تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان
ژنرال صهیونیست:
در جنگ بعدی هیچ نقطه‌ای در اسرائیل در امان نخواهد بود 
    ۱۳۹۷/۱۰/۲۹

Image result for ‫آموس یادلین‬‎
رئیس اندیشکده تحقیقات امنیت قومی در دانشگاه تل‌آویو می‌گوید: «در رویارویی آتی(با محور مقاومت) در شمال، هیچ نقطه‌ای(از سرزمین‌های اشغالی) در امان نخواهد بود و حزب‌الله لبنان پایگاه‌های نیروی هوایی، نیروگاه‌های تولید برق و ساختمان وزارت جنگ در تل‌آویو را هم هدف موشک‌های خود قرار خواهد داد.
«آموس یادلین»، رئیس اندیشکده «تحقیقات امنیت قومی» در دانشگاه تل‌آویو است. او در گفت‌وگویی با رادیو اسرائیل درباره  نقاط ضعف گسترده رژیم صهیونیستی  و تهدیداتی که این رژیم را به طور جدی تهدید می‌کند، گفت. به گفته یادلین، «تهدید اصلی در سال ۲۰۱۹ میلادی است» که می‌تواند به شکل«جنگی فراگیر» در شمال اراضی اشغالی و از سوی ایران، حزب‌الله و نظام سوریه باشد که «با درگیری‌های سابق اسرائیل تفاوت خواهد داشت و اسرائیل حتما باید برای آن آمادگی داشته باشد.»
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه المنار، وی در ادامه مدعی شد: «دولت اسرائیل بسیار قوی است اما به هر حال، نسبت به شعله‌ور شدن یک درگیری نظامی که به جنگ بینجامد بسیار حساس است. ما در سال ۲۰۱۸ میلادی در لبه پرتگاه بودیم.» سازمان بشردوستانه انگلیس سارق آثار باستانی موصل

Image result for ‫روباه پیر انگلیس‬‎
یک مسئول عراقی از سرقت آثار باستانی کلیساهای شهر موصل توسط یک شرکت و سازمان بشردوستانه انگلیسی خبر داد!
یک مسئول در شورای محلی شهر موصل اعلام کرد، اسناد و آثاری که در کلیسای «الطاهره» (یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای موصل) وجود داشت، در جریان پاکسازی این مناطق ناپدید شد و انگشت اتهام به سمت یک شرکت انگلیسی و سازمان بشر دوستانه این
کشور است.
وی در ادامه افزود: بسیاری از لوح‌های باستانی و کتاب‌های خطی که در این کلیسا و دیگر کلیساهای منطقه «حوش الخان» وجود داشته‌اند، ناپدید شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، این مقام عراقی افزود: شرکت و سازمان مذکور انگلیسی به بهانه کمک برای مین‌روبی و بازسازی مناطق باستانی عراق، وارد موصل شده بودند انگلیس و آمریکا دومالخر اصلی آثار باستانی سرقت شده توسط داعش در عراق و سوریه هستند.
اعتراض به حضور آمریکا در عراق
شماری از شهروندان عراقی با برگزاری تجمع در بغداد، تحرکات آمریکا در عراق را محکوم و تاکید کردند که حضور آمریکا در عراق ‌اشغال نرم محسوب می‌شود و آمریکا برای تصاحب نفت عراق دست به این تحرکات می‌زند.
یکی از شرکت‌کنندگان در این تجمع گفت: ما حضور آمریکا در عراق را محکوم می‌کنیم و دخالت‌های آشکار واشنگتن در کشورمان را نمی‌پذیریم و با هرگونه دخالت آمریکا در امور کشورمان مخالف هستیم.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما‌، یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در این تجمع تاکید کرد: با ‌اشغالگری و دخالت آمریکا مخالف هستیم. عراق به خاطر‌ اشغالگری آمریکا، ویران شده است.
موضع گیری یک مرجع دینی علیه آمریکا
 آیت‌الله «محمد‌مهدی خالصی» در خطبه‌های نماز جمعه کاظمین، با حضور نظامی آمریکا در عراق مخالفت کرد و اظهار داشت: ما با حضور نیرو‌های بیگانه در کشور مخالفیم، زیرا این امر به شدت بر وحدت ملت عراق تاثیر می‌گذارد... تلاش این نیرو‌ها در راستای تخریب و نابودی سرنوشت سیاسی و اقتصادی کشور صورت می‌گیرد.
 آیت‌الله خالصی در‌باره سلاح‌های موجود در این کشور نیز گفت: باید یک کمیته نظامی برای جمع‌آوری سلاح از گروه‌های مسلح تشکیل شود. وی همچنین به منظور حفظ وحدت کشور و پایان دادن به اقدامات خرابکارانه، تاکید کرد که سلاح فقط باید در اختیار دولت
باشد.


 سرکوب وحشیانه چهل و سومین راهپیمایی
«بازگشت» و جراحت 59 فلسطینی
Image result for ‫سرکوب وحشیانه چهل و سومین راهپیمایی «بازگشت» و جراحت 59 فلسطینی‬‎

شمار مجروحان فلسطینی چهل و سومین راهپیمایی بازگشت که توسط نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی شدند، به 59 نفر رسید.
  هرچند «‌اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرده بود که ۳۰ شهروند فلسطینی در جریان فعالیت‌های چهل و سومین راهپیمایی بازگشت توسط نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق نوار غزه زخمی شدند اما شاهدان عینی و منابع بیمارستانی می‌گویند به دلیل اصابت مستقیم گلوله‌های جنگی آمار مجروحان دست کم به 59 نفر رسیده است حال برخی از مجروحان نیز به شدت وخیم گزارش شده است.
به گفته شاهدان دو نفر از مجروحان خبرنگار و ۳ نفر دیگر از نیروهای امدادی هستند که با پرتاپ مستقیم گاز‌اشک آور به سمت آنها دچار اختناق شده‌اند. علاوه‌بر این نظامیان صهیونیست ۳ خودروی امدادی را نیز هدف حملات خود قرار دادند.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، هزاران نفر از اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در نوار مرزی شرق غزه در راهپیمایی شرکت کرده و با در دست گرفتن پرچم فلسطین بر حق مسلم خود در بازگشت به خانه خود و لغو محاصره ظالمانه غزه تاکید کردند.
 این در حالی است که نظامیان صهیونیست با دستور مستقیم فرماندهان خود با گلوله‌های جنگی به سمت تظاهرکنندگان حمله می‌کنند.
گفتنی است، از زمان آغاز تظاهرات بازگشت از روز ۳۰ مارس(10 فروردین) تاکنون بیش از ۲7۰ فلسطینی شهید و بیش از 27/10 هزار نفر زخمی شده‌اند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 30 دی 1397


مجرم امنیتی و حامی تحریم‌های آمریکا
در جلسه شورای شهر تهران چه می‌کند؟!
      ۱۳۹۷/۱۰/۲۹

Image result for ‫مجرم امنیتی و حامی تحریم‌های آمریکا در جلسه شورای شهر تهران چه می‌کند؟‬‎
مجید توکلی که در فتنه ۸۸ حین فرار با لباس زنانه دستگیر شده و یکی از افرادی است که خواستار تحریم ملت ایران شده بود اخیرا به یکی از جلسات شورای شهر تهران درخصوص آلودگی هوا رفته و در این جلسه شرکت کرده است!
به گزارش فارس، مجید توکلی فردی است که در تاریخ ۱۶ آذر سال ۸۸ در جریان تجمع غیرقانونی جمعی از فتنه‌گران در دانشگاه امیرکبیر در حالی که از لباس زنانه برای فرار استفاده کرده بود دستگیر شد.
مجید توکلی در ۳۰ دی ۱۳۸۸ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی به جرم اجتماع و تبانی علیه نظام و تبلیغ علیه نظام به هشت سال و شش ماه حبس تعزیری، ۵ سال محرومیت از فعالیت سیاسی و ۵ سال ممنوعیت از خروج از کشور محکوم شد.
براساس اطلاعات موجود این فرد در تاریخ  ۲۹ مهر ۱۳۹۲ با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.
به تازگی این فرد در یکی از جلسات برگزار شده در شورای شهر تهران و مرتبط با موضوع آلودگی هوا شرکت کرده است.
توکلی فردی است که مدت حبس خود را گذرانده است اما به هر تقدیر یک سابقه‌دار محسوب می‌شود و باید پرسید آیا در میان جوانان این مرز و بوم افرادی دارای تخصص مجید توکلی و فاقد سوءسابقه امنیتی برای حضور در جلسات تخصصی وجود ندارند.
گفتنی است مجید توکلی در صفحه شخصی خود در توئیتر از تحریم و فشار به مردم ایران استقبال می‌کند بعد شهرداری تهران از او دعوت می‌کند تا برای کاهش آلودگی هوا ایده بدهد!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 30 دی 1397


اخبار ویژه روزنامه ها  
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۹

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎
بالاخره آمریکا را شناختند اما با تحمیل خسارت سنگین به مردم
3 سال پس از اجرای برجام، ظریف و عراقچی به ابعاد جدیدی از سیاست آمریکایی‌ها پی‌بردند و لابد باید برای آنها کلاس آمریکاشناسی گذاشت.
روزنامه فرهیختگان با اشاره به این مطلب می‌نویسد: در سومین سالگرد اجرای برجام سیدعباس عراقچی، در توئیتر یادآور شد که سومین سالگرد اجرای توافق هسته‌ای ایران است؛ توافقی که «نشان داد آمریکا تا چه اندازه غیرقابل اعتماد واتکاناپذیر است.» عراقچی در ادامه نوشته: «یک رئیس‌جمهور امضا می‌کند، دیگری خارج می‌شود! از رئیس‌جمهور ترامپ ممنونیم که این (غیرقابل اعتماد بودن) را نشان داد. شرم باد!» توئیتی که نشان می‌دهد گویی معاون وزیر امور خارجه کشورمان بعد از تجربه برجام با آمریکا و سابقه بدعهدی‌هایش آشنا شده و با روی کارآمدن رئیس‌جمهور جدید، تازه به بی‌رنگی حنای آمریکا پی برده است. ظریف نیز چند ماه پیش در گفت‌وگو با شبکه «سی‌ان‌ان» تأکید کرد که متأسفانه درباره آمریکا اشتباه می‌کرد.
در این میان این سؤال مطرح می‌شود که با توجه به مشکلات کلان و خردی که با خروج آمریکا از برجام به وجود آمده، آیا این مشکلات و عدم پایبندی آمریکا به توافق هسته‌ای غیرقابل پیش‌بینی بود و بنا به واکنش‌های آقایان عراقچی و ظریف که ذکر شد، آیا نمی‌شد با توجه به صرف وقت و هزینه‌ای که چیدن تمام تخم‌مرغ‌های دولت در سبد برجام برایش ایجاد می‌کرد، از همان ابتدا و پیش از به پایان رسیدن ماه عسل توافق هسته‌ای فکری به حالش کرد و میخ را چنان محکم کوبید که توافقی با دوام چند ماهه حاصل نشود؟ بی‌دوامی برجام در خشت خام نیز نمایان بود. یکی از صریح‌ترین دغدغه‌ها در نشست بررسی برجام در شورای راهبردی روابط خارجی مطرح شد؛ نشستی که برای بررسی ابعاد دقیق توافق هسته‌ای پیش از تصویب برجام در مجلس تشکیل شد. فواد ایزدی، کارشناس مسائل آمریکا در آن نشست، به صراحت ساختار آمریکا را به وزیر امور خارجه یادآور شد و گفت که حتی جان کری نیز تأکید کرده این توافق الزام حقوقی ندارد و برای رئیس‌جمهور بعدی آمریکا الزام‌آور نخواهد بود. ایزدی به دوام 18 ماهه دولت اوباما نیز اشاره کرد و بعد از توضیحات مفصلش از ظریف پرسید آیا در برجام مکانیسمی برای الزام دولت‌های بعدی 5+1 دیده شده؟ محمدجواد ظریف در پاسخ با قاطعیت گفت: «رئیس‌جمهور بعدی آمریکا چاره‌ای جز ادامه برجام ندارد و «نمی‌تواند» از برجام خارج شود.»
جالب اینجاست که از نگاه عراقچی، امضای کری تضمین بود، بنابر اظهارات ظریف «همه تحریم‌ها لغو خواهد شد» و به گفته روحانی همه تحریم‌های مالی و بانکی قرار بود برداشته شود.

بی‌کفایتی‌های مدعیان تدبیر و امید را بیندازید گردن دولت اسبق!!
یک روزنامه حامی دولت روحانی پس از پنج سال توجیه اعتماد به غرب و بی‌عملی دولت ادعا کرد سوء عملکرد دولت مربوط به وزرا و معاونانی است که از دولت قبل از دولت روحانی باز مانده‌اند!!
روزنامه جمهوری اسلامی که سالهاست در حق حزب جمهوری اسلامی و شهدای والامقام آن جفا می‌کند در یادداشتی به قلم مدیر مسئول می‌نویسد: در فاصله میان انتخابات ریاست جمهوری 1396 و معرفی وزرا به مجلس در دیداری که با رئیس‌جمهور روحانی داشتم به ایشان گفتم شما در چهار سال اول دولت خود، عوامل کلیدی وابسته به دولت قبل از خودتان را که در دستگاه‌های دولتی حضور دارند کنار نگذاشتید و آنها منتظر فرصت هستند تا زهر خود را بریزند. لطفاً در دولت دوم، این عناصر را کنار بگذارید و بدنه دولت را از آنان مصون کنید. آقای روحانی گفتند بله من خودم هم به همین نتیجه رسیده‌ام و حتماً در دولت دوم این کار را خواهم کرد.
امروز که این مطلب را می‌نویسم یک‌سال و هفت ماه از آن پیشنهاد من و وعده قطعی رئیس‌جمهور می‌گذرد ولی نه تنها ایشان به وعده خود عمل نکرده بلکه حتی در سطوح بالاتری از قبیل وزارت و معاونت وزیر عناصری از آن جنس منصوب و به مجموعه دولت اضافه شده‌اند!
اینجانب با قاطعیت اعتقاد دارم بحران اقتصادی چند ماه اخیر کشور، نتیجه وجود همین افراد در بدنه اجرائی دولت است. اخیراً رئیس‌جمهور روحانی گفته است: «هفته‌ای نیست که در دولت داد نزنم و فریاد نکشم. وزیر و معاون وزیر ما هم حریف نمی‌شود. خیانت‌هائی می‌شود که حتی نمی‌توان بیان کرد. عده‌ای دلال چه کرده‌اند. صد میلیون دلار پول گرفتند اما 50 میلیون جنس واردکردند».
لازم است به اطلاعات رئیس‌جمهور روحانی اضافه کنم که رقم‌ها از این که شما گفته‌اید، بسیار بالاتر و سنگین‌تر است. فقط یک مورد که به کاغذ مربوط می‌شود و مطبوعات کشور را به روز سیاه نشانده این است که منابع مطلع اعلام کرده‌اند سه نفر از متهمان اصلی پرونده سلطان کاغذ 150 میلیون دلار برای وارد کردن کاغذ گرفته‌اند و به خارج فرار کرده‌اند و هیچ کاغذی وارد نکرده‌اند. همین رقم‌ها را که روی هم بریزید، می‌شود همان صدها میلیارد دلاری که دود شد و کشور را به این روز انداخت.
به نظر شما جناب آقای رئیس‌جمهور آیا دلال‌ها بدون آنکه در بدنه دولت عناصری برای همدستی داشته باشند می‌توانند چنین خیانت‌هایی بکنند؟ آیا می‌شود به نام خصوصی‌سازی، نیشکر هفته‌تپه، هپکو اراک، ماشین‌سازی تبریز، کشت و صنعت مغان و... را به ثمن بخس بفروشند؟!
جواب، کاملاً روشن است. شما باید به جای داد زدن بر سر وزرا، بر کار آنها و معاونان و مدیران کل و رؤسای ادارات و سایر عناصر کلیدی نظارت داشته باشید تا چنین خیانت‌هائی رخ ندهد. فریاد کشیدن، مشکلی را حل نمی‌کند.
چرا طبق گفته خود شما حتی وزرا و معاونان وزرای شما هم حریف کسانی که اهل خلاف هستند نمی‌شوند؟ آیا غیر از این است که عناصر وابسته بقدری در بدنه دولت نفوذ کرده‌اند که در عمل امکان حل مشکل با وجود آنها وجود ندارد؟ چرا خود مشکل‌آفرینان را کنار نمی‌گذارید؟ پاسخ سؤال نویسنده این یادداشت، یک جمله است: برخی مدیران ارشد که در سطح وزارت و معاونت در دولت فعالیت می‌کنند، شرکای سیاسی رئیس‌جمهور هستند و در انتخابات به انحای مختلف نقش‌آفرین و سرمایه‌گذاری داشته‌اند. جای شگفتی است که یک روزنامه با وجود مشاهده انحرافات معیاری برخی دولتمردان ارشد در حوزه سیاست خارجی و بی‌اعتنایی نسبت به ظرفیت‌های اقتصادی داخلی، توجیه‌گر مواضع خسارت‌بار دولت باشد اما ناگهان به جای اصلاح مسیر خود یا دست‌کم نهیب زدن به دولت، مسئولیت انحرافات و نابسامانی‌های اقتصادی حاصل از آن را گردن دولتی بیاندازد که بیش از 5 سال است،‌عمرش تمام شده است!! براستی مدیر روزنامه جمهوری اسلامی نمی‌داند حراج 18 میلیارد دلار ارز به قیمت 4200 تومان را چه کسانی مرتکب شدند؟ چه کسانی به گرانی در بازار خودرو دامن می‌زنند؟ چه کسانی چند میلیون سکه را به نصف قیمت بازار واگذار کردند و چه کسانی از این رانت‌ها بهره‌مند شدند؟ اصلاً چرا همین روزنامه اگر مقصرانی سراغ دارد، با اسم و رسم و مشخصات دقیق و سند روشن به مردم معرفی نمی‌کند؟ یا چرا نمی‌پرسد سهم فعالان ستادهای انتخاباتی آقای روحانی (سال 92 و 96) در قبضه کردن مسئولیت‌های مختلف دولتی چه قدر است؟!

چرا انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز متوقف شد؟!
یک کارشناس اقتصادی حامی دولت، از توقف روند انتشار اسامی دریافت‌کنندگان ارز دولتی انتقاد کرد.
فرشاد مومنی در نشست موسسه دین و اقتصاد‌ گفت: سیاست افزایش نرخ ارز و میدان دادن به بانک‌های خصوصی  و تخصیص رانت خلق پول از هیچ توسط این بانک‌ها، بیشترین قدرت توضیح‌دهنگی درباره رشد نقدینگی و رشد تورم را داشته است. اما مافیای رسانه‌ای موجود در ایران تلاش می‌کند تا نشان دهند این دو مورد تاثیری در گرفتاری‌های ایران نداشته و علائم محسوسی از جهت‌گیری‌های این سیستم مافیای رسانه‌ای وجود دارد برای بذرپاشی دوباره در جهت ترغیب  نظام تصمیم‌گیری برای جهش نرخ ارز در سال آینده.
رئیس موسسه دین و اقتصاد با اشاره به عدم شفافیت در تخصیص منابع ارزی گفت: چرا به رغم تصریح رئیس‌جمهور محترم مبنی بر ضرورت اعلام شفاف اسامی بنگاه‌های دریافت‌کننده ارز متاسفانه از شهریور امسال دوباره این روند متوقف شده است از این عدم شفافیت‌ها چه کسانی نفع می‌برند؟ و پنهان شدن عنوان چه کسانی به نفع چه کسانی و به ضرر چه کسانی است؟ بنابراین در شرایط کنونی یک هوشمندی بسیار سطح بالا از ناحیه جامعه مدنی نیاز است.
وی ادامه داد: در اسامی قبلی که منتشر شده بود کسانی افشا شدند که به اسم تولید ملی محصولات کاملا ساخته شده از خارج را می‌آورند و از معافیت‌های تولید برخوردار می‌شوند. جالب آنکه عده‌ای به این افرادی که مونتاژکاری فاسد، ضدتوسعه‌ای و ضدمردمی را انجام می‌دهند جایزه امین‌الضرب را می‌دهند. چه خبر است؟ وقتی جایزه امین‌الضرب را در مورد یک واحد رانت‌جو دادند که به اسم تولید به خارجی‌ها بازارسازی می‌کند، وابستگی کشور به خارج را تعمیق می‌کند یادم افتاد که چند سال پیش به یکی از بدنام‌ترین بانک‌های خصوصی از شدت خلافکاری و زیر پا گذاشتن قوانین و مقررات جایزه ملی بهره‌وری را داده بودند.
مومنی یادآور شد: در حالی که چند وقت پیش مقام رهبری گفته بودند که این اقلام قاچاق را باید آتش زد، چرا به اظهارات بسیار تکان‌دهنده سرپرست سازمان توسعه تجارت در مورد شگرد واردات‌چی‌ها در فشار به دولت توجه نمی‌شود. ایشان در نهایت نجابت گفته بودند تحت نام خنثی کردن تحریم‌ها و تسهیل تولید، الان برخی واردکننده‌های مشکوک اقلام غیرضروری و حتی ممنوع را بدون ثبت سفارش  در گمرک دپو کرده و با سهل‌گیری از سوی گمرک عبور می‌دهند.
مومنی با هشدار نسبت به خصوصی‌سازی در بخش نفت کشور گفت: یکی از مشکوک‌ترین اقدامات در وزارت نفت صورت می‌گیرد، در شرایطی که اقتصاد ملی از سویی با فشارهای تحریمی و از سوی دیگر با شدیدترین بحران‌ها روبه‌رو است و گزارش‌های رسمی تحریم‌کنندگان نیز حاکی است که هدف تشدید تحریم‌ها تا مرز توقف تولید نفت ایران است، در این شرایط موجی با عنوان برون‌سپاری و خصوصی‌سازی در حیطه نفت به راه افتاده است که یک موج حاکمیت‌زدایی خطرناکی را دنبال می‌کند، بنده صمیمانه و مشوقانه به نهادهای نظارتی در این زمینه هشدار می‌دهم که تحرکات تحت عنوان برون‌سپاری نفتی را به اعتبار شرایط تاریخی در دستور کار خود قرار دهند.

اکثریت فرانسوی‌ها خواستار تغییرات بنیادین در این کشورند
نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد اکثریت مردم فرانسه خواستار تغییرات بنیادین هستند.
به گزارش رویتر، بر اساس نتایج یک نظرسنجی جدید بیش از دو سوم فرانسوی‌ها (67 درصد) اعلام کردند اصلاحات نهادی  را در پایان گفت‌وگوی ملی خواستارند که از سه‌شنبه در  واکنش به بحران ناشی از جنبش ضد سرمایه‌داری آغاز خواهد شد.
این نظرسنجی را موسسه افکارسنجی موسوم به «آپینیون وی- Opininon Way » برای شبکه تلویزیونی وابسته به سنای فرانسه و هفته‌نامه لوپوئن انجام داد.
همچنین 65 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی انتظار برگزاری همه‌پرسی در فرانسه را دارند. اما اکثریت  فرانسوی‌ها تمایلی برای شرکت در این مشاوره  ملی ندارند که تا نیمه مارس ادامه خواهد داشت. فقط 47 درصد سؤال‌شوندگان برای شرکت در این گفت‌وگوی ملی ابراز علاقه کردند و 52 درصد قصد ندارند در آن مشارکت کنند.

مسجل شد بخشی شکنجه نشده و با گروهک‌های کمونیستی مرتبط است
نایب رئیس فراکسیون امید تصریح کرد اسماعیل بخشی شکنجه نشده اما او با احزاب کمونیستی خارج از کشور مرتبط است.
محمدرضا تابش در گفت‌وگو با «خانه ملت» و در توضیح جلسه فراکسیون امید درباره موضوع ادعای شکنجه اسماعیل بخشی، گفت: هیئتی از فراکسیون امید با آقای بخشی و وکیل او ملاقات کردند. فراکسیون امید نیز در جلسه‌ای با مدیرکل اطلاعات استان خوزستان، وزیر اطلاعات و معاون امور مجلس وزیر اطلاعات و دوستانی که با آقای بخشی ملاقات کردند به بررسی مسئله شکنجه وی پرداخت. نماینده اردکان تصریح کرد: طبق اعترافات آقای بخشی و اسنادی که ارایه شده، این فرد ارتباط و مراوده‌هایی با احزاب کمونیستی در خارج از کشور داشته است. وی افزود:  آنچه بر ما مسجل شده اینکه آقای اسماعیل بخشی شکنجه نشده است، در واقع در معیت دو مامور انتقال ناجا از شوش به اهواز زد و خوردی بین آقای بخشی که دستش باز بوده و ماموران صورت می‌گیرد، مصدومیت هم ظاهرا نشأت گرفته از این زد و خورد است.

گرفتاری در بحران داخلی مانع شرکت سران آمریکا و انگلیس و فرانسه در داووس
سران بسیاری از کشورهای جهان به خاطر گسترش اختلافات، در همایش اقتصادی داووس شرکت نمی‌کنند.
وبسایت رادیو فرانسه در گزارشی نوشت: شمار بسیاری از سران کشورهای بزرگ در «همایش جهانی اقتصادی داووس» که امسال از 22 تا 25 ژانویه بر پا می‌شود، شرکت نخواهند کرد. اختلافات تجاری، تنش در مناسبات بین‌المللی، برگزیت، کاهش رشد اقتصادی و حتی چشم‌انداز رکود که موجب نگرانی فراوان رهبران سیاسی و اقتصادی جهان شده و موضوعات اصلی گفت‌وگو میان آنان را تشکیل می‌دهد، پیش از آغاز دیدارها، بر نشست سال جاری این گردهمائی اثر گذاشته و آن ‌را از حضور شماری از آنان محروم خواهد کرد. رئیس‌جمهوری آمریکا که سال گذشته میهمان سرشناس این گردهمائی بود، در نشست امسال حضور نخواهد داشت. رئیس‌جمهور فرانسه، رهبران چین و روسیه، نخست‌وزیر انگلیس و نخست‌وزیر هند نیز در همایش امسال شرکت نخواهند کرد. عدم حضور هر یک از آنان، نشان بحرانی داخلی و یا بین‌المللی و سیاسی و یا اجتماعی است. دونالد ترامپ که دولت او اینک با رقبای دموکرات داخلی دست و پنجه نرم می‌کند و بخشی از ادارات فدرال را به تعطیلی کشانده و مناسبات کشور را نه تنها با حریفان بین‌المللی که با متحدان سنتی نیز بر هم زده است، گرفتاری‌هائی مهم‌تر از شرکت در این همایش دارد.
رئیس‌جمهوری فرانسه نیز که از ده هفته پیش در زورآزمایی با «جلیقه‌زردها» و اقشار کم‌درآمد این کشور به‌سر می‌برد و تنها از دو روز پیش باب گفت‌وگو با آنان را نیمه‌باز می‌بیند، از خطر حضور در جائی که گردهمائی توانگران و دارایان به حساب می‌آید، آگاهی دارد و از گام نهادن به آن پرهیز می‌کند. نخست‌وزیر انگلیس نیز که کشور او پائی در درون و پای دیگر در بیرون اتحادیه اروپا دارد و نمی‌داند برای برون‌رفت از جایگاه لرزان خود به کدام سو بنگرد، به حق از رفتن به بلندی‌های پربرف و لغزنده «داووس» می‌هراسد و ناگزیر رفت و آمد میان لندن و بروکسل را دنبال می‌کند.
ولادیمیر پوتین که با بیرون راندن کشور او از گروه کشورهای مهم صنعتی جهان کمتر فرصت نشستن در کنار رهبران کشورهای بزرگ را می‌یابد، اینک با توجه به عدم شرکت آنان در همایش داووس، او نیز از حضور در کنار کشورهای «کوچک» خودداری می‌کند.
رئیس‌جمهوری چین که سال گذشته در این همایش با شور و باور بسیار به دفاع از مبادله آزاد پرداخت، امسال در برابر پدیدآمدن نشانه‌های فزاینده بدبینی نسبت به تجارت آزاد، در کشور خود خواهد ماند.
نخست‌وزیر هند که کشور او با یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر جمعیت، با چین فاصله چندانی ندارد، در اجلاس داووس شرکت نمی‌کند.
از میان سران هفت کشور بزرگ صنعتی جهان، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن در گردهمائی امسال حاضر خواهند بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 30 دی 1397


در نشست اقتصادی بیروت ایراد شد
سخنرانی آتشین وزیر خارجه لبنان در حمایت
از «اسد» در جمع کشورهای عضو اتحادیه عرب
    ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
Image result for ‫جبران باسیل‬‎

وزیر خارجه لبنان در نشست اقتصادی بیروت و در جمع فرستادگان اتحادیه عرب گفته: «ما با لغو عضویت سوریه در اتحادیه عرب که با دستور خارجی‌ها صورت گرفت و هم‌اکنون با اجازه خارجی‌ها این مجوز صادر شده، لکه ننگی را در تاریخ برای خود ثبت کردیم.»
«جبران باسیل» روز جمعه در جلسه افتتاحیه نشست اقتصادی و اجتماعی اتحادیه عرب در لبنان که در سطح وزرای خارجه اتحادیه عرب برگزار شد و مقدمه‌ای برای نشست اقتصادی بیروت است، رسماً خواستار بازگشت سوریه به این اتحادیه
 شد.
به گفته «باسیل» عدم حضور سوریه در اتحادیه عرب، «بزرگترین شکاف در این نشست است و ما سنگینی غیبت این حضور را احساس می‌کنیم. ما باید سوریه را به آغوش بگیریم نه اینکه آن را سمت تروریسم پرت کنیم.
ما با لغو عضویت این کشور در اتحادیه عرب که با دستور خارجی‌ها صورت گرفت و هم‌اکنون با اجازه خارجی‌ها به این اتحادیه صادر شده، لکه ننگی را در تاریخ برای خود ثبت کردیم. بیروت در حال حاضر میزبان نشست اقتصادی سران عرب است که با حضور کم رنگ این کشورها در سطوح بالا روبه رو شده است.»وزیر خارجه لبنان در حالی از ضرورت بازگشت سوریه به اتحادیه عرب سخن گفت که بنا به اعلام روزنامه جمهوریت لبنان، وی ابتدای ژانویه(دی) نامه‌ای به دبیرکل اتحادیه عرب نوشته و در آن از لزوم بازگشت سوریه به این اتحادیه سخن گفته بود که سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان با آن مخالفت کرد. این در حالی است که ابوالغیط دبیرکل این اتحادیه تاکید کرده «سوریه بدون شک به اتحادیه عرب باز می‌گردد.»
آن طور که خبرگزاری ایرنا هم نوشته، وزیر خارجه لبنان در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از «اختلاف و دودستگی حاکم بر کشورهای عضو اتحادیه عرب» پرسید: «اگر اتحادیه ما فقط در قطع روابط با یکدیگر و تعلیق عضو اعضا موفق است، پس وجود این اتحادیه دیگر چه معنایی خواهد داشت؟» او از کشورهای عضو اتحادیه عرب خواست به جای طرد و ترک لبنان، از این کشور حمایت کرده و مشکلاتش را به لبنانی‌ها واگذار کنند.
جبران باسیل همچنین از عدم حضور برخی از کشورهای عضو این اتحادیه در نشست امروز بیروت انتقاد و از اینکه اعراب‌ از یکدیگر حمایت نمی‌کنند، ابراز تأسف کرد. باسیل گفت: «کشورهای عربی اموال خود را به قدرت‌های خارجی می‌دهند تا در مقابل آن سلاح خریده و با آن یکدیگر را بکشند.»
گفتنی است، برگزاری نشست اقتصادی کشورهای اتحادیه عرب در بیروت توجه بسیاری از رسانه‌های عربی را به خود جلب کرده است و شماری از آنها با توجه به وجود بحران‌های پیچیده در جهان عرب با بدبینی به این نشست و نتایج آن می‌نگرند.
بیروت طی روزهای 26 تا 30 دی ماه جاری (16 تا 20 ژانویه) میزبان نشست سران اتحادیه عرب در منطقه ساحلی معروف به «سی ساید آرنا» است. روزهای نخست این نشست در سطوح کارشناسی و وزیران خارجه کشورهای عضو برگزار شد و نشست اصلی اقتصادی اتحادیه عرب قرار است امروز (یکشنبه) در بیروت برگزارشود‌.
این نشست در حالی برگزار می‌شود که کشورهای عضو اتحادیه عرب در سطح پایینی در این نشست شرکت کرده‌اند. گفته می‌شود تنها موریتانی و سومالی در سطح روسای خود در این نشست حاضر می‌شوند.
 از سوی دیگر لیبی نیز در پی اعتراض مردمی در لبنان که دولت آن کشور را متهم به کم کاری در مشخص شدن سرنوشت «امام موسی صدر» رهبر شیعیان لبنان می‌کنند، در نشست بیروت شرکت نکرد. اما در واقع فشارهای آمریکا و عربستان به کشورهای عربی سبب شد که آنان در سطح پایینی در این نشست حضور یابند.
آنچه سبب می‌شود که نتوان نسبت به نتیجه این نشست دل‌خوش ‌بود آن است که از سال1946 میلادی تاکنون هیچ یک از قطعنامه‌های نشست‌های اقتصادی اتحادیه عرب جنبه اجرایی به خود نگرفته‌اند و بحران‌ها هنوز هم به قوت خود باقی
 است.
 نادانی، عقب‌ماندگی، فقر، جنگ‌های داخلی، دخالت در امور کشورهای عربی و جنگ‌افروزی، سرکشی برای عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل و تلاش برای ائتلاف‌سازی و حمایت از تروریسم که ساختار کشورهای عربی را از هم پاشیده است هنوز هم ادامه دارد.ضمن انتقاد شدید از تصمیم ترامپ درباره سوریه
 برت مک‌گورک: بقای اسد تلخ است اما حقیقت دارد

Image result for ‫برت مک‌گورک: بقای اسد تلخ است اما حقیقت دارد‬‎
نماینده ویژه سابق آمریکا در ائتلاف به اصطلاح ضدداعش، اعتراف کرد باقی ماندن «بشار اسد» در مسند قدرت‌، یک واقعیت تلخ و بر کنار کردن وی نیز، آرزویی واهی بوده و اسرائیل و عربستان هم بدان واقف هستند.
«برت مک گورک» طی یادداشتی در «واشنگتن پست» نوشته: «ما داریم از سوریه خارج می‌شویم، شاید طی شش ماه و شاید هم در چهار ماه(به همین خاطر، تمرکز آمریکا باید روی) حفاظت از ارتش خود و خروج ایمن نیروهایش (از سوریه) باشد.»
وی در ادامه متذکر شد: «حقیقت تلخ این است که (بشار) اسد (در قدرت) باقی می‌ماند و اکنون این حقیقتی است که شرکای منطقه‌ای ما شامل عربستان سعودی و اسرائیل هم بدان رسیده‌اند. این کشورها همانند واشنگتن، مواضع خیلی تندی علیه ایران دارند، اما این را هم متوجه هستند که بدون ما، هیچ شانسی (برای آنها) وجود ندارد و این موضوع (بر کناری بشار اسد)، صرفا آرزویی واهی خواهد بود.مک گورک در ارتباط با خروج آمریکا از سوریه و تاثیر این اتفاق بر شبه‌نظامیان کرد نیز چنین نوشت: «با توجه به خروج آمریکا از سوریه، نیروهای کُرد شاید چاره‌ای جز همراهی با دمشق و کسب حمایت از دولت سوریه نداشته باشند. این موضوع تاسف‌برانگیز شاید برای اجتناب از یک فاجعه انسانی‌، ضروری باشد.»
ترکیه قابل اتکا نیست
مک گورک در ارتباط با ترکیه نیز نوشت: «در موضوع سوریه، ترکیه شریک قابل اتکایی نیست. شماری از نیروهای اپوزیسیون سوریه که ترکیه از آنها پشتیبانی می‌کند، افراطی هستند. علاوه‌بر آن، این نیروها از نظر تعداد، خیلی کمتر از آن میزانی هستند که علیه (بشار) اسد چالشی موثر به حساب بیایند.»
او سپس به واشنگتن توصیه کرد که مانع حضور نظامی ایران در سوریه شود، و این حضور را برای اسرائیل، تهدید دانست. مک گورک نوشت: «(ترسیم) اهداف محدود، برای آنهایی که امیدهای بزرگ‌تری درباره سوریه داشته‌اند، رضایت‌‌بخش نخواهد بود، اما آن امیدها مُرده‌اند. با توجه به شنیده شدن صدای تیک تاک ساعت خروج آمریکا (از سوریه)، ما باید برای حفاظت از مهم‌ترین منافع آمریکا تلاش کنیم، حتی این موضوع هم شاید کاری دشوار باشد.»
او حتی هشدار داد: «اگر رئیس‌جمهور (آمریکا) مسیر خود را تغییر ندهد، این روندها تشدید خواهد شد. شرکای ما دیگر به ما گوش نخواهند داد و تصمیماتی که مخالف منافع ما است، اتخاذ خواهند کرد. دشمنان ما با علم به اینکه آمریکا در مسیر خروج قرار دارد، منتظر خواهند نشست.»
او یادداشت خود را با این جملات پایان داد: «نکته طنزآمیز آن است که رئیس‌جمهور از آغاز، شکست داعش را به عنوان هدف خود تعیین کرده و در سال ۲۰۱۶ وعده داده بود که «داعش لعنتی را از بین خواهم برد»، اما انتخاب‌های اخیر او همین حالا هم سبب دادن حیاتی تازه به داعش و دیگر دشمنان آمریکا شده است.
برت مک‌گورک که نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در ائتلاف موسوم به «ائتلاف بین‌المللی مقابله با داعش» بود، در اعتراض به تصمیم ترامپ مبنی بر فرار از سوریه، از سمت خود استعفا داد.
جنایت جدید آمریکا
خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اما گزارش داده‌، جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد‌داعش شهر «باغوز علیا» در شرق استان «دیرالزور» را بمباران کردند و20 غیر نظامی را کشتند.
این حمله آمریکا نیز طبق معمول به بهانه هدف قرار دادن عناصر داعش در منطقه تحت‌اشغال این گروه تروریستی صورت گرفته است. در بین کشته‌ها تعدادی زن و کودک نیز مشاهده شده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، برخی منابع غیر رسمی از جمله فعالان شبکه‌های اجتماعی، شمار قربانیان حمله جمعه گذشته ائتلاف آمریکا را تا ۳۱ نفر نیز اعلام کرده‌‌اند.
خبرگزاری «خطوه» وابسته به معارضان سوریه نیز با تأیید خبر این حمله، اعلام کرده که قربانیان مذکور در حال فرار از چنگ عناصر داعش بوده‌اند که هدف حملات این جنگنده‌ها قرار گرفتند! «فراس علاوی» سردبیر وبگاه «شرق‌نیوز» اظهار داشت، همه این قربانیان احتمالا قصد داشتند که با پای پیاده « باغوز علیا» را به مقصد شهرک «السوسه»
 ترک کنند.
به گفته این شخص، تا کنون مرگ ۳۵ نفر بر اثر حملات ائتلاف آمریکا ثبت شده و تنها یک خانواده ۱۰ نفر از اعضای خود را از دست داده است.ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد داعش، که سال ۲۰۱۴ تشکیل شده، تاکنون هزاران غیر نظامی را در سوریه و عراق کشته است.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 30 دی 1397جنگ خونین در خیابان‌های طرابلس 13 لیبیایی
کشته و 52 نفر زخمی شدند 
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
در ادامه درگیری‌های خیابانی در طرابلس پایتخت لیبی، ۱۳ نفر کشته و ۵۲ تن دیگر زخمی شدند.
منابع وابسته به وزارت بهداشت دولت وفاق ملی لیبی اعلام کردند تعداد قربانیان درگیری‌های شدید در طرابلس پایتخت این کشور به ۱۳ کشته و ۵۲ زخمی افزایش پیدا کرده است. وزارت بهداشت لیبی با اعلام آمار کشته‌ها و زخمی شدگان در این درگیری‌ها از طرف‌های درگیر خواست که آمبولانس‌ها و رانندگان آنها را هدف قرار ندهند. وزارت بهداشت لیبی تاکید کرده، حمله به آمبولانس‌ها و رانندگان آنها مانع از نجات جان غیرنظامیان در مناطق درگیر می‌شود.
لیبی پس از انقلاب 2011 و مداخله ناتو با مشکلاتی همچون ناامنی و بحران سیاسی شدید مواجه شده است. این کشور درحال حاضر دولت مرکزی ندارد.

تعطیلی دولت آمریکا یک ماهه شد کارمندان دولتی در صف غذای خیریه
Image result for ‫تعطیلی دولت آمریکا یک ماهه شد کارمندان دولتی در صف غذای خیریه‬‎
تعطیلی دولت آمریکا امروز یک ماهه شد. انتشار تصاویر صف‌های طولانی کارمندانی که نمی‌توانند سر کار بروند یا در این مدت حقوق کافی دریافت نکرده اند، در مقابل انجمن‌های خیریه آمریکا سرو صدای زیادی به راه انداخته است.
  تعطیلی دولت آمریکا به خاطر اختلاف بین کاخ سفید و دموکرات‌ها بر سر بودجه دیوار مکزیک، امروز یک ماهه شد. 800 هزار کارمند فدرال دولت طی این مدت یا کار کرده و حقوقی نگرفته‌اند و یا به مرخصی بدون حقوق فرستاده شده‌اند. به گفته «برنی سندرز»، سناتور ارشد دموکرات با تعطیلی دولت 755 هزار نفر گرسنه بیکار هم امکان دریافت وعده غذایی را از دست داده‌اند. بیش از 4 میلیارد دلار نیز در این مدت به اقتصاد آمریکا خسارت وارد شده است اما هنوز نه دموکرات‌ها و نه ترامپ از دنده لج بیرون نیامده‌اند. ترامپ همچنان اصرار دارد دیوار در مرز مکزیک باید ساخته شود و دموکرات‌ها نیز همچنان می‌گویند پولی برای این کار اختصاص نمی‌دهند.
طی روزهای گذشته اما ابعاد دیگری از تبعات تعطیلی دولت آمریکا منتشر شده است. بر اساس گزارش روز جمعه «سی ان ان»، در حالی که تعطیلی دولت فدرال وارد هفته چهارم شده، کارمندان دولت فدرال که به مرخصی بدون حقوق فرستاده شده‌ و حقوقی دریافت نکرده‌اند، در تأمین مایحتاج با مشکل مواجه شده و برای سیر نگه داشتن خانواده‌هایشان به ناچار دست به دامن مراکز خیریه و بانک‌های توزیع غذای رایگان شده‌اند. مراکز و سازمان‌هایی که در آمریکا به صورت خیریه غذای رایگان توزیع می‌کنند نیز می‌گویند با تعطیلی دولت فدرال، میزان مراجعات به آنها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.
 این گزارش می‌افزاید: «به عنوان نمونه، مرکز خیریه «خدمات جامعه کاتولیک» که در یوتای شمالی فعالیت می‌کند، می‌گوید در دو هفته گذشته ۲۸۰ کارمند دولت فدرال از این مرکز غذای رایگان دریافت کرده‌اند. این در حالی است که این مرکز در حالت عادی ۵۶۶ مشترک دائم دارد، اما از زمان تعطیلی دولت این رقم 50 درصد افزایش یافته است.«دبورا نیلسن» هماهنگ‌کننده برنامه توزیع غذای این سازمان خیریه، می‌گوید: «اگر این وضع ادامه یابد، شاید مجبور شویم که غذای داخل سبد را کوچکتر کنیم، اما درهای سازمان ما همیشه باز خواهد بود.»
به گزارش فارس، در ادامه گزارش سی ان ان آمده: «هفته گذشته در منطقه واشنگتن هم بیش از ۲۴۰۰ نفر برای دریافت غذا به پنج مرکزی که توسط بانک غذای «کپیتال اریا» برای توزیع غذا بین کارمندان و کارگزاران دولت فدرال ایجاد شده بود، مراجعه کردند. این رقم بیش از دو برابر جمعیتی است که تصور می‌شد به این مراکز بروند.
مسئولان این مرکز می‌گویند ایده راه‌اندازی مراکز موقت توزیع غذا پس از آن شکل گرفت که این مرکز تماس‌های متعددی از کارمندان دولت فدرال دریافت کردند که خواهان کمک و دریافت غذا بودند.به گفته «ردا موتیا» مدیر اجرایی کپیتال اریا هفته گذشته یکی از مراجعان به او گفته که خودش قبلا غذای رایگان بین افراد توزیع می‌کرده و هرگز فکر نمی‌کرده که زمانی خودش به کمک بانک غذا محتاج شود. موتیا می‌گوید: «فکر می‌کنم افراد از اینکه در چنین شرایطی قرار گرفته‌اند، کمی شوکه و غافلگیر شده‌اند.»
کارکنان دانشکده گارد ساحلی در آمریکا نیز به خاطر تعطیلی دولت و دریافت نکردن حقوق محتاج به کمک خیریه‌ها شدند.گروه‌های غیرانتفاعی مرتبط با گارد ساحلی فروشگاه موقت مواد غذایی را در آکادمی گارد ساحلی برای کمک به کارکنان آنکه به خاطر تعطیلی دولت دچار مشکل شدند، به راه انداختند.
حدود 160 نفر از مجموع 260 کارمند آکادمی نیولندن در ایالت کنتاتکی به مرخصی فرستاده شدند. بقیه این افراد از جمله پرسنل دانشکده و گارد ساحلی در حال کار بدون دریافت حقوق هستند.لوران لالین یکی از افسران گفت: به خاطر تعطیلی دولت نیروها نیازمند شدند و جامعه پا پیش گذاشت. روز شنبه، انجمن افسران ارشد یک تماس تلفنی از یکی از خیریه‌ها دریافت کرد که گفته بود مواد غذایی می‌توانند برای ما بیاورند. ما فکر کردیم کجا این مواد غذایی را قرار دهیم و چرا به اینجا نیاوریم. به همین جهت یک فروشگاه موقت را در اینجا دایر کردیم تا همه بتوانند بیایند و هر آنچه را که نیاز دارند ببرند. ما از روز دوشنبه که این فروشگاه موقتی را دایر کردیم، باید بگویم که شاید هزار خانواده به اینجا آمدند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 30 دی 1397


ماهاتیر محمد:
هیچ تبعه اسرائیلی حق ورود به خاک مالزی را ندارد 
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
Image result for ‫ماهاتیر محمد: هیچ تبعه اسرائیلی حق ورود به خاک مالزی را ندارد‬‎
نخست وزیر مالزی اعلام کرد، هیچ تبعه اسرائیلی حق ورود به خاک مالزی را ندارد.
  «ماهاتیر محمد» دیروز رسما ورود شهروندان صهیونیست به خاک مالزی را ممنوع اعلام کرد. وی در مورد ندادن مجوز ورود به شناگران تیم رژیم اشغالگر قدس به کشورش گفت که مالزی روابط دیپلماتیک با این رژیم ندارد و آنها نباید وارد مالزی شوند.
به گزارش خبرگزاری فارس،‌ ماهاتیر محمد در ادامه گفت که مالزی این حق را دارد تا مرزهای خود را بر روی افراد خاصی ، به ویژه آنهایی که اقدامات ناپسند انجام می‌دهند، ببندد و اصولا مرزها برای همین موارد، ایجاد شده‌اند. وی همچنین اظهار داشت: هرچند خیلی‌ها جرات حرف زدن علیه آنها(صهیونیست‌ها را ندارند، اما در هر حال ما بر این باوریم که آنها اقدام‌های نادرست بسیاری انجام می‌دهند .طرح گفت‌وگوی ملی ماکرون شکست خورد
جلیقه‌زردها با خانواده به خیابان‌ها برگشتند

Image result for ‫طرح گفت‌وگوی ملی ماکرون شکست خورد جلیقه‌زردها با خانواده به خیابان‌ها برگشتند‬‎
هزاران معترض جلیقه زرد دیروز و در دهمین شنبه شروع اعتراضات خود بار دیگر در سراسر فرانسه به خیابان‌ها ریختند و عملا طرح گفت‌و‌گوی ملی ماکرون را که از هفته پیش کلید خورده بود به شکست کشاندند.
  دیروز شنبه جلیقه زردها در دهمین هفته اعتراضات خود این بار به همراه خانواده به خیابان‌ها آمدند. هفته پیش ماکرون که دید معترضان حاضر به عقب‌نشینی نیستند خواستار گفت‌و‌گوی ملی با آنها در مورد موضوعات اساسی کشور شد. وی درخواست کرد که مردم دیدگاه‌های خود درباره سیاست‌های دولت را در قالب «مذاکره» مطرح کنند. در اولین گام نیز جلسه‌ای 7 ساعته با 600 شهردار در نرماندی (شمال فرانسه) برگزار کرد. اما دیروز حضور گسترده معترضان در خیابان‌های پاریس و سایر شهرهای این کشور عملا ثابت کرد که طرح گفت‌و‌گوی ملی ماکرون شکست خورده است.
پلیس فرانسه 14 نفر را کور کرد
روز جمعه‌ در آستانه برگزاری دهمین دور این اعتراضات نیز وزیر کشور فرانسه به پلیس مجوز استفاده از خشونت و گاز‌ اشک‌آور بر علیه «جلیقه زردها» را صادر کرد. «کریستف کاستانر»، در بیانیه‌ای اعلام کرده اگر پلیس در اعتراضات «جلیقه زردها» از گاز ‌اشک‌آور استفاده نکند، مردم بیشتری آسیب خواهند دید. «جک توبو»، یک مدافع حقوق عمومی اما از دولت ماکرون درخواست کرده که جلوی استفاده از سلاح‌های خطرناک توسط پلیس علیه معترضان گرفته شود.
 بر اساس گزارش روزنامه‌ محلی «لیبراسیون»، ۶۹ نفر به دلیل استفاده از گاز ‌اشک‌آور در اعتراضات دچار مصدومیت شده و ۱۴ نفر چشمان خود را از دست داده‌اند. از زمان شروع این اعتراضات 10 نفر نیز جان خود را از دست داده و نزدیک به 8 هزار نفر زخمی یا دستگیر شده‌اند. طی هفته‌های گذشته «دیلی میل» حتی از آمادگی‌ پلیس ضدشورش فرانسه برای استفاده از «سلاح شیمیایی» در شرایط خاص پرده برداشت.آل‌سعود هم مثل امارات در یمن زندان مخفی تاسیس کرده

Image result for ‫آل‌سعود هم مثل امارات در یمن زندان مخفی تاسیس کرده‬‎
مدتی پس از افشای وجود زندان‌های مخوف امارات در یمن خبر رسیده سعودی‌ها نیز در این کشور «زندان مخفی» تاسیس کرده‌اند.
زندان‌های امارات در یمن که به «گوانتاناموی یمن» شهرت دارد در 2 سال گذشته بسیار جنجال برانگیز شده است. سازمان‌های حقوق بشری تعداد این زندان‌ها را 18 زندان ذکر کرده و تاکید دارند که زندانیان زیادی در آنها نگهداری و شکنجه می‌شوند. حالا فاش شده که عربستان نیز در یمن زندان مخفی ایجاد کرده است.
به گزارش فارس، پایگاه «الخلیج آنلاین» نزدیک به قطر نوشته: «‌زندان‌های مخفی در یمن و شکنجه بدون محاکمه زندانیان، دیگر از جنایات منحصر به امارات متحده عربی نیست و عربستان‌، متحد امارات هم به آن ملحق شده است؛ آن هم پس از اینکه معلوم شد سعودی‌ها یک زندان مخفی را در منطقه یکم نظامی در «سیئون» حضرموت در جنوب شرقی یمن، با اطلاع دولت مستعفی یمن اداره می‌کنند.»
ماه گذشته سازمان «حقوق و آزادی‌ها» (سام) که مقر آن در ژنو است، اسناد و شواهد نگهداری بازداشتی‌ها در زندان مخفی تحت کنترل نیروهای ائتلاف سعودی و امارات و دولت مستعفی «منصور هادی» را فاش کرد که در آنجا زندانیان تحت «شکنجه وحشتناک بدنی» و «رفتاهای بی‌رحمانه» قرار می‌گیرند. این زندان مخفی موسوم به «الطین» در منطقه «مریمه» شهرستان «سیئون» حضرموت واقع است که از سال 2006 متروکه بوده است.
به گفته سازمان«سام» ده‌ها بازداشتی در داخل این زندان هستند که ربوده شده و مورد شکنجه‌های عمدی قرار گرفته‌اند و با ادامه یافتن بازداشت‌هایشان بدون حضور در دادگاه از سرنوشت آنها خبری نیست. علاوه ‌بر اینکه از دریافت درمان منع شده و به خانواده‌هایشان اجازه دیدار با آنها داده نمی‌شود. بازداشتی‌ها همچنین برای مدت طولانی توسط بازجوهای خشن سعودی بازجویی می‌شوند و دو نفر به نام‌های «ابوسالم» و «بالخالدی» در کنار فرمانده منطقه یکم نظامی زندان را در کنترل خود دارند. یک منبع بومی نیز در گفت‌وگو با «الخلیج آنلاین» گفت، این زندان تقریبا به طور کامل تحت نظارت عربستان است و در اواخر اکتبر گذشته یکی از بازداشتی‌ها از شدت شکنجه توسط شکنجه‌گران اقدام به خودکشی کرد که به بیمارستان منتقل شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 30 دی 1397


با اقدامات غیرانسانی اسرائیل
بحران سوخت به غزه بازگشت بیمارستان‌ها
یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه از توقف فعالیت بیمارستان بیت حانون در شمال نوار غزه در پی کمبود سوخت در این منطقه خبر داده و اعلام کرده که پنج بیمارستان دیگر هم در معرض تعطیلی قرار دارند.

در پی کمبود سوخت در نوار غزه و وخامت اوضاع بیماران در بیمارستان‌های این منطقه محاصره شده، «اشرف قدرت»، سخنگوی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد، بیمارستان بیت حانون در حال حاضر با یک موتور برق کوچک به فعالیت خود ادامه می‌دهد تا بتواند حداقل خدمات خود را ارائه دهد و بحران بی‌سابقه باعث شده است که خدمات بهداشتی در وضعیت سخت و دشواری به مردم ارائه شود.
«قدرت» تصریح کرد، پنج بیمارستان دیگر نیز از جمله بیمارستان کودکان النصر در شهر غزه در وضعیت دشواری قرار دارند و احتمال توقف فعالیت آنها طی ساعات آینده وجود دارد.
وی افزود: «توقف خدمات اساسی و سرنوشت‌ساز در بیمارستان بیت حانون به معنای محرومیت ۳۴۰ هزار نفر از حق درمان و عملیات جراحی است که تاکنون به بیماران ارائه می‌شد. علاوه بر این، بیمارستان بیت حانون در این شرایط از خدمات آزمایشگاهی و تشخیص نیز محروم خواهد شد و در این وضعیت، وضعیت بهداشتی و انسانی غزه وخیم‌تر خواهد شد.»
به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت بهداشت از مراجع ذی‌ربط خواست که به سکوت خود تا این لحظه در قبال وضعیت موجود پایان داده و اقداماتی فوری و جدی برای پایان دادن به بحران حاکم بر مراکز بهداشتی اتخاذکنند.
 وزارت بهداشت فلسطین در غزه قبل از این هم نسبت به تداوم بحران سوخت حاکم بر مراکز بهداشتی هشدار داده و اعلام کرده بود که این وضعیت تبعات فاجعه‌باری برای بیماران در صورت توقف فعالیت موتور برق‌ها خواهد داشت.
گفتنی است در پی محاصره ظالمانه غزه که وارد سیزدهمین سال خود شده است، صهیونیست‌ها اجازه ورود دارو، مواد غذایی و سوخت و دیگر مواد مورد نیاز ساکنان غزه را نمی‌دهند و این مجوز را منوط به توقف تظاهرات علیه این رژیم کرده‌اند.
 از سوی دیگر رژیم صهیونیستی شرط موافقت با ارسال کمک‌های قطر برای فلسطینیان را متوقف شدن فعالیت‌های هفتگی معروف به «راهپیمایی بازگشت» دانسته است.رسوایی بی‌سابقه در سرزمین‌های ‌اشغالی
 تمام سیستم قضائی اسرائیل درگیر فساد اخلاقی است
از وزیر دادگستری تا رئیس‌دادگاه عالی! 

Image result for ‫سیستم قضائی اسرائیل درگیر فساد اخلاقی است‬‎
وزیر دادگستری، رئیس‌ دادگاه عالی، تمام اعضای کمیته انتخاب قضات و دادستان کل رژیم صهیونیستی به دلیل درگیر بودن در پرونده فساد گسترده اخلاقی در سیستم قضایی این رژیم فرا خوانده شده‌اند. این بخشی از افشاگری یک خبرنگار در سرزمین‌های ‌اشغالی است.
براساس اطلاعاتی که یک خبرنگار رادیو اسرائیل فاش کرده، فساد وسیعی توسط چند مقام بلند پایه، در دستگاه قضایی به وقوع پیوسته است و به همین دلیل قرار است «آیلت شاکد»، وزیر دادگستری، «استر حایوت»، رئیس‌دادگاه عالی اسرائیل که عضو کمیته انتخاب قضات هستند و تمام اعضای کمیته انتخاب قضات، فراخوانده شده، و درخصوص این پرونده شهادت دهند. از سوی دیگر «آویخای مندلبلیت»، دادستان کل بر این تحقیق نظارت نخواهد داشت، زیرا متهم ردیف اول این پرونده از دوستان بسیار نزدیک خود او است!
براساس نوشته رسانه‌های رژیم صهیونیستی پلیس در حال تحقیق درخصوص این پرونده است. این پرونده زمانی باز شد که خبر آن را «هداس ‌اشتایو» خبرنگار رادیو ارتش اسرائیل اطلاعاتی را در این خصوص به پلیس ارائه کرد. این پرونده در‌باره فساد گسترده اخلاقی در دستگاه قضایی است.
به گزارش تسنیم، صبح روز چهارشنبه پلیس رژیم صهیونیستی اقدام به دستگیری یک وکیل بلند پایه دستگاه رژیم صهیونیستی کرد. این وکیل بلندپایه که نامش هنوز فاش نشده متهم است با یکی از قضات زن دستگاه قضایی روابط نامشروع جنسی داشته است. این وکیل، به قاضی زن نامبرده وعده داده بود براساس روابطی که دارد کاری خواهد کرد تا او را به عنوان یکی از قضات دادگاه صلح تعیین کنند! وکیل نامبرده همچنین متهم است که با همسر یکی از قضات مرد نیز روابط نامشروع جنسی برقرار کرده است. وی این اقدام را با وعده ارتقاء جایگاه همسر این زن از قاضی دادگاه صلح به جایگاه مهمی در دادگاه مرکزی رژیم صهیونیستی انجام داده است. وعده‌ای که هیچ‌گاه هم عملی نشده است.
بعد از پرونده فساد مالی نتانیاهو که مدت‌هاست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را به چالش کشیده و رسوایی بزرگی برای او رقم زده این پرونده رسوایی دیگری برای مقامات این رژیم به همراه داشته است مقاماتی که خودشان باید به پرونده‌های فساد رسیدگی کنند!   نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 دی 1397اعتصاب معلمان در لس‌آنجلس وارد روز ششم شد

Image result for ‫اعتصاب معلمان در لس‌آنجلس وارد روز ششم شد‬‎
اعتصاب سراسری ده‌ها هزار معلم شهر «لس آنجلس »، که در اعتراض به درآمد پایین و شرایط سخت معیشتی صورت گرفته، وارد ششمین روز خود شده است.
  اعتصاب و تظاهرات سراسری ده‌ها هزار معلم در لس آنجلس وارد ششمین روز خود شده است و حدود 84 هزار نفر از والدین و دانش‌آموزان نیز به این اعتراضات پیوستند. این اعتصاب به تعطیلی مدارس و سرگردانی 640 هزار دانش‌آموز انجامیده است. معلمان می‌گویند، علاوه‌بر در آمد پایینی که دارند، مجبورند در کلاس‌های پر دانش‌آموز درس بدهند.
این اعتراضات در حالی صورت می‌گیرد که بیش از 800 هزار کارمند حدود یک ماه است که به خاطر تعطیلی دولت، حقوق نمی‌گیرند. دیده‌بان حقوق ‌بشر: آل‌سعود جنایتکار جنگی است
Image result for ‫دیده‌بان حقوق ‌بشر: آل‌سعود جنایتکار جنگی است‬‎
دیده‌بان حقوق بشر با بررسی کارنامه حقوق بشری عربستان، این کشور را‌ «جنایتکار جنگی» معرفی کرد.
عربستان همواره به عنوان یک رژیم ناقض حقوق بشر شناخته می‌شود. در دوران پادشاهی محمد بن سلمان این مسئله تشدید و جنایت‌های جنگی نیز به آن اضافه شده است. همین مسئله باعث شده تا نهادهای مختلف کارنامه حقوق بشری عربستان را زیر ذره‌بین قرار دهند.
به گزارش ایسنا، دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد: «فشارها بر عربستان به دلیل قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی و اقدامات ناقض حقوق بشر این کشور در یمن افزایش می‌یابند.»
در این گزارش همچنین آمده: «کارنامه حقوق بشری عربستان و محمد بن سلمان، ولیعهد آن در سال ۲۰۱۸ و پس از کشته شدن خاشقجی تحت بررسی است. در این راستا تجاوزات مستمر عربستان از جمله حملات غیرقانونی جنگنده‌های ائتلاف عربی به رهبری عربستان به یمن که به سطح جنایات جنگی رسیدند و نیز افزایش سرکوب مخالفان و فعالان حقوقی در این کشور نیز مورد بررسی قرار گرفتند.»
به گفته معاون مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقای دیده‌بان حقوق بشر: «قتل خاشقجی به اعتبار  بن سلمان ضربه زده و علاوه ‌بر این، اقدامات غیرقانونی رهبران عربستان را افشا کرد، اگر عربستان امیدی به پاک کردن دستان آلوده خود دارد، مسئولان آن باید فورا تمامی کسانی را که تنها به خاطر انتقاداتی مسالمت‌آمیز بازداشت شده‌اند، آزاد کنند.»
دیده‌بان حقوق بشر در گزارش ۶۷۴ صفحه‌ای خود همچنین آورده است که: «ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یمن ۹۰ حمله غیرقانونی انجام داده است، برخی از این حملات که به سطح جنایات جنگی می‌رسند، منازل مسکونی، بازارها، بیمارستان‌ها، مدارس و مساجد را در یمن تخریب کردند.
تنها در یک حمله به یک جشن عروسی ۲۲ نفر کشته و بیش از ۵۰ تن زخمی شدند، در حمله دیگری که علیه یک اتوبوس انجام شد، 40 کودک کشته شدند. رهبران عربستان به دلیل اینکه مسئولیت فرماندهی عملیات‌های ائتلاف را بر عهده ‌دارند، مسئول احتمالی این جنایات جنگی هستند.»
طبق گزارش دیده‌بان حقوق بشر، تا نوامبر(آبان) دست‌کم ۹ زن بدون اینکه اتهامشان مشخص شده باشد، همچنان در بازداشت بودند و برخی از این اتهامات حکم‌های حبسی تا ۲۰ سال داشتند. دیده‌بان حقوق بشر تاکید کرد، گزارش‌هایی از طرف بازپرسان عربستانی درباره شکنجه دست‌کم سه زن با شوک الکتریکی، شلاق و تعرض دریافت کرده است.وزیر حمل‌ونقل سوریه خبر داد
 توسعه و اتصال ریلی دمشق، تهران و بغداد

Image result for ‫توسعه و اتصال ریلی دمشق، تهران و بغداد‬‎
یک وزیر دولت سوریه اعلام کرد که دمشق در نظر دارد ریل‌های راه‌آهن این کشور را به کشورهای عراق و ایران وصل کند.
«علی حمود» وزیر حمل‌ونقل سوریه، از طرح این کشور برای اتصال ریلی با عراق و جمهوری اسلامی ایران خبر داد و تأکید کرد که این اتصال ریلی، از جمله اولویت‌هایی است که وزارت حمل‌ونقل سوریه در راستای آن فعالیت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری فارس، این مسئول سوری افزود، متصل کردن راه‌آهن سوریه به عراق و ایران، در منطقه مرزی شلمچه انجام خواهد شد.
وی گفت که این اتصال ریلی، مسافرت‌ها و مبادلات تجاری میان سه کشور را توسعه خواهد داد.
حمود همچنین اعلام کرد، این سیستم ریلی که قرار است ساخته شود، به راه‌آهن آسیای میانه، چین و روسیه نیز متصل خواهد شد.
وی در ادامه اعلام کرد که این سیستم ریلی، بخشی از سامانه جاده ابریشم خواهد بود که سوریه قصد دارد در خاک خود آن را ایجاد کند.
حمود در پایان تأکید کرد که خطوط ریلی این امکان را برای زائران فراهم خواهند کرد که بتوانند به سهولت به زیارت بروند.
در همین ارتباط، «مازیار یزدانی» معاون فنی و زیربنایی شرکت راه‌آهن، 20 آذر ماه گفته بود: با افتتاح این مسیر، راه‌آهن ایران به عراق و از آنجا به بندر «لاذقیه» سوریه متصل شده و پیش‌بینی می‌شود، حجم قابل توجهی بار از سوریه به ایران منتقل شود.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 دی 1397


هواپیمای وزیر خارجه و اطلاعات امارات در فرودگاه تل‌آویو نشست
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
Image result for ‫هواپیمای وزیر خارجه و اطلاعات امارات در فرودگاه تل‌آویو نشست‬‎
سفرهای مقامات عربی به سرزمین‌های ‌اشغالی حالا دیگر کاملا علنی شده و منابع خبری صهیونیستی یک پرواز بدون توقف از ابوظبی به اراضی ‌اشغالی و نیز دعوت از وزیر اقتصاد این رژیم برای حضور در کنفرانسی در بحرین را افشا کردند.
رسانه‌های عبری‌زبان یک سفر هوایی مستقیم و بدون توقف از ابوظبی به اراضی ‌اشغالی را فاش کرده و آن را سفری «بسیار جنجالی» توصیف کردند. منابع صهیونیستی، روز پنجشنبه اعلام کردند که یک فروند هواپیمای اماراتی روز چهارشنبه در تل‌آویو فرود آمده است. «ایدی کوهین» خبرنگار صهیونیست در این باره گفته «شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات و «شیخ طحنون بن زاید آل نهیان» رئیس ‌سرویس اطلاعات این کشور هم‌اکنون در هتل «ریتز کارلتون» تل‌آویو به سر می‌برند. سریال خیانت‌های رژیم‌های مرتجع عربی به مسئله فلسطین و آرمان‌های قدس همچنان ادامه دارد و سفر مقامات رژیم صهیونیستی به کشورهای عربی و بالعکس اخیرا ابعاد علنی به خود گرفته است.
بحرین فرش قرمز را پهن کند!
 همچنین این رسانه‌ها افشا کردند، «ایلی کوهن»، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی به یک کنفرانس فناوری در بحرین که هفته آتی برگزار خواهد شد، دعوت شده است. کوهن به این دعوت پاسخ مثبت داده و گفته: «فرش قرمز را آماده کنید». این پررویی و گستاخی به دلیل اعتبار ویژه‌ای است که برخی کشورهای مرتجع عربی برای صهیونیست‌ها قائل شده‌اند. به گزارش ایسنا، وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی در گفت‌وگویی رادیویی اظهار داشت: «خودم دعوت‌نامه شخصی از بحرین دریافت کردم. این کنفرانس قرار است ۲۲ و ۲۳ ژانویه جاری (دوم و سوم بهمن) در منامه برگزار شود.» پس از سفر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عمان و دیدارش با سلطان قابوس بن سعید، پادشاه این کشور، دو تیم ورزشی صهیونیست در مسابقات جهانی در امارات و قطر شرکت کردند. روزنامه عبری‌زبان یدیعوت آحارونوت نیز از مذاکرات محرمانه بحرین و رژیم صهیونیستی در راستای مقدمه‌سازی برای علنی کردن این روابط خبر داد. همچنین رابطه رژیم صهیونیستی با عربستان عیان‌تر شد و منابع عبری‌زبان اعلام کردند که هواپیمای حامل رئیس ‌شورای امنیت داخلی رژیم اسرائیل، که از سفر هند بازمی‌گشت، روز سه‌شنبه پس از عبور از آسمان عربستان سعودی، وارد فلسطین ‌اشغالی شد!
اتحادیه اروپا: امتیاز دیگری به انگلیس نمی‌دهیم
«گره» طرح برگزیت «کور» شد
Image result for ‫اتحادیه اروپا: امتیاز دیگری به انگلیس نمی‌دهیم‬‎
به دنبال شکست «ترزا می» ‌در جلب اعتماد نمایندگان پارلمان انگلیس در مورد توافق «برگزیت»، اتحادیه اروپا نیز هشدار داد که دیگر حاضر نیست امتیاز جدیدی به لندن بدهد.
سه شنبه گذشته پارلمان انگلیس با ۴۳۲ رای مخالف در برابر ۲۰۲ رای موافق، به توافقی که ترزا می‌‌ با اتحادیه اروپا برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) بسته بود، رای منفی داد. روز چهارشنبه نیز رای‌گیری برای استیضاح و برکناری دولت ترزا می ‌با شکست مواجه شد و بدین ترتیب سرنوشت برگزیت بار دیگر به اما و اگرها رسید. راه‌های زیادی برای ترزا می‌در این مورد باقی نمانده است؛ یا لندن باید بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، یا ترزا می ‌باید مذاکرات جدیدی را با اروپا شروع کند و به توافقی برسد که مورد رضایت پارلمان باشد و یا دوباره برای ماندن یا رفتن از اتحادیه، در انگلیس رفراندوم جدیدی برگزار شود.
«آندریا لیدسام» رهبر حزب محافظه‌کار در مجلس عوام انگلیس گفته است که رای‌گیری درباره «طرح بی‌» ‌نخست‌وزیر مبنی بر نحوه خروج از اتحادیه اروپا، در تاریخ ۲۹ ژانویه (۹ بهمن) برگزار خواهد شد. اما این طرح نیز با مشکلاتی مواجه است چرا که اتحادیه اروپا به شدت مخالف دادن امتیاز جدید به انگلیس است. «میشل بارنیه»، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات برگزیت، نیز گفته است: انگلیس در حال خروج از اتحادیه اروپاست و ما نباید به آن امتیازی بدهیم. بارنیه تاکید کرد: ما در حال تجارت نیستیم. ما سران اتحادیه اروپا هستیم که انگلیس در حال ترک آن است. ما در حال ترک این اتحادیه نیستیم. انگلیس اتحادیه اروپا را ترک می‌کند و ما مسئول هستیم تا آنچه که هستیم را حفظ کنیم. ما نمی‌توانیم برخی خواسته‌های انگلیس را بپذیریم زیرا با اصول ما مغایرت دارد.
«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر نیز به نخست‎وزیر انگلیس هشدار داد که اگر گزینه خروج از اتحادیه اروپا بدون حصول توافق را رها نکند، نه تنها با او صحبت نمی‎کند، بلکه از برگزاری همه‎پرسی مجدد برگزیت نیز حمایت خواهد کرد. به گزارش مهر، کوربین می‌گوید تنها به شرطی حاضر به گفت‌وگو با ‌نخست‌وزیر است که وی گزینه «خروج بدون حصول توافق با اتحادیه اروپا» را از روی میز مذاکره بردارد.
وی در این باره گفت: به نظر می‌آید که ترزا می‌قصد هدایت کشور به لبه پرتگاه را دارد. اما اگر وی خواهان حصول توافقی است که از حمایت اکثریت پارلمان برخوردار باشد؛ باید خطوط قرمز خود را رها کند و درباره پیشنهادهای آتی جدیت داشته باشد. تهدید کوربین درحالی صورت می‌گیرد که ترزا می قبلا هرگونه تلاش برای برگزاری همه‌پرسی دوم را مردود اعلام کرده بود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 دی 1397


اعتراض زن محجبه کنگره آمریکا علیه فروش سلاح به رژیم سعودی
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸
Image result for ‫اعتراض زن محجبه کنگره آمریکا علیه فروش سلاح به رژیم سعودی‬‎
اولین زن مسلمان و باحجاب در کنگره آمریکا‌، رژیم آل‌سعود را ناقض حقوق بشر خواند و خواستار توقف فروش سلاح به این رژیم شد.
«ایلهان عمر» در نخستین روز فعالیت خود در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، از عربستان سعودی به عنوان یکی از ناقضان حقوق بشر یاد کرد و خواستار توقف فروش سلاح توسط آمریکا به عربستان شد.
پایگاه اینترنتی «بیزینس اینسایدر» با اعلام این خبر افزود: ایلهان عمر که عربستان تلاش می‌کند‌، وی را بدنام کند، به یک کمیته قدرتمند و تاثیرگذار در مجلس نمایندگان آمریکا راه یافته است و می‌تواند جلوی اقدام آمریکا را برای فروش سلاح به کشور عربستان بگیرد. انفجار مهیب در کلمبیا با 21 کشته و 60 زخمی 
Image result for ‫انفجار مهیب در کلمبیا با 21 کشته و 60 زخمی‬‎
انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در بوگوتا، پایتخت کلمبیا دستکم ۲۱ کشته و ۶۰ زخمی برجای گذاشت.
  این انفجار در برابر دانشکده پلیس بوگوتا اتفاق افتاد و در میان زخمی‌ها شماری از نیروهای پلیس هم دیده می‌شوند. دادستان کل کلمبیا گفته یک مرد ۵۶ ساله به نام «خوزه آلدیمار روخاس» که یک وانت نیسان را با ۸۰ کیلوگرم مواد منفجره حمل می‌کرد سعی داشت از ایست  و بازرسی عبور کند که با دیوار برخورد کرد و منفجر شد.
این مرگبارترین انفجار در بوگوتا از سال ۲۰۱۶، یعنی زمانی است که دولت با گروه شورشی مارکسیستی فارک به توافق صلح رسید. «ایوان دوکه» رئیس‌جمهور کلمبیا انفجار این خودروی بمب گذاری شده را یک «اقدام تروریستی تأسف بار‌ علیه نیروی پلیس کلمبیا» خوانده و سه روز عزای عمومی به دنبال این حمله اعلام کرده است. هنوز کسی مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده نگرفته است.
 پاستور آلاپه رهبر گروه فارک این حمله را محکوم و آن را اقدامی تحریک‌آمیز برای ضربه زدن به روند صلح در کشور ارزیابی کرده است.
انفجار خودروی بمب‌گذاری شده برای دهه‌ها در جریان جنگ داخلی کلمبیا میان دولت و گروه‌های چپگرا و همچنین درگیری‌های دولت و باندهای مواد مخدر به امری رایج در این کشور بدل شده بود. جنگ داخلی کلمبیا که باعث مرگ ۲۶۰ هزار نفر شد سرانجام با توافق صلح میان دولت و گروه فارک در سال ۲۰۱۶ به پایان
 رسید.

با رو شدن دروغ‌‌های رئیس‌جمهور آمریکا
بحث «استیضاح» یا «برکناری» ترامپ دوباره در آمریکا داغ شد

Image result for ‫بحث «استیضاح» یا «برکناری» ترامپ دوباره در آمریکا داغ شد‬‎
پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و افشای دروغگویی ترامپ در این زمینه بار دیگر موضوع استیضاح و برکناری وی را به موضوع داغ رسانه‌ها تبدیل کرد.
پرونده دخالت روسیه در انتخابات  2016ریاست جمهوری آمریکا هنوز در این کشور مفتوح است و بار دیگر موضوع استیضاح و برکناری ترامپ در آمریکا بر سر زبان‌ها افتاده است. هفته پیش  رودی جولیانی وکیل ترامپ گفت: وکلای دونالد ترامپ به روبرت مولر دادستان ویژه پرونده روسیه گفته‌اند که رئیس‌جمهور دیگر حاضر نیست به سوالات بیشتری درباره تحقیقات پرونده دخالت روسیه در انتخابات 2016 پاسخ دهد. دیروز نیز بار دیگر موضوع استیضاح و برکناری ترامپ در رسانه‌ها مطرح شد روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در این باره نوشت گزارشهایی وجود دارد در زمینه اینکه ترامپ به «مایکل کوهن» وکیل سابق خود دستور داده درباره تلاش‌هایش برای ساخت یک برج در مسکو به نمایندگان کنگره دروغ بگوید. ایندیپندنت می‌گوید، اگر این گزارش‌ها تایید شود، ترامپ با درخواست «استعفا» یا «استیضاح» مواجه خواهد شد.
براساس این گزارش، ترامپ در حال حاضر تحت فشار دو تن از مقامات حقوقی ناظر، که در پرونده تحقیقات «رابرت مولر» دخیل هستند، قرار دارد. این دو مقام ادعا می‌کنند که شواهدی در این زمینه به دست آورده‌اند. چندین نماینده دموکرات نیز  از کنگره خواسته‌اند که درخصوص شواهدی که به دست آمده است شفاف‌سازی کامل صورت بگیرد و یک نفر از این نمایندگان نیز خواسته است که اگر این ادعاها اثبات شود ترامپ از کار برکنار
 شود.
«آدام شیف» نماینده ایالت کالیفرنیا می‌گوید، اگر گزارش‌های اخیر درست باشند، کنگره هر چه که لازم است را باید انجام دهد. «جاکوئین کاسترو» نماینده ایالت «تگزاس» در کنگره آمریکا روز جمعه در حساب توئیتری خود نوشت: «اگر گزارش‌ها صحت داشته باشد، رئیس‌جمهور ترامپ باید استعفا دهد یا استیضاح شود». ترامپ از زمان اعلام حضور برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری، ارتباطات تجاری خود با روسیه را انکار کرده است. با این حال کوهن پس از اعتراف به نقض قوانین مالی کمپین‌های انتخاباتی در خلال انتخابات ۲۰۱۶، با بازرس مولر در پیش‌برد تحقیقاتش همکاری داشته است و به وی گفته است آقای ترامپ به او گوشزد کرده است در حین شهادت دادن در کنگره، در خصوص ارتباطش با روسیه دروغ بگوید.
انتقام ترامپ از پلوسی
روز پنج‌شنبه نیز کشمکش بر سر تعطیلی دولت آمریکا باعث شد ترامپ از نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا انتقام بگیرد و  سفرهای خارجی رئیس مجلس نمایندگان را لغو کند.
 بنا بر اعلام کاخ سفید، ترامپ در نامه‌ای به پلوسی، گفته است: «خانم رئیس گرامی، به دلیل تعطیلی [دولت] متأسفانه باید به اطلاعتان برسانم که سفر شما به بروکسل، مصر و افغانستان به تعویق افتاده است. هر زمان که تعطیلی به پایان رسید، مجدد برای این گشت و گذار شما برنامه‌ریزی می‌کنیم.» وی در این نامه می‌افزاید: «با توجه به اینکه ۸۰۰ هزار کارگر فوق‌العاده آمریکایی حقوق دریافت نمی‌کنند، اطمینان دارم که شما هم موافق هستید که به تعویق انداختن این برنامه، کاملا مناسب است.
 علاوه بر این، احساس می‌کنم که بهتر است در این برهه شما در واشنگتن بمانید و با من مذاکره کنید، به جنبش امنیت قدرتمند مرزی بپیوندید تا این تعطیلی را تمام کنیم».
ترامپ سپس به پلوسی پیشنهاد کرده که اگر می‌خواهد می‌تواند با هواپیمای عادی و با هزینه شخصی این سفرها را انجام دهد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 29 دی 1397


اخبار ویژه روزنامه ها  
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۸

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎
شرق: اروپا قصد ندارد تحریم‌ها را با SPV دور بزند
در حالی که برخی محافل بزک کننده برجام، این بار بر بزک کرده وعده پر از خالی اروپا اصرار دارند، روزنامه شرق تصریح کرد: SPV مد نظر اروپا محدود به دارو و غذاست.
این روزنامه نوشت: کانال SPV تنها محدود به غذا و دارو است و اروپا قصد ندارد کمکی به رفع تحریم تجاری ایران کند. این خلاصه‌ای از آن چیزی است که سرپرست سازمان توسعه تجارت و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با سفیر سوئیس در تهران به آن اشاره کرد و از بدقولی اروپایی‌ها در اجرائی کردن همین کانال محدود خبر داد. سفیر سوئیس گفت: آنچه رسانه‌ها به نقل از وزیر اقتصاد سوئیس بیان کرده‌اند، دقیق نبوده است؛ اما سوئیس در ایجاد ساز و کار انسان‌دوستانه برای تجارت دارو و غذا و لوازم پزشکی به ایران مصمم است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و سفیر سوئیس در تهران دیدار کردند. سرپرست سازمان توسعه تجارت در این دیدار از تفاوت‌های کانال مالی SPV با آنچه پیش از این وعده داده شده بود، خبر داد و ضمن ابراز تأسف از اینکه کانال مالی مد نظر اروپا صرفاً محدود به غذا و دارو است، گفت: «انتظار می‌رفت اروپا تجارت اقلام تحریمی را در دستور کار قرار دهد و به کالاهایی مانند غذا و دارو بسنده نکند». مودودی همچنین اضافه کرد: این کانال مالی محدود نیز برخلاف صحبت‌های وزیر اقتصاد سوئیس هنوز غیرفعال است و ما منتظر شنیدن نتیجه مذاکره مقامات سوئیس با آمریکا درباره این کانال مالی هستیم.»
شرق می‌افزاید: سخنان سرپرست سازمان توسعه تجارت در حالی به خبرگزاری‌ها می‌رسد که پیش از این تصور می‌شد کانال مالی اروپا قرار است نقش ناجی را بازی کند و امکان تجارت همه کالاهای غیرتحریمی از سوی اتحادیه اروپا را فراهم کند.
سفیر سوئیس در این دیدار و در پاسخ به سخنان مودودی گفت: «این کشور هیچ تضمینی برای راه‌اندازی سازوکار مالی ویژه اروپا نداده است». لاتینر همچنین اضافه کرد، «سخنان وزیر اقتصاد سوئیس با آنچه در رسانه‌ها منعکس شده، کمی متفاوت است و سوئیس هیچ تضمینی برای راه‌اندازی یک ساز و کار مالی ویژه اروپا نداده؛ اما در راه‌اندازی کانال مالی با ساز و کار انسان‌دوستانه برای کالاهای پزشکی، دارو و غذا کاملاً مصمم است.»
فریبا مستوفی، ‌رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق تهران نیز دو روز قبل در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفته بود: «هیچ کشوری در اتحادیه اروپا میزبانی SPV را نپذیرفته و هیچ کشوری هم نمی‌داند که با چه مکانیسمی باید آن را اجرائی کند. همه کشورهای بزرگ اروپایی می‌دانند که نمی‌توانند با ایران کار کنند و بنابراین SPV یعنی هیچ».


طعنه و متلک‌های رأی‌الیوم به وزیرخارجه  دوره‌گرد آمریکا
یک روزنامه منطقه‌ای با تمسخر سفر اخیر و مواضع وزیرخارجه آمریکا نوشت چهره زشت آمریکا با دروغ‌های مایک پمپئو زیبا نمی‌شود.
رأی‌الیوم با اشاره به مواضع پمپئو در قاهره می‌نویسد: سخنان پمپئو مملو از ادعاهای بی‌پایه و  اساس بود وملت‌های خاورمیانه فراموش نمی‌کنند که دلارهای آمریکا در سال‌های گذشته صرف کشتار، ویرانی و ایجاد آشوب‌ها در منطقه شده و چهره زشت واشنگتن با این دروغ‌ها زیبا نخواهد شد.
عبدالباری عطوان سردبیر رأی‌الیوم می‌افزاید: سخنان پمپئو وزیر خارجه آمریکا در دانشگاه آمریکایی در قاهره در واقع تهدید ایران و بازوهای نظامی منطقه‌ای این کشور به ویژه حزب‌الله بود، تلاشی یأس‌آمیز برای بهبود بخشی به چهره‌ کشورش در خاورمیانه و اطمینان‌دهی به اسرائیلی‌ها برای اینکه آمریکا  از آنها دفاع و حمایت خواهد کرد.
اینکه پمپئو، قاهره  و دانشگاه آمریکایی را انتخاب کرده بود و نه ریاض  را تا به تشریح سیاست‌های جدید کشورش درباره خاورمیانه بپردازد، با دقت و هدف خاصی صورت گرفته بود، تا طرف محور در این سیاست جدید مشخص شود.
این تحلیلگر با بیان اینکه حساس‌ترین نقطه سخنان پمپئو این بود که اذعان کرد باید از نفوذ ایران در منطقه ممانعت به عمل آوریم.
پمپئو مدعی شد آمریکا اشغالگر نیست بلکه نیروی خیر و آزادی‌بخش در خاورمیانه است؛ گویا وی ملتی ناآگاه و کم‌حافظه را مخاطب قرار داده که فراموش کرده‌اند این آمریکا بود که عراق را اشغال و لیبی، یمن و افغانستان را ویران ساخت و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا خود اعتراف می‌کند که کشورش 7 تریلیون دلار در منطقه هزینه کرده که هیچ نتیجه‌ای در برنداشته است. آیا عمل خیری که پمپئو از آن حرف می‌زند کشتار سه میلیون عراقی و بیش از 30 هزار نفر از مردم لیبی و یک میلیون افغانی است، آیا خیر یعنی آشوبی که آمریکا در چهار کشور عربی، سوریه، لیبی، عراق و یمن به راه انداخت؟
سخنان پمپئو مملو از دروغ و گمراهی است، او فراموش کرده که دخالت‌های نظامی آمریکا در منطقه باعث آشوب  و کشتار شده و بذر انواع افراط‌گری را کاشته و باعث ظهور خشونت و تروریسم در منطقه شده و منازعات فرقه‌ای، طایفه‌ای و تجزیه‌طلبانه را بالا برده است.
آمریکا به ملت سوریه، عراق، لیبی و یمن به جز ویرانی چه داده است، آیا اموال خود را برای بنای مساجد، کلیساها بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها هزینه کرده است؟ جز این است که این پول‌ها صرف نابودی زیرساخت‌ها، شیوع گرسنگی و بیماری‌های مهلک به دلیل استفاده از اورانیوم غنی شده، صورت گرفته است؟
آمریکا در سوریه، عراق، یمن و افغانستان شکست خورد و طرح‌های آن در لیبی نیز ناکام خواهد ماند و تلاش پمپئو زیبا کردن صورت مخدوش و زشت کشورش در منطقه است در حالی که ریختن عسل روی این شکست‌ها تلاشی مذبوحانه و محکوم به شکست است.


بیمه جدید شخص ثالث به نام مردم، به کام شرکت‌های بیمه
«بیمه جدید شخص ثالث هرچند به نام مردم مطرح می‌شود اما در واقع به کام بیمه‌ها و به زیان مردم است».
روزنامه خراسان  در یادداشتی نوشت: از چندی قبل که طرح راننده محور شدن بیمه شخص ثالث مطرح شد، این تصور برای مردم به وجود آمد که شرایط برای مصرف‌کنندگان بهتر شده است اما پس از طرح این مصوبه جدید که البته گفته می‌شود آزمایشی است، زوایای بیشتری از آن عیان شد، به گونه‌ای که اعتراض بسیاری از مردم را در‌بر داشت.
اعتراض‌ها نیز به این بخش ماجراست که اگر یک خانواده از یک اتومبیل به صورت مشترک استفاده می‌کنند هر یک از آنها باید بیمه شخص ثالث مخصوص خود را داشته باشند. یکی از کاربران در فضای مجازی در این‌باره نوشت: «قوانین جدید بیمه جالب شده، قراره هر کی گواهی‌نامه داره خودشو به جای ماشین‌ بیمه کنه و این در راستای فقیرتر شدن فقرا و پولدارتر شدن پولدارها است. یعنی یک خانواده که یک ماشین داره چهار نفر ازش استفاده می‌کنن پس باید چهار تا بیمه بگیرن و یک نفر هم که پنج تا ماشین داره و فقط خودش استفاده می‌کنه، فقط یک بیمه نیاز داره.»
این طرح البته آثار اقتصادی دیگری نیز خواهد داشت. به طور مثال، اگر در یک خانواده طبقه متوسط، یک خودرو و سه راننده وجود داشته باشد، حالا هزینه بیمه شخص ثالث آنها از سال آینده سه برابر خواهد شد. طبق آمارنامه صنعت بیمه کشور در سال 1396، تعداد وسایل نقلیه موتوری در حال تردد کشور بیش از 36 میلیون است و طبق آمار موجود در سال 1396،  40 میلیون گواهی‌نامه در کشور وجود دارد. از این رو، تعداد بالقوه بیمه‌نامه‌های احتمالی در کشور تغییر چندانی نخواهد کرد مگر اینکه با طرح‌هایی مثل دریافت هزینه بیمه شخص ثالث در هنگام ثبت‌نام گواهی‌نامه در سال‌های آینده، ضریب نفوذ بیمه شخص ثالث در کشور افزایش پیدا کند.  هم‌اکنون و طبق آمار بیمه مرکزی، فقط 50 درصد وسایل حمل و نقل موتوری کشور بیمه دارند و معلوم نیست بتوان مردم را مجاب کرد که باید با هر گواهی‌نامه خود یک بیمه‌نامه نیز بگیرند. با این حال احتمالا با این تدبیر، میزان حق بیمه دریافتی شرکت‌های بیمه، به دلیل بالا رفتن هزینه حق بیمه رانندگان پرخطر، رشد کند.
در سال 1396، میزان مبلغ دریافتی شرکت‌های بیمه‌ بابت شخص ثالث، 9 هزار و 500 میلیارد تومان و مبلغ خسارت پرداختی این شرکت‌ها، هشت هزار و 864 میلیارد تومان است. از این رو شرکت‌های بیمه همیشه بابت حاشیه سود پایین خود از این حق بیمه شکایت دارند. از این روست که شاید این شرکت‌ها بتوانند با افزایش دریافتی حق بیمه، این نوع بیمه را برای خود سودآور کنند.


به ادبیات ابر و باد برجامی خاتمه دهید
حرف‌های عجیب و غریب آقای روحانی، تعجب مردم و ناظران سیاسی را موجب شده است.
به گزارش جهان‌نیوز رئیس‌جمهور 17 دی ماه در جمع مدیران جهاد کشاورزی بیان کرد: «هرچه درخت و مرتع بیشتر باشد ابر بیشتر می‌بارد، وقتی شما آنجا را خشک می‌کنید ابر از آنجا رد می‌شود، ابر به پایینش نگاه می‌کند و می‌بیند خبری نیست و کویر است.»
این مسئله بازتاب طنزی از سوی افکار عمومی داشت و برخی با هشتگ ابرتدبیر با آن شوخی کردند. رئیس جمهور بخصوص درباره برجام نیز از این مصداق‌ها استفاده کرده بود.
در آبان ماه سال 1395 آقای روحانی سفری به شهر اراک داشت و در میان مردم استان مرکزی در دفاع از برجام گفت: «ما غاصب را از باغ خود بیرون کردیم و درب باغ به روی مردم باز شده است ولی امروز عده‌ای کودک به درب باغ آمده و می‌گویند، سیب و گلابی کجاست که می‌خواهیم میل کنیم؟ امروز این باغ که نهال‌های آن تازه غرس شده آماده باروری است، اما برای به ثمر نشستن صبر لازم است.
بازتاب سخنان روحانی تا جایی است که امروز هم بسیاری برای نتایج و مواهب برجام از مصداق سیب و گلابی‌های برجام استفاده می‌کنند.
حسن روحانی برای اینکه برجام را یک برنامه و توافق کارگشا در میان افکار عمومی معرفی کند تمثیل‌های دیگری بکار برد.
همچنین حسن روحانی در قصه‌پردازی دیگری در مراسم روز ملی فناوری هسته‌ای، مورخ یکشنبه 20 فروردین ماه سال جاری گفت: «برجام یک ابر است. این ابر برای اینکه بخواهد ببارد و سرزمین ما را پرآب کند، این جنگل‌ها، سروها و مراتع است که این ابر را وادار به باران می‌کنند. اگر پایین سبزه، گل و درخت نباشد، ابر نخواهدبارید. بارش این ابر با این گل‌ها بود.»
همچنین روحانی در حالی برجام را ابر و باران توصیف کرد که در اسفند ماه سال 94 درباره برجام گفت: «برجام یک، مانند آفتاب تابان بود و اگر کسی چشمانش را می‌بندد و می‌گوید شب است، باید چشمانش را باز کند تا آفتاب را ببیند.»
این روند در زمان ثبت نام کاندیداتوری انتخابات دوازدهم هم ادامه یافت و روحانی در حکایت‌پردازی تازه گفت: «هووهایی که بارها به قصد کشتن نوزاد برجام تصمیم گرفته بودند نمی‌توانند سرپرست خوبی برای این فرزند باشند.»
عاقبت همه این سخنان درباره برجام مشخص شد اما به نظر می‌رسد که مردم از آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور چیز دیگری انتظار دارند. شاید اینگونه سخنان رئیس‌جمهور را بتوان در حوزه حرف‌درمانی و ایجاد نگرش مثبت از دولت در میان افکار عمومی جای داد، موضوع طبیعی که هر دولتی سعی می‌کند حمایت و رضایت افکار عمومی را جلب کند اما به نظر می‌رسد که پس از 5 سالی که از ریاست جمهوری روحانی می‌گذرد دیگر جامعه‌پذیرای چنین سخنانی نیست.


خالی‌بندی آقای تقلب و پاسخی که محسن هاشمی داده بود
عضو سازمان منحله مجاهدین (انقلاب) می‌گوید نقد هاشمی بعد از دوم خرداد مصلحت نبود و ما اشتباه کردیم که در مقابل این حرکت سکوت کردیم.
تاج‌زاده به مجله مهرنامه گفته است: معتقدم آقای هاشمی در زمینه توسعه از ما جلوتر بود یعنی در این مورد که محور حکومت جامعه باید توسعه باشد و در این جهت باید کارکرد. ما با تاخیر و پس از او به این اولویت رسیدیم و از این جهت فضل‌تقدم با آقای هاشمی است.
اگر بخواهیم روابط اصلاح‌طلبان را با آقای هاشمی بعد از دوم‌خرداد بررسی کنیم؛ سه اشتباه اصلی دیده می‌شود:
اول، دوستانی از جناح چپ که نقد آقای هاشمی می‌کردند و اصلا کار آنها به مصلحت نبود.
دوم، اشتباه یاران و نزدیکان آقای هاشمی که این نقدها را به کل اصلاحات تعمیم دادند و آقای هاشمی را در تقابل با اصلاحات تعریف کردند.
سوم، اشتباه ما که چرا در آن فضا سکوت کردیم. در حالی که باید به صحنه می‌آمدیم و اعلام می‌کردیم اصلاحات فقط این افراد و جریاناتی نیستند که آقای هاشمی را نقد می‌کنند. ما باید این موضع‌گیری را می‌کردیم تا معلوم شود در این قضیه، اصلاح‌طلبان (جناح چپ) دو دیدگاه دارند.
قبول ندارم که برخورد با آقای هاشمی را جناح چپ در مجلس ششم باب کرد. سال‌ها قبل‌تر، جناح راست در مجلس چهارم چنان علیه آقای هاشمی سم‌پاشی کرده بود که تقریبا آقای هاشمی در مجلس گریه کرد و از وضعیت زندگی، خانواده، سابقه و شرایط خود گفت. یعنی، چنان گزارشی داد که دل آدم را کباب می‌کرد و این سوال را به ذهن می‌آورد که چرا با آقای هاشمی باید چنان برخوردی بکنند که ایشان مجبور به طرح چنین مطالبی شود؟
تاج‌زاده در این گفت‌وگو سعی می‌کند تصویری همدلانه با هاشمی ترسیم کند. این موضع فریبکارانه و غیرصادقانه تاج‌زاده در حالی است که محسن هاشمی فرزند مرحوم هاشمی، اصلاح‌طلبان را صراحتا به تقلب علیه هاشمی در انتخابات مجلس ششم متهم کرد. او در 9 دی 91 به روزنامه بهار گفت: «نمی‌توان خیلی از مسائل را مطرح کرد چون باعث کدورت می‌شود. پس از دوم خرداد گروهی که اصلاح‌طلب نام گرفته و قدرت را در دست گرفته بودند، مغرور شده و همین غرور باعث شد به سمت افراط بروند. در خیلی از مسائل افراط شد. درست است که صحبت از چندصدایی می‌کردند اما خودشان به سمت تک صدایی رفتند.
ادعای انتقال ستاد نامزدهای اصلاح‌طلب به ستاد هاشمی در مرحله دوم انتخابات سال 1384 همه الکی بود. هیچ نیرویی نفرستادند. مصاحبه هم که می‌کردند این را جا می‌انداختند که ما هم هاشمی را قبول نداریم. شعار بد و بدتر را مطرح کردند که ریزش بسیار زیادی در رای ایجاد کرد. هیچ‌کس از جناح اصلاح‌طلب هاشمی را تأیید نکرد.
ایشان (هاشمی) در انتخابات مجلس ششم بیستم شد، اگر صندوق‌ها را باز می‌کردیم شاید انتخابات تهران باطل می‌شد. کتابی هست به نام «انصراف» که حاج‌آقا دلایل انصراف‌شان را از انتخابات مجلس ششم نوشته‌اند. آن موقع مسئول انتخابات (تاج‌زاده رئیس ستاد انتخابات بود) فهرست را می‌خواند ولی اسم ایشان را نمی‌خواند. من مدام تماس گرفتم و گفتم چرا نمی‌خوانید گفت ما هنوز به رای آیت‌الله هاشمی شک داریم(!)
بعد شکایت شد و یک بساطی راه انداختند که اگر یادتان باشد کاریکاتور «آقاسی» را کشیدید. من آن موقع رئیس دفتر حاج‌آقا بودم، به شورای نگهبان شکایت شد. برخی از صندوق‌ها را باز کردند و هر صندوقی که باز می‌شد آرای آن مخدوش بود و باطل اعلام می‌شد.
تا 30 درصد بازشماری شد و حاج‌آقا بیستم شد، بعد گفتند دیگر ادامه ندهید چون مجبور می‌شوند انتخابات تهران را باطل کنند. وقتی از 30 به 20 رسیدند دیدند انتخابات در تهران مخدوش است. افراطی‌های اصلاح‌طلبان و اجرایی‌های آنها تقلب کرده بودند.ناتو خود را برای شرایط پس از خروج آمریکا
از پیمان موشکی و نحوه مقابله با روسیه آماده می‌کند

Image result for ‫ناتو‬‎

ناتو با متهم کردن روسیه به تمایلات تهاجمی، اعلام کرد، اقدامات نظامی مضاعفی به منظور تامین امنیت کشورهای عضو در صورت فسخ پیمان موشکی از سوی واشنگتن اتخاذ خواهد کرد.
روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا» در تحلیلی نوشته است: روز سه شنبه رایزنی‌های مقامات بلندپایه وزارت امور خارجه روسیه و آمریکا درباره پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط انجام گرفت و بدون نتیجه پایان یافت. کمیته امور نظامی ناتو نیز روز چهارشنبه در بروکسل، توجه اصلی خود را برموضوع پیمان موشکی بین روسیه و آمریکا متمرکز کرده بود.
مقامات بروکسل در این نشست بار دیگر روسیه را به تمایلات تهاجمی متهم و اعلام کردند اقدامات نظامی مضاعفی را برای تامین امنیت کشورهای عضو در صورت فسخ پیمان موشکی از سوی واشنگتن در نظر می‌گیرند.
بر پایه این گزارش، ناتو نیز مانند آمریکا، معتقد است روسیه با استفاده از موشک‌های عملیاتی تاکتیکی «9ام 729» برای سامانه‌های موشکی «اسکندر»، که گویا قادر است اهدافی با برد 500 کیلومتر را هدف قرار دهد، پیمان موشکی را نقض کرده است.
پیش از این، «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، ضرب‌الاجل 60 روزه‌ای برای روسیه تعیین کرده بود که اگر مسکو طی آن، به درخواست‌های واشنگتن پاسخ مثبت ندهد، واشنگتن دیگر به تعهدات خویش در چارچوب این توافقنامه پایبند نخواهد بود.
بدین‌ ترتیب، اعلام «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، در ماه اکتبر در‌باره قصد خروج این کشور از پیمان نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط نیز به زودی تحقق خواهد یافت.
اگرچه بسیاری از کشورهای اروپایی از روند اوضاع پیرامون این مسئله رضایت ندارند، با این وجود همچنان از مواضع آمریکا در این باره حمایت می‌کنند و به همین دلیل هم در ماه دسامبر در جریان رای‌گیری در مجمع عمومی سازمان ملل، کشورهای عضو اتحادیه اروپا از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره حمایت از حفظ پیمان موشکی مخالفت کردند.
«سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه نیز بعد از مذاکرات با همتایان آمریکایی خود در ژنو یادآور شد: «اکنون دیگر به‌طور دقیق تمایل آمریکا برای خارج شدن از این پیمان مشخص شده و در مجموع، ما باید این مسئله را بپذیریم که هیچ پیشرفتی در حل و فصل اختلافات به وجود نیامده و مواضع طرف آمریکایی همچنان غیرسازنده و درخواست‌های عنوان شده از طرف روسیه هم غیرقابل اجرا هستند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 28 دی 1397


تعطیلی دولت آمریکا 27 روزه شد
ترامپ و دموکرات‌ها همچنان‌ روی دنده لج
  ۱۳۹۷/۱۰/۲۶
Image result for ‫ترامپ و دموکرات‌ها همچنان‌ روی دنده لج‬‎
هیچ‌یک از دموکرات‌ها دعوت ترامپ را برای حضور در نشست کاخ سفید برای گفت‌وگو به منظور پایان دادن به تعطیلی دولت و تامین اعتبار برای ساخت دیوار مرزی نپذیرفتند.
در مقابل دولت ترامپ نیز تاکید کرد تسلیم دموکرات‌ها نخواهد شد.
در آمریکا همه چیز در وضعیت «بن‌بست» قرار دارد. 27 روز از تعطیلی دولت می‌گذرد و هنوز معلوم نیست که چه زمانی قرار است ترامپ یا دموکرات‌ها از موضع خود کوتاه بیایند. روز سه شنبه خبر رسید که هیچ‌یک از دموکرات‌ها دعوت رئیس‌جمهوری آمریکا را برای حضور در نشست کاخ سفید برای گفت‌وگو به منظور پایان دادن به تعطیلی دولت و تامین اعتبار برای ساخت دیوار مرزی نپذیرفتند. این عدم پذیرش در حالی صورت گرفت که دونالد ترامپ، تلاش بسیاری برای مجبور کردن رهبران دموکرات به منظور حضور در این گفت‌وگو کرد. ترامپ چند تن از مقام‌های میانه‌روی مجلس نمایندگان تحت رهبری دموکرات‌ها را با هدف تضعیف نانسی پلوسی، رئیس‌آن دعوت کرد اما هیچ‌یک از آنها در این نشست حضور نیافتند.
به گزارش ایسنا «سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفته: «رئیس‌جمهوری به دموکرات‌ها و جمهوری خواهان این فرصت را داد تا برای ناهاری رسمی به کاخ سفید بیایند. متاسفانه، هیچ‌یک از دموکرات‌ها نیامدند.پس از پایان دیدار در کاخ سفید، جمهوری خواهان، دموکرات‌ها را بابت عدم حضور در این نشست مورد انتقاد قرار داده و رادنی دیویس، یکی از جمهوری خواهان که از لوایح بازگشایی دولت حمایت کرده بود، گفت: ترامپ توافقی را روی میز گذاشته بود. حقیقت این است که هیچ دموکراتی در آنجا نبود تا با ما صحبت کند و این نشان می‌دهد که آنها تمایلی برای سازش ندارند.»
در مقابل «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا بر مطالبه‌ کاخ سفید در مورد بودجه‌ مربوط به ساخت دیوار در مرز با مکزیک تاکید کرد و گفت: دولت دونالد ترامپ از بابت مانع تراشی‌های دموکرات‌ها منصرف نخواهد شد.مایک پنس در مقاله‌ای در روزنامه‌ یو اس‌ای تودی اظهار داشت: «حتی با وجود اینکه ما با بحران در مرز جنوبی کشورمان روبرو هستیم و در کنار آن 800 هزار کارمند فدرال دولت بدون حقوق به سر می‌برند دموکرات‌های کنگره همچنان نمی‌خواهند به صورت جدی حتی درباره‌ بخشی از بودجه دیوار بحث کنند. رئیس‌جمهور ترامپ و دولت ما به سبب مانع تراشی دموکرات‌ها منصرف نخواهند شد. مردم آمریکا می‌خواهند شاهد عمل باشند و ما می‌خواهیم کار عملی انجام دهیم.» مایک پنس در عین حال از دموکرات‌ها خواست برای پایان دادن به تعطیلی دولت آمریکا به پای میز مذاکره برگردند، هر چند که‌اشاره‌ای به وجود هیچ‌گونه سازش در موضع کاخ سفید در مورد مهاجرت نکرد.
  ترامپ برای ونزوئلا رئیس‌جمهور انتخاب می‌کند!
Image result for ‫ترامپ برای ونزوئلا رئیس‌جمهور انتخاب می‌کند!‬‎
یک شبکه خبری اعلام کرد ‌ رئیس‌جمهور آمریکا درصدد است تا رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس‌جمهور این کشور به رسمیت بشناسد!
ظاهرا دخالت‌های آمریکا در کشورهای آمریکای لاتین پایانی ندارد و رئیس‌جهمور آمریکا از اینکه رسما اعلام کند رئیس‌جمهور ونزوئلا را خودش می‌خواهد انتخاب کند هم پروایی ندارد. در همین رابطه خبر رسیده «دونالد ترامپ» قصد دارد تا «خوان گوایدو» رهبر مخالفان و رئیس‌ مجمع ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس‌جمهور این کشور به رسمیت بشناسد.
مادورو هفته پیش برای دومین دوره ریاست جمهوری خود که از 2019 تا 2025 ادامه خواهد یافت سوگند یاد کرد.گفتنی است، دولت آمریکا هیچ ابایی از مداخله مستقیم در امور داخلی کشورها ندارد.


 
انفجار و حملات تروریستی در نایروبی 15 کشته برجای گذاشت

Image result for ‫انفجار و حملات تروریستی در نایروبی 15 کشته برجای گذاشت‬‎
حمله تروریستی به یک هتل و مجتمع تجاری در منطقه مرفه نشین نایروبی پایتخت کنیا به کشته شدن 15 تن منجر شده است.
منابع محلی کنیایی بعد از ظهر سه‌شنبه بود که اعلام کردند، با وقوع 2 انفجار و تیراندازی در یکی از محله‌های مرفه‌نشین نایروبی پایتخت این کشور، دست‌کم 15 تن کشته شده‌اند. پایگاه «المصری الیوم» هم در این باره به نقل از شاهدان عینی نوشت: «بعد از ظهر سه‌شنبه صدای 2 انفجار و تیراندازی در یک مجتمع مسکونی و یک هتل نزدیک به آن به گوش رسید.»
 به گفته «فیلیپ ندولو»، فرمانده پلیس «نایروبی»، منطقه «ریور ساید درایو» به دلیل بیم از حملات مسلحانه بسته شده و هیچ کس اجازه ورود به آن داده نمی‌شود. شبکه «اکسترا نیوز» نیز به نقل از شاهدان عینی نوشته، «زبانه‌های آتش و دود سیاه در این منطقه مشاهده می‌شود و چندین دستگاه خودرو در آن دچار آتش‌سوزی شده است.»
گروه تروریستی الشباب سومالی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. سخنگوی این گروه در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفته: «الشباب دست به این حمله زده و عملیات همچنان ادامه دارد.»
 آوریل(فروردین) 2015 نیز گروه تروریستی الشباب 148 نفر را در حمله به دانشگاه «گاریسا» واقع در شرق کنیا به قتل رساند. الشباب یک گروه تروریستی است که بعد از سال 1991 زمانی که گروه‌های شبه نظامی توانستند به دوران دیکتاتوری در سومالی پایان بدهند به وجود آمد. این گروه ریشه‌های فکری خود را از وهابیت سعودی گرفته است. الشباب در سال 2006 میلادی کنترل اغلب نقاط موگادیشو پایتخت سومالی را در دست گرفته بود و تا پیش از حمله نیروهای سازمان ملل به همراه نیروهای آفریقایی در سال 2011 میلادی به سومالی، کنترل نقاطی در مرکز و جنوب این کشور را نیز در اختیار داشت. در سال 2011 میلادی نیروهای سامان ملل با همراهی نیروهایی از کنیا و اوگاندا به مرکز قدرت الشباب در سومالی حمله کرده و این گروه را عقب راندند. با این وجود الشباب هنوز کنترل برخی نقاط سومالی را در دست دارد و در این مناطق به زعم خود قانون شریعت را به اجرا گذاشته است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 دی 1397


سی‌ان‌ان:
اصلاحات بن‌سلمان در عربستان سطحی و توخالی است
۱۳۹۷/۱۰/۲۶

Image result for ‫اصلاحات بن‌سلمان در عربستان سطحی و توخالی است‬‎
یک شبکه خبری آمریکایی اعلام کرد که اصلاحات صورت‌گرفته در عربستان تحت حاکمیت ولیعهد این کشور، سطحی و توخالی است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه «سی‌ان‌ان» طی گزارشی، اعلام کرد که اصلاحات صورت‌گرفته در عربستان در صورتی که تحت حاکمیت «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور دنبال شود، اقدامات سطحی و برای منحرف کردن افکار عمومی و مخفی کردن سرکوبگری‌های قدیمی در عربستان است، و این سرکوبگری همچنان با شدت ادامه دارد.«سی‌ان‌ان» تصمیم وزارت دادگستری عربستان درخصوص اجرای نظام هشدار پیامکی به زنان درخصوص طلاق آنها را اقدامی توخالی و سطحی دانست و تأکید کرد که این نهاد تلاش می‌کند وجهه سرکوبگری سنتی عربستان در تقویت سلطه مردان بر زنان را مخفی نگه دارد.
صهیونیست‌ها با چه شعارهایی به قدرت می‌رسند
 لیبرمن: اگر به قدرت برسم به غزه حمله می‌کنم!

Image result for ‫لیبرمن: اگر به قدرت برسم به غزه حمله می‌کنم!‬‎

سرزمین‌های ‌اشغالی تنها‌ جایی در دنیاست که، سیاستمداران آن علنا از «ترور» حمایت می‌کنند و برای جلب آرای مردم وعده صلح نمی‌دهند! وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی گفته اگر‌ با پیروزی حزبش دوباره وزیر جنگ شود، قول می‌دهد به غزه حمله کند!
«‌آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی گفته:« نباید ما صبر کنیم تا پرتاب موشک‌هایی که از غزه انجام می‌شود از ما قربانی بگیرد. بلکه با حملات پیش‌دستانه و قدرتمند علیه حماس می‌توانیم جلوی این اقدامات را بگیریم حتی اگر شرایط به سر‌حد جنگ با نوار غزه برسد.»
به گزارش تسنیم، وی سپس ابراز امیدواری کرده که حزب «اسرائیل خانه ما» در انتخابات پیش رو پیروز و بار دیگر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شود و با حمله به غزه جلوی پرتاب موشک‌ها را بگیرد!
لیبرمن با اعتراف به اینکه طی درگیری‌های اخیر میان نیروهای مقاومت و این رژیم 500 موشک از غزه به سوی سرزمین‌های ‌اشغالی پرتاب شده، گفته: «ما نباید در وضعیت خطر و هشدار زندگی کنیم.»
گفتنی است حملات سنگین موشکی نیروهای مقاومت فلسطینی در آبان ماه گذشته و طی جنگ دوروزه به سرزمین‌های ‌اشغالی باعث شد تا آویگدور لیبرمن 14 نوامبر (23 آبان) از سمت خود استعفا کند. سران این رژیم پیش از این بارها اعلام کرده‌اند به دنبال ترور رهبران حماس و حزب‌الله هستند.
رئیس ‌جدید ستاد مشترک ارتش اسرائیل
خبر دیگر اینکه، «آویو کوخاوی» به عنوان بیست و دومین رئیس‌ ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی انتخاب و جانشین گادی آیزنکوت شد. روزنامه هاآرتص با اعلام این خبر نوشته، انتصاب روسای ستاد مشترک ارتش صهیونیستی بدون بررسی عمیق سابقه و پیشینه این افراد صورت می‌گیرد و انتصاب آویو کوخاوی هم از این قاعده مستثنی نیست.
 به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، در جریان عملیات «دیوار بازدارنده» در سال ۲۰۰۲ در کرانه باختری، کوخاوی به عنوان فرمانده تیپ چتربازها فعالیت می‌کرد که بر اردوگاه آوارگان فلسطینی در نابلس سلطه پیدا کرد و نقطه بارز درباره این عملیات این بود که نظامیان صهیونیست از طریق دیوارها جلو می‌رفتند. کوخاوی دراین عملیات خانه خانواده‌های فلسطینی را تخریب کرد و اقدام به کشتار گسترده فلسطینیان نمود. وی در جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ نیز طراح اصلی ایده تخریب و کشتار هدفمند در اردوگاه بلاطه بود.ضمن دیدار با شهردارهای فرانسه
 ماکرون به امید پایان شورش‌ها گفت‌وگوی ملی را با عجله کلید زد

Image result for ‫ماکرون به امید پایان شورش‌ها گفت‌وگوی ملی را با عجله کلید زد‬‎
رئیس‌جمهور فرانسه که با امید پایان یافتن شورش‌ها از مردم خواسته بود تا در گفت وگوی ملی شرکت کنند، طی جلسه‌ای هفت ساعته برای رهایی ازبحران ایجاد شده در کشورش، با ۶۰۰ شهردار به گفت‌وگو پرداخت.
طی هفته‌های گذشته که در نتیجه سرکوب اعتراضات مردمی و درگیری نیروهای دولتی و جلیقه زردها، 10 نفر کشته و نزدیک به 8000 نفر زخمی و دستگیر شده‌اند، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور که دید جلیقه زردها حاضر به عقب‌نشینی نیستند، خواستار گفت‌وگوی ملی شد. ماکرون در قالب نامه‌‌ای که اواخر وقت یکشنبه شب منتشر شد، از شهروندان خواست تا خشم خود را به راهکار تبدیل
کنند. وی درخواست کرد که مردم دیدگاه‌های خود درباره سیاست‌های دولت را در قالب مذاکره مطرح کنند.به همین دلیل، رئیس‌جمهور فرانسه در نخستین روز از اجرای طرح گفت وگوی ملی برای برون رفت از بحران تظاهرات ضد نظام سرمایه‌داری، طی جلسه‌ای ۷ ساعته با ۶۰۰ شهردار به مناظره پرداخت. در این مناظره که در نرماندی (شمال فرانسه) برگزار شد، ماکرون پس از شنیدن سخنان و انتقادات شهرداران، به تشریح طرح گفت وگوی ملی پرداخت، که قرار است به مدت دو ماه در سراسر فرانسه از طریق شهرداری‌ها به اجرا درآید.بر اساس طرح آشتی ملی یا گفت وگوی ملی ماکرون، که جزییات آن در قالب نامه پنج صفحه‌ای و ۳۵ سؤالی از طریق رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی در اختیار مردم قرار گرفته است، فرانسوی‌ها می‌توانند به انتقاد و شکایت از برنامه‌های اصلاحی دولت به ویژه در حوزه اقتصادی بپردازند. البته، براساس نظرسنجی، فقط ۴۰ درصد فرانسویان اعلام کرده‌اند در طرح گفت وگوی ملی ماکرون شرکت خواهند کرد.67 درصد فرانسویان نیز اعلام کرده‌اند طرح ماکرون به سرانجام مورد نظر که همان اصلاحات بنیادین است، نخواهد رسید.مخالفان دولت و فعالان جنبش ضد سرمایه‌داری با رد طرح آشتی ملی ماکرون اعلام کرده‌اند، این طرح برای خرید زمان و فرسایشی کردن روند اعتراضات مطرح شده است.جنبش ضد سرمایه‌داری در حالی اعتراضات خود را در دهمین هفته متوالی از سرگرفته که تا کنون ۱۰ کشته و بیش از 8000 زخمی و بازداشتی داشته و قرار است معترضان شنبه پیش رو نیز بار دیگر به خیابان‌ها بیایند.ماکرون نخستین رهبر فرانسوی نیست که طرح آشتی ملی را مطرح کرده است، در سال ۱۷۸۹ میلادی نیز لویی شانزدهم طبقه‌اشراف فرانسه، کشیش‌های کلیسا و شهرداران را فراخواند تا با گفت‌وگو راهی را برای فرونشاندن نارضایتی مردمی بیابند. اما این روش موفق نبوده و نه تنها خشم مردم فروکش نکرده، بلکه چهار ماه بعد، لویی شانزدهم از قدرت برکنار شد و چهار سال بعد نیز با گیوتین سرش را از تن او جدا کرده‌اند.
گفتنی است روز به روز بر تعداد مخالفان و معترضان افزوده می‌شود
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 27 دی 1397
گزارش روزنامه آلمانی «تاگس‌اشپیگل» :
ایران پس از 40 سال به یک قدرت بزرگ تبدیل شده است
   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
Image result for ‫روزنامه آلمانی «تاگس‌اشپیگل» : ایران پس از 40 سال به یک قدرت بزرگ تبدیل شده است‬‎
در ادامه اعترافات صریح و ضمنی مقامات اروپایی و آمریکایی نسبت به روند رو به تزاید قدرت ‌ایران و تحرکات توام با دستپاچگی آنها علیه کشورمان، یک روزنامه آلمانی با ارائه گزارشی از کارنامه 40 ساله جمهوری اسلامی، چگونگی تبدیل شدن ایران به یک «قدرت بزرگ» را مورد بررسی و تحلیل قرار داده و نسبت به ادامه این روند به شدت ابراز نگرانی کرده است.
مقامات آمریکا و کشورهای اروپایی این روزها در قبال ایران ‌ دست پاچه هستند و مثل حریفی که از همه شگردها و توانمندی‌های خود علیه طرف مقابل استفاده کرده و دیگر چیزی برای رو کردن ندارد، از خود تحرکات جنون‌آمیزی مثل تحریم و تهدید بروز می‌دهد.
اما، در میان این همهمه و غوغایی که همزمان با 40 سالگی انقلاب اسلامی، در غرب علیه ایران راه افتاده، بعضی از رسانه‌ها، محافل و اندیشکده‌ها با صراحت تمام و به ناچار به جایگاه واقعی جمهوری اسلامی ایران اعتراف کرده و تحلیل‌هایی درستی را از شرایط موجود ارائه می‌کنند. این تحلیل‌ها برای ما ایرانی‌ها که از طرفی در متن ماجرا بوده و از طرف دیگر، خودمان سوژه و هدف جنگ‌های روانی همیشگی غرب هستیم، بسیار جالب، شنیدنی و آگاهی‌دهنده است.
در ارتباط با این تحرکات غربی‌ها، همان طور که رسانه‌ها طی روزها و هفته‌های گذشته پوشش داده‌اند، همه غرب بسیج شده تا چاره‌ای در قبال ایران بیابد.
 این در حالی است که خود غربی‌ها این روزها شدیدا در گیر مسائلی چون جنبش «جلیقه زردها»، «برگزیت»، «آوارگان»، «گسترش سلفی‌گری»، «فشارهای معیشتی»، و «تجزیه‌طلبی» و تعطیلی دولت مواجه است. علت فوری و اولیه این همه نگرانی و دستپاچگی غرب در‌باره ایران، پیروزی قاطع کشورمان در جنگ داخلی سوریه است.
در روزهای اخیر تقریبا همه دستیاران ترامپ به سرکردگی «مایک پمپئو» وزیر خارجه‌اش، آواره کشورها منطقه شدند تا از یک سری کشورهای درمانده، علیه ایران طلب کمک کنند.
علاوه‌بر آن، آمریکا قصد دارد که طی روزهای 24 و25 بهمن در کشور لهستان همایشی ضدایرانی برگزار کند و قرار است که سران و نمایندگان 70 کشور جهان تحت فشار آمریکا در این همایش شرکت کنند.
همین بسیج جهانی آمریکا به تنهایی، اهمیت و جایگاه منطقه‌ای ایران و ضعف و درماندگی غرب در برابر کشورمان را آشکار می‌کند.
رسانه‌های غربی هم همان طور که ذکر شد، رویه قبلی خود را کم‌کم دارند کنار می‌گذارند و به قدرت ایران و شکست خود در برابر آن، اعتراف می‌کنند.
 به عنوان مثال، شبکه «سی ان ان» اخیرا به نقل از رئیس‌جمهور آمریکا اعتراف کرد که تحریم فعلی آمریکا و غرب علیه ایران، بزرگ‌ترین تحریم بشر علیه بشر در تاریخ است. این در حالی است که با هوشیاری مردم در کشورمان زندگی به صورت عادی جریان دارد و کالاها به وفور یافت می‌شوند.
دیروز اما روزنامه آلمانی «تاگس‌اشپیگل» طی مطلبی، به روند افزایش قدرت ایران بعد از سقوط رژیم شاه پرداخت و نوشت: «حدود 40 سال پیش شاه از ایران فرار کرد و... سقوط وی، زمینه‌ساز یک تحول عظیم در خاورمیانه و آغاز خصومت میان ایران و آمریکا بوده است.»
این روزنامه آلمانی افزود: «شاه با سرکوب وحشیانه مخالفان با کمک پلیس مخفی ساواک، دشمنان زیادی را برای خود خلق کرد. با این همه غرب به رهبری آمریکا، از شاه حمایت می‌کرد.»
تاگس‌اشپیگل در ادامه نوشته: «حکومت پهلوی کنترل صنایع نفتی را برای شرکت‌های غربی تضمین می‌کرد. به خصوص ایران به عنوان یک مهره ضد‌کمونیستی علیه اتحاد جماهیر شوروی، برای غرب و آمریکا مطرح بود. آنچه که ایرانی‌ها را علیه شاه و قدرت فاسدش قرار داد، خود بزرگ بینی او بود. (محمد)رضا پهلوی خود را پادشاه پادشاهان می‌نامید.
بنابراین، او در سال 1971، سالگرد 2500 ساله نظام شاهنشاهی در ایران را به طرز مجللی جشن گرفت... شاه ایران در برابر مقاومت روزافزون علیه سلطنتش، بدون قدرت و ناتوان بود. اعلان‌ها از طرف مردم برای بازگرداندن آیت‌الله خمینی به وطن از تبعید بلند‌تر شد... امام خمینی اول فوریه سال 1979(10 بهمن 1357) به تهران آمد.
میلیون‌ها ایرانی استقبال با شکوهی از وی به عمل آوردند. انقلاب پیروز شد و با جمهوری اسلامی یک دوران جدید در ایران آغاز شد. آیت‌الله خمینی اساس حاکمیت در کشورش را نه تنها بر مبنای اسلام گرایی، بلکه تمرکز بر آمریکا ستیزی می‌دانست.»
در بخش دیگری از این مطلب می‌خوانیم: «حمایت واشنگتن از صدام حسین در جنگ (تحمیلی)هشت ساله ایران و عراق و شلیک (ناو آمریکایی) به یک هواپیمای مسافربری ایران در سال 1980 که 290 کشته بر جای گذاشته، دشمنی بین ایران و آمریکا را تشدید کرده است. اکنون نیز به خاطر رویارویی ترامپ علیه ایران، این دشمنی به نقطه اوج خود رسیده است.»
 به نوشته این روزنامه آلمانی «جمهوری اسلامی یک نفرت غیرقابل آشتی نیز نسبت به اسرائیل دارد.امروزه همچنان صدور انقلاب یک نیروی محرک در سیاست خارجی جمهوری اسلامی است و این چیزی است که رقبا و مخالفان علنی ایران، یعنی عربستان سعودی درباره آن هشدار می‌دهند.»
نویسنده در ادامه به «گسترش نفوذ و قدرت ایران در منطقه» ‌اشاره کرده و نوشته: «برنامه اتمی ایران و ساخت موشک‌هایی با برد بالا، از نگاه دشمنان ایران مانند آمریکا و حکام عرب و اسرائیل یک اقدام تحریک‌آمیز خطرناک محسوب می‌شود... عملا ایران برنده بزرگ ژئواستراتژیک سال‌های گذشته است. نظام جمهوری اسلامی با وجود همه مخالفت‌ها و مقاومت‌ها، توانسته است نفوذ سیاسی و نظامی خود در منطقه را بطور مداوم افزایش دهد.»
تاگس ‌اشپیگل در ادامه، به جای نام بردن از مقاومت، «هلال شیعی» که یک مفهوم خلق شده در گفتمان محافل غربی است را به کار می‌برد و مدعی می‌شود: «هدف بلند پروازانه ایران برای ساخت یک نوع هلال شیعی در منطقه از خلیج‌فارس تا دریای مدیترانه، همواره بیش از پیش به تحقق نزدیکتر می‌شود.»
این روزنامه آلمانی در بخش پایانی مطلب مطول خود می‌نویسد: «بعد از لغو توافق هسته‌ای ایران از طرف ترامپ، حالا رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد جمهوری اسلامی را با همه ابزار به زانو در آورد. اما در حال حاضر به نظر نمی‌رسد وی بتواند این کار را انجام دهد.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 دی 1397
اخبار ویژه روزنامه ها  
 ۱۳۹۷/۱۰/۲۶

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎


گاف و دروغ شاخدار سایت انتخاب در دفاع از BBC و حمله به شریعتمداری
سایت مدعی اصلاحات «انتخاب» که از پاسخ مستند مدیرمسئول کیهان به برنامه «بهتان» BBC بد جوری عصبانی شده است، به آن بخش از سخنان شریعتمداری که به درخواست سروش از مرحوم هاشمی رفسنجانی برای پیشگیری از افشاگری کیهان مربوط بود واکنش نشان داده و با اشاره به مواردی از خاطرات هاشمی، مدیرمسئول کیهان را به دروغگویی متهم کرده است. تلاش سایت انتخاب در دفاع از سروش و BBC و حمله به شریعتمداری در حالی است که این سایت به بخشی از خاطرات سال ۱۳۷۱ آقای رفسنجانی استناد می‌کند و حال آنکه اولا؛ ورود شریعتمداری به کیهان و مسئولیت وی در این موسسه از دیماه سال ۱۳۷۲ بوده است و بدیهی است که آن بخش از خاطرات آقای هاشمی نمی‌تواند مربوط به دوران مسئولیت شریعتمداری در کیهان باشد و ثانیا؛ سروش در برنامه بهتان BBC تاکید می‌کند که ماجرای مورد اشاره در سال ۱۳۷۴ اتفاق افتاده است و نه سال ۷۱ بنابراین سایت انتخاب مانند همه دروغگویان کم‌حافظه در این مورد نیز  گاف بزرگی داده و دروغ شاخداری گفته است.
گفتنی است شریعتمداری در پاسخ  به ادعای دروغ BBC و سروش، ضمن ارائه اسناد مکتوب و غیر قابل انکار که به وضوح از دروغگویی سروش و مهاجرانی و BBC حکایت می‌کرد، گفته بود «آقای سروش پیش هاشمی رفسنجانی می‌رود و به ایشان می‌گوید، به فلانی (شریعتمداری)  بگو به ما کاری نداشته باشد. هاشمی می‌گوید من مطالب فلانی را دیده‌ام؛ سند دارد شما اگر درست نیست خب تکذیب کنید» و تاکید می‌کند که؛ «من امیدوار هستم که فرزندان مرحوم هاشمی رفسنجانی حتماً این بخش از خاطرات ایشان را منتشر کنند».
سایت انتخاب که معلوم نیست (البته برای ما معلوم است) چرا برای دفاع از سروش و  BBC سر از پا نمی‌شناسد در حالی که انگار فتح‌الفتوح کرده و به سند مهمی دست یافته است در یادداشتی می‌نویسد:
هاشمی رفسنجانی در روز ۱۴ تیر سال ۱۳۷۱ می‌نویسد:
«شب با رهبری جلسه داشتیم ... و درباره حمله جراید به آقای سروش مذاکره و تصمیم‌گیری شد.»
۱ مرداد:
«آقای سروش آمد از حملات کیهان و بعضی دیگر از مقدس‌مابان به او گله و شکایت نمود و از اینکه در نظام به فرهنگ عوام بیش از متفکران توجه می‌شود، انتقاد نمود، او را دلداری دادم و گفتم باید در مقابل بعضی از اظهارات خود، منتظر چنین حملاتی باشد.»
۱۱ مرداد:
«شام میهمان رهبری بودم درباره عبدالکریم سروش مذاکره کردیم.»!!
و بعد از این کشف و شهود! نتیجه می‌گیرد:
«همان‌گونه که از متن خاطرات مشخص است آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نه تنها حق را در ماجرای حمله به دکتر سروش، به کیهان نداده است بلکه هم او را دلداری داده و هم دو بار با رهبر معظم انقلاب در این باره مذاکره کرده است»!
حالا باید از سایت انتخاب پرسید کجای این مکاشفه شما! استدلال شریعتمداری را نفی می‌کند؟! آنچه با آب و تاب نقل کرده‌اید به نوشته خودتان مربوط به سال ۷۱ است که در آن تاریخ هنوز شریعتمداری به کیهان نیامده بود و ماجرا نیز به گفته خود سروش و به گواهی نسخه های کیهان که موجود و برای همگان قابل دسترسی است مربوط به سال ۷۴ است . حالا چه می‌فرمائید؟! می‌دانیم که گردانندگان این سایت از مردم روی پنهان می‌کنند تا پاسخگوی دروغ‌ها و پشت‌هم‌اندازی‌های خیانت‌آمیزی  که منتشر می کنند نباشند ولی سؤال این است که شما از اعضای خانواده خود هم خجالت نمی کشید؟! و اگر از شما بپرسند با چه انگیزه ای به این همه دروغ متوسل می‌شوید تا از کسی که وحی، نبوت پیامبر اعظم (ص) و وجود مبارک امام زمان (عج) را انکار کرده است دفاع کنید؟ چه پاسخی دارید؟! و یا اگر بپرسند چه اصراری دارید که با دروغگویی و آسمان و ریسمان کردن از شبکه دولتی انگلیس BBC با آن‌همه جنایاتی که علیه مردم وطنتان مرتکب شده است حمایت کنید، چه جواب می‌دهید؟! مگر وطن‌فروشی شاخ و دم دارد که وقتی به این صفت معرفی می‌شوید ابرو درهم می‌کشید؟!

اصلاح‌طلبان نمی‌گذارند روحانی از زیر دین آنها خارج شود
اصلاح‌طلبان همچنان مدعی‌اند رأی روحانی متعلق به آنهاست. رسول منتجب‌نیا می‌گوید بیش از دو سوم آرای روحانی متعلق به اصلاح‌طلبان است.
رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار انتخاب و در واکنش به اظهارات محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص نقش اصلاح‌طلبان در پیروزی روحانی، گفت: در دوره هشتم مجلس دوستان در حزب اعتدال وتوسعه از ما درخواست کردند که با حزب اعتماد ملی ائتلاف کنند؛ ولی دوستان ما در اعتماد ملی چندان موافقتی نداشتند و لذا این ائتلاف صورت نگرفت. دلیل این موضوع هم آن بود که حزب اعتدال و توسعه محدود به جمعی از دوستان و عزیزان بود که تازه فعالیت خودش را آغاز کرده بود و گستردگی چندانی نداشت.
منتجب‌نیا افزود: حزب اعتدال وتوسعه همچنان در محدودیت بود تا اینکه سال 92 برای انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم، آقایان تصمیم گرفتند که آقای روحانی را که با ایشان ارتباط بیشتری داشتند و در مرکز تحقیقات استراتژیک همکاری داشتند، به عنوان کاندیدای خود قرار دهند. دوستان ما نیز در جبهه اصلاحات تصمیم دیگری داشتند،  ابتدا نظرشان روی آقای خاتمی بود که قطعاً با آمدن ایشان موافقت نمی‌شد. گزینه بعدی مرحوم آیت‌الله هاشمی بود که ایشان هم رد صلاحیت شدند و با پیشنهاد آقای هاشمی و برنامه‌ریزی خود حزب اعتدال و توسعه، آقای روحانی وارد صحنه شدند.
او ادامه داد: تا زمانی که آقای عارف به عنوان کاندیدای اصلاحات مطرح بودند، بیشتر اصلاح‌طلب‌ها از آقای دکتر عارف حمایت می‌کردند و در ستاد ایشان فعالیت داشتند و ستاد آقای روحانی محدود بود به دوستانی که در حزب اعتدال و توسعه هستند و احیاناً دوستانی که شخصاً به ایشان علاقه و ارادت داشتند.
منتجب‌نیا تصریح کرد: تحلیل من این بود که رأی تقریباً مشخص آقای روحانی به دلیل وجهه ایشان و تلاشی که دوستان در ستاد ایشان داشتند، بیش از پنج، شش میلیون نبود. اما وقتی با تصمیم اصلاح‌طلبان، قرار شد همه پشت سر آقای روحانی متحد و متفق شوند، سبد آقای روحانی سنگین‌تر شد و تمام آرای اصلاح‌طلب‌ها به سبد ایشان ریخته شد و باعث شد تا آن رأی قابل توجه را در سال 92 بیاورند و بر رقبای خود پیروز شوند.
منتجب‌نیا ادامه داد: در مجموع می‌شود گفت که بیش از دو سوم آرای آقای روحانی در سال 92 متعلق به اصلاح‌طلب‌ها بود و حداکثر یک سوم از آرا مربوط به اعتدال و توسعه بود.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تأکید کرد: حق این است که پیروزی جناب آقای دکتر روحانی در سال 92 را مرهون ائتلاف یا حمایت بدانیم. حالا هر چه اسمش را بگذاریم، معنا را تغییر نمی‌دهد.
اظهارات منتجب‌نیا در حالی است که برخی اصلاح‌طلبان مانند زیباکلام مدعی‌اند روحانی حتی یکی دو میلیون رأی هم نداشت و همه رأی‌های او مال اصلاح‌طلبان است!
در همین حال علی صوفی عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان به نامه‌نیوز گفت: آقای روحانی آن زمان با کسی برای قرار و مدار گذاشتن نشست و جلسه‌ای نگذاشت ولی همه مردم می‌دانند که آقای روحانی مدیون اصلاح‌طلبان و آقای عارف است.
وی افزود: آقای واعظی همان زمان هم بود اما جرأت نمی‌کرد، چنین حرف‌هایی بزند، او سال گذشته هم در انتخابات سال 96 جرأت طرح چنین مطالبی را نداشت. البته یک تیکه‌هایی را می‌پراند اما می‌دانست اگر بخواهد خیلی جدی به این مسئله ورود کند، اصلاح‌طلبان از حمایت آقای روحانی کنار می‌کشند و در آن صورت دیگر قطعاً آقای روحانی رئیس‌جمهور نمی‌شود.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: الان آقای واعظی خرش از پل گذشته و متأسفانه با بداخلاقی واقعیت‌های عینی را که زمان زیادی هم از آن سپری نشده، منکر می‌شود.


سازمان منافقین آبرومند است! باور نمی‌کنید؟! این گزارش را بخوانید
یک روزنامه بین‌المللی چاپ سوئیس، با انتشار گزارشی مستند، بخشی از فجایع و فریبکاری‌های نهفته در سازمان تروریستی منافقین را بازگو کرد.
نوبه زوریخر سایتونگ در گزارشی با عنوان «دوستان سؤال‌برانگیز واشنگتن» نوشت: از سازمان مجاهدین خلق (منافقین) به عنوان گروهی با ایدئولوژی ضد و نقیض یاد می‌شود. در سال‌های گذشته، دست‌کم سه تن از اطرافیان نزدیک رئیس جمهوری آمریکا جان بولتون، مشاور امنیت ملی او، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و رودی جولیانی، یکی از وکلای ترامپ به صراحت از سازمان مجاهدین خلق حمایت و در نشست‌های آنان شرکت کرده‌اند.
اما اطرافیان رئیس جمهوری آمریکا مانند جان بولتون و مایک پمپئو بی‌پرده از تغییر رژیم در ایران سخن می‌گویند. آنها برای «مجاهدین خلق» نقشی کلیدی در نظر گرفته‌اند. اما آیا مجاهدین خلق گزینه درستی برای غرب هستند؟
امید نوری‌پور نماینده حزب سبزها در مجلس فدرال آلمان می‌گوید: «کسانی که از مجاهدین خلق حمایت می‌کنند، پذیرش خود توسط اپوزیسیون دموکرات ایران را به بازی می‌گیرند، چون هنوز بسیاری در ایران، حمایت مجاهدین خلق از صدام را به خاطر دارند.»
زمانی که مسعود رجوی و طرفداران او فرانسه را ترک کردند، صدام حسین، دیکتاتور عراق، به آنها پیشنهاد کمک داد. صدام چند اردوگاه در مرز ایران در اختیار مجاهدین خلق قرار داد و آنها را به تانک و سلاح مجهز کرد و به جبهه نبرد با ایران فرستاد.
پس از آتش‌بس میان تهران و بغداد، مجاهدین دست به «حمله نهایی» علیه ایران زد. این حمله به یک فاجعه تبدیل شد.
عدنان طباطبایی، مدرس دانشگاه دوسلدورف آلمان و از اعضای مرکز مطالعاتی «کارپو»، معتقد است که «مجاهدین خلق» به دلیل حمایت از صدام، در ایران از القاعده منفورترند.
اما برنارد کوشنر، وزیر امور خارجه سابق فرانسه، مجاهدین خلق را «نمونه‌ای برای کل خاورمیانه» می‌داند.
نوت گینگریچ، سخنگوی سابق مجلس نمایندگان آمریکا، با شرکت در نشست «مجاهدین خلق» در ماه ژوئن، آن را «جنبش آزادی، حقوق برابر و دموکراسی» توصیف کرد.
اما واقعیت این است که این گروه در میان اپوزیسیون هم مناقشه‌برانگیز است. بسیاری به دلیل اتحاد سازمان با صدام، در تعهد آنها به دموکراسی و حقوق بشر تردید دارند. این گروه با ایدئولوژی خود به این تردیدها دامن می‌زند.
سازمان مجاهدین پس از شکست در جبهه نبرد با ایران به اردوگاه اشرف در عراق عقب‌نشینی کرد و مسعود رجوی دستور «انقلابی ایدئولوژیک» را صادر کرد که در پی آن تمام اعضای «مجاهدین خلق» به تجرد متعهد شدند.
فرزندان اعضای این گروه به اروپا فرستاده و اعضای متأهل از همسران خود جدا شدند تا زندگی‌شان را وقف مبارزه کنند. عشق همه آنها می‌بایست معطوف به مسعود و مریم رجوی می‌شد. مسعود رجوی از سال 2003 تاکنون ناپدید است و اطلاع ‌دقیقی از سرنوشت او در دست نیست.
این گروه در انزوا، رفته رفته به یک فرقه سیاسی تبدیل شده است. کسانی که موفق شده‌اند از این گروه خارج شوند گفته‌اند که در جلسات عمومی مجبور به اعتراف در مورد رویاها و افکار جنسی خود بوده‌اند.
یرواند آبراهامیان، پژوهشگر تاریخ و منتقد «مجاهدین خلق»، معتقد است که این گروه پس از «انقلاب ایدئولوژیک» خود بیشتر و بیشتر به یک فرقه تبدیل شده، و آن طور که در فیلم‌های تبلیغاتی مجاهدین خلق که خودشان تهیه کرده‌اند دیده می‌شود، زنان روسری‌های یک‌رنگ بر سر دارند، شعار می‌دهند، یا می‌کوبند و تغییری در افکار آنها دیده نمی‌شود.
رابطه دوستانه یا مکالمات شخصی، استفاده از رادیو، روزنامه یا تلویزیون برای ساکنان اردوگاه ممنوع است. دیده‌بان حقوق بشر در سال 2005 میلادی گزارشی از وضعیت کسانی تهیه کرده بود که به دلیل ترک «مجاهدین خلق» به شدت تحت فشار بوده و گاه زندانی و شکنجه شده بودند.
سازمان «مجاهدین خلق» تمام این گزارش‌ها را رد می‌کند و منتقدان خود را جاسوس ایران می‌خواند. این گروه حتی رسانه‌های غربی را هم که گزارشی انتقادی درمورد «مجاهدین خلق» تهیه کرده‌اند، به همکاری با جمهوری اسلامی ایران متهم می‌کند.
سازمان مجاهدین خلق حاضر به روشنگری و ارائه پاسخ به پرسش‌های انتقادی درباره گذشته‌اش نیست.
بیژن جیرسرایی، نماینده حزب لیبرال در مجلس فدرال آلمان، حمایت از مجاهدین خلق را «اشتباه» می‌داند و معتقد است حمایت سیاستمداران غربی «از گروهی که پشتوانه‌ای در ایران ندارد، اشتباه است.»
جیرسرایی تأکید کرده که حمایت از مجاهدین خلق بدون اطلاع از پیشینه این گروه «حماقت محض» است. او به کسانی که از این سازمان حمایت می‌کنند توصیه کرده که مطالعه کنند.
عدم اطلاع می‌تواند یک دلیل حمایت از سازمان مجاهدین خلق باشد، اما دلیل دیگری هم وجود دارد. سازمان به سیاستمدارانی که از آنها حمایت می‌کنند، پول می‌دهند.
به نوشته «واشنگتن پست» و «اینترسپت» سیاستمدارانی مانند رودی جولیانی برای شرکت در هر نشست «مجاهدین» خلق حدود 50 هزار دلار پول گرفته‌اند. دانیل بنجامین هماهنگ‌کننده پیشین مرکز فعالیت‌های ضد تروریستی دولت آمریکا به «نیویورک تایمز» گفته است: «مجاهدین خلق تلاش می‌کنند هر کسی را که می‌توانند، بخرند.» او گفته است: «برای یک سیاستمدار بازنشسته کمتر پیش می‌آید که تلفن زنگ بزند و کسی آن سوی خط بگوید برای شرکت او در یک نشست 15 هزار تا 20 هزار دلار پرداخت می‌کند.»


در سفر به اروپا فهمیدم هیچ اتفاقی درباره SPV نخواهد افتاد
رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی تهران گفت در ساز و کار مالی با اروپا هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد.
فریال مستوفی در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی و درباره ساز و کار مالی اروپا برای کار با ایران (SPV) گفت: با توجه به سفرم به اروپا و جلسه‌های برگزار شده بعد از خروج آمریکا از برجام، به صراحت می‌گویم که در ساز و کار مالی اروپا اتفاقی خاص نخواهد افتاد.
مستوفی با بیان اینکه هیچ کشوری در اتحادیه اروپا اس.پی.وی را نپذیرفته و هیچ کشوری هم نمی‌داند که با چه ساز و کاری باید آن را اجرایی کنند، گفت: هنوز شرکت‌های بزرگ اروپایی اطمینان ندارند که با این ساز و کار می‌توانند کار کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 26 دی 1397


( کل صفحات : 9 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات