تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان


جرج سوروس:
اتحادیه اروپا اگر بیدار نشود به سرنوشت شوروی دچار خواهد شد
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹

Image result for ‫جرج سوروس: اتحادیه اروپا اگر بیدار نشود به سرنوشت شوروی دچار خواهد شد‬‎
آشفتگی‌های سیاسی در اروپا به قدری گسترده شده که حتی رهبر انقلاب‌های رنگی و متخصص کودتا در کشورهای غیر اروپایی، در‌باره فروپاشی اتحادیه اروپا و دچار شدن آن به سرنوشت شوروی هشدار داد.
«جرج سوروس» که تاکنون سنگ نظام‌های اروپایی را به سینه می‌زده و تحت شعارهای دموکراسی خواهی، در کشورهای غیر غربی مداخله می‌کرده است، با مشاهده بحران‌های نفس گیر و خطرناک در اروپا، نسبت به حساس بودن شرایط هشدار داد و ا علام کرد که ممکن است اتحادیه اروپا به سرنوشت اتحاد شوروی سابق دچار شود و از هم فرو بپاشد.
به گزارش خبرگزاری فارس: رویداد‌های کم سابقه دراروپا مثل گرایش‌های تجزیه‌طلبانه در انگلیس و اسپانیا، صعود احزاب راستگرا ، قیام سراسری فرانسوی‌ها علیه نظام سرمایه‌داری موسوم به «جلیقه زردها» و مسئله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، آینده این اتحادیه را به حدی در خطر قرار داده که حتی فردی مثل جرج سوروس را به حرف آورده است. این میلیاردر آمریکایی-مجارستانی، که تا همین چند ماه قبل حامی سینه چاک جوامع بوده، مدتی است از افزایش تهدیدات برای این‌گونه جوامع سخن می‌گوید.
شعارهای ضد سرمایه‌داری جلیقه زرد‌های اروپایی که جان و سلامتی خود را در تظاهرات خیابانی به خطر می‌اندازند و تظاهرات و شعارهای مشابهی که این سال‌ها در آمریکا شنیده می‌شود، با عث شده که رئیس‌بنیاد‌های جامعه باز و در واقع، پرچمدار نظام سرمایه‌داری دچار ترس و وحشت شود.
البته نسخه را که جرج سوروس در یادداشت‌های خود، برای اروپایی‌ها پیچیده ، جای تامل دارد؛ او که در دهه‌های گذشته کشورهای هدف انقلاب‌های رنگی را متهم به استفاده از زور می‌کرده و به همین بهانه ، علیه آنها جنگ روانی راه می‌انداخته است، اکنون به کشورهای اروپایی پیشنهاد می‌کند برای اینکه اتحادیه اروپا به سرنوشت اتحاد جماهیر سابق دچار نشود، با ید از خود در برابر دشمنان(یا همان خیل شهروندان معترض) دفاع کنند!
سوروس در جدیدترین یاد داشت خود همچنین نوشت: «اروپا ناخواسته به سمت نیستی گام برمی‌دارد و مردم اروپا باید، قبل از اینکه بسیار دیر شود، بیدار شوند. اگر بیدار نشوند، اتحادیه اروپا به سرنوشت شوروی در سال ۱۹۹۱ مبتلا خواهد شد. ظاهرا نه رهبران و نه شهروندان عادی ما نمی‌فهمند که ما در حال تجربه یک لحظه انقلابی هستیم و طیف احتمالات بسیار گسترده است و لذا نتیجه نهایی به شدت مبهم است. اغلب ما گمان می‌کنیم که آینده کم‌وبیش شبیه حال خواهد بود. اما ضرورتا اینگونه نیست.»
سوروس ادامه داد: «مرحله تغییر بعدی، انتخابات پارلمان اروپا در می‌۲۰۱۹ خواهد بود. متاسفانه، نیرو‌های ضداروپایی در انتخابات، از مزیت رقابتی برخوردار خواهند بود. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. از جمله سیستم تحزب کهنه که در اکثر کشور‌های اروپایی نفوذ دارد، امکان‌ناپدیری عملی برای تغییر معاهدات و فقدان ابزار‌های قانونی برای منضبط کردن کشور‌های عضو که اصولی را زیرپا می‌گذارند که اتحادیه اروپا بر اساس آنها تاسیس شده است.»
همان طور که مشخص است ، سوروس با به کار بردن کلمه «بیداری» ، به طور غیر مستقیم به معترضان فرانسوی و همه اروپایی‌ها توهین کرده و حتی از مقامات اروپایی می‌خواهد که انتخابات و تحزب را مهندسی بکنند.
به نوشته این میلیاردر، سیستم تحزب کهنه مانع کسانی می‌شود که می‌خواهند ارزش‌هایی را حفظ کنند که اتحادیه اروپا بر اساس آنها تاسیس شده است.
این سیستم در مقابل، به کسانی که می‌خواهند آن ارزش‌ها را با ارزش‌های به شدت متفاوت عوض کنند، کمک می‌کند. سیستم تحزب کشور‌های فردی، شکاف‌هایی را منعکس می‌کند که در قرن‌های نوزدهم و بیستم اهمیت داشتند. مثل نزاع میان سرمایه‌دار و کارگر. اما شکافی که امروز بیشترین اهمیت را دارد، شکاف میان نیرو‌های هوادار اتحادیه اروپا و مخالفان آن است.
از دیدگاه سوروس، در انگلیس هم سیستم منسوخ احزاب مانع از این می‌شود که اراده عمومی تعبیر مناسبی داشته باشد. هم حزب کارگر و هم محافظه‌کاران هر دو از داخل دچار شکاف هستند...افکار عمومی هم از تبعات وخیم برگزیت آگاه هستند.
به گفته سوروس، ایتالیا هم با مخمصه مشابهی دست و پنجه نرم می‌کند. اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ با اجرای دقیق توافق دوبلین مرتکب خطای مهلکی شد. این توافق به طور غیرمنصفانه مسئولیت کشور‌هایی نظیر ایتالیا را، که مهاجران برای ورود به اتحادیه اروپا اول به آن وارد می‌شوند، سنگین کرد. این امر، رأی‌دهندگان عمدتا طرفدار اروپا و مهاجران را در سال ۲۰۱۸ به سمت حزب ضداروپایی «لگا نورد» و جنبش «پنج ستاره» سوق داده است. حزب دمکراتیک، که قبلا پرنفوذ بود، الآن دچار آشفتگی است. البته تلاش‌هایی در جریان است تا یک لیست طرفدار اروپا تهیه شود. تلاش‌های مشابهی هم در فرانسه، لهستان، سوئد و احتمالا جا‌های دیگر هم در جریان است.
سوروس در پایان، با بیان اینکه پیروزی احزاب طرفدار اتحادیه اروپا در انتخابات آینده پارلمان اروپا دشوار است، تصریح کرد که اتحادیه اروپا بایستی از نو تاسیس شود و این تاسیس مستلزم تغییر نگرش‌ها در این اتحادیه است. به گفته این میلیاردر، رهبری کنونی اروپا، یادآور کمیته سیاستگذاری «پولیتبورو» در زمان فروپاشی شوروی است؛این کمیته به صدور فرامین ادامه می‌داد به گونه‌ای که انگار حزب کمونیست همچنان بر امور مسلط است.
افزایش شکاف آمریکا و اروپا
روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی نوشت، کنفرانس سالانه امنیتی مونیخ که سال‌ها محل اتحاد و تشکیل جبهه واحد متحدان غربی بود، روز شنبه به عرصه‌ای برای حمله همه‌جانبه به سیاست خارجی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، تبدیل شده بود.
رهبران اروپایی، دموکرات‌های آمریکایی و حتی حامیان جمهوری خواه ترامپ به رویکرد یکجانبه وی در عرصه سیاست خارجی تاختند و او را مورد سرزنش قرار دادند.
این گزارش نوشت، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان، که معمولا رویکرد محتاطانه‌ای در قبال ترامپ داشته، لیدری اتهامات را برعهده داشت و در سخنرانی خود ، طعنه‌های نیش داری به ترامپ وارد و واشنگتن را متهم کرد که با متحدانش مثل دشمن و رقیب رفتار می‌کند.
واشنگتن پست نوشت، به نظر می‌رسد رویکرد ترامپ طی دو سال گذشته گله و شکایات زیادی را در بیشتر کشورهای اروپایی انباشته است اما پاسخ کمی هم برای به چالش کشیدن موثر آن تاکنون وجود داشته است. واشنگتن پست‌اشاره کرد که سخنرانی خانم مرکل باعث تشویق‌های مکرر افراد حاضر در سالن شده است درحالی که «ایوانکا ترامپ» و «جرد کوشنر» دختر و داماد ترامپ که در سالن سخنرانی حاضر بودند صورتشان مثل یخ سرد شده بود!
الجزیره تحلیل کرد
بن‌سلمان به دنبال رهایی از انزوای بین‌المللی است

Image result for ‫بن‌سلمان به دنبال رهایی از انزوای بین‌المللی است‬‎
شبکه تلویزیونی «الجزیره» هدف از سفر ولیعهد سعودی به کشورهای آسیایی را «رهایی از انزوای بین‌المللی» اعلام کرده است.
«محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی سفر دوره‌ای خود به کشورهای آسیایی را از روز یکشنبه و با سفر به پاکستان شروع کرده است. «بن سلمان» قرار است در این سفر دوره‌ای از پاکستان، هند، چین، اندونزی و مالزی دیدن کند که بنابر دلایل نامعلوم سفر به مالزی و اندونزی لغو شده است! البته برخی خبرگزاری‌ها دلیل این مسئله را «هراس بن سلمان از تظاهرات مردمی» عنوان کرده‌اند، همان مسئله‌ای که در پاکستان با آن مواجه شد. کارشناسان اهداف مختلفی را برای سفر دوره‌ای ولیعهد سعودی اعلام کرده‌اند. اما نقطه مشترک در تحلیل کارشناسان این است که بن سلمان به دنبال راهی برای شکست انزوای بین‌المللی ناشی از قتل خاشقجی و جنایات در یمن است. شبکه تلویزیونی الجزیره در این مورد معتقد است، بن‌سلمان در اندیشه شکستن انزوای بین‌الملل کشورش است، ولو با هزینه کردن پول!
طبق این گزارش، با گذشت حدود پنج ماه از قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد عربستانی، ولیعهد سعودی از اسلام‌آباد، سفر آسیایی خود را آغاز کرد؛ تحلیلگران می‌گویند ولیعهد سعودی با این سفر تلاش می‌کند ثابت کند که در جامعه جهانی منزوی نیست و همچنان می‌تواند به تحرکات در صحنه جهانی ادامه دهد. این در حالی است که برخی تحلیلگران معتقدند دشواری‌هایی که عربستان در کشورهای غربی با آنها روبه روست، ولیعهد سعودی را مجبور کرده نگاه خود را به سوی شرق بگرداند.«نسیبه موسی»، گزارشگر شبکه الجزیره در این باره معتقد است: «ولیعهد سعودی به منظور یافتن متحدانی برای خود به همراه قراردادهای هنگفت سفر آسیایی خود را آغاز کرده است. آیا شرق استقبال گرم‌تری از بن سلمان در مقایسه با غرب خواهد داشت؟ دومین سفر خارجی ولیعهد سعودی پس از قتل جمال خاشقجی، فقط به سه کشور محدود شد. پاکستان به گرمی از این میهمان سعودی استقبال کرد. اما آنچه قابل توجه به نظر می رسد، تدابیر شدید امنیتی بود. دولت پاکستان 12 هزار نیروی امنیتی را برای تامین امنیت کاروان ولیعهد سعودی و همراهانش به مدت 2 روز به کار گرفت. همزمان با حضور ولیعهد سعودی در اسلام آباد، خدمات تلفن همراه و اینترنت در بیشتر بخش‌های پایتخت پاکستان قطع شد. دولت پاکستان همچنین روز دوشنبه را در اسلام آباد تعطیل رسمی اعلام کرد.»
نیاز پاکستان به پول
طبق این گزارش، دولت پاکستان با مشکلات اقتصادی و کندی شدید رشد اقتصادی روبه‌روست. بانک مرکزی پاکستان فقط 8 میلیارد دلار ذخیره ارزی در اختیار دارد. بعضی از پاکستانی‌ها سفر ولیعهد سعودی را تعمیق ائتلاف بین ریاض و اسلام آباد می‌دانند؛ ائتلافی که از یک سو مبتنی بر حمایت عربستان از اقتصاد پاکستان در شرایط دشوار و از سوی دیگر نزدیک شدن عربستان به قدرتی هسته‌ای است.
امضای قرارداد 20 میلیارد دلاری
از سوی دیگر، در نخستین روز از سفر 2 روزه محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان به پاکستان، دو کشور قرارداد سرمایه‌گذاری 20 میلیارد دلاری در حوزه‌های پتروشیمی، انرژی، معدن، پالایشگاه، انرژی‌های تجدیدپذیر، بخش خدمات و ورزش را امضا کردند. به گزارش آناتولی، بن‌سلمان در مراسم امضای این قرارداد با بیان اینکه عربستان و پاکستان در حوزه گردشگری نیز تفاهم‌نامه امضا خواهند کرد، گفت که دو کشور قصد دارند شمار گردشگران را تا سال 2030 به 50 میلیون نفر برسانند.
عمران خان که از تابستان گذشته 2 بار از عربستان دیدار کرده است، از حمایت‌های مالی ریاض قدردانی کرده و گفته:«پاکستان و عربستان اکنون مناسبات میان خود را به سطحی ارتقا می‌دهند که تا پیش از این سابقه نداشته است.»
گفتنی است عمران خان درباره قتل وحشیانه خاشقجی نیز گفته بود، این پرونده به پاکستان مربوط نیست چرا که این کشور به پول سعودی‌ها نیاز دارد!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


با شعار «خسته شدیم» برگزار شد
تظاهرات در 14 شهر آلمان در اعتراض به شرایط کاری، آموزشی و بهداشتی
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
معترضان موسوم به «جلیقه‌های رنگارنگ» به تقلید از جلیقه زردهای فرانسوی در شهرهای مختلف آلمان و در اعتراض به وضعیت اقتصادی، آموزشی و بهداشتی خود تظاهرات کردند.
در حالی که اعتراضات جلیقه زردها شنبه گذشته در چهاردهمین هفته پیگیری شد، از آلمان نیز خبر رسیده که در شهرهای مختلف این کشور مردم به تقلید از جلیقه زردها به خیابان‌ها آمده و اعتراض خود را به وضعیت بد اقتصادی خود اعلام کرده‌اند.
بر اساس گزارش روزنامه «ژنرال آنسایگر» آلمان اعتراضاتی با الگو‌برداری از «جلیقه زردهای» فرانسه موسوم به «جلیقه‌های رنگارنگ» در شهرها و ایالات مختلف آلمان برگزار شده است. بر اساس این گزارش جنبش «جلیقه‌های رنگارنگ» خواستار شرایط کاری و آموزشی و مراقبتی بهتر در سراسر کشور شده‌اند. این اعتراضات در 14 شهر با شعار«ما زیاد هستیم و ما متنوع هستیم و ما خسته هستیم» برگزار شده است.


گزارش تحلیلی کیهان:
 لیبی 8 سال پس از قذافی‌

Image result for ‫لیبی 8 سال پس از قذافی‌‬‎
در حالی که هشت سال از سقوط دیکتاتوری لیبی می‌گذرد، این کشور همچنان شاهد نا‌آرامی‌ها و جنگ‌های داخلی است و حتی برخی از محو شدن این کشور از جغرافیای سیاسی شمال آفریقا حرف می‌زنند. غرب پس از نابودی زیرساخت‌ها و تسلط بر چاه‌های نفت این کشور، آن را رها کرد.
حملات مشترک شورشیان داخلی لیبی و جنگنده‌های ناتو به مواضع ارتش حامی «معمر قذافی»، باعث شد که رژیم وی در 28 بهمن سال 1389 سقوط کند و قذافی که از دوستان نزدیک به سران برخی از همین کشورهای اروپایی بود نیز در تابستان سال بعد به قتل برسد.
در همان زمان برخی از لیبرال‌ها و غربگرایان وطنی درباره لیبی به کشورهای عضو ناتو کاملا اعتماد داشته و اعلام می‌کردند که در این کشور نظامی مبتنی ارزش‌ها و منافع این کشور شکل خواهد گرفت.
اما، با گذشت زمان، غربی‌ها چهره واقعی خود را نشان دادند و به همه مردم لیبی و منطقه فهماندند که هیچ چیزی برای آنها جز منافع استعماری و نا‌مشروع‌شان، ارزش ندارد. کشورهای اروپایی و آمریکا به همراه رژیم‌های وابسته شان در منطقه، با ارسال سلاح و تروریسم به لیبی، خونریزی‌های زیادی را در این کشور راه انداختند. در حال حاضر و پس از گذشت هشت سال، مردم لیبی کاملا بلا‌تکلیف بوده و از کشتار و خونریزی خسته شده و هرج و مرج و ناامنی کشورشان را فراگرفته طوری که حتی خبر رسیده بخشی از مردم این کشور از سرنگونی رهبر دیکتاتورشان پشیمان شده‌اند.
به اعتقاد کارشناسان، برخی از جریان‌های سیاسی در لیبی در سال 2011 دچار خطای راهبردی شده و به اروپا و آمریکا اعتماد کرده‌اند. این جماعت در شرایطی به غرب اعتماد کرده بودند که مقامات غربی بهترین دوستان قذافی طی دهه‌های گذشته بوده‌اند و به خاطر منافع خود، در شکل‌گیری و تقویت دیکتاتوری قذافی نقش داشته و بزرگ‌ترین خیانت را به ملت لیبی کرده بودند. در همان سال سقوط قذافی حتی فاش شده بود که وی به «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهور سابق‌فرانسه، در زمان انتخابات کمک مالی کرده بود.
در ارتباط با وضعیت خانواده قذافی نیز ایسنا به نقل از «ارم نیوز» گزارش داد، سه تن از فرزندان وی، طی درگیری‌های داخلی در سال 1390 کشته شده‌اند، دو تن از فرزندان او در لیبی و لبنان زندانی هستند و «سیف‌الاسلام» نیز در خاک لیبی و در مناطق قبایلی به سر می‌برد. عایشه دختر قذافی به همراه مادر و برادر ناتنی خود، ابتدا به الجزایر فرار کرده و سپس، به عمان رفتند. عایشه هم اکنون تابعیت عمان را دارد و در مسقط زندگی می‌کند.جنایات اسرائیل را فراموش کردید
 واکنش تند اتحادیه جهانی علمای مسلمان به ائتلاف ارتجاع عرب با رژیم صهیونیستی

Image result for ‫ائتلاف ارتجاع عرب با رژیم صهیونیستی‬‎
«اتحادیه جهانی علمای مسلمان» درباره ائتلاف چند کشور مرتجع عربی با رژیم صهیونیستی به‌بهانه رویارویی با ایران هشدار داده و متذکر شده هدف واقعی این اقدام از بین بردن قضیه فلسطین است.
این اتحادیه با انتشار بیانیه‌ای هشدار داده: «مسلمانان با اندوه، نشست شمار زیادی از مسئولان کشورهای عربی با نخست‌وزیر اسرائیل در کنفرانس ورشو را دنبال می‌کردند، اسرائیلی که با حمایت و استقبال آمریکا، قدس و سرزمین فلسطین را ‌اشغال کرده و ملت فلسطین را به‌قتل می‌رساند... نتانیاهو در این کنفرانس با حالتی از غرور اعلام کرد که این یک جهش تاریخی است و از وزیر خارجه آمریکا (مایک پامپئو) خواستار همگرایی و تلاش برای تحقق منافع مشترک میان اعراب و اسرائیل شد در حالی که برخی از مسئولان عرب در این نشست، حتی با عبارت‌های دیپلماتیک، اقدامات‌اشغالگر در فلسطین و سوریه را تأیید و اقدامات نیروهای مقاومی را که محاصره شده‌اند محکوم کردند. تمام شواهد حاکی‌ است که در حقیقت، قضیه فلسطین فراموش شده و طرح موسوم به معامله قرن در حال عملیاتی شدن است.»
این اتحادیه در ادامه اضافه کرده که «همه این کارها برای متقاعد کردن آمریکا و اسرائیل برای حمله به ایران انجام می‌شود اما هشدار می‌دهیم که در صورت حمله احتمالی به ایران، منطقه خلیج‌فارس و شبه‌جزیره عرب دچار هرج‌ومرج ویرانگر خواهند شد که تنها دشمنان از این حمله استفاده خواهند برد.»
اتحادیه جهانی علمای مسلمان در این بیانیه شراکت و ائتلاف با دشمن‌اشغالگر را «خیانتی بزرگ» خوانده و تاکید کرده که امنیت جهان اسلام، از جمله امنیت منطقه، از طریق همکاری و ائتلاف با دشمن‌اشغالگر محقق نخواهد شد و شعار سر در بالای کنست (پارلمان رژیم اسرائیل) «از نیل تا فرات» نشان دهنده این نیت شوم است در واقع رژیم صهیونیستی به‌دنبال بازگشت به سرزمین «خیبر» و سرزمین‌های قبایل یهودی «بنی‌نضیر»، «بنی‌قینقاع» و «بنی‌قریظه» در مدینه منوره می‌باشد.
این اتحادیه در پایان خاطرنشان کرده که رژیم صهیونیستی یا آمریکا هرگز به‌نیابت از هیچ طرفی نمی‌جنگند بلکه بازنده بزرگ، کل منطقه خواهد بود.
مخالفت عراق
احزاب عراقی هم با صدور سندی هرگونه تعامل با رژیم صهیونیستی را خیانت به کشور دانستند. در این سند بر مخالفت مردم و دولت عراق با عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها و تحت پیگرد قرار دادن کسانی که خلاف این را انجام دهند، تأکید شده است.
به گزارش ایسنا به نقل از شبکه المیادین، در این سند آمده: «کسانی که به اراضی‌اشغالی سفر کنند یا با اسرائیل تماس داشته باشند حامی اقدامات جنایتکارانه آن هستند. هرگونه تعامل با اسرائیل جاسوسی و خیانت به کشور محسوب می‌شود.»
«محمد علی الحوثی» رئیس‌کمیته عالی انقلاب یمن نیز خطاب به همپیمانان رژیم صهیونیستی گفته که «ائتلاف با اسرائیل مایه شرمساری است.» الحوثی ضمن رد عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی این را هم گفته که «کنفرانس ورشو، یک کنفرانس آمریکایی اسرائیلی بود، نه عربی و اسلامی.» وی نیز پیش‌بینی کرد که «ائتلاف اعراب با آمریکا و اسرائیل با شکست مواجه می‌شود.»
مخالفت‌ها با عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی درشرایطی صورت می‌گیرد که روز به روز برتعداد خائنین به آرمان فلسطین اضافه می‌شود. در همین رابطه شبکه 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو و ناصر بوریطه وزیر خارجه مغرب در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به طور محرمانه با یکدیگر دیدار کرده‌اند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


روابط ورشو و تل‌آویو شکراب شد
لغو سفر نخست‌وزیر لهستان به سرزمین‌های اشغالی
    ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
اجلاس ورشو با جنگ لفظی مقامات لهستان و رژیم صهیونیستی پایان یافت. نتانیاهو لهستان را همکار هیتلر خواند و دعوا بین این دو شروع شد. حالا نخست‌وزیر لهستان گفته سفرش به تل‌آویو را لغو می‌کند.
  دفتر نخست‌وزیری لهستان اعلام کرده پس از انتشار اظهارات «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر دخالت ورشو در افسانه! هولوکاست و سوزاندن یهودیان توسط نازی‌ها سفر مقام‌های لهستان به سرزمین‌های‌اشغالی به احتمال زیاد لغو می‌شود.
ایلنا در این باره به نقل از «القدس العربی» نوشته، پیش از این «ماتئوش موراویتسکی»، نخست‌وزیر لهستان سفر به سرزمین‌های‌اشغالی را لغو و اعلام کرده بود که «یاتسک چاپوتوویچ» وزیر خارجه لهستان را به جای خود می‌فرستد اما این دیدار نیز به دلیل تشدید تنش دیپلماتیک به احتمال زیاد لغو می‌شود.
رئیس‌دفتر نخست‌وزیر لهستان با«شرم آور» خواندن اظهارات مقامات اسرائیل ‌گفته: «با وجود چنین اظهاراتی مشارکت هر نماینده‌ای از سوی دولت لهستان در نشست اسرائیل بسیار بعید به نظر می‌رسد». چند روز پیش «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که برای شرکت در نشست ضدایرانی ورشو به لهستان سفر کرده بود، در خاک این کشور و در مرکز به اصطلاح یادبود قربانیان «هولوکاست»، لهستانی‌ها را به همدستی با آلمان نازی متهم کرد و به انتقاد از لایحه‌ای پرداخت که سال گذشته میلادی در لهستان تصویب شد و طرح ادعای مشارکت لهستانی‌ها در هولوکاست را غیرقانونی کرد. این قانون در همان زمان به بروز مناقشه دیپلماتیک میان ورشو و تل‌آویو منجر شد، اما نهایتا سران دو طرف با صدور بیانیه‌ای این اختلاف را پایان‌یافته خوانده و اعلام کردند که مشارکت افرادی از کشورهای مختلف در هولوکاست، به معنی دست داشتن کل آن کشور در این رخداد، نبوده است. اظهارات تازه نتانیاهو بنزین تازه‌ای روی این آتش زیر خاکستر ریخته و جدال لفظی جدیدی بین طرفین آغاز کرده است. مامور سابق سیا ارتباطات عمیق عادل‌الجبیر با موساد را لو داد
Image result for ‫مامور سابق سیا ارتباطات عمیق عادل‌الجبیر با موساد را لو داد‬‎
«فیلیپ جرالدی» افسر سابق سیا ارتباط طولانی مدت «عادل الجبیر» وزیر خارجه سابق عربستان با سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی را افشا کرد.
عادی‌سازی روابط چند کشور مرتجع عربی با رژیم صهیونیستی هرچند در برهه کنونی بسیار علنی شده اما تا یک دهه پیش یک تابوی بزرگ به‌شمار می‌رفت. اما افشای برخی اسناد نشان‌دهنده این است که روابط این رژیم جعلی با مقامات سعودی به حداقل 3 دهه پیش باز می‌گردد. در این ارتباط یک رسانه‌ اینترنتی آمریکایی خبر از ارتباط طولانی‌مدت «عادل الجبیر» وزیر مشاور دولت سعودی در امور خارجی و وزیر خارجه سابق این کشور با موساد (سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی) داده و گزارشی در این‌باره منتشر کرده است. در گزارش پایگاه «اودیسی» که «جیما باکلی» آن را تهیه کرده، این فعال رسانه‌ای از انجام تحقیقات گسترده یک تیم تحقیقاتی برای اطلاع از پیوندهای الجبیر با موساد خبر داده و به سراغ «فیلیپ جرالدی» افسر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) رفته است.
به گزارش فارس، در این گزارش آمده: «من بعد از هفته‌ها مطالعه و جست‌وجو در اینترنت توانستم با فیلیپ جرالدی مامور سابق سیا مصاحبه و اطلاعات بیشتری بگیرم. آقای جرالدی واقعا در افشای چگونگی اولین تماس و ارتباط موساد با عادل الجبیر به من کمک کرد. من با کمک چندین مولف برجسته، در حال تحقیق و جمع‌آوری اطلاعات بیشتر درباره زندگی الجبیر و روابط محرمانه او با موساد هستیم و در اسرع وقت این تحقیق را منتشر خواهیم کرد.»بنا بر روایت فیلیپ جرالدی، اف‌بی‌آی در سال ۱۹۹۰ زمانی که عادل الجبیر سخنگوی سفارت عربستان در آمریکا شد، شروع به رصد و تحت نظر گرفتن او کرد. چند سال بعد اف‌بی‌آی به اطلاعاتی مبنی بر تلاش‌های موساد برای به خدمت گرفتن الجبیر دست یافت. با تحقیقات بیشتر مشخص شد، خانمی به نام «کی ان متیوز» در سال ۱۹۸۱ زمانی که عادل الجبیر در دانشگاه «تگزاس شمالی» در رشته علوم سیاسی و اقتصادی تحصیل می‌کرد، با او ارتباط برقرار کرد. متیوز هم‌دانشکده‌ای الجبیر بود.اخراج 5 دیپلمات اروپایی از ونزوئلا پیش از دیدار با رهبر کودتاچیان 

دولت ونزوئلا از ورود نمایندگان اتحادیه اروپا به این کشور برای دیدار با خوان گوایدو رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا جلوگیری کرد.
اروپا و آمریکا تمام قد پشت سر خوان گوایدو رهبر کودتاچیان ونزوئلا ایستاده‌اند تا هر طوری که شده دولت قانونی مادورو را سرنگون و گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور دست نشانده بر امورات این کشور ثروتمند مسلط کنند. دیروز خبر رسید که تعدادی از نمایندگان اروپا قصد داشتند با سفر به ونزوئلا با گوایدو دیدار کنند که دولت جلوی آنها را گرفته است. دولت ونزوئلا با توقیف پاسپورت این افراد این اقدام قانونگذاران اروپایی را «غیرمنطقی و توطئه آمیز » خواند و آنها را اخراج کرد.
«استبان گونزالس پونس»، از نمایندگان اسپانیایی اتحادیه اروپا، در فرودگاه کاراکاس گفت: «گذرنامه‌های ما را گرفتند و درباره دلیل جلوگیری از ورودمان به ونزوئلا هیچ توضیحی ندادند».
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397جنگ لفظی ترامپ و اروپا این بار درباره تحویل 800 داعشی
    ۱۳۹۷/۱۱/۲۹

Image result for ‫جنگ لفظی ترامپ و اروپا این بار درباره تحویل 800 داعشی‬‎
در آخرین جنگ لفظی میان آمریکا و اروپا‌، رئیس‌جمهور آمریکا سران اروپایی را تهدید کرد که در صورت نپذیرفتن 800 داعشی آنها را آزاد خواهد کرد تا آزادانه به کشورهایشان یعنی اروپا بازگردند. اروپایی‌ها اما مقابل ترامپ ایستاده و درخواست او را نپذیرفته‌اند.
  دونالد ترامپ چندی پیش از کشورهای اروپایی خواست تا داعشی‌های بازداشت شده در سوریه را که تابعیت اروپایی دارند ، بپذیرند. پاریس، برلین، بروکسل و کپنهاگ به این اظهارات واکنش نشان داده‌اند.« لوران نونیز»، معاون وزیر کشور فرانسه درباره اظهارات ترامپ گفته: «تروریست‌های فرانسوی در بازداشت کردهای سوریه هستند و ما کاملاً اطمینان داریم که کردها می‌توانند همچنان این داعشی‌ها را در بازداشت نگه دارند.»در سوریه و عراق شکست بخورد.هائیتی به هم ریخت مردم با شعار مرگ بر آمریکا به خیابان‌ها ریخته‌اند
Image result for ‫هائیتی به هم ریخت مردم با شعار مرگ بر آمریکا به خیابان‌ها ریخته‌اند‬‎
مردم هائیتی که حسابی از دخالت آمریکا در ونزوئلا نگران شده‌اند به خیابان‌ها آمده و با شعار «مرگ بر آمریکا» خواستار سرنگونی دولت غربگرای کشورشان شدند.
  معترضان هائیتی در جریان اعتراض به فساد دولتمردان غربگرای کشورشان و «دخالت آمریکا در امور داخلی» خود، در حالی که پرچم آمریکا را آتش می‌زدند، به خیابان‌ها ریخته و با نیروهای امنیتی به شدت درگیر شدند.آن طور که ایسنا نوشته، معترضان در «پورتو پرنس»، شعار «مرگ بر آمریکایی‌، زنده باد پوتین» سر می‌دادند. معترضان همچنین با آتش زدن پرچم آمریکا ، «ژوونل موئیز» ، رئیس‌جمهور هائیتی را «بازیچه و دست‌نشانده آمریکا» خواندند.
یکی از تظاهرکنندگان گفته:«این اقدام نمادی از جدایی کامل ما از آمریکا است. ما به اندازه کافی از‌اشغالگری‌های آمریکا رنج کشیده‌ایم. این مسئله دیگر نمی‌تواند ادامه پیدا کند...ما از روسیه، ونزوئلا و چین می‌خواهیم به بدبختی ما در این کشور توجه داشته باشند.» مجری تلویزیون اسرائیل: سربازهای ما حیوانات وحشی انسان‌نما هستند 

Image result for ‫مجری تلویزیون اسرائیل: سربازهای ما حیوانات وحشی انسان‌نما هستند‬‎
اظهارات یک مجری زن رژیم صهیونیستی که سربازان رژیم‌اشغالگر قدس را «وحشی‌های انسان‌نما» خواند، در محافل رسانه‌ای و سیاسی این رژیم جنجال به پا کرده است.
  «اوشرت کوتلر» طی اظهاراتی در بخش خبری کانال۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفته بود که اسرائیلی‌ها فرزندانشان را به ارتش و ارتش نیز آنها را به سرزمین های ‌اشغالی اعزام می‌کنند تا رفتارهای وحشیانه از خود نشان بدهند. اظهارات این گوینده تلویزیون اسرائیل خشم محافل مختلف و فضای مجازی در سرزمین های‌اشغالی را برانگیخته است به نحوی که این مجری پس از این اظهارات از سوی افراد ناشناسی تهدید به مرگ شد. اظهارات «کوتلر» حتی واکنش نتانیاهو را هم به همراه داشت و وی در توییتی نوشت: «ما به سربازان ارتش افتخار می‌کنیم.»


 خشم آمریکا از چرخش کردها به سمت بشار اسد  

Image result for ‫خشم آمریکا از چرخش کردها به سمت بشار اسد‬‎
چرخش کردهای مورد حمایت آمریکا در سوریه به سمت مقاومت و بشار اسد، خشم آمریکایی‌ها را برانگیخته. واشنگتن تهدید کرده در صورتی که کردها با بشار اسد ائتلاف کنند، کمک‌های نظامی شان را قطع خواهند کرد.
ژنرال «پل لاکامیرا»، فرمانده نیروهای ائتلاف ضد داعش آمریکا تهدید کرده در صورتی که نیروهای «سوریه دموکراتیک» با بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه و یا روسیه ائتلاف کنند، کمک‌های نظامی واشنگتن به این نیروها قطع خواهد شد.
 به گزارش ایسنا، ژنرال لاکامیرا، این را هم گفته که «تا زمانی که آنها شریک ما باقی بمانند ما به آموزش و تجهیز آنها به سلاح‌ها ادامه خواهیم داد.»

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397

در واکنش به عادی‌سازی روابط اعراب- اسرائیل
حماس: خیانت اعراب به آرمان فلسطین
هم سرنوشت اسرائیل را تغییر نخواهد داد
    ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
در حالی که برخی از کشورهای عرب منطقه غرب آسیا به راحتی از عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی سخن می‌گویند و حتی رژیم صهیونیستی را علنا جزو کشورهای منطقه به حساب می‌آورند جنبش حماس هشدار داده عادی‌سازی روابط هم سرنوشت این رژیم را تغییر نخواهد داد و صهیونیست‌ها محکوم به زوال هستند.
«یوسف بن علوی»، وزیر خارجه عمان در مصاحبه با شبکه خبری دویچه‌وله در موضع‌گیری غیرمنتظره‌ای گفته که مسقط، رژیم صهیونیستی را یکی از کشورهای خاورمیانه (غرب آسیا) می‌داند!
«ما از مدت‌ها قبل اسرائیل را یکی از کشورهای خاورمیانه می‌دانیم هر چند که اسرائیل در حال حاضر به این مسئله اهمیتی نمی‌دهد... شاید اسرائیل از این می‌ترسد که در صورت معرفی خود به عنوان یکی از کشورهای خاورمیانه، تبعات و پیامدهایی را متحمل خواهد شد.»(!)
به گزارش ایسنا به نقل از دویچه‌وله، او درباره روابط با ایران نیز چنین گفت: «ما به روابطمان با ایران ادامه خواهیم داد.»
 گفتنی است هفته گذشته «یوسف بن علوی» وزیر خارجه عمان در حاشیه نشست ورشو با نتانیاهو دیدار کرد.در همین حال و در حالی که رفته رفته مرتجعین عرب در حال افشای روابط مخفیانه خود با رژیم صهیونیستی هستند «یحیی سنوار» رئیس ‌دفتر سیاسی جنبش حماس در نوار غزه تاکید کرده که عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی را از سرنوشت قطعی‌اش نجات نخواهد داد.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، وی حتی خاطر نشان کرده که ‌اشغالگران به غلط خیال می‌کنند که تلاش برخی طرف‌ها برای عادی‌سازی روابط آنها را از سرنوشت قطعی و نابودی قریب‌الوقوع نجات خواهد داد. «ابو عبیده» سخنگوی گردان‌های قسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز تصریح کرده که عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی خیانتی به خون هزاران شهید ملت فلسطین و امت ماست و تاریخ به تمامی کسانی که سعی در مشروعیت بخشی دروغین به رژیم غاصب‌ اشغالگر دارند، لعنت خواهد فرستاد. کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس اخیرا به عادی‌سازی روابط خود با تل‌آویو شدت داده‌‌اند. پس از سفر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به عمان در دسامبر 2018 (آذر)، این روند علنی‌تر شد. رسانه‌های صهونیستی از نزدیکی بی‌سابقه این رژیم با بحرین، عربستان، امارات و عمان خبر داده‌ و اعلام کرده‌‌اند نتانیاهو دنبال ایجاد روابط رسمی با عربستان است.
کویت: مخالف عادی سازی روابط هستیم
اما «خالد جارالله» معاون وزیر خارجه کویت هرگونه تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را رد کرده و گفته «هر کس که تصور می‌کند یک عکس دسته جمعی در نشست ورشو به معنای تغییر در موضع کویت در قبال اسرائیل است در توهم به سر می‌برد...کویت با عادی سازی روابط با اسرائیل مخالف است.»
فروش خون فلسطینیان
دیدار مسئولان عربی با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست ورشو، بیش از هر کسی مردم فلسطین را عصبانی کرده و آنها این اتفاق را به مثابه فروش خون فلسطینیان قلمداد می‌کنند. به گزارش مشرق، پس از نشست مشترک وزرای کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس و بنیامین نتانیاهو، فلسطینیان این حرکت را بی‌سابقه‌ترین اقدام در راستای عادی‌سازی میان اعراب و رژیم صهیونیستی توصیف کرده و به شدت از این مسئله عصبانی هسستند. به نوشته روزنامه القدس‌العربی، از دید فلسطینیان عادی‌سازی علنی روابط با رژیم صهیونیستی از سوی سعودی، بحرین، امارات و عمان یک شکست دیگر برای اعراب است که اسرائیل را برای قتل و کشتار بیشتر فلسطینیان و نقض حقوق آنها تشویق می‌کند.
 جدیدترین عملیات مقاومتی
در جدیدترین عملیات علیه صهیونیست‌ها صبح روز گذشته یک جوان فلسطینی، یک شهرک‌نشین صهیونیست را در جنوب قدس ‌اشغالی زخمی کرد که شدت جراحت به حدی بود که شاهدان عینی اعلام کردند کشته شده اما ساعتی بعد منابع بیمارستانی اعلام کردند که حال او وخیم است. مجری این عملیات توانست از محل بگریزد و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی هنوز در بازداشت وی موفق نبوده‌اند. در چهل و هفتمین تظاهرات روز بازگشت نیز که روز جمعه برگزار شد یک افسر رده بالای صهیونیستی به شدت زخمی شد.


وزیر کشور فرانسه اعلام کرد
جلیقه‌زردها در اندیشه براندازی

Image result for ‫وزیر کشور فرانسه‬‎
چهاردهمین حضور خیابانی جلیقه زردها در خیابان‌های فرانسه بار دیگر با سرکوب پلیس و نیروهای امنیتی رو به رو شده است.
  وزیر کشور فرانسه هم در توجیه این سرکوب‌ها گفته جلیقه زردها به دنبال‌براندازی هستند.
 «جلیقه زردها» روز شنبه و برای چهاردهمین هفته متوالی اقدام به برپایی تظاهرات در شهرهای مختلف فرانسه از جمله پاریس، لیون و بوردو کردند و علیه نظام سرمایه‌داری شعار سر دادند. طبق معمول این بار هم دخالت پلیس ضد شورش فرانسه، تظاهرات را به خشونت کشاند و نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز‌اشک آور و سلاح «فلش بال» استفاده کردند.
آنطور که منابع خبری اعلام می‌کنند، در منطقه «روئن» واقع در شمال این کشور حداقل 4 نفر بر اثر برخورد با یک دستگاه خودرو که قصد داشت به زور مسیر خود را از بین تظاهرکنندگان باز کند! زخمی شدند. در حالی که تظاهرات در شهر پاریس ابتدا به آرامی و به صورت مسالمت‌آمیز برگزار شده بود، بعد از ظهر با دخالت پلیس به خشونت گرایید.در شهرهای «بوردو» و «لیون» نیز پلیس از گاز‌اشک آور علیه معترضان استفاده کرد.
وزارت کشور فرانسه اما اعلام کرده طی 3 ماه گذشته بیش از 1796 نفر به خاطر «مشارکت در آشوب و هرج و مرج و اقدامات خشونت‌آمیز» زندانی شده‌اند و 1422 نفر دیگر نیز منتظر محاکمه هستند. در حالی که آمارهای غیررسمی که جلیقه زردها ارائه می‌کنند بسیار بیشتر است. براساس این آمارها دست کم 11 نفر کشته شده و بالای 20 نفر نیز دچار نقص عضو یا کوری شده‌اند.
دلیل استفاده از سیاست مشت آهنین
 از زبان وزیر کشور
«کریستوف کستنر»، وزیر کشور فرانسه که در سه ماه اخیر بدلیل سرکوب شدید جلیقه زردها تحت شدیدترین انتقادها قرارگرفته است این بار در صفحه توییتر خود با مسخره کردن درباره یکی از چهره‌های جلیقه زرد از او انتقاد کرد و نوشت: «جلیقه زردها  در صدد براندازی هستند.»کریستوف شلانسون، یکی از چهره‌های جلیقه زرد در مصاحبه‌ای با رسانه‌های ایتالیا گفته بود: «شبه نظامیان حاضرند تا وارد میدان شوند و دولت را سرنگون کنند.» وزیر کشور فرانسه هم در صفحه توییتر خود سخنان این جلیقه زرد را تشبیه به «کمدی‌های ایتالیایی» کرد!بر اساس گزارش یورو نیوز «کریستوف شلانسون» در دسامبر گذشته نیز در یک ویدئویی که برروی صفحه فیس بوک خود گذاشت اعلام کرده بود که تنها چاره کار برای سرنگونی قدرت، نظامیان هستند و تنها نظامیان می‌توانند در فرانسه حکومت کنند. وی همچنین گفته بود رئیس‌پیشین ارتش که در زمان امانوئل ماکرون به دلیل انتقاد از بودجه پایین ارتش از دولت انتقاد و استعفا کرده بود، باید جایگزین رئیس‌جمهور فعلی فرانسه شود.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


دستگیری چهره‌های شیعه پاکستان
ساعاتی قبل از ورود بن‌سلمان به اسلام‌آباد! 
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸

Image result for ‫دستگیری چهره‌های شیعه پاکستان ساعاتی قبل از ورود بن‌سلمان به اسلام‌آباد‬‎
دولت پاکستان ساعاتی قبل از ورود بن سلمان به این کشور تعدادی از رهبران شیعیان را دستگیر کرد. ولیعهد سعودی نیز در میان اعتراض‌های مردم وارد اسلام‌آباد شد.
محمد بن سلمان که به دنبال قتل جمال خاشقجی و جنایاتش در یمن در انزوای شدیدی قرار گرفته سعی دارد با سفر   دوره‌ای به شرق آسیا به نوعی از این انزوا خارج شود. وی در شروع این سفر دیروز وارد پاکستان شد و در سفر دو روزه خود در این کشور سعی دارد تا قراردادهای اقتصادی با این کشور امضا کند. سفر پرزرق و برق بن سلمان در حالی شروع شده که مردم پاکستان به روش‌های مختلف به این سفر اعتراض کرده و    خیابان‌های پایتخت پاکستان نیز تبدیل به پادگان نظامی شده است. حتی از بیم برگزاری اعتراضات در هنگام ورود بن سلمان به پاکستان زمان دقیق سفر وی اعلام نشده بود. این سفر سرانجام دیروز با چندبار به تاخیر افتادن صورت گرفت.
دیروز ولیعهد سعودی با 7 هواپیما و اسکورت جنگنده‌های جی‌اف-17 پاکستان وارد فرودگاه «نورخان» اسلام‌آباد شد! از بین هواپیماهایی که ولیعهد سعودی را همراهی می‌کردند 2 هواپیما به عربستان بازگشتند. برای حفاظت از «محمد بن‌سلمان» 5 حلقه امنیتی در مسیر حرکت وی به سمت کاخ نخست‌وزیری تشکیل شده بود.پاکستان روی کمک‌های مالی سعودی حساب ویژه‌ای باز کرده است!
بن سلمان در برنامه ضیافت عمران خان نخست‌وزیر پاکستان شرکت کرد اما ورود اعضای اپوزیسیون به این مهمانی ممنوع بود. گفته می‌شود بیش از 12 هزار نیروهای امنیتی که شامل محافظان شخصی «بن سلمان» نیز می‌شود حفاظت از وی را به عهده‌دارند. دولت پاکستان حتی به مناسب ورود ولیعهد سعودی21 توپ شلیک کرد. این سفر در میان اعتراض‌های گسترده مردم و جریان‌های سیاسی پاکستان صورت گرفت.
اقدامات دولت پاکستان برای تامین امنیت ولیعهد سعودی بسیار وسیع گزارش شده است. در این ارتباط، نیروهای امنیتی این کشور از ترس گسترش تظاهرات‌ها، سه نفر از حزب مجلس وحدت مسلمین شاخه کراچی(شیعیان) و رئیس‌و نائب رئیس‌سازمان دانشجویان پاکستان شاخه «سرگودها» را دستگیر کردند. همچنین بسیاری از رهبران گروه‌های مردمی و سیاسی که احتمال می‌رفت نسبت به سفر ولیعهد عربستان اعتراض کنند، دستگیر شده‌اند.
علاوه‌بر این وزارت کشور پاکستان دیروز اعلام کرد بیش از 19 هزار صفحه فیس بوک و 20 هزار صفحه توییتر که احتمال می‌رفت به سفر بن سلمان اعتراض کنند، مسدود شدند. نیروهای امنیتی پاکستان همچنین با ممنوعیت ترک سواری موتورسیکلت و تجمعات اعتراض‌آمیز قانون منع آمد و رفت موسوم به 144 را در پایتخت این کشور اجرا کرد.
گماشتن بیش از دو هزار نیروی امنیتی، ورود 130 نفر از محافظان سلطنتی از ریاض به اسلام آباد، رزرو 8 هتل مجلل و استقرار تیم ویژه حفاظت بن سلمان ، از جمله تدابیر اتخاذ شده برای تامین امنیت و رفاه ولیعهد سعودی در سفر به پاکستان عنوان شده است. با اینکه مقامات پاکستانی مدعی هستند که ولیعهد عربستان تا 20 میلیارد دلار در این کشور سرمایه‌گذاری خواهد کرد اما باز هم هزینه‌های استقبال از بن سلمان توجیه اقتصادی ندارد.
 تجمع گسترده در شهرهای مختلف یمن علیه عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل

Image result for ‫تجمع گسترده در شهرهای مختلف یمن علیه عادی‌سازی روابط اعراب و اسرائیل‬‎

مردم یمن در اعتراض به خیانت چندکشور مرتجع عربی و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به خیابان‌ها آمدند.
حضور وزرای خارجه یکی دو کشور مرتجع عرب در کنار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نشست ورشو، موجی از اعتراض‌ها را در کشورهای اسلامی برانگیخته است. مردم یمن علیه تلاش ارتجاع عرب برای عادی سازی روابط به خیابان‌ها آمدند. در پی درخواست دبیرکل انصارالله یمن از مردم این کشور برای برگزاری راهپیمایی در مخالفت با تلاش برخی کشورهای عربی باهدف عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و مخالفت با کنفرانس ورشو، مردم استان‌های مختلف یمن در تظاهراتی باشکوه حضور یافتند. تظاهرات مردم صعده با سخنرانی «مالک الغیشی» از رهبران انصارالله یمن شروع شد. الغیشی در بخشی از سخنانش گفت: «مردم یمن با هرگونه تلاش و برنامه‌ریزی برای بهبود روابط با رژیم اسرائیل مخالفند. متجاوزان و مزدورانشان برای عادی سازی روابط با این رژیم تلاش می‌کنند اما ما به خداوند توکل می‌کنیم و این امر باورهای دین ما را تقویت خواهد کرد.»
شرکت کنندگان در این تظاهرات پرچم‌های یمن و پرچم‌های فلسطین و نیز تصاویر شهید «سید‌حسن بدرالدین الحوثی» و «سید‌عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر جنبش انصارالله و نیز پارچه‌نوشته‌هایی در مخالفت با سلطه‌گری آمریکا و سیاست‌هایش در منطقه در دست داشتند. هیهات مناالذله، ‌‌ای مزدوران و دنباله‌روهای آمریکا، ائتلاف صهیونیستی نابود است، قدس قطعا متعلق به ما است، زمان کشف حقایق، یا خائن منافق و یا مومن ثابت قدم صادق از جمله شعارهای شرکت کنندگان در این راهپیمایی بود. ‌علاوه‌بر صعده، استان‌های صنعا، تعز، إب، ذمار، البیضاء، الضالع، الجوف، المحویت و عمران هم شاهد تظاهرات گسترده‌ای بر ضد خائنان و در حمایت از مسئله فلسطین بود.حزب‌الله لبنان: ایران مرکز تاثیرگذار در جهان و نماد اقتدار است 

Image result for ‫حزب‌الله لبنان: ایران مرکز تاثیرگذار در جهان و نماد اقتدار است‬‎
«ایران مرکز تأثیرگذاری در سطح منطقه و جهان و نمونه پایداری، مقاومت، اقتدار و دانش و تمدن است.» این بخشی از اظهارات «شیخ صادق نابلسی»، از مقامات حزب‌الله لبنان درباره ایران است.
«شیخ صادق نابلسی» در مراسمی که به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهر صیدا برگزار شده بود همچنین اعلام کرده که، «انقلاب اسلامی ایران جهان را تغییر و عمق آن را تغییر داد و این انقلاب، همچنان مستمر، رو به رشد و فعال است... طبیعی است آمریکا، اسرائیل و کشور‌های غربی ضد ایران اعلام جنگ کنند. ایران قدرت رو به رشد و جوانی است که با استکبار مقابله می‌کند و شعار مرگ بر آمریکا و اینکه اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود سر می‌دهد و بر هویت اسلام و حق همه منطقه در دستیابی به آزادی، استقلال و حاکمیت تأکید می‌کند.»
این اظهارات در حالی است که روز شنبه نیز «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌الله در مراسمی به مناسبت گرامیداشت فرماندهان شهید مقاومت، تاکید کرده بود «وضعیت ایران امروز متفاوت است. ایران قوی است و قویتر از آن است که کسی با جنگ آن را هدف قرار دهد. نتانیاهو با لغزش زبانی صحبت از بسیج جهان برای جنگ علیه ایران کرده، اما سؤال واقعی این است که آیا آمریکا خواهان جنگ علیه ایران است؟ آمریکا در طول سال‌های گذشته، جنگ‌های نیابتی به راه می‌انداخت و امروز وضعیت آن دشوارتر است و دل به تحریم‌ها و جنگ نرم بسته است، اما در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از طریق راهپیمایی در جای جای ایران به آن سریعا پاسخ داده شد.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


خط و نشان معاون ترامپ برای اروپا مبادا از روسیه گاز بخرید! 
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۸

Image result for ‫مایک پنس‬‎
معاون رئیس‌جمهور آمریکا از آلمان و کشورهای اروپایی خواست از روسیه گاز نخرند و طرح انتقال گاز از این کشور را متوقف کنند.
«مایک پنس» در نشست امنیتی مونیخ، علیه احداث خط لوله گاز از روسیه موسوم به«نورد استریم -2» موضع گرفت و گفت: آمریکا از این طرح متنفر است! وی در ادامه اعلام کرد از کشورهایی که ضد این طرح عمل کنند، حمایت خواهد کرد. علت مخالفت آمریکا، نزدیک شدن روسیه به اروپا به خاطر این خط لوله است. علاوه‌بر آن، آمریکا قصد دارد گاز مایع کشورش را به اروپا صادر کند. هر چند برای اروپایی‌ها انتقال گاز از روسیه، بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود.
معاون رئیس‌جمهور آمریکا در هر حال، نسبت به اجرایی شدن طرح خط لوله «نورد استریم-2» از اواخر سال جاری ابراز نگرانی کرد. اگر این طرح به نتیجه برسد ، سالانه 55 میلیارد متر مکعب گاز از روسیه به آلمان منتقل خواهد شد.
پیش از این، سفیر آمریکا در آلمان هم به شرکت‌های آلمانی در‌باره مشارکت در احداث خط لوله «نورد استریم-2» هشدار داده بود.
موضع آلمان
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، کشورهای اروپایی از زمانی که موضوع استقلال در بخش انرژی مطرح شده است، همیشه روی این موضوع(انتقال گاز از روسیه) تاکید کرده‌اند. «آنگلا مرکل» در نشست امنیتی مونیخ اعلام کرد که از احداث خط لوله انتقال گاز «نورد استریم -2» حمایت می‌کند. این خط لوله گاز، روسیه را از زیر دریای بالتیک به آلمان منتقل می‌کند. حتی فردی که قرار است جایگزین مرکل در آینده شود هم از این طرح حمایت کرده است.مرکل گفت، به هیچ وجه به دنبال آسیب زدن به روابط کشورش با روسیه بر سر احداث خط لوله انتقال گاز «نورد استریم-2» نیست.خشم پاریس از اعترافات جنجالی‌سرهنگ فرانسوی
درباره جنایات ائتلاف آمریکا در سوریه
Image result for ‫پاتریک استایگر‬‎
افشاگری یک نظامی ارشد فرانسوی عضو ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضدداعش، از جنایات این ائتلاف در سوریه و بمباران‌های هدفمند این ائتلاف، خشم مقامات پاریس را بر انگیخته است.
سرهنگ «فرانسوا-رجیس لگریه» طی یادداشتی، از روش‌های مورد استفاده ائتلاف برای شکست باقیمانده‌های داعش در شهر «هجین»، واقع در استان «دیرالزور» سوریه، به شدت انتقاد کرد. بر اساس این یادداشت، ائتلاف آمریکایی غیرنظامیان را به طورگسترده هدف قرار می‌دهد. او که از ماه اکتبر فرمانده واحد حمایت خمپاره‌ای از گروه‌های کُرد هم‌پیمان ائتلاف در سوریه بوده، تاکتیک‌ها و روش‌های مورد استفاده توسط ائتلاف را به شدت مورد انتقاد قرار داده است. این سرهنگ فرانسوی نوشت: تمرکز ائتلاف بر آن بوده که خطرات و ریسک‌های پیش‌رو را کم کند و این موضوع سبب افزایش شدید تلفات در میان غیرنظامیان سوری و تخریب‌‌های گسترده شده است.به گزارش خبرگزاری فارس، این نظامی ارشد فرانسوی طی یادداشت خود در نشریه «بازنگری دفاعی ملی» فاش کرد: بله جنگ در هجین حداقل در میدان نظامی به پیروزی انجامید، اما این پیروزی بدون توجه به شرایط میدانی به دست آمد، ما در حالی که نیازی نبود، جنگ (در هجین) را طولانی کرده و در نتیجه، به افزایش تعداد تلفات ساکنان کمک کردیم.او در این یادداشت انتقادی تصریح کرد: ما به طرزی گسترده زیرساخت‌های (هجین) را نابود کرده‌ایم و به ساکنانش تصویری نفرت‌انگیز از آزادی بخشی به سَبک غربی ارائه دادیم، آزادی بخشی که از دل آن نطفه‌های ظهور قریب‌الوقوع یک دشمن جدید بیرون می‌آید.لگریه افزود: ما به خاطر اینکه فاقد سیاستی واقعگرایانه و بلندمدت و یک استراتژی مناسب بودیم، به هیچ وجه درجنگ پیروز نشدیم، چه تعداد از اهالی هجین باید قربانی شوند که ما بفهمیم در مسیری نادرست قرار داریم؟
تاکنون منابع عراقی و سوری در‌باره جنایات ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش، خبرهای زیادی را منتشر کرده‌اند. بر اساس اعلام این منابع، ائتلاف مذکور تا کنون جان بیش از 5000 غیر نظامی را در عراق و سوریه گرفته است. در هر حال، این افشاگری در نوع خود، بی‌سابقه بوده است، چون تاکنون غربی‌ها در مورد جنایات خود در سوریه سکوت می‌کرده‌اند.
خشم مقامات فرانسوی
«پاتریک استایگر» سخنگوی ارتش فرانسه، اعلام کرد که برای این نظامی فرانسوی عضو ائتلاف آمریکا، تنبیه و مجازاتی درنظر گرفته شده است. دولت پاریس که سال‌هاست به دروغ خود را پیشگام و پرچمدار آزادی در جهان جا زده، علاوه‌بر در نظر گرفتن مجازات برای این نظامی فرانسوی، یادداشت وی را نیز از پایگاه اینترنتی «بازنگری دفاعی ملی» حذف کرده است.فارس به نقل از رویترزگزارش داد، یادداشت انتقادی این نظامی فرانسوی، سبب شرمساری مقام‌های فرانسه شده است.
در سال 2014 که ائتلاف ضد داعش به شکل غیر قانونی شکل گرفت، فرانسه از متحدان اصلی آمریکا در این ائتلاف بوده است و جنگنده‌های فرانسوی جنایات زیادی را طی این سال‌ها در سوریه و عراق مرتکب شده‌اند.
کشور فرانسه که سابقه سیاهی در سرکوب ملت‌ها دارد، در سوریه نیز از سال 2011 به بعد از تروریست‌ها، خصوصا داعش، حمایت مالی و تسلیحاتی کرده و البته خودش هم چوب این حمایت‌ها را خورده است. در سال‌های اخیر پاریس میزبان سرکرده‌های گروه‌های تروریستی و حامیان خارجی آنها تحت عناوین «کنفرانس دوستان سوریه» بوده است. این کنفرانس و نشست‌های مشابه، در تشدید و فتنه و جنگ در سوریه نقش داشته‌اند.


 تاکید بشار اسد بر پاکسازی‌کامل خاک سوریه از تروریست‌ها و ‌اشغالگران
Image result for ‫تاکید بشار اسد بر پاکسازی‌کامل خاک سوریه از تروریست‌ها و ‌اشغالگران‬‎
رنیس‌جمهور سوریه با ا علام اینکه جنگ در این کشور هنوز تمام نشده است، تاکید کرد که وجب به وجب خاک سوریه را از لوث تروریست‌ها و نیروهای ‌اشغالگر آزاد خواهد کرد.
   «بشار اسد» تأکید کرد، جنگ سوریه تمام نشده و این کشور همزمان درگیر چهار جنگ نظامی، اقتصادی (تحریم و محاصره)، روانی (فضای مجازی) و علیه مفسدان و سودجویان داخلی است و اگر اراده ملت سوریه، ایستادگی ارتش و نیروهای هم‌ردیف ارتش و کمک‌ کشورهای متحد، دوست و برادر نبود، موفقیت‌هایی که تاکنون دمشق به دست آورده، به دست نمی‌آمد.
 به گزارش فارس، رئیس‌جمهور سوریه گفت، وجب‌ به‌ وجب خاک سوریه آزاد خواهد شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


هندوهای افراطی خانه مسلمانان را در کشمیر آتش زدند!
    ۱۳۹۷/۱۱/۲۸

Image result for ‫هندوهای افراطی خانه مسلمانان را در کشمیر آتش زدند‬‎
افراط‌گرایان هندو خانه مسلمانان اهل کشمیر را به آتش کشیدند با این ادعا که، عاملان حمله تروریستی اخیر به نظامیان هندی مسلمان بودند!
 هندوهای افراط‌گرا با حمله به منازل مسلمانان در کشمیر ده‌ها خانه را به آتش کشیده و اموال مردم بی‌گناه را غارت کردند. هندوهای افراطی در توجیه حملات وحشیانه خود اعلام کردند‌: «این انتقام خون نظامیان ما است.» این در حالی است که هند در کشمیر حکومت نظامی اعلام کرده و حمله تروریست‌ها هیچ ارتباطی با مسلمانان ندارد. هندوها بدون توجه به حکومت نظامی آزادانه به منازل مسلمانان حمله می‌کنند.گزارش‌ها حاکی است برخی مدارس و اماکن عمومی نیز در کشمیر به آتش کشیده شده و نابود شده‌اند. طی روزهای اخیر ضرب و شتم جوانان کشمیری نیز به شدت افزایش یافته است.تجمع 200 هزار نفری کاتالان‌ها در بارسلون با شعار جدایی‌طلبی
Image result for ‫تجمع 200 هزار نفری کاتالان‌ها در بارسلون با شعار جدایی‌طلبی‬‎
200 هزار نفر از اهالی کاتالونیا با برگزاری تظاهراتی گسترده ضمن سر دادن شعارهای جدایی‌طلبانه، محاکمه سران کاتالونیا را به بهانه برگزاری همه‌پرسی محکوم کردند و آن را «نمایش کمدی» خواندند.
کاتالان‌ها روز شنبه نیز با حمل دست نوشته‌هایی، از استقلال کاتالونیا حمایت کردند. آنها در حالی که تصاویر رهبران بازداشتی کاتالونیا را در دست داشتند، خواستار استقلال این ایالت از اسپانیا شدند. بحران اقتصادی در اروپا تمایلات جدایی‌طلبانه را تقویت کرده است.
تعداد شرکت کنندگان در این تظاهرات که رسانه‌ها آن را«گسترده» اعلام کرده‌اند، بر اساس اعلام پلیس، بیش از 200 هزار نفر برآورد شده است.
بر اساس این گزارش‌ها، این تظاهرات آرام و به صورت مسالمت‌آمیز برگزار شده است. محاکمه 12 سیاستمدار جدایی‌طلب کاتالونیا طی هفته جاری در مادرید آغاز شده است.
 دادگاه‌های کاتالونیا این اقدام را «غیرقانونی» ارزیابی کرده‌اند. دادستان کل اسپانیا خواستار مجازات 25 سال زندان برای این افراد به اتهام شورش، نافرمانی و سوءاستفاده از اموال و منابع مالی دولتی در پی برگزاری همه‌پرسی 2017 استقلال کاتالونیا  شده است. پس‌لرزه‌های اعلام وضعیت اضطراری از سوی ترامپ
سی‌ان‌ان: اوضاع خطرناک است  
Image result for ‫پس‌لرزه‌های اعلام وضعیت اضطراری از سوی ترامپ‬‎  
اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی ترامپ حسابی اوضاع داخلی آمریکا را به هم ریخته. دموکرات‌ها از شکایت علیه ترامپ سخن می‌گویند و کارشناس ارشد سی‌ان‌ان نیز اعلام کرده وضع سیاسی آمریکا مخاطره آمیز شده است. برخی خبرها نیز حاکی است، اولین شکایت علیه ترامپ ثبت شد.
اعلام وضعیت فوق‌العاده توسط ترامپ برای تامین بودجه ساخت دیوار مرزی اوضاع آمریکا را به هم ریخته است. نانسی پلوسی در همان ابتدای کار و هنوز مرکب امضای ترامپ زیر اعلان وضعیت اضطراری خشک نشده بود تهدید کرد که به زودی ترامپ را در دادگاه خواهد دید.
 اعضای کمیسیون حقوقی مجلس نمایندگان آمریکا نیز با ارسال نامه‌ای به ترامپ گفته‌اند، این وضعیت اضطراری را بررسی خواهند کرد. جری نادلر، عضو دموکرات این کمیسیون به شبکه سی‌ان‌ان گفته است: «این شاید یکی از بزرگترین چالش‌ها برای نظام قانون اساسی در تاریخ آمریکا باشد. در صورتی که ترامپ موفق شود، بر حیطه قدرت رؤسای جمهوری به شدت افزوده می‌شود و تفکیک قوا آسیب جدی خواهد دید.»
«سی‌ان‌ان» نیز برای بررسی «پیامدهای منفی اعلام وضع اضطراری ملی در آمریکا» برای حزب جمهوریخواه با «ویلیام بَنکس» استاد بازنشسته در دانشکده حقوق دانشگاه سیراکیوز گفت‌وگو کرده است. ویلیام بنکس درباره اقدام ترامپ به سی‌ان‌ان گفته: «به نظر من وضع سیاسی مخاطره آمیزی است.
 قطعا مجلس نمایندگان آمریکا در روزهای آینده قطعنامه‌ای تصویب خواهد کرد. از نظر حقوقی ساز و کاری که رئیس‌جمهور در پیش گرفته است به کنگره حدود پانزده روز وقت می‌دهد تا درباره قطعنامه و تصویب آن بحث و گفت‌وگو کند. این قطعنامه باید همان قطعنامه‌ای باشد که در مجلس سنا و مجلس نمایندگان مورد بحث قرار گرفته بود.
 این قطعنامه همانند هر طرح یا لایحه دیگری تقدیم رئیس‌جمهور خواهد شد تا آن را امضا کند. اما او این را وتو خواهد کرد. این کارشناس درباره مخالفت برخی جمهوریخواهان با اقدام ترامپ نیز گفته: «نگرانی جمهوریخواهان درباره احتمال استفاده یک رئیس‌جمهور دموکرات در آینده از این روش (اعلام وضع اضطراری ملی) نگرانی مشروعی است.» ابی واسرمن شولتس، نماینده دموکرات نیز به سی‌ان‌ان گفته اقدام رئیس‌جمهوری «خلاف قانون اساسی و انزجارآور است و مخالفان در کنگره آمریکا از هر ابزار حقوقی استفاده خواهند کرد. تا مانع از این وضعیت اضطراری شوند.»
گفتنی است از نظر حقوقی، کنگره آمریکا می‌تواند وضعیت اضطراری را لغو کند. اما برای اینکه دیگر نیازی به موافقت رئیس‌جمهوری نباشد، به یک «اکثریت وتو» نیاز دارد. در واقع دو سوم اعضای دو نهاد قانون‌گذار کنگره، مجلس نمایندگان و سنا، باید علیه وضعیت اضطراری رأی دهند؛ و این مانعی است که بعید است بتوان از آن عبور کرد.
اولین شکایت‌ها از ترامپ
مالکان زمین در ایالت تگزاس از هم‌اکنون شکایت خود را به دادگاه تسلیم کرده‌اند. دادگاه در روند رسیدگی قضائی خود باید به این پرسش کانونی پاسخ دهد که آیا وضعیت حاکم بر مرز مکزیک به طور کلی می‌تواند اعلان یک وضعیت اضطراری را توجیه کند؟نگرانی جمهوری‌خواهان در این است که اگر دموکرات‌ها مسئله را به رأی‌گیری در دو نهاد قانون‌گذار گنگره بکشانند، این احتمال وجود دارد که در حزب جمهوری خواه شکاف ایجاد شود.
به همین جهت بسیاری از نمایندگان و سناتورهای جمهوری خواه معتقدند که «وضعیت اضطراری» راه‌حل نیست و باید بودجه کافی در اختیار رئیس‌جمهوری گذاشت تا کار به این‌جا نکشد.
 لس آنجلس تایمز نیز در گزارشی نوشته: «نخستین چیزی که باید درباره تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اعلام وضع فوق‌العاده بدانیم این است که این اقدام از روی ضعف بوده است و نه از روی قدرت.
رئیس‌جمهور آمریکا تنها به این دلیل وضع فوق‌العاده اعلام کرد تا با سوءاستفاده از قدرت مانع پیروزی کنگره شود. ترامپ برای پنهان کردن ضعف خود وضع فوق‌العاده اعلام کرد.»


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397

به دلیل سوء تغذیه شدید
فاطمه، دختر 12 ساله یمنی با 10 کیلو وزن در بیمارستان بستری شد
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
منابع خبری از بستری شدن دختری ۱۲ ساله با تنها ۱۰ کیلوگرم وزن در بیمارستانی در یمن خبر می‌دهند. ائتلاف سعودی با فرمان آمریکا 4 سالی می‌شود که یمن را محاصره کرده و اجازه ورود دارو و غذا را هم به این کشور نمی‌دهد.
حمله ائتلاف سعودی به یمن در کنار محاصره این کشور باعث خلق یکی از بزرگترین جنایت‌های بشری شده است. شمار کودکانی که در یمن از سوء تغذیه حاد رنج می‌برند از سال ۲۰۱۵ به میزان۹۰ درصد افزایش یافته است. این وضعیت باعث مرگ 85 هزار کودک یمنی شده است. اخیرا «آدم» کودک 10 ساله یمنی که 10 کیلوگرم بیشتر وزن نداشت، بر اثر «سوء تغذیه شدید» فوت کرد. طبق گزارش یونیسف،۴۰۰ هزار کودک یمنی وضعیت مشابه «آدم» را دارند و از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند و هرلحظه امکان دارد، بمیرند. پیش از آدم، «أمل حسین»، دختر یمنی و ده‌ها کودک دیگر نیز بر اثر سوء تغذیه حاد فوت کرده‌اند. اکنون جنایتی دیگر در حال رخ دادن است. با تداوم بحران انسانی در یمن در پی حملات شدید متجاوزان به این کشور و همچنین محاصره آن، منابع خبری از بستری شدن دختری ۱۲ ساله با تنها ۱۰ کیلوگرم وزن در بیمارستانی در یمن خبر دادند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یورونیوز،  «فاطمه ابراهیم هادی»، نام دختر ۱۲ ساله‌ای است که به دلیل سوء تغذیه شدید در یکی از درمانگاه‌های استان حجه یمن بستری شده است.
طبق اعلام پزشکانی که فاطمه را معاینه کرده‌اند او از «شدیدترین» نوع سوءتغذیه رنج می‌برد. یکی از پزشکان در مورد وضع جسمانی او می‌گوید: «چربی بدن او تمام شده است. او دیگر تنها پوست و استخوان است.» این دختر ۱۲ ساله در درمانگاهی در یکی از شهر‌های دورافتاده استان حجه بستری شده است. تنها در ماه جاری ۴۰ زن باردار به دلیل سوءتغذیه شدید در این درمانگاه بستری شده‌اند.
خواهر «فاطمه» به خبرگزاری رویترز گفته این کودک ۱۲ ساله به همراه ۱۰ خواهر و برادرش مجبور به فرار از خانه‌ خود نزدیک مرز با عربستان شده‌اند. آنها به ناچار در فضای باز و زیر یک درخت زندگی می‌کردند.
بدترین بحران انسانی
از سوی دیگر، دفتر سازمان ملل در امور بشردوستانه اعلام کرده، بحران انسانی در یمن بدترین بحران در جهان شده است. این دفتر افزوده، 24 میلیون شهروند یمنی نیاز به کمک یا حمایت دارند. پیش از این، 14 سازمان امدادرسان و خیریه بین‌المللی خواهان اقدام فوری برای کاستن از شدت بحران انسانی شدید ناشی از حمله ائتلاف متجاوز سعودی به یمن شده بودند. براساس گزارش سال 2018 سازمان ملل، دستکم 8 میلیون یمنی در آستانه قحطی قرار دارد و حدود 2 میلیون نفر نیز مظنون به ابتلا به وبا هستند.
گفتنی است کاخ سفید اخیرا از کنگره آمریکا خواست به دلیل نیاز این کشور به دلارهای سعودی، چشم به روی جنایات بن سلمان ببندند.
در نشست سه جانبه ایران،روسیه و ترکیه در سوچی مطرح شد
 آمریکا و رژیم صهیونیستی ریشه اصلی تروریسم در منطقه

Image result for ‫آمریکا و رژیم صهیونیستی ریشه اصلی تروریسم در منطقه‬‎
رئیس‌جمهور کشورمان گفت : آمریکا و رژیم صهیونیستی در ادامه اقدامات غیرقانونی خود، هنوز از تروریست‌های مستقر در عراق و سوریه حمایت و از آنها در جهت منافع خود بهره‌برداری می‌کند
حجت‌الاسلام روحانی در سفر یک روزه خود به سوچی برای حضور در نشست سه جانبه،در دیدارهای دو جانبه با روسای جمهور روسیه و ترکیه درخصوص مسائل مهم دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌و‌گو و تبادل نظر کرد.
روحانی همچنین در سخنانی در نشست سه‌جانبه سوچی، مواضع جمهوری اسلامی ایران را درخصوص موضوع سوریه، مبارزه با تروریسم و همچنین تحولات داخلی این کشور تشریح کرد.رئیس‌جمهور کشورمان در این نشست تاکید کرد : تا این مرحله، همکاری ما توانسته است آتش جنگ و کشتار بی‌رحمانه چند ساله در سوریه را تا حد زیادی خاموش و گفت‌وگوی بین طرفین اختلاف را جایگزین تفنگ و گلوله کند.وی گفت : همکاری کشورهای ضامن صلح در سوریه همچنین توانسته است تمامیت ارضی و حاکمیت ملی و استقلال سوریه را حفظ کند و پنجره‌ای برای گفت‌وگوی سوری‌ها با یکدیگر برای ترسیم آینده خود بگشاید و زمینه‌ای فراهم کند که سلاح و تنازع را کنار گذارند و صلح و مدارا را جایگزین نمایند.
روحانی تاکید کرد : تروریست‌ها نه در این کشور و نه در هیچ جای دیگری در این کره خاکی، نباید احساس امنیت کنند و حامیان آنها نباید تصور کنند که از برگه تروریسم می‌توانند در معادلات داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی به سود خویش بهره برند.
وی ادامه داد : متاسفانه دولت آمریکا در ادامه اقدامات غیرقانونی خود، هنوز از تروریست‌های مستقر در عراق و سوریه حمایت و از آنها در جهت منافع خود بهره‌برداری می‌کند. گزارشات موثقی وجود دارد که نشان می‌دهد آمریکا به تروریست‌های داعش در نقل و انتقال در داخل سوریه و همچنین انتقال بعضی از آنها به افغانستان کمک می‌کند.
رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه رژیم صهیونیستی نیز در جهت کمک به برخی گروه‌های تروریستی در سوریه فعال است گفت‌: اخیرا برخی از مقامات این رژیم به این اقدام زشت نیز اعتراف کرده‌اند. اقدامات خودسرانه رژیم صهیونیستی در تجاوز به سرزمین سوریه، صلح و امنیت بین‌المللی را به مخاطره انداخته است. جامعه بین‌المللی موظف است با این اقدامات به ویژه تداوم‌اشغالگری آن رژیم علیه سرزمین و موجودیت ملت و دولت سوریه که دامنه آن هر روز گسترش می‌یابد مقابله کند.
رئیس‌جمهور در اجلاس سه‌جانبه سوچی همچنین با برشمردن 5 محور کاربردی برای بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه، تداوم مبارزه با تمامی گروه‌های تروریستی در سوریه تا ریشه‌کن شدن آنها را ضروری دانست.
هدف ما بازگشت ثبات و امنیت به سوریه است
روحانی عصر پنجشنبه و در پایان اجلاس سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه نیز گفت :هدف مشترک ما (ایران، روسیه و ترکیه) مبارزه قاطع با تروریسم، بازگشت ثبات و امنیت به سوریه، تدوین قانون اساسی جدید و استحکام یک حکومت دمکراتیک در آن کشور، بازگشت آوارگان و بازسازی سوریه است.
روحانی تصریح کرد: ما نباید به ظاهر ادعا کنیم که با تروریسم مبارزه می‌کنیم و در باطن به آنها کمک کنیم. نگرانی دوم ما از آمریکا این است که اگر هم به ظاهر نیروهایش را از سوریه خارج کند، اطلاعات ما می‌گوید آمریکایی‌ها همچنان به روند مداخله در سوریه ادامه می‌دهند.روحانی با اشاره به اینکه نتیجه نشست ورشو هیچ و پوچ است، تصریح کرد: آمریکا به دنبال سرگردانی است و نمی‌داند باید چه بکند و آنچه انجام می‌دهد چه در این دولت و چه در دولت‌های قبلی تاکنون منافع منطقه و ملت‌های منطقه را تضمین نکرده است؛ امیدواریم آمریکا در سیاست‌های خودش نسبت به منطقه تجدید نظر کند.
در بیانیه پایانی نشست سوچی
رؤسای جمهوری اسلامی ایران، روسیه و ترکیه در بیانیه‌ای مشترک، بر پایبندی مستحکم و مستمر خود به حاکمیت ملی، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه و همچنین اهداف و اصول منشور ملل متحد تأکید کردند.
در این بیانیه همچنین تمامی تلاش‌ها به منظور ایجاد واقعیات جدید در صحنه میدانی به بهانه مبارزه با تروریسم را مردود شمرده و اراده خود برای ایستادگی در برابر مقاصد تجزیه‌طلبانه با هدف تضعیف حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و همچنین امنیت ملی کشورهای همسایه را ابراز نمودند.
تهران ـ مسکو ، به سمت افزایش روابط راهبردی
رئیس‌جمهور کشورمان در حاشیه این اجلاس و در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه  ، روابط ایران و روسیه را صمیمانه و رو به رشد دانست و تصریح کرد: همکاری‌های تهران ـ مسکو به سمت روابط راهبردی پیش می‌رود و ۲ کشور در موضوعات مهم منطقه‌ای بویژه سوریه همکاری‌های خوبی دارند.
پوتین نیز تاکید کرد : اکثر توافقات دو کشور در حال اجراست و همکاری‌ها باید تقویت شود، در حوزه‌های حمل‌ونقل و انرژی، صنعت و کشاورزی و همچنین امور دفاعی همکاری‌های خوبی داریم و مسکو هم به دنبال تعمیق این همکاری‌ها با تهران است.
مبارزه با تروریسم نیازمند همکاری همگانی است
روحانی همچنین در دیدار با رئیس‌جمهور ترکیه تروریسم را از مهم‌ترین معضلات منطقه عنوان کرد و گفت: مبارزه با تروریسم نیازمند همکاری همگانی است.
وی با بیان اینکه ایران و ترکیه در مبارزه با تروریسم اراده و همکاری مشترک دارند، گفت: متاسفانه گروه‌های تروریستی منطقه سالهاست که از سوی قدرت‌های خارجی و بویژه آمریکا حمایت می‌شوند. رئیس‌جمهور ترکیه در این دیدار با بیان اینکه ملت ترکیه نیز از تروریسم رنج برده است، تاکید کرد: به همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای با ایران علیه تروریسم ادامه می‌دهیم.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397حمله به نخست وزیر آلبانی با جوهر! 
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۶

Image result for ‫حمله به نخست وزیر آلبانی با جوهر‬‎
نخست وزیر آلبانی که جهت پاسخگویی به اتهامات فساد، در پارلمان این کشور حاضر شده بود، توسط یک نماینده مخالف دولت، با جوهر هدف حمله قرار گرفت.
پنجشنبه گذشته در حالی که تصاویر حضور «ایدی راما» نخست وزیر آلبانی، در پارلمان این کشور به طور زنده پخش می‌شد، یک نماینده مخالف دولت و از «حزب دموکراتیک» به سمت نخست وزیر رفت و با سرنگ به چهره و لباس وی، جوهر پاشید. نیروهای محافظ «راما» نیز زمانی وارد عمل شدند اما کار از کار گذشته بود. براساس تصاویری که به طور گسترده در رسانه‌ها و فضای مجازی پخش شده، نخست وزیر آلبانی که با یک عمل انجام شده، مواجه شده در حالی که صورت و لباسش رنگی شده بود، سعی می‌کند خونسردی خود را حفظ کند.
اواسط هفته گذشته حزب دموکراتیک این کشور تظاهراتی را در تیرانا علیه نخست وزیر ترتیب داده بود. تظاهرکنندگان خواستار استعفای «راما» و برگزاری انتخابات پارلمانی زودرس شده بودند.
 در آذرماه گذشته نیز یک نماینده پارلمان که او نیز عضو حزب دموکراتیک بود، با تخم‌مرغ به راما حمله کرد.  مقامات سیاسی تیرانا شدیدا تابع اوامر آمریکا و اروپا بوده و پس از سرنگونی  رژیم کمونیستی تاکنون، نتوانسته‌اند به سمت توسعه و استقلال واقعی کشور،‌ قدم بردارند.تجمع مسلمانان انگلیس در اعتراض به آموزش مسائل غیراخلاقی در مدارس
Image result for ‫تجمع مسلمانان انگلیس در اعتراض به آموزش مسائل غیراخلاقی در مدارس‬‎
مسلمانان انگلیس در شهر بیرمنگام این کشور در اعتراض به آموزش مسائل غیراخلاقی و همجنس بازی در مدارس این کشور تظاهرات کردند.
بر اساس گزارش «دیلی میل» برخی از مسلمانان حاضر دراین تظاهرات که مقابل مدرسه «پارکفیلد» بیرمنگام برگزار شد اعلام کردند ترجیح می‌دهند کشور انگلیس را ترک کنند تا فرزندانشان در مدرسه توسط یک همجنس باز همجنس بازی را یاد بگیرند. روی برخی دست نوشته‌هایی که معترضان در دست داشتند آمده بود: « به کودکان اجازه بدهید کودک باقی بمانند.»
در این تظاهرات خانواده‌های مسلمان با فرزندانشان شرکت داشتند و خواستار تغییر محتوای کتب درسی که همجنس بازی را ترویج می‌کند شدند. اخیرا یک مادر مسلمان در اعتراض به آموزش «همجنس بازی» به فرزندش در همین مدرسه، در مقابل این مرکز آموزشی در شهر بیرمنگام تحصن کرده و یک نامه اعتراض‌آمیز به والدین دیگر دانش‌آموزان نوشت.فاطمه شاه 29 ساله که سه فرزند دارد، در این نامه از مادران و پدران پرسیده که آیا «آموزش همجنس باز شدن به فرزندان شما درست است؟»این مادر مسلمان با خشم فرزندش را از مدرسه‌ای که به او آموزش «مسائل غیراخلاقی» داده‌اند بیرون آورده و از والدین دیگر نیز خواسته در این رابطه اقدام کنند.
وی به خبرنگاران گفت: «روابط جنسی بدون رضایت ما به فرزندان ما آموزش داده می‌شوند. ما خبر نداریم که چه چیزهایی به بچه‌های ما یاد داده‌اند و حقیقتا احساس می‌کنم به من خیانت شده است. به فرزندان ما یاد داده‌اند که همجنس باز بودن ایرادی ندارد درحالی که 98 درصد دانش‌آموزان این مدرسه را مسلمان تشکیل داده و اینجا عملا یک اجتماع اسلامی محسوب می‌شود. دختر من به خانه آمده و از من پرسیده که آیا می‌تواند پسر باشد؟ آنها با این آموزش‌ها کودکان را دچار سردرگمی می‌کنند من می‌خواهم علوم و ریاضی و زبان انگلیسی به کودکم آموزش داده شود و تا زمانی که مدرسه تغییر نکند در منزل به او آموزش می‌دهم. گفته می‌شود یکی از کتاب‌های آموزش داده در این مدرسه، درباره ازدواج و روابط زناشویی میان همجنس بازان
 بوده است.»ایندیپندنت:
پلیس آمریکا سالی 1000 نفر را در کوچه و خیابان می‌کشد

Image result for ‫پلیس آمریکا سالی 1000 نفر را در کوچه و خیابان می‌کشد‬‎
تحقیقات جدید نشان می‌دهد که پلیس آمریکا همچنان به طور متوسط سالانه هزار نفر را به ضرب گلوله می‌کشد.
در آمریکا پلیس مردم را می‌کشد جنایتکاران هم مردم و پلیس را می‌کشند، البته بیشتر، سیاهان هستند که کشته می‌شوند. به گفته هیلاری کلینتون سالانه33 هزار نفر در آمریکا با اسلحه به قتل می‌رسند که به معنای کشته شدن 90 نفر در هر روز است. در مدارس آمریکا وضع وخیمتر است و بر اساس گزارش «دیلی تلگراف» به طور متوسط در هر 60 ساعت یک نفر در مدارس آمریکا به ضرب گلوله کشته می‌شوند.
حالا روزنامه «ایندیپندنت» در گزارشی به کشتار مردم توسط پلیس آمریکا پرداخته و نوشته: «فاصله بین مرگ و زندگی در این کشور می‌تواند کسری از ثانیه باشد. همانطور که در مورد پرونده کشته شدن «ویلی مک‌وی» خواننده تازه‌کار آمریکایی اتفاق افتاد. وی در خودروی خود به خواب رفته بود و سلاحی دستی روی پایش بود. در همین حال ماموران پلیس دور خودرو را گرفته و سلاح‌هایشان را به سمت او نشانه می‌گیرند و به او دستور می‌دهند دستهایش را طوری نگه دارد که قابل دیدن باشد طبق اظهارات شاهدان، در این لحظه مک‌کوی که تازه از خواب بیدار می‌شود دستش را به سمت اسلحه می‌برد و ماموران پلیس شروع به شلیک می‌کنند. «مک‌کوی در صحنه حادثه کشته شد.»
ایندیپندنت در ادامه می‌افزاید: «این حادثه تنها یکی از حدود هزار مورد تیراندازی مرگبار پلیس آمریکا بود که هر سال در این کشور رخ می‌دهد. این آمار و ارقام طی سال‌های اخیر تغییری نداشته‌اند. طبق این آمار در سال ۲۰۱۸ تعداد کشته شدگان ۹۹۸ نفر، سال ۲۰۱۷، ۹۸۷ نفر و در سال ۲۰۱۶ نیز ۹۹۵ نفر بوده است.
در تحقیقی دیگر نیز آمار مشابهی به‌دست آمده است. سایت اینترنتی رصد خشونت پلیس که تیراندازی‌های پلیس را از نقطه ‌نظر فعالان سیاه‌پوست نشان می‌دهد، تعداد کشته‌شدگان به دست پلیس در سال ۲۰۱۸ را ۱۱۶۶ نفر عنوان می‌کند. پلیس آمریکا سالانه در حدود ۵۰ میلیون بار در فضای عمومی دچار درگیری می‌شود که گاهی منجر به تیراندازی‌های مرگبار می‌شود.»
«جفری آلپرت» جرم‌شناس آمریکایی در این مورد می‌گوید: «ما این آمار را از طرق مختلفی بررسی کردیم، نظیر این‌که آیا نژاد، موقعیت جغرافیایی، جرایم خشونت‌بار، مالکیت اسلحه یا تمرینات پلیس می‌تواند آن را توضیح دهد، اما هیچ کدام از این عوامل به‌تنهایی نمی‌تواند توضیح دهد چگونه این ارقام همیشه ثابت هستند.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


پیام مهم آیت‌الله عیسی قاسم و
شیخ علی سلمان در هشتمین سالگرد انقلاب بحرین 
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۶

Image result for ‫پیام مهم آیت‌الله عیسی قاسم و شیخ علی سلمان در هشتمین سالگرد انقلاب بحرین‬‎
همزمان با هشت سالگی انقلاب بحرین، دو تن از چهره‌های برجسته انقلابی این کشور بیانیه‌های مهمی را منتشر کردند، «شیخ علی سلمان» از زندان و «آیت‌الله عیسی قاسم» از ایران!
آیت‌الله «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین در بیانیه‌ای بر ضرورت تغییر موضع دولت در قبال ملت و تعامل با آن تأکید کرده و گفته مشکلات بزرگ بحرین تنها با برقراری رابطه‌ای جدید بین ملت و دولت و به رسمیت شناختن جایگاه ملت و جایگاه مرجعیت پایان می‌یابد. ایشان که هم اکنون در ایران حضور دارد در ادامه بیانیه خود آورده: «مشکل اصلی کشور فقدان عدالت در تعامل سیاسی، حقوقی، قضایی، اقتصادی و اجتماعی و نیز اعمال محدودیت دینی و علمی علیه مردم است.
ظلم آشکاری است که دولت از استفاده ملت از ثمره تلاش خود ممانعت می‌کند و اموال مردم را برای ساختن زندان‌ها، واردات سلاح‌های کشنده، مزدوران وحشی و عاملان شکنجه استفاده می‌کند.» وی نهایتا نهایتا تصریح کرده که «ملت بزرگ بحرین راه عزت، مجد و بزرگی، پیشرفت و دستیابی به اهداف عالی و پیروزی در همه عرصه‌ها را طی می‌کند و تا زمانیکه در راه خدا تلاش می‌کند، عزت و پیروزی از آن او خواهد بود.»
«شیخ علی سلمان»، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین هم با ارسال پیامی از زندان، ضمن ابلاغ سلام و درود به انقلابیون، از مقاومت ملت بحرین قدردانی و بر مخالفت شدید با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد. وی خواستار آزادی همه بازداشت‌شدگان و بازگشت افرادی که در غربت به سر می‌برند، شد و ابراز امیدواری کرد بحرین از امنیت و ثبات برخوردار باشد. سلمان در این پیام از رژیم آل خلیفه هم خواست به خواسته‌های بر حق، قانونی و بدیهی ملت بحرین عمل کند، زیرا «این تنها راه درست به منظور برقراری ثبات در کشور و شکوفایی آن است.»
مردم بحرین هشت سالی می‌شود که با سرکوب شدید نظام پادشاهی آل خلیفه که به شدت از سوی آمریکا و چند کشور اروپایی و این روزها رژیم صهیونیستی حمایت می‌شود روبه‌رو هستند.
تصویب طرح جنجالی
تغییر قانون اساسی مصر به نفع ژنرال السیسی

Image result for ‫تغییر قانون اساسی مصر به نفع ژنرال السیسی‬‎
کلیت طرح جنجالی تغییر قانون اساسی مصر که در نهایت به مادام‌العمری ریاست جمهوری ژنرال السیسی می‌انجامد در پارلمان این کشور تصویب شد.
  اخیرا خبری منتشر شد مبنی بر اینکه پارلمان مصر سعی دارد «برخی از بندهای قانون اساسی را تغییر دهد.» یکی از  جنجالی‌ترین تغییرات آن نیز افزایش مدت دوره ریاست‌جمهوری السیسی بود، مسئله‌ای که عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور کنونی را می‌توانست حداقل تا سال 2034 در قدرت نگه دارد. نکته جالب نیز مخالفت ظاهری السیسی با این تغییرات بود! البته بسیاری از کارشناسان از همان ابتدا این مخالفت را تصنعی می‌دانستند. اکنون خبر رسیده پارلمان مصر این تغییرات را تصویب کرده است.
فارس در این‌باره نوشته، پارلمان مصر پنجشنبه گذشته با ایجاد تغییراتی در قانون اساسی این کشور موافقت کرد. روزنامه «الیوم السابع» مصر هم به نقل از «علی عبدالعال»، رئیس ‌پارلمان این کشور گزارش داده که نمایندگان پارلمان مصر با اکثریت قریب به اتفاق آراء با اعمال تغییرات در قانون اساسی این کشور موافق کردند. رئیس ‌پارلمان مصر گفته که ۴۸۵ نفر از نمایندگان با گزارش کمیته عمومی مجلس درخصوص اصل تغییر برخی از بندهای قانون اساسی موافقت کرده‌اند. پارلمان مصر ۵۹۶ عضو دارد.
 «ترزا می» باز هم شکست خورد «نه»
پارلمان انگلیس به طرح تازه خانم نخست‌وزیر

Image result for ‫«ترزا می» باز هم شکست خورد «نه» پارلمان انگلیس به طرح تازه خانم نخست‌وزیر‬‎
همزمان با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، «ترزا می» یک‌بار دیگر شانس خود را امتحان کرد و با ارائه راهکاری تازه برای اجرای «برگزیت» قدم به پارلمان گذاشت اما بار دیگر با «نه» بزرگی مواجه شد تا این طرح همچنان در بلاتکلیفی بماند.
قانون‌گذاران انگلیسی روز پنجشنبه یک بار دیگر به طرح «ترزا می»، نخست‌وزیر انگلیس برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا «نه» گفتند تا ناتوانی وی برای پیشنهاد یک راهکار مناسب بار دیگر ثابت شود.
در آخرین تحولات مربوط به مذاکرات دو ساله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، اکنون اختلافات عمیقی در پارلمان انگلیس در مورد چگونگی یا حتی اجرای «برگزیت» وجود دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397


چین با لغو مذاکرات تجاری پاسخ تهدید نظامی انگلیس را داد
     ۱۳۹۷/۱۱/۲۶

Image result for ‫چین  انگلیس را داد‬‎
چین با لغو مذاکرات تجاری با انگلیس به تهدید وزیر دفاع این کشور مبنی بر استقرار یک کشتی جنگی در اقیانوس آرام پاسخ داد.
  بر پایه گزارش‌ها، پس از آن‌که «گوین ویلیامسون» وزیر دفاع انگلیس تهدید کرد که یک کشتی جنگی در اقیانوس آرام مستقر می‌کند، «هو چانهوا» معاون نخست‌وزیر چین، مذاکرات تجاری خود را با «فیلیپ هموند» وزیر اقتصاد این کشور لغو کرد.
به نوشته روزنامه «سان»، «چانهوا» قرار بود، مذاکراتی را با «هموند» برگزار کند، اما در اعتراض به سخنان روز دوشنبه ویلیامسون، آن را لغو کرد. منبعی آگاه به این روزنامه گفته: «خشم عظیمی کابینه را فراگرفته است. چیزی نمانده بود گوین جنگی را به راه بیندازد.»مرگ ۴۴ سرباز هندی در حمله تروریستی کشمیر سفیر پاکستان احضار شد

Image result for ‫مرگ ۴۴ سرباز هندی در حمله تروریستی کشمیر سفیر پاکستان احضار شد‬‎
در پی حمله انتحاری با خودروی بمب‌گذاری شده به کاروان نیروهای ارتش هند در منطقه «کشمیر»، که مرگ 44 نظامی هندی را به دنبال داشت، دهلی نو پاکستان را به دست داشتن در این ماجرا متهم کرد و سفیر این کشور را برای ارائه توضیحات، فراخواند.
روز پنجشنبه یک تروریست انتحاری، که گفته می‌شود عضو گروه وهابی «جیش محمد» فعال در پاکستان بوده، در منطقه کشمیر، خودروی مملو از مواد منفجره را به اتوبوس حامل نظامیان هندی کوبید. این انفجار مهیب، اتوبوس مذکور را کاملاً منهدم کرد و به پنج خودروی دیگر آسیب رساند. منابع هندی شمار نظامیان کشته شده این کشور در انفجار فوق را 44 نفر اعلام کرده‌اند.
در پی این حادثه، «نارندا مودی» نخست‌وزیر هند، اسلام آباد را به دست داشتن در این ماجرا، متهم و تهدید کرد که «حق هند برای گرفتن انتقام، محفوظ است.»
مودی گفت: اجازه نمی‌هیم همسایگان ما، هند را بی‌ثبات کنند. هند گروه تروریستی «جیش محمد» را مسئول این حمله می‌داند و معتقد است، پاکستان فضای امنی را برای فعالیت مخرب این گروه فراهم آورده است.
گفتنی است منطقه هیمالیایی کشمیر از زمان جدایی هند و پاکستان، مورد مناقشه دو کشور است و هند هزاران سرباز را برای کنترل اوضاع امنیتی، به این منطقه گسیل کرده است.
دولت هندهمچنین سفیر پاکستان را فراخواند و از وی درباره این حمله و حمایت از جیش محمد، توضیح خواست.
«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه کشورمان، هم این حادثه تروریستی را محکوم کرد و این اتفاق را به دولت و ملت هند تسلیت گفت.حضور مخفیانه نیروهای آمریکایی در مرز ونزوئلا احتمال وقوع جنگ قوت گرفت

Image result for ‫حضور مخفیانه نیروهای آمریکایی در مرز ونزوئلا احتمال وقوع جنگ قوت گرفت‬‎
کوبا می‌گوید آمریکایی‌ها به‌صورت مخفیانه نیروهای ویژه‌ای را به مرزهای ونزوئلا نزدیک‌ کرده‌اند تا به بهانه بحران انسانی، نقشه خود را برای دخالت در این کشور آمریکای جنوبی عملی کند. ونزوئلا هم اعلام کرده آماده نبرد با آمریکاست.
آمریکا بارها اعلام کرده همه گزینه‌ها در مورد ونزوئلا روی میز است و اگر دولت مادورو مسالمت‌آمیز کنار نرود امکان دارد نیروهای آمریکایی در حمایت از گوایدو وارد این کشور شوند. «گوایدو» رهبر کودتاچیان نیز از مداخله آمریکا حمایت کرده است.
چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه بخشی از نیروی دریایی آمریکا در کلمبیا مستقر شده است.
 سفیر ونزوئلا نیز در گفت‌و‌گوی هفته گذشته خود با کیهان فاش کرد آمریکا به نیروهای مخالف دولت مادورو در کلمبیا آموزش می‌دهد. روز پنج شنبه نیز در راستای همین اخبار و گزارش‌ها دولت کوبا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «بین ۶ تا ۱۰ فوریه(17 تا 21 بهمن) هواپیمای باربری ارتش آمریکا به فرودگاه «رافائل میراندای» پورتوریکو، پایگاه هوایی «سن ایسیدرو» در جمهوری دومینیکن و سایر جزایر استراتژیک دریای کارائیب پرواز کرده است که احتمالا بدون آگاهی دولت‌های این کشورها انجام شده است». همچنین این بیانیه می‌گوید این پروازها از تاسیسات نظامی آمریکا صورت گرفته که نیروهای ویژه و سربازان ویژه نیروی دریایی در آنها فعالیت می‌کنند و برای فعالیت‌های مخفیانه استفاده می‌شود. حالا کوبا اعلام کرده آمریکا قصد دارد «با اهرم زور، یک گذرگاه بشردوستانه تحت حفاظت بین‌المللی بسازد و با ادعای داشتن وظیفه نسبت به محافظت از غیرنظامیان، تمام اقدامات لازم را به‌کار بگیرد.» رئیس‎جمهور ونزوئلا هم هشدار داده چنانچه آمریکا قصد حمله به این کشور را داشته باشد با ویتنامی جدید روبرو خواهد شد.
100 میلیون دلار کمک!!
خبرگزاری فرانسه اما نوشته «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی آمریکا در پی کنفرانس سازمان کشورهای آمریکایی برای کمک به ونزوئلا اعلام کرد که «۲۵ کشور وعده کمک ۱۰۰ میلیون دلاری را داده‌اند.» بولتون در توئیتی نوشته: «امروز ۲۵ کشور در کنفرانس سازمان کشورهای آمریکایی متعهد شدند تا به ونزوئلا کمک ۱۰۰ میلیون دلاری برسانند.» به گفته «دیوید اسمولانسکی»، هماهنگ‌کننده کارگروه سازمان کشورهای آمریکایی در امور مهاجرت و آوارگان از ونزوئلا این پول به صورت مستقیم برای مراکزی که در مرزهای کلمبیا و برزیل و کورازائو، جزیره‌ای در کارائیب برای آوارگان ونزوئلایی در نظر گرفته شده، ارسال می‌شود! این درحالی است که نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا کمک مالی یاد شده را بخشی از یک راهبرد مشخص جهت انجام کودتایی بر ضد کشورش به آمریکا توصیف کرده است.
«ماریا زاخارووا» سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه هم هشدار داده که اقدامات تحریک‌آمیزی ممکن است در ونزوئلا، در پوشش اعزام کاروان کمک‌های انسان دوستانه به این کشور انجام شود که نتیجه آن حتی می‌تواند به قربانی شدن غیرنظامیان ونزوئلا بینجامد.
 پیش از این، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در جریان مذاکرات تلفنی با «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود، درباره قصد آمریکا برای تحقق یک سناریوی نظامی و دخالت در اوضاع داخلی ونزوئلا هشدار داده بود.
 علاوه‌بر این، روز پنج شنبه برخی کشورهای عضو سازمان ملل، از جمله روسیه، گروه ویژه‌ای را  برای مقابله با دخالت نظامی در امور داخلی ونزوئلا تشکیل دادند.
 هدف این گروه دفاع از منافع حقوق بین‌الملل در رابطه با ونزوئلا و کمک به حل و فصل بحران به وجود آمده در این کشور عنوان شده است. 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 بهمن 1397

عادل عبدالمهدی خطاب به آمریکا:
پایگاه نظامی بیگانگان را در خاک عراق نمی‌پذیریم 
  ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
نخست‌وزیر عراق در دیدار با سرپرست وزارت دفاع آمریکا خاطر نشان کردکه عراق با استقرار پایگاه نظامی بیگانگان مخالف است و زیر بار نفوذ و دیکته خارجی نمی‌رود.
«عادل عبدالمهدی» فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست‌وزیر عراق در دیدار با «پاتریک شاناهان» در بغداد با تاکید بر اینکه روابط نظامی عراق و آمریکا باید در چارچوب توافقنامه دو کشور باشد افزود: بر اساس توافقنامه امنیتی سال 2008 ماموریت نیروهای آمریکایی منحصر به مبارزه با تروریسم و آموزش نیروهای عراقی است و هیچ مورد دیگری در آن وجود ندارد. وی افزود، عراق به صورت مستقل تصمیم می‌گیرد و تحت تاثیر نفوذ قرار نمی‌گیرد.
شاناهان نیز با اشاره به تمایل واشنگتن برای تقویت روابط با بغداد خاطرنشان کرد که سربازان آمریکایی مسئولیت مبارزه با داعش و آموزش نیروهای عراقی را بر عهده دارند.
سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه در سفری غیرمنتظره وارد بغداد شد. وی به هنگام ورود به بغداد بر حاکمیت و تمامیت ارضی عراق تأکید کرد و به موضوع آینده حضور نیروهای آمریکایی در این کشور نیز پرداخت.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، شاناهان به خبرنگاران همراه خود گفت: ما به دعوت دولت عراق به این کشور آمده‌ایم و منافع ما در جهت تقویت ظرفیت‌های امنیتی در عراق است. پاتریک شاناهان در پاسخ به این پرسش که آیا نیروهای آمریکایی مستقر در سوریه ممکن است به عراق منتقل شوند، گفت که در این سفر در باره این مسئله به بحث و تبادل نظر خواهد پرداخت.
سرپرست وزارت دفاع آمریکا از توضیح در مورد جدول زمانی «شکست داعش» در سوریه خودداری کرد. اما بر ادامه تمامی تلاش‌ها برای ریشه‌کن کردن کامل داعش تأکید کرد. «جوزف ووتل»، فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا و شمال آفریقا روز دوشنبه گفت که به باور او واشنگتن قرار نیست تعداد نیروهای خود در عراق را افزایش دهد. هم‌اینک در حدود ۵۲۰۰ نظامی آمریکایی در عراق حضور دارند.
ناکام گذاشتن اقدامات داعش
نخست‌وزیر عراق در جریان کنفرانس هفتگی خود با خبرنگاران تاکید کرد: ما هیچ فرصتی را به تروریست‌ها برای استقرار مجدد در میان استان‌های کرکوک و صلاح‌الدین نمی‌دهیم.
وی افزود: نیروهای عراقی عملیات پیش‌دستانه برای ناکام گذاشتن اقدامات عناصر داعش علیه عراق و پیشروی در این کشور انجام می‌دهند. نیروهای عراقی با وجود شکست داعش در این کشور به عملیات امنیتی خود علیه عناصر باقی مانده از این تشکیلات تروریستی ادامه می‌دهند. عبدالمهدی در خصوص اوضاع داخلی عراق نیز گفت: دولت کنونی برای مهیا کردن زمینه سرمایه‌گذاری در عراق و مبارزه با فساد تلاش می‌کند. این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای «حشد الشعبی» نیز تلاش تروریست‌های تکفیری داعش برای نفوذ به غرب کرکوک را ناکام گذاشتند. در این عملیات شماری از تکفیری‌ها زخمی و شماری دیگر بازداشت شدند و تعداد زیادی هم به صورت دسته‌جمعی پا به فرار گذاشتند.
مخالفت حکیم با حضور آمریکا
به گزارش فارس، «سیدعمار حکیم»، رئیس ائتلاف اصلاح و سازندگی و رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق تازه‌ترین تحولات سیاسی کشور و پرونده تکمیل کابینه را بررسی کرد.
در این دیدار که روز سه‌شنبه در بغداد انجام شد، رهبر جریان حکمت ملی عراق ضمن مخالفت با حضور نیروهای پیاده نظام و پایگاه‌های نظامی خارجی در خاک عراق بر ضرورت حمایت از مواضع و رویکرد دولت درباره این نیروها تأکید کرد. وی همچنین خواستار برگزاری نشست مشترک تشکل‌های سیاسی برای پایان دادن به بن‌بست سیاسی در برخی بخش‌ها شد و تأکید کرد که لازمه توجه به اولویت‌ها آرامش و ثبات سیاسی است. نماینده ائتلاف «الاصلاح» در پارلمان عراق نیز اعلام کرد که طرف آمریکایی هیچ معاهده‌ای با دولت عراق برای حضور نظامی به منظور جنگ در این کشور ندارد. مخالفت مقامات و جریان‌های سیاسی عراق با حضور نظامی آمریکا واکنشی به سخنان اخیر دونالد ترامپ است؛ ترامپ اخیرا گفته بود پایگاه نظامی خوبی در عراق داریم می‌خواهیم از نیروهایمان برای زیرنظر داشتن ایران و منطقه استفاده کنیم. «مضر خزعل» نماینده ائتلاف «الاصلاح» در پارلمان عراق تاکید کرد که  توافقنامه امنیتی که سال 2008 بین بغداد و واشنگتن منعقد شد، مستلزم خروج نیروهای آمریکایی از این کشور و حمایت لجستیک از نیروهای امنیتی عراق مانند تجهیز تسلیحاتی و آموزش بود. وی با بیان اینکه بندهای این معاهده، متضمن حضور جنگی آمریکا در عراق نیست، تصریح کرد که بر اساس این معاهده، اگر امنیت عراق در معرض خطر قرار گیرد، نیروهای آمریکایی باید از آن دفاع کنند.
اخیرا ‌آیت‌الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق نیز در دیدار نماینده سازمان ملل، بیاناتی را در خصوص مخالفت عراق با حضور آمریکا در این کشور، مبارزه با فساد و موفقیت دولت بیان کرد.
از دیگر اخبار عراق اینکه  نخست‌وزیر عراق در جلسه عصر روز سه‌شنبه با اصلاح قانون توقیف و بازداشت اموال منقول و غیر منقول سران رژیم دیکتاتور سابق این کشور موافقت کرد.
به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، در بیانیه دفتر «عادل عبدالمهدی» آمده است که شورای وزیران عراق در جلسه خود در روز سه‌شنبه با اصلاح قانون توقیف و مصادره اموال منقول و غیر منقول متعلق به سران رژیم صدام، دیکتاتور پیشین این کشور موافقت کرد. به دنبال این موافقت،‌ متن اصلاحیه برای تصویب و تبدیل شدن به قانون به پارلمان فرستاده خواهد شد. این بیانیه جزئیات بیشتری از اصلاحات اعمال ‌شده در این قانون به ویژه قانون فعلی که اجازه مصادره اموال را می‌دهد، ارائه نداده است.واکنش کاراکاس به تهدیدات آمریکا
نیکلاس مادورو:
ونزوئلا در مقابل هر حمله‌ای با تمام قوا از خود دفاع خواهد کرد

Image result for ‫نیکلاس مادورو: ونزوئلا در مقابل هر حمله‌ای با تمام قوا از خود دفاع خواهد کرد‬‎
نیکولاس مادورو در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی «المیادین» تاکید کرد ونزوئلا در مقابل هر حمله‌ای با تمام توان از خود دفاع خواهد کرد.
بحران ونزوئلا در حالی ادامه دارد که تا کنون گوایدو عامل اطلاعاتی آمریکا در داخل هیچ کاری از پیش نبرده است و مردم و ارتش ونزوئلا همچنان در کنار دولت مادورو قرار دارند طی دو روز گذشته مردم این کشور نیز با برگزاری تظاهرات در نقاط مختلف این کشور حمایت خود را از دولت قانونی این کشور و مخالفت با مداخلات آمریکا در امور داخلی ونزوئلا اعلام کردند.
نیکولاس مادورو رئیس‌جمهور این کشور نیز دیروز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد، واشنگتن قصد دارد به ثروت‌های ونزوئلا دست‌اندازی کند و معارضان در این کشور، مزدوران و آلت دست واشنگتن هستند.وی افزود: من رئیس‌جمهور قانونی ونزوئلا هستم و تمام وظایف داخلی و خارجی (رئیس‌جمهور) بر اساس قانون اساسی را خودم انجام می‌دهم؛ قدرت «خوان گوایدو» خیالی است و  ونزوئلا با تمام توان از خود دفاع خواهد کرد. مادورو تأکید کرد، به وحدت و یکپارچگی ارتش ونزوئلا اطمینان دارد و هر حمله‌ای به این کشور بدون پاسخ در جهان اسلام و عرب نمی‌ماند. وی در ادامه کشورهای عربی و اسلامی را به همبستگی با کشورش فراخواند.
نیکولاس مادورو، در مصاحبه‌ با شبکه خبری بی‌بی‌سی انگلیس نیز گفت‌: دولت آمریکا یک جنگجوست که به دنبال تسلط و به دست آوردن کنترل ونزوئلا است. رئیس‌جمهور ونزوئلا که از صدور مجوز برای ورود کمک‌های بشردوستانه خارجی به کشورش امتناع کرده است، یادآور شد: ونزوئلا ظرفیت ایجاد رضایت مردمی در تأمین تمامی موارد ضروری را دارد و به کسی التماس نمی‌کند. آمریکا تمایل دارد تا بحران بشری را با هدف توجیه یک مداخله نظامی به وجود آورد. این بخشی از سیاست‌ها است. به همین دلیل است که ما نمی‌خواهیم مواد غذایی مسموم آنها وارد کشور شود.
وزیر خارجه روسیه نیز در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود نسبت به مداخله در امور داخلی ونزوئلا هشدار داد. به گزارش ایسنا، در بیانیه وزارت خارجه روسیه در پی این تماس تلفنی آمده است، در تماس تلفنی بین مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه مسائل مهم در سیاست خارجی دو کشور بررسی شد. لاوروف نسبت به پیامدهای هرگونه مداخله در امور داخلی ونزوئلا از جمله استفاده از زور و قدرت نظامی هشدار داد؛ موضوعی که واشنگتن برخلاف قانون بین‌الملل به آن تهدید کرده است.به موجب گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، لاوروف همچنین بر آمادگی روسیه برای انجام مذاکرات درباره ونزوئلا در چارچوب اصول مطرح شده در منشور سازمان ملل تاکید کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 25 بهمن 1397


اخبار ویژه روزنامه ها  
 ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎


جنایت در جاده خاش – زاهدان اعتراف به نابودی دسیسه یک ساله آمریکا
 جنایت تروریستی دیروز در جاده خاش- زاهدان، اعلام شکست یک سال برنامه‌ریزی فشرده دولت آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی و انتقامی منفعلانه در مقابل سیلی سخت ملت ایران است.
گروهگ تروریستی- تکفیری جیش‌العدل (جیش الظلم) که پس از انهدام گروهک ریگی (جند‌الشیطان) راه‌اندازی شد، دیشب در اقدامی تروریستی در جاده خاش ـ زاهدان محدوده چانعلی، موجب شهادت حدود بیست نفر شدند. اتوبوس حامل شماری از پرسنل سپاه در این اقدام تروریستی مورد حمله قرار گرفت.
این اقدام تروریستی کور، همزمان با یاوه‌گویی آمریکا و برخی دولت‌های ایران مبنی بر حمایت ایران از تروریسم انجام می‌شود. عبدالمالک ریگی سرکرده‌اشرار جند‌الشیطان، اسفند 88 هنگام عزیمت هوایی به پایگاه نظامی آمریکا در ماناس قزاقستان برای دیدار با ریچارد هالبروک نماینده ویژه اوباما در امور افغانستان و پاکستان، در آسمان ایران به دام افتاد. از این جهت، گروهک‌های تروریستی فعال در سیستان و بلوچستان، اصالتا شناسنامه آمریکایی- سعودی دارند.
جنایت دیشب در حالی رخ داد که آمریکایی‌ها یک سال تدارک و برنامه‌ریزی و صحنه سازی برای القای انقلاب مخملی را به اعتبار حضور به هنگام ملت بزرگ ایران در راهپیمایی 22 بهمن و جشن چهل سالگی انقلاب را نابود شده می‌دیدند. و این در حالی بود که آنها ادعا کرده بودند تابستان امسال با خیزش مردم ایران، سال پایان انقلاب خواهد بود. اما حضور کم سابقه ملت بصیر ایران در راهپیمایی 22 بهمن، به منزله لگد مال کردن همه بافته‌های پمپئو و بولتون و آرزوهای موهوم ترامپ بود.
با این وصف، پنبه نقشه ریاکارانه‌ای که بنا داشت ملت ایران را در مقابل انقلاب نشان دهد، توسط خود ملت ایران پنبه شد و آمریکا را مجبور به اقدام رسوا‌کننده‌ای در حد ترور و جنایت کور کرد.

فارین پالیسی: آمریکا خروج از برجام را ابزار امتیازگیری دوباره قرار دهد
یک نشریه آمریکایی تصریح کرد رئیس‌جمهور بعدی آمریکا باید برای بازگشت به برجام، از ایران امتیاز مجدد بگیرد و از اهرم فشاری که ترامپ با خروج از برجام فراهم کرده استفاده کند!
فارین پالیسی در مقاله‌ای به قلم «ایلان گلدنبرگ» (از مقامات وزارت خارجه در دولت اوباما) و «اریک بروئر» عضو شورای روابط خارجی آمریکا نوشت: دولت ایران برخلاف انتظار بسیاری از تحلیلگران به برجام پایبند مانده و حامیان این توافق در تهران امید اینکه در انتخابات سال 2020 آمریکا کسی جز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری این کشور شده و واشنگتن را به این توافق بازگرداند، توانسته‌اند باقی ماندن در توافق هسته‌ای را توجیه کنند.(!)
حامیان برجام در تهران در این باره به اختلاف‌نظر میان آمریکا و متحدان اروپایی آن و همچنین اجتناب از بازگشت تحریم‌های وسیع‌تر اروپا و سازمان ملل در صورت خروج ایران از توافق هسته‌ای استدلال کرده‌اند.
رئیس‌جمهوری که بعد از ترامپ در سال 2020 در آمریکا به قدرت می‌رسد باید به برجام بازگردد چرا که این توافق قوی‌ترین و مفصل‌ترین توافق هسته‌ای موجود است و از دستیابی ایران به بمب هسته‌ای جلوگیری می‌کند.
اما رئیس جمهوری بعدی آمریکا نباید به سادگی به برجام بازگردد، بلکه باید از اهرم فشاری که خروج ترامپ از این توافق در اختیار واشنگتن قرار داده در اختلافات در روابط دو طرف و آینده برنامه هسته‌ای ایران استفاده کند.
پیام واشنگتن به ایران باید اینگونه باشد: ما قطعاً به برجام باز می‌گردیم، اما اول باید مذاکره کنیم. بازگشت واشنگتن به این توافق و رفع تحریم‌ها امتیازی یکسویه برای تهران است.(!)
آمریکا باید چیزی در ازای بازگشت به برجام بخواهد اما این خواسته باید واقع‌بینانه باشد.
آمریکا باید از طریق دیپلماسی خاموش، تعهد تهران برای برنامه مذاکرات جدیدی را به دست آورد و اکتبر 2023 را به عنوان تاریخ تبدیل این برنامه پیش‌شرط به یک توافق جدید که «مکمل برجام» است تعیین کند.
این تاریخ در برجام با عنوان «روز انتقال» پیش‌بینی شده که طی آن ایران «پروتکل الحاقی» را تصویب می‌کند و در ازای آن آمریکا بخش بزرگی از تحریم‌ها از جمله تحریم‌های کنگره را لغو (و نه تعلیق) می‌کند. تحریم‌های موشکی سازمان ملل نیز طبق برجام قرار است در این تاریخ رفع شود. اما کنگره آمریکا بعید است بدون پیشرفت در موضوعات دیگر راضی به رفع تحریم‌ها شود و این موضوع خود می‌تواند این تاریخ را به ضرب‌الاجلی مناسب برای پیشرفت دیپلماتیک عظیم تبدیل کند.
برنامه مذاکرات جدید چند رکن باید داشته باشد: اول، باید پیش از پایان یافتن محدودیت‌های توافق هسته‌ای ایران، امکان بحث درباره آینده برنامه هسته‌ای‌اش را داشته باشد.
دوم، آمریکا باید صریحا اعلام کند که پیش از بازگشت به برجام ایران باید همه نگرانی‌ها درباره پایبندی خود به برجام را رفع کند.
سوم، آمریکا باید توافقی برای مذاکره موشکی با ایران را قطعی کند. اما موضوع موشکی خط قرمز تهران است و رهبر عالی و مقام‌های ایرانی گفته‌اند مسائل موشکی قابل مذاکره نیست.
از همین رو،  نقطه شروع ایالات متحده در این موضوع باید مبهم و گسترده باشد.
مثلا نقطه شروع احتمالی می‌تواند چگونگی تدوین محدودیت 2 هزار کیلومتری برای موشک‌های ایرانی باشد که تهران به صورت داوطلبانه اعمال کرده است.
هدف در این مرحله نباید حل مسئله موشکی پیش از بازگشت به برجام باشد، بلکه باید وارد کردن موضوع موشکی به برنامه مذاکرات باشد.
چهارم و در نهایت، آمریکا و ایران باید برای مذاکرات درباره مسائل منطقه از جمله سوریه و یمن به توافق برسند.

«رد خون» به منافقین رسید معاون وزیر چرا عصبانی شد؟!
چگونه می‌توان موضع معاون وزیر ارتباطات به عنوان یکی از مسئولان ارشد دولت را در پوشش مواضع دو پهلو توجیه کرد؟
سایت جهان نیوزضمن طرح این پرسش نوشت:
مهرماه سال جاری بود که آذری جهرمی، با بازنشستگی رسول سراییان به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشستگان، طی حکمی ناظمی‌اشنی را به عنوان معاون وزیر و رئیس‌سازمان فناوری اطلاعات منصوب کرد. سازمان مهمی که در دولت یازدهم سکان آن به دست نصرالله جهانگرد، از مسئولان حاشیه‌دار اصلاح‌طلب و از شخصیت‌های مورد علاقه خاتمی بود.
با اینکه مدت اندکی از انتصاب ناظمی در راس این سازمان، گذشته و در چندماه گذشته هم خبر خاصی از حوزه تحت نظر او مخابره نشده اما ظاهرا وی عمدا یا سهوا در حال ایجاد جنجال است. وی به بهانه اختتامیه جشنواره فیلم فجر و حضور فیلم ارزشمند «رد خون» در بین گزینه‌های دریافت جوایز برخی کارشناسان در حق این فیلم جفا هم شد، توئیت عجیبی را منتشر کرد. ناظمی نوشت: «این رد خون تا به کی ما را تکه‌تکه خواهد کرد؟ این چهل تکه‌ها چگونه سیمرغ خواهد شد؟ تنها اگر بخواهیم دوباره ما شویم»
با توجه به محتوای فیلم رد خون که تلاشی در راه افشای جنایت گروهک منافقین در حق ملت ایران است، چگونه می‌توان پیشنهاد آقای معاون وزیر به عنوان یکی از مسئولان ارشد دولت را در پوشش مواضع دو پهلو توجیه کرد؟
ناظمی که با انتقاد کاربران توئیتر مواجه شد، به قول خودش برای شفاف شدن چند توئیت دیگر منتشر کرد که شاید کار را خراب‌تر کرد و گویی ملت ایران متهم هستند که به دفاع از خود در برابر جنایات منافقین قیام کردند. او در یکی از توئیت‌ها نوشته است: «ما به عنوان جامعه ایران باید برای آینده یاد بگیریم که درگیری مسلحانه به هیچ کجا نمی‌رسد. تیر 60 منافقین اسلحه گشودند و بسیاری بر اساس این اسلحه به کام مرگ رفتند. الان 40 ساله ایم و میراث ما یک درد عمیق از تکه تکه شدن است و شاید یک درس بزرگ»

هاآرتص: آقای ترامپ آرزوهایت درباره ایران را به تعویق بیانداز
یک روزنامه صهیونیستی نوشت مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا باید آرزوی براندازی حکومت اسلامی در ایران را به تعویق بیاندازد.
روزنامه هاآرتص در تحلیلی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نوشت: ایران تولد چهل‌سالگی انقلاب اسلامی به رهبری آیت‌الله خمینی را جشن می‌گیرد به رغم مشکلات سیاسی و اقتصادی که این کشور با آن روبه‌رو است، نظام بی‌همتای این کشور هیچ نشانی از نابودی در خود ندارد.
جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در یک کنفرانس با حضور اعضای سازمان منافقین اعلام کرد که نتیجه سیاست رئیس‌جمهوری آمریکا باید این باشد که انقلاب 1979 آیت‌الله خمینی تا تولد چهل سالگیش بیشتر دوام نیاورد. به همین خاطر پیش از سال 2019 ما در تهران جشن خواهیم گرفت.
سازمان مجاهدین خلق (منافقین) و سلطنت‌طلبان همچنان آرزوی  براندازی دارند اما در زمان کنونی، بولتون و آنهایی که به دنبال این رویا هستند باید آن را به تعویق اندازند.
این روزها ایران تولد چهل‌سالگی انقلاب اسلامی به رهبری آیت‌الله خمینی را جشن می‌گیرد. به رغم مشکلات سیاسی و اقتصادی که این کشور با آن روبه‌رو است، نظام بی‌همتای ایران هیچ نشانی از نابودی و محو شدن در خود ندارد. این نظام قادر به پاسخ به تغییرات اجتماعی و دیپلماتیک است.
انعطاف‌پذیری در این کشور که به نجات شاخه جدایی‌طلب شیعه از قرن 17 میلادی کمک کرده و رفتار سیاسی و دیپلماتیک ایران را نیز نشان می‌دهد.
انقلاب اسلامی گروه‌های متنوعی در خود جای داد.
سرنگونی شاه، مشکل اقتصادی برای اکثر مردم ایران و نفرت از دیکتاتوری در کشور بین تمام گروه‌‌ها مشترک بود.
دیکتاتوری در کشور مانع آزادی بیان، شکل‌گیری احزاب سیاسی و انتقاد به شخصیت‌ شاه و خانواده سلطنتی شده بود.

چشم بستن به خیانت‌های اروپا به خیال خام SPV
با وجود ادامه فعالیت‌‌های تروریستی و خرابکارانه گروهک الاحوازیه، دولت و وزارت امور خارجه تاکنون اقدام قاطعی جهت استرداد و محاکمه سران این گروهک که در برخی کشورهای اروپایی ساکن هستند انجام نداده‌اند.
به گزارش «وطن‌امروز»، بامداد شنبه هفته جاری افراد ناشناس در بندر امام‌خمینی شهرستان ماهشهر خودروی گشت کلانتری 13 را با اسلحه کلاشینکف به رگبار بستند. مامور وظیفه «محمدرضا رفیعی‌نسب» در همان محل به شهادت رسید و ستوان‌یکم‌ «الله‌نظر صفری» نیز پس از انتقال به بیمارستان به دلیل شدت جراحات وارده به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
2 روز پس از این حمله تروریستی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان اعلام کرد: گروه تروریستی و تجزیه‌طلب «حرکه ‌النضال العربی التحریر الاحواز» مسئولیت حمله مسلحانه به خودروی نیروی انتظامی در بندر امام خمینی را برعهده گرفته است.
به شهادت رساندن 2 مامور نیروی انتظامی البته نخستین عملیات گروهک آزادی‌بخش اهواز (الاحوازیه) نیست. این گروهک تجزیه‌طلب در سال‌‌های گذشته اقدامات خرابکارانه متعددی را در کارنامه خود داشته است با این حال بیشتر مردم ایران نام این گروهک تروریستی را 31 شهریور امسال و پس از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز شنیدند.
در جریان این حمله تروریستی 25 نفر که اغلب شهروندان عادی و غیرنظامی بودند، به شهادت رسیدند.
نکته قابل تامل درباره این گروهک و ادامه فعالیت‌‌های تروریستی آن، اقامت آشکار سران این گروهک تروریستی در کشورهای اروپایی و در عین حال عدم پیگیری این موضوع مهم از سوی وزارت امور خارجه کشورمان است. در سال‌‌های اخیر فرصت‌‌های متعددی جهت محکوم کردن کشورهایی چون هلند و دانمارک به‌خاطر پناه دادن به سران گروهک‌‌های تروریستی و مطالبه استرداد یا محاکمه این افراد وجود داشت که با انفعال مسئولان دستگاه دیپلماسی از دست رفت. به‌عنوان مثال زمانی که احمد مولا ابوناهض مشهور به «احمد نیسی» که از او به عنوان مؤسس الاحوازیه یاد می‌شود، آبان‌ماه 96 در لاهه هلند کشته و هویت او فاش شد، وزارت امور خارجه می‌توانست با ورود قاطع به این موضوع و اعتراض به دولت هلند، اخراج سایر تروریست‌‌های وابسته به این گروهک را از آن کشور مطالبه کند.
همین قضیه در ماجرای افشای هویت کلاهی، عامل انفجار 7 تیر سال 60 و به شهادت رسیدن ده‌ها تن از مسئولان ارشد جمهوری اسلامی نیز تکرار شد. 4 خردادماه امسال دادگاهی در هلند که برای رسیدگی به کشته شدن یک هلندی ایرانی‌تبار (علی معتمد) برگزار شده بود اعلام کرد «علی معتمد» یک هویت جعلی است و مقتول همان «محمدرضا صمدی‌کلاهی» تروریست معروف تحت تعقیب است.
اما وزارت خارجه ما در قبال این مسئله سکوت کرد.
به نظر می‌رسد علت عدم ورود جدی وزارت خارجه به موضوع حمایت کشورهای اروپایی از تروریست‌ها را باید در گره خوردن اولویت‌‌های وزارت امور خارجه با مذاکرات اروپایی جست. بعد از خروج آمریکا از برجام در اردیبهشت امسال و شروع مذاکرات ایران و اروپا، وزارت امور خارجه تمام مناسبات خود در قبال کشورهای اروپایی را تحت‌الشعاع این مذاکرات و نتیجه آن قرار داد تا جایی که حتی در قبال اقدامات خصمانه و متعدد برخی کشورهای اروپایی علیه ایران از جمله بازداشت اسدالله اسدی دیپلمات کشورمان نیز سکوت شد.
نکته جالب توجه درباره این رویکرد وزارت امور خارجه این است که گره زدن همه امور به مذاکرات اروپایی و سکوت در قبال اقدامات خصمانه اروپایی‌ها علیه کشورمان در این مدت نیز باعث نشد این اتحادیه به قول خود برای ارائه سازوکار ویژه مالی موسوم به SPV عمل کند. در شرایطی که علت اصلی شروع مذاکرات ایران و اروپا در اردیبهشت‌ماه امسال، کمک اروپا به ایران در مقابل تحریم‌‌های آمریکا و تضمین فروش نفت ایران بود، این اتحادیه تاکنون و به‌رغم اعلام 3 موعد تیرماه 97، 13 آبان و پیش از پایان سال میلادی گذشته، سازوکار ویژه مالی را ثبت و اجرایی نکرده و این روزها نیز از تقلیل کانال ویژه مالی به سامانه‌ای جهت ارائه کمک‌‌های بشردوستانه چون غذا و دارو(!) سخن می‌گوید.

تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد
استقبال رسمی ریاض از رئیس ‌موساد در سال 2014
تلویزیونی رژیم صهیونیستی با پخش گزارشی از سفر رئیس‌سابق سازمان جاسوسی این رژیم به ریاض در سال 2014 خبر داد.
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) ، کانال 13 تلویزیون عبری طی گزارشی، به ارتقای سطح روابط عربستان و رژیم اسرائیل، پس از امضای توافق هسته‌ای ایران ‌اشاره و روابط فی‌ما بین را منحصر به فرد ذکر کرد. این ‌شبکه عبری در سومین بخش از سلسله برنامه‌هایی که با عنوان «اسرار خلیج» پخش می‌شود، به سفر «تامیر باردو» رئیس‌اسبق موساد به ریاض در سال 2014‌اشاره کرده است. در این گزارش آمده است، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی پس از به قدرت رسیدن به تقویت روابط با اسرائیل به طور جدی پرداخت و هر نخست‌وزیری که پس از انتخابات پارلمانی اسرائیل انتخاب شود، محمد بن سلمان را به عنوان پادشاه عربستان در کاخ الیمامه تلقی می‌کند.
در ادامه این گزارش کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی اذعان کرد که پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی و همچنین مخالفت فلسطینی‌ها با معامله قرن، دو عاملی بود که ترمز تحرک بن سلمان به سوی عادی‌سازی روابط با اسرائیل را کشید.
در همین رابطه، «بارک رافید» تحلیلگر صهیونیست با ‌اشاره به اینکه سفر رئیس‌موساد به عربستان در جریان مذاکرات ایران و آمریکا در موضوع هسته‌ای رخ داد، گفت، به همین دلیل برای نخستین بار با استقبال از یک مقام ارشد اسرائیلی در ریاض موافقت کردند.
 در همین راستا بود که در آستانه امضای توافق هسته‌ای در اوایل سال 2014 یک هواپیمای ویژه در فرودگاه ریاض به زمین نشست و تامیر باردو رئیس ‌وقت موساد از آن پیاده شد تا با مقامات ارشد سعودی دیدار و گفت وگو کند.
به اعتقاد این تحلیلگر صهیونیست، با وجود اینکه انجام این سفر تاکنون محرمانه و سری باقی مانده بود، اما در آن زمان یک مسئله کاملا ممنوعه در سیاست خارجی عربستان را تغییر داد و آن استقبال رسمی از یک مقام اسرائیلی از سوی یک مقام ارشد سعودی یعنی بندر بن سلطان بود. شاهزاده بندر بن سلطان در آن زمان مشاور ویژه امنیت ملی پادشاه سعودی بوده و همه جزئیات این دیدار را به اطلاع پادشاه رسانده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 25 بهمن 1397


جنایات وحشتناک علیه مسلمانان
سازمان ملل: نظامیان میانمار کودکان مسلمان را درون آتش پرتاب می‌کنند
   ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
عضو هیئت حقیقت‌یاب سازمان ملل در میانمار از ارتکاب جنایات وحشتناک توسط ارتش میانمارعلیه روهینگیایی‌ها از جمله پرتاب کردن کودکان در آتش پرده برداشت.
«رادیکا کوماراسوامی»، عضو هیئت حقیقت‌یاب سازمان ملل به خبرگزاری آناتولی گفت: اول کشتار مردان جوان و دوم خشونت جنسی وحشتناک علیه زنان و دختران خصوصاً در خانه‌های بزرگ و مراکز بازداشت مواجه هستیم. همچنین شاهد ظلم به کودکان و جدا کردن آنها از والدینشان هستیم. گاهی آنها را به داخل آتش پرتاب می‌کنند.
این نماینده سازمان ملل افزود، ما 6 ژنرال را شناسایی کردیم که باید بابت قتل‌عام، جرایم علیه بشریت و جرایم جنگی هدف تحقیقات قرار بگیرند. آنچه اکنون در ایالت راخین رخ می‌دهد، به نظر می‌رسد یک کمپین نظامی جدید باشد و ما شدیداً نگران هستیم زیرا پس از گذشت یک سال تعداد مهاجران افزایش نشان می‌دهد.
به گزارش ایسنا، رادیکا کوماراسوامی همچنین نسبت به شرایط وخیم کمپ آوارگان و افراطی شدن آوارگان هشدار داد. او گفت: هیچ آموزشی در کار نیست. آنها هیچ کاری ندارند. آنها نمی‌توانند شغلی بیابند بنابراین آنها تمام روز یک جا می‌نشینند و در این وضعیت اسفبار کاری نمی‌کنند. این وضعیت قابل تحمل نیست. چه کسی می‌خواهد چنین آینده‌ای داشته باشد؟
وی همچنین گفت، باید میانمار را مجبور کنیم تا این افراد را پس بگیرد و شرایطی ایجاد کند که این مردمان شرایط با ثباتی داشته باشند. اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، بعد ما مجبور می‌شویم تا مسلمانان روهینگیا را به مکان‌های امن‌تر بفرستیم. در یک گزارش سازمان ملل که سپتامبر ۲۰۱۸ منتشر شد نیزخشونت‌های جدی علیه مسلمانان روهینگیا و همچنین سایر اقلیت‌ها شامل قتل‌عام، جرایم علیه بشریت و جرایم جنگی ثبت شده است.
 میخائیل گورباچف: سیاست‌های آمریکا جهان را به هرج و مرج می‌کشد

Image result for ‫میخائیل گورباچف: سیاست‌های آمریکا جهان را به هرج و مرج می‌کشد‬‎
آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوری با اشاره به خروج یک‌جانبه آمریکا از پیمان موشک‌های برد کوتاه و متوسط، اعلام کرد که سیاست‌های واشنگتن، جهان را به هرج و مرج می‌کشاند.
«میخائیل گورباچف» اعلام کرد، خروج آمریکا  از پیمان مربوط به نابودی موشک‌های برد کوتاه و متوسط، منجر به بی‌ثباتی اوضاع در جهان، مسابقه تسلیحاتی جدید و هرج و مرج بیشتر در عرصه سیاست بین‌الملل خواهد شد. وی همچنین از ملت و دولت آمریکا خواست تا به مذاکره با مقامات مسکو بپردازند.
به گزارش تسنیم، این سیاستمدار سابق روس تاکید کرد: باید توجه داشت که آمریکا درصدد سلطه نظامی کامل بر جهان است.در حالی که  پیامدهای ازبین رفتن پیمان موشکی گریبانگیر خود آمریکا هم می‌شود. 

موسسه تحقیقاتی« ران پل» خبر داد
 هراس شبانه‌روزی مردم افغانستان از حملات خشن جوخه‌های مرگ «سیا»

Image result for ‫هراس شبانه‌روزی مردم افغانستان از حملات خشن جوخه‌های مرگ «سیا»‬‎
یک موسسه تحقیقاتی آمریکایی فاش کرد، جوخه‌های مرگ وابسته به سازمان«سیا» به شیوه‌های بسیار خشن، مردم افغانستان را هدف حملات خود قرار می‌دهند و همین مسئله باعث شده که شهروندان این کشور بطور دائم در هول و هراس به سر ببرند.
پایگاه اینترنتی مؤسسه «ران پل»، طی گزارشی از شرایط جاری در افغانستان نوشت: مردم افغانستان نگران جوخه‌های مرگ تحت حمایت سازمان سیای آمریکا هستند، زیرا این گروه‌های بسیار خشن که کشتار غیرنظامیان به دست آنها، یادآور خشونت و بی‌رحمی گروه داعش است، قادرند درخواست حمله هوایی از نیروهای خارجی مستقر در خاک افغانستان بکنند. در بسیاری از موارد، این جوخه‌های مرگ به بهانه تعقیب نیروهای طالبان، به خانه‌های غیرنظامیان افغان ریخته و آنان را قتل عام کرده‌اند، و در پی آن، زمانی که سایر مردم به محل جنایت آمده‌اند تا ببینند چه اتفاقی افتاده است، خودشان قربانی حملات هوایی شده‌اند که با فاصله زمانی کمی از حمله این جوخه‌های مرگ صورت گرفته است.
ران پل در گزارش خود افزود: البته اکثر گروه‌های تهاجمی در افغانستان که با طالبان و سایر گروه‌های تروریستی مقابله می‌کنند، از سال 2012 به این طرف، تحت نظارت و کنترل سازمان اطلاعات افغانستان قرار گرفته‌اند. با این حال، دو گروه بسیار بی‌رحم از آنان هنوز هم تحت حمایت سازمان سیای آمریکا و با مصونیت کامل در برابر قانون، عمل می‌کنند. هیچ گزارش شفافی از عملیات این دو گروه ارائه نمی‌شود و مردم افغانستان می‌گویند اعضای این دو گروه تاکنون شمار بسیار زیادی از غیرنظامیان افغان را با کمال خونسردی به قتل رسانده‌اند.
یکی از این دو گروه با نام «02» شناخته می‌شود و در استان «ننگرهار» افغانستان فعال است و حدود 1000 جنگجو دارد. گروه دیگر نیز در استان «خوست» افغانستان، تحت کنترل سازمان سیا فعالیت می‌کند، و هنوز نام آن فاش نشده و اطلاعات کمتری درباره آن در دست است. گفته می‌شود گروه جنگجویان تحت حمایت سیا در استان خوست، 3000 الی 10 هزار عضو دارد. مقامات سابق افغانستان می‌گویند، اعضای هر دو گروه یاد شده متهم به ارتکاب جنایات جنگی و جنایات ضد بشری هستند، اما هیچکس آنان را محاکمه نمی‌کند. ریش سفیدان استان ننگرهار اعلام کردند: جنگجویان گروه «02» در ماه اوتِ سال گذشته(مرداد 96) 100 شهروند غیرنظامی افغان را کشته‌اند. همان ریش سفیدان همچنین اعلام کردند: گروه «02» طی دو ماه متوالیِ سپتامبر و اکتبر(شهریور و مهر)ِ همان سال، 260 غیرنظامی افغان را در مجموع به قتل رسانده‌اند.طبق این گزارش، گروه‌های تحت حمایت سازمان سیا نه تنها قادرند درخواست حمله هوایی برای اهداف مورد نظرشان بکنند، بلکه از گروه‌های ضد دولتی افغانستان مانند طالبان و حتی شبکه حقانی که در پاکستان نیز فعالیت دارد، تجهیزات نظامی و سلاح‌های به مراتب مرگبارتر و پیشرفته تری دارند.
مؤسسه ران پل که نهادی ضد جنگ و طرفدار صلح و همچنین خواستار بازگرداندن نیروهای آمریکاییِ مستقر در کشورهای مختلف جهان به خانه است، در این گزارش افزود: آمریکا همواره مدعی است که تلاش دارد کشور افغانستان را برای ملتِ آن بازسازی کند، ولی بازسازی یک کشور با بمباران غیرنظامیانِ آن و استفاده از جوخه‌های مرگ علیه شهروندان معمولی، واقعاً روشی عجیب است که سازمان سیا در پیش گرفته است. آمریکا ادعا می‌کند تلاش دارد دموکراسی را در افغانستان ترویج کند، ولی عملکرد این جوخه‌های مرگ، اصلاً وجهه خوبی در اذهان مردم افغانستان درباره آمریکا باقی نگذاشته است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 25 بهمن 1397


( کل صفحات : 7 )    1   2   3   4   5   6   7   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic