تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی )
آمریكا دشمن شماره 1 مردم محروم و مستضعف جهان است . حضرت امام خمینی (ره)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


«بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.»مدیر وبلاگ :طاهر مهدوی
مطالب اخیر
نویسندگان

مشابه واقعه 11 سپتامبر
آمریکا آذر ماه به رژیم صهیونیستی هشدار داده بود کرونا در پیش است!
  ۱۳۹۹/۰۱/۲۹
به اعتراف یک شبکه صهیونیستی، آمریکا یک ماه قبل از آنکه ویروس کرونا در چین شیوع یابد، به این رژیم در‌باره شیوع آن هشدار داده بود! در ارتباط با واقعه 11 سپتامبر سال 2001 نیز آمریکا قبل از وقوع این اتفاق، آن را به رژیم صهیونیستی اطلاع داده بود.
شبکه ۱۲ تلویزیونی رژیم صهیونیستی فاش کرد که آمریکا در ماه نوامبر (آبان- آذر )‌، این رژیم و کشورهای عضو ناتو را از شیوع ویروس کرونا مطلع کرده‌بود. این در حالی است که کرونا یک ماه بعد در ووهان شیوع یافته و کم کم خبر ساز شده بود.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، این شبکه افزود که ارتش این رژیم پس از دریافت اطلاعات از آمریکا، نشست فوری برگزار کرد و درخصوص کارهایی که می‌ توان در برابر این بیماری انجام داد و تأثیراتی که می‌تواند بر این رژیم بگذارد، بحث و بررسی کرده است.
شبکه مذکور افزود: اطلاعات رسیده از آمریکا علاوه‌بر فرماندهان ارتش، به اطلاع دیگر مقامات این رژیم، از جمله وزارت بهداشت نیز رسیده بود.
این گزارش که یاد آور خبر مشابه در‌باره واقعه 11 سپتامبر است، این گمانه را که کرونا یک ویروس آزمایشگاهی بوده و ساخته و پرداخته آزمایشگاه‌های آمریکا است، را تقویت می‌کند.
ویروس کرونا موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر گذشته) در شهر ووهان گزارش شد. کمیسیون ملی بهداشت چین نیز ۳۰ دسامبر (۹ دی) به صورت رسمی، شیوع این ویروس را اعلام کرده است. افشاگری مهم سرکرده‌های گروه‌های تروریستی
علیه آمریکا پس از فرار از پایگاه نظامی التنف
افشاگری مهم سرکرده‌های گروه‌های تروریستی علیه آمریکا پس از فرار از ...
شماری از عناصر و سرکرده‌های گروه‌های تروریستی پس از فرار از پایگاه آمریکایی «التنف»، اعلام کردند که آمریکا عملیات تروریستی، خرابکاری و تخریب زیر ساخت‌های شهری در سوریه را به آنها آموزش داده است.
27 تن از اعضا و سرکرده‌های تروریستی که در پایگاه آمریکایی «التنف» در شرق سوریه به سر می‌بردند، طی شب‌های 23 و 24 فروردین موفق شدند از این پایگاه فرار و خود را تسلیم نیروهای ارتش سوریه بکنند. به گزارش خبرگزاری فارس، «اولگ گراولی‌یِف» رئیس‌سازمان آشتی روسیه در سوریه، در این ارتباط گفت، این افراد در زمان فرار، توسط دیگر گروه‌های تندروی تحت حمایت آمریکا‌، هدف حمله قرار گرفتند، ولی موفق شدند پایگاه را ترک کنند. رئیس‌مرکز آشتی روسیه افزود:« افراد مسلحی که تسلیم شدند، اعتراف کردند که مربیان آمریکایی به آنها آموزش داده بودند تا تأسیسات نفتی و زیر بنایی شبکه ترابری (سوریه) را تخریب کنند و همچنین، در مناطقی که نیروهای ارتش سوریه بر آن سیطره دارند، عملیات تروریستی انجام دهند». این افراد مسلح، اسلحه‌هایی که فرماندهان آمریکایی‌ به آنها داده بودند، را در اختیار فرماندهان ارتش سوریه قرار‌دادند. روزنامه فرامنطقه‌ای « القدس العربی» هم پنجشنبه گذشته گزارش داد، «غنام الخضیر» ملقب به «ابوحمزه عشائر»، سرکرده«جیش مغاویر الثوره، نقشه‌ها و اسنادی که از مقر فرماندهی این گروه و اتاق عملیات نیروهای ائتلاف آمریکایی به دست آورده بود، را تحویل دمشق داده است.  الخضیر همچنین، یک دستگاه تلفن همراه متعلق به اتاق عملیات ائتلاف را با خود از پایگاه التنف خارج کرده است که اسامی و شماره تلفن‌های افسران‌، فرماندهان و عناصر حاضر در پایگاه التنف را در خود جای داده است.
«مزاحم السلوم» سخنگوی رسمی سابق گروه موسوم به «ارتش سوریه جدید » که با پنتاگون در ارتباط بوده و هماهنگ‌کننده بخش امور مدنی و روابط عمومی ائتلاف بین‌المللی در سوریه نیز بوده است، در گفت‌وگو با القدس العربی، شکاف در صفوف نیروهای تحت امر ائتلاف آمریکایی در پایگاه التنف را تایید کرد و این تعبیر را به کار برد که فساد بزرگ در میان گروه‌های معارض در پایگاه التنف وجود دارد. البته، فرماندهان دیگری نظیر خضیر هم هستند که هنوز در صفوف گروه مغاویر الثوره حضور دارند و برای فرار منتظر فرصت هستند.پیش‌بینی انقلابیون یمن درست بود
 آل‌سعود پس از درخواست آتش بس 260 حمله زمینی و هوایی علیه یمن انجام داد!

مقابله نیرو های یمنی با حملات زمینی مزدوران سعودی - اکو فارس | خبر ...
سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که عربستان از زمان آغاز آتش‌بس، بیش از ۲۶۰ حمله هوایی و زمینی به مناطق مختلف یمن انجام داده است.
عربستان 21 فروردین ماه با سروصدای رسانه‌ای زیاد خبر از اعلام آتش بس دو هفته‌ای در یمن داد. این  آتش‌بس دروغین از همان ابتدا توسط انصارالله و انقلابیون یمن رد شد و این جنبش آن را بازی جدید آل‌سعود اعلام کرد. از همان دقایق اولیه شروع آتش بس، آل‌سعود حملات هوایی خود به یمن را گسترش و شروع به نقض آتش بسی کرد که خود اعلام کرده بود. اکنون با گذشت بیش از یک هفته از شروع این آتش بس دروغین، شمار حملات آل‌سعود به یمن درستی پیش‌بینی انصارالله را اثبات کرده است.
«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، ائتلاف سعودی از پنجشنبه ۲۱ فروردین تا 28 فروردین، ۲۳۰ حمله هوایی به استان‌های صنعا (در شمال یمن)، عمران (در شمال)، الجوف (در شمال)، مأرب (در مرکز)، البیضا (در جنوب)، صعده (در شمال) و الحدیده (در غرب یمن) داشته است. بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، سریع در ادامه، از ۳۲ عملیات هجومی و تلاش برای نفوذ نیروهای ائتلاف سعودی نیز در این یک هفته خبر داد. وی اعلام کرد، این عملیات هجومی در استان‌های صنعا، عمران، الجوف، مأرب، البیضاء، صعده و الحدیده بوده است. سریع در پایان تأکید کرد، اقدامات مناسب برای دفاع از کشور و ملت اتخاذ خواهد شد تا جلوی این تجاوز سعودی-آمریکایی گرفته شود.جنگنده‌های سعودی همچنین از صبح دیروز پیوسته در آسمان یمن به پرواز درآمده و ۱۵ بار مناطقی را در دو استان «الجوف» و «مأرب» در شمال شرق این کشور را بمباران کردند.
واکنش انصارالله به پیشنهاد سازمان ملل
اما در حالی که سازمان ملل اعلام کرده یمن باید برای رسیدن به آتش بس به خصوص با گسترش شیوع ویروس کرونا تلاش کند، انصارالله پاسخ داد، بدون رفع محاصره، آتش بسی در کار نخواهد بود. «محمد عبدالسلام» رئیس‌هیئت مذاکره‌کننده صلح یمن، درباره موضع کنونی صنعا نسبت به درخواست سازمان ملل برای قبول آتش‌بس تاکید کرد: «گفت‌وگو زیر آتش و محاصره، صرفا اهرم فشاری است که به نفع گزینه نظامی خواهد بود». او ادامه داد: «ما بر موضع آشکار خود تاکید می‌کنیم و می‌گوییم توقف گزینه نظامی و پایان دادن به محاصره فراگیر قبل از ورود به هر مذاکره‌ای، گزینه صحیح محسوب می‌شود». این مقام یمنی بار دیگر اعلام آتش‌بس توسط توسط ائتلاف سعودی طی یک هفته اخیر را ادعایی دروغین و صرفا یک نمایش تبلیغاتی و رسانه‌ای توصیف کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 30 فروردین 1399


مانع‌تراشی ترامپ در مسیر شکایت قربانیان تروریسم علیه بن سلمان
  ۱۳۹۹/۰۱/۲۹

رای گیری مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح ترامپ - تسنیم - آرشیو نیوز
دولت آمریکا به بهانه محرمانه بودن برخی از اسناد مربوط به واقعه 11 سپتامبر سال 2001، از ارائه آنها به خانواده‌های قربانیان این حملات خودداری کرده است، تا دست آنان از دسترسی به مدارک مورد نیاز جهت شکایت علیه آل ‌سعود، کوتاه شود.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، «ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا، و «ریچارد گرنل» مدیر موقت اطلاعات ملی این کشور، ادعا کردند، اسنادی که این هفته به دادگاه فدرال نیویورک ارائه شده‌، اسناد محرمانه هستند و جلوگیری از ارائه آنها، برای «حراست از امنیت ملی»، ضروری است.
به گفته گرنل، که «دونالد ترامپ» چندی پیش او را به این سمت منصوب کرده، این اسناد حاوی «اطلاعات به شدت محرمانه و طبقه‌بندی‌شده» هستند و باید از آنها محافظت کرد. ویلیام بار هم به دادگاه گفته، حتی صحبت‌های عمومی درباره این اسناد، مخاطره‌آمیز است. بسیاری از کارشناسان می‌گویند، کل پروژه 11 سپتامبر، یک توطئه آمریکایی بوده است. «الحویطی» قهرمان عربستانی
که بهای مخالفت با آل‌سعود و «تروریسم دولتی» را داد

Magiran | روزنامه کیهان (1399/01/30): «الحویطی» قهرمان عربستانی که ...
رسانه‌ها با بررسی کشته شدن «الحویطی» شهروند سعودی توسط ماموران امنیتی عربستان، اعلام کردند که الحویطی شخصیتی بود که زندگی در سایه ظلم رژیم آل‌سعود را نپذیرفت و بهای مخالفت با «تروریسم دولتی» این رژیم را داد.
تروریسم دولتی آل‌سعود همواره قربانیان زیادی داشته است. در این میان، شیعیان بزرگترین قربانیان این تروریسم بوده و آل‌سعود همواره به بهانه‌های واهی، شیعیان مناطق الشرقیه را بازداشت کرده و به شهادت می‌رساند. اما در میان اهل سنت و قبایل سعودی نیز افرادی وجود دارند که به مخالفت با سیاست‌های آل‌سعود می‌پردازند و جان خود را نیز در این راه از دست می‌دهند. این اتفاق از زمان روی کارآمدن «ملک سلمان» و قدرت گرفتن «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی، بیشتر شده است.
بن سلمان در راستای اهداف تخیلی خود، قصد دارد شهری خیالی به «نام نئوم» را در عربستان احداث کند. برای ساخت این شهر، قبایل شمال غربی عربستان مجبور شده‌اند خانه‌ها را رها کرده و سرزمین خود را به     بن سلمان تقدیم کنند. در این میان، بسیاری با این سیاست‌، مخالفت کرده و هزینه مخالفت خود را به شدیدترین وجه ممکن، پرداخته‌اند. «عبد الرحیم أحمد محمود الحویطی» شهروند سعودی از قبیله «الحویطات» است که برای حفظ منزل خود و خارج نشدن از آن به علت اجرای پروژه نئوم، جان خود را از دست داد. الحویطی زمانی که حاضر به تخلیه خانه خود نشد، به ضرب گلوله مأموران امنیتی سعودی کشته شد.
الحویطی شخصی بود که با ضبط چند کلیپ تصویری از خود، به شرح ظلمی پرداخت که سران آل‌سعود به او و امثال او روا می‌دارند؛‌اشخاصی که به زور رژیم حاکم، مجبور می‌شوند خانه و کاشانه خود را ترک کنند. الحویطی یکی از شهروندانی بود که فقط به نظامیان آل‌سعود «نه» گفت و مخالفت خود را با کوچ اجباری تحمیلی از سوی بن سلمان، اعلام کرد. او فقط می‌خواست در خانه‌اش بماند و سرزمین آبا و اجدادی خود را ترک نکند، ولی بهای این مخالفت را با جان خود پرداخت کرد.
روزنامه الاخبار با انتشار گزارشی، به تمجید این «قهرمان» سعودی پرداخت و نوشت، در این دوران، قهرمانی ظهور کرد که «توقف و ترس در برابر ظلم پادشاه و یاران مزدورش را نپذیرفت» و به شخصیتی بدل شد که «ترورریسم دولتی» آل‌سعود را قاطعانه رد کرد.
به گزارش الاخبار، الحویطی قهرمانی بود که از طریق شبکه‌های اجتماعی، سخن خود را در رد تروریسم دولتی بیان کرد و قبل از مرگ خود در وصیتی نوشت:«من، کوچ زوری را نمی‌پذیرم. از زندان و مرگ هم هراسی ندارم؛ زیرا زندگی در زمان حکومت بن سلمان، هیچ معنایی ندارد». وی همچنین به «روحانیون بزدلِ وابسته به شاهزاده (بن سلمان)» به شدت تاخته بود.
این شهروند مقتول سعودی پیش از کشته شدنش، تأکید کرد: «تعجب نمی‌کنم که اگر بیایند و مرا در خانه‌ام بکشند؛ همان گونه که در مصر این کار را انجام می‌دهند. شهروندی را می‌کشند و سلاحی در کنارش می‌گذارند و می‌گویند، تروریست است». نکته جالب نیز این بود که نیروهای امنیتی سعودی، در بیانیه رسمی خود، همین اظهارات را مطرح کرده‌اند!
سازمانهای حقوقی پیش از این، هشدار داده بودند که طرح نئوم، حق سکنه بومی را نقض کرده و باعث مهاجرت اجباری بیش از 20 هزار نفر از سرزمین پدری شان خواهد شد؛ به ویژه قبیله الحویطات که سابقه آنان، به پیش از تشکیل کشور سعودی بازمی‌گردد. البته ساکنان این منطقه نیز، چاره‌ای جز کوچ اجباری ندارند.
 این نخستین بار نیست که عربستان دست به کوچ اجباری ساکنان مناطق مختلف می‌زند؛ ریاض قبلا به بهانه گسترش حریم مکه، ساکنان این شهر را مجبور به مهاجرت کرده و پس از آن هم دست به کوچاندن قبایل «جیزان» در مناطق مرزی با یمن زده است.


بحران سیاسی در سرزمین‌های‌اشغالی
  شکست بنی گانتس و نتانیاهو در تشکیل کابینه
انتخابات احتمالا برای چهارمین بار تکرار شود

رئیس‌رژیم صهیونیستی پس از شکست «بنی گانتس» و «بنیامین نتانیاهو» در تشکیل کابینه، نمایندگان کنست را مأمور تشکیل کابینه ائتلافی کرد. این مسئله اسرائیل را یک گام به برگزاری انتخابات چهارم نزدیک می‌کند.
رژیم صهیونیستی در یک سال گذشته سه انتخابات پارلمانی برگزار کرده است اما هیچ کدام از احزاب موفق به کسب اکثریت کرسی‌های پارلمان نشده و بحران سیاسی این رژیم همچنان ادامه دارد. انتخابات سوم پارلمانی که اسفند ماه برگزار شد، کارشناسان را به این نتیجه رساند که این بحران پایان خواهد یافت. چرا که گانتس و نتانیاهو به توافق رسیدند که یک کابینه ائتلافی تشکیل دهند. اما در نهایت گانتس و نتانیاهو بر سر تشکیل کابینه ائتلافی نتوانستند به موفقیت دست یابند.
«رووین ریولین»، رئیس‌رژیم صهیونیستی، نیز نمایندگان کنست را مأمور کرد تا کابینه ائتلافی تشکیل دهند. در تاریخ رژیم صهیونیستی، این دومین بار است که پارلمان مأمور تشکیل کابینه می‌شود. به نوشته تایمزاسرائیل، اگر ۶۱ نماینده کنست از یکی از همکاران خود طی ۲۱ روز آینده برای تشکیل ائتلاف حمایت کنند، او به عنوان مأمور تشکیل کابینه انتخاب می‌شود، در غیر این‌ صورت، رژیم صهیونیستی برای چهارمین بار طی یک سال، انتخابات سراسری برگزار می‌کند. ریولین در این نامه خطاب به نمایندگان پارلمان این رژیم نوشت: «امیدوارم اعضای کنست بتوانند اکثریت را به نحوی تشکیل دهند که کابینه در مدت هرچه سریعتر تشکیل شود تا چهارمین دور انتخابات برگزار نشود».
رسانه‌ها پیش‌بینی کرده‌اند که در نهایت پارلمان رژیم صهیونیستی نیز نخواهد توانست نخست‌وزیر را تعیین کند و احتمال برگزرای چهارمین انتخابات پارلمانی در فلسطین‌اشغالی بسیار بالا است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 30 فروردین 1399


آمریکا در میان نگرانی‌های کره جنوبی و ژاپن حاضر نشد
رزمایش‌کره شمالی را محکوم کند
۱۳۹۹/۰۱/۲۷

انجمن راسخون - مهمترین اخبار روز چهار شنبه 96/04/21
ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا که همیشه کوچکترین اقدام نظامی پیونگ یانگ را محکوم می‌کرد، این بار ضمن تلاش برای کم‌اهمیت جلوه دادن آزمایش اخیر موشکی کره شمالی، حاضر نشد آن را محکوم کند.
دیروز بود که خبر رسید کره شمالی چند موشک کروز کوتاه‌برد را به آب‌های بین شبه جزیره‌کره و ژاپن شلیک کرده و طبیعتا دو کشور ژاپن و کره جنوبی که سالانه میلیون‌ها دلار به آمریکا پول می‌دهند تا جلوی این اقدامات گرفته شود، نگران شدند. اما آن طور که رویترز نوشته، «مارک میلی»، رئیس‌ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا در واکنش به این خبر گفته آزمایش موشک‌های کوتاه‌برد کره شمالی علیه آمریکا تحریک‌آمیز نبوده‌اند. وی اضافه کرد: «فکر نمی‌کنیم اتفاقی که افتاد برای ما تحریک‌آمیز یا تهدیدآمیز باشد. این آزمایش‌ها ممکن است مربوط به جشن‌هایی باشند که داخل کره شمالی اتفاق می‌افتند نه یک اقدام تحریک‌آمیز عامدانه علیه ما.»در آستانه معرفی کابینه به پارلمان
  مصطفی کاظمی: آمریکا عراق را نابود کرد

Magiran | روزنامه کیهان (1399/01/28): مصطفی کاظمی: آمریکا عراق را ...
نخست‌وزیر مکلف عراق ضمن اعلام آمادگی برای معرفی اعضای کابینه خود به پارلمان، تاکید کرد که آمریکا عراق را نابود کرد.

« مصطفی الکاظمی» طی یک کنفرانس مطبوعاتی، به وضعیت تشکیل کابینه‌اش،‌اشاره و اعلام کرد: اسامی اعضای دولت آماده است و من درصدد مذاکره با احزاب سیاسی جهت جلب حمایت و کسب رأی اعتماد در سریع‌ترین زمان ممکن در پارلمان هستم، تا پس از آن بتوانم کارم را طبق اولویت‌ها انجام دهم. وی از احزاب سیاسی عراق خواست با او همکاری کنند تا کشور از بحران کنونی عبور کند.
کاظمی سپس، به اقدامات منفی آمریکا در عراق طی 17 سال اخیر‌اشاره و تصریح کرد: ریشه مشکلات و بحران‌های کنونی، به روند سیاسی‌اشتباه پس از سال ۲۰۰۳ بازمی‌گردد و‌اشغال عراق توسط آمریکا، به تخریب زیربناهای کشور منجر شد، بدون اینکه این مسیر‌اشتباه، اصلاح شود.
به گزارش ایسنا، نخست‌وزیر مکلف درباره توانایی و اهداف دولت موقت خود نیز توضیح داد: من همان طور که همه می‌دانند، منتخب مردم نیستم و از طریق صندوق‌های اخذ رأی انتخاب نشده‌ام، بلکه توسط احزاب سیاسی، مکلف به تشکیل دولت شده‌ام. همین مسئله مسئولیت من مقابل تهدیدات و چالش‌ها را افزایش می‌دهد. به عبارت دیگر، می‌توانم اینگونه بگویم که من نخست‌وزیر بحران هستم. نه من و نه دیگران، عصای جادویی برای مقابله با چالش‌های پیش رو نداریم، (عبور از) این چالش‌ها، نیازمند تلاش و همکاری همه است.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش، درباره ماهیت موضع خود در قبال آمریکا نیز تأکید کرد: گفت‌وگوی جدی با آمریکا درباره ماهیت حضورشان در عراق خواهیم داشت. اما موضوع مهم‌تر، جلوگیری از تبدیل شدن عراق به عرصه‌ای برای تسویه حساب‌ها است. من به زودی به شکل جدی برای ایجاد روابط با محیط عربی و اسلامی تلاش خواهم کرد.
کاظمی ادامه داد: موضوع مهم دیگر که مورد توجه ماست، آغاز یک گفت‌وگوی ملی و داخلی واقعی است، چراکه چنین گفت‌وگویی طی سال‌های گذشته وجود نداشته است و می‌تواند منجر به چشم‌انداز ملی شود. ما می‌توانیم از طریق آن، نهادهای کشور را به شکل صحیحی باز‌سازی کنیم.
وی درباره انحصار سلاح در دست دولت نیز خاطرنشان کرد: این مسئله از جمله مهم‌ترین اولویت‌های ما است و ما به شکلی مسالمت‌آمیز و جدی برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد و درصدد پایان دادن به هرگونه حضور خارجی غیرقانونی در کشور هستیم.
نخست‌وزیر مکلف عراق درباره ویژگی‌های اعضای انتخابی کابینه‌اش نیز گفت: مهم‌ترین معیارهای من، پاک و شایسته بودن است و من درباره آن، با تمامی احزاب سیاسی گفت‌وگو خواهم کرد.
خبر‌ها از عراق همچنین حاکی است، گروه‌های اهل سنت خواستار شش پست وزارتی در دولت کاظمی هستند.


نماینده کنگره آمریکا: مردم بمیرند بهتر است تا اقتصادمان لطمه بخورد

نمایندگان مسلمان کنگره آمریکا فرمان جدید ترامپ را محکوم کردند ...
عضو کنگره آمریکا گفته که دولت این کشور باید در انتخاب بین بد و بدتر یعنی مرگ آمریکایی‌های بیشتر در نتیجه شیوع کرونا و ضربه به اقتصاد در نتیجه تعطیلی کسب‌وکارها، گزینه بد یعنی مرگ آمریکایی‌ها را انتخاب کند.
«تری هولینگسورث»، عضو مجلس نمایندگان آمریکا، گفته است این‌که اجازه داده شود آمریکایی‌های بیشتری بر اثر ابتلا به ویروس کرونای جدید جانشان را از دست بدهند گزینه بدی است که انتخاب آن به یک گزینه بدتر یعنی رکود اقتصاد بر اثر تعطیلی کسب‌وکارها ارجحیت دارد.
به گزارش تسنیم، این نماینده ایالت «ایندیانا» در سخنانی تلخ تصریح کرده: «موضع دولت آمریکا همیشه این است که بگوید در انتخاب بین از دست رفتن روش زندگی‌مان به‌عنوان آمریکایی و از دست رفتن زندگی یا جان آمریکایی‌ها مجبوریم که دومی را انتخاب کنیم.»


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 فروردین 1399

طبق گزارش گاردین
انگلیس در ۵ سال گذشته از جنگ یمن 15 میلیارد پوند به جیب زده است
۱۳۹۹/۰۱/۲۷
روزنامه گاردین در گزارشی اعلام کرده که دولت انگلیس در پنج سال جنگ یمن در این جنگ حضور داشته و از کنار آن چیزی بالغ بر 15 میلیارد پوند به جیب زده است.
جنگ خانمانسوز یمن اگر چه برای مردم مظلوم این کشور«جانی» نگذاشته، برای برخی از این کشورهای غربی، «نان»، فراوان داشته. انگلیس یکی از این کشورهاست که از قِبَلِ این جنگ و با فروش سلاح به رژیم آل‌سعود، سود زیادی به جیب زده است.
در همین راستا یک روزنامه انگلیسی از همکاری شرکت مهم ساخت تسلیحات در انگلیس با رژیم آل‌سعود در یک بازه زمانی پنج ساله و تقریبا از همان آغاز حمله ائتلاف سعودی به مردم مظلوم یمن خبر داده است. روزنامه «گاردین» روز سه شنبه نوشته که شرکت «بی‌ای‌ئی سیستمز» در یک دوره پنج ساله و از زمان آغاز حملات ائتلاف این کشور به یمن، ۱۵ میلیارد پوند سلاح به این کشور فروخته و نیروهای نظامی عربستان را آموزش داده است.
این آمار که بر اساس گزارش‌های مالی سالیانه جدید به دست آماده، نشان می‌دهد این شرکت تسلیحاتی انگلیسی تنها در سال ۲۰۱۹، چیزی حدود 5 میلیارد و 500 هزار پوند درآمد سالیانه داشته است. به نوشته گاردین، ارتش سعودی سومین مشتری شرکت «بی‌ای‌ئی سیستمز» در جهان بوده و این شرکت در نگهداری جنگنده‌های «تورنادو» و آموزش و تربیت نیروها به آل‌سعود کمک کرده است. سخنگوی این شرکت در توضیحی در این باره گفته که این همکاری‌ها بر اساس توافق بین دو دولت انگلیس و عربستان بوده است. «بی‌ای‌ئی سیستمز» بزرگترین شرکت تسلیحاتی اروپا و دومین شرکت بزرگ در دنیا پس از «لاکهید مارتین» است. همکاری نظامی سایر شرکت‌های انگلیسی با رژیم آل‌سعود در این جنگ، هنوز «لو» نرفته است.
حضور مستقیم انگلیس در جنگ یمن
از سوی دیگر، «عبود هنود قمصیت» نایب‌رئیس‌کمیته تحصن مردمی در استان «المهره» در شرق یمن فاش کرده که، انگلیسی‌ها علاوه‌بر فروش جنگ افزارهای آنچنانی به رژیم آل‌سعود، در کنار نیروهای سعودی در این استان حضور دارند و به سعودی‌ها در کشتن مردم یمن مستقیما کمک می‌کنند. بر اساس گزارش «الخبر الیمنی»، قمصیت در ادامه از «مایکل آرون» سفیر انگلیس در یمن خواسته، نیروهای انگلیسی را از المهره خارج کند: «این نیروها نباید در‌اشغال المهره شرکت داشته باشند». وی همچنین از انگلیس خواست، موضعی فوری در قبال افزایش حضور نیروهای سعودی در استان المهره اتخاذ کند. عربستان اخیرا مقادیر زیادی خودروی نظامی و زرهی، مهمات و نظامی وارد المهره کرده است. «قمصیت» همچنین ضمن به تمسخر گرفتن اعلام آتش‌بس از سوی ائتلاف سعودی گفته، اعلام آتش‌بس چه فایده‌ای دارد وقتی نیروهای سعودی و اماراتی بر گذرگاه‌های یمن و فرودگاه‌های آن خصوصا در استان‌های جنوبی و به ویژه المهره تسلط دارند.
گفتنی است رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی نیز در جنگ یمن، به طور مستقیم و غیر مستقیم مشارکت دارند.
تداوم نقض آتش بس
خبر دیگر اینکه، رویترز به نقل از منابعی نزدیک به تیم‌های مذاکره‌کننده بین عربستان و دولت نجات ملی یمن مدعی شده که دو طرف ابتدای این هفته با یکدیگر تماس‌هایی داشتند. یکی از منابع آگاه به رویترز گفته عربستان در مورد پایان دادن به جنگ در یمن «خیلی جدی است» ولی مسئله به میزان رضایتمندی انصار‌الله و ایجاد اعتماد بین دو طرف بستگی دارد. در همین حال رئیس‌هیئت مذاکره‌کننده یمن تاکید کرده که یمنی‌ها زیر بار گفت‌وگو در سایه تداوم حملات و محاصره علیه کشورشان نمی‌شوند. «محمد عبدالسلام» گفته:« اولویت ملت ما توقف حملات و رفع محاصره یمن است تا زمینه انجام گفت‌وگو در شرایط ایمن و آرام فراهم شود و هیچ راهی برای بحث و گفت‌وگو قبل از توقف حملات و رفع محاصره وجود ندارد...تجربه‌های گذشته گواه شکست هر گفت‌وگو در سایه محاصره و آتش است و ملت ما هرگز نمی‌پذیرند که موضوعی که شکست آن چندین بار و با هر معیاری ثابت شده است تکرار شود».
در همین حال آتش بس ادعایی عربستان که از پنجشنبه گذشته شروع شده همچنان توسط این کشور نقض   می‌شود. سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز اعلام کرده که جنگنده‌های ائتلاف سعودی ظرف ۲۴ ساعت گذشته در ۲۶ نوبت مناطق مختلف یمن را بمباران کرد. سرتیپ «یحیی سریع» تاکید کرد، عربستان روز چهارشنبه شهر خب و الشعف در استان الجوف را ۱۵ بار، شهر صرواح را هشت مرتبه و منطقه مجازه در شهر باقم در استان صعده را در سه نوبت بمباران کرد.


شمال و شرق سوریه شاهد تحرکات گسترده آمریکا و ترکیه
تحرکات گسترده آمریکا در شرق سوریه برای تضعیف توافق روسیه-ترکیه - ایسنا
نظامیان ترکیه و آمریکا بی‌توجه به قوانین بین‌المللی، سرگرم تحرکات نظامی گسترده در شمال و شرق سوریه هستند و ضمن حمایت از گروه‌های تروریستی، در صدد تقویت مواضع و استحکامات خود بر آمدند.
دولت ترکیه بار دیگر توافقات سوچی و آستانه را نادیده گرفته و ضمن نقض مکرر آتش بس، سرگرم سازماندهی مجدد تروریست‌ها در شمال سوریه بر آمده است.
منابعی در شمال سوریه گفتند، ترکیه شماری از عناصر سابق داعش را از زندان‌های خود آزاد کرده و به شمال استان «رقه» فرستاده است، تا آنها یک گروه تروریستی جدیدی را تشکیل دهند.
به گزارش خبرگزاری فارس، مردم شهر «تل أبیض» در شمال استان رقه، که تحت کنترل گروه‌های شبه نظامی طرفدار ترکیه است، طی روزهای اخیر شاهد تجمع‌های اعتراضی ده‌ها نفر از اهالی شهر علیه داعش بوده است.
شاهدان می‌گویند، شعارهایی در حمایت از داعش، دیوارهای خانه‌ها و برخی نهادهای خدمات رسانی شهر تل أبیض را پر کرده است. علاوه‌بر آن، عناصر سابق داعش و دیگر گروه‌های مسلح در تل أبیض، چند روز پیش نشست غیرمنتظره‌ای را در این شهر بر گزار کرده‌اند.
«القدس العربی» به نقل از «خلف الخاطر» که وی را فعال رسانه‌ای در تل أبیض معرفی کرد، نوشت: « اسماعیل العیدو» عضو سابق داعش‌، سه روز پیش نشستی را در منزل خود با حضور شماری از دیگر اعضای سابق داعش برگزار
کرد. این عناصر سابق داعش اکنون با سرویس اطلاعات ترکیه همکاری می‌کنند. شرکت کنندگان در این نشست از طریق دروازه‌های مرزی تل ابیض در شمال استان رقه وارد این شهر شدند و تحت حمایت عناصر گروه الجبهه الشامیه هستند.
«زین العکیدی» یک فعال دیگر سوری اعلام کرد: هدف از این نشست، ایجاد یک گروه جدیدی است که تحت نظارت ترکیه و زیر چتر (تروریست‌های موسوم به) «ارتش ملی » فعالیت خواهد کرد.
العکیدی با‌اشاره به اینکه همه دعوت شدگان به نشست مذکور، به نحوی با داعش ارتباط داشته‌اند، گفت: شماری از آنها کسانی هستند که از زندان‌های گروه‌های مسلح یا زندان‌های ترکیه آزاد شده‌اند و همه آنها از تجربیات رزمی بالایی برخوردارند و به دلیل حضور در میدان‌های نبرد، به منطقه‌اشراف کامل دارند.
«محمد الشاعر» فعال رسانه‌ای هم از تل ابیض گفت، شماری از این افراد تحت تعقیب بین‌المللی بوده و نزد اهالی رقه و دیر الزور شناخته شده هستند. به خصوص که چهار نفر آنها و در راس آنها اسماعیل العیدو، قبل از آغاز بحران سوریه، تاجر سلاح مشهور بوده‌اند و با شروع بحران در سوریه، به داعش ملحق شده‌اند.
به نظر می‌رسد که دولت ترکیه از ایجاد یک گروه تروریستی جدید، دو هدف دارد؛ سرکوب کردها و تحت فشار قرار‌دادن دولت دمشق.
تحرکات آمریکا
نظامیان تروریست آمریکایی برای تثبیت حضور‌اشغالگرانه خود در شرق و شمال شرق سوریه، بیش از 100 کامیون حامل سلاح را به این مناطق ارسال کردند و هم اکنون روند ارسال سلاح، همچنان ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس، دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد که این کامیون‌ها حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی بوده و از طریق گذرگاه «الولید»‌، از عراق وارد شمال شرق و شرق سوریه(استان‌های حسکه و دیرالزور) شدند و در اختیار پایگاه‌های نظامیان آمریکایی و شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار گرفتند.
شرق و شمال شرق سوریه، دارای بیشترین و بزرگترین میادین نفتی و گازی سوریه است و رئیس‌جمهور آمریکا بارها اعلام کرد که واشنگتن برای تسلط بر نفت سوریه، در این مناطق حضور دارد.
در حال حاضر، آمریکا با همکاری شبه‌نظامیان کُرد، سرگرم غارت نفت سوریه است. اخیرا گزارشی در‌باره همکاری آمریکا، کُردها، جبهه النصره و ترکیه برای چپاول نفت سوریه منتشر شده بود.
در این گزارش تأکید شد، شرکت موسوم به «وتد» که نزدیک به گروه تروریستی «جبهه النصره» است، پس از وارد کردن نفت خام از مناطق‌اشغالی کُردهای وابسته به آمریکا، قیمت فرآورده‌های نفتی را کاهش می‌دهد.
نفت خامی که کُردهای شرق سوریه سرقت می‌کنند، از مسیر «ام جلود» در استان حلب، به دست عناصر جبهه النصره می‌رسد.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 28 فروردین 1399
از سوی دادگاه نظامی صنعا صورت گرفت
صدور دومین حکم اعدام برای منصورهادی به جرم خیانت
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
انصارالله یمن برای دومین بار حکم اعدام رئیس‌جمهور فراری یمن و هفت فرمانده دیگر او را به اتهام خیات صادر کرد.
«منصورهادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن در سال 2014 به خیانت متهم شد و به سوی جنوب یمن فرار کرد. در ادامه او درکنار عربستان ایستاد و این کشور را تشویق کرد تا به کشورش حمله کند! از آن زمان تاکنون حملات سعودی به یمن ادامه دارد. این حملات که با حمایت‌های آمریکا، چند کشور غربی و رژیم صهیونیستی ادامه دارد، بزرگترین تراژدی قرن را در یمن شکل داده و مردم بیگناه زیادی را به کام مرگ فرستاده است. انصارالله یمن حالا منصور‌هادی را برای بار دوم به اتهام خیانت، به اعدام محکوم کرده است. دادگاه نظامی مرکزی در صنعا وابسته به انصارالله حکم اعدام رئیس‌جمهور مستعفی یمن و معاونش و هفت فرمانده دیگر را صادر کرده است.
خبرگزاری ایسنا در این باره، به نقل از خبرگزاری یمنی سبأ نوشته، دادگاه نظامی مرکزی در صنعا وابسته به انصارالله یمن حکم اعدام عبد ربه منصور‌هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن، طارق صالح، پسر علی عبدالله صالح و فرمانده «مقاومت مشترک ملی در ساحل غربی یمن»، عبدالله النخعی، فرمانده نیروهای دریایی‌، فضل حسن محمد العمری، فرمانده منطقه چهارم نظامی، یحیی صلاح، فرمانده منطقه پنجم نظامی، امین الوائلی، فرمانده منطقه ششم نظامی،‌هاشم الاحمر، فرمانده منطقه ششم نظامی و گردان ۱۴۱ پیاده نظام، علی محسن الاحمر، معاون منصور‌هادی و محمدعلی المقدشی از رهبران وابسته به وی را صادر کرد.
متهمان به جرم «کمک آشکار به دشمن و پیوستن به ائتلاف سعودی و تسهیل ورود متجاوزان به یمن و تلاششان برای تحویل پایگاه‌های نظامی به عربستان و امارات» به اعدام محکوم می‌شوند. این دادگاه همچنین این افراد را به افشای اسرار وزارت دفاع و دادن اطلاعات نظامی به ائتلاف سعودی و عضوگیری از یمنی‌ها برای جنگیدن در کنار ائتلاف سعودی متهم و دستور مصادره اموالشان را صادر کرده است. انصارالله نخستین بار سال ۲۰۱۷ حکم اعدام منصور‌هادی و ۶ تن از معاونانش را به اتهام «خیانت بزرگ به کشور» صادر کرده بود.
تداوم نقض آتش بس
از سوی دیگر خبر رسیده که آل‌سعود همچنان به نقض آتش بس دروغین خود ادامه می‌دهد. از پنجشنبه هفته گذشته این رژیم اعلام کرده بود به مدت دو هفته در یمن آتش بس اعلام می‌کند. اما از آن زمان ائتلاف سعودی بارها به یمن حمله کرده است. یحیی السریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن دیروز در این باره اعلام کرد، نیرو‌های متجاوز ائتلاف سعودی بامداد سه شنبه حمله گسترده‌ای به شهر صراوح در استان مأرب داشتند که به فضل خدا و مقاومت نیرو‌های مردمی شکست خوردند...ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور توانستند، تلفات جانی و خسارت‌های سنگینی به نیرو‌های وابسته به ائتلاف سعودی در مأرب وارد کنند که بر اثر آن ده‌ها متجاوز کشته و شماری زخمی شدند. یحیی السریع همچنین گزارش داد متجاوزان طی شش ساعت گذشته ۲۰ حمله هوایی از جمله ۱۴ حمله به ناحیه «خب و الشعف» در استان الجوف و ۶ حمله به شهر صراوح انجام دادند.  همچنین در ادامه این روند، یکی از مسئولان استان المهره یمن اعلام کرده آل‌سعود نیرو و تجهیزات زیادی به این استان ارسال کرده است. به گفته این منبع، تجهیزات نظامی سعودی شامل خودرو‌های زرهی و نظامی از طریق گذرگاه زمینی الودیعه در استان حضرموت وارد یمن شده است.
خسارت به 283 مسجد و مقبره
همزمان، وزارت اوقاف و ارشاد یمن ضمن اعلام خسارت‌های وارده به بخش‌های مختلف یمن طی پنج سال تجاوز نیروهای ائتلاف سعودی، گزارش کرده که طی این مدت، ۲۸۳ مسجد و مقبره در صنعا خسارت‌دیده است. وزارت اوقاف و ارشاد یمن در این ارتباط گفته، در پی حملات و محاصره ائتلاف سعودی، اقدامات مربوط به حج و عمره در این وزارتخانه به مدت پنج سال پیاپی متوقف شده است و تجاوز نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی منجر به ویرانی چند مسجد تاریخی شده که قدمت آنها به بیش از ۱۰۰۰ سال می‌رسیده است. این وزارت با‌اشاره به اینکه وزارت اوقاف در استان‌های‌اشغالی خسارت‌های سنگینی داشته، در این خصوص گفت که بسیاری از ائمه جمعه ترور شده‌اند. طبق این گزارش همچنین، ۱۰۵۲ اثر تاریخی، تأسیسات وابسته به اوقاف و مسجد در یمن به دنبال حملات ائتلاف خسارت‌دیده است. این وزارت در پایان اعلام کرد که حملات ائتلاف منجر به شهادت بیش از ۱۰۰ تن کارکنان وزارت اوقاف شده است.


دردسرهای پروژه تخیلی نئوم برای مردم عربستان
شهروند عربستانی خانه‌اش را به آل‌سعود واگذار نکرد کشته شد!

پروژه خونین نئوم - باشگاه خبرنگاران | خبر فارسی
شهروند عربستانی که حاضر نشده بود خانه خود را برای پروژه تخیلی بن سلمان یعنی«شهر نئوم» در شمال غرب این کشور تخلیه کند، خانه‌اش تخریب و خودش به ضرب گلوله نیروهای امنیتی، کشته شد!
رویاهای «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی وارد فاز جنایی شده است. یکی از این رویاها احداث ابر شهر خیالی «نئوم» است که بسیاری از کارشناسان آن را تنها یک رویا می‌دانند. نکته مهم دیگر در مورد احداث این شهر به مخالفت مردم عربستان با آن باز می‌گردد.
دیروز برخی رسانه‌های عربی اعلام کردند احداث شهر رؤیایی «محمد بن سلمان» باز هم خبرساز شده، به گونه‌ای که از کشته شدن یکی از ساکنان محلی خبر دادند. خبرگزاری «شهاب» فلسطین تأکید کرده این مرد نگون بخت وقتی حاضر نشد منزل خود را برای این پروژه تخلیه کند، کشته شد. نیروهای امنیتی سعودی سپس خانه او را هم گلوله‌باران و تخریب کردند.
ولیعهد سعودی اواسط سال ۱۳۹۶ از آغاز طرحی «رؤیاپردازانه» برای ساخت یک شهر جدید نوین در شمال غرب عربستان خبر داده بود. ارزش این شهر نیم تریلیون دلار عنوان شده که شامل بخش‌هایی از اردن و مصر نیز می‌شود. سعودی‌ها می‌گویند «نئوم» قرار است در مساحت ۲۶ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربعی احداث شود. البته کارشناسان نزدیک به ولیعهد سعودی تأکید دارند که مرحله نخست این طرح در سال ۲۰۲۵ آماده خواهد شد.
در پی اعلام رسمی این طرح از سوی بن سلمان، مشخص شده تعداد زیادی از کمپانی‌های صهیونیستی در مذاکرات برای شرکت در این طرح ۵۰۰ میلیارد دلاری حاضر هستند. ریاض اما می‌گوید با این پروژه می‌توان بر، ساحل دریای سرخ‌اشراف داشت و این منطقه، قاره‌های آسیا، اروپا و آسیا را به هم پیوند می‌دهد. پیش از این واشنگتن پست نیز مثل بسیاری از رسانه‌ها در گزارشی به بررسی این شهر پرداخته و آن را تنها یک خیال و آرزو از سوی بن سلمان دانسته بود.هشدار کره شمالی به ژاپن و کره جنوبی با شلیک موشک به دریای ژاپن

شلیک موشک از سوی کره شمالی به سمت دریای ژاپن - همشهری آنلاین
ارتش کره جنوبی می‌گوید، کره شمالی چند موشک کروز کوتاه‌برد را به آب‌های بین شبه جزیره‌کره و ژاپن شلیک کرده و جنگنده‌های آن نیز همزمان تحرکاتی را در این منطقه آغاز کرده‌اند.
بنابر اعلام رئیس‌ستاد مشترک ارتش کره جنوبی، کره شمالی روز سه شنبه آن‌چه گمان می‌رود چند موشک کروز کوتاه‌برد باشد را به آب‌های بین شبه جزیره‌کره و ژاپن شلیک کرده است. به گزارش «رویترز»، این مقام نظامی گفته، ارتش این کشور تحولات پیونگ یانگ را زیر نظر دارد و مقامات اطلاعاتی آمریکا و کره جنوبی در حال بررسی بیشتر این شلیک موشکی هستند.
در همین حال، یک مقام نظامی کره جنوبی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرده، کره شمالی پس از این پرتاب‌ها، چند جنگنده را به پرواز درآورد و این جنگنده‌ها تعداد نامشخصی موشک هوا به زمین را به آب‌های شرق کره‌شمالی شلیک کردند.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 فروردین 1399

اخبار ویژه روزنامه ها
۱۳۹۹/۰۱/۲۶

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎

به جای دفاع از ماسک‌دزدها از 4 برابر شدن قیمت مسکن عذرخواهی کن
وزیر بی‌کفایت و مستعفی راه‌ و شهرسازی باز هم برای مسائل سیاسی و دیپلماسی نسخه‌پیچی کرد.
عباس آخوندی در روزنامه تعادل و در یادداشتی با عنوان «جهان پساکرونا» نوشت‌: «کشورمان مدّت‌هاست که با پدیده‌های متعددی از عامل‌های ناکارآمدی و ناکارایی در نظام اجتماعی و حکمرانی دست‌ و پنجه نرم می‌کند. باید دید، آیا رویارویی با این پدیده مهلک جدید(شیوع ویروس کرونا)، مایه یک عزم ملّی برای گذاشتن یک نقطه پایان به روند موجود و یک چرخش بنیادین در نظام حکمروایی می‌شود؟ آیا هنوز عده‌ای فکر می‌کنند با کاهش آزادی‌ها و با ایجاد محدودیت‌های مبادله در سطح جهانی و با هزینه‌کرد از جیب ملّت و از محل درآمدهای نفت می‌توانند برای جبران تمام فرایندهای ناکارآمد در برابر این پدیده کشنده مقاومت کنند؟ و یا آن‌که باید به فکر اصلاح ساختاری، نهادی و فرایندی باشند؟».
وی می‌افزاید: «ویروس کرونا در یک نقطه از جهان جهش کرد و به سرعت تمام جهان را فرا گرفت. این پدیده یک‌بار دیگر پیوستگی جهان و جهانی‌بودن امور را نشان داد. ما که از حیثِ اخلاقی همواره شعار «بنی آدم اعضای یک پیکرند» را سر می‌دادیم ولی، در عمل تن می‌زدیم، این بار نیز از درک پذیرش آن در جهان واقع عاجز ماندیم و همچنان بر طبل تجزیه جهانی کوبیدیم. واقعیّت آن است که شرط لازم و کافی برای پیروزی در این نبرد پذیرش پدیده «جهانی‌شدن» است...کشوری که قواعد تجارت و مبادله‌های مالی بین‌المللی؛ از جمله کنوانسیون‌های FATF را نپذیرفته ‌است، چگونه می‌خواهد از این رفع محدودیّت بهره ‌ببرد؟».
آخوندی همچنین می‌افزاید: «آیا اینک آنان که تجارت و تبادل مالی بین‌المللی ایران را که خود با هزاران مشکل روبه‌رو بود با متوقّف ‌ساختن پیوستن به FATF به محاق بردند و از روز آغاز با برجام به منظور بالا کشیدنِ خود جنگیدند؟... و شورای نگهبانی که فراتر از قانون اساسی عمل کرد و با رد صلاحیّت‌های گسترده و کنترل فرایندهای انتخابات بخش عظیمی از ملّت را از شرکت در انتخابات دلسرد و محروم ساخت و سردترین انتخابات تاریخ جمهوری اسلامی را موجب شد... و آنانی که رسانه را ابزار اهداف گروهی خود کرده و نه از راه رقابت بلکه از راه کوبیدن یک تفکر می‌خواهند خود را بر دیگران تحمیل کنند، یارای حل مسئله ویروس کرونا را دارند؟».
از نامربوط بودن جملات و دعاوی آقای عباس آخوندی در این نوشته که بگذریم، باید از او پرسید آیا واقعا در میان اروپا و آمریکا که از همدیگر ماسک و گان و دارو می‌دزدند و وحشی‌گری تمام‌عیار را حتی درباره متحدان و شهروندان خود به نمایش گذاشته‌اند، اخلاق و جامعه جهانی و تعامل و همدردی معنا دارد که آقای آخوندی باز هم آدرس نرمش در مقابل آنها را می‌دهد.
همچنین از این شیدای غرب باید پرسید با وجود همه تحریم‌ها و خباثت‌های غرب، کارکرد غرب در مهار و مبارزه با کرونا و حمایت از مردم بهتر بوده یا کشور ما؟! چرا همین حالا آمریکا اجازه فروش دارو به ایران را نمی‌دهد و اروپا نیز با آن همراهی و همکاری می‌کند؟ این خباثت‌ها چه ارتباطی با FATF دارد؟ چرا چین توانست با 18 پرواز اقلام دارویی و درمانی به ایران بفرستد اما اروپایی‌ها مطلقا - نه فقط از ما بلکه از همدیگر - دریغ کردند؟!
و بالاخره اینکه خیلی بی‌انصافی می‌خواهد یک وزیر مستعفی پس از 5 سال فرصت‌سوزی و 4 برابر کردن قیمت مسکن در اثر بی‌کفایتی خود، چنین لاطائلاتی را سر هم می‌کند. تحمل بالاتر از اینکه همین آقای عضو ستاد فتنه و آشوب در سال 88، با اغماض نظام وزیر شد و برای پنج سال در وزارت ماند و فقط در یک سال، تورم 128 درصدی را به بخش مسکن تحمیل کرد؟!

درست و غلط تحلیل مرعشی درباره اختیارات رئیس‌جمهور
سخنگوی حزب کارگزاران می‌گوید: کسی که رئیس‌جمهور می‌شود باید بداند که قدرت اصلی در نهاد رهبری است.
حسین مرعشی در روزنامه سازندگی با اشاره به لایحه افزایش اختیارات ریاست‌جمهوری نوشت: به شخصه در پشت این دست از تصمیمات، از قبیل «ارائه لایحه برای افزایش اختیارات رئیس‌جمهور» اشکال اساسی را به این می‌دانم که بزرگانی که رئیس‌جمهور شدند - در هر سطح و با هر میزانی از موفقیت که بودند و فعالیت کردند- یا کسانی که می‌خواهند در آینده کاندیدای ریاست جمهوری بشوند، قانون اساسی را بادقت مطالعه نمی‌کنند، گویا این بزرگواران یا درک درستی از میزان جایگاه و اختیارات رئیس‌جمهور یا رهبری در قانون اساسی ندارند یا تصور می‌کنند با ارائه لایحه به مجلس، می‌توانند قانون اساسی را تغییر دهند.
تصور این که با قانون عادی برای افزایش اختیارات رئیس‌جمهور می‌توان اختیاراتی فراتر از آنچه قانون اساسی تعیین کرده رقم زد، تصور واقعی نیست. اگر قانون اساسی را به دقت بخوانیم، می‌بینیم که قدرت اصلی نظام و جمهوری اسلامی در نهاد «رهبری» است. اطلاق عنوان «ولایت مطلقه فقیه» برای رهبری در قانون اساسی نیز به اندازه کافی دارای پیام است، چراکه اطلاق عنوان مطلقه بار حقوقی را برای رهبری داشته است که در بازنگری قانون اساسی این عنوان اضافه و محدوده اختیارات رهبری گسترش داده شد. باید دقت داشت که این اقدام در زمان امام(ره) رخ داد. به بیان روشن‌تر، تمامی این موارد در قانون اساسی در زمان امام(ره) نوشته شده است. اجرای آن نیز در زمان دولت اول و دوم آقای مهندس موسوی بود و همه حامی یک ولی‌فقیه پرقدرت بودند نه حامی یک رئیس‌جمهور پرقدرت و با اختیارات زیاد. نظر امام هم بر این بود که ولایت باید «مطلق» باشد؛ در این راستا دستور بازنگری در قانون اساسی را دادند. در آن زمان دوستان ما در شورای بازنگری توافق کردند که مفهوم «مطلقه» به ولایت‌فقیه اضافه شود. بعد از امام نیز جناح اصولگرا همین مسیر را پشتیبانی کردند و هنوز هم قانون اساسی همین است.
وی ادامه داد: فارغ از ارزش‌گذاری درباره این مسائل، از باب بررسی واقع‌بینانه قانون اساسی باید دقت داشت که این موارد «واقعیت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» است.
در این قانون اساسی اگر رئیس‌جمهور خواهان اختیارات و حرکت در صحنه است باید به نکات و واقعیت قانون اساسی توجه داشته باشد. جناب رئیس‌جمهور نباید از یاد ببرد که درست است که رای را از مردم می‌گیرد و این مردم هستند که به او رای می‌دهند و از بین رقبا، او را انتخاب می‌کنند؛ اما درعین حال باید بداند که قدرت اصلی در نهاد رهبری است. اگر رئیس‌جمهور به هر دلیلی نمی‌تواند حمایت رهبری را جلب کرده و قدرت رهبری را پشت‌سر دولت جمع کند، از اساس اشتباه وارد موضوع شده است و نمی‌تواند رئیس‌جمهور موفقی باشد.
مادامی که این قانون اساسی حاکم است، بحث ارائه لایحه برای افزایش اختیارات رئیس‌جمهوری بی‌معنا است. شاید زمانی برسد که بزرگان کشور به این جمع‌بندی برسند که باید در قانون اساسی بازنگری شود و ادله خود را در این خصوص به رهبری گزارش دهند و رهبری متقاعد شوند و در راستای تغییر قانون اساسی گام برداشته شود؛ اما تا آن زمان باید با واقعیت‌های این قانون اساسی حرکت کرد.
مادامی که این قانون اساسی برقرار است، اگر رئیس جمهور ایران می‌خواهد مقتدر باشد، اول باید روابط خود را با رهبری تحکیم کند چرا که قدرت نزد رهبری است. اگر بتواند رهبری را پشتوانه خود و دولت کند می‌تواند محکم گام بردارد؛ در غیر این صورت تنها رئیس‌جمهوری خواهد بود که زمان را هدر می‌دهد.
یادداشت مطول آقای مرعشی آمیخته با واقعیت و مغالطه است. بخش‌هایی از آن درست است، چون قانون اساسی تکلیف اختیارات و مسئولیت‌ها را مشخص کرده و نمی‌توان با لایحه تقنینی، قانون اساسی را دور زد. اتفاقاً طیف موسوم به اصلاح‌طلب (چپ‌های سابق و راست جدید) در تدوین قانون اساسی و اصلاح آن در سال 68 نقش‌آفرین بوده‌اند که آقای مرعشی هم به آن اشاره دارد.
در عین حال این یادداشت حاوی مغالطه است چون القا می‌کند که رئیس‌جمهور اختیارات ندارد و حال آن که پس از اصلاح قانون اساسی، اختیارات رئیس‌جمهور مضاعف شد و در قانون اساسی هم احصاء شده است. جالب این که دولت و رئیس‌جمهور فعلی مازاد بر اختیارات احصا شده مکرراً اختیارات مضاعفی را هم به خاطر شرایط تحریمی کشور (درگیری در جنگ اقتصادی) دریافت کرده که کم‌سابقه یا بی‌سابقه است؛ اما خروجی چندانی نداشته است. چنان که سال گذشته هم حزب کارگزاران در بیانیه‌ای رسمی، دولت و رئیس‌جمهور را به خاطر سوء عملکرد اقتصادی مورد تخطئه و حمله جدی قرار داد و هم لیلاز عضو مرکزیت این حزب در مصاحبه با یورو نیوز تصریح کرد اگر بخشی از این اختیارات را به چوب خشک هم می‌دادند، وضعیت اقتصاد بهتر از وضعیت فعلی بود.
به عبارت دیگر رهبری بیشترین حمایت‌ها را از دولت و رئیس‌جمهور فعلی- دولت‌ها و رؤسای جمهور قبلی- داشته و حتی بخشی از اختیارات قانونی خود را در مواردی به دولت تفویض کرده‌اندتا مشکلات برطرف شود.
در برخی تصمیم‌گیری‌های مهم سیاست خارجی و اقتصادی رهبر معظم انقلاب بارها خلاف میل و ارزیابی خود و صرفاً با این رویکرد که دولت باید مجال پیشبرد اهداف و برنامه‌ها را داشته باشد، مجوزها و مجال‌هایی به دولت دادند که کم‌نظیر است؛ از جمله اعتماد کذایی به آمریکا و اروپا در توافق برجام، مجوز برداشت‌های چندباره از صندوق توسعه ملی، تشکیل جلسه هماهنگی سران قوا با گرایش همدلی و همراهی با انتظارات و نیازهای دولت و... .

 اعتماد مردم به حاکمیت را افزایش داد
یک جامعه‌شناس اطلاح‌طلب، برخلاف فضاسازی‌های مسموم افراطیون مدعی اصلاحات تصریح کرد: رابطه مردم با حاکمیت در روزهای کرونایی مثبت و خوب است.
محمدتقی آزاد ارمکی در گفت‌وگو با فرارو و در پاسخ به این سوال که «رابطه مردم و نظام حکمرانی در روز‌های کرونایی چطور است؟»، گفت: من فکر می‌کنم، رابطه مردم با حاکمیت مشخصا رابطه‌ای خوب است. یعنی رابطه تزاحمی نیست و همچنین مبتنی بر یک ندیده‌شدن هم نیست. به اصطلاح وقتی حاکمیت به مردم توصیه می‌کند در خانه‌های‌شان بمانند، می‌پذیرند و ترددشان در معابر عمومی حتما کمتر از آنی است که تصور می‌شد. در واقع باید گفت، در این روز‌ها رابطه مردم با سیستم، رابطه‌ای خوب است.
وی می‌افزاید: وقتی مردم به واسطه مطلع بودن از خبر‌های دیگر کشور‌های جهان، عملکرد دولت را نسبت به آنچه در جا‌های دیگر اتفاق می‌افتد، مطلوب می‌بینند، پیش خود می‌گویند خب! مسئولین در حال تلاش برای کاهش دغدغه‌های ما هستند. طبیعی است، در چنین حالتی اعتمادی که کمتر شاهدش بودیم، به دست می‌آید. البته نظام سیاسی هم این موضوع را بسیار جدی گرفته است. چون تلفات کرونا باعث خدشه‌دار شدن مشروعیت خواهد شد و همچنین اگر خطر در نطفه خنثی نشود، مهار کرونای توسعه‌یافته بسیار دشوار می‌شود. مسئولین همچنین این را هم می‌دانند، اگر خسارات بیش از حد باشد، باید جوابگو باشند. نکته مهم دیگر چیزی جز این نیست که به قول معروف کار به کاردان سپرده شده است. یعنی وزارت بهداشت اداره بحران را در دست گرفته است. با توجه به اینکه به‌دلیل تحریم امکانات پزشکی، درمانی و آزمایشگاهی‌مان محدود است، نظام کارشناسی هم در حد توانایی به خوبی توانسته از پس کار بر بیاید. آنهم در شرایطی که دنیا حتی در شرایط کرونایی هم دست از عناد و دشمنی علیه ایران بر نداشته است.
آزاد ارمکی گفت: در تاریخ معاصر ایران این همبستگی و این واقع‌بینی کم‌نظیر است. ما حتی در ایام جنگ هم همصدایی این روز‌ها را نداشتیم.

دوسوم ظرفیت‌های اقتصادی کشور هنوز معطل است
هنوز حتی یک‌سوم ظرفیت‌های اقتصادی ایران به فعلیت نرسیده و همین ظرفیت‌ها می‌تواند در خدمت جهش تولید در سال جاری قرار گیرد.
روزنامه وطن امروز در بررسی ظرفیت‌های تحقق شعار سال نوشت: تحقق شعار جهش تولید قبل از هر چیز به میزان ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالقوه یک اقتصاد که به مرحله فعلیت نرسیده است، بستگی دارد. برای مثال اقتصادهای توسعه‌یافته - غیر از اقتصاد چین- اگر چه ممکن است در حالت معمول از رونق اقتصادی متداولی برخوردار باشند اما این رونق عموما تحت عنوان رشدهای اقتصادی تک رقمی و در حدود یک تا ۳ درصد محدود می‌شود. دلیل عمده این موضوع را باید در نبود یا به حداقل رسیدن ظرفیت‌های اقتصادی مغفول‌مانده در این اقتصادها دانست. وقتی آمار بیشترین رشدهای اقتصادی در میان کشورهای جهان را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم رتبه‌های بالایی این جدول عموما در اختیار کشورهای در حال توسعه بوده و اقتصادهای صنعتی اروپا عموما جایگاهی در میان رشدهای اقتصادی بالا ندارند. مهم‌ترین دلیل این موضوع را می‌توان ظرفیت‌های خالی اقتصادهای در حال توسعه دانست. برای مثال در قیاس 2 اقتصاد ایران و آلمان کاملا مشخص است هنوز حتی یک‌سوم ظرفیت‌های اقتصادی ایران در حوزه‌های سنتی چون صنایع معدنی، پتروشیمی، گردشگری، صنعت، کشاورزی و... به مرحله فعلیت نرسیده یا در بسیاری از فعالیت‌های جدید اقتصادی مانند فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها اقتصاد ایران بسیار جوان و سرشار از زمینه‌ها و حوزه‌های جدیدی است که هنوز ورود جدی به آن نداشته است.  از این حیث - دارا بودن ظرفیت‌های یک جهش در اقتصاد- شرایط برای اقتصادهایی مانند ایران کاملا مهیاست. در حالی که به هیچ وجه نمی‌توان این ویژگی را برای اقتصادهای توسعه‌یافته که با درصد بالایی از ظرفیت‌های بالقوه خود در حال فعالیت هستند، مقایسه کرد.
وطن ‌امروز می‌افزاید: برخی از اقتصادهای وابسته مانند اقتصاد برخی کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس به‌رغم وجود ظرفیت‌های خالی در اقتصاد به‌دلیل نبود زیرساخت‌های مورد نیاز عملا فاقد توان کافی برای افزایش تولید یا یک تحول اقتصادی هستند. این اقتصادها عموما یکی از اضلاع تولید یعنی منابع مالی را در اختیار داشته و از وجود نیروی انسانی متخصص و زیرساخت‌های مورد نیاز محروم هستند. لذا عملا امکان جهش تولید در این اقتصادها ممکن نیست. این در حالی است که اقتصاد ایران به‌واسطه رتبه بالا در شاخص توسعه انسانی (امکانات آموزشی و بهداشتی) و وجود فراگیر زیرساخت‌هایی چون دسترسی به منابع انرژی، آب، برق، گاز و... در سراسر جغرافیای ایران، در کنار امکانات لجستیکی، توسعه ناوگان حمل ‌و نقل، احداث راه‌ها و جاده‌ها، توسعه مراکز آموزشی، بیمارستان‌ها و... یکی از توانمندترین کشورهای دنیا در حوزه وجود زیرساخت‌های مورد نیاز تولید به شمار می‌رود.
دلیل دیگر توجه و تاکید رهبر بزرگوار انقلاب بر مقوله تولید را می‌توان در ماهیت مقوله تولید جست‌وجو کرد. تولید تنها مقوله یا عبارت اقتصادی است که ایجاد تحول یا جهش در آن، منجر به تحول تمام شاخص‌ها و پارامترهای اقتصادی خواهد شد. به بیان ساده افزایش تولید به این معناست که اگر اقتصاد سال گذشته ۲ واحد کالا تولید می‌کرده اما سال جدید بتواند ۳ واحد کالا تولید کند؛ تولید این اقتصاد ۵۰ درصد افزایش داشته است. به تبع این اتفاق این اقتصاد به نیروی کار بیشتری نیاز داشته و طبیعتا با افزایش میزان تولید، عرضه کالا نیز افزایش یافته و قیمت آن کاهش و قدرت خرید شهروندان آن جامعه ارتقا پیدا می‌کند. تاثیرات مثبت افزایش تولید به‌صورت دومینووار ادامه داشته و با افزایش تولید علاوه‌بر کاهش قیمت‌ها در داخل کشور، امکان رقابت‌ و میزان صادرات نیز بیشتر شده و از این حیث میزان ارزآوری نیز افزایش می‌یابد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 فروردین 1399

به مناسبت صدمین روز شهادت رهبران مقاومت برگزار شد
مراسم بزرگداشت حاج قاسم و شهدای مقاومت در بین الحرمین
۱۳۹۹/۰۱/۲۶
به مناسبت صدمین روز شهادت سپهبد حاج«قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» معاون «حشدالشعبی» و سایر همرزمان آنها، مراسمی در بین الحرمین کربلای معلا برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس،در این مراسم، که دوشنبه شب و بدون حضور مردم (به دلیل خطر شیوع کرونا) برگزار شد، تصاویر شمار زیادی از شهدای مقاومت روی صندلی‌های خالی قرار گرفت.
جنگنده‌های آمریکایی بامداد 13 دی ماه خودروهای حامل این سرداران مقاومت را در فرودگاه بغداد هدف قرار‌داده و آنها را به شهادت رسانده‌اند.
همچنین، به مناسبت صدمین روز شهادت سرداران مقاومت، «مهند العقابی» مسئول بخش اطلاع‌رسانی سازمان حشد‌الشعبی عراق، اخراج نظامیان آمریکایی را ثمره خون فرماندهان شهید مقاومت خواند و در عین حال، درباره احتمال سفارش آمریکا به داعش برای تشدید حملات، هشدار داد.
العقابی افزود: آمریکایی‌ها پس از ترور سلیمانی و المهندس، احساس کردند که دارند خسارات زیادی را متحمل می‌شوند. به گفته این مقام حشد‌الشعبی، نیروهای آمریکایی با اکراه شروع به عقب‌نشینی از چند پایگاه نظامی در عراق کرده‌اند.


حزب‌الله لبنان:
تبانی جهان علیه مقاومت نتیجه عکس داد
نفر دوم حزب‌الله در سالروز حمله سال 1996 رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان اظهار داشت، تمام جهان علیه مقاومت تبانی کرد، اما مقاومت سه‌گانه ارتش، ملت و مقاومت منجر به خروج ذلت‌بار رژیم اسرائیل از جنوب لبنان شد.
رژیم صهیونیستی در دهم آوریل ۱۹۹۶ به جنوب لبنان حمله کرد. زنان و کودکان برای در امان ماندن از حملات به روستای «قانا» که مقر سازمان ملل در آن قرار داشت، فرار کردند. اما ارتش صهیونیستی این مقر را هدف آتش توپخانه قرار‌داد و به طور همزمان، آن را بمباران کرد و زنان و کودکان را به خاک خون کشید.
شیخ «نعیم قاسم» معاون حزب‌الله، به همین مناسبت به شبکه «المنار» گفت: 11 آوریل ۱۹۹۶ (21‌فروردین 1375) اسرائیل با به راه‌انداختن کشتار، دنبال ایجاد اختلاف میان مقاومت و مردم بود و جهان نیز پس از نشست «شرم ‌الشیخ» (در مصر)، برای پایان دادن به مقاومت تبانی کرده بود.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی ادامه داد، ایستادگی سه‌گانه ارتش، ملت و مقاومت، باعث شد که رژیم اسرائیل ناچار به خروج ذلت‌بار از جنوب لبنان شود و به صورت کتبی حق مقاومت در شلیک موشک در صورت حمله به غیرنظامیان، را به رسمیت بشناسد.
شیخ قاسم تصریح کرد، تجاوز رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۶‌، آغاز گردن نهادن این رژیم به قدرت بازدارندگی بود. (اکنون) مقاومت برای مقابله با هر حمله‌ای آماده است، حتی اگر جنگ همین فردا رخ دهد، هرچند این (احتمال)، فعلا مطرح
نیست.
معاون حزب‌‌الله در ادامه به شیوع ویروس کرونا پرداخت و ضمن اعلام اینکه کرونا برای تمام جهان است، افزود: دولت آمریکا عامل کمکی در انتشار ویروس است، زیرا به شیوه‌ای غیرانسانی در سطح داخلی و خارجی عمل می‌کند، خواه با تحریم‌هایی که مانع از اقدامات کشورها برای فایق آمدن بر کرونا می‌شود، یا اینکه سعی می‌کند برخی مؤسسات و پژوهشگران را بخرد تا نتیجه برای خودش باشد، یا زمانی که مواد بهداشتی و پزشکی متعلق به کشورهای اروپایی را می‌دزدد.
وی ادامه داد: پس از کرونا در برابر جامعه بین‌المللی متفاوت خواهیم بود، جامعه‌ای که از نظر اقتصادی و سیاسی تضعیف شده و اختلافات و محورهای جدیدی شکل گرفته است؛ همچنین تفکری که می‌گوید آمریکا جهان را رهبری می‌کند، ساقط شده است.
شیخ قاسم ضمن قدردانی از وزارت بهداشت لبنان و رئیس‌آن «حمد حسن»، و تمامی طرف‌هایی که در مقابله با کرونا در این کشور تلاش می‌کنند، تصریح کرد، اقدامات حزب‌الله در این راستا برای اطمینان‌بخشی به شهروندان بوده و حزب‌الله تابع تصمیم‌های دولت لبنان است.
وی ضمن اعلام اینکه اقدامات حزب‌الله در جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا مفید بوده، افزود که این جنبش حاضر به کمک به هر منطقه‌ای بر اساس امکانات موجود است.


ائتلاف فتح:
مصطفی کاظمی قول داد آمریکایی‌ها را از عراق اخراج کند
یک عضور ارشد« ائتلاف فتح» تحت رهبری «هادی عامری» اعلام کرد، نخست‌وزیر مکلف عراق قول داد، نظامیان آمریکایی را از عراق اخراج کند.
  «سعد السعدی» ‌ دیروز خبر داد که احزاب سیاسی عراق برای تأیید اعضای کابینه «مصطفی کاظمی» (مأمور تشکیل کابینه) شرط گذاشته‌اند و گفتند در صورتی به کابینه او در پارلمان رای اعتماد می‌دهند که او مصوبه پارلمان برای اخراج نظامیان آمریکا را اجرا کند. به گفته وی، کاظمی نیز این شرط را پذیرفته است. به گزارش خبرگزاری فارس، این عضو ائتلاف فتح گفت: از مهم‌ترین وظایف کاظمی، پس از کسب رأی اعتماد از پارلمان، اجرا کردن مصوبه پارلمان است که بر اساس آن، تمام نیروهای خارجی باید از عراق خارج شوند.
عضو ارشد فتح تأکید کرد‌، تصمیم پارلمان، الزام آور است و هیچ نخست‌وزیری چه کاظمی یا غیر او، نمی‌تواند آن را نادیده بگیرد... به ویژه آنکه جمع کثیری از مردم هم (با راهپیمایی خود) آن را تأیید کرده‌اند. سال گذشته و در پی شهادت سپهبد حاج « قاسم سلیمانی»‌،« ابومهدی المهندس» و همراهان آنها در فرودگاه بغداد، پارلمان عراق (15 دی ماه) طرح اخراج نظامیان بیگانه از این کشور را تصویب کرده است. در پی موافقت کاظمی با شرط مذکور، گروه‌های شیعی اعلام کرده‌اند که به کابینه او در پارلمان، رای اعتماد می‌دهند.
مذاکره با آمریکا احمقانه است
حشدالشعبی عراق در واکنش به درخواست واشنگتن برای انجام مذاکره راهبردی با بغداد، آمریکا را غیر قابل اعتماد دانست و گفت‌و‌گو با این کشور را احمقانه خواند. « کاظم الفرطوسی» سخنگوی «گردان‌های سید الشهدا» از زیر شاخه‌های حشدالشعبی عراق، به اظهارات وزیر خارجه آمریکا، که خواستار مذاکره راهبردی با دولت بغداد شده بود، واکنش نشان داد و گفت، آمریکا غیر قابل اعتماد است و مذاکره با مقامات این کشور، اقدامی احمقانه است.  وی افزود: اکنون و پس از تصمیم پارلمان مبنی بر خروج نیروهای خارجی از کشور،... هیچ گزینه‌ای جز خروج از عراق در مقابل واشنگتن وجود ندارد. الفرطوسی تصریح کرد: گفت‌وگوی راهبردی که واشنگتن در صدد است با عراق انجام دهد، «احمقانه» و بی‌معنا است؛ با چه کسی و برای چه گفت‌وگو می‌کنیم؟
«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، اخیرا طی یک نشست مطبوعاتی، ادعا کرده بود که آمریکا قصد دارد گفت‌وگوی راهبردی با عراق را از اواسط ماه ژوئن آغاز کند و در آن، همه موضوع‌های مهم از جمله حضور نیروهای آمریکایی، در دستور کار و تبادل نظر دو طرف قرار خواهد گرفت.
تحرکات آمریکا در مناطق مرزی
« قصی الانباری» مسئول دفتر سازمان «بدر» عراق در استان الانبار، اعلام کرد که خودروهای گشت‌زنی‌ آمریکا چند روزی است که در حال تردد در نوار مرزی عراق و سوریه هستند.  به گزارش ایسنا، الانباری در ادامه افزود، تحرکات نیروهای آمریکایی تلاشی برای ایجاد ناامنی در مناطق مرزی است و زمینه را برای تحرکات و فعالیت‌های گروه تروریستی داعش در استان الانبار مهیا می‌کند.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 27 فروردین 1399

در واکنش به تحرکات واشنگتن در عین‌الاسد
حشدالشعبی: پاتریوت نمی‌تواند جلوی حمله مقاومت به آمریکایی‌ها را بگیرد
  ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
سخنگوی«گردان‌های سیدالشهداء» وابسته به حشد‌الشعبی اعلام کرد، اگر نیروهای مقاومت در عراق بخواهند سربازان آمریکایی را هدف قرار دهند، سامانه‌های دفاعی پاتریوت هم نمی‌توانند آنها را نجات دهند.
« کاظم الفرطوسی» اعلام کرد: پاسخ گروه‌های مقاومت به نیروهای آمریکایی محدود به موشک نیست و سامانه‌های پاتریوت آنها مانع از فعالیت ما در عراق نمی‌شود.
به گزارش ایسنا، وی افزود: گاهی این نیروهای ‌اشغالگر با موشک‌های ساده هدف قرار می‌گیرند و این سامانه پیشرفته که ادعا می‌شود قادر به رهگیری موشک‌های هوشمند است، نمی‌تواند همین موشک‌های ساده را رهگیری کند. در هر حال، استفاده از پاتریوت برای پاسخ به موشک‌های کاتیوشا، (در عرصه نظامی) منطقی نیست.
به گزارش ایسنا، الفرطوسی گفت: استقرار سامانه‌های پاتریوت در عراق برای طرف‌های دیگر جز گروه‌های عراقی، با هدف سیطره بر منطقه و نیز اهداف استراتژیک است. این سامانه در راستای سامانه دفاع مشترک با اسرائیل، کار گذاشته شده است. سامانه پاتریوت از سرباز آمریکایی محافظت نمی‌کند، بلکه با هدف حفاظت از منافع آمریکا و اهداف استراتژیک بلندمدت است.
روزنامه «واشنگتن پست» پیش از این مدعی شده بود که راه‌اندازی سامانه‌های دفاعی پاتریوت در عراق‌، به خاطر حفاظت از نیروهای آمریکایی صورت گرفته است.
آمریکا اخیرا سامانه پاتریوت را در دو پایگاه خود در استان الانبار در غرب و اربیل در شمال عراق مستقر کرده است.
حشدالشعبی عراق در واکنش به تحرکات داعش در شمال این کشور نیز اعلام کرد، با خروج آمریکا از عراق، داعش نیز در این کشور از بین می‌رود.
تحرکات پنهانی آمریکا
« جاسم البخاتی» نماینده پارلمان و عضو «جریان حکمت ملی»، به سکوت مقامات کشورش در قبال بازدیدهای مقامات آمریکایی از پایگاه‌های نظامی خود در عراق، انتقاد کرد.
به گزارش ایسنا، وی در این باره گفت: علاوه‌بر نگرانی نسبت استقرار سامانه‌های پدافندی پاتریوت، نگرانی‌های دیگری نیز در داخل عراق نسبت به حضور آمریکا و تحرکات آن وجود دارد. سکوت در مقابل این اقدامات و تحرکات آمریکا، نگران‌کننده است و باید یک موضع سیاسی در این زمینه اتخاذ شود.
البخاتی در ادامه تصریح کرد: آمریکا به اراده ملت عراق احترام نمی‌گذارد و رهبران آن به طور مداوم از پایگاه‌های نظامی بازدید می‌کنند. این درحالی است که بازدیدها بدون توافق قبلی با دولت عراق صورت می‌گیرد. نعل وارونه سفیر انگلیس در عراق؛
ما عامل ثبات هستیم و عراقی‌ها عامل بی‌ثباتی!

Magiran | روزنامه کیهان (1399/01/26): نعل وارونه سفیر انگلیس در ...
سفیر انگلیس در عراق طی اظهاراتی عجیب، تلاش کرد که همه چیز را در عراق وارونه جلوه دهد و مدعی شد که گروه‌های مقاومت باعث نا امنی در این کشور هستند.
« استیون هیکی» طی توئیتی، تلاش کرد عراقی‌ها و نه‌اشغالگران، را مسئول نا امنی این کشور جلوه دهد!
به گزارش خبرگزاری فارس، هیکی در توئیتر نوشت: «دوست داشتم که اعضای خانواده‌ام با من در اینجا(عراق)می‌بودند، تا همه تلاش‌های مرا که عراق انجام می‌دهم، ببیند. ولی متأسفانه، اوضاع برای آنها به دلیل تهدید گروه‌های شبه‌نظامیان(گروه‌های مقاومت) و حملات مستمر راکتی به سفارت‌ها، امن نیست.
این اظهارات در حالی صورت می‌گیرد که انگلیس به همراه آمریکا طی 19 سال اخیر همه جور بلا و مصیبت را متوجه عراقی‌ها کرده‌اند، که بدترین آنها، حمایت از داعش بوده است. اکنون نیز گروه‌های مقاومت از خود خویشتنداری به خرج می‌دهند، زیرا ‌اشغالگران بی‌توجه به تصمیم مجلس عراق، این کشور را ترک
نمی‌کنند.
از زمان تصویب طرح اخراج نظامیان بیگانه از عراق در پارلمان این کشور در ۱۵ دی ماه، آمریکا (سرکرده ائتلاف موسوم به ائتلاف ضد داعش) و انگلیس که ادامه حضور خود در عراق را در خطر می‌بینند، در تلاش برای ناامن جلوه دادن اوضاع این کشور هستند. واشنگتن و لندن حشدالشعبی را‌،که بیشترین نقش را در شکست داعش و آزاد‌سازی مناطق‌اشغالی داشته است، مسبب اوضاع جاری می‌دانند.
انگلیس حتی از حمله هوایی آمریکا به حشد‌الشعبی، که جزو نیروهای مسلح عراق است، حمایت کرده است.


ایجاد «حکومت مشارکتی» در افغانستان پیشنهاد عبدالله به غنی برای خروج از بحران
Magiran | روزنامه کیهان (1399/01/26): ایجاد «حکومت مشارکتی» در ...
«عبدالله عبدالله» به «اشرف غنی» پیشنهاد داد که برای خارج کردن افغانستان از بحران دو ریاستی جاری، یک «حکومت مشارکتی» تشکیل دهند.
«بشیر احمد ته‌ ینج» سخنگوی «حزب جنبش ملی اسلامی» افغانستان و از اعضای تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی»، اظهار داشت که طرح این تیم برای ایجاد حکومت مشارکتی با‌اشرف غنی آماده است.
این سخنگو افزود، طرح فوق به ‌درخواست جامعه بین‌المللی به‌ویژه آمریکا، تهیه شده است.
وی تصریح کرد که در تهیه طرح حکومت مشارکتی همه اعضای رهبری تیم ثبات و همگرایی، وابسته به عبدالله عبدالله، سهیم هستند و در روزهای اخیر پس از برگزاری چندین نشست، این طرح سرانجام آماده شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد ته ینج افزود، این طرح هنوز کاملاً نهایی نیست و ملاحظاتی وجود دارد اما در نهایت، به‌اشرف غنی و آمریکا ارائه خواهد شد.
عضو تیم عبدالله بدون بیان جزئیات، هشدار داد که اگر این طرح مورد موافقت قرار نگیرد، راه برای «اقدامات بعدی» هموار است.
عبدالله پیش از این گفته بود که هفته آینده فرمان ایجاد تشکیل کابینه را اعلام خواهد کرد.
ته‌ینج ادامه داد که در طرح مذکور جایگاه عبدالله در قدرت، تقسیم وزارتخانه‌ها و ادارات محلی با تمام صلاحیت‌ها و تشریفات آن توضیح داده شده است.  


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 فروردین 1399


در پی فرافکنی‌های واشنگتن
چین و روسیه از آمریکا خواستند کرونا را سیاسی نکند
  ۱۳۹۹/۰۱/۲۵
به دنبال متهم شدن سازمان بهداشت جهانی به سیاسی‌کاری درخصوص موضوع کرونا از سوی «دونالد ترامپ»، دولت‌های چین و روسیه از آمریکا خواستند، مسئله ویروس کرونا را سیاسی نکند.
آخرین گزارش‌ها از تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان حاکیست طی 24 ساعت گذشته شمار مبتلایان از یک میلیون و 862 هزار و 584 نفر فراتر رفت؛ شمار فوتی‌ها نیز متاسفانه از 115 هزار نفر گذشت. براساس این گزارش آمریکا همچنان با 560 هزار و 433 مبتلا و 22 هزار و 115 فوتی در ردیف اول جهانی از لحاظ تعداد مبتلایان و تعداد فوتی‌ها قرار‌داد. روز شنبه به دنبال وضعیت فاجعه بار مدیریت بحران کرونا ترامپ مجبور شد برای اولین بار در تاریخ این کشور در تمام 50 ایالت این کشور اعلام فاجعه بزرگ کند.«وضعیت فاجعه بزرگ» با اعلام وضعیت اضطراری تفاوت دارد. هنگامی که توان پاسخگویی به یک بحران از مجموعه توانمندی‌های دولت‌های ایالتی و محلی فراتر باشد، رئیس‌جمهور می‌تواند در آن منطقه ‌این وضعیت را اعلام کند.
دیروز وزارت خارجه روسیه، چین و سازمان بهداشت جهانی در پاسخ به تهدیدهای ترامپ که این سازمان را «طرفدار چین» خوانده بود، از آمریکا خواستند بحران شیوع ویروس کرونا را سیاسی نکند. وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، کرونا چالشی جهانی برای تمامی جامعه بین‌الملل است و می‌طلبد که همه کشورها برای مقابله با این بحران اقدامات هماهنگی اتخاذ کنند.این وزارتخانه اعلام کرد، ادعاهای واشنگتن درباره سازمان بهداشت جهانی تلاشی برای عدم  مسئولیت‌پذیری در قبال شیوع کرونا در آمریکا است‌.سخنگوی وزارت خارجه چین هم اعلام کرد، هرگونه تعلیق احتمالی کمک آمریکا به بودجه سازمان بهداشت جهانی تاثیر منفی روی مبارزه با کرونا خواهد گذاشت. «سوی تیانکای» سفیر چین در آمریکا نیز خواستار تشکیل نظام مدیریت جهانی جدید و فارغ از فرصت‌طلبی سیاسی برای مقابله با ویروس کرونا و دیگر بحران‌های بین‌المللی شد. وی در ادامه گفت: «معتقدم باید هرگونه تلاش برای فرصت‌طلبی سیاسی از رنج مردم را رد کنیم. متأسفانه هنوز عناصری در برخی نقاط جهان وجود دارند که چنین تلاش‌هایی دارند».مدیر سازمان بهداشت جهانی نیز در واکنش به حمله دونالد ترامپ، به این سازمان اعلام کرد، نباید مسئله کرونا سیاسی شود.وی خطاب به ترامپ گفت: «سیاسی‌کاری را کنار بگذارید اتحاد کشور شما برای غلبه بر این ویروس خطرناک بسیار حائز اهمیت است. در صورت وجود شکاف و اختلاف در سطح ملی میان احزاب سیاسی یا سایر گروه‌ها، ویروس کرونا از این اختلافات برای شکست ما بهره‌برداری خواهد کرد».پیش از این ترامپ تهدید کرده بود که کمک مالی کشورش به سازمان بهداشت جهانی را تعلیق می‌کند.
اذعان به قصور ترامپ
عضو ارشد کارگروه مقابله با ویروس کرونا در کاخ سفید به اهمال دولت آمریکا در حفظ جان مردم و قصور در اقدامات پیشگیرانه برای اجتناب از تلفات، اعتراف کرد. دکتر «آنتونی فائوچی» رئیس‌مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های واگیر در آمریکا شامگاه یکشنبه در مصاحبه با شبکه «سی.ان.ان» ضمن‌اشاره به اقدامات بیشتری که دولت آمریکا می‌توانست برای مقابله با ویروس کرونا انجام دهد به صورت تلویحی گفت دولت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ» به توصیه‌ها برای تعطیلی سراسری در این کشور عمل نکرد و مقصر وضعیتی است که اکنون در این کشور به‌وجود آمده است.این عضو ارشد «کارگروه کروناویروس» در کاخ سفید، در پاسخ به سؤالی درباره اینکه چرا ترامپ تا نیمه ماه مارس(اسفند- فروردین) مقررات فاصله‌گذاری فیزیکی و اجتماعی را ابلاغ نکرد، گفت: «همان‌طور که بارها گفتم، ما از منظر کاملا درمانی به موضوع نگاه می‌کنیم. ما توصیه‌ای می‌کنیم. اغلب به این توصیه عمل می‌شود، بعضی وقت‌ها هم نمی‌شود... اکنون نیز وضع ما این است».
جدال سیاسی در ترکیه
موضوع مدیریت بحران کرونا به جدال‌های سیاسی در ترکیه دامن زنده است. مقررات منع تردد در ترکیه باعث شد تا بسیاری از مردم این کشور برای تأمین مایحتاج و وسایل مورد نیاز خود به فروشگاه‌ها هجوم برند و صحنه‌هایی از درگیری مردم با نیروهای پلیس در آنکارا و دیگر شهرهای ترکیه در فضای مجازی منتشر شود. این رویدادها باعث شد تا «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه روز یکشنبه از طریق حساب رسمی توئیتر خود اعلام کند که از سمت خود استعفا داده است. اما رهبر حزب مردم جمهوری‌خواه ترکیه در توئیتی نوشت: «استعفای وزیر کشور به اراده شخصی او نبوده و برای نجات رجب طیب اردوغان صورت گرفت».
 اما به دنبال استعفای وزیر کشور نهاد ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه شامگاه یکشنبه اعلام کرد، رجب طیب اروغان، رئیس‌جمهوری این کشور استعفای سلیمان سویلو را نپذیرفته و وی به وظیفه خود ادامه خواهد داد روزنامه «الزمان» ترکیه که مشی معارض دولت دارد نیز به نقل از «سعید صفا» تحلیلگر سیاسی و سردبیر وبسایت «خبردار» نوشته است که استعفای سلیمان سویلو و بازگشت دوباره‌اش به دولت از نشانه‌های درگیری میان جریان «پلیکان» وابسته به داماد اردوغان با وزیر کشور ترکیه است. وزیری که روابط عمیقی با حزب «حرکت ملی» و سازمان «ارگنکون» دو هم‌پیمان اردوغان دارد.«سعید صفا» افزود: «جریان پلیکان شایعه کرده بود که سلیمان سویلو با آگاهی اردوغان استعفا داده و همزمان رسانه‌های وابسته به سویلو نیز اصرار داشتند که اردوغان استعفا را نپذیرفته است. واقعا شب عجیبی بود». علیرغم اعمال تدابیر سختگیرانه دولت ترکیه برای مقابله با شیوع ویروس «کووید۱۹» از جمله قانون منع آمد و شد برای دو روز، تعداد مبتلایان در این کشور شاهد جهش تصاعدی است. در صورتی که استعفای سویلو مورد قبول واقع می‌شد او دومین وزیر دولت اردوغان بود که پس از اعلام شیوع کرونا در ترکیه از سمتش کنار می‌رفت. دو هفته پیش وزیر حمل و نقل ترکیه از سمتش کنار گذاشته شد.
تلفات انگلیس دو برابر است
مدیر منطقه‌ای سابق بهداشت عمومی انگلیس نیز می‌گوید آمار واقعی این کشور بسیار بیشتر از آنچه است که اعلام عمومی می‌شود و دولت این کشور در این زمینه دروغ می‌گوید. به گزارش فارس، پروفسور «جان‌اشتون»، مدیر منطقه‌ای سابق بهداشت عمومی انگلیس دلیل این مسئله را به حساب نیاوردن تعداد افرادی دانست که خارج از بیمارستان‌ها، مثل مکانهای نگهداری از افراد خاص می‌میرند، عنوان کرد.‌اشتون به اسکای نیوز گفت: در حال حاضر اکثر چیزهایی که اعلام می‌شود خیلی نزدیک به دروغ است و باید به هر قیمتی شده مانع آن شویم.وی افزود: شاید رقم واقعی یک و نیم برابر باشد...حتی ممکن است دو برابر باشد...می‌دانید اگر به من باشد می‌گویم وقتی آنها اعلام می‌کنند ۱۰ ما باید بگوییم ۲۰...واقعیت من از واقعیت آنها بهتر نیست؟این کارشناس و مقام سابق بخش بهداشت انگلیس در ادامه گفت: چیزی که در روزهای گذشته بسیار نگران‌کننده بوده این است که به نظر نمی‌رسد دولت واقعا بداند چند دکتر و پرستار جان خود را از دست داده‌اند. فقط کافی است یکی از کارمندان را در وایت‌هال (یکی از خیابان‌های لندن) ببینید و از او آمار بیمارستان‌ها را بپرسید و بعد روی یک کاغذ جمع کنید تا متوجه شوید..کار سختی نیست. بر اساس آخرین گزارش‌ها در انگلیس بیش از 84 هزار و 279 نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و 10 هزار و 612 نفر نیز فوت کرده‌اند.


 تشدید جنگ توپخانه‌ای بین هند و پاکستان در منطقه کشمیر
تشدید درگیری‌های مرزی بین هند و پاکستان - بهار نیوز
همزمان با تشدید حملات توپخانه‌ای متقابل هند و پاکستان، که باعث کشته و زخمی شدن حداقل 10 غیرنظامی شد، پاکستان کاردار سفارت هند را احضار کرد.
  خبرها از منطقه کشمیر حاکی است، حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای متقابل هند و پاکستان وارد هفتمین روز خود شده و این آتش متقابل شدت یافته است.  رئیس‌پلیس کشمیر هند اعلام کرد، نیروهای مرزی پاکستان در نزدیکی خط کنترل، غیرنظامیان را هدف قرار‌دادند و در این گلوله باران، سه غیرنظامی را کشته و پنج تن دیگر را نیز زخمی کردند. دو غیرنظامی پاکستانی هم در جریان حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای نیروهای هندی زخمی شدند. به گزارش تسنیم، دولت اسلام‌آباد که نظامیان هندی را در نقض آتش‌بس و هدف قرار‌دادن غیرنظامیان‌، مقصر می‌داند. با احضار کاردار سفارت هند، مراتب اعتراض دولت اسلام آباد را به دهلی‌نو اعلام کرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 فروردین 1399


حزب‌الله لبنان: علی رغم فشار‌های آمریکا
مقاومت در اوج قدرت و آمادگی است
۱۳۹۹/۰۱/۲۵

شیخ نبیل قاووق - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency
عضو شورای مرکزی جنبش حزب‌الله لبنان اعلام کرد، علیرغم تحریم‌های آمریکا و تهدیدات رژیم صهیونیستی، مقاومت در اوج قدرت و آمادگی قرار دارد.
شیخ«نبیل قاووق» اظهار داشت: علیرغم تحریم‌های آمریکا و تهدیدهای اسرائیل، مقاومت موفق به تقویت توانایی نظامی و حضور سیاسی شد و امروز در قله قدرت خود در زمینه‌های مختلف قرار دارد.
وی افزود: ذهنیت صهیونیستی به این یقین رسیده که مقاومت سد محکمی در برابر پروژه‌هایش است، همواره در میدان‌ها و جبهه‌ها حاضر بوده و قادر به مقابله با تغییر محاسبات و تغییر تصویر منطقه است.
به گزارش خبرگزاری فارس، قاووق افزود، مقاومت در ایمان، اراده و توانایی، کمتر نظیری مثل خود دارد، و همین ویژگی‌ها باعث تحقق پیروزی‌های بزرگ شده‌اند.
این عضو ارشد حزب‌الله تأکید کرد، مقاومت در تمام میدان‌‌ها و محاسبات آماده بوده و بزرگ‌ترین کابوس در برابر پروژه صهیونیستی است.
وی ضمن نام بردن از تعدادی از فرماندهان شهید حزب‌الله و گرامیداشت آنها افزود: ما همچنان در میانه نبرد و میدان قرار داریم، چالش‌ها تغییر کرده و بیشتر شده و مسئولیت‌ها هم بیشتر شده است. اما اصل همچنان باقی است، نه تنها باقی است، بلکه مقاومت امروز به خطری برای موجودیت رژیم صهیونیستی تبدیل شده و خود این رژیم هم به آن اذعان می‌کند.
شیخ قاووق در پایان گفت، مقاومت امروز دیگر در موقعیت تلاش برای انطباق خود با چالش‌های دشمن نیست، بلکه خودش برای دشمن چالش ایجاد می‌کند.
تحرکات نظامیان صهیونیست در مرز لبنان
منابع لبنانی از تحرکات وسیع نظامیان رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرز لبنان خبر دادند و همچنین اعلام کردند که پهپادهای جاسوسی این رژیم بر فراز ضاحیه بیروت دست به پروازهای گسترده زده است.
اخیرا «نفتالی بنت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، مدعی شده بود که این رژیم هیچ راه دیگری جز جنگ سوم با لبنان را ندارد. این در حالی است که به اعتقاد کارشناسان، رژیم صهیونیستی دیگر قادر نیست در منطقه دست به ماجراجویی جدید بزند.
طی روزها و ماه‌های اخیر ارتش رژیم صهیونیستی بارها حریم هوایی لبنان و قطعنامه ۱۷۰۱ را نقض کرده‌اند.
قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل‌، که پس از پایان جنگ ۳۳ روزه رژیم اسرائیل و لبنان در سال ۲۰۰۶ تصویب شده است، رژیم صهیونیستی را از اقدامات خصمانه علیه لبنان بر حذر می‌دارد. اما این رژیم بی‌اعتنا به این قطعنامه همواره حریم هوایی، زمینی و دریایی لبنان را نقض می‌کند.
لبنان بارها از شورای امنیت سازمان ملل و مجامع بین‌المللی خواستار اقدام برای پایان دادن به این تجاوزات رژیم صهیونیستی شده است.


مرکز حقوق و توسعه یمن اعلام کرد
 ویرانی 430 هزار خانه در یمن حاصل 5 سال بمباران ائتلاف سعودی

ویرانی 430 هزار خانه در یمن حاصل 5 سال بمباران ائتلاف سعودی | بلاغ ...
مرکز حقوق و توسعه یمن اعلام کرد در طول پنج سال حمله ائتلاف متجاوز به یمن، بیش از 16 هزار نفر به شهادت رسیده‌اند و حدود 430 هزار منزل مسکونی تخریب شده است.
ائتلاف سعودی از فروردین ۱۳۹۴ جنگ علیه یمن را آغاز کرد و در طول پنج سال گذشته وحشیانه‌ترین جنایت‌ها در حق ملت یمن انجام شد و با هدف گرفتن زیرساخت‌ها و محاصره، این ملت به گرسنگی کشانده شد. مرکز حقوق و توسعه یمن در این راستا اعلام کرد، جنایات و تخلفات ائتلاف سعودی-آمریکایی علیه یمن در طول پنج سال گذشته منجر به شهادت و مجروحیت ۴۱ هزار و ۴۷۶ نفر از جمله زنان و کودکان شد.
در آماری که این مرکز منتشر کرده آمده است، در این حملات ۱۶ هزار و ۷۵ نفر به شهادت رسیده‌اند که ۳ هزار و ۹۳۱ کودک و ۲ هزار و ۴۶۲ زن در میان آنها دیده می‌شود. در ادامه این گزارش آمده، ۲۵ هزار و ۴۰۱ نفر نیز در یمن زخمی شده‌اند که ۴ هزار و ۲۲۰ نفر آنها کودک و ۳ هزار و ۳۹ نفر آنها زن هستند. اما نکته مهم در این گزارش خسارت‌های ائتلاف سعودی به منازل مسکونی است که نشان دهنده حملات وحشیانه به غیر نظامیان است. در پنج سال جنگ، حدود ۴۲۸ هزار و ۸۲۸ منزل در یمن تخریب شده است.
مرکز حقوق و توسعه یمن افزود، در طول جنگ ۱۵ فرودگاه، ۱۴ بندر، ۷۳۹ انبار و شبکه آبرسانی‌، ۲۷۰۰ پل و راه، ۱۸۳۱ مرکز دولتی و ۱۹۳ ایستگاه و ژنراتور برق تخریب شده است. بر اساس این گزارش، ۹۵۳ مسجد، ۳۶۰ مرکز گردشگری، ۳۴۴ بیمارستان و مرکز بهداشتی، ۱۳۰ مرکز ورزشی، ۹۱۴ مدرسه و پژوهشگاه نیز هدف گرفته شده و ۴۱ مرکز رسانه‌ای، ۷۶ مرکز دانشگاهی، ۲۱۹ اثر باستانی و ۴۱۳۴ زمین زراعی از بین رفته است. درخصوص آسیب‌های وارده به تأسیسات اقتصادی هم در این گزارش آمده است، ۳۵۵ کارخانه، ۳۷۰ ایستگاه سوخت، ۶۵۲ بازار تجاری، ۲۶۶‌تانکر سوخت، ۸۳۱۹ مرکز تجاری، ۴۱۹۹ وسیله نقلیه، ۷۷۴ انبار غذا، ۴۳۹ دامداری و مرغداری، ۶۴۲ کامیون غذا و ۴۵۴ قایق سوخت نیز بر اثر حملات سعودی از بین رفته است.
تداوم نقض آتش بس
از سوی دیگر، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دیروز چندین تلاش ائتلاف سعودی برای نفوذ به جبهه «ناطع» در استان «البیضاء» را ناکام گذاشتند. بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، سریع اعلام کرد، نیروهای ما توانستند در ساعات اولیه صبح جلوی چندین تلاش برای نفوذ به جبهه ناطع استان البیضاء را بگیرند. وی تأکید کرد، جنگنده‌های ائتلاف سعودی نیز 15 حمله هوایی به مناطق مختلف در مأرب (در مرکز یمن)، الجوف (در شمال یمن) و البیضا داشته‌اند. سریع یکشنبه شب نیز اعلام کرده بود، ائتلاف سعودی-آمریکایی 12 حمله زمینی و بیش از ۱۰۰ حمله هوایی به یمن داشته است. این حملات پس از آن انجام می‌شود که ائتلاف سعودی-آمریکایی چهارشنبه شب هفته گذشته (۲۰ فروردین) از آتش‌بس دو هفته‌ای به صورت یکجانبه خبر داد و این آتش‌بس از پنجشنبه (۲۱ فروردین) وارد مرحله اجرا شد اما حملات ائتلاف به یمن متوقف نشده است.
همکاری القاعده و ائتلاف
از سوی دیگر، وزارت کشور دولت نجات ملی یمن گفته که نیروهای دولت مستعفی منصور‌هادی عناصر تروریست القاعده را از استان‌های أبین و شیوه را برای پشتیبانی از نیروهایش به خدمت گرفته است. در بیانیه وزارت کشور یمن آمده است: «نیروهای منصور‌هادی عناصری از القاعده را از استان‌های أبین و شیوه به خدمت گرفته تا به کمک نیروهایش در دیگر جبهه‌ها بروند». در این بیانیه آمده است: «نیروهای منصورهادی قصد دارند نیروهای خود را در جبهه ناطع در استان البیضاء با عناصر القاعده تقویت کنند». ادامه عملیات‌های نظامی مزدوران یمنی دولت مستعفی منصور‌هادی در حالی است که آنها همزمان با ائتلاف سعودی از درخواست‌ها برای آتش‌بس حمایت کرده‌اند.
شکست اطلاعاتی بزرگ سعودی‌ها
خبر دیگر اینکه، «عبدالکریم امیرالدین الحوثی» وزیر کشور دولت نجات ملی یمن در گفت‌وگویی با روزنامه «الثوره» یمن عملیات «فاحبط اعمالهم» (اقداماتشان نابود شد) را یک پیروزی امنیتی و اطلاعاتی برای ملت یمن و شکستی سخت برای ائتلاف سعودی-اماراتی توصیف کرد. وی اعلام کرد، دستگاه‌های امنیتی پیش از این عملیات نیز توطئه‌های تخریبی زیادی را خنثی کرده بودند و همه اینها دلالت بر آن دارد که دستگاه‌های امنیتی دولت نجات ملی یمن در اوج آمادگی و مسئولیت‌پذیری خود قرار دارد.
عبدالکریم الحوثی ادامه داد، مقایسه وضعیت امنیتی میان مناطق تحت تسلط شورای عالی سیاسی یمن و مناطق تحت‌اشغال ائتلاف بیانگر این واقعیت است. وی تصریح کرد، علیرغم تأثیرات منفی تجاوز به یمن ومحاصره‌، این خود یک انگیزه و محرک بود زیرا سران و دستگاه‌های امنیتی را به سمت خلق راه‌حل‌های جدید و مفید در کشف جرم کرد و دستگاه‌های امنیتی موفق شدند قبل از انجام این جرائم، آن را کشف و خنثی‌‌سازی کنند.
الحوثی درباره عملیات «فاحبط اعمالهم» که طی آن دو هسته تروریستی بزرگ وابسته به ائتلاف سعودی کشف و خنثی شد، گفت، این عملیات یک پیروزی امنیتی و اطلاعاتی برای ملت یمن و شکست امنیتی و اطلاعاتی بزرگ برای عربستان و امارات و دیگر اعضای ائتلاف متجاوز بود و توطئه‌ها و طرح‌های جنایتکارانه آنها را به شکست کشانید.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 26 فروردین 1399

دو روز پس از درخواست آتش‌بس
جنگنده‌های ائتلاف سعودی در 12 ساعت 25 نوبت بر سر مردم یمن بمب ریختند!
   ۱۳۹۹/۰۱/۲۴
ائتلاف سعودی پس از اعلام آتش بس یکطرفه یک بار دیگر و تنها در عرض چند ساعت، 25 بار مردم یمن را هدف حملات هوایی قرار‌داد تا پیش‌بینی انقلابیون یمن درباره «دروغین» بودن آتش بس اعلامی سعودی‌ها را به اثبات برساند.
مردم یمن در حالی در چند روز گذشته تحت بمباران شدید نیروهای ائتلاف سعودی قرار داشته‌اند که ائتلاف سعودی با سروصدای رسانه‌ای زیاد خبر از اجرای آتش بس دو هفته‌ای از روز پنجشنبه داده بود. البته انصارالله از همان ابتدا اعلام کرد عربستان یک بازی جدید به راه‌انداخته تا مانع از پیشروی بیشتر انقلابیون یمن شود و «ما فریب آنها را نمی‌خوریم».
حالا، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز و در واکنش به جنایات تازه ائتلاف سعودی-آمریکایی اعلام کرده تنش آفرینی نظامی خطرناک متجاوزان تبعاتی خواهد داشت و آنها باید نتایج حماقت‌ها و این تنش آفرینی را متحمل شوند: «هواپیماهای متجاوزان 25 بار طی 12 ساعت گذشته حمله کرده‌اند که 23 مورد آن در طول تنها یک ساعت در استان مارب برای پشتیبانی از مزدوران آنها در جریان تلاش برای پیشروی بوده است.» یحیی سریع پیش از این نیز گفته بود ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو مورد تلاش متجاوزان و مزدوران آنها برای پیشروی در مناطق خب و الشعف در استان الجوف و منطقه صرواح در استان مارب را خنثی کرده و دهها نفر از این مزدوران را کشته و زخمی کردند.
هشدار انصارالله
اما به دنبال تشدید حملات ائتلاف سعودی به یمن، انقلابیون یمنی به عربستان هشدار دادند. «محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد هرگونه ابتکاری که به توقف تجاوز کامل جنگ علیه یمن منجر نشود، ابتکاری ناقص است. وی با اشاره به تحریم و محاصره ملت یمن نیز گفت، خسارت‌های محاصره علیه یمن بیش از صدمات و خسارت‌های حملات نظامی به این کشور است. عضو شورای سیاسی انصارالله یمن تأکید کرد عدم درخواست برای رفع محاصره یمن در هرگونه ابتکاری برای توقف درگیری و آتش‌بس، مشروعیت بخشیدن به محاصره است.
وی سپس با اشاره به درخواست عربستان برای برقراری آتش‌بس آن را «اقدامی تاکتیکی» و در راستای فریب رسانه‌ای دانست و تصریح کرد، ائتلاف سعودی آتش‌بسی دروغین را اعلام کرد و به آن پایبند نیست. البخیتی که با شبکه خبری المیادین گفت‌وگو می‌کرد، به عربستان درباره تداوم تجاوز به یمن و نقض آتش‌بس نیز به شدت هشدار داد و تاکید کرد انقلابیون یمن طی روزهای آینده به این تجاوزات نظامی عربستان و نقض آتش‌بس پاسخ می‌دهند.
خبر دیگر اینکه، شبکه المسیره یمن به خبر رسانه‌های غربی درباره محکوم شدن چهار به اصطلاح خبرنگار در دادگاه یمن به اعدام واکنش نشان داد. در این گزارش آمده است:«خیانتکاران از احکام اعدامی که برای پنج نفر از خائنان صادر شده عصبانی هستند و آنها را خبرنگار جا زدند». المسیره درباره این چهار محکوم به اعدام اضافه کرد: «این چهار نفر برای مدت مدیدی اطلاعات حساس و دقیقی را در اختیار دشمن قرار می‌دادند که به دنبال آن زنان و کودکان بی‌گناه از میان شهروندان یمن در حملات ائتلاف سعودی به خاک و خون کشیده شدند و در واقع شریک جنایات آل‌سعود در کشتار مردم یمن شدند.» المسیره با تاکید بر اینکه این چهار محکوم اصلا خبرنگار نبوده بلکه جاسوس و مزدور سعودی بودند، افزود: «آنها در پوشش خبرنگار سعی داشتند برای جنایات خود ومزدوری برای دشمن مصونیت بگیرند.»
شکاف در ائتلاف
شکاف در ائتلاف سعودی همزمان با افزایش روند پیروزی انقلابیون یمن نیز تشدید شده است. منابع نزدیک به دولت مستعفی یمن که مورد حمایت عربستان است در این باره، از سیطره نیروهای تحت امر این دولت بر پادگان نیروهای وابسته به امارات در جزیره سُقُطری خبر داده‌اند. مختار الرَحبی، مشاور وزیر اطلاع‌رسانی دولت مستعفی و دبیر مطبوعاتی سابق عبدربه منصور‌هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن شنبه شب در توئیتر نوشت که فرماندهان شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) بعد از آنکه نیروهای امنیتی و ارتش، به صورت کامل پادگان نیروهای ویژه را آزاد کردند، دسته‌جمعی پا به فرار گذاشتند. اوگفت که نیروهای منصور‌هادی هم‌اکنون در حال تثبیت مواضع و أمن کردن پادگان و مناطق اطراف آن هستند. این منبع نزدیک به دولت مستعفی به نقل از «رمزی محروس»، استاندار سقطری اظهاراتی را نقل کرد که حکایت از درگیری نیروهای مورد حمایت اماراتی و سعودی در جزیره سقطری دارد.

 آل‌سعود چقدر به مراکز آموزشی و مدارس یمن خسارت زده است؟
خسارت‌های وارد شده به بخش آموزشی یمن طی 5 سال جنگ و محاصره - فارس
وزارت آموزش و پرورش یمن از خسارت 12 میلیارد دلاری به بخش آموزشی یمن طی پنج سال حملات مداوم ائتلاف سعودی خبر داده و گفته، بیش از 400 مرکز آموزشی به صورت کامل تخریب شده است.
وزارت آموزش و پرورش یمن دیروزگزارش سالیانه خود درباره خسارات وارد شده به این بخش طی پنج سال حملات مداوم ائتلاف سعودی را منتشر کرد. بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، این وزارتخانه در کنفرانس مطبوعاتی خود در صنعا اعلام کرد، مجموع خسارت‌های مستقیم وارد شده به بخش آموزش و پرورش طی پنج سال تجاوز و محاصره حدود سه تریلیون ریال یمنی معادل با 12 میلیارد دلار است.
این وزارتخانه همچنین افزود، ائتلاف سعودی ۴۱۲ مرکز آموزشی را به صورت کامل تخریب کرده و ۷۵۶ مدرسه شده و ۱۷۹ واحد دیگر نیز تعطیل شده‌اند. بنابر اعلام وزارت آموزش و پرورش یمن، حمله و محاصره منجر به آسیب مستقیم و غیرمستقیم به ۳۶۵۲ واحد از تأسیسات آموزشی شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 25 فروردین 1399


مصطفی کاظمی، پنجمین نخست‌وزیر
مکلف عراق آیا این کشور از بحران سیاسی خارج می‌شود؟ 
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

عراق| رئیس شورای قضایی: انتخاب مصطفی الکاظمی مطابق قانون اساسی است ...
پس از کناره‌گیری چهارمین نامزد نخست‌وزیری عراق، رئیس‌جمهور این کشور رئیس‌دستگاه اطلاعاتی را مامور تشکیل کابینه کرد.
پنجشنبه گذشته و در پی کناره‌گیری «عدنان الزرفی» از معرفی کابینه به پارلمان، «برهم صالح » فرد جدیدی را مامور تشکیل کابینه کرد. این فرد که رئیس‌دستگاه اطلاعاتی عراق است و «مصطفی کاظمی » نام دارد، از طرف سه ائتلاف «دولت قانون»، «فتح» و «حکمت ملی» به برهم صالح معرفی شده بود. اکنون نیز علاوه‌بر حمایت سه ائتلاف فوق، حمایت ائتلاف‌های «سائرون»، «حزب الفضیله»، «العقد»‌، «النصر» و «قوی العراقیه» را پشت سر خود دارد.  از چهار ماه قبل که «عادل عبدالمهدی» از نخست‌وزیری کناره‌گیری کرده است، تا کنون چهار نفر را رئیس‌جمهور عراق مامور تشکیل کابینه کرده است. اما، هیچکدام از این افراد نتوانسته‌اند حمایت گروه‌های سیاسی را جلب کنند و مجبور به کناره‌گیری از تشکیل کابینه شده‌اند کاظمی نیز ممکن است که به سرنوشت همین افراد دچار شود. خصوصا اینکه از هم اکنون برخی جریان‌های شیعی با نخست‌وزیری او مخالفت می‌کنند. به عنوان مثال، «ابو علی العسکری» مسئول امنیتی گردان‌های حزب‌الله عراق، در صفحه توئیتر خود نوشت‌، کاظمی در عملیات ترور شهیدان سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» و همراهان آنها در نزدیکی فرودگاه بغداد نقش داشته است.
مصطفی کاظمی کیست؟
مصطفی کاظمی علیرغم اینکه در زمان «صدام» دیکتاتور معدوم عراق، سال‌ها در لندن و به عنوان تبعیدی، زندگی می‌کرد، اما تنها تابعیت عراقی دارد و عضو هیچ حزبی نیز نیست. او در سال ۱۹۸۹ غیابی به اعدام محکوم شد.  کاظمی پس از بازگشت به عراق در سال ۲۰۰۳‌، بیشتر زمان خود را به فعالیت مطبوعاتی و نویسندگی سپری کرد. او در سال ۲۰۱۶ از سوی «حیدرعبادی» نخست‌وزیر وقت، رئیس‌سازمان امنیت ملی عراق شد و پیش از عهده‌دار شدن این منصب‌، طی سخنانی درباره ایران گفته بود: « ایران و رهبرش نقش بزرگی در ایجاد صلح جهانی دارند.» یکی از اقدامات وی در سازمان امنیت عراق نیز برچیدن «شعبه ایران» بود؛ شعبه‌ای که سازمان سی آی‌ای آمریکا در سال ۲۰۰۴ هنگام تشکیل این سازمان، ایجاد کرده بود تا تحرکات دیپلمات‌های ایرانی را رصد کند.
مسئله خروج از بحران
با توجه به شرایط سیاسی جاری عراق، گرفتن رای اعتماد برای کاظمی بسیار سخت است. کاظمی علاوه‌بر آنکه باید اعتماد مردم و گروه‌های سیاسی را به خود جلب کند و به آنها بقبولاند که در ارتباط با سیاست‌های آمریکا، مواضع شفاف و قاطعی خواهد داشت، باید نظر موافق گروه‌های سیاسی به ویژه شیعی را نیز به خود جلب کند.
مشکل فعلی عراق، علاوه‌بر سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا، واگرایی میان گروه‌های ضدآمریکایی نیز هست.
در هر حال، در ارتباط با کاظمی از هم اکنون می‌توان این گمانه را مطرح کرد که با توجه به اتهامی که برخی گروه‌های شیعی متوجه او می‌کنند و می‌گویند وی در ترور سردار سلیمانی نقش داشته است، احتمال موفق نشدن او در تشکیل دولت وجود دارد و به این ترتیب‌، بحران سیاسی در عراق‌، احتمالا ادامه خواهد یافت.


  دولت افغانستان 200 زندانی طالبان را آزاد کرد/ذبیح الله مجاهد: کم است!

دولت افغانستان 200 زندانی طالبان را آزاد کرد - فارس
سخنگوی گروه طالبان در واکنش به آزادی 200 عضو این گروه توسط دولت افغانستان، هشدار داد که اگر آزاد ‌سازی در شمار کم ادامه یابد، طالبان جنگ را علیه نیروهای دولتی از سر خواهد گرفت.
دولت افغانستان طی روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته 200 زندانی طالبان از زندان‌ها آزاد کرده ‌است.
به گزارش خبرگزاری فارس، کابل اعلام کرد، ۱۰۰ زندانی طالبان نیز به زودی آزاد می‌شوند. اما طالبان به این شیوه آزاد ‌سازی زندانیان اعتراض و تهدید کرد که جنگ را از سر می‌گیرد. به گزارش فارس، سخنگوی طالبان گفت، دولت افغانستان«یک تعداد زندانی نامعلوم» را آن هم تحت عنوان مبارزه با بیماری کرونا و یا بالا بودن سن آنها، آزاد کرده است!
سال گذشته و در پی امضای توافقنامه دوحه، طالبان از دولت کابل خواست همه 5000 زندانی طالبان را آزاد کند. در آن زمان واکنش کابل این بود که در قبال توافقنامه فوق، تعهدی ندارد.


 پای رژیم صهیونیستی هم به جنگ لیبی باز شد
آخرین تحولات میدانی لیبی؛ به صدا درآمدن آژیر خطر برای نیروهای تحت ...
منابع خبری گزارش می‌دهند که امارات برای تقویت پدافند هوایی نیروهای شرق لیبی در مقابله با پهپادهای غالباً ترکیه‌ای نیروهای غرب لیبی با رژیم صهیونیستی قرارداد نظامی امضا کرده است.
یک سال پس از حملات شبه‌نظامیان شرق لیبی تحت امر ژنرال «خلیفه حفتر» (موسوم به ارتش ملی‌) به طرابلس پایتخت لیبی و ناکامی آنها در ورود به شهر، درگیری‌ها در این شهر وارد فاز جدیدی شده است. طرابلس در کنترل نیروهای غرب است که «دولت وفاق ملی» خوانده می‌شوند و نخست‌وزیری آن را «فائز السراج» بر عهده‌دارد. نیروهای شرق حمایت امارات، عربستان، مصر و... را دارد و دولت وفاق حمایت سازمان ملل، ترکیه و...
به گزارش «العربی الجدید»، امارات برای خرید سامانه پدافند هوایی رژیم صهیونیستی قراردادی منعقد کرده است. منابع عنوان داشته‌اند، این سامانه که توسط یکی از شرکت‌های دفاعی رژیم صهیونیستی تولید می‌شود، مستقیماً از مصر به لیبی انتقال داده شده تا به مناطق تحت نفوذ نیروهای شرق برسد. افسران لیبیایی وابسته به حفتر نیز برای استفاده از این سامانه آموزش دیده‌اند.
پیش‌تر خبرهایی از امکان دخالت رژیم صهیونیستی می‌رسید، اما آب گِل‌آلود جنگ داخلی در لیبی آن‌قدر تیره شده که پای این رژیم آشکارا به این فاجعه باز شود. چنان‌که بارها و بارها تأکید شده، باز شدن پای کشورهای خارجی به جنگ لیبی که هر کدام منافع خود را می‌جویند، در عمل امکان یک صلح پایدار بین طرفین را دشوارتر از دشوار می‌کند، رژیم صهیونیستی که جای خود دارد!
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 25 فروردین 1399

 روزنامه‌نگار عراقی در رسانه‌ای لبنانی نوشت؛

کرونا و ریزش تصویر «ابرقدرتی» اتحادیه اروپا و آمریکا

۱۳۹۹/۰۱/۲۲

کرونا و ریزش تصویر «ابرقدرتی» اتحادیه اروپا و آمریکا | نبض بازار
در زمانی که کشورهایی مثل چین و روسیه در حال کمک به دیگران در بحران کرونا هستند، اتحادیه اروپا و آمریکا دچار اختلاف و ناتوانی‌اند و دیگر نشانی از کشورهای ابرقدرت در آنها دیده نمی‌شود.
گروه سیاسی-رجانیوز: «محمد زینی»‌ روزنامه‌نگار عراقی در یادداشتی که در وبسایت شبکه خبری المیادین منتشر شد، نوشت، بعد از آنکه ویروس کرونا کشورهای سرشناس اروپایی را درنوردید، «اروپا را در وجهه‌ای جدید شاهدیم که قبل از این ندیده بودیم». 
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، زینی نوشت:‌ وقتی در سال ۱۹۶۵ اتحادیه اروپا تأسیس شد، یک واحد اقتصادی، سیاسی و امنیتی و یک بازار یکپارچه به نظر می‌رسید و بعدها هم پول واحد رایج کرد. همه انتظار داشتند که ارتباطی مستحکم تا حد سرنوشت مشترک در جنگ و فجایع داشته باشند.
 
اما این وجهه بعد از آنکه کرونا ایتالیا را تکه‌تکه کرد متزلزل شد و بعد از چند دهه شاهد تصویری غیرقابل انتظار [از اتحادیه اروپا] شدیم.
 

مرزها به طور کامل بسته شد و اتحادیه اروپا شاهد دوری اعضای خود شد. کشورهای عضو هر گونه کمک به یکدیگر را رد کردند مثل ایتالیا و صربستان. رئیس جمهورش هم از اتحادیه اروپا به دلیل کمک نکردن انتقاد کرد و به جایش رو به چین کرد و گفت، از کمک‌های چین استقبال می‌کنیم.
 
در این یادداشت آمده است که «سه نشست فوق‌العاده سران اروپایی برای رسیدن به راهکاری مشترک مقابل شیوع کرونا شکست خورد. کشورهای شمال [اروپا] مثل هلند معقتند که در این مرحله هر کشور باید به ظرفیت داخلی خود تکیه کند. کشورهای جنوب مثل ایتالیا، اسپانیا و یونان که فرانسه نیز با آنان موافق است، می‌گویند که همه‌گیری خارج از کنترل شده و امروز بیش از هر زمان به راهکاری جمعی نیاز است و گرنه فایده اتحادیه اروپا اساسا در چیست».
 
نویسنده یادداشت این وضعیت اتحادیه اروپا را با وضعیت کشورهای رقیب اتحادیه مثل چین، روسیه و کوبا مقایسه کرد و نوشت که این کشورها تیم‌هایی نظامی و پزشکی برای کمک به کشورهای اروپایی اعزام کردند و اقدامی موفق هم بود.
 
«آینده اتحادیه اروپا روشن نیست. همچنانکه تصویر آمریکا به عنوان کشوری ابرقدرت در دنیا با بزرگ‌ترین تهدیدی که تاکنون به خود دیده، روبه‌روست چرا که به دلیل اختلاف فاحش برخورد دولت ترامپ با ویروس کرونا و فرماندار برخی ایالت‌ها بخصوص نیویورک، نشانه‌های ازهم‌پاشیدگی در آن دیده می‌شود. به نظر می‌رسد شیوه‌های مبارزه با کرونا در آمریکا کم‌کم دارد سیاسی و انتخاباتی می‌شود...».
 
در پایان این یادداشت آمده است که «برای اولین بار، آمریکا و اروپا مقابل آزمونی سخت قرار گرفته‌اند که تصویر آنان را که از بعد از جنگ جهانی دوم ترسیم شده، تهدید می‌کند. چه بسا که به دلیل ناتوانی، پراکندگی و عجز در رسیدن به راهکاری مشترک و توافقی هیچ نشانه واضحی از این قدرت‌ها دیگر باقی نگذاشته است. این در حالی است که کشورهای دیگر مثل چین، روسیه و کروبا در چهره کشورهای ابرقدرت وارد صحنه شده‌اند و این کار را از طریق ارائه کمک‌های بشردوستانه به دیگر کشورها انجام می‌دهند.مصطفی کاظمی، پنجمین نخست‌وزیر مکلف عراق
آیا این کشور از بحران سیاسی خارج می‌شود؟
مامور تشکیل دولت جدید عراق مشخص شد/ «مصطفی کاظمی» کیست؟ +عکس - مشرق
پس از کناره‌گیری چهارمین نامزد نخست‌وزیری عراق، رئیس‌جمهور این کشور رئیس‌دستگاه اطلاعاتی را مامور تشکیل کابینه کرد.
پنجشنبه گذشته و در پی کناره‌گیری «عدنان الزرفی» از معرفی کابینه به پارلمان، «برهم صالح » فرد جدیدی را مامور تشکیل کابینه کرد. این فرد که رئیس‌دستگاه اطلاعاتی عراق است و «مصطفی کاظمی » نام دارد، از طرف سه ائتلاف «دولت قانون»، «فتح» و «حکمت ملی» به برهم صالح معرفی شده بود. اکنون نیز علاوه‌بر حمایت سه ائتلاف فوق، حمایت ائتلاف‌های «سائرون»، «حزب الفضیله»، «العقد»‌، «النصر» و «قوی العراقیه» را پشت سر خود دارد.  از چهار ماه قبل که «عادل عبدالمهدی» از نخست‌وزیری کناره‌گیری کرده است، تا کنون چهار نفر را رئیس‌جمهور عراق مامور تشکیل کابینه کرده است. اما، هیچکدام از این افراد نتوانسته‌اند حمایت گروه‌های سیاسی را جلب کنند و مجبور به کناره‌گیری از تشکیل کابینه شده‌اند کاظمی نیز ممکن است که به سرنوشت همین افراد دچار شود. خصوصا اینکه از هم اکنون برخی جریان‌های شیعی با نخست‌وزیری او مخالفت می‌کنند. به عنوان مثال، «ابو علی العسکری» مسئول امنیتی گردان‌های حزب‌الله عراق، در صفحه توئیتر خود نوشت‌، کاظمی در عملیات ترور شهیدان سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» و «ابو مهدی المهندس» و همراهان آنها در نزدیکی فرودگاه بغداد نقش داشته است.
مصطفی کاظمی کیست؟
مصطفی کاظمی علیرغم اینکه در زمان «صدام» دیکتاتور معدوم عراق، سال‌ها در لندن و به عنوان تبعیدی، زندگی می‌کرد، اما تنها تابعیت عراقی دارد و عضو هیچ حزبی نیز نیست. او در سال ۱۹۸۹ غیابی به اعدام محکوم شد.  کاظمی پس از بازگشت به عراق در سال ۲۰۰۳‌، بیشتر زمان خود را به فعالیت مطبوعاتی و نویسندگی سپری کرد. او در سال ۲۰۱۶ از سوی «حیدرعبادی» نخست‌وزیر وقت، رئیس‌سازمان امنیت ملی عراق شد و پیش از عهده‌دار شدن این منصب‌، طی سخنانی درباره ایران گفته بود: « ایران و رهبرش نقش بزرگی در ایجاد صلح جهانی دارند.» یکی از اقدامات وی در سازمان امنیت عراق نیز برچیدن «شعبه ایران» بود؛ شعبه‌ای که سازمان سی آی‌ای آمریکا در سال ۲۰۰۴ هنگام تشکیل این سازمان، ایجاد کرده بود تا تحرکات دیپلمات‌های ایرانی را رصد کند.
مسئله خروج از بحران
با توجه به شرایط سیاسی جاری عراق، گرفتن رای اعتماد برای کاظمی بسیار سخت است. کاظمی علاوه‌بر آنکه باید اعتماد مردم و گروه‌های سیاسی را به خود جلب کند و به آنها بقبولاند که در ارتباط با سیاست‌های آمریکا، مواضع شفاف و قاطعی خواهد داشت، باید نظر موافق گروه‌های سیاسی به ویژه شیعی را نیز به خود جلب کند.
مشکل فعلی عراق، علاوه‌بر سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا، واگرایی میان گروه‌های ضدآمریکایی نیز هست.
در هر حال، در ارتباط با کاظمی از هم اکنون می‌توان این گمانه را مطرح کرد که با توجه به اتهامی که برخی گروه‌های شیعی متوجه او می‌کنند و می‌گویند وی در ترور سردار سلیمانی نقش داشته است، احتمال موفق نشدن او در تشکیل دولت وجود دارد و به این ترتیب‌، بحران سیاسی در عراق‌، احتمالا ادامه خواهد یافت.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 23 فروردین 1399
گورهای جمعی تلفات کرونا در نیویورک
/مردم آمریکا قربانی ناکارآمدی سیستم پر ادعا
  ۱۳۹۹/۰۱/۲۲
زندانیان گورهای دسته جمعی برای قربانیان کرونا در نیویورک حفر ...

شیوع کرونا همچنان در جهان ادامه دارد و بر اساس جدیدترین گزارش‌ها در 24 ساعت گذشته شمار مبتلایان از یک میلیون و 614 هزار و 882 نفر گذشته و متاسفانه آمار فوتی‌ها نیز به 96 هزار و 791 نفر رسیده است. طی این مدت 362 هزار و 538 نفر نیز از این بیماری بهبود یافته‌اند. بر اساس گزارش‌ها، آمریکا همچنان با 468 هزار و 895 نفر مبتلا و 16 هزار و 697 نفر فوتی رتبه اول جهانی را به خود اختصاص داده است. در آمریکا نیز شهر نیویورک با بیش از 161 هزار و 504 مبتلا و 7 هزار و 67 فوتی، به کانون اصلی شیوع ویروس در این کشور تبدیل شده است. تعداد مبتلایان به کرونا در شهر نیویورک به تنهایی از بسیاری از کشورهای جهان جلو زده است. دیروز همچنین تصاویری در رسانه‌ها منتشر شد که نشان می‌داد مسئولان نیویورک رسما دفن اجساد قربانیان کرونا را در گورهای دسته جمعی آغاز کرده‌اند. این گورها در پارک‌های شهر ایجاد شده‌اند. بر اساس گزارش بی‌بی سی، این تصاویر از منطقه «هارت آیلند» گرفته شده که از ۱۵۰ سال قبل برای دفن اجساد بی‌نام و نشان یا اجسادی بوده که خانواده‌های آنها استطاعت مالی نداشته‌اند. دلیل این اقدام مسئولان شهر نیویورک، این است که سردخانه‌ها ظرفیت پذیرش اجساد بیشتر را ندارند. همزمان کرونا شمار بیکاران را نیز به شدت بالا برده است. آمارهای وزارت کار آمریکا که روز پنجشنبه منتشر شده حاکی است بیش از 6.6 میلیون آمریکایی در هفته نخست آوریل(فروردین) درخواست دریافت بیمه بیکاری داشته‌اند که این مسئله به خاطر شیوع ویروس کرونا و تبعات منفی آن بر اقتصاد بوده است. بر اساس این گزارش، نزدیک به 17 میلیون آمریکایی طی سه هفته اخیر و در پی شیوع گسترده کرونا در این کشور شغل خود را از دست داده‌اند.موسسه رتبه بندی اس‌اند پی گلوبال نیز پیش‌بینی کرده است نرخ بیکاری آمریکا به 15 درصد افزایش خواهد یافت.دیروز شبکه خبری سی ان ان نیز گزارش داد که در یک ماه گذشته نزدیک به یک سوم از کسانی که ملک اجاره‌ای دارند، اجاره‌بها را پرداخت نکرده‌اند. اوضاع وخیم اقتصادی آمریکا به دنبال شیوع گسترده کرونا در این کشور ترامپ را مجبور کرده است تا به هر قیمتی به دنبال ازسرگیری فعالیت اقتصادی آمریکا باشد.
رکود شدید اقتصاد جهانی
صندق بین‌المللی پول نیز در مورد تبعات سنگین کرونا بر اقتصاد جهانی هشدار داد. این صندوق اعلام کرد که اقتصاد جهان در سال جاری میلادی عمیق‌ترین رکود در ۸۰ سال گذشته را تجربه می‌کند و در این میان اقتصادهای نوظهور، کشورهای کم درآمد آفریقا، آمریکای لاتین و آسیا در معرض خطر بالاتری قرار دارند. «کریستالینا گئورگیوا»، رئیس‌صندوق بین‌المللی پول، روز پنج‌شنبه ضمن توضیح چشم‌انداز اقتصادی متصور این نهاد مالی بین‌المللی گفت: «با توجه به اینکه نیمی از 189 کشور عضو صندوق متقاضی دریافت کمک‌های مالی هستند، هیئت مدیره تصمیم گرفته که سقف منابع اختصاص یافته به کمک‌های اضطراری را از 50 به 100 میلیارد دلار افزایش دهد». صحبت‌های رئیس‌صندوق بین‌المللی پول درباره اعطای وام به کشورهای آسیب دیده از کرونا در حالی است که این نهاد تحت فشارهای خصمانه آمریکا تاکنون حاضر به اعطای وام به ایران نشده است.  نیویورک تایمز نیز در گزارشی نوشت: کشورهای در حال توسعه در آمریکای لاتین و آفریقا نمی‌توانند به تجهیزات پزشکی مورد نیاز جهت آزمایش‌گیری و مقابله با ویروس کرونا دست پیدا کنند چرا که آمریکا و اروپا این تجهیزات را پیش‌خرید کرده‌اند.بر اساس این گزارش، تولیدکنندگان به دانشمندان در آفریقا و آمریکای لاتین گفته‌اند سفارش آنها برای دریافت کیت‌های آزمایش در عرض چند ماه آماده نخواهد شد به‌خاطر اینکه زنجیره تأمین با مشکل مواجه شده و هرآنچه را تولید می‌کنند به اروپا و یا آمریکا می‌رود. رویترز نیز گزارش داد وزرای دارایی اتحادیه اروپا با طرح نجات نیم تریلیون یورویی به منظور حمایت از اقتصادهای تاثیر گرفته از کروناویروس در کشورهایشان موافقت کردند.
واکنش بهداشت جهانی به انتقادهای ترامپ
سازمان بهداشت جهانی اتهامات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را رد و تهدیدات وی را نابجا توصیف کردند. به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «بروس آیلوارد» مشاور ارشد دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، از روابط این نهاد و چین دفاع کرد و گفت، به‌دلیل شروع گسترش این بیماری از شهر «ووهان»، همکاری با مقامات این کشور مهم و ضروری است. ترامپ هفته گذشته سازمان جهانی بهداشت را به جانبداری از چین متهم کرد و عملکرد این نهاد بین‌المللی در مواجهه با ویروس کرونا را به باد انتقاد گرفت.

نبرد سنگین با داعش در غرب عراق و شرق سوریه
بازی بزرگ خاورمیانه و چرخش ژئوپلیتیک در سوریه
چند روز پس از انتشار خبرهایی در‌باره حضور شماری از سرکرده‌های تکفیری در پایگاه آمریکایی «عین الاسد»، نبرد میان تروریست‌های داعش و نظامیان سوریه و عراق در استان‌های مرزی دو کشور از سر گرفته شد.
منابع عراقی و سوری از آغاز مجدد درگیری‌های سنگین میان نظامیان این دو کشور و تروریست‌های داعش خبر دادند؛ از استان مرزی« الانبار» در عراق خبر رسید، دیروز نیروهای حشدالشعبی و ارتش سرگرم نبرد با داعش بودند. به گزارش خبرگزاری فارس، «قاسم مصلح» فرماندهی عملیات الانبار، اعلام کرد که تیپ‌های ۱۳، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ حشد‌الشعبی این استان و چهار تیپ ارتش عراق با پشتیبانی نیروی هوایی و نهادهای امنیتی‌، در این عملیات شرکت دارند. بر اساس این گزارش، عمیات مذکور در واکنش به تحرکات داعش انجام گرفته است.
علاوه‌بر تحرکات مشکوک آمریکا در استان الانبار، تروریست‌های داعش با حمله به یک پادگان ارتش عراق در نزدیکی شهر« الرطبه»، با نیروهای مستقر در این پایگاه درگیر شدند و شماری را کشته و یا زخمی کردند.
قاسم مصلح دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس یافته‌های اطلاعاتی دقیق، موفق شدیم یکی از سرکرده‌های ارشد داعش را در منطقه موسوم به «ولایه» الانبار دستگیر کنیم.
اخیرا منابع خبری فاش کرده بودند که نظامیان آمریکایی هشت سرکرده ارشد داعش را از کردهای سوریه تحویل گرفتند و به جای آنکه آنها را به دولت بغداد تحویل بدهند، این افراد را به پایگاه خود موسوم به «عین الاسد» بردند. به اعتقاد کارشناسان، آمریکا به خاطر شکست سختی که در سوریه و عراق خورده و اکنون مجبور است این دو کشور را ترک کند، قصد دارد بار دیگر بخت خود را با به کارگیری داعش، بیازماید.
نبرد با داعش در شرق سوریه
منابع سوری خبر دادند، نیروهای ارتش سوریه در استان شرقی «دیرالزور» با تروریست‌های داعش بار دیگر درگیر شدند. این در حالی است که قبلا داعش در این استان کاملا سرکوب شده بود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان،‌، جنگنده‌های روسیه از فرودگاه «حمیمیم» در حومه «لاذقیه» به پرواز درآمدند و به کمک نیرو‌های دولتی سوریه در مقابله با گروه تروریستی داعش در دو منطقه« السخنه» و «بیابان شام» شتافتند.
پیش از ورود هواپیما‌های روسیه، خبر‌ها از تسلط داعش بر شهر راهبردی السخنه در نزدیکی «حمص» حکایت داشت. البته، یک پایگاه خبری محلی، این خبر را تکذیب و اعلام کرد، درگیری‌ها در حدود ۱۰۰ کیلومتری شهر السخنه و در عمق صحرای جنوب شرقی حمص جریان داشت.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 23 فروردین 1399


پیشنهاد عربستان به یمن برای آتش بس 14 روزه
/انصارالله: نمی پذیریم، فریب است
    ۱۳۹۹/۰۱/۲۲

آخرین تحولات میدانی جنوب عربستان/ شکست‌های سنگین مزدوران سعودی در ...
ائتلاف سعودی در حالی خبر از آتش بس دو هفته‌ای در یمن داده که در همان دقایق اولیه، این به اصطلاح آتش بس را نقض کرد! انصارالله نیز اعلام کرده این آتش بس، «بازی جدید» آل‌سعود است و به همین دلیل پذیرفتنی نیست، مگر اینکه، محاصره یمن برداشته و بمباران کشورش نیز متوقف شود.
ائتلاف سعودی در چند هفته اخیر و با شروع ششمین سال جنگ یمن متحمل شکست‌های سختی شده است. انصارالله یمن با حمله موشکی و پهپادی به ریاض بزرگترین عملیات علیه عربستان را انجام داد و استان الجوف در شمال یمن را نیز پس از 50 سال تحت قیمومیت عربستان بودن، آزاد کرد. علاوه‌بر این، استان مارب به عنوان پایتخت اقتصادی یمن در هفته‌های اخیر هدف حملات انقلابیون یمن قرار گرفته و در آستانه آزاد‌سازی قرار گرفته است. آزادی این استان می‌تواند سرنوشت جنگ یمن را تا حدود زیادی مشخص کند. در این شرایط ائتلاف سعودی برای متوقف کردن پیروزی‌های انصارالله از حربه‌ای به نام «آتش بس موقت» استفاده کرده تا بتوانند «فرصت تجدید قوا را برای مقابله با انقلابیون یمن» پیدا کنند.  «ترکی المالکی» سخنگوی رسمی ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی روز چهارشنبه ادعا کرد برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، به مدت دو هفته(از پنجشنبه) در یمن آتش‌بس اعلام می‌شود. طبق ادعای مالکی، این آتش بس «با هدف فراهم‌‌سازی شرایط مناسب برای دعوت از فرستاده دبیرکل سازمان ملل برای برگزاری نشست» بین دولت مستعفی یمن و دولت صنعا قابل تمدید خواهد بود. المالکی ادعا کرده اگر این نشست برگزار شود، پیشنهادهای فرستاده سازمان ملل برای اقدامات و مکانیزم‌های اجرای آتش‌بس دائمی در یمن و برداشتن گام‌های اعتمادساز بررسی خواهد شد. آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل هم با صدور بیانیه‌ای از این آتش بس استقبال کرده و گفته این اقدام به تلاش‌های شکل گرفته جهت دستیابی به صلح کمک می‌کند. «جان ابو زید» سفیر آمریکا در عربستان نیز با انتشار پیامی در صفحه توئیتر از این آتش‌بس استقبال کرد.
بازی جدید عربستان
با وجود آتش‌بس ادعایی ائتلاف سعودی-اماراتی، «محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصار‌الله یمن تأکید کرده که عملیات زمینی و هوایی ائتلاف، همچنان ادامه دارد. شبکه خبری الجزیره به نقل از البخیتی گزارش داده که حملات ائتلاف سعودی-اماراتی به «عسیر» و «الجوف» انجام شده و تنش نظامی زمینی بزرگی در این مناطق صورت گرفته است. این عضو انصارالله تاکید کرده هدف عربستان از اعلام آتش‌بس، «کاهش فشارها بر خود در مأرب و برهم زدن وضعیت است». و اینکه «این آتش‌بس، نوعی دیگر از تداوم محاصره و جنگ است». سلطان السامعی عضو شورای عالی سیاسی یمن نیز بر درخواست صنعا به توقف کامل و جامع درگیری‌ها در همه جبهه‌ها تاکید کرد. السامعی در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفته: «ما طرفدار جنگ نیستیم، اما متوقف شدن آن برای دو هفته یک بازی جدید است. درست است که نمی‌دانیم آنها در حال چه کاری هستند، اما برای مقابله با هر نقشه‌ای که آماده می‌کنند، آماده‌ایم....آنها اگر خواهان صلح هستند ما با آنها هستیم، اما اگر به کودنی و حماقت خود ادامه بدهند، ما می‌توانیم همچنان از کشور و ملت خود دفاع کنیم».
«محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصار‌الله نیز اعلام یکجانبه آتش‌بس از سوی ائتلاف سعودی را «یک مانور سیاسی و تبلیغاتی» خوانده و در گفت‌وگو با شبکه الجزیره تاکید کرده که: «موضع درست، اعلام توقف جنگ است. از همین رو ما خواهان یک موضع واقعی در قبال آتش‌بس هستیم که در واقع امر، خود را نشان دهد...توقف جنگ در یمن با یک آتش‌بس دو هفته‌ای محقق نمی‌شود».
نقض آتش بس ادعایی
ائتلاف سعودی با وجود اعلام آتش بس دو هفته‌ای خیلی زود نشان داد که انقلابیون یمنی‌اشتباه نکرده‌اند و این مسئله تنها یک مانور تبلیغاتی است. ائتلاف متجاوز سعودی پس از اعلام آتش بس، هفت بار به مناطقی در استان‌های «الجوف» و «حجه» حمله کردند. متجاوزان همچنین مناطق مختلف بخش مرزی «منبه» در استان صعده را هدف حمله موشکی قرار‌دادند. بر اساس گزارش المسیره، جنگنده‌های سعودی دو بار منطقه «خب» و «الشعف» در استان الجوف را بمباران کردند. جنگنده‌های سعودی همچنین منطقه «حرض» در استان حجه را 6بار مورد هدف حملات خود قرار‌دادند.


کانادا بی‌اعتنا به جنایات آل‌سعود صدور سلاح به عربستان را از سر گرفت
گزارش مستند از 1200 روز تجاوز به یمن/اینجا هر شبانه‌روز 150 کودک ...
کانادا بدون توجه به تشدید جنایت‌های ائتلاف سعودی در یمن اعلام کرده صدور اسلحه به عربستان را از سر گرفته است. برخی کشورهای غربی همواره ثابت کرده‌اند که بین جان مردم و پول، دومی را انتخاب می‌کنند.
تشدید جنایت‌های ائتلاف سعودی در یمن در کنار قتل وحشیانه جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی به دستور ولیعهد سعودی باعث فشار افکار عمومی بر عربستان شده بود. برخی از کشورهای غربی برای همراهی با افکار عمومی هم که شده، فقط به قطع صادارت سلاح به عربستان اکتفا کرده بودند اما به نظر می‌رسد که این اقدام نیز تنها جنبه ظاهری داشته و پول برای این کشور‌ها مقدم بر هر چیز دیگری
است. در این راستا و در حالی که ائتلاف سعودی همچنان مشغول کشتار مردم یمن است کانادا اعلام کرده صدور تسلیحات به عربستان را مجددا آغاز کرده است. رویترز اعلام کرده دولت کانادا ممنوعیت صدور اسلحه به عربستان را لغو کرد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 23 فروردین 1399


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic