منهدم کردند. تروریست‌ها از این تونل برای حمل تسلیحات استفاده می‌کردند. طی دیروز در مناطق مختلف شمال عراق نیز ده‌ها تروریست در حملات هوایی و یا زمینی ارتش عراق به هلاکت رسیدند.
تحولات سیاسی
خبر دیگر اینکه «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق، در منزل «سلیم الجبوری» رئیس پارلمان این کشور با نمایندگان فراکسیون‌های اهل تسنن مجلس عراق دیدار و آخرین تحولات سیاسی و امنیتی این کشور را با آنها در میان گذاشت.
پیش از این، برخی نمایندگان حضور خود در مجلس را به برآورده شدن خواسته‌های آنها مثل افزایش بودجه مربوط به آوارگان، مشروط کرده بودند.مدتی است که اوضاع سیاسی عراق سر و سامانی ندارد. تحصن شماری از نمایندگان مجلس و تظاهرات خیابانی طرفداران جریان «صدر» به بهانه مخالفت با ترکیب کابینه جدید عبادی، علت این بی‌سر و سامانی است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395
با اعلام انحراف این جنبش
راشد الغنوشی، نفر دوم اخوان‌المسلمین از این جنبش جدا شد
    ۲۸/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫راشد الغنوشی‬‎
«راشد الغنوشی» رهبر حزب «النهضه» تونس اعلام کرده از جماعت اخوان‌المسلمین به دلیل اشتباهات بسیار مثل اتحادیه با گروه های تروریستی کناره‌گیری کرده است.
راشد الغنوشی در نامه‌ای حماسی که برای نشست جهانی اخوان‌المسلمین در ترکیه فرستاده، علت جدایی خود از اخوان‌المسلمین را «اشتباهات زیاد» این جماعت عنوان کرده است.
الغنوشی که از او به عنوان نفر دوم اخوان‌المسلمین در سطح جهان نام برده می‌شددر این نامه بر تونسی بودن خود و وطن‌دوستی‌اش تاکید کرده و در عوض اخوان‌المسلمین را به دلیل اشتباهاتشان به باد انتقاد گرفته است. وی تاکید کرده: «به هیچ کس اجازه نمی‌دهم مرا از تونسی بودنم جدا کند، چرا که تونسی بودنم را فراتر و بدتر از هرچیز دیگر می‌دانم.»
الغنوشی خاطرنشان کرد: راه اخوان المسلمین  اشتباه بود و مصیبت‌های زیادی را بر سر منطقه آورد. آنان واقعیات را ندیده و اساس کار خود را بر رویاها و توهمات بنا کردند.»
در این نامه همچنین آمده «جماعت اخوان‌المسلمین ملت‌ها و قدرت‌هایشان را به حساب نیاورده بلکه بالعکس با سازمان‌های تروریستی متحد شده‌اند و دست به کارهایی زده‌اند که برای مردم هیچ سودی نداشته است.
الغنوشی افزوده:‌ «اخوان‌المسلمین شبیه همان نظام های حاکم عمل کرده و حتی علیه ملت به خشونت متوسل شده است و بهتر است به خاطر خدا به واقعیات اعتراف کنید و هر کشور و میهنی را به اهلش واگذار نمایید.»هدف از ایجاد داعش به روایت المیادین
غرب به دنبال تکمیل توافقنامه سایکس - پیکو در منطقه است

Image result for ‫غرب به دنبال تکمیل توافقنامه سایکس - پیکو در منطقه است‬‎
کارشناسان سیاسی و تحلیلگران منطقه‌ای با توجه به تحولات خطرناک حاکم بر منطقه اعلام کردند موافقت‌نامه صد ساله «سایکس-پیکو» تکمیل نشده و احتمال دارد منطقه شاهد تقسیم‌بندی‌های جدیدی شود.
16 مه (27 اردیبهشت ) مصادف بود با صدمین سالروز توافق‌نامه «سایکس-پیکو» که به موجب آن امپراتوری عثمانی تجزیه شد. این توافق‌نامه به تقسیم سوریه، عراق، لبنان و فلسطین میان فرانسه و انگلیس منجر شد. این مناطق قبل از آن تحت کنترل ترک‌های عثمانی بودند.سایکس -پیکو زخم عمیقی بر پیکره امت اسلامی وارد کرد و مقدمه‌ای شد برای ایجاد رژیم جنایتکار صهیونیستی در قلب جهان اسلام حال شبکه خبری «المیادین» لبنان، در گزارشی به پیامدهای این پیمان پرداخته و با اشاره به بحران‌های حاکم بر منطقه، آن را تکمیل نشده دانسته است!
بر اساس این گزارش، توافقنامه مذکور که با هدف ایجاد دولت صهیونیستی در داخل فلسطین ایجاد شده بود و قصد داشت با گسترش نفوذ خود و اشغال اراضی بیشتر کنترل منطقه غرب آسیا را به دست بگیرد، با ظهور گروه‌های مقاومت، بویژه حزب الله لبنان به این خواست خود نرسید.
المیادین گزارش داد، کارشناسان مسائل منطقه‌ای و سیاسی معتقدند، غرب و رژیم صهیونیستی، گروه‌های مقاومت و جنبش‌های آزادی بخش را مانع رسیدن به خواسته‌های خود دیدند، برای همین با نقشه‌های برنامه‌ ریزی شده، پای تروریست‌هایی مثل داعش را به منطقه باز کردند تا بتواند با تضعیف گروه‌های مقاومت، به خواسته خود برسند و سایکس پیکوی جدیدی را به منطقه تحمیل کنند
این شبکه خبری به نقشه‌ای که روزنامه نیویورک تایمز یک سال پیش منتشر کرده بود هم اشاره می‌کند که در آن کشورهای عراق، سوریه، اردن، یمن و عربستان براساس دین و فرقه، به 30 دولت تقسیم می‌شوند! بر اساس این گزارش، کشورهای غربی به منظور تحمیل سلطه سیاسی خود و استفاده از منابع انرژی در این منطقه در طولانی مدت، اقدام به اعمال چنین توافق‌نامه‌ای کردند تا منطقه هرگز به ثبات سیاسی نرسد.ظاهرات و اعتصاب مردم فرانسه، انگلیس و یونان در اعتراض به بحران اقتصادی

Image result for ‫تظاهرات و اعتصاب مردم فرانسه، انگلیس و یونان در اعتراض به بحران اقتصادی‬‎

بحران اقتصادی و اجرای سیاست‌های ریاضتی سختگیرانه بار دیگر کارگران و کارمندان را در فرانسه، انگلیس و یونان به تظاهرات و اعتصاب کشانده است.
در انگلیس معترضان در قلب تجاری لندن به منظور نشان دادن اعتراض خود به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت و وضع نامناسب زندگی کارگران کم درآمد و پایین بودن حداقل دستمزدها تظاهرات کردند. در لندن حداقل دستمزدی که برای گذران زندگی تعیین شده، حدود 10 پوند برای هر ساعت است، با وجود این بسیاری از کارگران هنوز کمتر از این مقدار دستمزد دریافت می‌کنند.
در یونان نیز معترضان  به افزایش مالیات و کاهش حقوق بازنشستگی در خیابان‌های شهر آتن راهپیمایی کردند تظاهرکنندگان، پارچه‌نوشته‌هایی به همراه داشتند که روی آن شعارهایی علیه ریاضت اقتصادی و منطقه یورو دیده می‌شد. معترضان همچنین پایان صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی دولت یونان را خواستار شدند.
در فرانسه اما اعتصاب سراسری بخش حمل و نقل جاده‌ای و ریلی را هدف گرفته بود. اعتصاب با بسته شدن تعدادی از جاده‌ها و مسیرهای راهبردی توسط کامیون‌ها آغاز شد.این اعتصاب دو روزه و قابل تمدید به دعوت هفت اتحادیه بزرگ کارکنان بخش حمل و نقل جاده‌ای و ریلی و در راستای اعتراض‌های دو ماهه به لایحه اصلاح قانون کار صورت گرفته است.
 تظاهرات پلیس فرانسه در اعتراض به نفرت مردم از پلیس!  

Image result for ‫تظاهرات پلیس فرانسه‬‎   
نفرت از پلیس فرانسه آنقدر زیاد شده که نیروهای پلیس این کشور اعلام کرده‌اند قصد دارند با برگزاری تظاهرات اعتراض خود را به این وضع اعلام کنند!
به گزارش فارس، اتحادیه‌های پلیس فرانسه امروز در اعتراض به «نفرت مردم از پلیس» در میدان جمهوری پاریس یعنی محل برگزاری تظاهرات‌های خیزش شبانه، تظاهرات برگزار می‌کنند.
به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو، این تظاهرات پس از دو ماه درگیری‌ میان تظاهرکنندگان علیه اصلاحات قانون کار و نیروهای پلیس برگزار خواهد شد. قرار است تظاهرات‌های مشابهی هم در حدود پنجاه شهر این کشور برگزار شود.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395


دیده‌بان حقوق بشر:

محاکمه مردم در عربستان به جرم شیعه بودن‌ مسخره کردن عدالت است

      ۲۸/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫محاکمه در عربستان‬‎
در ادامه انتقادهای بین‌المللی از سیستم قضایی و قرون وسطایی حاکم بر عربستان، دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که محاکمه 32 تن در عربستان به اتهام شیعه بودن، «مسخره کردن عدالت» است.
به گزارش فارس، دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای محاکمه ۳۰ شیعه عربستانی، یک ایرانی و یک افغانستانی در عربستان آن هم با برچسب «جاسوسی برای ایران» را «تمسخر عدالت» خواند. دیده‌بان حقوق بشر تاکید کرد: «وکلای مدافع در عربستان نمی‌توانند با موکلان خود دیدار کنند و یکی از موارد اتهامی متهمان هم «گسترش شیعه‌گری» عنوان شده است. «سارا لیا ویتسون» مدیر بخش خاورمیانه دیده‌بان حقوق بشر در این باره گفت: «این دادگاه لکه ننگ دیگری بر سیستم قضایی ناعادلانه عربستان است.» ویتسون با ابراز نگرانی درباره تبعیض رواشده به شیعیان در عربستان گفت: «مسلمان شیعه بودن، جرم نیست و دادگاه‌های سعودی باید به برخورد با آن به عنوان جرم، پایان دهند.»  بلندپروازی‌ها و جنایات اردوغان سرانجام گور او را می‌کند

Image result for ‫بلندپروازی‌ها و جنایات اردوغان‬‎
یک خبرگزاری روسی با اشاره به اقدامات مستبدانه رئیس‌جمهوری ترکیه در داخل و خارج این کشور، «رجب‌طیب‌ اردوغان» را به کسی تشبیه کرد که با دستان خودش سرگرم حفر کردن گور خودش است.
به گزارش خبرگزاری فارس، «اسپوتنیک» با ارزیابی و جمع‌بندی مقالات تحلیلی رسانه‌های غربی، گزارش کرده که این رسانه‌‌ها درخصوص خوی ستمگری اردوغان وحدت نظر دارند و او را به مثل کسی می‌دانند که سرگرم کندن گور خودش است.
در گزارش اسپوتنیک آمده است: «رسانه‌های غربی اکنون آشکارا رئیس‌جمهور ترکیه را یک مستبد ظالم می‌نامند و او را کسی توصیف می‌کنند که مقابل هرگونه انتقاد و روشنگری ایستاده است. اردوغان کسی است که می‌خواهد به طور یکجانبه ترکیه را تحت کنترل داشته باشد، ولی همین (سیاست) در نهایت او را به دام می‌اندازد.»
این خبرگزاری به ماجرای برکناری «احمد داود اوغلو» از نخست‌وزیری اشاره کرد و نوشت: «اردوغان بدون استثنا با همه سرسخت است و ظالمانه برخورد می‌کند. او هیچ جایگاهی برای کسی در کشورش قائل نیست. به بیان ساده‌تر  اردوغان تشنه قدرت مطلق در کشورش است و به همین خاطر، هرگونه انتقادی، حتی اگر از جانب جریان داخلی (حزب) خودش باشد را هم سرکوب می‌کند. اردوغان مخالفان و تظاهرکنندگان را سرکوب می‌کند، بر سر ‌آوارگان در جهت منافع خود، چانه‌زنی می‌کند و همه تلاش او این است که سیستمی (سیستم ریاستی) را ایجاد کند که قدرت‌ مطلق در کشور در دستان یک رئیس‌جمهور ظالم و ستمگر باشد... او تا همه مخالفان و منتقدانش را از پا درنیاورد، دست‌بردار نیست، حتی اگر منتقد وی، احمد داود اوغلو باشد.»
اسپوتنیک تلاش اردوغان برای تغییر نظام ترکیه از پارلمانی به ریاستی را نیز براساس همین جاه‌طلبی‌های اردوغان ارزیابی کرده و نوشته: «ترکیه رهبری مستبد دارد، کسی که با قانون ‌اساسی مثل یک اسباب‌بازی رفتار می‌کند و به دنبال چندین دهه سلطه‌گری است. چطور چنین چیزی خطرناک نیست؟ او با استفاده از بحران پناهجویان، اروپا را تهدید و از این موضوع بهره‌برداری می‌کند.»
اسپوتنیک در ادامه به نقل از برخی کارشناسان، تاکید کرد که سیاست‌های خارجی و داخلی اردوغان احتمالا نتیجه عکس خواهد داد. به عبارت دیگر، این سیاست‌ها مثل سرکوب مخالفان و دخالت در سوریه، به جای اینکه اردوغان را در عرصه قدرت تثبیت کند، باعث سرنگونی او خواهد شد.شکست اوباما از بشار اسد اروپا را نسبت به آمریکا سرخورده کرده است

Image result for ‫شکست اوباما از بشار اسد‬‎
یک خبرگزاری انگلیسی گزارش داده، باقی ماندن «بشار اسد» در قدرت، کشورهای اروپایی را از طرح آمریکا در سوریه سرخورده کرده است.
رویترز طی تحلیلی، اعلام کرده که کشورهای اروپایی از شکست طرح آمریکا در عزل رئیس‌جمهوری سوریه سرخورده شده‌اند. رویترز در تحلیل خود به شکست تروریست‌های فعال در سوریه مقابل نیروهای دولتی اشاره نکرده و به جای آن، نقش روسیه را در تحولات سوریه برجسته کرد و افزوده: «آمریکا نتوانست روسیه را در مورد برکناری بشار اسد از قدرت متقاعد کند.» برخی از دیپلمات‌ها و تحلیلگران مورد استناد رویترز هم گفته‌اند که ممکن است آمریکا در ارزیابی میزان میل روسیه به حفظ بشار اسد در قدرت، دچار اشتباه شده باشد.
به گزارش خبرگزاری فارس، این رسانه انگلیسی در ادامه به نقل از «یک دیپلمات ارشد سازمان ملل»، که نام وی را ذکر نکرده می‌افزاید: اروپایی‌ها به پیشبرد طرح آمریکا در سوریه که مبتنی بر همکاری روسیه و آمریکاست، با دیده شک و تردید می‌نگرند.» «فیلیپ گوردون» دستیار اسبق «باراک اوباما» در ارتباط با روسیه گفت که مقامات این کشور به صراحت گفته‌اند مخالف کناره‌گیری بشار اسد از پست ریاست جمهوری هستند.
بر اساس تحلیل رویترز، همکاری واشنگتن و مسکو، به برقراری آتش‌بس در سوریه منجر شد، اما اختلاف آنها بر سر بشار اسد، گفت‌وگوها درباره بحران سوریه را به بن‌بست کشانده است.کارشناسان بحران سوریه را یک «بحران وارداتی» با هدف برکناری بشار اسد از قدرت می‌دانند. هرچند از عمر این توطئه پنج سال می‌گذرد، ولی آمریکا موفق نشد بشار اسد را براندازد.
از سال 2011 تا سال 2014 آمریکا و متحدان منطقه‌ای این کشور مثل اردن، عربستان، قطر و ترکیه از همه گروه‌های تروریستی حمایت همه‌جانبه می‌کردند، اما از آن زمان به بعد به خاطر ترس از افکار عمومی، حمایت از داعش شکل مخفیانه به خود گرفت.در حال حاضر و پس از برقراری آتش‌بس در سوریه، ترکیه سلاح‌های سنگین و پیشرفته را از خاک خود برای تروریست‌ها ترانزیت می‌کند. این حمایت‌ها طی هفته‌های آتی ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد. در این رابطه «ریاض حجاب» رئیس کمیته عالی مخالفان سوریه، دیروز در گفت‌وگوهای ژنو اعلام کرد: «مخالفان (بخوانید تروریست‌ها) به زودی تحت نظارت بین‌المللی، سلاح‌های پیشرفته دریافت خواهند کرد.»به گفته ریاض حجاب که وابسته به آل سعود است، کشورهای غربی و (دیگر) حامیان «مخالفان سوریه»، از تجهیز «گروه‌های مخالف» به سلاح‌ها و حمایت لجستیکی از آنها استقبال کرده‌اند.
شبکه خبری لبنانی «المنار» نیز اعلام کرده، عربستان، قطر و امارات موشک‌های پیشرفته از غرب خریده و آنها را در اختیار تروریست‌ها قرار داده‌اند. تروریست‌ها نیز از این موشک‌ها از جمله موشک ضد تانک «میلان» در شهرک «خان طومان» و دیگر مناطق شمال سوریه استفاده کردند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 اردیبهشت 1395
راهبرد واشنگتن به روایت پایگاه امریکن تینکر
پرونده هسته‌ای ایران را بستیم حالا نوبت برنامه موشکی است
     ۲۷/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫پرونده هسته‌ای ایران را بستیم حالا نوبت برنامه موشکی است‬‎
پایگاه آمریکایی «امریکن تینکر» در گزارشی نوشت: اکنون با خنثی شدن برنامه هسته‌ای ایران بوسیله انجام مذاکرات هسته‌ای، نوبت به آن رسیده است که مقادیر سخت و تنبیهی جدی و گسترده‌ای را علیه برنامه موشکی ایران اتخاذ کنیم.
پس از اجرای تعهدات ایران ذیل برجام و فرارسیدن موعد انجام تعهدات 1+5، عهدشکنی آمریکا و بهانه‌جویی‌های جدید، رنگ و بوی بیشتری به خود گرفت.
در همین حال، یک مقام آمریکایی گفت که براساس توافق هسته‌ای وزارت خزانه‌داری حق تحریم‌ کردن افراد مرتبط با برنامه موشکی، تروریسم و حقوق بشر ایران را برای خود حفظ کرده و این مسئله از موضوع هسته‌ای جدا است.
خبرگزاری رویترز نیز با اشاره به این موضوع در گزارشی نوشت: یک مقام دولتی آمریکایی تاکید کرد که از چند وقت پیش به دنبال راهی برای مقابله با برنامه موشکی ایران بوده‌ایم و تحریم‌ یکی از این راه‌هاست.
در همین حال، اندیشکده آمریکایی«بنیاد دفاع از دموکراسی» در گزارشی نوشت: باید پیش از حضور سرمایه‌گذاران خارجی، تحریم‌ها را اعمال کرد.
به اعتقاد کارشناسان، این اقدام مهر تائیدی بود بر گمانه‌زنی‌هایی که پیش از این مطرح می‌شد؛ آغاز سناریوی اعمال تحریم‌های جدید بعد از خالی شدن دست ایران از ذخایر راهبردی اورانیوم و زیرساخت‌های هسته‌ای.
در تازه ترین تحلیل رسانه‌های غربی، پایگاه اینترنتی آمریکایی امریکن تینکر (Americanthinker) در گزارشی با عنوان «برنامه موشکی ایران و چشم‌انداز جنگ» به نوعی تنها قدرت بازدارنده کنونی ایران را بعد از خنثی شدن برنامه هسته‌ای، موشک‌های بالستیک و قدرتمند ایران برشمرد و نوشت: اکنون طوفانی از عملیات‌ها در منطقه شکل گرفته است، عربستان با تغییرات جدی بدنبال ایجاد توازن قدرت در خاورمیانه است. باید گفت ما وارد زمانی شده‌ایم که مسائل و مشکلات زیاد و همچنین سؤالات زیادی در مورد مسائل منطقه‌ای وجود دارد. اکنون باید پرسید که آیا ایران جنگ مستقیمی را از جانب متحدان خود آغاز خواهد کرد؟ باید پرسید که چرا ایران از توان نظامی به خصوص موشک‌های قدرتمند خود در مشکلات خاورمیانه‌ای استفاده نمی‌کند؟
این پایگاه آمریکایی در ادامه کار ایران را عاقلانه دانسته و می‌نویسد: تبعات بد و سخت جنگ و تاثیرات آن در جامعه می‌تواند برای ایران در جامعه درونی گران تمام شود. ایران اکنون در خانه امنیت داشته و به خوبی بر روی برنامه‌های موشکی خود وقت گذاشته است.
امریکن تینکر افزود: اکنون تنها موشک‌های ایران هستند که در مقابل هرگونه حملات خارجی عمل بازدارندگی را انجام می‌دهند.
به گزارش جام نیوز، این پایگاه آمریکایی در پایان نوشت: اکنون با خنثی شدن برنامه هسته‌ای ایران بوسیله انجام مذاکرات هسته‌ای، نوبت به آن رسیده‌است که مقادیر سخت و تنبیهی جدی و گسترده‌ای را علیه برنامه موشکی ایران اتخاذ کنیم. باید آزمایش‌های موشکی ایران پی‌درپی با تحریم‌های سخت پاسخ داده شوند.
 از اجرای برجام رضایت نداریم
«مجید تخت‌روانچی» معاون وزیر امور خارجه  و عضو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان در نخستین همایش تجاری مشترک ایران و ایتالیا در پاسخ به فعالان اقتصادی که وضعیت اجرای برجام به کجا رسید و چقدر از مشکلات اقتصادی را حل کرده است، گفت: به طور کامل از اجرای برجام رضایت نداریم و دلیل آن هم این است که دولت آمریکا آن طور که باید به وظایف خود عمل نکرده و برجام از دید ما کاملاً موفقیت‌آمیز نبوده است.
به گزارش فارس، تخت‌روانچی تصریح کرد: در اجرای برجام محافظه‌کاری بانک‌های بزرگ اروپایی وجود دارد و همه چیز دست به دست هم داده تا به طور کامل در زمینه بانکی همکاری‌های لازم را مشاهده نکنیم.
در ادامه «وینچنزو آمندولا» معاون وزیر خارجه ایتالیا نیز در توضیح بیشتر این موضوع گفت: روابط بین‌المللی بانک‌ها ورای این موضوع است و باید فرصت دهیم تا مدیریت لازم در این زمینه انجام شود.
وی افزود: ما در این رابطه می‌توانیم صحبت کنیم تا راهکاری برای مدیریت این موضوع پیدا کنیم.
«مسعود خوانساری» رئیس اتاق بازرگانی تهران نیز در تکمیل این موضوع گفت: از 180 هیئت خارجی که به ایران آمده‌اند 40 تا 50 هیئت به طور مستقیم به اتاق بازرگانی آمده‌اند، اما نتیجه، آنطور که می‌خواستیم نشد.
وی اضافه کرد: با وجود مذاکراتی که انجام شده مشکلاتی وجود دارد که مهم‌ترین آن مسائل بانکی است.


ذبح ارزش‌ها پای بی‌ارزش‌ها!

Image result for ‫ذبح ارزش‌ها پای بی‌ارزش‌ها!‬‎
1- فرزند یک چهره مشهور سیاسی، در اقدامی عجیب با جمعی از اعضای فرقه ضاله و انگلیس ساخته  بهائیت دیدن می‌کند! اقدام او تا آنجا که به خودش مربوط می‌شود، هیچ اهمیتی ندارد، اما چون او فرزند آن چهره است و همه کارهایش، به خاطر موقعیت پدر، در کانون توجهات قرار می‌گیرد، در کوتاه زمانی به خبری مهم تبدیل می‌شود. فرقه صهیونیستی بهائیت از اقدام او تشکر می‌کند و آن را مقدمه‌ای برای رفع تعصبات(!) می‌داند! صاحب هویت  اصلی در ملامتی ملایم،کار فرزندش را بد می‌داند! اما خود وی با صراحت اعلام می‌کند کار بدی نکرده و پشیمان نیست! و همپای گزارش‌نویس حقوق بشری سازمان ملل، اقدام خود را در راستای «حقوق بشر» قلمداد می‌کند و می‌گوید: «موضوع من نسبت به بهایی‌ها، موضوع حقوق بشری است. اینکه ما به‌عنوان دین این‌گونه تبعیض قائل شویم و این‌گونه ظلم بکنیم به بهایی‌ها و سایر گروه‌ها مثل اصلاح‌طلبان درست نیست. شما ببینید چقدر بچه‌های اصلاح‌طلب داریم که از دانشگاه‌ها اخراج شده‌اند و زندان رفته‌اند به این دلیل که از حکومت انتقاد کرده‌اند. اینها ظلم است در مورد بهایی‌ها هم همین است. نگاه من، نگاه حقوق بشری است.» و در نهایت هم با خیال آسوده می‌گوید: «این موج هم می‌گذرد من نگران نیستم، نگذشت هم مهم نیست باید هزینه داد»!
2- چند برگ فیش حقوقی متعلق به برخی مدیران ارشد بیمه مرکزی‌، در رسانه‌ها منتشر می‌شود. فیش‌ها حاکی از دریافتی چند ده میلیونی مدیران مذکور‌، در روزگاری است که بیکاری و رکود پدر اقتصاد ایران را درآورده است. مسئولان مربوطه،ابتدا انکار می‌کنند! سپس عقب نشسته،200 میلیون تومان به بیت‌المال مسترد می‌کنند‌. اندکی بعد‌، شخص افشا‌کننده فیش را اخراج می‌کنند! اما با بالا گرفتن واکنش‌های مردمی و خشم و عصبانیت آنها از این بی‌عدالتی، رئیس بیمه مرکزی به ناچار استعفا می‌دهد. در رسانه‌ها اعلام می‌شود که وی عذر‌خواهی کرده است اما بررسی متن نامه وی، نه تنها حاوی عذر‌خواهی نیست، که با توهین  و منت به سر مردم، خود را مستحق دریافت حقوقی دوسه برابر آنچه در بیمه به ناحق دریافت کرده می‌داند و از رئیس‌جمهور به خاطر لو رفتن قضیه و گران تمام شدن آن برای دولت تدبیر و امید عذر‌خواهی می‌کند!
3- یک مجری تلویزیون، در یک برنامه اجتماعی، شرکت‌کننده در مسابقه را تحقیر می‌کند‌! این تحقیر که در مقابل چشم میلیون‌ها بیننده صورت گرفته بود، خیلی زود به خبر مهم شبکه‌های اجتماعی تبدیل شد تا هرکس که آن را ندیده هم ببیند. ده‌ها هزار متن و تصویر درباره این رفتار زشت و غیراخلاقی در فضای مجازی منتشر و در اندک زمانی به خبر اول تبدیل می‌شود. اندکی بعد مسئولان مربوطه، برای التیام احساسات عمومی‌، زمانی نسبتا طولانی و قابل توجه‌، روی آنتن زنده تلویزیون در نظر می‌گیرند تا مقصرین کارشان را توجیه کنند! آنها هم به بدترین شکل ممکن و با نادان فرض کردن مخاطبین، سعی در رفع و رجوع موضوع کردند که بازهم به بازخوردهای تند مردم در شبکه‌های اجتماعی منجر شد.
4- رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، مشخصات فردی را اعلام می‌کنند که وابستگی نزدیکی به یک مقام دولتی دارد و آن مقام با تماس تلفنی با مدیر یکی از بانک‌ها، به وی دستور پرداخت وامی چند ده میلیاردی (پنجاه میلیارد تومان!) را صادر می‌کند! آن هم بدون وثیقه و صرفا با اخذ یک برگ چک!
5- سیمای جمهوری اسلامی طی چند بخش خبری، هتلی را نشان می‌دهد که دقیقا روی رودخانه ساخته شده است! مالک مدعی اخذ تمامی مجوز‌های قانونی از مراجع ذیصلاح است و در مقابل، حکم قضایی دال بر تخریب صادر شده و اینگونه عنوان می‌شود که مجوزهای صادره، با تبانی و رشوه و ... صادر شده است! لذا فاقد وجاهت در برابر قانون است. مالک تصویر مستندات را به دوربین سیما نشان می‌دهد و با ظاهری حق به جانب و با تجاهل نسبت به  آنچه خود انجام داده، سوال می‌کند که من اگر به این مجوزها اعتماد نکنم، به چه چیزی می‌توانم اعتماد کنم!؟
اینها، تنها 5 نمونه از ده‌ها مصداق تلخ و ناراحت کننده‌ای است که مردم را سخت می‌آزارد و به حق در آنها انتظار و ابهام ایجاد می‌کند‌.
در مصادیق مذکور و موارد مشابه، یک چیز مشترک است و آن اینکه خاطیان و متخلفین، از کیسه اعتبار و آبروی نظام خرج می‌کنند و هزینه رفتار زشت آنها‌، از جیب نظام می‌رود! در حالی که آنها و اقران و امثالشان،کمترین ایستادگی‌ای پای نظام و آرمان‌های آن نمی‌کنند و برعکس، همیشه خود را طلبکار می‌دانند و مردم را بدهکار!
اما نتیجه این هزینه‌کرد از آبروی نظام چیست؟ این قسمت ماجرا، بدترین بخش آن است و علت نگارش این یادداشت. همه افرادی که ذکری از آنها به میان آمد، مستقیم و غیرمستقیم، سر سفره حاکمیت نشسته‌اند‌. یا دارای سمت اجرایی هستند یا از وابستگی به مسئولان کشور سوء استفاده می‌کنند. آنها با اطمینان از اینکه این وابستگی، حریم امن و حصار محکمی دور آنها کشیده، به کار خود مشغولند و اینگونه می‌اندیشند که «حتی اگر رازمان از پرده برون افتاد، مهم نیست! چند روزی می‌گذرد و آبها از آسیاب می‌افتد!» تجربه هم نشان داده که ظاهرا چنین است! ماجرای مدیران بیمه با یک استعفای بدون عذر‌خواهی و مجازات تمام شد! دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت رسما می‌گوید که‌: « این موج هم می‌گذرد من نگران نیستم، نگذشت هم مهم نیست باید هزینه داد»! (‌و نمی‌گوید برای چه  کاری قرار است هزینه بدهد!) مصادیق دیگر هم چنین است و ظاهرا بعد از چند روز همه چیز تمام می‌شود و به خوبی و خوشی پایان می‌یابد!
اما واقعا چنین است!؟ کسانی که کمترین تجربه و شناختی از کارکردهای ارتباطات اجتماعی داشته باشند اذعان می‌کنند که در ظاهر قضیه، متخلف و هنجار‌شکن، با دور شدن از صحنه‌، از یادها می‌رود اما بدنه‌ای که وی خود را به آن منتسب می‌کرد، دستخوش آسیب‌های جدی شده است. اکنون در نظر بسیاری از مردم‌، این پرسش شکل می‌گیرد که چطور ممکن است یک تخلف عمیق شود و مادام که رسانه‌ای نشده و به اصطلاح کار به آبروریزی نرسیده،کسی اقدامی نمی‌کند!؟ مثلا در ماجرایی مثل پدیده شاندیز، مردم شاهد تبلیغات پرحجم رسانه‌ای بودند. این امر سبب سرمایه‌گذاری‌های فراوان شد اما ناگهان همه چیز متوقف شد و...! طبیعی است که برای مردم و برای اعتماد آنها این پرسش محوری بوجود بیاید که چه کسانی این گونه فرایند‌ها را سامان می‌دهند!؟ این غفلت مبنایی و این بسته بودن چشم آنها که باید مراقب باشند، آفاتی دارد که حتی با سخت‌ترین مجازات شخص متخلف هم برطرف نمی‌شود. در حالی‌که با یک نظارت ساده و با یک پیشگیری و اطلاع‌رسانی بموقع، می‌شد این اطمینان را به جامعه داد که خیالتان راحت باشد، چشمانی تیز‌بین، هر متخلفی را زیر نظر دارد و کوچکترین تحرک آنهارا به شما اطلاع  می‌دهد.
 اکنون کسانی حقوق چند ده میلیونی می‌گیرند که حاضر نیستند در روز حادثه، یک سیلی برای انقلاب بخورند و حتی همین حالا هم با هیچ کجای انقلاب سر همراهی ندارند و در درون حاکمیت، اپوزیسیون هستند! کسی با ملاقات بهائیان‌، به عقاید و باورهای مردم توهین می‌کند که به شخصه هیچ ارزش و اعتباری ندارد و در روزهای فتنه، جاده صاف کن آمریکا و نوکر انگلیس بوده است، کسانی ... و در مقابل‌، کسانی دلخور و دلسرد می‌شوند که صاحب اصلی انقلابند،که برای انقلاب جان و مال داده‌اند‌، که امروز هم فرزندانشان در کسوت مدافع حرم جانشان را نثار راه انقلاب می‌کنند‌،که....
حال باید پرسید چرا همیشه آنها که باید، یک فاز و حتی چند فاز عقب هستند!!؟ چرا همیشه صبر می‌کنند تا کار به نهایت برسد و سپس اقدام نیم‌بندی می‌کنند!؟ و البته گاهی همان اقدام نیم‌بند را هم نمی‌کنند!آیا مصلحتی در میان است!؟ اگر بله‌، پرسش این است که مصلحت یک ملت رنج کشیده بالاتر است‌، آبروی یک نظام مقدس بالاتر است یا آبرو و مصلحت چند شکم‌سیر مفت‌خور که هیچ نسبتی با مردم و ادب و اخلاق و ایمان آنها ندارند!؟ اگر نقص یا خلأ قانونی وجود دارد که مانع اجرای عدالت است، چرا آشکارا  به مردم گفته نمی‌شود و سپس در صدد رفع آن بر‌نمی‌آیند؟ آیا ممکن نیست چند روز دیگر‌، فیش حقوقی مسئولان و مدیران فلان بانک و فلان دستگاه منتشر شود و باز خدشه بیشتری به اعتماد مردم وارد شود!؟ امروز نقش دستگاه‌هایی مثل سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات، مجلس شورای اسلامی (به لحاظ حق نظارتی خود)و سایر دستگاه‌های قانونی چیست؟ و آیا این نقش ایفا می‌شود!؟ در چندروز گذشته که خبر فیشهای چند ده میلیونی منتشر شده، ده‌ها تماس و سند به کیهان واصل شده که همگی از شیوع این پدیده وحشتناک در دولت و بدنه اجرایی حکایت دارد اما دریغ از یک حرکت موثر از سوی دستگاه‌های مذکور! گویی تا رسانه‌ای در این مرداب سنگی نیفکند، کسی قصد حرکت ندارد و چیزی که اهمیت ندارد، اعتبار و آبروی نظام است که پای مفسدان و ویژه‌خواران خرج می‌شود‌! رهبر معظم انقلاب مسئولان را به مبارزه ریشه‌ای و سیستمی با فساد دولتی دعوت کردند اما ظاهرا به جای اقدامی موثر، با فیش‌سازی، سعی در قانونی کردن تخلفات و فسادها شده است! غفلت از این بزنگاه مهم، خطری بزرگ و جبران ناپذیر را به دنبال داشته و باعث می‌شود حیثیت همه مدیران و مسئولانی که مجاهدانه و خاموش،کمر همت به مردم بسته‌اند، مخدوش گردد و البته بالاتر از آن ، حیثیت نظام اسلامی، آن هم به پای کسانی که نسبتی با انقلاب ندارند.
حسین شمسیان

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395


وزیرخارجه عراق: نیروهای قهرمان بسیج

با تروریست‌های 100 کشور جهان می‌جنگند

        ۲۷ / ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫وزیرخارجه عراق‬‎
وزیرخارجه عراق تاکید کرد، نیروهای قهرمان بسیج مردمی به همراه ارتش و عشایر این کشور با تروریست‌های بیش از 100 کشور جهان می‌جنگند و پیروزی‌های بزرگی را تاکنون به دست آورده‌اند.
به گزارش تسنیم، «ابراهیم جعفری» طی دیدار با «یان کوبیش» نماینده سازمان ملل در عراق گفت: نیروهای مسلح ما، نیروهای قهرمان بسیج مردمی (حشدالشعبی) و عشایر به همراه نیروهای پیشمرگ (کرد) پیروزی‌های بزرگی را در نبرد با داعش به دست آورده‌اند.جعفری با تاکید بر اینکه «هم‌اکنون نیروهای مسلح عراق با تروریست‌های اعزامی از 100 کشور می‌جنگند»، از کوبیش و سازمان ملل خواست، جهان را از واقعیاتی که در عراق می‌گذرد آگاه کنند. جعفری همچنین به کوبیش یادآور شد که سازمان ملل باید بر حجم کمک‌هایش به عراق بیفزاید.

عملیات در الانبار
خبر دیگر اینکه نیروهای مسلح عراق عملیات آزادسازی شهر «الرطبه» در غرب استان «الانبار» از اشغال تروریست‌های داعش را آغاز کردند.
پیشروی نیروهای دولتی از سه محور آغاز شده و این نیروها در پشت دروازه‌های شهر موضع گرفته‌اند.
در استان «دیاله» هم نیروهای بسیج مردمی توطئه تروریست‌ها را برای بر هم زدن امنیت شهر «الخالص» خنثی کرده‌اند.
 انفجار در جنوب بغداد
منطقه «لطیفیه» واقع در جنوب بغداد نیز شامگاه یکشنبه شاهد انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده بود. در این حادثه تروریستی دو نظامی عراقی کشته و 11 نفر دیگر مجروح شدند.
صبح دیروز نیز در یک کارگاه گاز منطقه «التاجی» بغداد انفجار رخ داد که بر اثر آن، یک نفر جان خود را از دست داد و 12 نفر دیگر مجروح شدند. «حیدر عبادی» نخست‌وزیر عراق خواستار تحقیقات فوری در این رابطه و بررسی علت انفجار شده است. ظاهرا این انفجار تروریستی بوده است.
در استان «نینوا» هم تروریست‌های داعش با استفاده از بولدوزر، آثار باستانی متعلق به تمدن «آشوری» را تخریب کردند!تحصن و تظاهرات روحانیون در 5 شهر پاکستان علیه شیعه‌کشی تکفیری‌ها

Image result for ‫تحصن و تظاهرات روحانیون پاکستان‬‎
چند شخصیت و چهره‌های مذهبی - سیاسی شیعه پاکستان در اعتراض به ترور و قتل روزمره شیعیان این کشور به دست تروریست‌های تکفیری و نیروهای دولتی، دست به اعتصاب غذا زده‌اند.
مردم و علمای پنج شهر پاکستان نیز در اعتراض به شیعه‌کشی در این کشور، تظاهرات کردند.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیرکل حزب مذهبی - سیاسی مجلس وحدت مسلمین پاکستان چهار روز است که در اعتراض به ترور و کشتار شیعیان در «کراچی» و «پارا چنار» و دیگر مناطق پاکستان، دست به اعتصاب غذا زده است. علامه جعفری دیروز در جمع علما و روحانیون شیعه که در اعتراض به قتل‌عام شیعیان تجمع کرده بودند اعلام کرد که تا زمان واکنش موثر دولت به حوادث اخیر تروریستی و کشتار شیعیان، به اعتصاب خود ادامه خواهد داد. این در حالی است که پزشک معالج جعفری اعلام کرده، شرایط جسمی وی به دلیل اعتصاب غذا، مساعد نیست.
طی روزهای اخیر شهرهای اسلام‌آباد، لاهور، کراچی، مولتان و پیشاور نیز شاهد تجمع و تظاهرات علمای شیعه و سنی و مردم در اعتراض به کشتار شیعیان بوده است. تظاهرکنندگان از دولت می‌خواهند مقابل تروریست‌های وهابی و تکفیری دست به اقدامات قاطع‌تری بزند و عوامل حملات تروریستی علیه شیعیان را شناسایی و بازداشت کند.
طی روزهای اخیر یک فعال حقوق بشر شیعه در کراچی و سه حقوقدان شیعه دیگر در  شهر «دیره اسماعیل خان» به دست تروریست‌ها به شهادت رسیدند. در شهر «پارا چنار» نیز نیروهای امنیتی با شیعیان تظاهرکننده درگیر شدند و چهار نفر را کشتند.
طی سال‌های اخیر عناصر «لشکر جهنگوی» و دیگر گروه‌های تروریستی و تکفیری،‌ حملات خونینی را علیه شیعیان در کراچی، کویته و دیگر شهرها ترتیب داده‌اند.
جریان‌های تکفیری و وهابی پاکستان از سوی رژیم آل سعود حمایت می‌شوند.در سالگرد جنبش خشم

مردم اسپانیا در مادرید علیه فساد سیاسی و بحران اقتصادی تظاهرات کردند

Image result for ‫مردم اسپانیا در مادرید تظاهرات کردند‬‎

هزاران نفر از مردم اسپانیا روز یکشنبه در پنجمین سالگرد جنبش موسوم به «خشم» که در اعتراض به بحران اقتصادی این کشور آغاز شده بود به خیابان‌ها ریختند.
جنبش خشم» پنج سال پیش در اسپانیا در اعتراض به فساد سیاسی و بحران اقتصادی شروع شد و مردم اسپانیا که جانشان از سیاست های ریاضتی و فساد گسترده سیاسی به لب رسیده بود به خیابان ها ریختند و فریاد زدند «ما خانه نداریم،کار نداریم پس در خیابان می‌مانیم».
این تجمع اعتراضی به سرعت گسترش یافت و به جنبش «اشغال وال‌استریت» در نیویورک و دیگر کشورهای اروپایی منتهی شد.
امسال نیز در سالگرد تشکیل این جنبش هزاران اسپانیایی در مادرید به خیابان ها آمدند و علیه فساد تظاهرات کردند.
 بنابر گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضین با حضور در تظاهرات دست نوشته‌هایی را با خود حمل می‌کردند که بر روی آنها نوشته شده بود: «خشمگین، متحد و یا شکست خورده»، «بیکاران تظاهرات می‌کنند» و «اتحادیه اروپا متشکل از مردم و نه ملتها»
 به گزارش فارس، هزاران تن هم در میدان مرکزی «پوئرتا دل سول» در مادرید  تجمع کردند و یاد هفته‌های تجمع در این میدان را در بهار 2011 گرامی داشتند.در آن سال 21 هزار نفر با برپایی تجمع، اعتراض خود را به بحران اقتصادی و سیاست‌های ریاضت اقتصادی و فساد در کشورشان اعلام کردند.
تظاهرات در فرانسه ممنوع!
همزمان با اسپانیا در فرانسه دیگر کشور بحران‌زده اروپایی، نیروهای امنیتی فرانسه برگزاری هرگونه تظاهرات توسط افراد و جنبش‌های مختلف علیه اصلاحات قانون کار را ممنوع اعلام کردند. بر اساس این گزارش  در اطلاعیه ممنوعیت برگزاری این تظاهرات‌ها آمده است: «به دلیل اختلالاتی که تظاهرات‌های پیشین علیه قانون کار در نظم عمومی ایجاد کرده و بروز درگیری‌هایی میان تظاهرات‌کنندگان و نیروهای پلیس در تجمعات گذشته، تجمع ممنوع است.»اعلام ممنوعیت برگزاری تظاهرات در فرانسه در حالیست که مخالفان اصلاح قانون کار که دولت فرانسه با هدف کاهش بیکاری10 درصدی در کشور ارائه کرده است، می‌گویند این اصلاحات حقوق کارگران و امنیت شغلی جوانان را به خطر می اندازد. دولت فرانسه از طرح اصلاحات جنجال برانگیز خود دفاع کرده و آن را در راستای ترغیب کارفرمایان به جذب نیروی بیشتر دانسته است. اما اتحادیه‌‌ها و دانشجویان معتقدند این طرح زمینه اخراج کارکنان را برای شرکت‌هایی که مشکلات مالی دارند، تسهیل می‌کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395
نیویورک تایمز گزارش داد
8 سال جنگ میراث 8 سال ریاست‌جمهوری اوباما 
       ۲۷/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫اوباما‬‎
روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز»در گزارشی نوشته میراثی که از دو دوره ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» برجای مانده است، دو دوره کامل جنگ است.
«باراک اوباما»  رئیس‌جمهور آمریکا هفت سال پیش با وعده پایان دادن به جنگ‌‌های «جرج بوش»، به‌عنوان رئیس‌جمهور وارد کاخ سفید شد. هم‌اکنون که حدود 8 ماه تا پایان دو دوره ریاست‌جمهوری او باقی مانده است، یک میراث غیرمنتظره برجای گذاشته است. او هم‌اکنون بیش از جرج بوش یا هر رئیس‌جمهور دیگر آمریکا در جنگ بوده است.  این در حالی است که تصور عمومی بر این بود  که اوباما در دوره 8 ساله ریاست جمهوری خود جنگی را شروع نکرده است. روزنامه نیویورک تایمز   با انتشار این چند خط نتیجه گرفت: میراث 8 ساله ریاست جمهوری اوباما را باید سراسر جنگ نامید.
 به گزارش فارس نیویورک تایمز در ادامه نوشته «اگر آمریکا همچنان تا پایان دوران ریاست‌جمهوری اوباما در نبرد افغانستان، عراق و سوریه باقی بماند، اوباما در واقع یک میراث غیرمحتمل را برجای می‌گذارد و تنها رئیس‌جمهور تاریخ آمریکا می‌شود که دو دوره کامل ریاست‌جمهوری خود را در جنگ گذرانده است.»
طبق این گزارش، اوباما که در سال 2009، جایزه صلح نوبل را دریافت کرد و سالهای ریاست‌جمهوری خود را با شعار تلاش برای تحقق وعده پایان دادن به جنگ گذراند، بیش از «فرانکلین روزولت»، «لیندون جانسون»، «ریچارد نیکسون» و «آبراهام لینکلن» رؤسای جمهور اسبق آمریکا در جنگ بوده است.
نزدیک‌ترین مشاوران اوباما می‌گویند که او به شدت بر عملیات‌های مخفیانه محدود و حملات پهپادی تکیه دارد زیرا از خطرات ناشی از بروز جنگ آشکار آگاه است و مدت‌هاست که اعتقاد چندانی به مداخله نظامی آمریکا ندارد.
در ادامه گزارش این روزنامه آمریکایی آمده: «اوباما در 21 اکتبر 2011 اعلام کرد آخرین سرباز آمریکایی که نقش رزمی در عراق داشت، تا پایان آن سال عراق را ترک می‌کند و جنگ 8 ساله عراق پایان می‌یابد.کمتر از سه سال از آن زمان، اوباما به مخاطبان تلویزیون ملی آمریکا  گفت که 475 مستشار نظامی آمریکا به عراق بازمی‌گردند که به مبارزه علیه «داعش» کمک کنند. تا ماه گذشته، بیش از 5 هزار نظامی آمریکایی در عراق بودند.»!


هند موشک مافوق صوت با قابلیت هدف‌گیری موشک‌های بالستیک آزمایش کرد

Image result for ‫هند موشک مافوق صوت با قابلیت هدف‌گیری موشک‌های بالستیک آزمایش کرد‬‎
ارتش هند اعلام کرده در منطقه ساحلی ایالت «اریسه» یک موشک مافوق صوت خود را با موفقیت آزمایش کرده است.
در مورد قابلیت‌های این موشک که هفت و نیم متر طول دارد، اعلام شده که می‌تواند موشک‌های بالستیک را رهگیری کند و هدف قرار دهد.
به گفته مسئولان موسسه تحقیقات دفاعی هند، این موشک دارای سیستم‌های پیچیده کامپیوتری و فعال‌کننده الکترو مکانیکی است و رادارگریز نیز هست.
در واکنش به این آزمایش موشکی، «سرور نقوی» از مسئولان مرکز مطالعات استراتژیکی پاکستان، اعلام کرد، این اقدام هند و پیوند نزدیک میان دهلی‌نو و واشنگتن، توازن  قوا را به هم می‌زند و این مسئله باعث نگرانی اسلام‌آباد است. به گفته وی، پاکستان باید روابط راهبردی هند و آمریکا را دقیقا زیر نظر داشته باشد.
هند و پاکستان سال‌هاست که با هم رقابت تسلیحاتی دارند.


پس از انتقاد از سیاست های تل‌آویو
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از نتانیاهو اخطار گرفت
Image result for ‫موشه یعلون‬‎
با بالاگرفتن اختلافات در کابینه رژیم صهیونیستی به دنبال اعتراف برخی مقامات بلندپایه این رژیم به جنایات صورت گرفته علیه فلسطینیان نخست‌وزیر این رژیم، موشه یعلون را به دلیل تأیید و تکرار این اعترافات احضار و توبیخ کرد.
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، وزیر جنگ کابینه خود را برای «شفاف‌سازی» درباره سخنرانی خود در خصوص لزوم اظهارنظر سربازان و فرماندهان نیروهای نظامی درباره مسائل مختلف به دفتر نخست‌وزیری احضار کرد.

به گزارش فارس، «موشه یعلون» روز یکشنبه در سخنرانی خود در جمع وابستگان نظامی خارجی در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی گفته بود، «من از شما و نیروهای تحت‌الامر شما می‌خواهم که به گفتن نظرات خود ادامه دهید. این کار را حتی اگر در تقابل با عقاید فرماندهی ارشد یا دولت بود انجام دهید.»
کارشناسان اسرائیلی صحبت‌های یعلون را در دفاع از صحبت های اخیر «یائیر گولان» جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش در خصوص «هولوکاست» و تشبیه دولت نتانیاهو به حکومت نازی‌ها ارزیابی کرده و احتمال می‌دهند که این حمایت حتی به قیمت استعفای اجباری یعلون از وزارت هم تمام شود.
«گولان» چند روز قبل، در آستانه سالروز یادبود آنچه صهیونیست‌ها آن را «هولوکاست» می‌خوانند اعمال و اقدامات خشونت‌بار رژیم صهیونیستی در برخورد با فلسطینیان را به رفتارهای غیرانسانی آلمان‌های نازی تشبیه کرده و گفته بود: «اگر چیزی باشد که مرا در یادبود هولوکاست نگران و وحشت‌زده کند، روندهای وحشتناک و هولناکی است که 70- 80- 90 سال پیش به طور کلی در اروپا و به طور خاص در آلمان حادث شد و نشانه‌های آنها را در بین خودمان همین‌جا در اسرائیل و در سال 2016 مشاهده می‌کنیم.»
عملیات شهادت‌طلبانه
منابع فلسطینی از انجام یک عملیات جدید شهادت‌طلبانه در قدس اشغالی و زخمی‌شدن یک شهرک‌نشین صهیونیست خبر دادند.
یک عامل شهادت طلب که با استفاده از سلاح سرد این عملیات را انجام داده بود توسط نظامیان رژیم صهیونیستی بازداشت شد.
سایر رویدادها
* جنبش حماس بار دیگر تاکید کرد هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت.
* وزیر خارجه اتریش با سفر به رام‌الله با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار و بر حمایت این کشور از طرح دو دولت تاکید کرد.
* منابع فلسطینی اعلام کردند که نیروهای دریایی رژیم صهیونیستی همزمان با شصت و هشتمین سالگرد نکبت 10 ماهیگیر فلسطینی را در سواحل شمالی غزه بازداشت کردند.
* تعدادی از خاخام‌های ارشد صهیونیستی خواستار کشتن هر فلسطینی شدند که  به قصد صدمه‌زدن به اسرائیلی‌ها از خانه خارج می‌شود.

واشنگتن پست:
 ضعف‌های کلینتون ممکن است باعث شکست او از ترامپ شود


Image result for ‫ضعف‌های کلینتون ممکن است باعث شکست او از ترامپ شود‬‎
روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» در گزارشی نوشت: هیلاری کلینتون به‌عنوان یک نامزد انتخاباتی ضعف‌هایی دارد که ممکن است چشم‌انداز شکست «دونالد ترامپ» نامزد پیشتاز جمهور‌ی‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا را از بین ببرد.
طبق این گزارش، برخی از ضعف‌های کلینتون شامل عملکرد ضعیف در قبال زنان جوان، غیرقابل اعتماد بودن و سبک بی‌روح او از بیخ و بن می‌باشد. هواداران هیلاری کلینتون نگران هستند که نامزد مورد حمایت آنها یک نامزد معمولی در انتخابات غیرمتعارف باشد که در این انتخابات رأی‌دهندگان به وضوح به یک خائن و فرد شورشی تمایل دارند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395
طی پیامی به مناسبت شهادت بدرالدین
سید عبدالملک الحوثی: الگوی ما در جنگ ‌حزب‌الله لبنان است
  ۲۷ / ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫سید عبدالملک الحوثی‬‎
رهبر جنبش انصارالله یمن با ارسال پیامی به دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت شهادت «مصطفی بدرالدین» اعلام کرد، «الگوی ما در میدان نبرد، حزب‌الله است.»
«عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن با ارسال پیامی خطاب به به «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان شهادت «مصطفی بدرالدین» از فرماندهان ارشد این حزب را تسلیت گفت. به گزارش العالم، رهبر انصارالله در پیام خود با ستایش از دستاوردها و پیروزی های حزب‌الله، گفت:«این فداکاری‌ها و جانفشانی‌های عظیم در راه خداوند تبارک و تعالی و هم پایه و همسطح عظمت هدف مقدس، ایمان راسخ، یقین ثابت و موضع برحق امتی است که امیرالمومنین و نوادگان بزرگوار پیامبر اکرم(ص) در صدر شهدای آن هستند.»  الحوثی شهادت «مصطفی بدرالدین» را به سید حسن نصرالله تبریک و تسلیت گفت و افزود:«این همان راه درستی است که در آن سستی و شکست وجود ندارد. ما در یک نبرد و در یک جبهه و زیر یک پرچم با قدرت‌های ظالم و استکبار مبارزه می‌کنیم و برادران مبارز حزب‌الله را بهترین الگو در میدان نبرد می‌دانیم همانطور که شهید «سید حسین بدرالدین الحوثی» درباره آنها گفته است آنها سرور مجاهدان در این دنیا هستند و آبروی امت اسلام را حفظ کرده‌اند.»
«مصطفی بدرالدین» فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله بامداد جمعه، 24 اردیبهشت، در ریف دمشق در منطقه‌ای نزدیک فرودگاه بین‌المللی دمشق بر اثر انفجاری به شهادت رسید. رسانه‌ها اعلام کرده‌اند صهیونیست‌ها عامل اصلی شهادت این فرمانده حزب‌الله است. حزب‌الله لبنان نیز اعلام کرده این حمله از طریق تروریست‌ها صورت گرفته است.


 انصارالله: تاکنون230 فرمانده سعودی را به اسارت گرفته‌ایم

Image result for ‫انصارالله‬‎
مسئول اداره امنیت کمیته‌های انقلابی یمن اعلام کرد از آغاز جنگ یمن تاکنون 230 فرمانده سعودی به اسارت انقلابیون یمن درآمده‌اند.
عربستان در طول 14 ماه تجاوز به یمن متحمل هزینه‌ها و خسارات سنگینی شده است. ده‌ها پایگاه ائتلاف سعودی توسط موشک‌های بالستیک انقلابیون یمن هدف قرار گرفته و صدها نظامی سعودی نیز به هلاکت رسیده‌اند. در این میان تعداد بسیار زیادی از سربازان و فرماندهان سعودی نیز به اسارت انقلابیون یمنی درآمده‌اند. در همین رابطه شبکه خبری العالم به نقل از «علی هاشم» مسئول اداره امنیت کمیته‌های انقلابی یمن اعلام کرد، «تعداد فرماندهان ارتش عربستان که در زندان های یمن در اسارت به سر می‌برند به 230 نفر رسیده است.» وی همچنین فاش کرد که «نیروهای امنیتی عربستان بیش از 25 شهروند یمنی را به دلیل فعالیت در پایگاه‌های اجتماعی و دفاع از کشور و انقلابشان در عربستان بازداشت کرده‌اند.»

انفجار در مکلا
در همین حال،  روز یکشنبه 41 نفر از مزدوران «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن در انفجار انتحاری در شهر مکلا مرکز استان حضرموت این کشور کشته شدند. گروه داعش مسئولیت این انفجار را برعهده گرفته است. این دومین حمله به مزدوران «هادی» در مکلا در طول یک هفته است. جنبش انصارالله یمن انفجارهای تروریستی مکلا را ناشی از «ناامنی و هرج‌و‌مرجی» دانست که «اشغالگران موجب آن شده‌اند.» از زمان اشغال استان‌های جنوبی یمن از سوی متجاوزان، این استان‌ها از ناامنی بی‌سابقه و گسترش گروه‌های تروریستی رنج می‌برند.
از سوی دیگر، «اسماعیل ولدالشیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن روز یکشنبه اعلام کرد، «روزهای آینده مذاکرات یمن سرنوشت‌ساز خواهد بود و توپ در حال حاضر در زمین شرکت‌کنندگان در مذاکرات است. بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، «ولدالشیخ» ضمن اعلام اینکه جامعه بین‌الملل را در جریان گام‌های آینده قرار داده‌اند، افزود:«توافق ابتدائی برای آزادی 50 اسیر بازداشت شده قبل از ماه رمضان نهایی شده است و کمیته‌ ویژه اسرا بر روی عملی شدن آن کار می‌کند.» نماینده سازمان ملل در امور یمن این را هم گفت که پیشرفت در مذاکرات صلح یمن دیده می‌شود اگرچه کند و نسبی است. مذاکرات صلح یمن در کویت از 2 اردیبهشت شروع شده است و تاکنون به هیچ نتیجه موثری نرسیده است.حزب‌الله و همپیمانان این جنبش

در مرحله دوم انتخابات محلی هم پیروز شدند

Image result for ‫حزب‌الله‬‎

نتایج مرحله دوم انتخابات شورای شهر در مناطق مختلف لبنان نشان می‌دهد در این مرحله هم احزاب جریان 8 مارس و حزب‌الله که همپیمان یکدیگرند همچون مرحله نخست اکثریت آراء را به خود اختصاص داده‌اند.
براساس نتایجی که ستادهای انتخاباتی لبنان ارائه داده‌اند، لیست‌های وفاداری و توسعه و اصلاح که از حمایت حزب‌الله لبنان و جنبش امل و جریان آزاد ملی برخوردار هستند با افراد کامل خود در مناطق ضاحیه جنوبی بیروت (الغبیری، حارهًْ حریک، برج البراجنه) به پیروزی رسیده‌اند.
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «العهد» لبنان، لیست وفاداری و توسعه در منطقه کیفون در عالیه، لاسا و جبیل نیز پیروز انتخابات شده است.

آغاز عملیات ارتش سوریه در الزراره
نوبت انتقام از تروریست‌ها فرا رسید

Image result for ‫آغاز عملیات ارتش سوریه در الزراره‬‎
نیروهای ارتش سوریه و مقاومت عملیات آزادسازی روستای «الزراره» در استان «حماه» را (جایی که تروریست‌ها صدها زن و کودک را قتل‌عام کردند) آغاز کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، روستای الزراره شنبه هفته گذشته شاهد کشتار حدود 180 زن و کودک و کهنسال به دست عناصر تکفیری بود.
دیروز اما عملیات آزادسازی این روستای 1000 نفره و سایر مناطق همجوار آغاز شد.این عملیات که ارتش سوریه، نیروهای مقاومت و نیروهای دفاع ملی (داوطلبان سوری) در آن مشارکت دارند، از محورهای شمال، جنوب و جنوب غرب روستای فوق در استان «حماه» آغاز شده است.همزمان با پیشروی نیروی زمینی، توپخانه ارتش سوریه و جنگنده‌های روسی نیز مواضع تروریست‌ها را در اطراف روستا در هم کوبیدند. تا عصر دیروز ده‌ها تروریست طی این عملیات کشته و یا زخمی شدند.تروریست‌ها در جنایت هولناک شنبه گذشته خود، علاوه بر قتل 180 غیر نظامی، 117 نفر را نیز ربودند و به منطقه نامعلومی منتقل کردند.نیروهای ارتش سوریه در منطقه نفتی «الشاعر» استان حمص نیز خطوط دفاعی اولیه تروریست‌ها را شکستند و بر ارتفاعات مشرف بر این منطقه مسلط شدند. این عملیات نیز مرگ ده‌ها تروریست را به دنبال داشت.
در برخی مناطق شهر «حلب» هم دیروز درگیری‌های سختی میان نیروهای دولتی و مقاومت از یک طرف و تروریست‌ها از طرف دیگر جریان داشت.
از شهر «رقه» که پایتخت داعش خوانده می‌شود، نیز خبر رسیده، سرکرده‌های این گروه تروریستی مرخصی عناصر خود را لغو و در این شهر وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده‌اند!
این ترتیبات ویژه پس از آن اتخاذ شده که نیروهای «حزب دموکراتیک سوریه» که تحت فرمان ارتش این کشور می‌جنگند، ‌از مناطق شمالی تا 30 کیلومتری «رقه» پیشروی کرده‌اند.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 اردیبهشت 1395


بیکاری و رکود اقتصادی، نتیجه مدیریت اشرافی   

     ۲۶/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫مدیران دولتی فیش‌های حقوقی اسفند ماه خود را منتشر کنند‬‎
مدیریت اشرافی دولت تدبیر و امید طی 3 سال اخیر و دلبستگی تام و تمام بسیاری از دولتمردان به غرب، نتیجه‌ای جز رکود شدید اقتصادی و بیکاری هزاران کارگر و تولیدکننده دربرنداشته است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی کیهان، کمتر روزی است که خبر تعطیلی یک یا چند واحد تولیدی به دلیل رکود اقتصادی منتشر نشود. به عنوان مثال اخیراً رئیس انجمن لوازم خانگی از تعطیلی 100 کارخانه لوازم خانگی به دلیل شرایط فعلی خبر داد و تأکید کرد که بیش از 500 واحد صنعتی دیگر هم با ظرفیت 20 تا 60 درصدی مشغول به کار هستند و این یعنی اینکه چه بسا واحدهای باقی مانده نیز تا چند صباح دیگر به جرگه تعطیل شده‌ها بپیوندند.
بخش مسکن و ساختمان نیز که گفته می‌شود بیش از 200 رشته تولیدی به آن مرتبط هستند هم طی عمر دولت تدبیر و امید به ورطه ورشکستگی دچار شده و حداقل 30 درصد مصالح‌فروشان عطای کار در این رشته را به لقایش بخشیدند و کرکره مغازه‌هایشان را پایین کشیدند و کارگرانشان را رها کردند.
1500 واحد صنعتی آهن‌فروشی نیز فقط طی سال گذشته تعطیل شد. به این آمار اضافه کنید کسادی صنایع کاشی‌سازی و سرامیک، شیرآلات، واحدهای الکترونیکی، تولیدکنندگان در و پنجره و...
کشاورزان هم بعضاً با وضعیت مشابهی روبرو هستند. همین دیروز ذرت‌کاران استان خوزستان اعلام کردند که دولت روحانی به وعده خود مبنی بر پرداخت مابه‌التفاوت قیمت خرید تضمینی عمل نکرده و همین امر وضعیت اسفناکی را برای کشاورزان محروم این منطقه به وجود آورده تا حدی که اغلب مردم حتی نان خود را نسیه می‌خرند! حالا در این شرایط که بسیاری از مردم با گرفتاری‌های متعدد اقتصادی روبرو هستند و بعضاً محتاج نان‌شب خود هستند به ناگهان می‌شنویم برخی مدیران دولتی ماهانه 70 تا 80 میلیون تومان حقوق می‌گیرند.
تازه این همه ماجرا نیست بلکه بهره‌مندی از تسهیلات 500 میلیون تومانی مسکن، وام خودرو،‌ اضافه کاری 4 میلیون تومانی،‌ پاداش‌های کلان پایان سال و... نیز به این فهرست اضافه می‌شود!
البته این وضعیت چندان در دولت تدبیر و امید عجیب نیست زیرا وقتی نخستین مصوبه این دولت طبق گفته برخی کارشناسان و آگاهان،‌ تصویب حقوق 20 میلیون تومانی برای وزرا بود طبیعی است که هر چه به عمر این دولت افزوده می‌شود مسابقه برخی مدیران برای دریافت‌های کلان‌تر افزایش می‌یابد.
هر چند برخی از ارکان دولت برای توجیه فیش‌های نجومی مدیران مدعی شدند که این مبالغ معوقات بوده و همه این معوقات در اسفند ماه گذشته یک جا به حقوق مدیران مذکور واریز شده است اما به هر حال انتشار این فیش‌ها بازتاب بدی در افکار عمومی داشت و بر همین اساس مردم می‌خواهند دولتی‌ها به طور شفاف اعلام کنند ماهیانه چقدر حقوق می‌گیرند آن هم دولتی که ادعای هم‌رنگی با مردمش را دارد.
مردم انتظار دارند تمام مدیران دولتی فیش‌های حقوقی اسفند ماه خود را منتشر کنند تا مشخص شود آیا آنها هم از آن معوقات کذایی بهره‌مند بوده‌اند یا خیر؟ به ویژه در شرایط سخت فعلی اقتصاد. ای کاش مدیران دولتی به جای توجیه این حقوق‌های کلان و زندگی‌های اشرافی خود به نحو دیگری با مردم برخورد می‌کردند و آنها را ولی نعمت خویش می‌پنداشتند نه اینکه با برخوردهای بعضاً شاهانه و متکبرانه با کارگران و اقشار محروم برخورد کنند.
متاسفانه یک نمونه از این برخورد تحقیر‌آمیز در کارخانه مپنا رخ داد. آنجا که رئیس‌جمهور از داخل اتومبیل شاسی‌بلند و شیک خود و از پشت شیشه‌های دودی‌اش برای کارگران دست‌ تکان می‌داد. او حتی به خود این قدر زحمت نداد که از اتومبیل خارجی‌اش! پیاده شود و چند قدمی از نزدیک با کارگران هم‌کلام شود.
کارگرانی که این روزها بعضا با چنگ و دندان با مشکلات معیشتی درگیرند و از نبود امنیت شغلی و تهدید به اخراج‌ها گرفته تا گرانی روزافزون کالاها و خدمات رنج می‌برند. فقط طی سال جاری 20 درصد بر روی قیمت کرایه‌های حمل و نقل عمومی افزوده شده و با دو نرخی شدن بنزین احتمال افزایش این مبلغ نیز وجود دارد.
از سوی دیگر بیکاری نیز بسیاری از آحاد جامعه به ویژه جوانان را آزار می‌دهد و آمارسازهای دولت نیز حتی نتوانسته مرکز آمار را قانع کند.
مرکز آمار گزارش روحانی درباره اشتغالزایی دولت یازدهم را رد کرد
در حالی رئیس‌جمهور از ایجاد حدود 1/2 میلیون شغل در دو سال گذشته سخن گفته که مشاغل ایجاد شده در یک دهه گذشته سالیانه 66700 مورد بوده و اقتصاد ایران حتی توان ایجاد 100 هزار شغل در سال را هم ندارد.
به گزارش مهر در سومین سال فعالیت دولت تدبیر و امید که مهمترین شعارش در بخش داخلی حل معضل بیکاری و ارائه گزارش‌های دوره‌ای از عملکرد دولت در زمینه مقابله با بیکاری بود، مرکز آمار ایران می‌گوید طی سال‌های اخیر، سالیانه تنها 66 هزار و 700 نفر توانسته‌اند وارد بازار کار شوند.
معاون مرکز آمار ایران گفت: در سال‌های 84 تا 94 به جمعیت فعال کشور 882 هزار و 708 نفر افزوده شد که از این تعداد 667 هزار و 782 نفر توانسته‌اند شغلی برای خود دست و پا کرده و 214 هزار و 926 نفر نیز نتوانسته و به جمعیت بیکاران کشور افزوده شدند.
با نگاهی به این آمارها چند نکته حائز اهمیت است، اولا اینکه نمی‌توان گزارش‌های دو سال اخیر دولت تدبیر و امید درباره اشتغال‌زایی 600 هزار نفری را در هر سال پذیرفت. دولت مدعی است نرخ بیکاری کم نشده، چون جمعیت فعال و متقاضی کار بیشتر شده است اما حتی اگر فرض کنیم سالیانه 88200 نفر (مجموع 10 سال 882 هزار نفر) هم به جمعیت فعال اضافه نمی‌شدند باز هم تغییر چندانی در کاهش تعداد بیکاران حاصل نمی‌شد، چون به دلیل بروز رکود و مسائل مختلف بنگاه‌ها، ریزش نیروی کار در اقتصاد ایران بالا است و این مسئله خود اوضاع بیکاری را هر ساله تشدید می‌کند، یعنی هر سال با بیکارانی مواجه هستیم که قبلا شاغل بوده‌اند؛ بنابراین حتی اگر چیزی به جمعیت متقاضی کار اضافه نمی‌شد هم اقتصاد ایران رمق جذب 100 هزار نفر نیروی جدید کار در سال را نداشته است و چیزی از 2/5 میلیون بیکار کم نمی‌شد.
نکته مهم‌تر اینکه دولت تدبیر و امید نیز مانند دولت‌های گذشته نتوانسته در زمینه مقابله با بحران بیکاری و حل معضل تاریخی  و کهنه اقتصاد ایران گام‌های موثری را بردارد؛ بنابراین روند بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و جوانان جویای کار ادامه خواهد داشت و یا دستکم در 3 سال گذشته از فعالیت دولت یازدهم ادامه داشته است.
حمید حاج‌اسماعیلی در گفت‌وگو با مهر با بیان اینکه دولت آدرس اشتغال‌زایی میلیونی مدنظر خود را ارائه نکرده است، گفت: اعلام نشده که صدها هزار شغل جدید از چه طریقی و در چه بخش‌هایی ایجاد شده‌اند؟ آیا در قالب برنامه اشتغال‌زایی شده و یا اینکه دولت طرح خاصی را اجرا کرده است؟ اگر دولت معتقد است مشاغلی ایجاد شده آیا در بخش دولتی بوده و یا خصوصی؟
این کارشناس بازار کار اظهار داشت: اینکه بگوییم هر ساله نرخ مشارکت اقتصادی بالا می‌رود، مشکلی را حل نمی‌کند، چون سالی یک میلیون نفر به سن کار می‌رسند. برآوردها نشان می‌دهد تعداد جمعیت فعال کشور بالای 27 میلیون نفر باشد ولی مرکز آمار تعداد جمعیت فعال را بیش از 24 میلیون نفر می‌داند که نرخ بیکاری مدنظر دولت را می‌توان اینگونه ارائه کرد.
وی خاطر نشان کرد: اینکه برخی طرح ایجاد اشتغال و راه‌اندازی واحد اقتصادی را به وزارت صنعت می‌دهند باید دقیقا مشخص شود که آیا در آمارها به اشتغال ادعایی توجه می‌شود؟ دولت باید بگوید چرا واحدهای صنعتی یکی پس از دیگری در حال نابودی و خاموش شدن هستند؟


 مشتی از خروارها جنایت بهائیت
فائزه هاشمی با کدام باند صهیونیستی پیوند خورده است؟
 
 
Image result for ‫مشتی از خروارها جنایت بهائیت /فائزه هاشمی با کدام باند صهیونیستی پیوند خورده است؟‬‎
سرویس سیاسی -
چند روز پس از دیدار فائزه هاشمی با سرکرده فرقه انگلیسی صهیونیستی بهائیان در ایران وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای با محکوم کردن تداوم حبس هفت سرکرده بهائیت در ایران، از مقامات کشورمان خواست تا این افراد را هرچه سریع‌تر به همراه دیگر متهمان آزاد کنند !
دیدار اخیر فائزه هاشمی با یکی از سرکردگان فرقه انگلیسی صهیونیستی بهائیت در ایران واکنش‌های گسترده‌ای در ایران و محافل خارجی داشته است، از سویی پیام این دیدار از سوی مقامات آمریکایی به خوبی دریافت شد و وزارت خارجه این کشور در بیانیه‌ای خواستار آزادی دیگر زندانیان بهایی در ایران شد و از طرف دیگر نیز بهائیان و برخی شخصیت‌ها و گروه‌های ضدانقلاب نیز به حمایت از فائزه هاشمی پرداختند.
در این میان علمای اعلام و مراجع عظام تقلید به انتقاد شدید از این رفتار فائزه هاشمی پرداختند و از هاشمی رفسنجانی خواستند تا نسبت به این عملکرد قبیح فرزند خود واکنش نشان دهد، چرا که اصل برای یک مسلمان اعتقادات دینی او است نه منافع سیاسی.
برخی شخصیت‌های دینی و سیاسی نیز از دستگاه قضا خواستند تا نسبت به دیدار فائزه هاشمی با یک شخصیت مجرم که به یک جریان سیاسی منحرف مورد حمایت دشمنان این مرز و بوم وابسته است واکنش قاطع نشان دهند.
از واکنش‌های علما و شخصیت‌های سیاسی که برخی از آنها را در گزارش اخیر منتشر کردیم بگذریم حمایت‌های خارجی از فائزه هاشمی و عملکرد او را می‌توان به دریافت پیام این دیدار از سوی دشمنان این ملت تعبیر کنیم.
نکته دیگری نیز که می‌توان بدان پرداخت آن است که چرا پس از سفر چندی پیش فائزه هاشمی به آمریکا و دیدار وی با یک سرکرده بهایی، وزارت خارجه آمریکا بیانیه‌ای در ضرورت آزادی چند مجرم صادر کرده است ؟ آیا میان اقدامات فائزه هاشمی و بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا ارتباط مستقیمی هست ؟
استقبال بهائیان از اقدام فائزه هاشمی
چنان چه گفته شد دیدار فائزه هاشمی با یک متهم بهایی که به مرخصی آمده بود مورد استقبال اعضای این گروهک وابسته به دشمنان قرار گرفته است.
در این رابطه سخنگوی جامعه بهاییان در لندن طی گفت و گویی با بی‌بی سی اظهار داشت: بعد از سالیان سال ناآگاهی درباره وضعیت بهاییان و اعتقادات بهاییان، این سدها دارد شکسته می‌شود و کسانی که با بهاییان در تماس هستند متوجه واقعیات می‌شوند. البته اختلاف عقیده وجود دارد اما احترام به عقاید دیگران نشانه پیشرفت جامعه ایران است، مخصوصا از سوی کسانی که متعلق به قشر مذهبی جامعه هستند.
این اظهار نظر به خوبی نشان می‌دهد که وابستگی فائزه هاشمی به خانواده‌ای که در جمهوری اسلامی سابقه روشنی دارد مورد اهمیت قرار گرفته است، اگر این دیدار از سوی فردی غیراز فائزه هاشمی که فرزند هاشمی رفسنجانی عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است صورت می‌گرفت چنین بازتابی نمی‌یافت.
دیدار فردی با چنین وابستگی به گفته سخنگوی بهائیان در انگلیس سدها را می‌شکند و زمینه ساز آن می‌گردد که وابستگان به یک فرقه انحرافی که تاریخچه آن از گذشته تا کنون نشان از دشمنی با ملت ایران و جاسوسی به نفع بیگانگان دارد احساس آرامش و امنیت بیشتری کرده و در اقدامات ضد ملی و امنیتی خود جری‌تر گردند.
نگاهی به پرونده بهائیان ؛ فائزه هاشمی کدام سدها را می‌خواهد بشکند؟!
نگاهی به پرونده بهائیان در گذشته و حال جنایت‌ها و خیانت‌های آنان را در حق این ملت مظلوم و دین مقدس اسلام به عیان نشان می‌دهد.
آدمکشی، قتل، ترور و قساوت را از اولین روزهای پیدایش بابی‌گری در میان اعضای این فرقه می‌توان دید.
 مورخین می‌گویند « بابی‌ها در جریان شورش‌های خود در دوران ناصری، با مردم و نیروهای دولتی رفتاری سبعانه داشتند و «اسیران جنگی» را «دست و پا می‌بریدند و به آتش می‌سوختند.»
قتل‌های انجام شده توسط بهاییان را می‌توان به پنج گروه تقسیم کرد: قتل‌های سیاسی؛ قتل برخی شخصیت‌های مسلمان که تداوم حیات ایشان برای بهائیت مضر بود؛‌ قتل بابیان مخالف دستگاه میرزا حسینعلی نوری (به‌طور عمده ازلی‌ها) ؛ ‌ قتل بهائیانی که از برخی اسرار مطلع بودند یا به دلایلی تداوم حیات ایشان مصلحت نبود و  قتل بنا به اغراض شخصی سران فرقه بهائی.
تروریسم سیاسی در تاریخ معاصر ایران از اواسط دهه 1840 م./ 1260 ق. با بابی‌گری آغاز گردید  و چنان با بابی‌گری پیوند خورد که در دوران متأخر قاجار نام «بابی» ‌و «تروریست» مترادف بود.
به عنوان نمونه می‌توان گفت « بابی‌ها ترور امیرکبیر را طراحی کردند و پس از ترور نافرجام چندین مقام ایرانی این رویه در کشور تداوم یافت و به‌ویژه در دوران انقلاب مشروطه و پس از آن اوج گرفت.»
بهائیان در طول فعالیت ننگین خود به ترورهای دیگری نیز دست زده اند، اقدام به ترور شیخ فضل الله نوری یکی از این ترور‌ها است.  عامل این ترور کریم دواتگر بود که دستگیر شد. در این رابطه افراد دیگری نیز دستگیر شدند. یکی از این افراد میرزا محمد نجات خراسانی، عضو فرقه بهائی بود که به ارتباط با سفارت انگلیس و به عنوان شخصیتی فاسد شهرت داشت.
بی شک جنایات فراوانی در تاریخچه بهائیت وجود دارد که ایجاد تفرقه در صفوف نهضت جنگل یکی از این جنایت‌ها و خیانت‌ها است.
احسان‌الله خان دوستدار، چهره سرشناس تروریستی که در صفوف نهضت جنگل تفرقه انداخت و «کودتای سرخ» را علیه میرزا کوچک خان هدایت کرد، به یکی از خانواده‌های سرشناس بهائی ساری (خانواده دوستدار) تعلق داشت و سردار محیی (عبدالحسین خان معزالسلطان)، همدست او، از اعضای خاندان اکبر بود که برخی از اعضای آن، به‌ویژه میرزا کریم‌خان رشتی، به رابطه با اینتلیجنس سرویس انگلیس شهرت فراوان دارند.
میرزا رضاخان افشار شخصیت دیگر موثر این دوره نیز بهائی بود و نقش مخرب و مرموزی در حوادث نهضت جنگل ایفا کرد. او در زمان آغاز نهضت پیشکار مالیه گیلان بود. به همراهی با جنگلی‌ها پرداخت و مسئول مالی «کمیته اتحاد اسلام» شد. او سپس مبلغی از پول کمیته را به سرقت برد و به تهران گریخت و بعدها به آمریکا رفت.
در یک کلام می‌توان گفت «بهائیت مساوی است با تروریسم، این یک ادعا نیست یک واقعیت تاریخی است. این فرقه سرسپرده که مقر اصلی آن در اراضی اشغالی و در حمایت رژیم صهونیستی است با پیوند به این موجود نامشروع از ابتدای ایجاد تا کنون با ریختن خون‌های زیادی ریشه دوانیده و حالا با مظلوم نمایی ادعای حقوق بشر دارد .»
مقابله با انقلاب اسلامی
 و نقش منفی در دفاع مقدس
نکته دیگری که در این رابطه باید بدان تاکید کرد مقابله این گروهک منحرف با انقلاب اسلامی ملت ایران است.
با پیروزی انقلاب اسلامی این فرقه به یک باره تمام پشتوانه سابق خود را در کشور از دست داد و تمام آمال و آرزوهای جامعه بهائیت نقش بر آب شد، مثل همیشه به سوی بیگانگان روی آورد و نمایندگان تشکیلات بهائیت مرتبا با لانه جاسوسی آمریکا در ایران در تماس بودند .
 در گزارش سفارت آمریکا به وزارت امور خارجه آن کشور در ژوئن 1979 میلادی (1358ش)آمده است: « یکی از 9 نفر مردان متفکر جامعه بهائیت (روسای محفل بهائیان) گفت که جامعه بهائی احساس می‌کند از جهات اداری، اجتماعی و مالی در حال مرگ است و با بدترین بحران در تاریخ 128 ساله اش مواجه است.»
در طول دفاع مقدس نیز اعضای این فرقه از هیچ خیانتی در حق ملت ایران فروگذاری نکردند.
مهناز رئوفی بانوی بازگشته از این فرقه انحرافی که کتاب‌های چندی نیز در این زمینه نگاشته است می‌گوید؛ « در زمان‌ جنگ‌ [ایران‌ و عراق] وقتی‌ مردم‌ کشته‌ می‌شدند، بهائیان‌ با بی‌رحمی‌ تمام‌ می‌گفتند از این‌ مسلمانان‌ هر چه‌ کشته‌ شود کم‌ است. خصوصاً‌ وقتی‌ رادیوهای‌ خارجی، آمار شهادت‌ رزمندگان‌ را در جبهه‌ها به‌ اطلاع‌ مردم‌ می‌رساندند... با ناسزاگویی‌ به‌ رزمندگان‌ ابراز مسرت‌ و خشنودی‌ می‌کردند. بهائیان‌ در زمان‌ جنگ‌ با کناره‌جویی‌ از شرکت‌ در جبهه‌ها اعلام‌ کردند که‌ مخالف‌ جنگ‌ هستند و به‌ بهانه‌ عدم‌ دخالت‌ در سیاست‌ از به‌ دست‌ گرفتن‌ سلاح‌ امتناع‌ کردند و کوچک ترین‌ فعالیتی‌ برای‌ دفاع‌ از کشور از خود نشان‌ ندادند... آنها که‌ دائماً‌ در کلاس‌ها و مجالس‌ از عشق‌ به‌ عالم‌ بشریت‌ دم‌ می‌زدند، آنان‌ که‌ از الفت‌ و محبت‌ طوری‌ سخن‌ سرایی‌ می‌کردند که‌ گویی‌ برتر و مهربان‌تر از همه‌ اقشار عالمند، در عمل‌ نه‌ تنها بویی‌ از انسانیت‌ و محبت‌ نبرده‌ بلکه‌ درنده‌خویی‌شان‌ گُل‌ می‌کند و از خبر شهادت‌ جوانان‌ عزیز این‌ مرز و بوم‌ اظهار خوشحالی‌ و مسرت‌ می‌کنند»
آن چه ذکرش رفت خلاصه‌ای از سوابق پر از جنایت و خیانت فرقه انگلیسی صهیونیستی بهائیت است که امروز فائزه هاشمی به بهانه خنده‌دار حقوق بشر می‌خواهد سدها را به نفع آنها بشکند.
نظر مراجع تقلید و علما در باره بهائیت
مراجع عظام تقلید از گذشته تاکنون به شدت با این فرقه انحرافی مقابله کرده و نظرات خود را به صراحت در این زمینه اعلام کرده اند.
امام خمینی در جمع مسئولان نظام در مبحث دفاع آمریکا از جاسوسان و متجاوزین به جمهوری اسلامی که در تاریخ 7 خرداد 1362 ایراد فرمودند، با توجه به صحبت ریگان رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر استمداد از همه دنیا برای بهائیان توضیح می‌دهند که همین دفاع نشان از جاسوس بودن آنها و منفعت داشتن بهائیان برای آمریکا داشته است.
امام خمینی در یکی از سخنرانی‌های خود با اشاره به حمایت ریگان رئیس جمهور وقت آمریکا از بهائی‌ها مضمون سخن رئیس‌جمهور آمریکا را تشریح و اظهار داشتند: آقای ریگان می‏گوید که این بهایی‏‌ها، بیچاره ‏ها مردم آرامی، ساکتی مشغول عبادت خودشان هستند، جهات مذهبی خودشان را بجا می‏آورند و ایران برای خاطر همین که اینها اعتقادشان مخالف با اعتقاد آنهاست گرفتند. اگر اینها جاسوس نیستند شما صدایتان در نمی‏آمد. شما برای خاطر اینکه، اینها یک دسته‏ای هستند که به نفع شما هستند، والاّ ما شما را می‏شناسیم، آمریکا را هم می‏شناسیم که انساندوستی اش گل نکرده است که حالا برای خاطر ۲۲ نفر بهایی که در ایران به قول ایشان گرفتار شدند، برای انساندوستی یک وقت همچو صدا کرده و فریاد کرده و به همۀ عالم متشبّث شده است که به فریاد اینها برسید. مردم شما را می‏شناسند ...  اگر دلیلی ما نداشتیم به اینکه اینها جاسوس آمریکا هستند جز طرفداری ریگان از آنها کافی بود. شکی نداریم که بهائیان جاسوس و توطئه گر هستند.» صحیفه امام، ج17،ص459
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب نیز در پاسخ به استفتایی در زمینه رابطه با بهایی‌ها تاکید می‌کنند؛ «همه پیروان فرقه گمراه بهائیت محکوم به نجاست هستند و در صورت تماس آنها با چیزی، مراعات مسائل طهارت در رابطه با آنها، نسبت به اموری که مشروط به طهارت است، واجب است. ولی رفتار مدیران و معلمان و مربیان با دانش‌آموزان بهایی باید براساس مقررات قانونی و اخلاق اسلامی باشد.»
ایشان به سوال دیگری در این زمینه چنین پاسخ می‌دهند؛ « همه مؤمنین باید با حیله‌ها و مفاسد فرقه گمراه بهائیت مقابله نموده و از انحراف و پیوستن دیگران به آن جلوگیرى کنند.»
آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید نیز بهایی‌ها را نجس دانسته و تاکید می‌کنند «اعضای فرقه ضاله از زمره مسلمین خارجند و هر گونه رابطه‌ای با آنها حرام است مگر در مواردی که امید ارشاد و هدایت آنها باشد.»
مرحوم آیت‌الله فاضل لنکرانی نیز در باره بهائی‌ها چنین تاکید می‌کنند؛ «سلام ابتدایی به آنها جایز نیست و در دست دادن و لمس آنها باید مراقب احکام نجس و پاکی باشید .»
آیت الله مکارم شیرازی نیز تصریح می‌کنند « «اعضای فرقه ضاله از زمره مسلمین خارجند و هر گونه رابطه‌ای با آنها حرام است مگر در مواردی که امید ارشاد و هدایت آنها باشد.»
مرحوم آیت‌الله بهجت نیز در پاسخ به سوالی در این زمینه تاکید می‌کنند؛ «نجسند و از معاشرت با آنها پرهیز شود.»
وظیفه‌ای که بر دوش دستگاه قضایی است
با توجه به آن چه گفته شد از سوابق پر از خیانت و جنایت بهایی‌ها در تاریخ ایران از گذشته تا به حال و نظرات امام و رهبر انقلاب و مراجع عظام تقلید در این رابطه سوالی که می‌توان از دستگاه قضایی پرسید این است که آیا وظیفه‌ای در این میان وجود ندارد ؟
به قطع و یقین قوه قضائیه بایستی با دیدار فائزه هاشمی با مجرمین امنیتی از جمله بهائیانی که سوابقی به شدت پر از خیانت و جنایت دارند برخورد کند تا چنین دیداری به مقامات آمریکایی پیام مداخله در امور داخلی ایران را ندهد.
نکته دیگری که می‌توان از آن به پیام دیگر دیدار فائزه هاشمی و اظهارات نامبرده در مصاحبه با رسانه‌های ضد انقلاب تعبیر کرد؛ گرای تحریم حقوق بشری وی به آمریکا است. فائزه هاشمی از ظلم ! به بهایی‌ها سخن می‌گوید و ادعا می‌کند که به واسطه مسائل حقوق بشری با یک فرد بهایی دیدار کرده است ! آیا چنین سخنی که به آمریکا گرای تحریم‌های شدید‌تر را می‌دهد جرم نیست؟
گفتنی است استعمار انگلیس به موازات ایجاد فرقه وهابیت در منطقه حجاز و علیه اهل سنت،‌ فرقه قلابی و جعلی بهائیت را در ایران علیه شیعه راه‌اندازی کرد و به واسطه سربازگیری از طریق این فرقه، به مهره‌چینی استراتژیک در رژیم پهلوی پرداخت، به نحوی که سران ارشد این رژیم در گلوگاه‌های امنیتی، سیاسی،‌ دیپلماتیک، صنعت و تجارت و اقتصاد و مطبوعات و رادیو و تلویزیون اغلب بهایی بودند؛ از جمله: امیر عباس هویدا، عبدالکریم ایادی، هژبر یزدانی، حبیب ثابت پاسال، پرویز ثابتی، فرخ روپارسا، ارتشبد ازهاری، ارتشبد جعفر شفقت، ارتشبد فریدون جم و...
مقر این جریان ضد دینی اکنون در فلسطین اشغالی و تحت حمایت ویژه رژیم صهیونیستی قرار دارد. نکته جالب در 10-15 سال گذشته پیوند رو به تشدید افراطیون مدعی اصلاح‌طلبی با باند بهائیت در حوزه‌های مطبوعاتی،‌سیاسی و حزبی است که نمونه آن را در دفاع امثال محسن کدیور، عیسی سحرخیز،‌گروهک مجمع محققین و مدرسین و این آخری فائزه هاشمی از بهائیت به بهانه‌های مختلف می‌توان جست‌وجو کرد. اسلام‌ستیزی و مهدویت‌ستیزی به بهانه جدایی دین از سیاست و معارضه با اصول اسلامی نظیر حجاب از جمله ویژگی‌های بهائیت است. برخی عناصر همکار با این شبکه در خارج کشور نظیر اکبر گاف و سروش به انکار صریح نبوت یا وجود امام زمان (عج) پرداختند.
فائزه هاشمی که کارنامه مصاحبه با بیوه محمد رضا پهلوی و رفتن به زیارت(!) قبر وی در مصر را در کارنامه خود دارد، سال 92 برای مدتی از سوی کسانی چون عیسی سحرخیز به عنوان رئیس گروهک انجمن دفاع از آزادی مطبوعات معرفی شد. اعضای این انجمن به دیدار هاشمی رفسنجانی نیز رفتند. سحرخیز ضمن دفاع از «بهایی‌ها» و همجنس‌بازان، در مصاحبه با جرس تصریح کرده بود؛ «اصلاح‌طلبان دیگر مانند اول انقلاب علاقه‌ای به آقای خمینی ندارند.» او از محکومان اخیر جرایم جاسوسی و ضد امنیتی است.
در حقیقت فائزه هاشمی بخشی از سرپل نفوذ طیفی از گروهک‌ها به دفتر هاشمی بود. به همین دلیل شبکه دانا اواخر شهریور سال گذشته خبر داد که یک نهاد مسئول از هاشمی رفسنجانی خواسته جلوی اقدامات فائزه گرفته شود تا مبادا در آینده از این مسیر آسیبی متوجه هاشمی شود.


در واکنش به دیدار فائزه هاشمی با بهائیان
هاشمی‌رفسنجانی:
فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند

Image result for ‫هاشمی‌رفسنجانی: فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند‬‎
رئیس مجمع تشخیص مصلحت در واکنش به دیدار دخترش با بهائیان گفت: فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند.
روزنامه جمهوری اسلامی با  آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی درباره دیدار فائزه هاشمی با چند نفر از عناصر فرقه ضالّه بهائیت گفت‌و‌گو کرده است. هاشمی‌رفسنجانی در این گفت‌و‌گو اعلام کرده است:‌ فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند. فرقه ضاله بهائیت یک فرقه استعمارساخته و منحرف است که همیشه با همین انحراف شناخته شده و ما همیشه از این فرقه تبرّی جسته و می‌جوییم.
با این حال، فائزه هاشمی در گفت‌وگو با یورونیوز اظهار داشت که هیچ کار خطائی نکرده، پشیمان نیست و کسانی که به این دلیل به او حمله می‌کنند دغدغه دین ندارند!
وی مدعی شد که در ایران فرقه صهیونیستی بهائیت مورد ظلم واقع می‌شود!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395
قلیچدار‌ اوغلو: دستان اردوغان به خون ملت‌های منطقه آلوده است  
      ۲۶/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫قلیچدار‌ اوغلو: دستان اردوغان به خون ملت‌های منطقه آلوده است‬‎
رئیس بزرگترین حزب اپوزیسیون ترکیه یعنی حزب «جمهوری‌خواه خلق» اعلام کرده، دستان رئیس‌جمهوری این کشور و همراهانش به خون ملت‌های ترکیه، سوریه و دیگر کشورهای منطقه آلوده است.
به گزارش تسنیم، «کمال قلیچدار اوغلو» در جریان سفرش به آلمان، «رجب طیب اردوغان» را عامل کشتار و خونریزی در این کشور و کشورهای منطقه غرب آسیا دانست و گفت: «اردوغان مسئول مستقیم کشته شدن 500 تن از افراد ارتش و نیروهای امنیتی (ترکیه) از ماه ژوئن (خرداد) تاکنون است و باید به اتهام حمایت از تروریست‌ها و خیانت ملی محاکمه شود.»
قلیچدار اوغلو تصریح کرد: «اردوغان نه تنها مسئول خونریزی در ترکیه است، بلکه از گروه‌های تروریستی از جمله داعش در سوریه حمایت مالی و نظامی گسترده می‌کند و (به همین خاطر) مسئول کشتار ملت سوریه است.» وی گفت که «این اقدام اردوغان خطر بزرگی برای منطقه و ترکیه است و دشمنی‌های جدی میان مسلمانان ایجاد می‌کند.»
اخیرا و در پی کشتار غیرنظامیان روستای «الزراره» در شمال سوریه به دست تروریست‌های مورد حمایت آنکارا، اردوغان برای اینکه اتهام را از خود دور کند، اروپائیان را به خاطر بی‌توجهی به اوضاع داخلی سوریه مورد انتقاد قرار داد!
طی هفته‌های گذشته و در پی برقراری آتش‌بس در سوریه، حمایت‌های مالی و تسلیحاتی اردوغان و سران دیگر کشورهای متحد آمریکا از تروریست‌های تکفیری در سوریه شدت گرفته است، به طوری که ترکیه اجازه داد تروریست‌های جبهه النصره در جبهه «خان طومان» به تانک و سلاح‌های سنگین مجهز شوند.
در واقع حزب حاکم ترکیه مجری سیاست‌های ناتو و آمریکا در منطقه غرب آسیا شده است.
در ارتباط با نقش آنکارا در جنایت‌های روزمره در سوریه، خصوصا جنایت روستای «الزراره» هر چند رسانه‌های غربی - عربی و رسانه‌های وابسته به دولت ترکیه ساکت هستند، ولی رسانه‌های اینترنتی و مجازی مردم را کم و بیش نسبت به ماجرا آشنا می‌کنند و همین مسئله، اعتراضاتی را در ترکیه نسبت به سیاست‌های آنکارا در قبال سوریه، به دنبال داشته است، که آخرین مورد آن، اعتراضی است که دیروز در اسلامبول رخ داد؛ معترضان در این تظاهرات، حمایت اردوغان از تروریست‌ها را محکوم کردند و وی را در جنایت الزراره  شریک دانستند.
دیروز «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز گفت، تروریست‌های ضد سوری به‌طور گسترده از طریق مرزهای ترکیه پشتیبانی می‌شوند.
درخواست دمشق
 از سازمان ملل
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، وزارت خارجه سوریه اما طی دو نامه جداگانه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت، از این دو نهاد بین‌المللی خواسته جنایت اخیر تروریست‌ها در روستای «الزراره» را محکوم کنند و زمینه‌های مجازات کشورها و سازمان‌های حامی تروریسم را فراهم نمایند.
در نامه مذکور آمده است که این جنایت و همه جنایات مشابه تروریست‌ها در شهرهای سوریه، با فرمان مستقیم رژیم‌های تندرو و متعصب عربستان، ترکیه و قطر با هدف سنگ‌اندازی در مسیر تلاش‌ها برای پایان دادن به کشتار مردم سوریه و به شکست کشاندن گفت‌وگوهای ژنو انجام می‌شود.
بامداد پنجشنبه گذشته و در حالی که ساکنان روستای «الزراره» در استان «حماه» هنوز در خواب بودند، مورد هجوم عناصر گروه‌های تکفیری «جبهه النصره»، و «احرار الشام»، «فیلق حمص»، «گردان‌های اهل سنت» و «اجناد الشام» قرار گرفتند. در این هجوم وحشیانه حدود 180 غیرنظامی، از جمله تعداد زیادی زن، کودک و افراد کهنسال کشته و بیش از 100 نفر دیگر ربوده شده‌اند.
محافل سیاسی و خبری کشورهای غربی و ارتجاع عرب این فاجعه هولناک را پوشش چندانی نداده‌اند.
سایر رویدادها
* درگیری میان عناصر دو گروه تروریستی «جبهه النصره» و «جیش الاسلام» در «غوطه شرقی» دمشق، طی 20 روز اخیر، 300 کشته برجای گذاشته است.
*‌ ارتش سوریه بیمارستان «الاسد» در «دیرالزور» را از تروریست‌های داعش پس گرفت.
* «نیروهای دموکراتیک سوریه» که همپیمان دولت دمشق محسوب می‌شوند، پس ازتحت کنترل درآوردن یک روستا، به 30 کیلومتری «رقه» مرکز خلافت داعش رسیدند.
* «جان کری» وزیر خارجه آمریکا دیروز به ریاض رفت و با همتای سعودی خود در ارتباط با تحولات سوریه و منطقه گفت‌وگو کرد.
* چهار نفر در حمله موشکی تروریست‌‌ها به ساختمان رادیو و تلویزیونی شهر حلب زخمی شدند.
* انفجار تروریستی در شهر مرزی «قامشلی» واقع در خاک سوریه، پنج کشته و شماری مجروح برجای گذاشت.نماینده پارلمان ترکیه


Image result for ‫«ارن اردم» نماینده مجلس ترکیه‬‎

اسناد جدید همکاری آنکارا با داعش را منتشر کرد

Image result for ‫نماینده پارلمان ترکیه /اسناد جدید همکاری آنکارا با داعش را منتشر کرد‬‎

نماینده پارلمان ترکیه اسناد ارتباط گسترده مقامات آنکارا با جنایتکاران داعش را در اختیار پارلمان و رسانه‌ها قرار داد.
به گزارش ایسنا، «ارن اردم» نماینده مجلس ترکیه از حزب «جمهوریخواه خلق» رونوشت‌های تماس‌های تلفنی مقامات آنکارا با تروریست‌های «داعش» را در اختیار نمایندگان پارلمان و رسانه‌ها قرار داد. براساس تماس‌های تلفنی ضبط شده، هزاران تن از عناصر داعش مرتبا از ترکیه به سوریه و یا از سوریه به ترکیه تردد می‌کنند.
طبق این اسناد، «الهامی بالی» یکی از سرکرده‌های داعش که در ماجرای انفجار تروریستی سال گذشته در شهر مرزی «سوروچ» دست داشته، با مقامات دولت ترکیه تماس تلفنی برقرار کرده است.
طبق نوارهای ضبط شده، جابه‌جایی عناصر داعش توسط کسانی در ترکیه صورت می‌گیرد که از آنها تحت عنوان «هماهنگ‌کنندگان داعش» یاد می‌شود. این افراد تنها طی یک روز (2 مهر گذشته) به 1400 تروریست کمک کردند تا از مرز ترکیه عبور کنند.
مورد دیگری که براساس این اسناد فاش شده است، به نحوه تعامل نیروهای امنیتی با داعش ربط پیدا می‌کند. این نیروها عناصر داعش را پس از دستگیری، آزاد می‌کردند.
در ارتباط با واکنش محافل سیاسی ترکیه به انتشار این اسناد، خصوصا مرتبط بودن آنکارا با عامل انفجار سوروچ، که جان بیش از 30 غیرنظامی را گرفته بود، گزارشی نرسیده است. با این حال، احتمال می‌رود که گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و همچنین مردم ترکیه از کنار این اسناد به راحتی عبور نکنند.اردوغان علاوه بر اینکه تلاش می‌کند از قبل جریان‌های تکفیری در سوریه و عراق استفاده ببرد، در داخل ترکیه نیز به بهانه مبارزه با داعش و عناصر «حزب کارگران کرد ترکیه» (پ.ک.ک) توانست، شرایط را به نفع خود امنیتی کرده و در ماجرای انتخابات پارلمانی پائیز گذشته، گرایش رای‌دهندگان را به حزب خود جلب کند.
رئیس‌جمهور ترکیه در هفته‌های قبل از انتخابات و حتی در زمان برگزاری انتخابات، شرایط را در ترکیه به قدری امنیتی کرده بود که مردم فکر می‌کردند، اگر حزب حاکم رای نیاورد، ترکیه به گرداب جنگ داخلی فرو می‌غلطد!


به دنبال زیاده‌خواهی هیئت ریاض
 مذاکرات صلح یمن به در بسته خورد

Image result for ‫مذاکرات صلح یمن به در بسته خورد‬‎
به دنبال شکست طرف‌های یمنی در پر کردن شکاف و حل اختلافات میان خود، کویت تحرکاتی را برای نجات مذاکرات آغاز کرده است.
رؤسای هیئت‌های یمنی در کویت روز شنبه جلسه مذاکراتی را در کاخ بیان با حضور «اسماعیل ولد الشیخ احمد»، فرستاده سازمان ملل به یمن برگزار کردند اما در پر کردن شکاف و حل اختلافات میان هیئت صنعا و هیئت دولت مستعفی یمن ناکام ماندند. به گزارش ایسنا، حاضران در این نشست درباره اصول حاکم بر مذاکرات از جمله سند صلح و شراکت و قانون اساسی بحث و گفت‌وگو کردند. «محمد عبدالسلام»، سخنگوی انصارالله و رئیس هیئت این جنبش در مذاکرات کویت گفت:«بحران یمن باید توافقی باشد و از طریق مذاکره سیاسی صورت بگیرد. حل بحران از طریق دیکته کردن از خارج و تسلیم شدن در برابر شروط امکان ندارد». به دنبال برگزاری این جلسه «عبدالملک المخلافی»، رئیس هیئت دولت مستعفی یمن در مذاکرات اعلام کرد که شکاف میان دو طرف بسیار بزرگ است.  مسئله اصلی که طرف‌های یمن بر سر آن اختلاف دارند مشروعیت «عبد ربه منصورهادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن است. انصارالله خواهان برکناری «هادی» و تشکیل شورای ریاست انتقالی جدید و دولت توافقی هستند. به دنبال شکست طرف‌های یمنی در پر کردن شکاف و حل اختلافات میان خود اکنون کویت تلاش می‌کند تا مذاکرات صلح یمن را نجات دهد و آن را از بن بست خارج کند. «صباح الخالد الصباح»، وزیر خارجه کویت و «خالد الجارالله»، معاون وی نیزنشست‌های جداگانه‌ای را با دو طرف یمنی برگزار کردند. مذاکرات صلح یمن از 2 اردیبهشت در کویت آغاز شده است.
از سوی دیگر، «عبدالله النصیری»، از فرماندهان جنبش انصارالله، وقایع جاری در جنوب یمن را «نقشه آمریکا با همکاری عربستان و امارات برای ادامه اشغال یمن» توصیف کرد. «النصیری» با اشاره به حمایت مالی و تسلیحاتی آمریکا، عربستان و امارات از تروریست‌های حاضر در یمن گفت:«این کشورها به بهانه مبارزه با تروریسم قصد اشغال یمن را دارند.» پس از ورود 200 نظامی آمریکا و تجهیزات نظامی این کشور به جنوب یمن، امارات با کمک این نظامیان در حال پاکسازی نژادی در جنوب یمن با هدف تجزیه این کشور است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395
پس از 54 سال فاش شد
ماندلا را سیا لو داد /آفریقای جنوبی دستگیر کرد    
        ۲۶/ ۰۲ / ۱۳۹۵

Image result for ‫ماندلا‬‎
پس از 5 دهه سکوت، مامور وقت سیا فاش کرد آمریکا با لو دادن محل «نلسون ماندلا»، زمینه دستگیری وی به دست رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی را فراهم کرد.
اعتراف یکی از مامورین سازمان سیا نشان می‌دهد که آمریکا با رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی در دستگیری قهرمان ملی این کشور همکاری نزدیکی داشته است. «نلسون ماندلا» سال 1962 در مسیر «دوربن» به «ژوهانسبورگ» بازداشت شد. از آن زمان تاکنون شایعات بسیاری وجود داشت مبنی بر اینکه چگونه پلیس آفریقای جنوبی وی را یافته است. به گزارش ایسنا، «دونالد ریکارد» عامل وقت سیا اعلام کرده که وی «ماندلا» را لو داده و اطلاعات وی را در اختیار مقام‌های آفریقای جنوبی گذاشته است. به گفته «ریکارد»، «ماندلا» یک کمونیست قسم‌خورده بوده و باید متوقف می‌شد. چند هفته پس از آنکه «ریکارد» در ماه مارس(اسفند) این اطلاعات را به یک فیلمساز داد، مرد! «ریکارد» 88 ساله که آن زمان رسما به عنوان معاون کنسول آمریکا در دوربن کار می‌کرد، می‌گفت که «ماندلا» خطرناکترین کمونیست خارج از اتحاد جماهیر شوروی بوده است.
طبق این گزارش «ریکارد» فهمیده بود که «ماندلا» می‌خواهد از دوربن به ژوهانسبورگ برود و وی این اطلاعات را در اختیار نیروهای پلیس آفریقای جنوبی گذاشته بود. ماموران هم پس از طراحی نقشه‌ای، خودروی وی را در جاده متوقف کردند و پس از شناسایی وی را بازداشت کردند. «ماندلا» که مسئولیت شاخه نظامی کنگره ملی آفریقا را نیز برعهده داشت خواستار انقلاب علیه دولت آفریقای جنوبی شده بود و در آن زمان تحت تعقیب جدی بود. «ماندلا» پس از بازداشت حبس ابد گرفت اما نهایتا پس از 27 سال از زندان آزاد شد. وی سپس اولین رئیس‌جمهور آفریقای جنوبی شد که در انتخابات دموکراتیک عمومی برگزیده شده بود.
عامل مخفی سیا پیش از مرگ به «جان ایروین» فیلمساز گفته بود، به خاطر اینکه موجب زندانی شدن «ماندلا» شده اصلا پشیمان نیست، چرا که قاطعانه باور داشت «ماندلا» دست اتحادیه جماهیر شوروی بوده که موجب تحریک قیام‌های مردمی در سایر مناطق هم می‌شد! اسنادی که به مرور از طبقه‌بندی دولت ایالات متحده خارج می‌شوند و یا توسط عوامل سازمان سیا فاش شده‌اند، نشان می‌دهد که سازمان سیا در کودتاها، دستگیری رهبران مردمی و انقلاب‌های زیادی در سراسر جهان نقش داشته که در بسیاری از موارد مسئولان واشنگتن بعد از گذشت سال‌ها به اشتباه بودن برنامه‌های خود اذعان کرده‌اند.خیز چپ‌ها در آمریکای لاتین علیه دولت موقت برزیل

Image result for ‫دولت موقت برزیل‬‎

کشورهای چپگرای آمریکای لاتین توطئه علیه «دیلما روسف» رئیس‌جمهور تعلیق شده برزیل را محکوم و مشروعیت رئیس جمهور موقت برزیل را رد کردند.
پس از رای سنای برزیل مبنی بر تعلیق «دیلما روسف» از ریاست جمهوری در برزیل و افشای اسناد «جاسوسی «میشل تامر» رئیس جمهور موقت برزیل برای آمریکا از سوی ویکی‌لیکس»، کشورهای آمریکای لاتین به حمایت از «روسف» پرداختند. به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور چپگرای السالوادور روز شنبه به فشارهای منطقه‌ای بردولت موقت برزیل افزود و گفت، این دولت را به رسمیت نمی‌شناسد وی بلافاصله سفیر خود را از این کشور فراخواند.
 وی تاکید کرد:‌ یک «دستکاری سیاسی» در بزرگترین کشور آمریکای لاتین رخ داده است.  «تامر» که پیش از این معاون «دیلما روسف»، رئیس‌جمهور برزیل بود، در پی تعلیق «روسف» به دست سنا موقتا جایگزین وی شده است.
«روسف» 180 روز و تا اتمام روند استیضاح از مقام ریاست جمهوری عزل شده است. وزارت‌خارجه برزیل عصر جمعه اعلام کرده بود که به همسایگانش اجازه نمی‌دهد که اظهارنظر غیرواقعی و نشر اکاذیب درباره روند سیاسی داخلی برزیل داشته باشند. «نیکولاس مادورو»، رئیس‌جمهور ونزوئلا نیز که خود نیز با مشکلات اقتصادی و تلاش اپوزیسیون برای برکناری‌اش روبه روست، از سفیر خود خواست تا به ونزوئلا بازگردد. «مادورو» و سایر رهبران چپگرای آمریکای لاتین، حکم سنای برزیل برای تعلیق روسف را «کودتا» دانسته‌اند. این در حالی است که پایگاه «ویکی لیکس» اعلام کرده «میشل تامر»، رئیس جمهور موقت برزیل، جاسوس سازمان اطلاعات آمریکا بوده است. سنای برزیل روز پنجشنبه گذشته با 55 رای موافق در مقابل 22 رای مخالف رای به تعلیق رئیس جمهور این کشور داد. «روسف» متهم است که برای پنهان کردن کسری بودجه فزاینده دولت، حساب‌ها را دستکاری کرده است.


 


نبرد خونین نیروهای امنیتی روسیه با داعش در داغستان

Image result for ‫نبرد نیروهای روسیه با داعش در داغستان‬‎

تیراندازی متقابل میان نیروهای ویژه پلیس روسیه و عناصر داعش در جمهوری خودمختار «داغستان» روسیه، شش کشته و 15 مجروح برجای گذاشته است.
به گزارش خبرگزاری فارس، شماری از شبه‌نظامیان مسلح داغستان که اخیرا با داعش اعلام بیعت کرده‌اند، یکشنبه در شهر «دربنت» با نیروهای امنیتی فدرال روسیه درگیر شدند. این تبادل آتش به مرگ دو نیروی امنیتی و چهار تروریست انجامید. 15 نفر از جمله دو پلیس نیز طی این درگیری زخمی شدند. در ارتباط با شمار تروریست‌های حاضر در محل درگیری خبری نرسیده است. تروریست‌هایی که در منطقه قفقاز شمالی با سرکرده داعش بیعت کرده‌اند، خودشان را «داعش آسیای مرکزی» می‌نامند.داغستان به همراه «چچن» و «اینگوش» که در قفقاز شمالی و مجاورت دریای خزر واقع هستند، جزو جمهوری‌های فدراسیون روسیه به شمار می‌روند.
در پی فروپاشی شوروی در سال 1991، گرایش به جدایی‌طلبی در میان مردم جمهوری‌های فوق مثل سایر مناطق آشکار شد. وهابی‌های سعودی با بهره‌گیری از فرصت پیش آمده، اندیشه وهابیت را در منطقه گستردند و از آن زمان تاکنون حملات تروریستی در منطقه کم و بیش ادامه دارد. یکی از دلایل مهم ورود روسیه به جنگ سوریه، مقابله با همین خطرها (حادثه داغستان) است.
«شیخ شامیل» در قرن 19 بیش از 40 سال برای جدایی داغستان از روسیه، با نظامیان روس جنگیده است.جنگ شدید لفظی بین چین و آمریکا
پکن: آمریکا نمی‌تواند هژمونی خود را بر منطقه دیکته کند

Image result for ‫جنگ شدید لفظی بین چین و آمریکا‬‎
وزارت دفاع چین در واکنش به گزارش کنگره آمریکا که درباره فعالیت‌های نظامی چین هم سخن گفته بود، شدیدا اعتراض کرد و آن را «تحریف محض» خواند.
طی روز‌های گذشته تنش در روابط آمریکا با چین و روسیه به شدت بالا گرفته است. از طرفی آمریکا پنج شنبه گذشته سپر دفاع موشکی 800 میلیون دلاری خود را در یکی از پایگاه‌های در رومانی فعال کرد که با واکنش شدید روس‌ها مواجه شد و پوتین قول داد که تمامی اقدامات را برای خنثی کردن این سامانه به کار خواهد گرفت. اوباما نیز در مقابل تهدید کرد در مقابل «اقدامات بی‌ثبات‌کننده» پوتین خواهد ایستاد. از سوی دیگر در گرماگرم جنگ لفظی پوتین و اوباما  چین نیز گزارش سالیانه وزارت دفاع آمریکا در خصوص فعالیت‌های ارتش این کشور را به چالش کشید و اعلام کرد «این گزارش به شدت به اعتماد دوجانبه لطمه خواهد زد.» وزارت دفاع آمریکا در گزارش سالیانه خود به کنگره در خصوص فعالیت‌های نظامی چین اعلام کرده «چین احتمالا زیرساخت‌های نظامی خود شامل سیستم‌های جاسوسی و مخابراتی را در جزایر مصنوعی واقع در دریای جنوبی چین افزایش می‌دهد.»
«یانگ یوجون»، سخنگوی وزارت دفاع چین ضمن ابراز نارضایتی و مخالفت شدید با گزارش پنتاگون، تاکید کرد: «این گزارش به شدت به اعتماد دوجانبه بین آمریکا و چین لطمه خواهد زد.» وی در ادامه تصریح کرد: «این گزارش قصد بزرگنمایی در خصوص تهدید نظامی چین را دارد و فاقد شفافیت است. این گزارش به طور غیرمنصفانه به فعالیت‌های چین در دریاهای جنوبی و شرقی چین اشاره کرده است و تحریف محض واقعیت است.»
سخنگوی وزارت دفاع چین هم گفت که  «چین یک سیاست دفاع ملی را دنبال می‌کند که ماهیتی دفاعی دارد. تقویت ارتش و اصلاحات انجام شده نظامی با هدف حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی کشور، امنیت و تضمین توسعه آرام چین بوده است. به گفته یانگ «این آمریکا است که همیشه مشکوک بوده است و حضور نظامی خود را با اعزام مکرر هواپیماهای نظامی و ناوهای جنگی به منطقه، تقویت می‌کند.  علی‌رغم تبلیغات آمریکا برای آزادسازی دریانوردی و تلاش برای صلح، واشنگتن برای نظامی کردن دریای جنوبی چین قدم برمی دارد و سعی دارد تا هژمونی خود را بر منطقه دیکته کند.»
کارشناسان معتقدند تهدید مشترک آمریکا برای روسیه و چین این دو قدرت را به هم نزدیک‌تر خواهد کرد و تقویت همکاری‌های نظامی دو طرف نیز در همین راستا ارزیابی می‌شود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395


( کل صفحات : 6 )    1   2   3   4   5   6   


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic