تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

در واکنش به حمایت ترامپ از شهرک ‌‌سازی رژیم صهیونیستی
ماهاتیر محمد: هیچ کشوری از خوی استکباری آمریکا در امان نخواهد بود  
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
نخست‌وزیر مالزی در واکنش به حمایت آمریکا از شهرک‌ ‌‌سازی رژیم صهیونیسی اعلام کرد، با این اقدام واشنگتن، از این پس، نه مالزی و نه هیچ کشور دیگری از خوی استکباری آمریکا در امان نخواهد بود.
اقدام دولت آمریکا در قانونی دانستن شهرک ‌‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری فلسطین، همچنان با مخالفت‌های جهانی همراه است. در این میان، «ماهاتیر محمد» نخست‌وزیر مالزی، طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «از امروز به بعد در امان نیستیم و اگر دولتی بخواهد وارد کشور ما شود و (در مالزی) شهرک بسازد، ممکن است اقدامش قانونی به شمار بیاید و ما هم هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم.» نخست‌وزیر مالزی خطاب به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «در حالی که اسرائیل حملات غیرقابل توجیهی را در غزه انجام می‌دهد، شما می‌گویید که شهرک‌های غیرقانونی، قانونی است؟ آیا این اقدام به منزله تشویق اسرائیل به کشتن شهروندان و کودکان بیشتر و فرار از مجازات نیست؟ به اسرائیل با ساخت شهرک در زمین‌های مردمی که آنها را می‌کشد، پاداش می‌دهند».
«ریتنو مارسودی» وزیر خارجه‌اندونزی، هم در این زمینه بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد، موضع آمریکا با قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل تعارض دارد. این مقام‌اندونزیایی افزود:« با توجه به این شرایط، اسرائیل همه حقوق فلسطینی‌ها را نقض کرده و دیگر چه چیزی برای مذاکره باقی مانده است؟»
رژیم صهیونیستی سال ۱۹۶۷ اراضی فلسطینی را‌اشغال کرد. جامعه بین‌الملل با اکثریت قاطع، شهرک‌ها را غیرقانونی می‌داند و این امر به معاهده چهارم ژنو باز می‌گردد که مقامات‌اشغالگر را از انتقال صهیونیست‌ها به اراضی‌اشغالی منع می‌کند. در پایان دوره «باراک اوباما» در دسامبر ۲۰۱۶، آمریکا در رای‌گیری شورای امنیت درباره غیرقانونی بودن شهرک‌‌‌سازی‌ها، رای ممتنع داد. چند روز بعد «جان کری» وزیر خارجه وقت آمریکا، طی نطقی، گفت که سیاست آمریکا این است که شهرک‌‌‌سازی‌ها ناقض قانون بین‌الملل است. با این حال، دولت ترامپ شهرک ‌‌سازی را قانونی اعلام کرده است.
حمله دموکرات‌ها به اقدام ترامپ
ستاد انتخاباتی «جو بایدن»معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا، و یکی از رقبای اصلی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ هم در بیانیه‌ای اعلام کرد:« این تصمیم موجب آسیب به دموکراسی می‌شود، امید ما برای دستیابی به راه‌حل دو کشور کمرنگ می‌کند و تنها باعث تشدید تنش‌ها در منطقه خواهد شد. این (تصمیم) ارتباطی با صلح یا امنیت ندارد. این (تصمیم) مربوط به فروختن آینده اسرائیل به نفع سیاست‌های شخصی ترامپ است.» سناتور «الیزابت وارن» نامزد دموکرات ایالت ماساچوست در انتخابات ۲۰۲۰ نیز در واکنش به این تصمیم ترامپ گفت، در صورت پیروزی در انتخابات، این سیاست را نقض می‌کند و تلاش‌های آمریکا درخصوص راه‌حل دو کشور در مناقشه اسرائیل و فلسطین را مجددا ادامه خواهد داد. البته، مشخص است که این اظهارات کلا رنگ و بوی انتخاباتی دارد، چرا که سیاست دموکرات‌ها و جمهوری خواهان در حمایت از اسرائیل، یکسان است.
از سوی دیگر، «تیجانی محمد باندی» رئیس‌هفتاد و چهارمین دور مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد، ناکامی در حل مسئله فلسطین بیانگر قدرت‌اندک سازمان ملل است.     پکن: مداخلات آمریکا در هنگ کنگ نیت‌های اهریمنی این کشور را بر ملا می‌کند
دولت چین در واکنش به تصویب دو مصوبه در مجلس سنای آمریکا درباره هنگ کنگ، اعلام کرد که این مداخلات، نیات شیطانی‌، ریاکاری و استانداردهای دوگانه آمریکا را برملا می‌کند.
منطقه هنگ گنگ از چند ماه پیش صحنه جولان و آشوب غربگرایان به بهانه تصویب قانون استرداد مجرمین شده است. چین ناآرامی‌‌ها در هنگ کنگ را نتیجه «دستهای سیاه» آمریکا می‌داند و به واشنگتن توصیه کرده، این موضوع را به خاطر بیاورد که هنگ‌کنگ در واقع «هنگ کنگ چین» است. «هوآ چونینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین، چندی پیش گفته بود: ما قادر به درک این موضوع هستیم که مقامات آمریکایی پشت چنین حوادثی هستند.
دیروز نیز خبر رسید، سنای آمریکا روز سه شنبه قانونی را تحت عنوان «حمایت از حقوق بشر و دموکراسی در هنگ کنگ»، به تصویب رساند. این قانون قرار است به مجلس نمایندگان آمریکا برود و پس از تصویب کنگره، برای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور ارسال می‌شود تا آن را اجرایی ‌کند. سناتورهای آمریکایی همچنین طرحی را تصویب کردند که در صورت امضای آن توسط ترامپ و تبدیل آن به قانون، فروش و صادرات گاز‌اشک آور، اسپری فلفل، گلوله‌های پلاستیکی و دیگر مهمات به پلیس هنگ‌کنگ، ممنوع می‌شود.
اقدام سنای آمریکا با واکنش بسیار تند چین رو به رو شد و کمیته امور خارجی «کنگره ملی خلق چین» که نهاد عالی قانونگذاری در این کشور است، طی بیانیه‌ای با محکوم کردن مصوبات سنای آمریکا، این تحرکات را «دخالت  فاحش در امور داخلی چین» و به چالش کشیدن «اصل یک کشور و دو سیستم» در قبال هنگ‌کنگ خوانده است. کمیته امور خارجی کنگره ملی خلق چین در بیانیه خود تصریح کرد: مجرمان خشن در هنگ‌کنگ به اقدامات مجرمانه‌ خودشان در کتک زدن مردم، تخریب تاسیسات و اخیرا به آتش کشیدن افراد و حتی آسیب رساندن به برخی شهروندان عادی ادامه می‌دهند و آنها هیچ نشانه‌ای از احترام گذاشتن به اخلاق و قانون از خود بروز نمی‌دهند. این اقدامات، کاملا به دخالت آمریکا در امور هنگ‌کنگ مربوط است». به گفته این کمیته، سنای آمریکا به جای محکوم کردن این جرایم خشونت‌آمیز و قبیح در هنگ‌کنگ، از تعدادی از قانونگذاران ضد چینی در هنگ‌کنگ می‌خواهد با توسل به ابزار «حقوق بشر و دموکراسی»،  مجرمان خشن را تقویت کنند. این موضوع نشان دهنده استاندارد دوگانه کنگره آمریکا، ریاکاری شدید و نیات اهریمنی آن برای مخالفت با چین و ایجاد آشوب در هنگ‌کنگ است».
وزارت خارجه چین هم در رد اقدامات اخیر مجلس سنای آمریکا، بیانیه‌ای منتشر و آن را محکوم کرده است. طبق اعلام این وزارتخانه، مصوبات مذکور، دخالت آشکار در امور داخلی چین و عاری از هر گونه حقیقت است.
همچنین، در واکنش به تصویب قطعنامه‌ای در سنای آمریکا با هدف حمایت از حقوق بشر در هنگ کنگ، دولت چین یک مقام سفارت آمریکا در پکن را احضار کرد. وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد، معاون وزیر خارجه چین «ویلیام کلین» مشاور سیاسی سفارت آمریکا را به این وزارتخانه فراخوانده است. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، معاون وزیر خارجه چین به نماینده آمریکا گفت، اوضاع در هنگ کنگ بخشی از امور داخلی چین است و آمریکا باید از مداخله در امور داخلی هنگ کنگ دست بردارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 آبان 1398

تنها 3 موشک از سپردفاعی سوریه عبور کرد
رهگیری و انهدام 9 موشک اسرائیلی در آسمان دمشق
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد، سامانه دفاع هوایی این کشور9 موشک شلیک شده توسط هواپیماهای رژیم صهیونیستی را منهدم کرد و تنها سه موشک توانستند از سد سپر دفاعی عبور کنند.
خبرگزاری «سانا» خبر داد، حمله موشکی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به دمشق ناکام گذاشته شد و از مجموع 12 موشک شلیک شده، 9 موشک در آسمان حومه دمشق رهگیری و منهدم شدند. این حمله بامداد دیروز صورت گرفت.
به گزارش ایسنا، این موشک‌ها توسط جنگنده‌های اسرائیلی و از بلندی‌های «جولان» و «مرج عیون» شلیک شدند.
در پی این اتفاق، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که حملات گسترده‌ای را علیه اهداف سوریه، از جمله موشک‌های زمین به هوا، مقرهای فرماندهی، انبارهای تجهیزات و پایگاه‌های نظامی انجام داده است. با توجه به این ادعا، به نظر می‌رسد که صهیونیست‌ها قصد ضربه زدن به ارتش سوریه را داشته‌اند، ولی شکست خورده‌اند.
بر اساس گزارش سانا، ترکش یکی از موشک‌های اسرائیلی به یک منزل مسکونی در شهرک «سعسع» در جنوب غرب دمشق اصابت کرد و سبب تخریب خانه و شهادت دو فرد و زخمی شدن شماری دیگر شده است. مصدومان برای درمان، به بیمارستان‌های «قنیطره» منتقل شده‌اند.
«میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکوم کردن حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه، این اقدام را «حرکتی‌اشتباه» توصیف کرد که روند صلح در این کشور را به خطر می‌اندازد.
بوگدانوف با بیان اینکه حملات موشکی اسرائیل به خاک سوریه، در «تضاد آشکار با قوانین بین‌المللی» است، افزود: «بعد از حمله اسرائیل به سوریه، روسیه با تمام شرکای خود در تماس است و تلاش می‌کند جزئیات آن را به دست بیاورد.»

 نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:
سرنگونی رئیس‌جمهور بولیوی کودتا بود
نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در یک گردهمایی حزب دموکرات اعلام کرد، سرنگونی «اوو مورالس» از ریاست جمهوری بولیوی، یک کودتا بوده است.
«برنی سندرز» طی یک گردهمایی حزب دموکرات، که به میزبانی شبکه تلویزیونی «یونیویزیون» برگزار شده بود، تاکید کرد، سرنگونی «اوو مورالس» در بولیوی، یک کودتا بوده است.
«خورخه راموس» مجری برنامه، که سال ۲۰۱۵ «دونالد ترامپ» نامزد وقت انتخابات ریاست جمهوری، وی را از یک کنفرانس خبری بیرون کرده بود، گفت: دیگران از اینکه این حادثه را کودتا بخوانند خودداری و تاکید می‌کنند که مورالس در تلاش بوده است به یک دیکتاتور تبدیل شود، نظر شما چیست؟
  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سندرز در پاسخ گفت: من با این ادعا(دیکتاتور شدن مورالس) مخالفم. به اعتقاد من، مورالس در کاهش فقر و کمک به بومیان بولیوی، برای آنکه بتوانند جایگاهی پیدا کنند، کسانی که پیش از این هیچ جایگاهی نداشته‌اند، موفق عمل کرده است.
وی با‌اشاره به مداخله ارتش بولیوی و نقش آن در کناره‌گیری مورالس، گفت: زمانی که ارتش در امور سیاسی مداخله می‌کند، به این روند کودتا می‌گویند.
سندرز در توئیتی نوشته بود: من با مداخله نیرو‌های امنیتی بولیوی در روند دموکراتیک و سرکوب معترضان بومی مخالفم.
«الیزابت وارن»یکی دیگر از نامزد‌های ریاست جمهوری آمریکا، نیز در توئیتی نوشت، مردم بولیوی مستحق برگزاری هرچه سریعتر انتخابات آزاد و عادلانه هستند.
تداوم نا آرامی‌ها در بولیوی
در جریان اعتراضات حامیان مورالس علیه رئیس‌جمهورخودخوانده بولیوی، سه نفر جان خود را از دست دادند.
به گزارش خبرگزاری فارس، در این درگیری‌ها که روز سه‌شنبه در یک پالایشگاه سوخت رخ داد، 30 نفر دیگر نیز مجروح شدند، هر چند آمار دقیقی از کشته‌ و زخمی‌ها گزارش نشده است.
در گزارش خبرنگار «آسوشیتدپرس» آمده، صدای تیراندازی در نزدیکی یک کارخانه سوخت در «سنکاتا» شنیده می‌شد و یک هلی‌کوپتر نظامی برفراز این کارخانه پرواز می‌کرد.
پیش از این، سازمان کشورهای آمریکایی«او.آ.اس» اعلام کرده بود، با شروع ناآرامی‌های سیاسی در بولیوی، دست‌کم ۲۳ نفر کشته و بیش از ۷۰۰ نفر هم مجروح شده‌اند.
بحران‌های سیاسی بولیوی به دنبال انتخابات ریاست‌جمهوری 20 اکتبر (28 مهر) آغاز شده است.
به دنبال تشدید اعتراضات خیابانی، مورالس ابتدا با برگزاری مجدد انتخابات موافقت کرد، اما در ادامه با برداشته شدن حمایت فرمانده ارتش و همچنین فرمانده پلیس این کشور از وی، مجبور به استعفا شد و پس از آن، به مکزیک رفت.
مورالس تحولات مربوط به برکناری خود از قدرت را کوتای ارتش با حمایت کشورهای خارجی به ویژه آمریکا اعلام کرده است.


یونیسف: جان 12 میلیون کودک یمنی در خطر است
«صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل»(یونیسف) در آستانه سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون حقوق کودک، اعلام کرد که جان بیش از 12 میلیون کودک یمنی در خطراست آنها به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز دارند.
هر روز که از تجاوز عربستان و امارات به یمن می‌گذرد، وضعیت کودکان، زنان و غیر نظامیان یمنی هم وخیم‌تر می‌شود. بر اساس آمارهای معتبر جهانی، تعداد شهدای یمن، 100 هزار نفر است. در این میان، کودکان شرایط وخیم تری دارند.‌، «یونیسف» اعلام کرد، با وجود دستاوردهای تاریخی برای کودکان از زمان تصویب کنوانیسیون حقوق کودک از ۳۰ سال پیش تاکنون، هنوز یمن در زمره بدترین کشورهای جهان برای کودکان است.
در بیانیه‌این سازمان، که خبرگزاری رسمی یمن (سبأ) آن را رسانه‌ای کرد، آمده است: «تداوم منازعه خونین و در نتیجه بحران اقتصادی در یمن، سازمان‌های خدمات اجتماعی را در سراسر این کشور در آستانه فروپاشی قرار‌داده است و این مسئله عواقب درازمدتی علیه کودکان رقم خواهد زد.» بر اساس این بیانیه، بیش از ۱۲ میلیون کودک (تقریبا همه کودکان) در یمن نیاز دارند تا فورا کمک‌های بشردوستانه را دریافت کنند.
«ساره بیسولو نیانتی» نماینده یونیسف در یمن، در این‌باره گفت:« سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون حقوق کودک (مصوب نوامبر ۱۹۸۹) به همه ما ضرورت پایبندی مجدد به آن را یادآور شود و هرچه سریعتر به وظایف خود در قبال کودکان یمنی عمل کنیم، تا این کودکان نیز در محیطی که امنیت و صلح در آن برقرار می‌شود، زندگی و رشد کنند.»نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 آبان 1398


اخبار ویژه روزنامه ها  
 ۱۳۹۸/۰۸/۲۹

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎

بی‌بی‌سی: متاسفانه خبری از اغتشاش نیست!
پایگاه فارسی‌زبان تلویزیون روباه پیر از آرام شدن ایران ابراز تاسف کرد. خبر یک دیروز بی‌بی‌سی فارسی، با این عنوان بر روی خروجی سایت قرار گرفته بود: «لحظه به لحظه با اعتراض‌ها در
 ایران».
خبر را که باز می‌کردی چند تا پیامک در بالای صفحه دیده می‌شد که عمدتاً از وضعیت آرام شهرهای مختلف حکایت داشت. در یکی از پیامک‌های منتشر شده که بی‌بی‌سی مدعی شده بود فردی از کرج آن را ارسال کرده گفته شده بود که پلیس در شهر کنترل اوضاع را کاملا در اختیار دارد.
فردی دیگر که طبق ادعای بی‌بی‌سی از تهران پیام داده است از وضعیت بدون آشوب و درگیری در خیابان‌های ولیعصر و ونک گفته است.
اما جالب توجه‌ترین پیامکی که توسط این سایت استعمارگر پیر منتشر شده این چنین است: «مخاطب بی‌نام، تهران: متاسفانه[!!] در شمال تهران از جمله میرداماد که بنده هستم هیچ اعتراضی حتی صحبتی هم وجود نداره گویی هیچ اتفاقی نیفتاده...»
اینکه پایگاه خبری انگلیسی در غالب پیامک‌های ادعایی از آرامش ایران، ابراز تاسف کند چندان دور از انتظار نیست؛ کشوری که تنها در یک فقره از ظلم‌هایش با ایجاد قحطی در ایران باعث مرگ 8 تا 10میلیون ایرانی شده است. اما به راستی این وضعیت تا کجا باید ادامه داشته باشد که تلویزیون و پایگاه خبری بی‌بی‌سی به صحنه‌گردانان اغتشاشات و آشوب‌ها در ایران تبدیل شوند و به صراحت مردم را به اغتشاش دعوت کنند و هیچ اعتراضی از جانب دولتمردان ما به سفارت این کشور صورت نگیرد؟!

پنج گزینه روی میز ایران درباره برجام
خبرگزاری مهر نوشت : به‌رغم برداشته شدن چهار گام کاهش تعهدات هسته‌ای ذیل برجام توسط ایران، اروپایی‌ها همچنان به تعهدات خود عمل نکرده و آمریکا نیز به کارشکنی‌های خود ادامه می‌دهد. آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای نیز هفته گذشته بار دیگر تحت فشار آمریکا و رژیم صهیونیستی شبهاتی را نسبت به پرونده هسته‌ای کشورمان اعلام کرد. به نظر می‌رسد ایران از این به بعد دست به ابتکاراتی خواهد زد تا به بدعهدی‌ها و تلاش برای خرابکاری علیه صنایع هسته‌ای جواب درخور و شایسته‌ای دهد.
۱- محدود کردن بازرسی‌ها: با توجه به اینکه ایران تحت شدیدترین نوع بازرسی‌ها قرار دارد، به نظر می‌رسد ایران می‌تواند برای محدود کردن بازرسی‌ها، در سه بخش محدوده بازرسی، تعداد بازرس‌ها و سطح دسترسی اقدام کند.
 ۲- افزایش سطح غنی‌سازی: ایران پیش از برجام در سطح ۲۰ درصد به غنی‌سازی می‌پرداخت و بسیاری این موضوع را ابزار قدرتی در دست کشور برای چانه‌زنی می‌دانستند. تحلیل‌گران سیاسی معتقدند که با توجه به خط قرمز بودن غنی‌سازی بالای پنج درصد، اگر مسئولان کشور بازگشت به سطح ۲۰ درصدی را اعلام کنند، می‌تواند گام موثری در مقابل بدعهدی طرف‌های غربی باشد.
۳- عدم اجرای پروتکل الحاقی: ایران طبق برجام، اجرای پروتکل الحاقی را به صورت داوطلبانه اجرا می‌کند و طبق مفاد توافق، کشورمان باید در هشتمین سال روز توافق با روز ارائه گزارش مدیرکل آژانس، پروتکل الحاقی را در مجلس شورای اسلامی‌بررسی و تصویب کند.اما با توجه به این موضوع که آمریکا به صورت یک‌جانبه از برجام خارج شده و سه کشور انگلیس، آلمان و فرانسه نیز به تعهدات خود عمل نمی‌کنند، برخی از مسئولان عدم اجرای پروتکل الحاقی را به عنوان یکی از گزینه‌های روی میز ایران مطرح کردند و این اقدام را هشداری جدی به طرف‌های اروپایی باقی‌مانده در برجام برای اجرای تعهدات خود می‌دانند.
4- خروج از NPT: ایران در سال ۱۹۶۸ به پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (NPT) پیوست و بعد از انقلاب اسلامی، همیشه عضویت در این پیمان مورد مناقشه بوده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند ادامه حضور کشورمان در NPT با توجه به بدعهدی‌های مکرر غربی‌ها در انجام تعهدات به‌رغم اجرای مفاد برجام از سوی ایران، کاری ‌اشتباه است. دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی نیز پیش از اقدام ترامپ در ترک برجام گفته بود: در صورت خروج آمریکا از توافق اتمی ‌موسوم به برجام، یکی از گزینه‌های ایران، خروج از پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی ‌(ان.پی.تی) است.
۵- خروج از برجام : یکی از مهم‌ترین گزینه‌های پرتکرار برای مقابله با بدعهدی‌های طرف‌های غربی و کارشکنی‌های ادامه‌دار آمریکا، خروج از برجام است و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز در مصاحبه‌ای می‌گوید: ایران گزینه‌های متعددی دارد و خروج از برجام نیز یک گزینه است. حتما این اقدام یکی از ده‌ها گزینه ما است. بنابراین بر اساس آنچه که در بالا آورده شد، ایران در گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی ‌۵ گزینه را روی میز دارد تا در مقابل بدعهدی‌های مکرر طرف‌های غربی «اقدام متقابل»
 کند.
 
اغتشاش‌گران بیشتر خسارت زدند یا بانیان دست نیافتن به اینترنت ملی؟

وحید یامین‌پور، فعال رسانه‌ای نوشت: «در حالی ‌که برآوردها نشان می‌دهد اغتشاشات اخیر، نزدیک به ۶۰۰میلیارد تومان خسارت به بار آورده، یک عضو هیئت‌مدیره انجمن کسب و کارهای مجازی گفته قطعی اینترنت ۹۰۰میلیارد تومان خسارت به کسب و کارهای مجازی زده است.»
وی مطرح کرد: «تا وقتی اینترنت ملی راه‌اندازی نشود این خسارت‌ها ادامه دارد. هم خسارتی که از اغتشاش ‌اشرار حاصل می‌شود و هم ضرر کسب و کارهای اینترنتی.» یامین‌پور نوشت: «عامل اصلی این خسارت‌ها ‌اشرار یا دشمنان خارجی نیستند. باید از مدیرانی پرسید که این‌ همه سال نسبت به این حجم از خسارت تغافل کرده‌اند.»

نگرانی مدعیان اصلاحات از قطع ارتباط اینترنتی اوباش اجاره‌ای
نهادهای امنیتی در روزهای اخیر در اقدامی هوشمندانه، دسترسی به اینترنت را محدود کردند. هدف اصلی از این اقدام، جلوگیری از برقراری ارتباط میان آشوبگران و کانون‌های مدیریت آشوب در خارج از کشور است. ممکن است این تصمیم در این چند روز مشکلاتی را برای مردم ایجاد کند، اما قطعا از ضررهای بزرگ جلوگیری کرده و اقدامات آشوبگران را ناکام خواهد گذاشت.
این اقدام هوشمندانه، جیغ بنفش واشنگتن و دیگر حامیان اوباش اجاره‌ای را بلند کرده است. در همین رابطه مقامات آمریکایی در اقدامی مداخله‌جویانه، محدودیت ایجاد شده در اینترنت در روزهای اخیر در کشورمان را محکوم کردند. رسانه‌های معاند فارسی‌زبان نیز در گزارش‌های متعدد، ضمن نگرانی از محدودیت اینترنت در ایران، مدعی شده‌اند که این اقدام، برای کسب و کارهای اینترنتی مشکل ایجاد کرده است.
اشک تمساح مقامات کاخ سفید و رسانه‌های معاند درباره اینترنت و کسب و کار مردم ایران در حالی است که آمریکا و رسانه‌های مذکور از آشوبگران حمایت کرده و با ‌اشتیاق فیلم و تصاویر مربوط به آتش زدن آمبولانس، ماشین آتش‌نشانی، بانک، پمپ بنزین و غارت فروشگاه‌ها توسط اوباش را منتشر و از این اقدامات حمایت می‌کنند.
اما نکته تأسف‌بار اینکه رسانه‌های زنجیره‌ای مدعی اصلاحات و برخی نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس نیز با کاخ سفید و رسانه‌های معاند همصدا شده و با بی‌اعتنایی نسبت به تبعات مثبت این کار برای مردم، خواستار رفع محدودیت‌های اینترنتی شده‌اند.
رسانه‌های زنجیره‌ای همزمان با این همصدایی، حضور گسترده مردم در اقصی نقاط کشور در محکومیت اقدامات جنایتکارانه اوباش اجاره‌ای را نیز سانسور کردند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 آبان 1398


تایم: وزیر خارجه آمریکا قصد کناره‌گیری دارد   
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
سه سیاستمدارعضو حزب «جمهوری خواه » آمریکا به مجله «تایم» گفتند، وزیر خارجه این کشور قصد دارد از سمت خود کناره‌گیری کند.
سه سیاستمدارعضو حزب جمهوری‌خواه، که نام آنها ذکر نشد، به مجله «تایم» گفتند، برنامه «مایک پمپئو» قبلاً این بود که تا اوایل بهار سال آینده‌، در سمت خود باقی بماند، اما اتفاقات اخیر، خصوصا قوت گرفتن احتمال استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، به پمپئو ضربه سیاسی وارد کرده و حتی روابطش با ترامپ مخدوش شده است. به همین خاطر، پمپئو در حال بازنگری در برنامه قبلی خودش است و می‌خواهد زودتر کاخ سفید را ترک کند. این سه سیاستمدار که منبع تایم بوده‌اند، یکی قبلاً در دولت ترامپ سمت داشته، دیگری در حال حاضر عضو این دولت است و نفر سوم نیز از افراد فعال در تصمیم‌های سیاسی حزب جمهوری‌خواه است. آنها گفته‌اند، زمان‌بندی خروج پمپئو از دولت، به این بستگی خواهد داشت که کی بتواند به راحت‌ترین شکل ممکن این کار را انجام دهد.


هزینه افشای حقایق در آمریکا 175 سال زندان برای آسانژ
با قوت گرفتن احتمال انتقال بنیان‌گذار سایت «ویکی‌لیکس» به آمریکا، او باید به خاطر افشاگری‌هایش در‌باره سیاست‌های غیر انسانی آمریکا در کشورهای جهان، ۱۷۵ سال را در زندان بگذراند!
«جولیان آسانژ» استرالیایی الاصل و دارای تابعیت سوئد، که بسیاری از اسناد جنایات آمریکا و هم‌پیمانانش را از طریق سایت ویکی لیکس افشا کرده است، اگر تحویل مقامات واشنگتن شود، باید 175 سال را در زندان بگذراند.
به گزارش روزنامه«دویچه‌وله» آلمان، احتمال انتقال آسانژ از انگلیس به آمریکا وجود دارد؛ دادگستری آمریکا خواستار تحویل گرفتن او است و انگلیس با چنین امری موافقت کرده و قرار است در خواست واشنگتن را 6 اسفند آینده مورد بررسی قرار دهد.
دادستانی آمریکا ۱۸ مورد اتهام علیه «آسانژ» مطرح کرده است، از جمله اینکه گفته می‌شود او به «چلسی منینگ»، سرباز آمریکایی، در ربودن بسیاری از اسناد محرمانه در رابطه با فعالیت‌های آمریکا در عراق و افغانستان یاری کرده است و چنانچه وی در تمام موارد گناهکار شناخته شود، به «۱۷۵ سال زندان» محکوم می‌شود.
آسانژ از آوریل ۲۰۱۹ (فروردین و اردیبهشت امسال) برای سپری کردن مجازاتی ۵۰ هفته‌ای به خاطر نقض مقررات مربوط به آزادی با وثیقه، در زندان «بلمارش» در شرق لندن نگهداری می‌شود. «جان شیپتون»، پدر او، با ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی پسرش، به «اشپیگل آنلاین» گفته است: «پسرم در زندان دارد از دست می‌رود.» «نیلس ملتزر»، بازرس ویژه حقوق بشر سازمان ملل، نیز پس از انتقال «آسانژ» به این زندان، از آسیب‌های روانی شدید او خبر داد و گفت: ارزیابی دو پزشک کارشناس در ملاقات با او، حاکی از استرس بالا، ترس و دلشوره مزمن و شوک روحی شدید نزد وی است.
به عقیده بسیاری، تمام این اتهامات پوششی برای جرم اصلی اوست؛ یعنی، افشای حقایق در‌باره جنایات آمریکا و هم‌پیمانانش در غرب خاورمیانه. اما،


مناظره انتخاباتی در انگلیس
 سخن جانسون درباره حقیقت حاضران را به خنده واداشت!
نخست‌وزیر انگلیس به محض اینکه در مناظره انتخاباتی با «جرمی کوربین»، کلمه حقیقت را بر زبان آورد، مورد تمسخر و خنده حاضران و حتی مجری برنامه قرار گرفت!
«بوریس جانسون» و رهبر حزب کارگر انگلیس نخستین مناظره انتخاباتی خودشان را شامگاه سه‌شنبه برگزار کردند. در این مناظره که شبکه تلویزیونی، رهبران دو حزب «محافظه‌کار» و « کارگر» بر سر موضوعات مختلف از جمله برگزیت، مسائل اقتصادی، نظام بهداشت و سلامت انگلیس و غیره با هم مناظره کردند.
یکی از موضوعات مورد بحث میان «جانسون» و «کوربین» این بود که کدام‌یک در صورت پیروزی در انتخابات، برنامه‌های بهتری برای اداره نظام بهداشت و سلامت انگلیس دارند که کوربین در این بحث، گفت که جانسون تحت نفوذ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، قرار دارد. کوربین گفت، جانسون قصد دارد «نظام بهداشت انگلیس را به شرکت‌های بزرگ آمریکایی بفروشد.» او حتی اعلام کرد که بین دولت «جانسون» و مقام‌های تجاری آمریکایی مذاکراتی در این خصوص نیز انجام شده است.
او گفت: «چیزی که از طرح دولت می‌دانیم، جلسات مخفیانه‌ای است که با آمریکا برگزار کرده است. در این جلسات پیشنهاد شده بازار نظام سلامت ما به روی شرکت‌های آمریکایی باز شود.» جانسون البته، این اتهام را رد کرد و مدعی شد، نظام بهداشت انگلیس هیچ‌گاه به معرض فروش گذاشته نخواهد شد. نخست‌وزیر انگلیس در سراسر مناظره تلاش می‌کرد تا بحث‌ها را به مسئله «برگزیت» (طرح خروج از اتحادیه اروپا) بازگرداند.
بخشی از مناظره به پرسش حاضران اختصاص یافته بود، که می‌تواند نظر مردم انگلیس به سیاستمداران را بازنمایی کنند. هنگامی که «بوریس جانسون» در پاسخ به سؤالی از حضار گفت: «به نظر من حقیقت مهم است»، حاضران به او خندیدند. مجری مناظره نیز به طعنه یادآور شد که «جانسون» 40 بار گفته بود در 31 اکتبر (9 آبان) انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج می‌کند(اما، چنین اتفاقی نیفتاد و ا و به وعده‌اش عمل نکرده است.
افزایش نابسامانی و فقر
این مناظره و انتخابات پیش‎‌رو در حالی است که به نوشته روزنامه «تلگراف»، بر اساس یک گزارش دولتی مربوط به تاثیرگذاری تروریسم در سطح جهان، انگلیس کشوری است که بدترین تاثیر را از تروریسم در اتحادیه اروپا پذیرفته است.
 از سوی دیگر، روزنامه «ایندیپندنت» گزارش داد، با سیاست‌های دولت انگلیس مبنی بر کاهش کمک‌ها به خانوار‌های نیازمند و پایین نگاه داشتن حداقل دستمزد، اکنون یک چهارم کودکان این کشور، در فقر نسبی بزرگ می‌شوند و شمار کودکانی که در خانوار‌های شاغل فقیر انگلیس بزرگ می‌شوند، از سال ۲۰۱۰ میلادی به این سو، ۸۰۰ هزار نفر بیشتر شده است.
گفتنی است، انتخابات زودهنگام در انگلیس -بنا به پیشنهاد نخست‌وزیر و تأیید پارلمان- قرار است ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) برگزار شود. «جانسون» درخواست برگزاری این انتخابات را بعد از آن صادر کرد که نتوانست کشورش را در موعد مدنظر خود یعنی ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 آبان 1398


جوانان فلسطینی پایگاه ارتش صهیونیستی در نوار غزه را به آتش کشیدند   
      ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
جوانان فلسطینی نوار غزه طی عملیاتی، موفق شدند یک پایگاه نظامی متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی در «بیت حانون» را به آتش بکشند.
تعدادی از جوانان فلسطینی طی عملیاتی، موفق شدند، یک پایگاه ارتش رژیم صهیونیستی را به آتش بکشند. این پایگاه نظامی در شرق منطقه «بیت حانون» واقع در شمال نوارغزه قرار داشت. به گزارش خبرگزاری مهر جوانان مذکور پس از انجام عملیات، توانستند درسلامت کامل به نوارغزه بازگردند.
رژیم صهیونیستی در جنگ دو روزه اخیر، مناطق مسکونی نوار غزه را مرتبا بمباران می‌کرده است. در این حملات غیر انسانی، حدود 35 فلسطینی جان خود را از دست داده‌اند. شماری از این شهدا، زن و کودک بوده‌اند. جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه‌، با حمایت اروپا و آمریکا و سکوت رسانه‌های اصلی غربی صورت می‌گیرد. اروپا و آمریکا در حالی این جنایات را در غزه انجام می‌دهند که همیشه تلاش می‌کنند خود را حامی ارزش‌های بشری جا بزنند.


تعداد تفنگداران آمریکایی در عربستان به 3000 نفر افزایش یافت
رئیس‌جمهور آمریکا شمار تفنگداران این کشور در خاک عربستان سعودی را به 3000 نفر افزایش داد.
«دونالد ترامپ» دستور استقرار تفنگداران آمریکایی بیشتری را در خاک عربستان سعودی صادر کرد. همراه با این نظامیان، رادار و سیستم‌های موشکی نیز از آمریکا به عربستان انتقال یافته است.
ترامپ در نامه‌ای به کنگره اعلام کرد، این نیروهای اضافی شامل ناوگان هوایی برای حمایت از عملیات جنگنده‌های آمریکایی در عربستان و دو اسکادران جنگنده است که نخستین گروه از این نیروها طی چند هفته آتی وارد عربستان خواهند شد.
وی افزود، با احتساب این نیروهای اضافی، تعداد کل پرسنل نیروهای مسلح آمریکا در عربستان، نزدیک به ۳۰۰۰ تن خواهد رسید. ترامپ همچنین گفت، این نیروها مادامی که حضورشان لازم باشد، در عربستان خواهند
ماند.
پنتاگون شهریور گذشته مجوز استقرار نیروهای بیشتر آمریکایی در عربستان را صادر کرده است. ترامپ تاکید کرد که ریاض هزینه استقرار نیروهای اضافی آمریکایی را پرداخت خواهد کرد. براساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، برنامه‌های مربوط به افزایش نیروهای آمریکایی در عربستان، پس از حملات ماه سپتامبر به تاسیسات نفتی آرامکو مطرح شده است. اواسط مهرماه «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که کشورش پس از حمله پهپادهای یمنی به تأسیسات نفتی شرکت نفتی سعودی آرامکو به‌شدت تحت فشار قرار گرفته بود، اعلام کرد علاوه‌بر نیروها و تجهیزاتی که قبلاً آمریکا به منطقه اعزام کرده است، دو اسکادران هواپیمای جنگنده و پرسنل وابسته، سامانه‌های دفاعی پاتریوت و تاد و همچنین 3000 نیروی نظامی به عربستان اعزام خواهند شد. وزارت خارجه روسیه استقرار نظامیان جدید آمریکایی در عربستان را عامل افزایش تنش دانست.
استفاده آرامکو از پهپاد
خبر دیگر اینکه، یکی از مسئولان شرکت «الکترونیک پیشرفته» در عربستان به خبرگزاری «نووسیتی» روسیه گفت که شرکت ملی نفت سعودی (آرامکو) درصدد است که تعدادی پهپاد «باکر» جهت تأمین امنیت تأسیسات خود بخرد. این مقام سعودی گفته که پهپادهای مذکور از تولیدات جدید شرکت الکترونیک پیشرفته بوده و این توانایی را دارد که چهار و نیم کیلومتر پرواز کند و در صورتی که حامل تجهیزات باشد، می‌تواند مسافتی نزدیک به یک و نیم کیلومتر را طی کند. او گفت که شرکت متبوع او سفارش‌هایی از آرامکو در رابطه با خرید پهپادهای نیروهای مسلح سعودی دریافت کرده و شرکت الکترونیک پیشرفته هم‌اکنون در حال نو‌سازی پهپادهای خود است تا متناسب با نیازهای آرامکو باشد.


در اعتراض به شرایط سخت معیشتی صورت گرفت
مجلس ایالتی ایندیانا در محاصره هزاران معلم آمریکایی
هزاران معلم آمریکایی در یکی از بزرگترین تجمعات اعتراضی مجلس ایالتی در ایندیانای آمریکا را محاصره کرده و خواهان افزایش دستمزد خود شدند.
همزمان با موج اعتراض گسترده فعالان بخش آموزش و آموزگاران در سراسر خاک آمریکا، سه شنبه هزاران معلم که لباس قرمز رنگ به تن داشتند مجلس ایالتی در ایالت ایندیانا را محاصره کرده و خواستار پرداخت حقوق و احترام بیشتر از دولت ایالتی تحت تسلط جمهوری جمهوریخواهان شدند.
اتحادیه‌های مربوط به معلمان اعلام کردند: به علت تظاهرات روز سه شنبه که همزمان با نشست قانونگذاران ایالتی درباره برنامه‌های سال ۲۰۲۰ برگزار شد، حدود نیمی از نزدیک به ۳۰۰ مدرسه منطقه‌ای در ایندیانا تعطیل بوده و معلمان این مدارس در تظاهرات شرکت کرده بودند.
 «اریک هولکُمب»، فرماندار جمهوری خواه و اعضای مجلس قانونگذاری این ایالت که جمهوریخواهان در آن اکثریت دارند هر چند از انتقاد مستقیم از معلمان پرهیز کردند، اما انتظار نمی‌رود که حداقل تا سال ۲۰۲۱ بتوانند اقدامی در جهت افزایش بودجه مدارس به عمل بیاورند.
ماه گذشته میلادی نیز معلمان شهر شیکاگو واقع در ایالت ایلینوی آمریکا در پی بن‌بست در مذاکرات بر سر وضعیت حقوق و دستمزد خود، با تعطیلی کلاس‌های درس به اعتصاب ادامه دادند. در پی این اعتصاب کلاس‌های درس بیش از ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس دولتی این شهر تعطیل شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 30 آبان 1398
کره شمالی: مذاکره با آمریکا بی‌فایده است ادامه نمی‌دهیم
       ۱۳۹۸/۰۸/۲۸

Image result for ‫پیونگ یانگ: پنجره مذاکره با آمریکا در حال بسته شدن است‬‎
یک مقام بلندپایه کره شمالی در بیانیه‌ای با‌اشاره به سیاست‌های آمریکا اعلام کرده، پیونگ‌یانگ دیگر به مذاکرات بی‌فایده با واشنگتن هیچ علاقه‌ای ندارد.
«کیم کایه گوآن»، مقام بلندپایه کره شمالی و معاون سابق وزیر خارجه این کشور، دوشنبه اعلام کرد این کشور به گفت‌وگو‌های بی‌حاصل با آمریکا، که فقط باعث می‌شود ترامپ چیزی برای مباهات کردن داشته باشد، علاقه‌ای ندارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، این مقام کره‌ای ضمن بیان این مطلب از آمریکا خواست اگر خواهان گفت‌وگوست، به سیاست خصمانه خود پایان دهد در غیر این صورت این گونه مذاکره را ادامه نمی‌دهد. این مقام کره شمالی پس از آن این سخنان را بیان کرد که ترامپ یکشنبه با‌اشاره به برگزاری یک نشست دیگر با کیم جونگ اون، از وی خواسته به سرعت اقدام کند.
این دومین بار کمتر از یک هفته است که ترامپ هدف مستقیم اظهارات مقامات کره شمالی قرار گرفته است. آل‌سعود برای نجات از پهپادهای انصارالله
دست به دامان آمریکا، انگلیس و فرانسه شد
Image result for ‫توئیتر از بن سلمان پول می‌گرفت به دستگیری منتقدان آل‌سعود کمک می‌کرد‬‎
قدرت پهپادی انصارالله یمن سعودی‌ها را حسابی کلافه کرده طوری که خبر می‌رسد آنها برای نجات خود از پهپادهای مدرن یمنی، به کشورهای غربی پناه برده‌اند. انصارالله یمن با همین پهپادها آرامکو را زد و سعودی را به خاک سیاه نشاند.
دولت امارات اخیرا اعلام کرده که از بیم تکرار حملات پهپادی و موشکی به تأسیسات حیاتی خود پس از حمله انصارالله به آرامکوی عربستان، به دنبال ایجاد بزرگترین مرکز دفاعی غرب آسیا با 12 هزار پرسنل و میلیاردها دلار هزینه است تا بتواند با حملات مشابه مقابله کند. اکنون آل‌سعود که بیشتر از هر کشور دیگری به قدرت پهپادی و موشکی انصارالله یمن پی برده می‌گوید سعی دارد با کمک گرفتن از کشورهای غربی راهی برای مقابله با انصارالله پیدا کند. اظهاراتی که قطعا باعث ذوق زدگی آمریکا و کشورهایی می‌شود که همواره مترصد فرصتی هستند تا این گاوهای شیرده را بدوشند.
شبکه المسیره یمن در این باره اعلام کرده فرماندهان نیروی هوایی آمریکا، انگلیس و فرانسه در حال بررسی وسایل و فناوری‌های جدیدی هستند تا پادشاهی سعودی را از خطر پهپادها حفظ کنند. در این ارتباط، سرلشکر «ترکی بن بندر بن عبدالعزیز» فرمانده نیروی هوایی سعودی ریاست هیئت پادشاهی را در نمایشگاه بین‌المللی هواپیمایی دبی و کنفرانس بین‌المللی فرماندهان نیروی هوایی برعهده‌دارد که دیدارهایی با رئیس‌ستاد مشترک نیروی هوایی آمریکا و فرمانده نیروی هوایی فرانسه انجام داده است. خبرگزاری رسمی عربستان، هدف از این دیدارها را بررسی تهدیدهایی خواند که منطقه خلیج‌فارس در معرض آن قرار دارد. خبرگزاری سعودی یکی از موضوعات مورد بحث را بررسی شیوه محافظت در برابر خطر پهپادها اعلام کرد. بر اساس گزارش «المسیره»، ‌یگان پهپادی یمنی‌ها برتری کم‌نظیر خود را در ضربه زدن به اهداف سعودی و اماراتی ثابت کرده به طوری که سامانه‌های دفاعی پیشرفته آمریکا در مقابله با آن شکست خورد که علاوه‌بر آنکه ضربه کوبنده‌ای به اعتبار تسلیحات آمریکا وارد کرد، خسارت‌های زیادی هم به کشورهای متجاوز علیه یمن وارد کرد.
توقیف کشتی‌های جنگی
خبر دیگر اینکه، روز دوشنبه انقلابیون یمن چند کشتی را در جنوب دریای سرخ توقیف کردند. پس از این اتفاق، یک مقام وزارت خارجه کره‌جنوبی اعلام کرد دو کشتی از سه کشتی توقیف شده از سوی نیرو‌های یمنی در دریای سرخ متعلق به این کشور است. محمدعلی حوثی، رئیس‌کمیته عالی انقلاب یمن در این مورد اعلام کرده اگر ثابت شود کشتی‌های توقیف‌شده، متعلق به کره جنوبی است، آن را آزاد خواهند کرد: «ماموریت گارد ساحلی شناسایی و جلوگیری از هر نوع تحرک مشکوک در آب‌های سرزمینی یمن است. کارکنان این کشتی که تبعه کره جنوبی هستند، پس از تکمیل تشریفات قانونی آزاد خواهند شد. این کارکنان در سلامت هستند».صدور فرمان برای دستگیری 133 نفر دیگر
به جرم مشارکت در کودتای 2016 ترکیه
دولت آنکارا 3 سال پس از کودتای نافرجام 2016 همچنان مشغول قلع و قمع افرادی است که می‌گوید، «مظنون به مشارکت در این کودتا هستند». این کشور فرمان بازداشت ۱۳۳ پرسنل نظامی دیگر را به ظن ارتباط با شبکه «گولن» صادر کرده است.
آنکارا، «فتح الله گولن»، روحانی تندرو و مخالف دولت ترکیه را که در تبعید و مستقر در آمریکاست، مقصر کودتای ناکام ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ (25 خرداد 1395) می‌داند، اما «گولن» دخالت در این کودتا را رد می‌کند. این رویکرد دولت ترکیه تاکنون باعث شده بیش از ۷۷ هزار تن در انتظار دادگاه در بازداشت باشند و حدود ۱۵۰ هزار تن دیگر از نیروهای کارمند، پرسنل نظامی و سایر مقام‌های دولتی ترکیه نیز از کار اخراج شده یا معلق شوند. اما مسئله این است که این روند دستگیری و اخراج گویا پایانی ندارد.
خبرگزاری «آناتولی» ترکیه گزارش داده، دولت «آنکارا» در آخرین اقدامش در مقابله با «شبکه گولن» دستور بازداشت ۱۳۳پرسنل نظامی را به ظن ارتباط با شبکه گولن صادر کرده است که 82 تن از آنها از اعضای در خدمت ارتش و درجه‌دار این کشور هستند و قرار است در شهر «ازمیر» دستگیر شوند. «گولن» اتهام کودتا را رد و اعلام کرده کودتای اخیر در ترکیه ساخته و پرداخته دولت ترکیه و به نوعی ساختگی است، اما دولت ترکیه می‌گوید به واسطه اهمیت تهدیداتی که ترکیه با آن روبه‌رو است، انجام اقدامات امنیتی ضروری است و متعهد شده «شبکه گولن» را در این کشور از بین ببرد. با این حساب به نظر می‌رسد این سلسله دستگیری‌ها به این زودی تمام نخواهد شد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 آبان 1398

رئیس ‌اطلاعات ارتش عراق خبر داد:
طرح خطرناک داعش برای حمله به زندان‌های عراق با هدف نجات تکفیری‌ها
    ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
رئیس‌اطلاعات ارتش عراق اعلام کرد، عناصر فراری داعش قصد دارند با حمله به زندان‌ها در عراق و سوریه، تکفیری‌های زندانی را آزاد کنند.
ژنرال «سعد العلاق» گفت، تعدادی از سران داعش که زنده مانده‌اند، از سوریه به ترکیه فرار کرده و هسته‌های تروریستی جدیدی را ایجاد کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ژنرال سعد العلاق گفت: ما به این جمع‌بندی رسیده ایم که هدف اصلی داعش، ماموریتی است که خودشان آن ‌را «شکستن حصار‌ها» نامیده‌اند. آنها می‌خواهند با این عملیات، به زندان‌ها در عراق و سوریه حمله و تروریست‌ها را آزاد کنند. باید تلاش گسترده بین‌المللی به منظور مقابله با این مسئله صورت پذیرد، زیرا این جنایتکاران می‌توانند فرار کنند و به کشور‌های خودشان بازگردند و با این اوصاف، خطری بزرگ برای اروپا، آسیا و آفریقای شمالی خواهند بود. به گفته این ژنرال عراقی، اگر داعش بتواند بار دیگر طرفداران خود را تحت کنترل دربیاورد، نتیجه این امر، «فاجعه بار» خواهد بود.
مهلت ۴۵ روزه به عبدالمهدی
احزاب و فراکسیون‌های سیاسی حاکم در عراق، شامگاه دوشنبه توافقی مبنی بر اجرای شماری از تصمیمات اصلاحی مورد نظر معترضان عراقی امضاء کردند.
مهم‌ترین بندهای ذکر شده در این توافق، که ۱۲ گروه سیاسی عراق آن را امضا کرده‌اند، شامل اصلاح قانون انتخابات، تشکیل کمیساریای انتخاباتی جدید و اصلاح گسترده در کابینه به دور از هرگونه سهم‌خواهی، می‌شود.
به گزارش خبرگزاری فارس، امضاکنندگان این توافق، از دولت و دستگاه‌های امنیتی خواستند عوامل مسئول در ربودن تظاهر‌کنندگان و تیراندازی به سوی آنها را شناسایی و دستگیر کنند. علاوه ‌بر آن، این گروه‌های سیاسی به دولت و پارلمان ۴۵ روز فرصت دادند تا اصلاحات ذکر شده در این توافق را اجرا کنند. در صورت شکست دولت و پارلمان در این مسیر، رهبران سیاسی ملزم خواهند شد از طریق فراکسیو‌ن‌های خود در پارلمان، تصمیمات قانونی لازم و جایگزین را برای پاسخگویی به مطالبات مردمی اتخاذ کنند. پس گرفتن رای اعتماد از دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام، از جمله گزینه‌های این رهبران خواهد بود.
امضاکنندگان این توافق، اغلب جریان‌های سیاسی شرکت‌کننده در دولت و پارلمان عراق از سال ۲۰۰۳
تا کنون هستند و در میان آنها، «ائتلاف فتح» به ریاست «هادی عامری» و «ائتلاف دولت القانون» تحت رهبری «نوری مالکی»، نیز به چشم می‌خورند.
تظاهرات‌ مردم عراق از 11 مهر در اعتراض به نقصان خدمات‌رسانی، بیکاری و فساد آغاز شده است و هنوز در بغداد و حدود 10 استان مرکزی و جنوبی این کشور ادامه دارد. این اعتراضات تاکنون بیش از ۳۰۰ کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشته است.آغاز جلسه پارلمان تونس به ریاست «الغنوشی»
و با قرائت فاتحه برای شهدای غزه
پارلمان تونس که اکثریت و رهبری‌اش به اسلامگرایان ضد صهیونیست «النهضه» رسیده در جلسه رسمی خود با قرائت فاتحه‌ای برای شهدای غزه و در دست داشتن عکس شهدا، حمایت خود از فلسطینیان را اعلام کردند. ریاست جمهوری و نخست‌وزیری این کشور هم عملا در دست اسلامگرایان است.
کشور تونس در شمال آفریقا طی هفته‌های اخیر شاهد تحولات «بسیار» مهمی بوده. زمان زیادی از انتخاب «قیس سعیّد» به عنوان رئیس‌جمهور جدید این کشور با رویکرد ضد صهیونیستی نگذشته بود که جنبش اسلامگرای «النهضه» هم توانست در انتخابات پارلمانی این کشور به پیروزی برسد.
این جنبش حدود یک هفته قبل رئیس‌ خود «راشد الغنوشی» که رهبری معنوی انقلاب تونس علیه «زین‌العابدین بن‌علی» را نیز بر عهده داشت، به عنوان رئیس ‌پارلمان معرفی کرد. نامزد این حزب هم توانست موافقت «قیس سعید» را جلب کند تا گزینه این حزب را به عنوان نخست‌وزیر معرفی کند تا سیطره اسلامگرایان در تونس کامل شود. حالا عکس‌هایی از پارلمان جدید تونس منتشر شده که به خوبی نشان می‌دهد، نمایندگان منتخب مردم بر حمایت خود از ملت فلسطین و مخالفت با عادی ‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پافشاری می‌کنند.
به گزارش تسنیم، نمایندگان پارلمان تونس عکس‌هایی را که بر روی آن نوشته شده «عادی ‌سازی روابط اسرائیل خیانتی بزرگ است» در دست گرفته و شال‌های نماد فلسطین را بر گردن خود ‌انداخته بودند. گفتنی است تنها انقلابی که در جریان بیداری اسلامی به نتیجه رسید، انقلاب تونس
است.


سازمان ملل اعلام کرد
 100 هزار کودک مهاجر در زندان‌های آمریکا
کارشناس سازمان ملل و مسئول یک مرکز مطالعاتی در‌باره کودکان اعلام کرد، بیش از ۱۰۰ هزار کودک مهاجر در آمریکا تحت بازداشت هستند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «مانفرد نواک» کارشناس مستقل سازمان ملل و مسئول «مطالعه جهانی سازمان ملل در مورد کودکان محروم از آزادی» گفت: بیش از ۱۰۰ هزار کودک مهاجر در آمریکا تحت بازداشت هستند.
وی گفت: جدا کردن کودکان از والدینشان، که حتی شامل کودکان بسیار خردسال هم می‌شود و دولت (دونالد) ترامپ این کار را در مرز مکزیک و آمریکا انجام داده است، قطعاً بر اساس کنوانسیون حقوق کودکان، ممنوع است. من این کار را برخورد غیرانسانی، هم با والدین و هم با کودکان، می‌دانم.
نواک در ادامه گفت: به طور کلی، من در مورد کودکان و خردسالانی صحبت می‌کنم که یا والدین دارند و یا تنها هستند. آمریکا یکی از کشور‌هایی است که بیشترین تعداد کودک جدا شده از والدین را دارد.
«جک شونکوف» از اساتید دانشگاه‌ هاروارد می‌گوید، نتایج ده‌ها سال تحقیق نشان می‌دهد که بازداشت کودکان مهاجر و جدا کردن آنها از والدین و یا سرپرستان آنها، به سلامتشان آسیب می‌رساند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 آبان 1398


عفو بین‌الملل: شهرک ‌سازی اسرائیل جنایت جنگی است
   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
سازمان عفو بین‌الملل با وجود رسمیت بخشیدن آمریکا به شهرک ‌سازی رژیم صهیونیستی در کرانه باختری، این شهرک ‌سازی‌ها را یک «جنایت جنگی» خواند.
اقدام آمریکا در رسمیت بخشیدن به شهرک ‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری از سوی سازمان عفو بین‌الملل هم به شدت محکوم شد. این سازمان اعلام کرده: «با وجود اظهارات اخیر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا درباره شهرک‌های یهودی‌‌نشین اسرائیل در خاک فلسطین، پروژه شهرک‌‌سازی جنایات جنگی باقی خواهد ماند ... اسرائیل با پشتیبانی آمریکا نقض قوانین بین‌المللی و پایمال کردن حق فلسطینیان را ادامه می‌دهد، موضع اخیر آمریکا را محکوم می‌کنیم. اظهارات پمپئو قانون بین‌المللی را تغییر نخواهد داد».
پس از‌اشغال کرانه باختری رود اردن و قدس در سال 1967 توسط رژیم صهیونیستی بیش از 250 شهرک یهودی‌نشین در این مناطق ساخته شده است.


دنیا محکوم کرد
چراغ سبز آمریکا به نتانیاهو برای شهرک ‌سازی نامحدود!
وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه، کشورش دیگر شهرک‌‌سازی اسرائیلی در کرانه باختری را برخلاف قانون بین‌الملل نمی‌داند! مجوز‌اشغال همه‌جانبه فلسطین را به رژیم صهیونیستی داد! کار احمقانه‌ای که فقط از عهده احمق‌های درجه یک بر می‌آید! جهان و حتی کشورهای غربی هم این موضع عجیب آمریکا را محکوم کردند.
آمریکا موضعی کاملا مشخص در برابر مسئله فلسطین دارد و آن هم تاکید بر‌اشغال بیشتر سرزمین‌های فلسطین توسط رژیم صهیونیستی است. اما در دولت‌های مختلف این مسئله با ابزار و «نقاب قانونی» دنبال شده است. دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا این نقاب‌ها را کنار زده و به صورت عریان سیاست‌های آمریکا را در عرصه بین‌الملل فریاد می‌زند. به رسمیت شناختن شهرک ‌سازی در کرانه باختری یکی از این مسائل است که آمریکا آن را هم اخیرا قانونی اعلام کرد. اقدامی که اعتراض اتحادیه اروپا را هم به دنبال داشت.
«مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده، کشورش دیگر شهرک ‌سازی اسرائیلی در کرانه باختری را برخلاف قانون بین‌المللی نمی‌داند!
 به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، در این اظهارات کاملا کناره‌گیری از مواضع هر چند ظاهری دولت‌های قبل از ترامپ در قبال مسئله شهرک‌‌سازی‌های اسرائیل مشهود است. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا تاکید کرده، موضع نهایی در قبال کرانه باختری باید از طریق مذاکرات اسرائیلی و فلسطینی مشخص شود. البته رئیس‌دستگاه دیپلماسی آمریکا ادعا کرده، آنچه آمریکا انجام داده تنها بازنگری در بحثی قانونی و حقوقی است، واشنگتن قصد ارسال هیچ پیامی پیرامون موضوع شهرک‌‌سازی‌ها را ندارد!
وزیر خارجه آمریکا با بیان اینکه دولت‌های قبلی آمریکا شهرک‌‌سازی‌های رژیم صهیونیستی را غیرقانونی می‌دانستند اما این دولت دیگر شهرک‌‌سازی‌ها را مغایر با قانون بین‌المللی نمی‌داند و مخالفتی با آن ندارد اضافه کرده که: «اسرائیل همواره بر قانونی و مشروع بودن شهرک‌‌سازی‌ها تاکید کرده و ما تشویق می‌کنیم مسئله فلسطین از طریق مذاکرات حل و فصل شود»(!) وی در کنفرانسی خبری در مقر وزارت خارجه کشورش این گونه مواضع جانبدارانه کشورش را ادامه داد که بیانیه‌های رسمی آمریکا درقبال فعالیت‌های شهرک‌‌سازی در کرانه باختری طی سال‌های گذشته متقلبانه بوده است: «در سال 1978 دولت (جیمی کارتر) به این نتیجه رسید که احداث شهرک‌های اسرائیلی در کرانه باختری مغایرتی با قانون بین‌المللی ندارد و بعد از آن دولت‌های دیگر با تصمیم کارتر مخالفت کردند... اینکه دیگر شهرک‌‌سازی‌ها برخلاف قانون بین‌المللی نیست گامی مبتنی بر واقعیت‌های تاریخ و شرایط است».
واکنش‌ها
برخی کارشناسان معتقدند این حرکت آمریکا می‌تواند در راستای اجرایی کردن طرح مُرده «معامله قرن» باشد. تاکنون آمریکا چندین گام را برای عملیاتی کردن معامله قرن برداشته است که از جمله آن می‌توان به انتقال سفارت آمریکا از «تل‌آویو» به «بیت‌المقدس»، به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت یکپارچه و ابدی رژیم صهیونیستی، قطع کمک‌های مالی آمریکا که از طریق سازمان ملل به فلسطینی‌ها می‌رسید و...‌اشاره کرد. لذا قانونی دانستن شهرک ‌سازی بی‌حد و حصر نیز می‌تواند گام دیگری برای تحقق این امر باشد.
ذوق زدگی نتانیاهو
بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ذوق زدگی از این تصمیم آمریکا اعلام کرده اسرائیل از تجدیدنظر آمریکا در قبال شهرک‌‌سازی در کرانه باختری استقبال می‌کند. بنیامین نتانیاهو این تصمیم دولت آمریکا را «اصلاح یک‌اشتباه تاریخی» خوانده و از آن استقبال کرده است دولت ترامپ پیش از این نیز بدون توجه به حساسیت‌های موجود، سفارتخانه خود در سرزمین‌های‌اشغالی را به شهر بیت‌المقدس منتقل کرد و همچنین حاکمیت رژیم صهیونیستی بر جولان‌اشغالی -که سازمان ملل نیز آن را بخشی از خاک سوریه می‌داند- به رسمیت شناخت.
محکومیت گسترده
این اقدام آمریکا با واکنش‌های گسترده جهانی مواجه شده و حتی متحدان این کشور نیز آن را محکوم    کرده‌اند. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرده: «ما از اسرائیل می‌خواهیم به شهرک‌‌سازی‌ها پایان دهد...شهرک‌‌سازی در اراضی فلسطین غیرقانونی است و فرصت رسیدن به صلح دائم را از بین می‌برد». سناتور سندرز، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هم در این باره گفته:« شهرک‌های اسرائیل غیرقانونی هستند. ترامپ بار دیگر برای اجرای قواعد افراطی خود واشنگتن را به انزوا کشید.»
همچنین «الیزابت وارن»، نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا قول داد، تصمیم دولت دونالد ترامپ درباره شهرک‌‌سازی‌ها در کرانه باختری را لغو کند. دفتر اطلاع‌رسانی وزارت خارجه روسیه هم این گونه موضع گرفت: «موضع ما نسبت به شهرک‌‌سازی اسرائیل در اراضی فلسطین تغییری نکرده است و ما آن را همچنان غیرقانونی می‌دانیم».
همچنین «ایمن الصفدی»، وزیر خارجه اردن اعلام کرده، شهرک‌‌سازی اسرائیل در اراضی فلسطین نقض قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت است و این اقدام آمریکا راهکار تشکیل دو کشور و فرصت تحقق صلح فراگیر را از بین می‌برد. وی با تأکید بر اینکه موضع اردن نسبت به شهرک ‌سازی اسرائیل ثابت است، نسبت به تغییر در موضع آمریکا درباره شهرک‌‌سازی‌ها و پیامدهای آن بر تمامی تلاش‌ها برای تحقق صلح هشدار داد. «احمد حافظ»، سخنگوی وزارت خارجه مصر نیز تأکید کرده که قاهره به قطعنامه‌های شورای امنیت و قوانین بین‌المللی درباره شهرک‌‌سازی اسرائیل در اراضی فلسطین پایبند است و آن را غیرقانونی می‌داند. نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین هم گفته: «این اقدام آمریکا باطل است و ما آن را محکوم می‌کنیم. این اقدام کاملا با قوانین بین‌المللی و قطعنامه‌های شورای امنیت مغایرت دارد». سازمان ملل هم با اعلام اینکه «شهرک ‌سازی‌های اسرائیل را همچنان غیر قانونی می‌دانیم، علیه این اقدام آمریکا موضع گرفته است.آتش‌نشان‌های فرانسوی هم به معترضان می‌پیوندند
خبر بد برای «ماکرون» جنبش «جلیقه زردها» بزرگتر می شود
با پیوستن آتش‌نشانان فرانسوی به جنبش ضدسرمایه‌داری موسوم به «جلیقه زردها»، نا آرامی در این کشور گسترده‌تر و شرایط برای رئیس‌جمهور فرانسه سخت‌تر شده است.
شمار زیادی از آتش‌نشانان فرانسوی به جنبش جلیقه زردها پیوستند. این آتش نشانان تلاش می‌کنند جنبش اعتراضی خود را گسترش داده و در هفته آغازین ماه دسامبر(11تا18 آذر) دست به اقدامات جدیدی بزنند.
به گزارش ایلنا، «رمی شابو» دبیر اتحادیه آتش‌نشانان جنوب، در پاسخ به این سؤال خبرگزاری اسپوتنیک، که آیا معترضان گوناگون در فرانسه به هم می‌پیوندند؟ گفت: بله، امیدواریم چنین باشد. کارکنان بخش سلامت و آتش‌نشانان به یک دسته مشخص تعلق دارند و موازی با یکدیگر فعالیت می‌کنند. ما دشواری‌های حرفه‌ای و مالی مشابهی داریم. هنگامی که حادثه‌ای روی می‌دهد، آتش‌نشانان همراه با نیروهای امدادی همراه می‌شوند‌، این نیروها زیر نظر آژانس سلامت منطقه‌ای فعالیت می‌کنند. آتش‌نشانان و کارکنان بخش سلامت همکاران مشترکی دارند، مثل پرستارها، مشاوران پزشکی، پزشکان و پزشکان اورژانس.
دبیر اتحادیه آتش‌نشانان جنوب فرانسه در‌باره شکل تظاهرات نیز گفت: تظاهرات امروز (دیروز) به شیوه سنتی برگزار شد. اما از ماه دسامبر ‌اشکال دیگری را به کار می‌بریم. به‌عنوان یک سازمان‌دهنده، می‌توانم راجع به این شیوه‌ها حرف بزنم. بنا داریم تظاهراتی ادامه‌دار (برای چند روز یا حتی چند هفته) در یکی از میدان‌های پاریس برگزار کنیم.
وی افزود: چادرها و تخت‌های تاشو را نیز آماده کرده‌ایم. این شکل جدی تظاهرات است و تلاش می‌کنیم نمایندگان مشاغلی را که با مشکلاتی چون ما مواجه هستند، گرد هم آوریم. وضعیت شهر این اجازه را به ما می‌دهد تا شمار تظاهرکنندگان را که بناست با ۷۰ آتش‌نشان آغاز شود، افزایش دهیم. امیدواریم که در آینده ۲۰۰، ۳۰۰ یا حتی هزار نفر در این تظاهرات شرکت کنند.
شابو در پاسخ به این پرسش اسپوتنیک که چند روز پیش جلیقه‌زردها در سالگرد اعتراض ‌خود، از نمایندگان تمامی طبقات اجتماعی خواستند به آنها بپیوندند، آیا آتش‌نشانان هم این دعوت را خواهند پذیرفت؟ اظهار داشت: زمانی که اتحادیه‌های تجاری سرکوب و درخواست‌هایشان با بی‌توجهی مواجه می‌شود، برخی همکاران ما مسیر رادیکالیزاسیون را پیش می‌گیرند. امروز، بسیاری از آتش‌نشانان می‌خواهند به جلیقه‌زردها بپیوندند.
آمارها در‌باره سرکوب جلیقه زردها
جنبش جلیقه زردها در فرانسه اخیرا یک ساله شد. آمارهای وزارت دادگستری فرانسه که روزنامه «لوموند» آن اخیرا منتشر کرده است، نشان می‌دهد که پلیس فرانسه طی این مدت بیش از 10 هزار جلیقه زرد را دستگیر کرده و دادگاه‌های فرانسه نیز دست کم 3000 حکم قضائی علیه اعضای این جنبش صادر کرده‌اند.
طبق گزارش این روزنامه‌، ۴۰۰ نفر از اعضای این جنبش محکوم به زندان شده‌اند. به گفته فعالان این جنبش، در اعتراضات جلیقه زردها، دست‌کم 11 نفر کشته شده‌اند. علاوه ‌بر آن، ۲۴ معترض یک چشم و پنج تن هم یک دستشان را از دست داده‌اند. شمار مجروحان نیز هزاران نفر گزارش شده است.
«جلیقه زردها» یک سال پیش با شعار «کاهش قیمت سوخت»، اعتراضات خود را شروع کرده بودند، اما امروز به تغییر قانون اساسی، اداره دموکراتیک‌تر جامعه، استعفای ماکرون، خروج فرانسه از اتحادیه اروپا و ناتو، افزایش دستمزدها و... رسیده‌اند. در میان جلیقه زردها از هر طیف و طبقه اجتماعی حضور دارند؛ دانشجو، دانش‌آموز، پرستار، کارمند، کارگر، راننده کامیون، معلم، خدمتکار، مهاجر و... این افراد پیش از آغاز جنبش همدیگر را نمی‌شناخته‌اند. آنها جز مشکلات اقتصادی، هیچ وجه مشترکی با هم ندارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 آبان 1398

اخبار ویژه روزنامه ها  
 ۱۳۹۸/۰۸/۲۸

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎

اولین همکار داخلی آمدنیوز بازداشت شد
عبدالرضا داوری از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد با دستور قضایی بازداشت شده است.
براساس کسب اطلاع خبرنگار فارس این فرد به اتهام همکاری با شبکه معاند آمدنیوز بازداشت شده است.
امروز غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود گفته بود که مستندات خوبی از روح‌الله زم مدیر شبکه آمدنیوز به دست آورده است.
داوری از چهره‌های نزدیک به مرحوم‌ هاشمی و از هواداران وی در جریان نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود که به دلایل نامعلومی بعد از شکست نامزد متبوعش، به دولت رقیب وی به ریاست محمود احمدی‌نژاد، راه یافت.
وی در سال‌های پایان دولت دهم ریاست صندوق بازنشستگی مس کشور را برعهده گرفت و در طول دولت نهم و دهم از اصلی‌ترین چهره‌های رسانه‌ای وابسته به جریان انحرافی شناخته می‌شد که پیش از انتخابات سال ۸۸ نیز مسئولیت اداره کل پژوهش و همچنین معاونت خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی را برعهده داشت.
وی همچنین مسئولیت یکی از سایت‌های خبری نزدیک به رئیس‌جمهور سابق را بر عهده داشت که ید طولایی در اتهام‌پراکنی علیه اصولگرایان دارد. اتهام‌زنی‌های داوری علیه اصولگرایان، او را به چهره محبوب روزنامه‌های اصلاح‌طلب تبدیل کرده بود.
داوری پیش از این در خرداد ماه سال 96 برای تحمل حبس به مدت 3 سال بازداشت شد اما سرانجام در شهریور ماه سال 97 و پس از نقض حکم صادر شده از سوی دیوان عالی کشور آزاد شد.22 مهر امسال بود که سپاه پاسداران از بازداشت روح‌الله زم سرشبکه کانال تلگرامی آمدنیوز خبر داد.

پدافند ایران، پهپاد گرانقیمت آمریکا را از دور خارج کرد
نشریه «فارین پالیسی» از احتمال بازنشست‌شدن پهپادهای «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از هدف قرار گرفتن یک فروند از این پهپادها توسط پدافند هوایی ایران خبر داده است.
این نشریه نوشته است: «تنها چند ماه پس از آنکه ایران یک پهپاد شناسایی گران‌قیمت ایالات متحده را بر فراز تنگه هرمز ساقط کرد، وزارت دفاع در حال بررسی کنار گذاشتن دو سوم سی و چند پهپاد گلوبال هاوکی است که نیروی هوایی در اختیار دارد. این اقدام، بخشی از حرکت به سوی ساخت توانمندی‌های مورد نیاز برای مقابله با چین و روسیه است.»
مقام‌های آمریکایی به فارین پالیسی گفته‌اند که بر اساس این طرح، قرار است ۲۱ فروند از ۳۵ پهپاد گلوبال هاوک نیروی هوایی آمریکا که اکنون در غرب آسیا و دیگر مناطق جهان مشغول جمع‌آوری اطلاعات هستند، کنار گذاشته شوند. این طرح اکنون برای بررسی در قالب بودجه سال آینده پنتاگون به دفتر وزیر دفاع آمریکا تحویل داده شده است.
بنا بر این گزارش، پنتاگون بر اساس راهبرد دفاع ملی آمریکا که دوران کنونی را «عصر رقابت قدرت‌های بزرگ» نام نهاده، به مرور در حال فاصله گرفتن از مأموریت‌های «مبارزه با تروریسم» و حرکت به سوی توانمندی‌های لازم برای رقابت با چین و روسیه است. از این رو، آمریکا به پهپادهایی نیاز دارد که بتوانند به آسمان این دو کشور نفوذ کنند.
به نوشته فارین پالیسی، ۲۱ فروند پهپادی که بر اساس طرح نیروی هوایی آمریکا باید کنار گذاشته شود، از نوع «بلاک ۳۰» گلوبال هاوک هستند. این پهپادها به سامانه‌های الکترواپتیک، رادارهای مادون قرمز و حسگرهای دریافت سیگنال‌های اطلاعاتی مجهز هستند. به گفته مقام‌های آمریکایی، این پهپادها که بار نخست در سال ۲۰۰۱ وارد ناوگان نیروی هوایی آمریکا شدند، اکنون با مشکل تأمین قطعات روبرو هستند و از آن مهمتر اینکه در برابر حملات دشمن شکننده به نظر می‌رسند.
فارین پالیسی سپس به تشریح ویژگی‌های پهپاد گلوبال هاوک پرداخته و نوشته است که حادثه هدف قرار گرفتن این یک فروند از این پهپاد توسط ایران، یک «هشدار قرمز» برای گلوبال هاوک بود و نشان داد که این پرنده در نبردهای آینده آسیب‌پذیر است.
«لورن تامپسون» عضو مؤسسه «لکسینگتون» ایران را پس از روسیه و چین، یک «قدرت رده دوم» توصیف کرده و می‌گوید: «زمانی که یک قدرت رده دوم مانند ایران می‌تواند جنگ‌افزارهای شما را با موشک‌های بومی خود ساقط کند، این نشانه خوبی برای آینده نیست.»
به نوشته فارین پالیسی، شواهدی وجود دارد که آمریکا در حال حاضر برای پر کردن شکاف موجود در زمینه جمع‌آوری اطلاعات، چندین پرنده طبقه‌بندی‌شده از جمله پهپاد «آر.کیو ۱۸۰» را به خدمت گرفته است. واشنگتن مدعی است که این پهپاد قادر است به حریم هوایی دشمن نفوذ کند.
به گزارش فارس ۳۰ خرداد ماه امسال یک فروند پهپاد گلوبال هاوک آمریکایی بعد از نقض حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران هدف سامانه پدافندی سوم خرداد قرار گرفته و ساقط شد. گلوبال هاوک گرانقیمت‌ترین و عظیم‌الجثه‌ترین پهپاد جهان است و هدف قرار گرفتن آن توسط ایران واکنش‌های گسترده‌ای را در جهان برانگیخت.

اراذل اجاره‌ای  با تهدید قمه ترافیک می‌ساختند
طی روزهای گذشته به مرور اطلاعات و جزئیات بسیاری از نحوه سازماندهی به اغتشاشات و آشوبها به دست آمده و توسط خبرنگاران نیز رویت شده که نشان می‌دهد این آشوب‌ها هیچ نسبتی با اعتراض مردمی ندارد بلکه اساساً یکی از اهداف اصلی آنها ضربه زدن به امکانات و منابع همین مردمی است که از افزایش قیمت بنزین هم نگران‌اند!
در همین باره یکی از عکاسان خبری روایت جالبی را از نحوه‌ ساختن ترافیک‌های سنگین در برخی نقاط شهر توسط آشوبگران روایت کرده است. او به خبرنگار تسنیم می‌گوید: ساعت 19:30 روز یکشنبه 26 آبان‌ماه از محل خبرگزاری برای حرکت به سمت منزل بیرون آمدم،  به سمت خودرویم رفتم،  منزلم در اسلامشهر بود و وقتی از نشان (مسیریاب ایرانی) استفاده کردم،‌ مسیر آیت‌الله سعیدی را به من معرفی کرد. من هم از همین مسیر رفتم.
ابتدای مسیر آرام و خلوت بود تا اینکه به سمت چهاردانگه رسیدم. در حال رانندگی بودم و قبل از اینکه به سرعت‌گیر برسم مجبور شدم سرعتم را کم کنم در همین حین به یک باره جمعی حدود 20 نفر جلویم ظاهر شدند. همگی آنان قمه به دست داشتند،  در دست برخی از آنان علاوه بر قمه سنگ نیز بود. مقابلم ایستادند و به من و چند خودروی دیگر که کنارم بودند اشاره کردند که بایستید. من ابتدا فکر کردم که راهزن هستند و می‌خواهند خودرو را به زور بدزدند. درب ماشین را قفل کردم. تعداد خودروها بیشتر شد و در کنار هم ایستادند به آنها هم اشاره کردند که خودرو را خاموش کنید. وقتی دیدند خاموش نکردیم با فریاد و نشان دادن قمه مجبورمان کردند ماشین‌ها را خاموش کنیم. ردیف اول حدوداً 5 یا 6 خودرو می‌شدیم. آنها موفق شدند ما را متوقف کنند.
پشت سر ما هم ماشین‌های دیگر هم ایستاده بودند. آنها با ایجاد رعب و وحشت و با نشان دادن قمه به زور موفق شدند که تمامی خودروهای متوقف شده را خاموش کنند. اما من خودرویم را خاموش نکردم ولی چراغ‌هایم را خاموش کردم تا باور کنند که خودروی من هم خاموش شده است. آنها لاین مقابل به سمت تهران را هم متوقف کرده بودند.
وقتی حواسشان پرت شد من لاین کندرو را کنارم دیدم که مجبور بودم به صورت خلاف به سمت بالا حرکت کنم. در یک لحظه با سرعت بالا به اصطلاح تیکاف کشیدم اما آنها متوجه شدند و بلافاصله به سمت من آمدند، من توجه نکردم و فقط پایم را روی پدال گاز فشار دادم تا آنها به من نرسند.سه نفر از آنها با فحاشی به سرعت دنبال من می‌دویدند و حتی چند تا از سنگ‌هایی که پرتاب کردند به شیشه‌ عقب برخورد کرد اما خوشبختانه شیشه‌ها سالم ماندند و من موفق شدم از آنان فاصله بگیرم.
آنها صورت‌هایشان را هم پوشانده بودند و اغلب هم لباس مشکی بر تن داشتند. من که موفق شدم فرار کنم اما نمی‌دانم بقیه چکار کردند فرار کردند یا نه؟  بعد‌ها از اخبار شنیدم که در آن محل راهبندان شده و ترافیک سنگینی صورت گرفته است. 
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 آبان 1398


خیانت «بوریس جانسون» به همسرش به روایت مدل آمریکایی! 
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
مدل سابق و تاجر کنونی آمریکایی می‌گوید، با «بوریس جانسون» در دورانی که شهردار لندن بوده و همسر داشته، «رابطه بسیار ویژه‌ای» داشته است!
پس از انکارهای پیشین، «جنیفر آرکوری»، در پاسخ به سؤالی درباره این ‌که رابطه‌اش با «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر کنونی انگلیس و شهردار سابق لندن چگونه رابطه‌ای بوده، او این بار تصمیم گرفته علیه او که در شرایط بغرنجی قرار دارد کمی افشاگری کند: «من به این سوال پاسخ نمی‌دهم اما می‌توانم بگویم رابطه بسیار ویژه‌ای میان ما وجود داشت»!
 به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، او همچنین گفته که حدود یک هفته پیش تلاش کرده با «جانسون» تماس بگیرد، اما اندکی پس از آن‌که «جانسون» گوشی را برداشته، مردی با لهجه چینی شروع به صحبت کرده است! «آرکوری» در روزهای اخیر «جانسون» را به بی‌محلی به او از زمان تصدی نخست‌وزیری انگلیس متهم کرده بود.
رسوایی روابط «آرکوری» و «جانسون» زمانی آغاز شد که روزنامه «ساندی تایمز» انگلیس گزارش کرد، این مدل سابق آمریکایی و نخست‌وزیر انگلیس در زمانی که «جانسون» شهردار لندن بوده و هنوز از همسر سابقش جدا نشده بوده، با یکدیگر رابطه‌ای بسیار نزدیک داشته‌اند. این گزارش‌ها نیز پس از آن منتشر شدند که «جانسون» به دادن برخی امتیازات غیرقانونی به «آرکوری» از جمله شرکت در مذاکرات تجاری محرمانه و پرداخت تسهیلاتی تا ۱۰۰ هزار پوند از سرمایه نهادهای دولتی متهم شد.
باید دید این رسوایی در کنار شکست‌های پی‌درپی «جانسون» در پیش‌بُرد «برگزیت» (طرح خروج از اتحادیه اروپا) چه تأثیری در آرای او و حزب محافظه‌کارش در انتخابات زودهنگام انگلیس در 12 دسامبر (21 آذر) خواهد داشت. انتخاباتی که حزب کارگر، رقیب دیرینه حزب محافظه‌کار، روی آن حساب ویژه‌ای باز کرده و نظرسنجی‌ها نیز از نزدیکی رقابت این دو حزب خبر می‌دهند.شاهدخت عربستانی از آل‌سعود انتقاد کرد ناپدید شد!
شاهدخت منتقد سعودی پس از انتقاد از آل‌سعود و بعد از آنکه نتوانست مجوز خروج اضطراری از عربستان را دریافت کند، ناپدید شد.
گویا سریال ربودن و ناپدیدن شدن منتقدان در عربستان تمامی ندارد. معروف‌ترین قربانی این سیاست هولناک «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد و نگون بخت سعودی بود که در کنسولگری عربستان در اسلامبول با اره سلاخی شد و هنوز تکه‌های بدنش هم پیدا نشده است. اما جدای از وی در درون عربستان نیز منتقدان زیادی از تمام طیف‌ها به دلایل مختلفی زندانی یا ناپدید شده‌اند. اقدامی که بر خلاف شعارهای عوام پسندانه و فریبکارنه بن سلمان ولیعهد سعودی مبنی بر اجرای اصلاحات در عربستان است. در جدید‌ترین نمونه از این اقدام آل‌سعود خبر رسیده، یک شاهدخت سعودی پس از انتقاد از آل‌سعود ناپدید شده است.
خبرگزاری «دویچه وله» می‌گوید مطلع شده، نگرانی‌هایی از مفقود شدن «بسمه» دختر «سعود بن عبد العزیز آل سعو»، شاهدخت برجسته و منتقد سعودی که مدافع حقوق بشر بوده است، وجود دارد و گفته می‌شود که او احتمالا در ریاض در حبس خانگی به سر می‌برد. یک منبع آگاه نزدیک به این شاهدخت که خواسته نامش فاش نشود به این خبرگزاری آلمانی گفته، اگرچه خانواده او با خاندان سلطنتی در ارتباط بوده‌اند اما او نتوانسته به طور علنی صحبت کند زیرا ارتباطاتش تحت نظارت قرار دارند. «بسمه» بار‌ها از اصلاحات قانون اساسی عربستان و مسائل حقوق بشری در این کشور و منطقه حمایت کرده بود. مقامات سعودی به درخواست دویچه وله برای اظهار نظر در این زمینه پاسخ نگفته‌اند.
آن طور که ایسنا نوشته، این منبع آگاه به دویچه وله گفته، شاهزاده بسمه در ماه مارس(فروردین) سال جاری میلادی به اتهام تلاش برای فرار از کشور به همراه دختر بزرگش و پس از آنکه قرار بود برای معالجه به سوییس برود، بازداشت شد. منابع آگاه می‌گویند، مقامات سعودی از آن زمان تاکنون به درخواست آنان برای ارائه اطلاعاتی درباره این شاهدخت پاسخی نداده‌اند. بسمه که مادر پنج فرزند است در سال ۲۰۰۶ نگارش برای رسانه‌ها را آغاز کرد و از آن زمان به صدایی در دفاع از اصلاحات واقعی در عربستان تبدیل شد. او پس از جدایی از همسرش در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ به لندن نقل مکان کرد و در آنجا به شخصیتی منتقد در رسانه‌ها تبدیل شد و در انجمن‌های مختلف بین‌المللی شرکت کرد و بر فساد، مسائل حقوق بشری و نابرابری ثروت در منطقه عربی تاکید کرد. او همچنین خواستار اصلاحاتی در قانون اساسی عربستان بوده که قدرت پلیس دینی این کشور را محدود می‌کند.معاینه پزشکی فوری ترامپ در یک مرکز نظامی
آیا رئیس‌جمهور آمریکا بیمار شده؟
در پی مراجعه رئیس‌جمهور آمریکا به یک بیمارستان نظامی برای انجام معاینات پزشکی، تردید‌ها در‌باره سلامتی «دونالد ترامپ»، افزایش یافت.
رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا جهت انجام معاینات پزشکی، به بیمارستان نظامی «والتر رید» شهر «بتسدا» در ایالت «مریلند» مراجعه کرد. به گفته برخی کارشناسان، این مراجعه پزشکی با پروتکل‌های مراجعات معمول پزشکی رئیس‌جمهور همخوانی ندارد.
 معمولاً کارکنان این بیمارستان، پیش از ورود «دونالد ترامپ»، در جریان مراجعه او قرار می‌گرفتند، اما این رویه معمول در مورد اخیر رخ نداده‌، که ممکن است دال بر این واقعیت باشد که مراجعه وی روتین نبوده است.
به گفته شاهدان، تیم حمل‌ونقل رئیس‌جمهور به طور ناگهانی و غیرمنتظره وارد بیمارستان شده و تا زمان ورود آنها به بیمارستان والتر رید، هیچ اطلاعی در اختیار خبرنگاران قرار نگرفته بود.
حمایت اکثر آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ
نتایج یک نظرسنجی جدید از مردم آمریکا در ارتباط با جنجال مربوط به گفت‌و‌گوی تلفنی ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین، نشان داد که بالغ بر 70 درصد آمریکایی‌ها معتقدند درخواست ترامپ از یک رهبر خارجی به منظور انجام تحقیقات درباره رقیب سیاسی‌اش، کاری ‌اشتباه است و 51 درصد آمریکایی‌ها هم از استیضاح و برکناری وی حمایت کرده‌اند. در یک نظرسنجی دیگر نیز 52 درصد جوانان آمریکایی خواستار استیضاح رئیس‌جمهور هستند.
به گزارش ایسنا، در نظرسنجی جدیدی که از سوی «ای‌بی‌سی نیوز» صورت گرفته، مشخص شد که حدود 51 درصد آمریکایی‌ها معتقدند، اقدام ترامپ در مناقشه مربوط به تلاش او برای اعمال فشار بر همتای اوکراینی‌اش، ‌اشتباه بوده و او می‌بایست استیضاح و برکنار شود.
در عین حال، 58 درصد آمریکایی‌ها می‌گویند که جلسات استیضاح ترامپ را «بسیار نزدیک» و یا «تا حدی از نزدیک» دنبال می‌کنند.
فرا خوانده شدن ترامپ به کنگره
«نانسی پلوسی» رئیس‌مجلس نمایندگان و «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات سنای آمریکا، رئیس‌جمهور را برای شرکت در کمیته‌های کنگره فراخواندند تا حقایق را بگوید.
پلوسی نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا گفت: «دونالد ترامپ» اگر بخواهد، می‌تواند به کنگره بیاید و صحبت کند و همه حقیقتی را که از آن مطلع است بگوید.
شومر سناتور دموکرات ایالت نیویورک هم اظهار داشت: ترامپ اگر از چیزهایی که می‌شنود، خوشش نمی‌آید، نباید درباره آن توئیت کند. او باید به کمیته بیاید و پس از سوگند خوردن، شهادت بدهد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، ترامپ متهم است اواسط تابستان امسال طی گفت‌وگو با «ولادیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، وی را تحت فشار قرار ‌داده تا درباره فعالیت اقتصادی «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» تحقیق کند. این خواسته ترامپ، تلاش برای لطمه زدن به اعتبار جو بایدن به‌عنوان اصلی‌ترین رقیب انتخاباتی‌اش قلمداد شده است. دموکرات‌ها این اقدام را سوءاستفاده از قدرت تلقی کرده‌اند و سعی دارند بر مبنای آن، ترامپ را استیضاح کنند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 29 آبان 1398


باخت‌های پی‌در‌پی نتانیاهو ترامپ را خسته کرده است    
   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
منابعی در کاخ سفید از ناامیدی رئیس‌جمهور آمریکا از عملکرد سیاسی نخست‌‎وزیر رژیم صهیونیستی خبر داده و شکست‌های پیاپی نتانیاهو را عامل دلسردی ترامپ از او دانسته‌اند.
رئیس‌جمهور فعلی آمریکا درست مثل سایر رؤسای جمهوری این کشور، رژیم صهیونیستی را به عنوان نزدیک‌ترین متحد خود می‌شناسد. ترامپ برای پیروزی نتانیاهو در انتخابات دست به هرکاری زد. رئیس‌جمهور آمریکا قدس را به عنوان پایتخت این رژیم به رسمیت شناخته و سفارت آمریکا را از تل‌آویو به قدس انتقال داد. علاوه‌بر این، ترامپ برای پیروزی نتانیاهو در انتخابات فروردین ماه، اعلام کرد بلندی‌های جولان متعلق به صهیونیست‌هاست! در ادامه نیز وی طرح «معامله قرن» را برای نجات سیاسی نتانیاهو ارائه کرده که البته با شکست مواجه شده است. اما با وجود این حمایت‌های بی‌دریغ ترامپ از تل‌آویو، شکست‌های پی‌در‌پی نتانیاهو در عرصه مقابله با مقاومت فلسطین و همچنین انتخابات پارلمانی باعث دلسردی ترامپ شده است.
آن طور که شبکه تلویزیونی «پرس تی وی» گزارش کرده، برخی منابع ناشناس در کاخ سفید به یک پایگاه خبری صهیونیستی گفته‌اند، دونالد ترامپ، از بنیامین نتانیاهو، و به طور کلی از این رژیم خسته و ناامید شده است. روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از این چند منبع و با‌اشاره به طرح به اصطلاح «معامله قرن» دولت ترامپ نوشته، سیاست‌های رژیم صهیونیستی و بحران سیاسی فعلی آن‌که مانعی برای کاخ سفید برای ارائه بخش سیاسی معامله قرن است موجب ناامیدی و دلسردی آمریکایی‌ها شده است.
این منابع درون کاخ سفید حتی گفته‌اند، رئیس‌جمهور که مدعی رویای پایان دادن به مناقشه میان رژیم صهیونیستی و فلسطینیان است، آشکارا از احساس ناامیدی خود نسبت به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سخن گفته است. یکی از منابع آگاه کاخ سفید با‌اشاره به ناکامی نتانیاهو برای پیروزی در انتخابات اخیر گفته: «ترامپ افراد بازنده را دوست ندارد».
رکس تیلرسون، وزیر خارجه سابق آمریکا نیز دو ماه پیش در مراسمی در دانشگاه‌هاروارد گفته بود نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با دادن اطلاعات غلط به ترامپ درحال بازی دادن او است: «ارتباط با نتانیاهو بهتر است که همیشه با نوعی بدبینی همراه باشد. این واقعا آزاردهنده است که متحدی تا این حد نزدیک و مهم برای ما، اینگونه در قبال ما اقدام کند».
نتانیاهو پس از دو انتخاباتی که برگزار شد موفق به تشکیل کابینه نشد و اکنون منتظر است تا نتیجه تلاش‌های رقیب وی یعنی بنی گانتس برای تشکیل کابینه مشخص شود. در صورت موفقیت گانتس، نتانیاهو به دلیل فسادهای مختلف راهی زندان خواهد شد. علاوه‌بر این نتانیاهو در عملیات اخیر برای ترور فرماندهان جهاد اسلامی فلسطین، پس از واکنش قاطع مقاومت، مجبور به عقب‌نشینی شد و شرایط جهاد اسلامی را پذیرفت.


خط و نشان چین برای آمریکا؛ استقلال تایوان را تحمل نخواهیم کرد
وزیر دفاع چین در دیدار با همتای آمریکایی خود درباره اقدامات تحریک‌آمیز واشنگتن در دریای چین جنوبی هشدار داده و اعلام کرده، پکن استقلال تایوان را تحمل نخواهد کرد.
موضوع «تایوان»، حمایت واشنگتن از شورشیان هنگ گنگ، مسئله حاکمیت بر دریای چین جنوبی و جنگ تجاری، روابط آمریکا و چین را طی سال‌های اخیر تیره و تار کرده است. چین به شدت نسبت به تحرکات آمریکا در تنگه تایوان حساس است و آمریکا نیز دست بردار نیست. پکن پیشتر ضمن محکوم کردن فروش تسلیحات به تایوان هشدار داده بود اگر حرکتی در جهت استقلال تایوان صورت گیرد، چین برای جنگ آماده است. دیروز نیز خبرگزاری‌ها گزارش دادند وزیر دفاع چین در دیدار با همتای آمریکایی خود در بانکوک به واشنگتن هشدار داده پکن استقلال دادن به تایوان را تحمل نمی‌کند. چین تایوان را جزو سرزمین خود می‌داند.
دیدار و رایزنی وزرای دفاع چین و آمریکا در تایلند یک روز بعد از انتشار خبر عبور ناو هواپیمابر چین از تنگه تایوان -که اقدامی نادر بود- اتفاق افتاد. اعلام گزینه رئیس‌جمهور تایوان برای منصب معاونت ریاست جمهوری در انتخابات پیش رو اتفاق تحریک‌آمیز دیگری بود که این دیدار پس از آن اتفاق افتاد.
«تسای اینگ ون» رئیس‌جمهور تایوان که از مخالفان سرسخت چین محسوب می‌شود، برای انتخابات ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۱ دی ماه ۱۳۹۸) ریاست جمهوری تایوان «ویلیام لای» هم حزبی و رقیب سابق خود را به عنوان گزینه معاونت ریاست جمهوری تایوان انتخاب کرده است؛ کسی که درخواست سال گذشته او برای استقلال رسمی تایوان، سبب عصبانیت شدید پکن شد طوری که یکی از روزنامه‌های مطرح چین، دستگیری او را خواستار شد.
 بر اساس گزارش‌ها «وِی فِنگ» وزیر دفاع چین در یک دیدار پشت درهای بسته با همتای آمریکایی خود در تایلند، درباره  دریای چین جنوبی، فروش تسلیحات به تایوان و تلاش‌ها برای جدایی تایوان از چین، به واشنگتن هشدارهای جدی داده است. آنطور که «رویترز» خبر داده «چین در جریان مذاکرات دفاعی در بانکوک از ارتش آمریکا خواسته تا در دریای چین جنوبی قدرت‌نمایی نکرده و از ایجاد تردیدهای جدید بر سر تایوان خودداری کند». «وی فنگ» در دیدار با «مارک اسپر» ضمن انتقاد از مواضع واشنگتن در قبال این منطقه، خواستار اجتناب از هر گونه تلاش برای جدایی تایوان «از سرزمین مادری‌اش» شد.
وزیر دفاع چین همچنین بار دیگر مخالفت این کشور با تماس‌های رسمی یا نظامی آمریکا با تایوان و فروش تسلیحات را تکرار کرده است. بنا بر گزارش رویترز، دولت چین پیش از این هشدار داده بود در صورت حرکت تایوان به سمت جدایی، پکن به تایوان حمله خواهد کرد. پکن، تایوان را بخشی از سرزمین خود دانسته و تحرکات آمریکا در تنگه تایوان و مواضع واشنگتن برای فروش سلاح به آن را نقض حاکمیت خود و مغایر با سیاست «چین واحد» ارزیابی می‌کند. دولت‌های آمریکایی از سال ۱۹۷۹ به بعد، رسما خود را متعهد به سیاست چین واحد خوانده‌ بودند اما با آمدن ترامپ این کشور به اقداماتی از قبیل فروش سلاح به تایوان دست زده‌ است.
حمایت از شورشیان هنگ‌کنگ
در خبری دیگر برخلاف هشدارهای پی‌در‌پی پکن درخصوص هرگونه مداخله خارجی در امور داخلی «هنگ‌کنگ»، یکی از مقام‌های ارشد آمریکا با صدور بیانیه‌ای، از پکن خواست تا آزادی‌های بیشتری به شورشیان بدهد. به گزارش فارس، یک مقام ارشد آمریکا تصریح کرد: «ما استفاده غیرقابل توجیه از زور (علیه معترضان هنگ‌کنگ) را محکوم می‌کنیم و از تمامی طرفین می‌خواهیم که از خشونت خودداری کنند و در گفت‌وگوهای سازنده مشارکت داشته باشند». اخیراً گزارش‌هایی منتشر شده که نشان می‌دهد معترضان از پنجشنبه هفته گذشته، با استفاده از تیر و کمان، نیروهای امنیتی را مورد حمله قرار می‌دهند. شورشیان همچنین هفته گذشته یک نفر را زنده زنده آتش زدند!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 آبان 1398

رئیس سابق پارلمان عراق فاش کرد
آمریکا با گردن کلفتی عراق را تهدید کرد اگر با ایران دشمنی نکنید
، به کره شمالی تبدیلتان می‌کنیم!         
  ۱۳۹۸/۰۸/۲۷

به گفته رئیس‌سابق پارلمان عراق، فرستاده کاخ سفید دولت بغداد را تهدید کرد که اگر از ایران فاصله نگیرد، واشنگتن عراق را به کره شمالی تبدیل می‌کند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «سلیم الجبوری» فاش کرد که «برت مک گورک» عراق را تهدید کرده بود، در صورتی که با سیاست‌های ضدایرانی آمریکا همراهی نکند، واشنگتن این کشور را به کره شمالی دوم تبدیل می‌کند.
الجبوری در گفت‌وگوی تلویزیونی خود افزود: در یکی از جلسات با مک ‌گورک، او گوشی همراهش را از جیب درآورد و تصویری از کره شمالی به من نشان داد و گفت که عراق دو گزینه(ایران یا آمریکا) را برای انتخاب دارد. رئیس‌سابق پارلمان عراق گفت که بعد از تهدید فرستاده آمریکا، با او جدال لفظی کرده و گفته است که چرا در امور داخلی عراق دخالت می‌کند.
مک ‌گورک دیپلماتی است که« باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا، او را سال 2014 به عنوان نماینده این کشور در «ائتلاف بین‌المللی(به اصطلاح) ضد داعش » تعیین کرده بود. گورک تا همین اواخر‌، این سمت را به عهده داشته است.
اقدام ضدایرانی شبکه العربیه
شبکه خبری سعودی العربیه از طریق فضای مجازی، معترضان عراقی را به حرکت به سوی سفارت ایران تشویق کرد.
العربیه نوشت: تظاهرات‌کنندگان از دو پل «الاحرار» و «السنک»(بغداد) به سوی منطقه سبز پیش می‌روند و نگاهشان به سفارت ایران است!
این شبکه با ترکیب چند عکس، نوشت: نبرد پُل‌ها از زمان آغاز تظاهرات در عراق آغاز شد... معترضان تلاش می‌کنند بر دو پُل الاحرار و السنک مسلط شوند، تا تردد به منطقه سبز بغداد را(جایی که بیشتر مقرهای دولتی و سفارتخانه‌ها در آنجاست) مختل کنند.
العربیه در ادامه، کینه و عداوت خود نسبت به ایران را به نمایش گذاشت و نوشت: تظاهر‌کنندگان یک هدف دیگر هم دارند و آن مختل کردن تردد به سفارت ایران است، سفارتی که آن را به تشدید فرقه‌گرایی و حمایت از فساد در عراق متهم می‌کنند!
این در حالی است که هیچ یک از معترضان عراقی تاکنون در جایی یا در گفت‌وگو با رسانه‌ای، نگفته که هدف معترضان، سفارت ایران است.
رود دجله، شهر بغداد را به دو نیم تقسیم می‌کند و ارتباط دو نیمه شهر با یکدیگر، از طریق پل‌هایی است که روی این رود احداث شده است.
ادامه اعتراضات
به گزارش خبرگزاری فارس، دیروز نیز مثل روزهای گذشته، شهرهای بغداد، کوفه، نجف، السماوهًْ، الناصریه، بصره و کربلا شاهد تظاهرات بود.
در بغداد شماری از کارمندان موسسه «الشهداء» مقابل یکی از ورودی‌های منطقه سبز تحصن کردند. علاوه‌بر آن، کارمندان نهادهای دولتی در دو طرف رود دجله ناگزیر شدند، با قایق به محل کار خود بروند، زیرا پل الاحرار و بسیاری از پل‌های اصلی که دو طرف این رود را به هم مرتبط می‌کند، در کنترل معترضان و بسته بود. شب دوشنبه درگیری‌ شدیدی میان نیروهای امنیتی و معترضان در پل‌های الاحرار و الشهداء روی داد و طی آن، دست‌کم یک نفر کشته شد و ۴۵ تن نیز زخمی شدند.
در نجف ‌اشرف هم تظاهرکنندگان عراقی جاده اصلی منتهی به فرودگاه بین‌المللی این شهر را بستند.
یک منبع آگاه امنیتی در استان بصره نیز اعلام کرد، تظاهر‌کنندگان در شهر ام‌قصر، همچنان بندر این شهر را بسته‌اند و بر تداوم بسته ماندن بندر مذکور، پافشاری می‌کنند.
بر اساس این گزارش، معترضان عراقی دیروز همچنین، جاده‌های اصلی منتهی به میدان‌های نفتی در بصره را بستند. این اقدام یک روز پس از بسته شدن جاده منتهی به میدان نفتی «مجنون» صورت گرفته است.در استان« ذی قار» نیز معترضان عراقی دیروز در مرکز شهر «الناصریه» به تحصن و اعتراض خود ادامه دادند.
تولید و صادرات نفت ادامه دارد
«عاصم جهاد» سخنگوی وزارت نفت عراق، دیروز گفت که با وجود تظاهرات‌ مردمی در مناطق جنوبی این کشور، عملیات تولید نفت خام و صادرات آن، بدون هیچ مانعی ادامه دارد، هرچند که شماری از مردم معترض خود را به نزدیکی‌ میدان‌های نفتی رسانده‌اند.
وی افزود: معترضان تمام تلاش خود را دارند که به میدان‌های نفتی تعدی نکنند و تنها حقوق خود را مطالبه می‌کنند و این حق قانونی آنهاست.
بر اساس گزارش‌های اوپک، عراق با تولید روزانه چهار میلیون و 500 هزار بشکه نفت در اکتبر (مهر)گذشته، دومین تولید‌کننده بزرگ نفت خام به شمار می‌رود.


آل‌خلیفه دعا برای زندانیان را هم ممنوع اعلام کرد!
بزرگ‌ترین جمعیت سیاسی مخالف آل‌خلیفه، از افزایش فشار این رژیم بر علمای دینی این کشور خبر داده و گفته، حتی دعا کردن برای آزادی زندانیان سیاسی نیز از سوی این رژیم ممنوع شده است.
جمعیت «الوفاق» بحرین، روز دوشنبه، از تهدید تعدادی از علمای شیعه از جانب رژیم آل خلیفه و دستگاه‌های امنیتی این کشور خبر داد. طبق بیانیه «الوفاق»، دلیل تهدید علمای بحرینی دعای آنها برای آزادی فرزندانشان و خانواده‌هایی است که به‌عنوان زندانی سیاسی در زندان‌های این کشور به سر می‌برند.
این جمعیت، آن‌طور که فارس گزارش کرده، در این بیانیه ضمن انتقاد از چشم‌پوشی سازمان ملل بر «حقیقت وحشتناک زندگی مردم بحرین» اعلام کرده که «رژیم، بحرین را به زندانی بزرگ تبدیل کرده است؛ زندانی که هیچ کس در آن نمی‌تواند حتی یک کلمه بر زبان بیاورد».اوضاع مبهم لبنان پس از انصراف «محمد الصفدی»
در پی انصراف «محمد الصفدی» از تشکیل کابینه در لبنان و حملات جریان‌های سیاسی علیه یکدیگر، بحران سیاسی در این کشور پیچیده‌تر شده است.
اوضاع سیاسی لبنان در حال پیچیده‌تر شدن است و کارشناسان دورنمای مبهمی را برای این کشور پیش‌بینی می‌کنند.
طی روزهای اخیر خبرهایی در مورد احتمال نخست‌وزیر شدن «محمد الصفدی» سیاستمدار و وزیر سابق، پخش شده بود، اما او اعلام انصراف کرد. الصفدی گفت: مرحله کنونی که لبنان در آن به سر می‌برد، مرحله سخت و مهمی است... در این مرحله، همه باید پشت هم باشیم و اختلافات سیاسی را کنار بگذاریم.
الصفدی تاکید کرد: من بر اساس برخی وعده‌هایی که داده شد، نامزدی نخست‌وزیری را پذیرفتم، اما به دلایل نامشخصی، این وعده‌ها عملی نشد و من مجبور به انصراف شدم.
اظهارات نبیه بری
در این میان، « نبیه بری» رئیس‌پارلمان لبنان، که روی بازگشت سعد حریری به پست نخست‌وزیری حساب بازکرده بود، اکنون می‌گوید که وضعیت جاری لبنان، خطرناک است.
به گزارش ایسنا، رئیس‌پارلمان لبنان گفت که وضعیت کنونی کشور در زمینه تشکیل دولت، شاهد رکودی کامل است و او هر لحظه رویدادها را رصد می‌کند، اما اوضاع هیچ تغییری نکرده است.
نبیه بری بر موضع سابق خود تاکید و بار دیگر اعلام کرد: روی بازگشت سعد حریری به راس کابینه و تشکیل دولت جدید، حساب باز کرده‌ام، زیرا وضعیت بسیار خطرناک جاری باید هرچه سریع‌تر مهار شود.
نبیه بری وضعیت کشورش را «کشتی در حال غرق شدن» توصیف کرد و ادامه داد: اگر تدابیر لازم را اتخاذ نکنیم، کشور به‌طور کامل غرق خواهد شد.
آغاز تنش میان جریان‌های سیاسی
در پی انصراف محمد الصفدی، حزب «جریان آزاد ملی» به ریاست «جبران باسیل» وزیر خارجه دولت لبنان‌، «سعد حریری» را عامل انصراف او دانسته و اعلام کرد که حریری نامزدی الصفدی را مانوری برای نخست‌وزیری خود با شروط مورد نظر، دانست.
در مقابل، دفتر اطلاع‌رسانی حریری این اتهامات را بی‌اساس و دروغ دانست و اعلام کرد که نگاهی به بیانیه انصراف الصفدی، نشان می‌دهد که وی به حمایت حریری از خود مطمئن
بود.
حمایت آمریکا از اعتراضات
سفارت آمریکا در بیروت با انتشار توئیتی، از اعتراضات در لبنان حمایت کرد. در این توئیت آمده است: «از ملت لبنان در تظاهرات مسالمت‌آمیز و ابراز وحدت ملی، حمایت می‌کنیم».
از ابتدای ناآرامی‌ها در لبنان، علی‌رغم آنکه مقامات لبنانی اعم از رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و رئیس‌پارلمان این کشور بر حق مردم در برپایی تظاهرات مسالمت‌آمیز و مطالبه حقوق خود تاکید کرده‌اند و مردم نیز به دنبال تحقق خواسته‌های خود از همین طریق هستند، اما در این بین، گروه‌هایی به صورت سازمان یافته و تحت حمایت و هدایت برخی طرف‌های سیاسی در داخل و نیز کشورهای متخاصمی مانند آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی سعی در به آشوب کشاندن اعتراضات مردمی دارند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 آبان 1398

اخبار ویژه روزنامه ها  
 ۱۳۹۸/۰۸/۲۷


Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎
 اعدام با طناب دار در انتظار اشرار اجاره‌ای
‫«در خارج و داخل کشور آموزش‌هایی دیده بودیم. تعیین زمان شروع آشوب‌ها برعهده ما نبود و به ما توصیه کرده بودند که گوش به‌زنگ باشیم تا زمان مناسب را به اطلاعمان برسانند. ما نمی‌دانستیم موضوع اعتراضی که قرار است به خاطر آن دست به آشوب و تخریب بزنیم چیست و گفته بودند شما به موضوع و علت اعتراض کاری نداشته باشید ماموریت شما تخریب و آشوب و آتش زدن است. برای چند نفرمان اسلحه گرم تهیه شده بود ولی همه‌مان موظف بودیم قمه یا دشنه و چاقوی تیغه بلند و ماسک با خود داشته باشیم».‬
اعترافات فوق در میان اکثر لیدرهای بازداشت شده آشوب‌های اخیر مشترک است. برخی از این اشرار اجاره‌ای در اعترافات خود گفته‌اند؛ قرار بود اگر شناسایی شدیم با سرپل‌ها تماس بگیریم تا از کشور خارج بشویم و چنانچه شناسایی نشدیم، مبالغی دریافت کنیم و برای آشوب‌های بعدی آماده ‌باشیم و افرادی را که احتمال همکاری آنها وجود داشت، جذب کنیم.
 برخی از گزارش‌ها حکایت از آن دارد که مراجع قضایی مجازات اعدام با طناب دار را برای لیدرهای آشوب اخیر قطعی می‌دانند. در این خصوص گفته شده که جنایت آشوبگران مصداق «بغی» است و مجازات قانونی و شرعی آنها اعدام است.
 
مژدگانا که گربه عابد شد!
وزارت خارجه فرانسه در اقدامی که برای این کشور تروریست‌پرور و قاتل انسان‌های بی‌گناه شرم‌آور است به حمایت از آشوبگران پرداخت و به اصطلاح از ایران خواسته است «‌به آزادی بیان و حق اعتراضات مسالمت‌آمیز احترام بگذارد»! وزارت خارجه فرانسه در حالی جنایات اراذل و اشرار اجاره‌ای را «اعتراضات مسالمت‌آمیز»! می‌نامد که سرویس اطلاعاتی این کشور یکی از سرویس‌های اطلاعاتی است که متهم به آموزش لیدر‌های آشوب است.
توصیه وزارت خارجه فرانسه هنگامی خنده‌دار می‌شود که بدانیم دولت فرانسه روز شنبه گذشته، پنجاه و سومین اعتراض مسالمت‌آمیز مردم این کشور که جنبش جلیقه‌زردها نام گرفته است را به گونه‌ای وحشیانه سرکوب کرد و در تمامی طول پنجاه و سه هفته گذشته نیز این اقدامات وحشیانه را علیه مردم کشور خود تکرار کرده است که فیلم‌ها و تصاویر این وحشیگری‌ها در بسیاری از رسانه‌های معتبر و فراگیر جهان نیز منتشر شده است. آمار رسمی فرانسه حاکی از آن است که دولت امانوئل ماکرون طی یک سال گذشته بیش از ۱۰ هزار نفر از معترضان را دستگیر کرده و سه هزار و دویست حکم قضایی علیه آنان صادر نموده و گفتنی‌تر آنکه بیش از ۲۵۰۰ تن از جلیقه‌زردها را کشته و مجروح کرده است.
توصیه وزارت خارجه فرانسه به ایران در حمایت از اشرار آدم‌کش یاد‌آور قصه معروف موش و گربه عبید زاکانی و این بیت آن است که به ضرب‌المثلی در‌باره ابراز ترحم جنایتکاران تبدیل شده است: مژدگانا که گربه عابد شد... عابد و زاهد و مسلمانا.
 و بالاخره جای خالی این سؤال از وزارت خارجه کشورمان به چشم می‌خورد که چرا به دولت فاشیست فرانسه درباره جنایاتی که علیه مردم کشورش مرتکب شده و می‌شود هیچگونه هشداری نداده و اعتراض نمی‌کند؟
 
امام جمعه شیراز: اگر می‌توانید بسم‌الله وگرنه، برخورد با اشرار را به ما بسپارید
آیت‌الله دژکام، امام جمعه شیراز از حضورش در شورای تامین استان فارس خبر داد و گفت «دیشب صراحتا در شورای تامین گفتم که اگر نمی‌توانید بگویید تا خودمان اقدام کنیم».
 ایشان در جلسه شورای تامین با اشاره به کارآمدی و فداکاری نیروی بسیج اعلام کرده است «بسیج جایی است که قانون پیش‌بینی کرده و من هم به شورای تامین گفته‌ام که اگر نمی‌توانید، کار را بسپارید به ما... اگر می‌توانید، بسم‌الله و اگر نه، ما برای دفاع از دین و اسلامیت و نظام اسلامی از جان باختن نمی‌ترسیم. بسیج و عاشقان نظام و انقلاب و دلسوزان حاضر به حضور در میدان هستند».
آیت‌الله دژکام به حقارت اشرار آتش‌افروز اشاره کرده و گفت «آنها زورشان به طلبه‌ای رسیده که همه زندگیش ماهیانه 600 هزار تومان است».
گفتنی است علاوه‌بر مردمی که خود شاهد جنایات اشرار آشوبگر بوده‌اند، انتشار فیلم و عکس‌های متعدد از جنایات آنها خشم آمیخته به انتقام سخت را در میان مردم پدید آورده است. فیلم‌هایی نظیر آتش‌زدن خانه مردم و سپس مشروب‌خواری و...
مردم در برخی از شهرها با تجمع در مقابل مراکز قضایی اعلام کرده‌اند که اگر اشرار بازداشت شده اعدام نشوند خود آنها را به مجازات می‌رسانند.

مزدور کوچولوی اسرائیلی‌ لیدر اغتشاشگران در برخی نقاط کشور
نرم‌افزار «ویز» که در مناسبات مختلف نشان داده در راستای بر هم‌زدن نظم عمومی و هدایت هدفمند خودروها به مسیرهای پرترافیک عمل می‌کند، در ماجرای گرانی بنزین نیز به پاتوق اغتشاشگران تبدل شده است.
قابلیت پیام‌گذاری و ارتباط گروهی این نرم‌افزار اسرائیلی عملا مانند یک لیدر در راستای هدایت اغتشاشگران و آدرس‌دهی و تعیین محل تجمع به‌منظور بستن راه‌ها و اتوبان‌ها عمل می‌کند.
این نرم‌افزار اسفندماه سال ۹۵ به دلیل ارائه اطلاعات به سازمان‌های جاسوسی که بستر آن در اختیار رژیم صهیونیستی است از طرف مقامات قضایی فیلتر و چند ماه بعد یعنی در مهر سال ۹۶ رفع فیلتر شد.
 به گزارش خبرگزاری دانشجو علیرغم همه اقدامات ضد امنیت ملی ذیل این نرم‌افزار جاسوسی، اما همچنان بدون فیلتر در دسترس عموم است!

 وقتی همکار آمریکایی داعش برای ملت عراق خط و نشان می‌کشد!
سلیم الجبوری، رئیس‌پیشین مجلس نمایندگان عراق فاش کرد، نماینده آمریکا او را تهدید کرده، در صورتی که عراق با سیاست ضدایرانی آمریکا همراهی نکند، واشنگتن این کشور را به کره شمالی دوم تبدیل می‌کند! و گفت؛ در یکی از جلسات با مک‌گورک، نماینده آمریکا، او گوشی همراهش را از جیب درآورد و تصویری از کره شمالی و تصویری دیگر از کره‌جنوبی نشانم داد و تهدید کرد که عراق دو گزینه برای انتخاب دارد. سلیم الجبوری گفت که بعد از این تهدید نماینده آمریکا، با او جدال لفظی پیدا کرده و انتقاد کرده که چرا حرفی‌زده که دخالت در امور عراق است.
برت مک‌گورک دیپلمات آمریکایی که باراک اوباما او را در سال ۲۰۱۴ به عنوان نماینده آمریکا در ائتلاف موسوم به «ائتلاف بین‌المللی [ضد داعش] در عراق» تعیین کرده بود، بارها از سوی برخی سناتورهای آمریکایی به ناتوانی در حفظ جایگاه آمریکا در عراق متهم شده و مورد شماتت قرار گرفته است و از سوی دیگر در میان مسئولان عراقی متهم گفته می‌شود که وی قبل از حمله نیروهای حشد‌الشعبی به محل تجمع داعشی‌ها سرکردگان داعش را از احتمال این حملات با خبر می‌کرده است.
طنز ماجرا اینکه امروزه کره شمالی یکی از کابوس‌های آمریکاست و بعید است دولت آمریکا خواستار کابوس دیگری علیه خود باشد.
درخواست مک‌گورک از سلیم‌الجبوری برای همراهی با سیاست‌های ضدایرانی آمریکا را باید در کنار گزارش‌های متعدد ‌اندیشکده‌های آمریکایی به تحلیل نشست که از رویکرد پُر شتاب مردم عراق به جمهوری اسلامی ایران حکایت می‌کند. رویکردی که راهپیمایی حماسی اربعین نمادی مثال‌زدنی از آن است. این نگرانی و وحشت مقامات آمریکایی را در تلاش آنان برای طرح شعارهای ضدایرانی در میان تظاهرات اخیر مردم عراق نیز می‌توان دید. شعارهایی که خیلی زود از سوی مردم عراق به ضد خود تبدیل شد و شعارهای آنان در حمایت از روابط برادرانه و سازنده دو ملت ایران و عراق را به دنبال
 داشت.
گفتنی است آمریکایی‌ها بعد از نا‌کامی در این حرکت، تعدادی از مزدوران مشترک آمریکا و انگلیس خود که به شیعه انگلیسی شهرت دارند را با پلاکاردها و پارچه نوشته‌هایی علیه ایران و سردار سلیمانی به صحنه آوردند که این توطئه نیز با توجه به محبوبیت سردار سلیمانی در میان مردم عراق به ضد خود تبدیل شد و جریان شیعه انگلیس را در عراق منفور‌تر از همیشه کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 آبان 1398


«ترامپ»: کره شمالی‌اشتباه می‌کند «جو بایدن» از سگ کمی بهتر است!
      ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
«دونالد ترامپ» در واکنش به حملات لفظی اخیر کره شمالی به «جو بایدن» که او را یک «سگ‌هار» خوانده بود، گفت: «بایدن شاید خواب‌آلود و بسیار کُند باشد اما سگ‌هار نیست بلکه کمی از آن بهتر است»!
هفته گذشته بود که کره شمالی در یک بیانیه تند «جو بایدن» معاون اول رئیس‌جمهور سابق آمریکا و نامزد احتمالی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را «سگ‌هار»ی خواند که «فقط می‌خواهد گلوها را گاز بگیرد و باید آن‌قدر چوب بخورد تا بمیرد». «جو بایدن» در واکنش به این بیانیه گفت باعث افتخار است که این حرف‎‌ها را درباره من بزنند...آن‌ها نمی‌خواهند من رئیس‌جمهور شوم. اما واکنش «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، به این ماجرا متفاوت بود. او در متن توئیتی که خطاب به «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی نوشته عنوان کرد: «آقای رئیس! جو بایدن شاید خواب‌آلود و بسیار کُند باشد اما او یک سگ‌هار نیست، او عملاً کمی از آن بهتر است».  البته او فرصت را مغتنم شمرد و باز بر طبل «مذاکره» کوبید: «من تنها کسی هستم که می‌تواند شما را به جایی که باید در آن باشید برساند. شما باید سریعاً وارد عمل شوید و توافق را به سرانجام برسانید. به زودی شما را می‌بینم!» خبرگزاری رسمی کره شمالی هم روز دوشنبه چند ساعت پس از توئیت «ترامپ» نوشت: «رهبر کره شمالی ضمن نظارت بر یک مانور نظامی چتربازی متعهد شد که ارتشی شکست‌ناپذیر ایجاد کند». کره شمالی طی سه روز، دو مانور نظامی برگزار کرده است. همچنین مشاور وزارت خارجه کره شمالی در واکنش به این توئیت نوشت، ما به گفت‌وگو و مذاکرات با آمریکا که هیچ فایده‌ای برای ما ندارد، علاقمند نیستیم. در حالی که کره شمالی در مذاکرات با آمریکا به دنبال برداشته شدن تحریم‌ها علیه این کشور است، آمریکا تأکید دارد که «کیم جونگ اون» باید ابتدا سلاح‌های هسته‌ای خود را نابود کند. از این رو، به نظر نمی‌رسد که دورنمای روابط این دو کشور چندان روشن باشد، اگرچه «ترامپ» علاقه شدیدی دارد تا با دست یافتن به توافقی ولو نیم‌بند با کره شمالی برای انتخابات 2020 برای خود بهره‌‎برداری کند.

انصارالله یمن دو کشتی جنگی سعودی را به غنیمت گرفت
نیروهای جنبش انصارالله یمن دو کشتی جنگی ائتلاف متجاوز سعودی را در آب‌های دریای سرخ به غنیمت گرفت.
شبکه خبری الجزیره اعلام کرد، ارتش یمن دیروز دو کشتی جنگی متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی را در آب‌های منطقه الحدیده به غنیمت گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس، ائتلاف متجاوز سعودی نیز این خبر را تایید کرد‌، اما برای اینکه اتفاق مهم مذکور را کم اهمیت جلوه دهد، مدعی شد که یک یدک کش در حنوب دریای سرخ توسط دو قایق که افراد مسلح در داخل آن بودند‌، توقیف شده است.
نابودی توافق ائتلاف سعودی
شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات و دولت مستعفی منصور‌هادی مورد حمایت ریاض اخیرا توافقی را در عربستان امضا کردند که به موجب آن دو گروه باید به درگیری‌های خود خاتمه داده و ظرف مدت یک ماه دولتی متشکل از وزرای منسوب به منصور‌هادی و شورای انتقالی جنوب تشکیل شود. این توافق در گام نخست شکست خورد چرا که به موجب آن یک هفته پس از امضای توافق منصورهادی باید به عدن برمی‌گشت در حالی که این مسئله اتفاق نیفتاد. البته قابل پیش‌بینی بود که این توافق هیچ‌گاه موفق نخواهد بود چرا که بین دو گروه مزدور امضا شده بود.
اکنون نیز مرحله دیگری از شکست توافق ریاض علنی شده چرا که برخلاف توافق، درگیری مسلحانه در استان عدن در جنوب یمن از سر گرفته شد. این درگیری میان نیروهای موسوم به «الحزام الامنی» (کمربند امنیتی) شاخه نظامی گروه «المجلس الانتقالی الجنوبی» (شورای انتقالی) وابسته به امارات، با افراد مسلح در «عدن» گزارش شده است.
طبق گزارش فارس، منابع آگاه یمنی، یکشنبه شب اعلام کردند نیروهای کمربند امنیتی حملاتی را در منطقه «دارسعد» واقع در استان عدن، انجام دادند و افراد مسلح این محله نیز مقابل آنها ایستادند و این نیروها را به عقب‌نشینی مجبور کردند اما آنها بار دیگر با تجهیزات بیشتر به «دار السعد» بازگشتند. این درگیری‌ها به محله‌های «المحاریق» و «السیلهًْ» در «الشیخ عثمان» نیز کشیده شد و طی آن، از دو طرف شماری زخمی شدند.
شکست‌های میدانی مزدوران وابسته به سعودی و امارات در برابر انقلابیون یمن باعث شده تا این گروه‌ها در یک سال اخیر بیشتر از هرزمانی با یکدیگر وارد نبرد شده و اختلافات بین آنها بسیار تشدید شده است. تجمع ضد آمریکایی در پایتخت یونان همزمان
با چهل و ششمین سالگرد کشتار دانشجویان
هزاران یونانی در سالروز قیام دانشجویان دانشکده «پلی تکنیک» این کشور با سر دادن شعارهای ضد دولتی و ضدآمریکایی مقابل سفارت آمریکا در آتن تجمع کردند.
دولت نظامی حاصل از کودتای مورد حمایت آمریکا که در یونان سال 1967 به قدرت رسید، سال 1973 تظاهرات گسترده دانشجویی را به خاک و خون کشید. در آن روز‌تانک‌ها درهای دانشکده پلی تکنیک آتن را در هم شکستند. بر اساس آمار غیر رسمی در جریان این یورش ۲۳ نفر کشته و بیش از هزار تن مجروح شدند. بسیاری از یونانی‌ها واشنگتن را به حمایت از «خونتا» و حکومت نظامیان متهم می‌کنند.
همه ساله مردم یونان در سالروز قیام دانشجویی علیه دولت کودتا با برپایی تظاهرات جلوی سفارت آمریکا این جنایت را محکوم می‌کنند. روز یکشنبه نیز هزاران یونانی در خیابان‌های «آتن» با شعارهای ضد دولتی و ضدآمریکایی به سمت سفارت آمریکا راهپیمایی کردند. 5هزار پلیس نیز برای کنترل اوضاع حین برگزاری راهپیمایی در خیابان‌های آتن حضور داشتند. این راهپیمایی از مقابل دانشکده پلی تکنیک این کشور آغاز شد. این اولین تظاهرات بزرگ در این کشور از زمان انتخاب دولت جدید محافظه‌کار در این کشور است.
شبکه خبری «دویچه وله» در این باره نوشته، بیش از ۲۰ هزار تن با وجود تدابیر شدید امنیتی و حضور گسترده پلیس در آتن به خیابان‌ها آمده و یادبود چهل و ششمین سالگرد قیام دانشجویی علیه خونتا را گرامی داشتند. «آلکسیس سیپراس» نخست‌وزیر سابق یونان از جمله حاضران در این راهیپمایی بود. وی پیشتر از طریق فیسبوک اعلام کرده بود از برگزاری این راهپیمایی به منظور قدردانی از افرادی که در مقابل حکومت وقت یونان مقاومت کرده و شکنجه، حبس و تبعید شدند، حمایت می‌کند.
به گزارش ایسنا به رغم تعیین مجازات کیفری برای استفاده از کوکتل مولوتف در اماکن عمومی، در ساعات عصر روز یکشنبه بیش از ۲۰۰ فرد ماسک دار شروع به پرتاب سنگ، بطری و کوکتل مولوتف به سمت نیروهای پلیس یونان کردند. پلیس یونان نیز برای متفرق کردن جمعیت از گاز‌اشک‌آور و نارنجک نورزا استفاده کرد. در این اعتراضات ۱۲ تن دستگیر شدند.پلیس در شهر پاتراس نیز ۱۰ تن از شورشیان را که پس از راهپیمایی یادبود قیام دانشجویان، به سمت نیروهای پلیس کوکتل مولوتف پرتاب کردند، دستگیر کرد. شورشیان در شهر سالونیک نیز 2 خودرو را به آتش کشیدند. سال گذشته نیز این تظاهرات به خشونت کشیده شد و پلیس یونان در مواجهه با تظاهرات‌کنندگان اقدام به استفاده از گاز‌اشک‌آور کرده و شمار زیادی را بازداشت کرد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 آبان 1398


اینجا در غزه هیچ کس از تهدیدهای اسرائیل نمی‌ترسد
  ۱۳۹۸/۰۸/۲۷
حماس با ‌اشاره به ضرب شستی که اخیرا به رژیم صهیونیستی وارد شد اعلام کرده «اسرائیل» در مرحله بی‌سابقه‌ای از آشفتگی و نابسامانی به سر می‌برد و تهدیدات نتانیاهو، دیگرکودکان فلسطینی را هم نمی‌ترساند.
رژیم صهیونیستی که خود را به عنوان یکی از قدرت‌های برتر نظامی می‌داند و ارتش خود را «شکست ناپذیر»   معرفی می‌کند در جنگ‌های اخیر غزه برای چندمین بار هیمنه پوشالی خود را فروریخته دید. زمانی بود که تجاوزات حملات رژیم صهیونیستی به غزه دو ماه طول می‌کشید اما به تدریج با تقویت قدرت نظامی گروه‌های مقاومت زمان این جنگ‌ها کاهش یافته و اکنون مقاومت فلسطین قادر است ظرف مدت 48 ساعت دشمن را وادار به تسلیم کرده و شرایط خود را برای آتش‌بس بر آن تحمیل کند. این مسئله باعث تقویت قدرت اراده مردم فلسطین هم شده به گونه‌ای که تهدیدهای رژیم صهیونیستی دیگر برای مردم فلسطین «معتبر» نیست.
حالا «حسام بدران»، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفته ‌اشغالگران صهیونیست در شرایط بی‌سابقه‌ای از زمان تأسیس این رژیم به سر می‌برند. طبق گزارش خبرگزاری مهر، این عضو حماس تاکید کرده احزاب صهیونیست در تشکیل کابینه جدید شکست خورده‌اند و این مسئله به فلج شدن بخش‌های سیاسی و اقتصادی رژیم صهیونیستی انجامیده است. بدران این مسئله را یکی از دستاوردهای مقاومت فلسطین در نبردهای اخیر دانسته و تاکید کرده که، هیچ کسی فریب تهدیدات نتانیاهو علیه مقاومت فلسطین را نمی‌خورد و این تهدیدات حتی یک کودک فلسطینی را نیز نمی‌ترساند.
از سوی دیگر، اسماعیل هنیه، رئیس‌دفتر سیاسی جنبش حماس هم اعلام کرده پیروزی مقاومت به تعداد موشک‌هایی که شلیک کرده، نیست بلکه پیروزی مقاومت به این است که موفق شده پایه‌ها و ستون‌های رژیم صهیونیستی را برای روزهای طولانی فلج کرده و آنها را به لرزه در آورد؛ «ما انتقام خون شهیدان خود را می‌گیریم و درگیری‌های اخیر خاتمه یافته اما نبرد هنوز پایان نیافته است و این نبرد تا زمان بیرون راندن صهیونیست‌ها از سرزمینمان ادامه خواهد یافت».


800 تروریست داعشی در شمال سوریه رها شدند!
شبه نظامیان کرد وابسته به آمریکا ۸۰۰ تروریست خطرناک عضو داعش را از زندانی در شمال سوریه آزاد کردند.
وزارت دفاع ترکیه طی بیانیه‌ای اعلام کرد، شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» ۸۰۰ تکفیری عضو داعش را از زندان شهر «تل ابیض» در شمال سوریه آزاد کردند.
پیش از این شبه نظامیان کرد اعلام کرده بود که ممکن است به خاطر حمله ترکیه به خاک سوریه، تروریست‌ها از زندان‌های شمال سوریه بگریزند. البته، کارشناسان می‌گویند که کردهای مسلح شمال سوریه در واکنش به خیانت آمریکا به آنها، داعشی‌ها را آزاد کرده‌اند. پیش از این، فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه گفته بودند که آنها تنها می‌توانند از مردم کرد در برابر حمله ترکیه‌، محافظت کنند و برای حفاظت از زندان‌ها، نیروی کافی در اختیار ندارند.


 هدایای سیاسی نخست‌وزیر ژاپن را به دردسر‌انداخت
بر اساس نظرسنجی‌ای که یک روزنامه ژاپنی انجام داده، محبوبیت نخست‌وزیر ژاپن طی ماه گذشته میلادی و پس از متهم شدن وی به اعطای هدایای غیرمتعارف سیاسی، شدیدا افت کرده است.
طی ماه‌های گذشته چند سیاستمدار ژاپنی شدیدا در معرض اتهام فساد و اعطای هدایای غیرمتعارف قرار گرفته‌اند. این رسوایی‌ها که با اعطای هدایایی با هدف افزایش حمایت‌ها ایجاد شده بود، این وزیران را مجبور به کناره‌گیری از سمت‌هایشان کرد. اخیرا «شینزو آبه» نخست‌وزیر این کشور نیز به اتهام پرداخت پول‌های غیرقانونی برای جلب حمایت‌های سیاسی از خود رو‌به‌رو شده است.
طبق نظرسنجی‌ای که ماهانه و از سوی روزنامه «یومیوری شیمبون» انجام می‌شود، میزان مخالفت ژاپنی‌ها با نخست‌وزیر کشورشان با دو درصد افزایش نسبت به ماه گذشته میلادی به 36 درصد رسیده است. از سوی دیگر 45 درصد از پاسخگویان علت مخالفتشان را «عدم اعتماد به نخست‌وزیر» به دلیل پرداخت پول‌های غیرقانونی اعلام کرده‌اند. «شینزو آبه» اما در ارتباط با ادعاهای مطرح شده علیه وی، تایید کرده که هر یک از 800 مهمان حاضر در مراسم شام هتلی پنج ستاره در شهر توکیو، مبلغ 5000 ین (46 دلار) را به عنوان هزینه پذیرش به هتل پرداخت کرده‌اند. با این حال احزاب مخالف دولت ژاپن می‌گویند این هزینه پذیرش در نظر گرفته شده برای مهمان‌ها بسیار پایین‌تر از هزینه‌ای است که این هتل موسوم به هتل «نیو اوتانی» معمولا برای برگزاری چنین مراسماتی دریافت می‌کند.
یک نظرسنجی دیگر هم که چند روز پیش انجام شده، حکایت از افت محبوبیت نخست‌وزیر ژاپن به 49 درصد دارد که نشان دهنده کاهش شش درصدی محبوبیت او نسبت به نظرسنجی ماه قبل است. در عین حال این برای نخستین بار از دومین ماه میلادی تاکنون است که این محبوبیت به زیر 50 درصد رسیده است. شینزو آبه روز گذشته در جمع خبرنگاران به آنها گفت: «نه دفتر من و نه سازمان مربوط به حامیان حزب من هیچ اعتباری صرف پذیرش برای مهمانان و یا خود من در ارتباط با این مراسم نکرده‌اند».
گفتنی است، کشورهای شرق آسیا نسبت به کوچکترین تخلفات مالی واکنش شدیدی نشان می‌دهند و سخت‌ترین واکنش‌ها را نسبت به دولتمرد خاطی نشان می‌دهند. چندی پیش وزیر دادگستری کره جنوبی نیز پس از اخذ پذیرش غیرقانونی برای دختر خود در یکی از دانشگاه‌های سئول و پس از فشار گسترده افکار عمومی، نهایتا ماه پیش مجبور به استعفا شد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 28 آبان 1398


( کل صفحات : 6 )    1   2   3   4   5   6   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic