تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی ) «بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.» tag:http://doshman-1.mihanblog.com 2019-12-15T19:27:15+01:00 mihanblog.com جزئیات تازه از جنایت هولناکی که عرق شرم بر پیشانی انسانیت نشاند / ۱۶ سال از به دام افتادن صدام گذشت/ استیضاح ترامپ در ایستگاه آخر ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ 2019-12-15T06:32:05+01:00 2019-12-15T06:32:05+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8740 طاهر مهدوی گزارشی از قتل وحشیانه نوجوان شانزده ساله عراقیجزئیات تازه از جنایت هولناکی که عرق شرم بر پیشانی انسانیت نشاند  ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ اعضای خانواده نوجوان 16 ساله‌ای که به دست آشوبگران در پایتخت عراق کشته شد، ابعاد زشت و تکان‌دهنده‌ای از این جنایت هولناک را با خبرنگاران در میان گذاشتند و اعلام کردند که مهاجمان گلوی او را بریدند و حتی پیکرش را مثله کردند. ماجرای قتل و به دار آویختن نوجوان ۱۶ ساله‌ عراقی در میدان «الوثبه» بغداد به دست عوامل جنایتکار، که پنج‌شنبه گذشته اتفاق اف
گزارشی از قتل وحشیانه نوجوان شانزده ساله عراقی
جزئیات تازه از جنایت هولناکی که عرق شرم بر پیشانی انسانیت نشاند
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
اعضای خانواده نوجوان 16 ساله‌ای که به دست آشوبگران در پایتخت عراق کشته شد، ابعاد زشت و تکان‌دهنده‌ای از این جنایت هولناک را با خبرنگاران در میان گذاشتند و اعلام کردند که مهاجمان گلوی او را بریدند و حتی پیکرش را مثله کردند.
ماجرای قتل و به دار آویختن نوجوان ۱۶ ساله‌ عراقی در میدان «الوثبه» بغداد به دست عوامل جنایتکار، که پنج‌شنبه گذشته اتفاق افتاد، عرق شرم را بر پیشانی هر کسی می‌نشاند و هر وجدانی را به درد می‌آورد. این قتل هولناک، که جزو زشت‌‌ترین اتفاقات طی سال‌های اخیر در عراق است، بیش از همه، خشم و عصبانیت مردم این کشور را به دنبال داشته است، به طوری که آنها خواستار مجازات فوری عاملان این جنایت شدند.
بر اساس گزارش شبکه «العراقیه»، مهاجمان با چاقو و به شیوه‌ای بی‌رحمانه، به «هیثم علی اسماعیل» حمله‌‌ور شدند و او را کتک زدند. آنها پس از اینکه او را به قتل رساندند، پیکرش را روی زمین کشیدند و مثله کردند و در نهایت هم وحشی‌گری خود را با بریدن گلوی او به پایان رساندند.
یک عضو خانواده هیثم در ارتباط با جزئیات حادثه، گفت: «آنها (اغتشاشگران) کنار در حیاط خانه ما جمع می‌شدند. هیثم هر روز به آنها می‌گفت: آتش را آن طرف(در فاصله دورتری از خانه) روشن کنید، چرا که (دود آتش) ما را آزار می‌دهد، ما کودک و خانواده داریم. هیثم می‌گفت صدای‌تان را بلند نکنید و دشنام ندهید. روز بعد آنها نسبت به او، لجاجت کرده و سلاح سرد همراه خود آورده بودند. من به هیثم گفتم: با آنها کاری نداشته باش، چرا که شر هستند. (اما، هیثم) روز سوم با آنها درگیری لفظی پیدا کرد، که به دعوا انجامید. هیثم وارد خانه شد، اما آنها خانه‌ها را آتش زدند. مهاجمان که همه آنها وابسته به باند‌ هستند، به خانه ما هجوم آوردند. هیثم تفنگ خود را بیرون آورد و تیر هوایی شلیک کرد. او فکر می‌کرد با این کار، آنها می‌روند، اما نرفتند. همه داستان، این بود. آیا باید به خاطر دفاع از ناموس، او را به این شیوه به قتل برسانند؟ آیا این عدالت است؟»
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یکی دیگر از بستگان هیثم گفت: «آنها مرا کتک ‌زدند، ولی همسایگان نجاتم دادند. من به خانه خواهرم فرار کردم. خواهرم گفت نیرو‌های امنیتی را خبر کنیم تا آنها(آشوبگران) به (هیثم) حمله نکنند. با دختر و خواهرم نزد نیرو‌های دفاعی رفتیم. اما آنها نیامدند و گفتند به مرکز بروید. زمانی که به خانه برگشتیم، گفتند هیثم را گرفتند. دیدیم که او را آویزان کردند، آنها با چاقو ۳۰ ضربه به او وارد کرده بودند. طلا، پول و سلاح را بردند و خانه را هم آتش زدند».
بنا بر این گزارش، عملیات قتل هیثم به دست جنایتکاران، چهار ساعت طول کشید. او بار‌ها تلاش کرد از خود و خانواده‌اش دفاع کند و بر اساس اطلاعاتی که به دست (ما) رسیده، هیثم هیچ مهاجمی را به قتل نرسانده است.
یکی دیگر از اعضای خانواده قربانی نیز گفت: «این پسر را که نه پدر نداشت نه مادر، با 30 ضربه چاقو به قتل رساندند. آیا او کسی را کشت؟ کسی را زد؟ اگر واقعا کسی را در میدان الوثبه زده باشد، ما به آنها حق می‌دهیم. او کجا می‌توانست کسی را به قتل برساند؟ زمانی که سلاح به دست می‌گرفت، از دست او می‌افتاد و می‌ترسید».
به گزارش العراقیه، آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجع عالی شیعیان عراق، هم خواستار محاکمه عاملان این حادثه هولناک شد. آیت‌الله سیستانی جمعه با صدور بیانیه‌ای، تاکید کرد: قتل، آدم‌ربایی، روی زمین کشاندن و تکه‌‌تکه کردن اجساد، جرایمی است که عاملان آن باید محاکمه شوند.
جمعه گذشته، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور، نبود اقتدار لازم از طرف دولت را علت وقوع این جنایت دانست. به نظر می‌رسد که کارگردانان اصلی اغتشاشات خیابانی در عراق، لبنان و کشور‌های دیگر منطقه، به دنبال ایجاد خلأ قدرت هستند و از این طریق می‌خواهند که این کشورها را به ورطه نابودی بکشانند.
خبرها از عراق همچنین حاکی است، دیروز مردم برخی از شهرهای این کشور در حمایت از حشدالشعبی تظاهرات کردند.
خفیف نشان دادن جنایت
اما، رسانه‌های همسو با آمریکا که یکباره با حیرت و خشم مردم عراق مواجه شدند و حس کردند که ماجرای میدان الوثبه ممکن است تنور اغتشاشات را سرد کند، وارد عمل شدند تا این اقدام قبیح را خفیف جلوه بدهند! این رسانه‌ها تلاش کردند که در اصل ماجرا دست ببرند و مشتی دروغ هدفمند را در‌باره هیثم سرهم کنند. برخی از رسانه‌های خبری مذکور ادعا کردند این نوجوان به خشونت متوصل شده بود و عراقی‌ها او را ادب کرده‌اند! برخی نیز روایات مشابه دیگری را ساز کردند. شبکه‌های سعودی «الحدث» و «العربیه» و همچنین، «دویچه وله» پیشاهنگ این دروغپردازی‌ها هستند.
هشدار وزارت کشور
وزارت کشور عراق، در واکنش به جنایت میدان «الوثبه»، هشدار داد که از این پس، نیروهای امنیتی برای بیرون راندن خرابکاران، وارد مراکز تجمعات و تظاهرات خواهند شد.
در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است: نیروهای ویژه وزارت کشور توانستند اطلاعات کاملی درباره مجریان حادثه الوثبه به دست آوردند. جنایت الوثبه، وحشیانه بود و دستگاه‌های امنیتی برای بیرون راندن خرابکاران و تضمین اجرای قانون در محل‌های تظاهرات، وارد این مکان‌ها خواهند شد.
یک قدم تا انتخاب نخست‌وزیر
یک مقام سیاسی مطلع که نام وی ذکر نشد، اعلام کرد، «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق، دوشنبه (فردا) با صدور حکمی، «محمد شیاع السودانی» را به طور رسمی، مامور تشکیل کابینه جدید در این کشور می‌کند.
این مقام سیاسی تصریح کرد: طی دو روز گذشته، گروه‌های سیاسی بر سر انتخاب السودانی و «مصطفی الکاظمی» رئیس ‌فعلی سازمان اطلاعات عراق، مردد بودند، اما اکنون توافق بر سر السودانی، تقریبا نهایی شده است.
هم‌زمان با انتشار این خبر، شبکه‌های سعودی درصدد تخریب شخصیت السودانی برآمدند. شبکه‌های العربیه و الحدث طی مصاحبه‌های نمایشی خود با شماری از افراد به اصطلاح معترض، تبلیغ علیه السودانی را کلید زده‌اند.
«محمد شیاع السودانی» هم روز جمعه رسما از حزب «الدعوه» عراق و «ائتلاف دولت قانون» (به ریاست نوری مالکی) استعفا کرد. او در توئیت خود ضمن اعلام این خبر تاکید کرد: «من نامزد هیچ حزبی نیستم و تنها وابستگی من، به عراق است».
منابع عراقی پیش از این، خبر داده بودند که مالکی و «هادی عامری» رئیس‌«ائتلاف فتح»، السودانی را به عنوان نامزد نخست وزیری جدید عراق مطرح کرده‌اند. ائتلاف‌های فتح و دولت قانون خود را فراکسیون بزرگ‌‌تر پارلمان می‌دانند. طبق قانون، فراکسیون‌های بزرگ پارلمان می‌توانند نامزد نخست‌وزیری را معرفی کنند. البته، نا‌گفته نماند که «ائتلاف سائرون» تحت رهبری «مقتدا صدر»، بیشترین کرسی پارلمان عراق را در اختیار دارد.
حمایت حزب دموکرات از السودانی
هم‌زمان با انتشار خبر فوق، منابع سیاسی از موافقت «حزب دموکرات کردستان عراق» با نامزدی السودانی برای نخست وزیری عراق خبر دادند و گفتند، السودانی به مسئولان این حزب قول داده که همه توافقات قبلی میان بغداد و اربیل را حفظ خواهد کرد. منابع سیاسی عراق می‌گویند اتحادیه میهنی کردستان هم منتظر اعلام موضع نهایی احزاب شیعی و به خصوص «مقتدی صدر»، درباره نامزدی السودانی است، تا بعدا موافقت خود را با نامزدی او اعلام کند.
در همین حال، «احمد الکنانی» عضو ائتلاف فتح در پارلمان عراق اعلام کرد که هنوز هیچ توافق نهایی درباره نام نخست وزیر آتی حاصل نشده است.
الکنانی گفت: برخی فراکسیون‌ها بر سر نامزدی فردی مشخص توافق کرده‌اند، اما تصویب آن هنوز دشوار است، زیرا موافقت جامعه و معترضان عراقی هم شرط است.


 ۱۶ سال از به دام افتادن صدام گذشت
Image result for ‫۱۶ سال از به دام افتادن صدام گذشت‬‎
دیروز و در شانزدهمین سالروز به دام افتادن «صدام حسین» دیکتاتور معدوم عراق، گروه «نجباء» وابسته به «حشدالشعبی»، تصویر منتشر نشده‌ای را از لحظه به دام افتادن وی در پایگاه اینترنتی خود قرار داد.
رژیم صدام که در جنگ تحمیلی 8 ساله علیه ایران، همه نوع کمک نظامی و حتی سلاح‌های شیمیایی را از آمریکا، آلمان، انگلیس و فرانسه دریافت می‌کرد، سال 1382 پس از اینکه ترکش وحشی‌گری‌های او دامن متحدانش را هم گرفت، با هجوم آمریکا به عراق، سرنگون شد.
  صدام روز ۲۲ آذر سال ۱۳۸۲ در «تکریت» دستگیر و ۲۷ تیر ۱۳۸۴ توسط دستگاه قضایی عراق به اعدام محکوم شد. حکم اعدام صدام نیز ۹ دی ۱۳۸۵ به اجرا در آمد. گروه نجباء وابسته به حشد‌الشعبی دیروز ضمن انتشار این تصویر اعلام کرد، برای نخستین‌بار آن را منتشر می‌کند.



دموکرات‌ها به زودی استیضاح ترامپ را به رای می‌گذارند
 استیضاح ترامپ در ایستگاه آخر

Image result for ‫استیضاح ترامپ در ایستگاه آخر‬‎
اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در نخستین ساعات کاری صبح روز جمعه به وقت محلی طرح استیضاح دونالد ترامپ رئیس‌جمهور این کشور را تصویب کردند و بدین ترتیب استیضاح ترامپ رسمیت یافت.
استیضاح ترامپ به ایستگاه پایانی خود نزدیک شده است.  اعضای کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه حدود 14 ساعت در مورد طرح استیضاح دونالد ترامپ بحث و جدل کردند و در نهایت «جرولد نادلر» رئیس این کمیته، رأی‌گیری در مورد طرح را به روز جمعه موکول کرد و در رأی‌گیری روز جمعه نیز اعضای کمیته به استیضاح ترامپ رأی دادند. هر دو بند مطرح شده برای استیضاح ترامپ یعنی «سوءاستفاده از قدرت» و «ممانعت از تحقیقات کنگره» با 27 رأی مثبت در برابر 17 رأی منفی در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید.
بدین ترتیب طرح استیضاح ترامپ هفته آینده در صحن مجلس نمایندگان آمریکا به رأی عمومی گذاشته خواهد شد و در صورت تصویب در این مجلس، به مجلس سنا ارسال خواهد شد و در آنجا دادگاه استیضاح علیه رئیس‌جمهور آمریکا تشکیل خواهد شد. در صورت تأیید استیضاح در مجلس سنا توسط دست‌کم 67 سناتور از مجموع 100 سناتور مجلس سنا رئیس‌جمهور از مقام خود عزل خواهد شد. کارشناسان معتقدند از آنجا که سنا دست جمهوریخواهان است بعید به نظر می‌رسد که خروجی استیضاح در سنا برکناری ترامپ باشد و احتمالا وی در خان آخر استیضاح از سنا‌، نجات خواهد یافت.
استعفای مقام ارشد پنتاگون
خبر دیگر از آمریکا این که معاون وزیر دفاع این کشور در امور آمادگی و کارکنان کناره‌گیری کرد. «جیمی استوارت»  در حالی که اندکی بیش از یک سال در این پست حضور داشته دومین مقام ارشد پنتاگون به شمار می‌آید که در کمتر از یک هفته از سمت خود اعلام کناره‌گیری می‌کند. «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «امروز من استعفای جیمی استوارت را که به وظایف خود تحت معاونت وزارت دفاع در امور آمادی و پرسنل عمل می‌کرد،‌ پذیرفتم.» وزیر دفاع آمریکا به دلیل کناره‌گیری استوارت از پست خود هیچگونه اشاره‌ای نکرد.

]]>
صدور 8 قطعنامه ضدصهیونیستی در سازمان ملل از نقض حقوق بشر تا ‌اشغال جولان/ کره شمالی به‌زودی مذاکره با آمریکا را رها می‌کند/ پلیس فرانسه معترض چاقو به دست را با شلیک 7 گلوله کشت ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ 2019-12-15T06:30:55+01:00 2019-12-15T06:30:55+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8739 طاهر مهدوی صدور 8 قطعنامه ضدصهیونیستی در سازمان ملل از نقض حقوق بشر تا ‌اشغال جولان ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ مجمع عمومی سازمان ملل هشت قطعنامه علیه اقدامات رژیم صهیونیستی، خصوصا در ارتباط با نقض حقوق بشر و‌اشغال جولان، به تصویب رساند. جنایت‌های رژیم صهیونیستی در منطقه باعث شده تا کشورهای عضو سازمان ملل برای محکوم کردن این رژیم، هشت قطعنامه تصویب کنند. مجمع عمومی سازمان ملل شنبه شب، هشت قطعنامه ضد اسرائیلی که ماه گذشته توسط «کمیته ضد استعماری» آماده شده بود، را به تصویب رساند. این هشت قطعنامه بیش


صدور 8 قطعنامه ضدصهیونیستی
در سازمان ملل از نقض حقوق بشر تا ‌اشغال جولان
۱۳۹۸/۰۹/۲۳

Image result for ‫صدور 8 قطعنامه ضدصهیونیستی در سازمان ملل از نقض حقوق بشر تا ‌اشغال جولان‬‎
مجمع عمومی سازمان ملل هشت قطعنامه علیه اقدامات رژیم صهیونیستی، خصوصا در ارتباط با نقض حقوق بشر و‌اشغال جولان، به تصویب رساند.
جنایت‌های رژیم صهیونیستی در منطقه باعث شده تا کشورهای عضو سازمان ملل برای محکوم کردن این رژیم، هشت قطعنامه تصویب کنند. مجمع عمومی سازمان ملل شنبه شب، هشت قطعنامه ضد اسرائیلی که ماه گذشته توسط «کمیته ضد استعماری» آماده شده بود، را به تصویب رساند. این هشت قطعنامه بیشتر درباره نقض حقوق بشر از سوی رژیم صهیونیستی علیه مردم سوریه و فلسطین است.
یکی از این مصوبه‌ها، قطعنامه‌ای تحت عنوان «جولان‌اشغالی سوریه» است که ۱۵۷ کشور به آن رأی مثبت داده‌اند. مجمع عمومی در این قطعنامه تأکید کرد اقداماتی که رژیم صهیونیستی به عنوان یک‌اشغالگر، با هدف تغییر ماهیت جولان استفاده می‌کند، باطل است. تاکنون قطعنامه‌های بین‌المللی زیادی علیه رژیم صهیونیستی به تصویب رسیده است، اما به دلیل حمایت‌های گسترده آمریکا و دیگر کشورهای غربی، به ویژه انگلیس، از رژیم اسرائیل، این قطعنامه صرفا بر روی کاغذ ارزش داشته‌اند.
آمار قربانیان تظاهرات بازگشت
از سوی دیگر، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد، در هشتاد و چهارمین تظاهرات بازگشت، که جمعه گذشته در غزه برگزار شد، پنج فلسطینی بر اثر تیراندازی‌اشغالگران صهیونیست، زخمی شدند. هیئت عالی ملی تظاهرات بازگشت و شکستن محاصره، در بیانیه‌ای خواستار مشارکت گسترده فلسطینیان در تظاهرات بازگشت روز جمعه با شعار «فلسطین ما را متحد می‌سازد و قدس پایتخت ماست» شده بود. این هیئت تاکید کرده بود که تظاهرات مسالمت‌آمیز بازگشت تا تحقق تمامی اهدافش و در راس آن لغو محاصره غزه و شکست طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن، ادامه دارد.
تظاهرات بازگشت از فروردین 97 آغاز شده است. وزارت بهداشت فلسطین در گزارشی اعلام کرده است که از آغاز تظاهرات مسالمت‌آمیز بازگشت در نوار مرزی باریکه غزه تاکنون، ۳۲۷ فلسطینی از جمله ۴۶ کودک به شهادت رسیده‌اند. طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین، در جریان سلسله تظاهرات بازگشت همچنین، ۲۱ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند. در حال حاضر اجساد ۱۵ نفر از شهدا هنوز در اختیار رژیم صهیونیستی است و این رژیم از تحویل آنها به خانواده‌هایشان خودداری می‌کند.
زخمی شدن ۱۵۴ خبرنگار فلسطینی
همچنین، در ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی، «سلامه معروف» رئیس‌دفتر رسانه‌ای نوار غزه اعلام کرد، نظامیان صهیونیست طی سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۵۴ خبرنگار فلسطینی را زخمی کرده‌اند. وی افزود، این سال از بدترین سال‌ها برای خبرنگاران فعال در فلسطین، طی یک دهه اخیر است. این مقام فلسطینی گفته، در سال جاری ۸۷ خبرنگار در مرز‌های شرقی نوار غزه و ۶۷ خبرنگار در کرانه باختری به دست نظامیان صهیونیست زخمی شده‌اند. از این تعداد، حدود ۲۱ نفر با گلوله یا ترکش نارنجک، زخمی شده‌اند. «مسیره شعبان» مسئول بخش آمار مرکز رسانه‌ای نیز اعلام کرد که در طول سال ۲۰۱۹ ارتش‌اشغالگر صهیونیستی ۱۰۰ خبرنگار را به علت انتشار مطالب ضد صهیونیستی در شبکه‌های اجتماعی بازداشت کرده است، و ۱۸ نفر از آنان، همچنان در زندان‌های این رژیم به سر می‌برند.


پیش‌بینی یک اندیشکده آمریکایی
 کره شمالی به‌زودی مذاکره با آمریکا را رها می‌کند

Image result for ‫کره شمالی به‌زودی مذاکره با آمریکا را رها می‌کند‬‎
یک اندیشکده آمریکایی پیش‌بینی کرد، کره شمالی احتمالاً طی ماه جاری پایان مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا را اعلام خواهد کرد.
مذاکرات آمریکا و کره شمالی وقتی که سال گذشته کلید خورد، از نگاه بسیاری از کارشناسان مشخص بود که این مذاکرات به بن‌بست می‌خورد. دیری نپایید که به‌خاطر زیاده‌خواهی‌های آمریکا، علائم این شکست آشکار شد. اکنون نیز به‌نظر می‌رسد که این مذاکرات، کاملاً به بن‌بست رسیده است. در همین رابطه، نهاد آمریکایی موسوم به «مؤسسه راهبرد امنیت ملی»، طی گزارشی اعلام کرد، کره شمالی احتمالاً در زمان برگزاری نشست حزب کارگر این کشور در اواخر ماه جاری، پایان مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا را اعلام خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، کره شمالی هفته گذشته اعلام کرد، این نشست برگزار خواهد شد تا به مسائل مهمی ‌در ارتباط با توسعه انقلاب کره و تغییرات اوضاع در داخل و خارج این کشور رسیدگی شود. نشست حزب کارگر ظاهراً یک جلسه فوری و فوق‌العاده است و به ضرب‌الاجل رهبر
کره شمالی به آمریکا تا پایان امسال مربوط
می‌شود.
این نشست در شرایطی برگزار می‌شود که پیونگ یانگ فشارهای خود بر واشنگتن را برای ارائه پیشنهادات جدید تا پایان این سال میلادی (دی‌ماه) و خارج کردن مذاکرات هسته‌ای از بن‌بست فعلی، افزایش داده است. پیونگ یانگ هفته پیش و هفته جاری، دو آزمایش مهم در سایت موشکی «سوهائی» انجام داده است. کارشناسان این اقدامات کره شمالی را علائم هشدار‌دهنده به آمریکا ارزیابی می‌کنند. تاکنون تصور می‌شد، سایت «سوهائی» تعطیل
شده است.


پلیس فرانسه معترض چاقو به دست را با شلیک 7 گلوله کشت

Image result for ‫پلیس فرانسه معترض چاقو به دست را با شلیک 7 گلوله کشت‬‎
پلیس فرانسه در توضیح چرایی به گلوله بستن یک معترض با 7 گلوله گفته، چاقو داشت و تهدید می‌کرد.
روز جمعه یک مأمور امنیتی به پلیس پاریس اطلاع می‌دهد که مردی چاقو به دست به میدان «له دفانس» آمده است. یورونیوز نوشته، به گفته شاهدان این مرد با دیدن خودروی پلیس با سه سرنشین که برای بررسی اوضاع به منطقه آمده بودند، به سرعت به سمت این خودرو می‌رود و در حالی که چاقوی خود را به آنها نشان می‌داده، فریاد می‌زند: «می‌خواهم شما را بکشم».
همین تهدید کافی بود که، نیروهای پلیس7 گلوله به سمت او شلیک ‌کنند، این فرد، با اصابت 2 گلوله به ران و سینه در دم کشته ‌شد. البته جزئیات بیشتری دربارۀ این حادثه منتشر نشده است. به گفته پلیس فرانسه، این مرد که ۴۲ ساله بود، تابعیت مراکشی داشت و در ماه ژوئن (خرداد-تیر) از یک مرکز روانپزشکی‌گریخته
بود.
پس از رسانه‌ای شدن این رویداد، نه سلبریتی‌های فرانسه و نه جریان‌های سیاسی این کشور هیچ کدام اقدام آن مرد را «انتقاد» و «اعتراض مدنی» جا نزدند و علیه پلیس کشورشان وارد نشدند. اینجا در ایران خودمان اما وقتی اراذل اجاره‌ای در روز روشن با تبر به سمت مردم یورش می‌بردند، بانک‌ها را به آتش کشیده و پمپ بنزین‌ها را می‌سوزاندند، به مردم شلیک کرده و فروشگاه‌ها را غارت می‌کردند، برخی سلبریتی‌ها و اصلاح‌طلبان افراطی این جنایات را «اعتراض مدنی» جا زدند و علیه پلیس و نیروهای امنیتی موضع گرفتند! معلوم نیست این جریان غربگرا از کجای غرب تقلید می‌کنند!
]]>
اخبار ویژه روزنامه ها(خروج از حاکمیت شما عود کرده بود، خوب شد؟/دروغ مذاکره که کنتور نمی‌اندازد.../40 هزار میلیارد نقدینگی .../در بسیاری از مسائل اقتصادی .../همشهری: حراج 60 تن طلا و 18 میلیارد دلار ارز اشتباه بود) ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ 2019-12-15T06:27:48+01:00 2019-12-15T06:27:48+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8738 طاهر مهدوی اخبار ویژه روزنامه ها ۱۳۹۸/۰۹/۲۳خروج از حاکمیت شما عود کرده بود، خوب شد؟!متهم پرونده نظرسازی به نفع آمریکا و مدعی خروج از حاکمیت در اوایل دهه 80، نگران عدم تبعیت «اصولگرایان تندرو» از رهبری شد!نوشته مغالطه‌آمیز روزنامه اعتماد به قلم عباس عبدی در حالی است که این طیف پس از فروکش کردن اغتشاش دو روزه بنزینی، به بهانه‌های مختلف اصرار داشتند شعله خاموش اغتشاش را در پوشش حمایت از اعتراض و  معترضان، دوباره روشن کنند.با این وجود، عبدی می‌نویسد: «پس از افزایش قیمت بنزین اعتراضات خیابانی

اخبار ویژه روزنامه ها
۱۳۹۸/۰۹/۲۳

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎



خروج از حاکمیت شما عود کرده بود، خوب شد؟!
متهم پرونده نظرسازی به نفع آمریکا و مدعی خروج از حاکمیت در اوایل دهه 80، نگران عدم تبعیت «اصولگرایان تندرو» از رهبری شد!
نوشته مغالطه‌آمیز روزنامه اعتماد به قلم عباس عبدی در حالی است که این طیف پس از فروکش کردن اغتشاش دو روزه بنزینی، به بهانه‌های مختلف اصرار داشتند شعله خاموش اغتشاش را در پوشش حمایت از اعتراض و  معترضان، دوباره روشن کنند.
با این وجود، عبدی می‌نویسد: «پس از افزایش قیمت بنزین اعتراضات خیابانی آغاز شد. از همان ابتدا معلوم بود [؟!] که بخشی از نیروهای اصولگرا نه تنها از این اعتراضات حمایت می‌کنند، یا از آن خرسند هستند بلکه در عمل نیز به نحوی در تشدید این فرآیند نیز مشارکت داشته‌اند. این مسئله چنان روشن است که برخی از آنان در نوارهای سخنرانی خود به این مشارکت اشاره کرده‌اند. از سوی دیگر بخشی از آنان نسبت به موضع روز یکشنبه رهبری همچنان توجیه نیستند به همین علت کوشش‌های فراوان از سوی سخنرانان و نویسندگان آنان صورت می‌گیرد که معترضین را نسبت به این موضع توجیه کنند. کوشش‌هایی که ظاهراً مؤثر واقع نشده است پرسش اساسی این است که این تفاوت نگاه و تحلیل عمومی میان این بخش از اصولگرایان با نگاه و تحلیل رهبری، چرا رخ داده است؟ چرا پیش از مواضع رهبری، هیچ‌کدام از شما در برابر این نگاه موضع‌گیری نکرد و دوستان خود را به خویشتنداری دعوت نکرد و همراهی با اعتراضات را برای آنان نادرست ندانست؟ چرا هنوز از درک علت و چرایی موضع مذکور ناتوان و نسبت به آن معترض هستید؟»
این نوشته در حالی است که اولاً سخنان رهبری برای هرکس که خود را معتقد به اصول انقلاب و نظام می‌داند، حجت است.
ثانیاً نویسنده معلوم نمی‌کند که با کدام سند ادعا می‌کند «از  همان ابتدا معلوم بود بخشی از نیروهای اصولگرا از اعتراضات حمایت می‌کنند یا از آن خرسند هستند»؟ برعکس، طیفی از تندروهای مدعی اصلاح‌طلبی بودند که با ذوق‌زدگی کوشیدند اعتراض‌ها به سوءمدیریت بنزین چهارساله دولت را، سیاسی کرده و به نظام برگردانند.
در حالی که نویسنده حتی یک سند درباره ادعای چندگانه خود ارائه نمی‌کند، فضای مجازی در کنار تیترها و یادداشت‌های مسموم برخی نشریات زنجیره‌ای، حاکی از خرسندی و حمایت افراطیون مدعی اصلاحات نسبت به اغتشاش و فتنه‌انگیزی است.
اما فراتر از همه این موارد، باید دو سؤال مهم را پرسید: اولاً طرح گران کردن سه برابری بنزین را که موجب نارضایتی و گلایه بر مردم شد، اصولگرایان پخت‌وپز کردند یا آقای روحانی و تیم اقتصادی وی با توجیه کسری بودجه و سرسام‌آوری میزان مصرف؟
ثانیاً کسی که زمانی به جرم نظرسازی به نفع آمریکا محکوم شده و سپس مانند مرغ سخنگو، نقشه سرویس‌های جاسوسی بیگانه تحت عنوان «خروج از حاکمیت» (خروج علیه حاکمیت) را بازگو کرده، بیجا می‌کند درباره نسبت افراد درون نظام با یکدیگر یا اصولگرایان با رهبری حرف بزند؛ انگار که خود را در درون نظام تعریف می‌کند.
طنز بی‌نمک ماجرای عباس عبدی این است که او در گفت‌وگو با نشریه صدا (وابسته به حزب منحله مشارکت) خواستار استعفای رئیس‌جمهور شده و حال آن که کشور بیش از هر زمان دیگری نیاز به آرامش و ثبات دارد. اما طیف متبوع وی همان‌گونه که در دولت دوم خاتمی مأمور بودند شعار خروج از حاکمیت و استعفای خاتمی را سر دهند، اکنون نیز به تبعیت از نقشه مشترک آمریکا برای ایران و عراق و لبنان، مأمورند خواستار استعفای رئیس دولت شوند.

دروغ مذاکره که کنتور نمی‌اندازد هرچه بزرگ‌تر، بهتر!
اظهارات وزیر خزانه‌داری آمریکا بار دیگر، دروغ‌پردازی و رفتار بزک‌کارانه برخی نشریات زنجیره‌ای را ثابت کرد.
به گزارش نیویورک‌تایمز، استیون منوچین دیروز تصریح کرد «تحریم‌ها و مجازات‌های اقتصادی ایران را فقط هنگامی بر می‌داریم که ایران شرط‌های اصلی واشنگتن را بپذیرد». این شرط‌ها از پذیرش ابطال برجام و انعقاد توافق هسته‌ای جدید با محدودیت‌های مضاعف تا توقف برنامه موشکی و نفوذ و اقتدار منطقه‌ای ایران را شامل می‌شود و سپس به مداخله در امور داخلی ایران ختم می‌شود.
سخنان صریح وزیر  خزانه‌داری آمریکا بار دیگر ثابت کرد ادعای میانجی‌گری دولت ژاپن در سفر جمعه آینده روحانی به توکیو، فریب و دروغی بیش نیست، همچنان که ادعای میانجی‌گری فرانسه، صرفاً برای فریبکاری بود.
اما واقعیت تلخ، بزک‌کاری میانجی‌گری تهی از محتوای دولت ژاپن توسط نشریات زنجیره‌ای است، چنان که دیروز روزنامه همشهری در تیتر اول خود برخلاف واقعیت‌ها نوشت «توکیو؛ دریچه مذاکره و گشایش اقتصاد [!!!] معافیت تازه برای ژاپن در خرید نفت از ایران، ایجاد یک کانال مستقیم نقل‌ و انتقال مالی و آزادسازی دست‌کم 1/5 میلیارد دلار از پول‌های نفت ایران، از جمله امتیازهای احتمالی است که ایران دریافت خواهد کرد».
روزنامه دولتی ایران حتی پا را فراتر گذاشته و تیتر زد «آزادسازی 20 میلیارد دلار از اموال بلوکه شده ایران در ژاپن»!
دیگر نشریات زنجیره‌ای نیز در روزهای گذشته تیترهای غیرواقعی مشابهی را در صفحات اول خود درج کردند و این در حالی است که همان‌ها مدعی بودند به واسطه توافق با آمریکا که سال 94، 150 میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران آزاد می‌شود و 200 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی نیز به کشور می‌آید. اما بعدها مدیرمسئول روزنامه شرق تصریح کرد که برای جا انداختن و شیرین‌کردن برجام، مجبور شدیم اغراق و بزک کنیم.

40 هزار میلیارد نقدینگی را دیدند 1500 هزار میلیارد نقدینگی را نه!
با وجود کاهش هزینه‌های عمرانی دولت به حداقلی‌ترین شکل آن، حجم نقدینگی در اثر برخی سوءمدیریت‌ها به 2076 هزار میلیارد تومان در مردادماه امسال رسید.
بر اساس آمارهای به دست آمده، میزان پایه پولی کشور در پایان مردادماه امسال با 25/6 درصد افزایش نسبت به مردادماه 97 به 286 هزار و 360 میلیارد تومان رسیده است.
به گزارش فارس، همچنین حجم نقدینگی در مردادماه سال‌جاری به عدد 2076 هزار و 590 میلیارد تومان رسیده که نسبت به مردادماه سال گذشته 26/1 درصد رشد نشان می‌دهد. یادآور می‌شود حجم نقدینگی در سال 92، تقریباً 470 هزارمیلیارد تومان بود و آمار جدید، افزایش چهار و نیم برابری را نشان می‌دهد. نکته جالب و قابل تأمل این است که دولتمردان فعلی و حامیان آنها، در سال 92 مدعی بودند دولت قبلی با اختصاص 40 هزارمیلیارد تومان بودجه به مسکن مهر، موجب افزایش نقدینگی و تورم شده‌اند. اما اکنون در حالی که نقدینگی موجود - بدون کمترین سرمایه‌گذاری در بخش مسکن و قبیل آن- 450 درصد افزایش داشته و عمدتاً هم سراغ سوداگری و تولید تورم چندلایه رفته، هیچ نظری ندارند!
گفتنی است به‌واسطه پروژه مسکن مهر 8 تا 10 میلیون نفر در کشور صاحب خانه شدند.

عضو کارگزاران: در بسیاری از مسائل اقتصادی دولت درست تصمیم نمی‌گیرد
عضو کارگزارانی شورای شهر تهران می‌گوید روحانی نتوانست انتظارات مردم را برآورده کند و کارنامه نامناسب او پای اصلاح‌طلبان نوشته می‌شود.
شهربانو امانی در گفت‌وگو با روزنامه آرمان و در پاسخ این سؤال که شما ایراد اصلی کار دولت در مسئله بنزین را در کجا می‌دانید؟، اظهار داشت: مردم عادی طی این روزها آسیب دیدند. باید برای التیام این زخم عمیق مردم اقدام شود. از سوی دیگر هزینه اقتصادی زیادی نیز بر کشور تحمیل شد و معیشت مردم نیز تحت تاثیر قرار گرفت. آقای رئیس‌جمهور بارها علیه توزیع یارانه نقدی صحبت کرده بود و می‌گفت این موضوع آسیب جدی به اقتصاد کشور زده. حال چه شد که این تصمیم گرفته شد؟ از سوی دیگر تدابیر امنیتی را چرا نسنجیده بودیم؟ مردم که آمبولانس و بانک آتش نمی‌زنند. وقتی می‌گویید اغتشاشگر بودند چرا از پیش این امکان‌سنجی صورت نگرفته بود و آنها شناسایی و بازداشت نشده بودند؟
امانی تصریح کرد: اصلاح‌طلبان با یک چالش جدی روبه‌رو هستند و کارنامه آقای روحانی پای آنها نوشته می‌شود. این در حالی است که ایشان نه انتخاب بلکه ترجیح اصلاح‌طلبان بود و گمان می‌رفت که بتوانند در آن مقطع مشکلات کشور را حل کنند. آقای روحانی آدمی معتدل بود و با توجه به نزدیکی که به مرحوم آیت‌ا... هاشمی داشت انتظار می‌رفت مؤثر عمل کند. سرانجام ایشان انتخاب شد اما نتوانست انتظارات را برآورده کند.
وی گفت: عملکرد آقای رئیس‌جمهور در اتفاقات اخیر حساب شده و کاملا درست به‌نظر نمی‌رسید. صحبت‌های ایشان در طول اعتراضات در حد دبیر شورای عالی امنیت ملی به‌نظر می‌آمد. آقای روحانی حرف‌هایی زدند که کاش نمی‌زدند و این موضوع بسیار برای من عجیب بود. در مجلس که با ایشان هم دوره بودم، کلمات را برای سخنرانی با دقت انتخاب می‌کردند اما نمی‌دانم چه بر آقای روحانی گذشته که امروز این چنین با عصبانیت سخن می‌گویند. رئیس‌جمهور از وجود دوربین و کنترل مردم حرف می‌زند. باید به آقای روحانی یادآوری کرد که این وظیفه بخش امنیتی شماست. شما با برخی حرف‌ها مردم را در ایام سختی بی‌پناه کردید.
عضو شورای مرکزی کارگزاران همچنین گفته است: اعتماد که یک شبه ایجاد نمی‌شود؛ مدتها زمان می‌برد که اندک اندک مردم اعتماد کنند. اعتماد را با گفتاردرمانی و شعار نمی‌توان بازگرداند. فکری برای این مسائل نشد و شد آنچه نباید می‌شد.
امانی می‌افزاید: آقای روحانی می‌گفت هم چرخ سانتریفیوژها و هم چرخ اقتصاد باید بچرخد. او به‌عنوان یک حقوقدان رئیس دولت یازدهم شد و در چهار سال اول تلاش کرد که با همکاری اصلاح‌طلبان و مشورت‌های آنان کار مملکت را پیش ببرد. طی آن سال‌ها آقای روحانی از جریان اصلاحات کمک فکری می‌گرفت و هرچند تعداد وزرای اصلاح‌طلب در کابینه زیاد نبود، رأی و نظر آنها به‌ویژه آقای معاون اول تاثیرگذار بود. در سال‌های 1392 تا 1396 دیپلماسی فعال دولت دستاوردی به نام برجام داشت. وجود برجام سبب شد که مسئولان از بسیاری از مشکلات مدیریتی در کشور غافل شوند.
عضو شورای شهر تصریح کرد: همه اینها به علاوه کمرنگ‌تر شدن نقش اصلاح‌طلبان در دولت سبب شد که دولت دوم کارایی دولت قبل را نداشته باشد و در بسیاری از مسائل نتواند درست تصمیم‌گیری کند. از سوی دیگر در دولت دوم آقای روحانی، نزدیکان سیاسی ایشان فکر کردند رأی بی‌سابقه مردم به او تنها حاصل همت آنها بود. در حالی که اگر بعضی معاونان و مسئولان دفتر آقای روحانی در جایی کاندیدا شوند، تفاوت‌ها را خواهند فهمید. ناسپاسی آنها و محدود کردن حلقه مدیریتی کشور، تبعات خود را خیلی زود نشان داد.
این نماینده سابق مجلس افزود: اعتراضات دی‌ماه 1396 ریشه اقتصادی داشت. با آغاز اعتراضات مردم به مشکلات معیشتی در سال 1396، علی‌الاصول اصلاح‌طلبان باید در کنار مردم قرار می‌گرفتند، اما چنین نشد. جریان اصلاحات صرفا به بیان مشکلات اکتفا کرد و با انتقاد از دولت تلاش کرد که صدای مردم را به گوش مسئولان برساند. با این وجود برای برون‌رفت از آن شرایط راهکاری ارائه نشد و الگوی واحدی برای خروج از بحران وجود نداشت. باید اعتراض مردم زمینه‌ساز یک تغییر در سیاستگذاری‌ها از جمله سیاست‌های اقتصادی می‌شد. کمی بعدتر اعتراضات هفت‌تپه را شاهد بودیم که آن گونه برخورد شد.
اظهارات این عضو کارگزاران در حالی است که حزب متبوع وی پس از سؤالات اقتصادی نمایندگان از رئیس‌جمهور و قانع شدن نمایندگان، در بیانیه‌ای تصریح کرد: «پاسخ‌های روحانی، نه مجلس را قانع کرد نه ملت را راضی ساخت. دولت فاقد استراتژی اقتصادی روشن است. جز اقتصاددانان آزادیخواه، طرفداران نهادگرایی هم دل خوشی از دولت ندارند. مدافعان اقتصاد اسلامی نیز در زمره منتقدان دولت قرار دارند.
دولت روحانی دولتی سرگشته است. اوج این سرگشتگی را می‌توان در سیاست ارزی دولت دید. دولت می‌توانست به‌جای سرکوب سیستماتیک نرخ ارز، در یک شیب ملایم رو به بالا، بهای ارز را بدون کمترین تنش اجتماعی و اقتصادی طی بازه زمانی ۴ساله واقعی کند و مانع از شوک دی‌ماه ۹۶ شود.
کاربست سازوکارهای اقتضائی که منجر به تغییرات پی‌درپی در سیاست‌های ارزی دولت در بهار سال ۹۷ شد، متاسفانه زمینه رانت‌جویی و بستر ویژه‌خواری اخلالگران اقتصادی را فراهم ساخت که لاجرم موجب سردرگمی بازار و ابهام و سرگشتگی فعالان اقتصادی کشور شد.
متاسفانه با وجود نقدها بر سازمان برنامه و بودجه، در دولت دوم روحانی اصلاحی صورت نگرفت بلکه روند سازمان تثبیت شد. وزارت اقتصاد نیازمند یک اقتصاددان بود و بانک مرکزی باید فراتر از یک حسابداری یا صرافی بزرگ اداره می‌شد.
فقدان استراتژی، دولت را به مجمعی از بوروکرات‌های بی‌انگیزه بدل ساخته است که دولت را نه به‌عنوان «مغز متفکر توسعه ملی» که به‌عنوان یک «اداره کاغذی» تحلیل می‌کنند و تقلیل می‌دهند.»

همشهری: حراج 60 تن طلا و 18 میلیارد دلار ارز اشتباه بود
روزنامه همشهری به نقل از نویسندگان گزارش عملکرد «برنامه ششم توسعه» در سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: دولت در اجرای برخی سیاست‌های مربوط به واگذاری ارز و سکه، اشتباهات بزرگی را مرتکب شده است.
این روزنامه می‌نویسد: امسال 14 میلیارد دلار و سال آینده هم 10 میلیارد و 500 میلیون دلار از منابع محدود ارزی ایران با نرخ 4200 تومانی با هدف جلوگیری از افزایش قیمت‌ها و بهبود معیشت 83 میلیون ایرانی به واردات برخی کالاهای اساسی و ضروری ازجمله دارو اختصاص می‌یابد اما عملکرد این سیاست در سال‌جاری نشان داده حذف برخی کالاهای مشمول ارز 4200 هم باعث حفظ ثبات در بازار و جلوگیری از تنش قیمت‌ها شده و هم جلوی بسیاری از رانت‌ها و فسادها را گرفته است.
گزارش عملکرد سال دوم برنامه ششم توسعه ایران در ارزیابی نوسان بازار ارز، دلیل ناموفق بودن بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز را خروج آمریکا از توافق برجام و اعمال تحریم‌های ناعادلانه و فقدان روابط کارگزاری با بانک‌های خارجی و افزایش شدید سفته‌بازی در بازار ارز و اصلاح نشدن سیاست‌های پولی و ارزی معرفی می‌کند. اختصاص ارز 4200 تومانی به واردات کالاهای اساسی یادآور سیاست پیش‌فروش سکه در سال 97 است که به گفته سازمان برنامه و بودجه باعث شد تا دارایی‌های طلای بانک مرکزی به میزان 60 تن کاهش یابد. حالا این پرسش اساسی همچنان بدون پاسخ مانده که خالی کردن حساب دارایی‌های ارزی برای پایین ‌نگه داشتن یا جلوگیری از رشد قیمت کالاهای اساسی و ضروری چه تفاوتی با سیاست اشتباه خالی کردن حساب دارایی‌های طلای بانک مرکزی در سال97 دارد و آیا دولت راهی بهتر برای جلوگیری از توزیع رانت ارزی و حمایت از اقشار ضعیف و کم‌درآمد و متوسط سراغ ندارد؟ گزارش اجرای سال دوم برنامه ششم توسعه تأکید دارد: پیش‌فروش سکه با نرخ‌های زیر قیمت بازار در بازه زمانی یک تا 24 ماهه متأسفانه سیاست اشتباهی بود که بدون توجه به پیش‌بینی روند آینده قیمت سکه صورت گرفته و باعث خروج سپرده‌های بانکی به سمت بازار سکه و تشدید سفته‌بازی در بازار ارز و سکه با چاشنی رشد قیمت‌ها شد و 60 تن از دارایی‌های طلای بانک مرکزی را کاهش داد.
نویسندگان گزارش عملکرد برنامه ششم توسعه در سازمان برنامه و بودجه یادآوری می‌کنند بازار ارز همچنان با مشکلات و چالش‌های متعدد مواجه است.
]]>
وضعیت اضطراری در «نئواورلئان» پس از حمله بزرگ سایبری به سیستم خدمات شهری / پیروزی جانسون، قطعی شدن برگزیت وحشت اروپا، ذو‌ق‌زدگی آمریکا/ 10 سال زندان برای عمرالبشیر به جرم فساد مالی ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ 2019-12-15T06:27:45+01:00 2019-12-15T06:27:45+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8737 طاهر مهدوی وضعیت اضطراری در «نئواورلئان» پس از حمله بزرگ سایبری به سیستم خدمات شهری  ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ «لاتویا کانترل» شهردار «نیو اورلئان» در ایالت لوئیزیانای آمریکا در بحبوحه حملات سایبری اخیر در مناطق مختلف این ایالت، بامداد روز شنبه (به وقت تهران) از اعلام وضعیت اضطراری در این شهر که بزرگ‌ترین شهر ایالت نیز محسوب می‌شود خبر داد. شهردار «نیو اورلئان» در چند پیام توئیتری درباره اعلام وضعیت اضطراری در این شهر توضیحاتی داده است. به گفته او، به خاطر مسائل امنیتی «به همه کارکنان (ن


وضعیت اضطراری در «نئواورلئان»
پس از حمله بزرگ سایبری به سیستم خدمات شهری 
۱۳۹۸/۰۹/۲۳

Image result for ‫وضعیت اضطراری در «نئواورلئان‬‎
«لاتویا کانترل» شهردار «نیو اورلئان» در ایالت لوئیزیانای آمریکا در بحبوحه حملات سایبری اخیر در مناطق مختلف این ایالت، بامداد روز شنبه (به وقت تهران) از اعلام وضعیت اضطراری در این شهر که بزرگ‌ترین شهر ایالت نیز محسوب می‌شود خبر داد.
شهردار «نیو اورلئان» در چند پیام توئیتری درباره اعلام وضعیت اضطراری در این شهر توضیحاتی داده است. به گفته او، به خاطر مسائل امنیتی «به همه کارکنان (نهادهای مختلف این شهر) هشدار داده شد که فورا رایانه‌های خودشان را خاموش کنند و تجهیزاتشان را از برق کشیده و اتصال به وای فای را قطع کنند».
 به گزارش فارس به گفته شهردار همه وبسایت‌ها در «نیو اورلئان» تا زمان رفع مشکل ناشی از این حمله سایبری، مسدود و بسته خواهند بود. «کانترل» همچنین در یک کنفرانس خبری حضور یافت و  اعلام کرد، سیستم‌های رایانه‌ در این شهر هدف حملات «ویروس‌های باج‌افزار» قرار گرفتند.


  پیروزی جانسون، قطعی شدن برگزیت وحشت اروپا، ذو‌ق‌زدگی آمریکا

Image result for ‫پیروزی جانسون، قطعی شدن برگزیت وحشت اروپا، ذو‌ق‌زدگی آمریکا‬‎
با پیروزی حزب محافظه‌کار در انتخابات پارلمانی انگلیس، خروج این کشور تا آخر ژانویه (11 بهمن ماه) از اتحادیه اروپا قطعی شد که این امر باعث خوشحالی آمریکا و رژیم صهیونیستی و نگرانی شدید اروپا شده است. بخشی از مردم انگلیس نیز به شدت نگرانند.
«بوریس جانسون»، رهبر حزب محافظه‌کار و نخست وزیر انگلیس، پس از «ترزا مِی» و «دیوید کامرون» دو نخست وزیر پیشین و هم حزبی او با غول برگزیت (طرح خروج از اتحادیه اروپا) درگیر شد، اما اختلافاتش با پارلمان در پیش‌بُرد این طرح او را واداشت تا پارلمان را تعطیل و پیشنهاد انتخابات زودهنگام دهد تا همچون دو نخست وزیر پیش از خودش در جنگ با این غول شکست نخورد. انتخابات روز پنجشنبه برگزار شد و حزب «جانسون» با کسب 368 کرسی بزرگترین پیروزی خود در سال‌های اخیر را کسب کرد.
این پیروزی تبعات زیادی در انگلیس، اتحادیه اروپا و حتی آمریکا در پی خواهد داشت:
 1. «جانسون» با این پیروزی به پیش‌بُرد برگزیت مصمم‌تر شده و صریحاً گفته که تا پایان ژانویه 2020 (11 بهمن) از اتحادیه خارج خواهد شد، چرا که این رأی را رأی به برگزیت تعبیر کرده است (و خود را مبلغ اصلی آن می‌داند). البته این برداشت از پیروزی حزب محافظه‌کار را نمی‌توان بی‌چون و چرا پذیرفت. گرچه بسیاری روشن نبودن تکلیف حزب کارگر (اصلی‌ترین رقیب حزب محافظه‌کار) در قبال برگزیت (اصلی‌ترین مسئله این روزهای انگلیس) را عمل شکست این احزاب می‌دانند، اما باید توجه داشت که دلیل شکست حزب کارگر دلیل پیروزی حزب محافظه‌کار نیست، زیرا براساس آخرین نظرسنجی‌ها اکثریت انگلیسی‌ها- هرچند با اختلافی کم- مخالف برگزیت هستند، اما مشکل اینجاست رأی آنان در میان چهار پنج حزب کوچک در انتخابات اخیر گم شد.
2. پیروزی حزب محافظه‌کار گسلِ جدایی‌طلبی اسکاتلند از «بریتانیا» را فعال کرده است، چنان‌که روز پس از انتخابات وزیر اول اسکاتلند در واکنش به نتایج این انتخابات گفت حاضر نیست در مسئله خروج از اتحادیه اروپا تابع انگلیس باشد و خواستار برگزاری همه‌پرسی استقلال است، نخست وزیر انگلیس هم خطاب به «نیکولا استورجن»، رهبر اسکاتلند، گفت که هیچ رفراندوم جدیدی درخصوص استقلال اسکاتلند در کار نخواهد بود و باید به نتیجه رفراندوم سال 2014 میلادی احترام گذاشته شود. خود این گفت‌وشنود آن هم بلافاصله پس از انتخابات دورنمای تیره و تارِ «وحدت بریتانیای کبیر»! را می‌نمایاند (البته احتمال فعال شدن گروه‌های جدایی‌طلب ایرلندی و ولزی هم هست).
3. در بررسی پیامدهای این انتخابات باید به واکنش‌های خارجی نیز‌اشاره کرد، رئیس‌جمهور آمریکا که از نتایج این انتخابات برداشتِ شگفت‌انگیزی داشته است گفته: «پیروزی نخست وزیر انگلیس در انتخابات بزرگ روز پنجشنبه حاکی از بخت خوب پیروزی من در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا خواهد بود»! رژیم صهیونیستی هم ذوق‌زده پیروزی «جانسون» را تبریک گفته است. اما از سوی دیگر، اروپا در نگرانی نتایج سوء اقتصادی و امنیتی برگزیت برای اتحادیه اروپا فرو رفته است، چنان‌که هفته نامه آلمانی «اشپیگل» در گزارشی نوشته: «اتحادیه اروپا از زامبی برگزیت می‌ترسد». در همین راستا، آن‌طور که خبرگزاری «فرانسه» گزارش داده است، «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه هم، در تهدیدی ضمنی گفته: «انگلیس هرچه بیشتر به سمت مقررات زدایی اقتصادش پس از برگزیت پیش برود، امکان دسترسی‌اش به بازار اتحادیه اروپا کمتر خواهد شد».
البته این‌ها تنها گوشه‌ای از پیامدهای مشهود این انتخابات است و باید منتظر بود تا به مرور زمان تبعات ناپیدای این تحولات انگلیس بیشتر عیان شود، چرا که این انتخابات خودش به برگزیتی گره خورده که پیامدهای پیدا و پنهان آن فراوان است.



  10 سال زندان برای عمرالبشیر به جرم فساد مالی
Image result for ‫10 سال زندان برای عمرالبشیر به جرم فساد مالی‬‎
«عمرالبشیر»، رئیس‌جمهور ۷۵ ساله مخلوع سودان به اتهام فساد مالی به ۱۰ سال زندان محکوم شد. او این اواخر روابط خوبی با آل‌سعود پیدا کرده بود!
عمرالبشیر رئیس‌جمهور برکنار شده سودان که فروردین ماه گذشته در پی قیام مردمی و بلافاصله یک کودتای نظامی برکنار و دستگیر شد سرانجام در دادگاه محکوم شد. البشیر در پایان دادگاهی که دیروز برای بررسی اتهامات فساد مالی وی تشکیل شده بود، به ۱۰ سال زندان محکوم شد. این دادگاه که تحت تدابیر شدید امنیتی در «خارطوم» برگزار شد، تنها به بررسی اتهام فساد مالی رئیس‌جمهور پیشین سودان شامل کسب مال حرام و نگهداری غیرمجاز ارز خارجی پرداخت. مصادره اموال نیز از دیگر احکام دادگاه البشیر بود.
عمر البشیر در جلسات پیشین دادگاه خود به دریافت ۲۵ میلیون دلار از عربستان اعتراف کرده و گفته بود این مبلغ وارد خزانه دولت نشده است. محاکمه عمر البشیر از شهریور ماه گذشته و دو روز بعد از امضای توافق میان شورای نظامی و رهبران جنبش اعتراضی بر سر تقسیم قدرت طی دوره انتقالی، آغاز شد. او چند سال پس از جدایی از ایران و نزدیک شدن به سعودی توسط همین کشور برکنار و به جرم دریافت رشوه از همین کشور (سعودی) از سوی آن محاکمه شد!
عمرالبشیر در دوران ریاست جمهوری خود به ویژه در چند سال اخیر روابط بسیار نزدیکی با عربستان و امارات داشت و به دلیل حمایت از جنگ یمن حدود 15 هزار سرباز سودانی که 40 درصد از آنها کودک سرباز بودند به یمن فرستاد.
]]>
خشم ترکیه از مصوبه جنجالی کنگره آمریکا درباره نسل‌‌کشی ارامنه/ روایت سناتور آمریکایی از کلاه گشادی که چین بر سر ترامپ گذاشت/ مذاکرات صلح یمن از ادعا تا واقعیت ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ 2019-12-15T06:27:38+01:00 2019-12-15T06:27:38+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8736 طاهر مهدوی خشم ترکیه از مصوبه جنجالی کنگره آمریکا درباره نسل‌‌کشی ارامنه  ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ در واکنش به اقدام سنای آمریکا در به رسمیت شناختن کشتار سال 1915 به عنوان «نسل‌کشی ارامنه»، مجلس ترکیه بیانیه اعتراضی صادر و وزارت امور خارجه این کشور هم سفیر آمریکا در آنکارا را احضار کرد. مجلس سنای آمریکا روز پنج‌شنبه هفته گذشته قطعنامه‌ای در به رسمیت شناختن «نسل‌کشی ارامنه» در دوران امپراطوری عثمانی تصویب کرد. اقدام سنا بعد از تصویب این قطعنامه در مجلس نمایندگان آمریکا صورت گرفت و دو نهاد


خشم ترکیه از مصوبه جنجالی کنگره آمریکا درباره نسل‌‌کشی ارامنه
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۳

Image result for ‫خشم ترکیه‬‎
در واکنش به اقدام سنای آمریکا در به رسمیت شناختن کشتار سال 1915 به عنوان «نسل‌کشی ارامنه»، مجلس ترکیه بیانیه اعتراضی صادر و وزارت امور خارجه این کشور هم سفیر آمریکا در آنکارا را احضار کرد.
مجلس سنای آمریکا روز پنج‌شنبه هفته گذشته قطعنامه‌ای در به رسمیت شناختن «نسل‌کشی ارامنه» در دوران امپراطوری عثمانی تصویب کرد. اقدام سنا بعد از تصویب این قطعنامه در مجلس نمایندگان آمریکا صورت گرفت و دو نهاد کنگره به رغم مخالفت‌های کاخ سفید، این قطعنامه را تصویب کردند.
در واکنش به گزارش «آناتولی»، پارلمان ترکیه با انتشار بیانیه‌ای این اقدام را محکوم کرد و آن را «بازی کثیف» خواند. وزارت امور خارجه ترکیه نیز، آن‌طور که «رویترز» گزارش کرده، سفیر آمریکا در آنکارا را احضار و نارضایتی ترکیه از این اقدام را ابراز کرد.



 روایت سناتور آمریکایی از کلاه گشادی که چین بر سر ترامپ گذاشت
Image result for ‫روایت سناتور آمریکایی از کلاه گشادی که چین بر سر ترامپ گذاشت‬‎
سناتور دموکرات آمریکایی با انتشار پیام‌هایی توئیتری توافق تجاری اخیر واشنگتن با پکن را مورد انتقاد قرار‌داده و اعلام کرده «این توافق یک فاجعه به تمام معنا است». ترامپ گفته بود به یک توافق بزرگ و عالی با چین دست یافته است.
جنگ تجاری چین و آمریکا از سال 2018 رسما کلید خورد. کسری تراز تجاری آمریکا در برابر چین در این سال به رقم بی‌سابقه ۳۷۵ میلیارد دلار رسید و به نوشته آسوشیتدپرس، این موضوع آتش خشم دونالد ترامپ را شعله‌ور کرد. ترامپ در واکنش به همین مسئله تعرفه‌هایی را علیه 200 میلیارد دلار کالای وارداتی از چین اعمال کرد. در مقابل چینی‌ها نیز اعلام کردند تعرفه‌های تلافی‌جویانه «دقیقاً به همان میزان» بلافاصله به اجرا گذاشته‌اند. اما حالا بعد از چند ماه مذاکره و کش و قوس‌های فراوان کاخ سفید روز جمعه اعلام کرده برای پایان دادن به جنگ تجاری ۱۷ ماهه با چین با این کشور به توافق اولیه و بزرگی رسیده
است.
بر پایه توافق حاصل شده میان دو کشور، در فاز نخست که بنابر ادعای رویترز به امضاء دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا رسیده، تعرفه واردات آن دسته از کالاهای چینی که به بالای ۵۰ درصد افزایش یافته بود، معلق می‌شود و همزمان دستور افزایش تعرفه کالاهای چینی که قرار بود از روز یکشنبه (امروز) اجرایی شود، لغو می‌شود. این توافق با امضاء طرف چینی نهایی خواهد شد. البته آن گونه که ترامپ در توییت خود مدعی شده، چین پیش از این موافقت شفاهی خود را اعلام کرده است.
بر اساس این گزارش  مذاکره‌کننده تجاری ارشد آمریکا گفته پکن توافق کرده طی دو سال آینده حداقل 200 میلیارد دلار کالا و خدمات بیشتر از آن مقداری که در سال 2017 می‌خرید، از آمریکا وارد کند.اگر این اتفاق بیفتد افزایش قابل توجهی در صادرات آمریکا به چین صورت می‌گیرد. طبق گفته مقامات آمریکا، این کشور هم در عوض عوارضی را که قرار بود بر کالاهای چینی اعمال شود لغو می‌کند و سایر عوارض را کاهش می‌دهد. قرار است این قرارداد 86 صفحه‌ای در هفته اول ژانویه در واشنگتن توسط مذاکره کنندگان اصلی امضا شود.دونالد ترامپ در توییتی نوشته: «ما در مورد مرحله اول قرار‌داد تجاری با چین به توافق رسیدیم. مقامات در چین در مورد بسیاری از تغییرات ساختاری و خرید محصولات کشاورزی، انرژی و کالاهای تولیدی و بسیاری موارد دیگر توافق کرده‌اند».
اگر چه مقامات آمریکایی و شخص ترامپ توافق صورت گرفته را «بسیار عالی» توصیف کرده‌اند اما یک سناتور دموکرات در رشته توئیت‌هایی از کلاه گشادی که بر سر آمریکا در این توافق رفته است خبر داده است.
به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، سناتور دموکرات «کریس مورفی» در پیام‌هایی در صفحه توئیتر خود از توافق تجاری با چین انتقاد کرد. در این پیام‌ها آمده: «همانطور که پیش‌بینی می‌شد، به نظر می‌رسد توافق تجاری با چین یک استثمار کامل است. این توافق تجاری ۳۰۰ هزار شغل را در آمریکا از بین می‌برد و در این توافق، چین هیچ تعهد جدی درباره اصلاحات ساختاری نداده است. (این توافق) چه فاجعه‌ای
است».
وی در پیام دیگری آورده: «چین توافق کرده است سال آینده با افزایش ۲۹ میلیارد دلاری تجارتش با آمریکا، میزان خرید محصولات کشاورزی آمریکا را به ۵۰ میلیارد دلار برساند. تعرفه‌ها برای کشاورزان آمریکایی ۱۱ میلیارد دلار هزینه دارد. ۲۸ میلیارد دلار نیز برای مالیات دهندگان آمریکایی هزینه دارد. بنابراین ما ۳۹ میلیارد دلار داده ایم و در عوض ۲۹ میلیارد دلار بدست آوردیم. عالی است!».


مذاکرات صلح یمن از ادعا تا واقعیت

Image result for ‫مذاکرات صلح یمن از ادعا تا واقعیت‬‎
شورای عالی سیاسی یمن می‌گوید ائتلاف سعودی هیچ گام مثبتی در جهت طرح توقف جنگ در یمن برنداشته و اظهارات سعودی‌ها در این‌باره تنها در چارچوب رسانه‌ای است و جنگ یمن شدیدتر از گذشته ادامه دارد.
عربستان پس از 57 ماه تجاوز به یمن و مواجهه با پاسخ‌های سخت، به تدریج مواضعی گرفت که نشان دهد قصد مذاکره با انصارالله و عقب‌نشینی از جنگ را دارد. ریاض که انصارالله را به عنوان یک گروه نامشروع و حتی تروریستی معرفی می‌کرد، گفت به دنبال مذاکره با همین گروه است. این گروه یمنی با تکیه بر پشتوانه قوی مردمی، توانایی بالای نظامی و اقتدار هوایی و زمینی ظرفیت‌های خود را به ائتلاف سعودی نشان داد و سر انجام  پس از حمله به آرامکو و اجرای عملیات «نصر من‌الله» در جیزان بود که به ریاض اعلام کرد تداوم جنگ به معنای زمینه‌سازی برای وارد کردن ضربات سخت‌تری به آل‌سعود خواهد بود.
 این مسئله باعث شد تا «محمد بن سلمان» به عنوان معمار جنگ یمن، به این نتیجه برسد که جنگ یمن تمام شده و باید شکست را بپذیرد. از آن زمان رسانه‌ها از مذاکرات آشکار و پنهان بین مقامات انصارالله و عربستان خبرهای زیادی منتشر کرده‌اند. حتی چند روز پیش روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» به نقل از یک مقام غربی فاش کرد عربستان «خط تماس داغ» با انصارالله برقرار کرده تا احتمال بروز درگیری را کاهش دهد. اما مدتی است مقامات انصارالله این خبرها را رد کرده و حرف‌های دیگری می‌زنند.
«محمدعلی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن یکی از این مقامات انصارالله است که گفته، ائتلاف متجاوز هیچ گام مثبتی در جهت طرح ابتکاری «مهدی المشاط» برنداشته است. مهدی المشاط، رئیس ‌شورای عالی سیاسی یمن 29 شهریور گفته بود «حملات پهپادی و موشکی به عربستان را به صورت مشروط متوقف می‌کنیم و امیدواریم که این اقدام با پاسخ مثبت ائتلاف سعودی همراه باشد.» محمدعلی الحوثی در ادامه اعلام کرده که بر خلاف اظهارات برخی مسئولان سعودی، جنگ در یمن ادامه دارد و حتی شدت حملات افزایش یافته است. وی در مورد اظهارات مسئولان سعودی مبنی بر توقف عملیات ائتلاف در یمن تأکید کرد که این اظهارات تنها در چارچوب رسانه‌ای باقی مانده و هیچ مصداق واقعی ندارد.
7 پهپاد سعودی منهدم شد
در تایید اظهارات این مقام یمنی همین بس که شبکه المسیره وابسته به انقلابیون یمن اعلام کرده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی ماه جاری میلادی ضربات سنگینی را به متجاوزان سعودی وارد کرده‌اند. بر اساس این گزارش، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تنها طی ماه جاری میلادی ۷ پهپاد جاسوسی رژیم سعودی را در مناطق مختلف ساقط کرده‌اند. این درحالی است که در ماه‌های گذشته نیز نیروهای مقاومت یمن بارها اقدام به سرنگونی پهپادهای جاسوسی سعودی کرده‌اند. همچنین خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، روز جمعه اعلام کرده که سه نظامی این کشور حین انجام ماموریت‌شان در منطقه جنوبی «جیزان» کشته شده‌اند. این خبرگزاری افزوده با احتساب شمار کشته‌شدگان اخیر، از آغاز ماه جاری میلادی 10 نظامی این کشور در درگیری با یمنی‌ها کشته شده‌اند.
]]>
دمشق: آمریکا قاتل هزاران نفر در «رقه» است باید تحت پیگرد قرار گیرد/ جنایت تازه مزدوران آمریکا و سعودی در بغداد: نوجوان 16 ساله را کشتند، جنازه‌اش را آویزان کردند و با آن عکس یادگاری گرفتند! ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ 2019-12-14T06:30:01+01:00 2019-12-14T06:30:01+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8734 طاهر مهدوی   دمشق: آمریکا قاتل هزاران نفر در «رقه» است باید تحت پیگرد قرار گیرد۱۳۹۸/۰۹/۲۲ وزارت خارجه سوریه با‌اشاره به جنایات آمریکا در سوریه، اعلام کرد که جنگندهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش به بهانه آزاد ‌سازی شهر«رقه» در شرق سوریه، هزاران غیر نظامی را قتل عام کردند و به همین خاطر‌، باید تحت پیگرد بین‌المللی قرار بگیرند. وزارت خارجه سوریه دیروز به مناسبت هفتادمین سالگرد روز جهانی حقوق بشر، بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد، ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش به بهانه آزاد ‌سا
 
دمشق: آمریکا قاتل هزاران نفر در «رقه» است
باید تحت پیگرد قرار گیرد

۱۳۹۸/۰۹/۲۲
Image result for ‫دمشق: آمریکا قاتل هزاران نفر در «رقه» است باید تحت پیگرد قرار گیرد‬‎
وزارت خارجه سوریه با‌اشاره به جنایات آمریکا در سوریه، اعلام کرد که جنگندهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش به بهانه آزاد ‌سازی شهر«رقه» در شرق سوریه، هزاران غیر نظامی را قتل عام کردند و به همین خاطر‌، باید تحت پیگرد بین‌المللی قرار بگیرند.
وزارت خارجه سوریه دیروز به مناسبت هفتادمین سالگرد روز جهانی حقوق بشر، بیانیه‌ای صادر و اعلام کرد، ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش به بهانه آزاد ‌سازی شهر رقه، مناطق مسکونی این شهر را بمباران کرده و هزاران غیر نظامی را به قتل رسانده و این شهر را به صورت کامل، بر سر ساکنانش تخریب کرده است. در این بیانیه آمده است که آمریکا و متحدانش به خاطر این جنایت، باید تحت پیگرد قضایی بین‌المللی قرار بگیرند.
به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت خارجه سوریه در این بیانیه، از تجاوزات سازمان‌یافته آمریکا علیه ملت‌های جهان انتقاد کرد.
وزارت خارجه سوریه این جنایات ائتلاف آمریکا را نقض آشکار معاهدات حقوق بشر و حقوق بین‌الملل دانست و از استفاده آمریکا از بمب‌های ممنوعه فسفر علیه زنان و کودکان سوریه انتقاد کرد.
دمشق تصریح کرد، باید درباره جنایات آمریکا علیه انسانیت و حقوق بشر در همه مناطق دنیا از جمله ویتنام، عراق، افغانستان، آمریکا، زندان‌های ابوغریب و گوانتانامو و زندان‌های مخفی در اروپا، یک تحقیق بین‌المللی صورت گیرد. دمشق در پایان خاطر نشان کرد، همه کشورهای جهان باید با تشریک مساعی، به واشنگتن اجازه ندهند که از حقوق بشر به عنوان ابزاری برای سرکوب اراده و خواست سایر ملت‌ها استفاده کند.



جنایت تازه مزدوران آمریکا و سعودی در بغداد:
نوجوان 16 ساله را کشتند، جنازه‌اش را آویزان کردند
و با آن عکس یادگاری گرفتند!
Image result for ‫جنایت تازه مزدوران آمریکا و سعودی در بغداد: نوجوان 16 ساله را کشتند، جنازه‌اش را آویزان کردند و با آن عکس یادگاری گرفتند‬‎Image result for ‫جنایت تازه مزدوران آمریکا و سعودی در بغداد‬‎
عوامل آمریکا و رژیم آل‌سعود کودک 16 ساله عراقی را که به اجتماع آنها در اطراف منزلش اعتراض کرده بود، به طرز فجیعی کشتند و سپس، با پیکر این کودک بیگناه عکس یادگاری گرفتند.
آشوبگرانی که طی دوماه اخیر در مناطق مختلف مرکزی و جنوبی عراق، جنایات مختلفی را مرتکب شده‌اند و به همه نشان داده‌اند که از سجایای انسانی و جنبه‌های اخلاقی تهی هستند، دیروز در میدان «الوثبه» بغداد جنایتی جدید را رقم زده‌اند که هیچ چیزی از جنایات سال‌های گذشته داعش کم ندارد.
این عوامل که به دروغ خود را حامی مردم عراق و مدافع منافع این کشور جا زده‌اند، وقتی اعتراضات یک نوجوان را از درون خانه خود می‌شنوند، به این خانه یورش می‌برند و با کوکتل مولوتوف آن را به آتش می‌کشند و سپس، نوجوان بیگناه را به میدان الوثبه می‌برند و پس از آنکه وی را با استفاده از یک تیر چراغ برق، حلق آویز می‌کنند، پیکر برهنه او را به صورت معکوس آویزان کرده و سپس، با این پیکر، عکس یادگاری می‌گیرند! این جنایت، ملت عراق و حتی ملت‌های دیگر را شوکه کرد و به همگان فهماند که عوامل این جنایت با عناصر داعش هیچ فرقی ندارند و همگی از یک مرکز فر مان می‌گیرند و ارتزاق می‌شوند.
واکنش عبدالمهدی
«عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر پیشبرد امور دولت عراق، درباره حادثه قتل این نوجوان عراقی، با انتشار بیانیه‌ای، تأکید کرد که این اتفاق نشان می‌دهد گروه‌های سازمان‌یافته‌ای وجود دارند که تحت پوشش تظاهرات، دست به کشتار، ارعاب و تعطیل کردن دولت می‌زنند.
به گزارش خبرگزاری فارس، عبدالمهدی افزود: «حادثه جنایتکارانه الوثبه، مهر تأییدی بر دیدگاه ماست... هر اقدامی که برای حمایت از امنیت عمومی اتخاذ می‌کردیم، متهم می‌شدیم، ولی الان ضروری است که سرویس‌های امنیتی، مجددا سلاح به دست گیرند و از میادین تظاهرات حمایت کرده و اقتدار حکومت را بازگردانند».
وی خاطر نشان کرد: «هیچ چاره‌ای جز این نیست که جلوی سو استفاده جریان‌های سیاسی در میادین تظاهرات و تسویه حساب‌های آنها را بگیریم.»
عبدالمهدی تصریح کرد: «برخی از گروه‌ها ثابت کردند که خواستار دور کردن یا پایان دادن [به فعالیت] این سرویس‌ها هستند تا بتوانند طرح مورد نظر خود را پیاده کنند.»
در همین حال، «هیمن باجلان» عضو کمیساریای حقوق بشر عراق (مرتبط با پارلمان)، دیروز به خبرنگاران گفت، «هیثم علی اسماعیل» فرد نوجوانی که روز گذشته(پنجشنبه) در میدان الوثبه بغداد از تیر چراغ برق آویزان شد و به قتل رسید، بیگناه بوده است.
او گفت که بر خلاف شایعه برخی رسانه‌ها، او هیچ کسی را نکشته است و نیروهای امنیتی حاضر در صحنه در خلال انجام این جنایت، صرفا نگاه می‌کرده و به وظیفه خود عمل نکرده‌اند.
باجلان همچنین گفت که کمیساریای حقوق بشر نمی‌تواند در برابر این حادثه سکوت کند و با محکوم کردن این جنایت، از نیروهای امنیتی می‌خواهد تا عاملان آن را دستگیر کنند.
او با بیان اینکه دولت توانایی مرزبندی میان معترضان عادی از نقاب‌داران و افراد خرابکار را ندارد گفت که دولت مسئول اتفاقات رخ داده در میدان الوثبه است و باید برای عدم تکرار آن اقدام بکند.
سرتیپ ستاد «عبدالکریم خلف» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق، نیز درباره جزئیات این حادثه، گفت: شخصی که امروز(پنجشنبه) در میدان الوثبه اعدام و به تیر برق آویزان شد، ۱۶ سال سن داشت و نام او «هیثم علی اسماعیل» است. او از معترضانی که در نزدیکی خانه‌اش تجمع کرده بودند، خواسته بود آنجا را ترک کنند.
وی افزود: این مشاجره لفظی در ادامه، به درگیری میان دو طرف منجر شد و نوجوان عراقی چند تیر هوایی شلیک کرد و همین امر موجب شد تا افراد حاضر در نزدیکی منزل این نوجوان، منزلش را با کوکتل مولوتوف به آتش بکشند و پس از آن، بر شمار معترضان به این جوان، کم کم افزوده شد و آنها پس از یورش به منزل او، وی را لخت کرده و کشتند و به تیر برق آویزان کردند.
«احمد الصافی» نماینده مرجعیت عراق نیز دیروز در خطبه‌های نماز جمعه کربلا، این حادثه را به شدت محکوم کرد و خواستار مجازات عاملان آن شد. رخدادی که در سطح وسیعی جامعه عراق را تحت تأثیر قرار‌داده است و بسیاری از شخصیت‌های عراقی از طیف‌های مختلف در محکومیت آن موضع گرفته‌اند. اعتراضات در عراق از 9 مهر آغاز شد. این اعتراضات تاکنون ادامه یافته و طبق گفته کمیته حقوق بشر مرتبط با پارلمان، حدود 400 نفر تاکنون جان باخته‌اند، که اکثر مرگ‌ها در وضعیتی مبهم یا در تیراندازی افراد مسلح ناشناس رخ داده است.
]]>
پیروزی نخست‌وزیر بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر/ هزینه 3 میلیاردی صهیونیست‌ها برای انتخابات اجباری و ترمیم شکاف سیاسی/ اعتراض مردم دو ایالت هند علیه دهن‌کجی حزب حاکم به مسلمانان ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ 2019-12-14T06:13:25+01:00 2019-12-14T06:13:25+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8732 طاهر مهدوی پیروزی نخست‌وزیر بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ در انتخابات الجزایر که در میان نارضایتی مردم این کشور و با مشارکت 40 درصدی برگزار شد، نخست‌وزیر پیشین «عبدالعزیز بوتفلیقه» به پیروزی رسید. انتخابات الجزایر پنجشنبه گذشته و در میان نارضایتی مردم برگزار شد؛ شهروندان الجزایری همیشه نگران بودند که پس از انصراف بوتفلیقه از شرکت در انتخابات، ارتش در فرآیند انتخابات تاثیر منفی بگذارد و فرد مورد حمایت خود را به قدرت برساند. این نارضایتی مردم در مشارک


پیروزی نخست‌وزیر بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲

Image result for ‫پیروزی نخست‌وزیر بوتفلیقه در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر‬‎
در انتخابات الجزایر که در میان نارضایتی مردم این کشور و با مشارکت 40 درصدی برگزار شد، نخست‌وزیر پیشین «عبدالعزیز بوتفلیقه» به پیروزی رسید.
انتخابات الجزایر پنجشنبه گذشته و در میان نارضایتی مردم برگزار شد؛ شهروندان الجزایری همیشه نگران بودند که پس از انصراف بوتفلیقه از شرکت در انتخابات، ارتش در فرآیند انتخابات تاثیر منفی بگذارد و فرد مورد حمایت خود را به قدرت برساند. این نارضایتی مردم در مشارکت پایین انعکاس یافت و بر اساس گزارش منابع رسمی، 40 درصد الجزایری‌های دارای صلاحیت رای‌دهی، در انتخابات شرکت کرده‌اند.
در هر حال، آمارهای اولیه از پیروزی «عبدالمجید تبون» نخست‌وزیرسابق بوتفلیقه، در انتخابات ریاست‌جمهوری حکایت می‌کند.  به گزارش فارس، «محمد شرفی» رئیس‌کمیته ملی مستقل انتخابات الجزائر دیروز ضمن اعلام این خبر، توضیح داد که تبون با کسب ۵۸.۱۵ درصد آراء در این انتخابات، پیروز شده است. وی برگزاری موفق انتخابات ریاست‌جمهوری را به ملت، ارتش و نیروهای امنیتی الجزایر تبریک گفت. شرفی افزود که ما وارد مرحله درخشانی از اجرای دموکراسی و شفافیت شده‌ایم. به گفته وی، عبدالمجید تبون موفق شده است چهار میلیون و ۹۴۵ هزار و ۱۱۶ رأی (۵۸.۱۵ درصد آراء) را کسب کند.
رئیس‌کمیته انتخابات الجزایر افزود که «عبدالقادر بن قرینه» رئیس‌جنبش البناء الوطنی در رتبه دوم پس از تبون، «علی بن فلیس» نخست‌وزیر سابق، در رتبه سوم و «عزالدین میهوبی» دبیرکل «التجمع الوطنی الدیمقراطی» در رتبه چهارم قرار گرفته است.
 پس از اعتراضات گسترده مردم الجزایر، «عبدالعزیز بوتفلیقه» پس از 40 سال، از ادامه ریاست جمهوری انصراف داد.



هزینه 3 میلیاردی صهیونیست‌ها برای انتخابات اجباری و ترمیم شکاف سیاسی
Image result for ‫هزینه 3 میلیاردی صهیونیست‌ها برای انتخابات اجباری و ترمیم شکاف سیاسی‬‎
منابع اسرائیلی می‌گویند، برگزاری سومین انتخابات در کمتر از یک سال، بیش از سه میلیارد دلار هزینه روی دست تل‌آویو می‌گذارد.
بعد از آنکه انتخابات فروردین و انتخابات شهریور ماه به تشکیل کابینه جدید رژیم صهیونیستی منجر نشد، این رژیم تصمیم دارد، انتخابات سوم را برگزار کند. روز چهارشنبه گذشته نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی (کِنِست) طرح انحلال بیست‌ودومین دوره کنست را تصویب کردند و بدین ترتیب سومین انتخابات سراسری در فلسطین‌اشغالی طی یک سال جاری 12 اسفند آینده برگزار خواهد شد.
در واکنش به این خبر، روزنامه «یدیعوت آحارونوت» گزارش داد که برگزاری سومین انتخابات در کمتر از یک سال، هزینه‌ها را به شدت افزایش می‌دهد و سه میلیارد دلار هزینه روی دست خزانه می‌گذارد. این هزینه، جدای از خسارت‌هایی است که به بازار کار و بخش خصوصی وارد شده است. به گزارش فارس، این روزنامه توضیح داد که خزانه دولت دچار خسارتی حدود سه میلیارد دلار می‌شود... و بازنده بزرگ، بازار کار است که در هر انتخابات به طور کامل تعطیل می‌شود.
طبق این گزارش، سندیکای صنعت‌گران گفته است که هزینه تعطیلی بازار کار صنعت‌گران، روزانه حدود نیم میلیون دلار است. علاوه‌بر این، کارخانه‌ها و مراکز تجاری که روز انتخابات باز خواهند بود، ملزم هستند که 200 درصد حقوق ماهانه کارگران را به آنان پرداخت کنند؛ هزینه‌ای که میلیون‌ها دلار اضافه روی دست بازار می‌گذارد. کارگران و کارمندانی که در آن روز سر کار نیستند نیز یک روز مرخصی به پرونده آنان اضافه می‌شود.
این روزنامه صهیونیستی در ادامه افزود، علاوه‌بر بودجه کمیته مرکزی انتخابات، که در انتخابات قبل [شهریور] به صد میلیون دلار رسید، باید هزینه حمایت از احزاب را نیز به آن افزود که در انتخابات قبلی، به بیش از 57 میلیون دلار رسید. این در حالی است که نتایج اولین نظرسنجی صورت گرفته پس از انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست)، نشان می‌دهد که بحران سیاسی در اراضی‌اشغالی بعد از برگزاری سومین انتخابات پارلمانی طی یک سال ادامه خواهد داشت و به نظر می‌رسد که رژیم صهیونیستی نمی‌تواند با این هزینه کلان، شکاف در فلسطین‌اشغالی را ترمیم کند.
خبر دیگر اینکه، «بنی گانتس» رئیس‌حزب «آبی- سفید» تصمیم گرفته که پیشنهاد عفو «بنیامین نتانیاهو» در مقابل خروج کامل وی از حیات سیاسی رژیم اسرائیل را بررسی کند. گانتس در جلسه‌ای با حزب «آبی- سفید» گفت: «نمی‌خواهیم که یک نخست‌وزیر دیگر را درحال رفتن به زندان ببینیم. هیچ اسرائیلی نمی‌خواهد این صحنه را ببیند.» «اویگدور لیبرمن» رئیس‌حزب «اسرائیل بیتنا»، پیش از این، از طرح اعطای عفو به نتانیاهو در مقابل خروج او از عرصه سیاسی را مطرح کرده بود. لیبرمن روز پنجشنبه نیز حمایت خود را از این طرح ابراز داشت و در سخنانی مشابه گانتس گفت که دوست ندارد که نتانیاهو یا هر نخست‌وزیر دیگری را در زندان ببیند.
لیبرمن تاکید کرده بود، نتانیاهو وبال گردن شده است. همگان آماده هستند که به او فرصت بازنشستگی با عزت بدهند. اگر این طرح روی میز کنست قرار بگیرد، بی‌شک همگان با آن موافقت خواهند کرد. اظهارات لیبرمن مشابه اظهارات هفته گذشته «روبین ریولین» رئیس‌رژیم اسرائیل است. او گفته بود که آماده بررسی عفو نخست‌وزیر در صورت اعتراف به ارتکاب جرم و بازنشسته شدن از حیات سیاسی است. «اویخای مندلبلیت» دادستان کل رژیم صهیونیستی، اواخر ماه گذشته میلادی کیفرخواستی علیه نتانیاهو به اتهام رشوه‌گیری و خیانت در امانت و کلاهبرداری صادر کرد.


اعتراض مردم دو ایالت هند علیه دهن‌کجی حزب حاکم به مسلمانان

Image result for ‫اعتراض مردم دو ایالت هند علیه دهن‌کجی حزب حاکم به مسلمانان‬‎
در پی تصویب لایحه ضد اسلامی اعطای شهروندی به اقلیت‌های غیرمسلمان در پارلمان هند، مردم این کشور در دو ایالت شمالی دست به تظاهرات زدند و این اعتراضات در برخی مناطق به خشونت کشیده شد.
به دنبال لغو خودمختاری ایالت عمدتاً مسلمان‌نشین «جامو و کشمیر» و محاصره نظامی این ایالت توسط دولت هند، از روز دوشنبه 14 مرداد، صحبت از تشدید سیاست‌های ضد اسلامی حزب حاکم«بهاراتا جاناتا» به رهبری « نارندرا مودی» دوباره به سر زبان‌ها افتاد. البته تا کنون سیاست‌پیشگان حزب حاکم، با استناد به فعالیت گروه‌های مسلح منطقه، اقدامات خشونت‌آمیز خود را در کشمیر توجیه می‌کرده‌اند.
چندی بعد‌، این حزب قانون شهروندی را تصویب کرد که به موجب آن، مسلمانان مهاجر شهروند محسوب نمی‌شدند و مجبور بودند که هند را ترک کنند. البته باز سیاستمداران با گفتن اینکه قانون مذکور در جهت مبارزه با مهاجرت‌های غیر قانونی است، اقدام خود را توجیه کردند. اما، در ادامه روند اقدامات ضد اسلامی حزب حاکم، نمایندگان پارلمان هند چهارشنبه شب با ۱۲۵ رأی موافق در مقابل ۱۰۵ رأی مخالف، لایحه اعطای شهروندی به مهاجران غیرمسلمان که به صورت غیرقانونی از پاکستان، بنگلادش و افغانستان به هند آمده بودند را تصویب کرد!
بنا به گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، «راجیا سابا» (مجلس سنای هند) این لایحه را که دوشنبه گذشته در «لوک سابا» (مجلس نمایندگان) رای مثبت گرفته بود‌، به تصویب رساند و هم‌اکنون این لایحه برای تبدیل به قانون شدن، نیاز به امضای رئیس‌جمهور دارد/ تصویب لایحه فوق موجی از اعتراضات را در دو ایالات «آسام» و «تریپورا» واقع در شمال شرقی هند به وجود آورده است. معترضان در واکنش به این اقدام پارلمان، روز گذشته در خیابان‌ها تظاهرات خشونت‌آمیز برپا کردند و لاستیک‌ها را در آتش سوزاندند و جاده‌های اصلی و خطوط ریلی را برای دومین روز مسدود کردند. پلیس نیز در واکنش به این اعتراضات، به سمت معترضان گلوله‌های لاستیکی شلیک و از باتون و گاز‌اشک‌آور استفاده
کرد.
گفتنی است، «آناند شارما» رهبر حزب مخالفان «کنگره ملی» تأکید کرد که این لایحه تبعیض‌آمیز است، زیرا قانون اساسی هند فرصت‌های برابری را در اختیار تمامی جوامع قرار می‌دهد.
]]>
اخبار ویژه روزنامه ها (وقتی آمریکا نقشه آشوب پیاده می‌کند.../از «برجام را خدا آورد».../روزنامه اصلاح‌طلب.../سازندگی: شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان....) ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ 2019-12-14T06:10:01+01:00 2019-12-14T06:10:01+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8731 طاهر مهدوی اخبار ویژه روزنامه ها ۱۳۹۸/۰۹/۲۲وقتی آمریکا نقشه آشوب پیاده می‌کند باید پالس مذاکره فرستاد؟!در حالی که آمریکا صراحتاً از ایجاد آشوب در ایران حمایت کرد و آقای روحانی نیز خبر از نقش‌آفرینی بیگانگان در این ماجرا داد، مذاکره نیابتی با آمریکا در ژاپن، خلاف قواعد عقلی است.اما برخلاف این واقعیت، روزنامه زنجیره‌ای اعتماد در یادداشتی می‌نویسد: اعلام برنامه سفر آقای روحانی به ژاپن را باید ناچاراً شروع تلاش دیگری برای رفع یا تخفیف تنش بین ایران و آمریکا از مجاری دیپلماتیک به شمار آوری

اخبار ویژه روزنامه ها
۱۳۹۸/۰۹/۲۲

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎
وقتی آمریکا نقشه آشوب پیاده می‌کند باید پالس مذاکره فرستاد؟!
در حالی که آمریکا صراحتاً از ایجاد آشوب در ایران حمایت کرد و آقای روحانی نیز خبر از نقش‌آفرینی بیگانگان در این ماجرا داد، مذاکره نیابتی با آمریکا در ژاپن، خلاف قواعد عقلی است.
اما برخلاف این واقعیت، روزنامه زنجیره‌ای اعتماد در یادداشتی می‌نویسد: اعلام برنامه سفر آقای روحانی به ژاپن را باید ناچاراً شروع تلاش دیگری برای رفع یا تخفیف تنش بین ایران و آمریکا از مجاری دیپلماتیک به شمار آوریم و امیدوار باشیم که چنین تلاشی مورد حمایت همه جناح‌ها در داخل قرار گیرد. رسانه‌های ژاپنی مدعی‌اند که ابتکار انجام این سفر با طرف ایرانی بوده و عباس عراقچی در سفر هفته گذشته به توکیو انجام این سفر را پیشنهاد کرده و خواستار آن بوده که این سفر در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود.
این روزنامه می‌افزاید: قابل توجه است که آمریکا به ژاپن اطلاع داده که از سفر آقای روحانی حمایت می‌کند. از اوایل مهر به این سو، یعنی بعد از تلاش‌های نافرجام ماکرون در نیویورک، میانجیگری بین ایران و آمریکا عملاً متوقف بوده است. این در حالی است که طی این سه ماه خوشبختانه اتفاق ویژه‌ای از نوع مثلاً حمله حوثی‌ها به تأسیسات نفتی عربستان و مانند آن رخ نداده است. برعکس طی ماه گذشته شاهد برخی تحولات مثبت در جهت تسهیل تحرکات دیپلماتیک بوده‌ایم مبادله دو زندانی ایرانی و آمریکایی در هفته گذشته و واکنش مثبت ترامپ در قالب تشکر از ایران و یادآوری محاسن مذاکره آخرین تحول از این نوع بود.
روزنامه زنجیره‌ای در حالی از روند تحولات ماه‌های اخیر و از جمله عدم تکرار ضربه به منافع آمریکا در منطقه ابراز خوشبختی کرده که آمریکایی‌ها در همین دوره مرتکب حمایت از اغتشاش در ایران شدند. آقای روحانی اخیراً با اشاره به نقشه دشمن پشت اغتشاش حرکت «آنها سازمان‌یافته بودند و در این اغتشاش آمدند. آنها بیش از دو سال برای این کار برنامه‌ریزی کرده بودند، سال گذشته می‌خواستند کاری بکنند، زمان مناسب نبود. امسال هم برای دی و بهمن و نزدیکی انتخابات برنامه‌ریزی کرده بودند. وقتی مسئله بنزین اعلام شد، اربابان آنها از خارج دستور دادند زمانش فرا رسیده و اجرا کنید، آمدند بیرون. بنابراین باید با آنها برخورد شود.»

از «برجام را خدا آورد» تا «برجام مقدس نیست»!
خدا ما را ببخشد؛ به رئیس‌جمهور عزیزمان بدگمان شدیم که چرا روز دانشجو به دانشگاهی نرفتند؛ خدا را چه دیدید شاید ایشان مثل بنزین خبر نداشته‌اند ۱۶ آذر چه روزی است و از قضا تاکید کرده‌اند که به ایشان هم نگویند؛ خلاصه ما نمی‌دانیم و قضاوت هم نمی‌کنیم!
روزنامه رسالت با انتشار مطلب فوق نوشت: ترجیع‌بند جلسات آقای رئیس‌جمهور، «برجام» است و چه چیزی بهتر از آن؟ از دانشگاه فرهنگیان که با تدبیر بی‌نظیر برای سخنرانی روز دانشجو انتخاب شده تا مبادا خاطری مکدر گردد و سؤال بیجایی پرسیده شود و نماینده تشکلی بلبل‌زبانی کند، بگذریم؛ جناب روحانی از برجام گفتند؛ از اینکه نه مقدس است نه لعنتی؛ چیزی که قرار بود به قول ایشان تحریم‌ها را بالمره لغو کند، شد فزاینده تدریجی تحریم‌ها؛ پس ‌ای‌کاش به لعنتی بودن آن ایمان بیاورند. اما اینکه با کمال بزرگواری آن را مقدس نمی‌دانند، گام رو به جلویی برای ایشان به حساب می‌آید؛ چون اگر او یادش رفته ما یادمان هست که وصف برجام، آفتاب تابان بود. روزها، ماه‌ها، فصل‌ها بلکه سال‌ها گذشت و خبری از سیب و گلابی‌های برجام نشد و معجزه‌ای که قرار بود در معیشت مردم رخ دهد، عاجز شد از حفظ خودش!
باور کنید شما و بسیاری از مسئولان ما مهارت مذاکره با خارجی‌ها را ندارند. شما خلاف آنچه فکر می‌کنید، زبان دنیا را بلد نیستید؛ اصلا برای اینکه به شما برنخورد قدری از ۱+۵ و ۱+۴ و این جمع‌های جبری فاصله بگیریم؛ همین آقای مارک ویلموتس، یا اصلا آندره استراماچونی را ببینید؛ مقایسه کنید قرارداد این دو نفر را با تیم‌های قبلی که با آنها همکاری می‌کردند. فکر می‌کنم در خواب هم نمی‌دیدند این گونه قراردادی ببندند. حالا هم باید از وزیر تا سفیر و وکیل دست به دست هم دهند تا استرا با چون و چرا برگردد. قبلا فقط جلوی چشم آبی‌ها هول می‌شدند و هر چه آنها جلوی ما می‌گذاشتند امضا می‌کردیم، حالا اما فرقی ندارد، به آمار شکایت‌های پرسپولیس و استقلال نگاهی کنید متوجه می‌شوید فارغ از رنگ چشم و پوست، گویا هر که به زبانی غیر از فارسی حرف می‌زند و می‌نویسد، می‌تواند کلاهی گشاد بر سر ما بگذارد؛ حال خواسته یا ناخواسته! چرا جوری قرارداد می‌بندیم و توافق می‌کنیم که امضای هیچ کسی تضمین نیست؟
یادآور می‌شود اظهارات روحانی مبنی بر اینکه برجام مقدس نیست، در حالی است که او در اوج هیجان‌های توافق و تراشیدن فضایل نداشته برای برجام، گفت «برجام را ما نیاوردیم، خدا آورد»!

روزنامه اصلاح‌طلب: با این کارنامه زمانه، زمانه ما نیست
یکی از افراطیون فعال در فتنه سبز با اشاره به انزجار مردم از عملکرد طیف متبوع خود، نوشت زمانه، زمانه ما نیست.
فیاض زاهد در روزنامه آرمان می‌نویسد: عوامل زیادی دست به دست هم داد تا سرانجام آن اتفاقی که در ایام ثبت‌نام‌های انتخاباتی شاهد بودیم رخ دهد و اغلب نیروهای شناسنامه‌دار جریان اصلاحات برای حضور در رقابت‌های انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حضور پیدا نکنند. از یک‌سو فرجام و سرنوشت دولت دکتر ‌روحانی که ‌اصلاح‌طلبان هزینه سنگینی برای حمایت و همراهی از آن داده بودند و نتوانست مطالبات را برآورده کند، از سوی دیگر پرسشی جدی که درخصوص کارآمدی برخی مسئولان از دی‌ماه 1396 ایجاد شد و سرانجام در سال 1398 به اوج خود رسید و بخش زیادی از سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان را مصادره کرد، از جمله عواملی بودند که در به وجود آمدن وضع کنونی بیشترین تأثیر را داشته‌اند. ما اصلاح‌طلبان نیز نتوانستیم به مردم توضیح دهیم که چگونه در میان دو گیره بسیار سنگین گرفتار آمدیم و نمی‌توانیم خود را از زیر فشار برهانیم. تحولات بین‌المللی که هر چه می‌گذرد ضدیت خود را با اندیشه‌های میانه‌روانه بیشتر آشکار می‌سازد.

سازندگی: شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گرفتار بی‌اخلاقی و پنهانکاری است
ارگان حزب کارگزاران می‌گوید: رفتار اصلا‌ح‌طلبان، موجب ترسیم کاریکاتور از اصلاحات شده است.
روزنامه سازندگی با تأکید بر تنزل جایگاه اصلاح‌طلبی، به بی‌توجهی اصلاح‌طلبان بر معیارهای اخلاقی تصریح کرد و نوشت: متأسفانه حتی در مواجهه با تشکل‌ها و جریانات درون‌گفتمان اصلاحات نیز انگ و برچسب و تخطئه کردن نیز رواج پیدا کرده است. بهاء دادن به نیروهایی را شاهد بوده‌ایم که در کنش‌های خود کمتر توجهی به اصول اخلاقی داشته‌اند و بعضاً نیز کنشگری با سویه‌ها و رویکردهای اخلاق‌ستیزانه و ناصادقانه در رفتار و کردارشان همراه بوده. در عالی‌ترین سطح موجه اصلاحات، با هزینه کردن از خود و اعتبار خود، این افراد برای برخورداری از مواهب قدرت توصیه شده‌اند، در صورتی که اگر این اصول برای جریان اصلاحات جزو پرنسیب‌های غیرقابل تخفیف و الزام‌آور باشد، تکلیف اصلاحات و جامعه با افراد مرتکب کنش‌های اخلاق ستیز روشن می‌شود و این افراد از گردونه فرصت‌طلبی و از رأس و بدنه اصلاحات نیز کنار گذاشته می‌شوند.
سازندگی با تأیید بر اینکه اصلاحات به کاریکاتوری از اصلاح طلبی تبدیل شده، می‌افزاید: برخی ناصادقانه و با طرح یکسری گزاره‌ها و فنون به دنبال قالب کردن ایده‌های خود و قبیله‌سیاسی‌شان به نام اصلاحات هستند و با پنهان‌کاری به توده‌های مردم می‌خواهند وانمود کنند که در صورت عدم انتخاب آنها، منافع‌شان در خطر است و با این شیوه پنهان‌کاری شکل مترسک به خود گرفته‌اند. برخی از تلاش‌ها و کنش‌های اصلاح‌طلبان در شرایط موجود بی‌هیچ برنامه و پلت‌فرم سیاسی روشنی سیاست‌ورزی دارند؛ به گونه‌ای که فقط برخورداری از نام و تابلوی اصلاحات برای این دسته اهمیت دارد. موضوع جریان اصلاح‌طلبی فعال در بخش‌هایی از قدرت، اذهان سیاسی مردم و قشرهای اجتماعی مختلف را به اندازه‌ای گمراه کرده که در عمل آنچه قابل مشاهده است، این است که ماهیت اصلاح‌طلبانه و تغییرخواهی نه تنها در کنش‌های این طیف از نیروهای مستقر در قدرت وجود ندارد، بلکه صرفاً برای تقسیم مواهب ناشی از حضور در ساختار سیاسی و دستیابی به رانت و امکانات قدرت، اینکه صرفاً «نام اصلاحات» برای این مدعیان اصلاح‌طلبی به «نانی» تعبیر شود کفایت می‌نماید. با این وجود از نتایج حضور این دسته در قدرت، یحتمل هر امری ممکن است غیر از اصلاح مناسبات اصلاح‌گرایانه. در نتیجه، تنزل و تقلیل کردار برخی از شاخصین جریان اصلاحات موجود در ساختار قدرت، اصلاحات را عملاً به کاریکاتوری از واقعیت سیاسی بدل ساخته است. این میانمایگی سیاسی مولد اخلاق منفعت فردی است نه اخلاق منتج به خیر عمومی. به طور مثال اگرچه تلاش‌های منفعت‌طلبانه و بدون پرنسیب برخی از برجستگان شورای عالی سیاست‌گذاری بر کسی پوشیده نیست، اما اینکه بخواهیم تمامی فرصت‌طلبی سیاسی را به اشخاص تقلیل دهیم، برخلاف واقعیت است. مشکل اینجاست که رقابت موجود در شورای سیاست‌گذاری و میان غالب نیروها و احزاب در آن، رقابتی بر سر خیر عمومی و منافع عامه نیست، بلکه با تعدد احزاب و راه‌اندازی احزابی که به لحاظ هویتی و بعضاً بدنه و تشکیلات، این‌همانی برقرار است، صرفاً به دنبال برخورداری از «حق رأی» شورای سیاست‌گذاری یا گرفتن امتیاز از مناصب و صندلی‌های منفعت‌گرایانه فرقه‌ای هستند.
متأسفانه شورای سیاست‌گذاری به مکانی بدل شده که احزاب و اشخاص حاضر در آن با هرگونه شفافیت و بازتعریف اصلاحات و به تبع آن، بازسازی گفتمانی و تشکیلاتی اصلاحات مشکل دارند، زیرا توسعه تشکیلاتی منجر به کاهش اقتدار برخی از آنان می‌شود.
]]>
سید حسن نصرالله: ایران به تنهایی قادر است پاسخ حملات آمریکا یا اسرائیل را بدهد / «پوست ها به استخوان چسبیده» توصیف روزنامه آلمانی از کودکان یمنی/ جانسون: پیروزی قاطع من یعنی اجرای برگزیت وزیر اسکاتلند: همه‌پرسی برگزار می‌کنیم ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ 2019-12-14T06:09:56+01:00 2019-12-14T06:09:56+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8730 طاهر مهدوی سید حسن نصرالله: ایران به تنهایی قادر است پاسخ حملات آمریکا یا اسرائیل را بدهد ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ دبیرکل‌ حزب‌الله لبنان اعلام کرد که ایران به تنهایی و بدون هیچ متحدی، قادر است هر گونه حمله احتمالی آمریکا و یا رژیم صهیونیستی را پاسخ بدهد. سید حسن نصرالله دیشب اظهار داشت: «برخی فکر می‌کنند که اگر به ایران حمله شود، این کشور برای پاسخ، به متحدان خود متوسل خواهد شد و از آنها کمک خواهد گرفت. می‌خواهم اینجا اطلاعات دقیقی به شما بدهم. هرکسی به ایران حمله کند، خود این کشور به تنهایی


سید حسن نصرالله: ایران به تنهایی قادر است
پاسخ حملات آمریکا یا اسرائیل را بدهد
۱۳۹۸/۰۹/۲۲

Image result for ‫سید حسن نصرالله:‬‎
دبیرکل‌ حزب‌الله لبنان اعلام کرد که ایران به تنهایی و بدون هیچ متحدی، قادر است هر گونه حمله احتمالی آمریکا و یا رژیم صهیونیستی را پاسخ بدهد.
سید حسن نصرالله دیشب اظهار داشت: «برخی فکر می‌کنند که اگر به ایران حمله شود، این کشور برای پاسخ، به متحدان خود متوسل خواهد شد و از آنها کمک خواهد گرفت. می‌خواهم اینجا اطلاعات دقیقی به شما بدهم. هرکسی به ایران حمله کند، خود این کشور به تنهایی پاسخ آن را خواهد داد. ایران کشوری نیست که سکوت اختیار کرده و تنها به متحدانش تکیه کند. اگر اسرائیل بخواهد به ایران حمله کند، ایران خود به اسرائیلی‌ها پاسخ خواهد داد.
به گزارش خبرگزاری فارس، دبیرکل حزب‌الله گفت، آمریکایی‌ها تلاش زیادی می‌کنند که از هرگونه اعتراضات‌ مردمی(در منطقه) در راستای منافع و برنامه های خود سوءاستفاده کنند و برخی نیز به آمریکا آدرس غلط می‌دهند. اما، نهایتا این آمریکا است که متضرر می‌شود. 

 «پوست ها به استخوان چسبیده» توصیف روزنامه آلمانی از کودکان یمنی
Image result for ‫«پوست ها به استخوان چسبیده» توصیف روزنامه آلمانی از کودکان یمنی‬‎
یک روزنامه آلمانی با‌اشاره به وضعیت بسیار وخیم کودکان یمنی به خاطر تجاوزات مکرر آل‌سعود، نوشت که در این کشور، پوست بسیاری از کودکان به استخوان‌هایشان چسبیده و چشمانشان نیز درشت‌تر از حد معمول به نظر می‌رسد.
«زوددویچه سایتونگ» در مطلبی، به اوضاع فاجعه بار یمن پرداخت و نوشت:« از زمانی که جنگ یمن در سال 2015 آغاز شده است، شمار قربانیان این جنگ و همچنین افرادی که به کمک نیاز دارند، افزایش می‌یابد.» در ادامه این گزارش آمده است که سازمان ملل سال‌هاست که اوضاع یمن را وحشتناک توصیف می‌کند و از آن به عنون بدترین بحران انسانی جهانی یاد می‌کند. حدود 24 میلیون یمنی یعنی حدود 80 درصد مردم این کشور که جمعیت آن حدود 28 میلیون نفر است، به کمک‌های انسانی و یا حمایت‌ها از طریق سازمان‌های حمایت‌کننده نیاز دارند. بر اساس اعلام دفتر نمایندگی ملل برای هماهنگی امور انسان دوستانه (اوچا)، حدود 14 میلیون و 300 هزار نفر در این کشور در وضعیت اضطراری و نیاز شدید به غذا زندگی می‌کنند. این بدین مفهوم است که این انسان‌ها دیگر نمی‌توانند زندگی خود را با وسایل شخصی اداره کنند. این آمارها سال به سال افزایش پیدا می‌کند.
در گزارش این روزنامه آلمانی آمده است:«در بیمارستان‌ها در بخش کودکان بچه‌هایی هستند که پوستشان به استخوان چسبیده و برای نجات زندگی خود می‌جنگند. چشمان آنها به شدت گود افتاده و این چشم‌ها برای صورت‌های کوچک و نحیف آنها خیلی بزرگ به نظر می‌رسند. « ایاد» یکی از کودکان است. او همیشه ناله کرده و به آسمان خیره می‌شود. ناله‌های این کودک دو ساله خیلی ضعیف است. بازوهای او به ندرت ضخیم‌تر از انگشت شصت یک انسان است. او 74 سانتی متر قد و 6 کیلو وزن دارد. یک پرستار با یک سرنگ به او شیر تزریق می‌کند. ایاد در این وضعیت زنده مانده است، اما بسیاری از کودکان مشابه وی حتی نمی‌توانند خود را به نزدیکترین بیمارستان برسانند.»
خط تماس
در ادامه روند مذاکرات ریاض و صنعا، یک روزنامه آمریکایی فاش کرده که عربستان «خط تماس داغ» با انصارالله برقرار کرده است.
روند عقب‌نشینی عربستان از یمن بسیار تشدید شده است. ریاض، انصارالله را به عنوان یک گروه نامشروع و حتی تروریستی می‌دانست. اما این گروه یمنی با تکیه بر قدرت مردم، اقتدار هوایی و زمینی خود را به ائتلاف سعودی نشان داد و پس از حمله به آرامکو و اجرای عملیات «نصرمن الله» در جیزان، به ریاض اعلام کرد که تداوم جنگ به معنای زمینه ‌سازی برای وارد کردن ضربات سخت تری به آل‌سعود است. این مسئله باعث شد تا «محمد بن سلمان» به عنوان معمار جنگ یمن، به این نتیجه برسد که جنگ یمن تمام شده و باید شکست را بپذیرد. از آن زمان مذاکراتی آشکار و پنهان بین مقامات انصارالله و عربستان برگزار شده و روزانه خبرهای زیادی در این مورد منتشر شده است. در این راستا، روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» به نقل از یک مقام غربی فاش کرده که عربستان «خط تماس داغ» با انصارالله برقرار کرده است تا احتمال بروز درگیری را کاهش دهد. این روزنامه به نقل از یک مقام آمریکایی افزوده، ‌سعودی‌ها باید درک کنند که چالش‌هایی را که در جبهه‌های مختلف با آن روبه رو هستند، کاهش دهند.

حزب محافظه‌کار انتخابات انگلیس را برد
جانسون: پیروزی قاطع من یعنی اجرای برگزیت
وزیر اسکاتلند: همه‌پرسی برگزار می‌کنیم

Image result for ‫جانسون: پیروزی قاطع من یعنی اجرای برگزیت‬‎
با پیروزی حزب محافظه‌کار در انتخابات پارلمان انگلیس، وزیر اول اسکاتلند خواستار برگزاری همه‌پرسی مستقل خروج از اتحادیه اروپا در اسکاتلند شد.
حزب محافظه‌کار انگلیس با کسب 368 کرسی پارلمان، در انتخابات این کشور پیروز شد. این انتخابات زودهنگام به پیشنهاد «بوریس جانسون»، رئیس‌حزب محافظه‌کار و نخست‌وزیر انگلیس، برگزار شد. «جانسون» درصدد بود تا با کسب اکثریت پارلمان، طرح جاه‌طلبانه برگزیت (خروج از اتحادیه اروپا) را بی‌مزاحمت پیش ببرد.
البته شاید خوشحالی «جانسون» و هوادارانش زیاد طول نکشید، چرا که «نیکولا استورجن» وزیر اول اسکاتلند دیروز در واکنش به پیروزی حزب محافظه‌کار، گفت که اسکاتلند خواستار دولت جانسون نیست. به گزارش رویترز، وی توضیح داد: «خواست و تأکید روشنی در مردم اسکاتلند وجود دارد مبنی بر اینکه کشور(اسکاتلند) نباید گرفتار دولت جانسون شود و برخلاف خواست خود، از اتحادیه اروپا خارج گردد». او همچنین در مصاحبه با شبکه «اسکای‌نیوز» توضیح داد که اسکاتلند به هیچ وجه خواستار خروج از اتحادیه اروپا نیست و باید همه‌پرسی مجددی در این کشور برگزار شود. نتیجه این سخنان روشن است؛ با مخالفت مردم اسکاتلند و تمرد از برگزیت، باید پروژه استقلال از بریتانیا هم کلید بخورد.  ثانیاً، همان‌طور که کارشناسان امنیتی و اقتصادیِ انگلیس و اروپا تذکر داده‌اند، برگزیت بحران‌های فراوان قطعی و محتملی دارد که هم اقتصاد انگلیس و اروپا را توأمان تهدید می‌کند و هم امنیت این دو را در معرض خطر قرار خواهد داد. دولت جانسون باید تمام این پیامدهای منفی را بپذیرد و فکری به حال آنها هم بکند. همین دو کافی است تا جانسون را متوجه آینده مبهم خود کند، البته اگر چشم بینایی داشته باشد که ببیند و فکری که بیاندیشد.این هم با تردید رو‌به‌روست چرا که او پس از پیروزی‌اش، با تاریخی توصیف کردن انتخابات سراسری، پیروزی حزب محافظه‌کار را حکم محکمی بر اجرای برگزیت دانست.
انتشار خبر پیروزی جانسون، آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را ذوق‌زده کرده است؛ «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و «اسرائیل کاتص» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، دیروز از این پیروزی ابراز خرسندی کردند.


]]>
العربی الجدید: اسرائیل ده‌ها هزار فلسطینی را از منطقه نقب اخراج می‌کند/ آمریکا مانع معالجه کودکان مهاجر در بازداشتگاه‌های مرزی می‌شود/ واکنش شدید به تحریم طرح انتقال گاز روسیه آلمان: آمریکا در امور داخلی اروپا مداخله نکند ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ 2019-12-14T06:09:43+01:00 2019-12-14T06:09:43+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8729 طاهر مهدوی العربی الجدید: اسرائیل ده‌ها هزار فلسطینی را از منطقه نقب اخراج می‌کند  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ منابع خبری اعلام کردند که رژیم صهیونیستی هم اکنون مشغول برنامه‌ریزی برای اخراج ده‌ها هزار فلسطینی از خانه و کاشانه خود در منطقه«نقب» است.به گزارش روزنامه «العربی الجدید» و پایگاه صهیونیستی «سیحا مکومیت»، سران «تل‌آویو» هم اکنون در حال تدوین طرحی برای آواره کردن ده‌ها هزار نفر از شهروندان فلسطینی ساکن منطقه «نقب» در جنوب فلسطین‌اشغالی هستند. طبق گزارش روزنامه «العربی الجدید»، نها


العربی الجدید:
اسرائیل ده‌ها هزار فلسطینی را از منطقه نقب اخراج می‌کند
  ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
Image result for ‫اسرائیل ده‌ها هزار فلسطینی را از منطقه نقب اخراج می‌کند‬‎
منابع خبری اعلام کردند که رژیم صهیونیستی هم اکنون مشغول برنامه‌ریزی برای اخراج ده‌ها هزار فلسطینی از خانه و کاشانه خود در منطقه«نقب» است.
به گزارش روزنامه «العربی الجدید» و پایگاه صهیونیستی «سیحا مکومیت»، سران «تل‌آویو» هم اکنون در حال تدوین طرحی برای آواره کردن ده‌ها هزار نفر از شهروندان فلسطینی ساکن منطقه «نقب» در جنوب فلسطین‌اشغالی هستند. طبق گزارش روزنامه «العربی الجدید»، نهادی در فلسطین‌اشغالی موسوم به «مؤسسه سازماندهی مراکز تجمع بدوی‌ها در نقب» دو طرح را آماده کرده است تا شهروندان فلسطینی را به سرعت از مناطق گسترده‌ای در نقب بیرون براند. پایگاه اسرائیلی «سیحا مکومیت» نیز به نقل از این مؤسسه گزارش داد‌، علت این مسئله، فراهم کردن زمینه برای اسرائیل است تا پروژه‌هایی را در نقب کلید بزند که شهروندان(صهیونیت‌های‌اشغاگر) مالک آن هستند.


علی‌رغم شیوع آنفلوآنزا
 آمریکا مانع معالجه کودکان مهاجر در بازداشتگاه‌های مرزی می‌شود

Image result for ‫آمریکا مانع معالجه کودکان مهاجر در بازداشتگاه‌های مرزی می‌شود‬‎
دولت آمریکا در اقدامی وحشیانه و با وجود مرگ سه کودک، از درمان کودکان مبتلا به آنفلوآنزا در بازداشتگاه‌های مرزی جلوگیری می‌کند
رفتارهای وحشیانه و دور از اصول اخلاقی دولت «دونالدترامپ» با پناهجویان همچنان ادامه دارد و بعد از انتشار گزارش‌های تکان دهنده از جدایی والدین از کودکان و حتی تجاوز به هزاران کودک پناهجو در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا، در جدیدترین مورد این بار گزارش شده است که مأموران از ورود پزشکان به اردوگاه‌های مرزی برای تزریق واکسن آنفلوآنزابه کودکان مهاجر ممانعت می‌کنند.
روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در این باره گزارش داد: گروهی از پزشکان به محض رسیدن به بازداشتگاه مهاجران «سانتیاگو» با ممانعت مأموران اداره مهاجرت آمریکا مواجه شدند. پزشکان نیز در واکنش به این اقدام مأموران مهاجرت آمریکا، در یک نافرمانی مدنی، بر روی زمین دراز کشیدند.
طبق این گزارش، در اعتراضات روز دوشنبه هفته جاری در مقابل دفتر گمرک و محافظت مرزی آمریکا در «سانتیاگو»، دست‌کم  ۶ نفر دستگیر شدند.بنا به گفته سازمان «پزشکان حامی تعطیلی اردوگاه» (مهاجران)، که مخالف بازداشت مهاجرانی است که وارد آمریکا می‌شوند، ۷۰  نفر از جمله پزشکان، در اعتراضات روز دوشنبه علیه سیاست‌های مهاجرتی ترامپ،  در «سانتیاگو» حضور داشتند. طبق این گزارش، تاکنون دست‌کم سه کودک دو، ۶ و ۱۶ ساله بر اثر ابتلا به آنفلوآنزادر بازداشتگاه پناهجویان آمریکا جان خود را از دست داده‌اند. با این حال، اداره مهاجرت آمریکا تا حد زیادی از تزریق واکسن آنفلوآنزابه پناهجویان جلوگیری می‌کند و در برخی موارد، این استدلال را به کار می‌برد که قرار نیست پناهجویان برای مدت طولانی در این بازداشتگاه‌ها حضور داشته باشند.  به گزارش فارس، دکتر «جولی سیئرا» که در بین معترضان حضور داشت، گفت: «افراد از آنفلوآنزا می‌میرند اما مرگ افرادی که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزادر بازداشت گمرک و محافظت مرزی آمریکا جان خود را از دست دادند، کاملاً قابل پیشگیری بود.»
در گزارش‌های منتشر شده از وضعیت اردوگاه‌های مرزی آمریکا، بر وضعیت بسیار وخیم کودکان در این اردوگاه‌ها ‌اشاره شده و در یکی از این موارد، آمده است که ۵۰ کودک مهاجر محبوس زیر هفت سال، بیش از دوهفته انتظار کشیدند تا به یک پناهگاه بزرگتر منتقل شوند.


  واکنش شدید به تحریم طرح انتقال گاز روسیه آلمان:
آمریکا در امور داخلی اروپا مداخله نکند
Image result for ‫وزیر خارجه آلمان‬‎
وزیر خارجه آلمان ضمن انتقاد شدید از تصمیم واشنگتن برای تحریم پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا، توقف مداخله واشنگتن در امور اتحادیه اروپا را خواستار شد.
تنش‌ها در روابط آمریکا و اتحادیه اروپا در حوزه‌های مختلف همچنان ادامه دارد و روز به روز نیز بیشتر می‌شود هفته گذشته تیتر اکثر رسانه‌های بین‌المللی از اختلافات گسترده درون ناتو بین فرانسه و آلمان با آمریکا خبر می‌دادند. حالا وزیر خارجه آلمان در اظهارنظر صریح‌تری خواستار توقف مداخلات آمریکا در امور اتحادیه اروپا شده است.
«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان پنجشنبه گذشته در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر تحریم دو پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا، توقف مداخله واشنگتن در امور داخلی اروپا را خواستار شد. ماس در یک پیام توئیتری در واکنش به گزارش «اشپیگل» درخصوص تلاش‌های مداوم واشنگتن برای متوقف کردن پروژه خط لوله «نورد استریم 2» (جریان شمال 2) نوشت: «سیاست انرژی اروپا توسط اروپا و نه آمریکا تعیین و در مورد آن، تصمیم‌گیری می‌شود». بر اساس این گزارش، پروژه خط لوله نورد استریم۲ قرار است گاز طبیعی روسیه را مستقیماً از طریق دریای بالتیک به آلمان منتقل کند. آلمان پروژه خط لوله نورد استریم 2 را برای امنیت انرژی ملی خود ضروری و حیاتی می‌داند، اما واشنگتن مدت‌هاست که تلاش دارد این پروژه را از دور خارج کند. واکنش وزیر خارجه آلمان به یک بند از بودجه دفاعی صدها میلیارد دلاری ۲۰۲۰ آمریکا است که در آن، وضع تحریم‌ها علیه دو طرح خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا گنجانده شده است. آمریکا که پیش از این نیز با پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا مخالف بود، در تلاش برای متوقف کردن این پروژه است و کنگره از دولت آمریکا خواسته تا اقدامات بیشتری را برای متوقف کردن دو پروژه خط لوله گاز روسیه به اروپا و ترکیه انجام دهد. با این حال، هفته گذشته، روسیه نخستین خط لوله انتقال گاز طبیعی خود به چین را مورد بهره‌برداری قرار‌داد.
حمله ترامپ به ماکرون
از سوی دیگر، روابط آمریکا با فرانسه نیز همچنان تنش‌آمیز است؛ بر اساس گزارش یک پایگاه آمریکایی؛ «دونالد ترامپ» در جمع گروهی از سفرای خارجی، اظهارات توهین‌آمیزی علیه همتای فرانسوی‌اش مطرح کرده است.
به گزارش فارس، پایگاه «دیلی بیست» روز پنج‌شنبه به نقل از سه منبع مطلع نوشته است که رئیس‌جمهور آمریکا اخیرا در نشستی غیرعلنی در کاخ سفید، در حضور بیش از ۱۰ سفیر خارجی، اظهارات بسیار تندی علیه «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه و «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا مطرح کرده است. بر اساس این گزارش، اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا به حدی غیرمعمول بوده که شماری از دیپلمات‌های خارجی حاضر در نشست را به شکل مشهودی معذب و ناراحت کرده و نشستی را که قرار بوده بر همکاری امنیتی قدرت‌های جهانی متمرکز باشد، به محلی برای حملات شخصی ترامپ بدل کرده است.اظهارات خلاف عرف ترامپ چند روز پس از آن مطرح شده که ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد ترودو، ماکرون و «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس در حاشیه اجلاس سران پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در حال تمسخر رئیس‌جمهور آمریکا هستند.
به نوشته دیلی بیست، افراد حاضر در جلسه ترامپ با سفرای خارجی گفته‌اند او ابتدا از ترودو بدگویی کرده و سپس از ماکرون با لفظی رکیک یاد کرده که معادل مؤدبانه‌تر آن «موی دماغ» است. وی همچنین رئیس‌جمهور فرانسه را «کوتوله» خطاب کرده و ضمنا از وی به دلیل آنچه عدم همکاری کافی ماکرون در مذاکره با ایران خوانده، انتقاد کرده است. ترامپ این اظهارات را در حالی مطرح کرده که نمایندگان دائم کشورهایی چون فرانسه، آلمان، انگلیس، لهستان، آفریقای جنوبی، روسیه و چین در نشست حضور داشته‌اند.یک فرد حاضر در این جلسه به دیلی‌بیست گفته است که ترامپ برای چندین دقیقه به صورت مداوم به ویدئوی درز کرده از اظهارات ترودو و ماکرون پرداخته و به شدت به آنها حمله کرده است. این فرد می‌گوید صحبت‌های ترامپ حاضران را «به صورت مشهودی معذب» کرد. هرچند ترامپ در گذشته با ماکرون روابط خوب و نزدیکی داشت، اما در ماه‌های اخیر به‌خصوص با حرکت فرانسه به سمت استقلال بیشتر اروپا از آمریکا، این روابط شکرآب شده و حتی به نوشته دیلی‌بیست، دیگر اثری از آن دوستی قدیم میان این دو وجود ندارد.
]]>
رهبر دموکرات‌ها در سنا: محاکمه ترامپ از انتخابات 2020 مهم‌تر است / روزی 1000 کودک یمنی از گرسنگی و بیماری می‌میرند!/ 880هزار کارگر خشمگین در فرانسه علیه ماکرون به خیابان‌ها آمدند ۱۳۹۸/۰۹/۲۰/ 2019-12-12T08:57:47+01:00 2019-12-12T08:57:47+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8728 طاهر مهدوی رهبر دموکرات‌ها در سنا: محاکمه ترامپ از انتخابات 2020 مهم‌تر است ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا خواست محاکمه دونالد ترامپ را در اولویت رقابت‌های انتخاباتی خود قرار دهند. پرونده استیضاح ترامپ به شدت از سوی «نانسی پلوسی» رهبر اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا پیگیری می‌شود. با صدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپ، هدف دموکرات‌ها


رهبر دموکرات‌ها در سنا: محاکمه ترامپ از انتخابات 2020 مهم‌تر است
۱۳۹۸/۰۹/۲۰

Image result for ‫چاک شومر‬‎
«چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا از نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا خواست محاکمه دونالد ترامپ را در اولویت رقابت‌های انتخاباتی خود قرار دهند.
پرونده استیضاح ترامپ به شدت از سوی «نانسی پلوسی» رهبر اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا پیگیری می‌شود. با صدور کیفرخواست علیه دونالد ترامپ، هدف دموکرات‌ها درخصوص محاکمه پارلمانی رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه تحقق است.
«چاک شومر»، رهبر اقلیت سنای آمریکا گفته محاکمه ترامپ آن‌قدری مهم هست که نامزدهای دموکرات انتخابات 2020 آمریکا باید آن را در اولویت برنامه‌های انتخاباتی خود قرار دهند. وی از همکاران دموکراتش مانند الیزابت وارن، سناتور ماساچوست و برنی سندرز، سناتور ورمونت خواست جلسه دادرسی دونالد ترامپ، در سنا را در اولویت رقابت‌های انتخاباتی خود قرار دهند. سندرز نیز پیش از این گفته بود، استیضاح ترامپ به اینکه اکثریت را در مجلس نمایندگان از دست دهند، می‌ارزد.
شومر با‌اشاره به اینکه کمیته دادرسی سنا باید پیش از انتخابات مقدماتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری، این پرونده را تکمیل کند، گفت: این موضوع در اولویت قرار دارد. این یکی از تصمیمات جدی است که باید گرفته شود و من به همه اعضای انجمن حزبی گفتم که باید اول برای آن [محاکمه ترامپ] برنامه‌ریزی کرد.
انتظار می‌رود جلسه محاکمه در سنا یک روز پس از سال نوی میلادی آغاز شود، اما شومر و میچ مک کانل، رهبر جناح اکثریت در کنگره آمریکا باید در مورد تنظیم پارامتر‌های این محاکمه با هم مشورت کنند. ترامپ با دو اتهام جدی یعنی سوءاستفاده از قدرت و کارشکنی در کار کنگره رو‌به‌روست که اگر اتهامات او در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا تایید شود، کیفر خواست برای تصویب به مجلس نمایندگان آمریکا ارسال می‌شود. پس از آن محاکمه پارلمانی ترامپ به سنا منتقل می‌شود و اعضای سنا نقش هیئت منصفه را خواهند داشت. رئیس‌دادگاه عالی آمریکا نیز بر روند این محاکمه نظارت خواهد داشت. اگر ترامپ با دو سوم آرای اعضای سنا محکوم شود از ریاست جمهوری برکنار خواهد شد که این امر به دلیل حضور اکثریت جمهوریخواهان در سنا تا حدودی بعید است اما غیر ممکن نیست.



روزی 1000 کودک یمنی از گرسنگی و بیماری می‌میرند!

Image result for ‫روزی 1000 کودک یمنی از گرسنگی و بیماری می‌میرند!‬‎
«طه المتوکل» وزیر بهداشت دولت نجات ملی یمن گفته، بخش بهداشتی یمن از بخش‌هایی است که در نتیجه تجاوزات ائتلاف سعودی-آمریکایی بیشترین آسیب را دیده و سازمان‌های بین‌المللی به خاطر محاصره، نیازهای این بخش در یمن را تأمین نمی‌کنند و به همین دلیل روزانه ۱۰۰۰ کودک جان می‌دهند.
بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، المتوکل در کنفرانسی مطبوعاتی گفته: «ما شاهد کشتار کودکان یمنی به دست ائتلاف هستیم و دست‌کم روزی هزار کودک می‌میرند. 6 هزار زن به دلیل مشکلات ناشی از بارداری و زایمان فوت کرده‌اند. ائتلاف در حال نابودی یک نسل کامل است و تأسیسات بهداشتی به صورت مستقیم بمباران
می‌شود».
وزیر بهداشت یمن همچنین خواستار بازگشایی فرودگاه صنعا برای کاستن از فاجعه انسانی و بهداشتی شده و گفته، ۹۳ درصد از تجهیزات پزشکی از دور خارج شده‌ است.


 880هزار کارگر خشمگین در فرانسه علیه ماکرون به خیابان‌ها آمدند

Image result for ‫هزار کارگر خشمگین در فرانسه علیه ماکرون‬‎

880 هزار کارگر فرانسوی در اعتراض به اصلاح قانون بازنشستگی، و سیاست‌های ریاضتی از سوی دولت ماکرون به خیابان‌ها ریختند و علیه دولت شعار دادند.
اعتصاب و اعتراض اتحادیه‌های کارگری علیه اصلاح قانون بازنشتگی مدتی است جای اعتراض‌های هفتگی جلیقه زردها را گرفته. روز سه شنبه و در ششمین روز این اعتراض‌ها به گفته اتحادیه‌های کارگری بیش از 800 هزار فرانسوی به خیابان‌ها ریختند و علیه ماکرون شعار دادند. وزارت کشور فرانسه آمار معترضان را 339 هزار نفر اعلام کرده بود. با این‌حال، اتحادیه «کنفدراسیون عمومی کار» می‌گوید که 885 هزار نفر روز سه‌شنبه در سراسر فرانسه تظاهرات برپا کردند که 180 هزار نفر از آنها در شهر پاریس حضور داشتند.
ماکرون وارونه شد
شبکه روسی «راشاتودی» در این باره گزارش داد: صدها هزار تن در سراسر فرانسه در حمایت از اعتصاب‌های ادامه‌دار این کشور در اعتراض به سیاست‌های دولت ماکرون، تظاهرات کردند. بر اساس تصاویر منتشره معترضان تصاویر ماکرون را وارونه به دست گرفته و خواستار لغو اصلاحات در قانون بازنشتگی از سوی دولت وی شدند. گزارش‌ رسانه‌های محلی حاکی از آن است که در برخی شهرها از جمله «لیون»، اعتراضات علیه تغییر نظام بازنشستگی به خشونت کشیده شده و دولت‌اندکی از طرح خود عقب‌نشینی کرده است.
«ادوارد فیلیپه» نخست‌وزیر فرانسه تأکید کرده که قاطعانه در مقابل اعتراضات ایستادگی خواهد
کرد.
]]>
حملات زنجیره‌ای به پایگاه‌های آمریکا در عراق، سوریه و افغانستان/ غیبت نیمی از اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس در نشست ریاض ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ 2019-12-12T08:52:25+01:00 2019-12-12T08:52:25+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8727 طاهر مهدوی حملات زنجیره‌ای به پایگاه‌های آمریکا در عراق، سوریه و افغانستان ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ توطئه‌های آمریکا علیه کشورهای منطقه به اوج رسیده و همزمان، تحرکاتی نیز علیه این کشور در همین منطقه آغاز شده، تحرکاتی که می‌گویند، هزینه‌اشغالگری آمریکا قرار است بالاتر رود! پس از حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در سوریه و عراق دیروز خبر رسید حمله‌ای به پایگاه نظامی آمریکا در بگرام افغانستان شده است. جنگ افروزی 18 ساله آمریکا در کشورهای اسلامی باعث ایجاد بحران‌های زیادی هم برای خود این کشور و هم


حملات زنجیره‌ای به پایگاه‌های آمریکا در عراق، سوریه و افغانستان
۱۳۹۸/۰۹/۲۰

Image result for ‫حملات زنجیره‌ای به پایگاه‌های آمریکا در عراق، سوریه و افغانستان‬‎
Image result for ‫حملات زنجیره‌ای به پایگاه‌های آمریکا در عراق، سوریه و افغانستان‬‎
توطئه‌های آمریکا علیه کشورهای منطقه به اوج رسیده و همزمان، تحرکاتی نیز علیه این کشور در همین منطقه آغاز شده، تحرکاتی که می‌گویند، هزینه‌اشغالگری آمریکا قرار است بالاتر رود! پس از حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا در سوریه و عراق دیروز خبر رسید حمله‌ای به پایگاه نظامی آمریکا در بگرام افغانستان شده است.
جنگ افروزی 18 ساله آمریکا در کشورهای اسلامی باعث ایجاد بحران‌های زیادی هم برای خود این کشور و هم برای کشورهای هدف شده است. این کشور در سال 2001 به افغانستان و در سال 2003 به عراق حمله کرد. این دو حمله، آینده خاورمیانه را برای همیشه تغییر داد و منطقه‌ای ناامن و غرق در بحران ایجاد کرد. اما دخالت آمریکا در منطقه تنها مختص به این دو واقعه نبوده و در ادامه آمریکا توطئه‌ای علیه سوریه به راه‌انداخت و این کشور را وارد دوران بی‌ثباتی و کشت و کشتار 8 ساله کرد. در عراق نیز تروریست‌های مورد حمایت آمریکا تا یک قدمی تصرف بغداد پیش رفتند که با هوشیاری مرجعیت و مقاومت بسیج مردمی این کشور، شکست خوردند. اما در چند ماه اخیر دور جدیدی از پروژه‌های آمریکا در منطقه به راه افتاده است. آمریکا در دور جدید سعی دارد با بحران‌سازی داخلی، کشورهای منطقه را به سمت ناآرامی و ورشکستگی پیش ببرد تا در نهایت بتواند آنها را مطیع خود کند. در لبنان مهره‌های مورد حمایت آمریکا بحرانی به راه‌انداخته که از مهرماه همچنان ادامه دارد و با سقوط لیر(پولی ملی لبنان) در برابر دلار، مردم به خیابان‌ها ریخته‌اند و سعد الحریری به عنوان نخست‌وزیر استعفا داده و کشور را با بحران مواجه کرده است. کارشناسان معتقدند فتنه‌ای آمریکایی-سعودی-صهیونیستی درلبنان علیه اقتصاد و امنیت این کشور به راه افتاده است. در عراق نیز یک کودتای سیاسی علیه دولت عادل عبدالمهدی به راه افتاده که در نهایت به خشونت کشیده شد و 400 تن در این خشونت‌ها کشته شدند. عبدالمهدی برای ممانعت از تشدید خشونت‌ها در نهایت استعفا کرد. روزنامه الاخبار در گزارشی مستند اعلام کرده این توطئه، توسط آمریکا طراحی و عربستان و امارات به عنوان حامیان مالی آن انتخاب شده‌اند و سفارتخانه آمریکا در بغداد نیز به عنوان عامل اجرای آن انتخاب شده است.
 هدف آمریکا در عراق نیز این است که کشور را به سمت تجزیه و یا روی کار آوردن ساختاری سکولار پیش ببرند. در افغانستان هم دخالت‌های آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری باعث شده با گذشت بیش از دو ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نتایج این انتخابات ضعیف هنوز اعلام نشود و آمریکا سعی دارد با برگزاری تداوم مذاکرات با طالبان، مشروعیت حکومت مرکزی را زیر سؤال ببرد. نکته جالب درمورد دخالت‌های آمریکا در افغانستان این است که این کشور با وجود هزینه یک تریلیون دلاری موفق نشده به اهداف اصلی خود برسد. واشنگتن پست در این مورد تاکید کرده که بر اساس اسناد چند هزار صفحه‌ای، هر سه رئیس‌جمهور این کشور طی 19 سال اخیر در ارتباط با جنگ افغانستان، افکار عمومی را گمراه کرده و به دروغ از پیروزی حرف می‌زده‌اند.
افزایش هزینه برای آمریکا
شرایطی که تشریح شد اکنون مردم این کشورها را به این نتیجه رسانده که برای مقابله با آمریکا باید خود دست به کار شوند. حمله به پایگاه‌های آمریکا در سه کشور عراق، افغانستان و سوریه اگر چه از سوی افراد و گروه‌های ناشناس صورت می‌گیرند اما نتیجه آن فی نفسه، افزایش هزینه‌اشغالگری برای آمریکایی‌هاست.  جدیدترین این حمله در افغانستان اتفاق افتاد. صبح دیروز خودرویی بمب‌گذاری شده در نزدیکی پایگاه آمریکایی بگرام در کابل منفجر شد. رسانه‌ها گزارش دادند، نیروهای آمریکایی با افراد مسلح در نزدیکی پایگاه بگرام در شمال کابل درگیر شده‌اند. مسئولان افغان و مسئولان ائتلاف ناتو هم گفته‌اند، یک عامل انتحاری خود را خارج از پایگاه بگرام، پایگاه اصلی آمریکایی در افغانستان منفجر کرد.
این پایگاه یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های آمریکایی در افغانستان است که دونالد ترامپ، اخیرا از آنجا بازدید کرده بود. مقامات افغانستان اعلام کرده‌اند که در این حمله، بیشتر از ۵۰ غیر نظامی انفجار زخمی شده‌اند. تصاویری که رسانه‌های محلی منتشر کردند نشان می‌دهند شدت انفجار به حدی است که برخی ساختمان‌های اطراف ویران شده‌اند. نیروهای ناتو مستقر در افغانستان وقوع انفجار نزدیکی بگرام را تایید کرده‌اند اما مدعی شده‌اند هیچ نظامی این سازمان آسیب ندیده است. ناتو معمولا آمار تلفات خود را اعلام نمی‌کند!
حمله به نظامیان آمریکا در عراق
هفته گذشته نیز در عراق به بزرگ‌ترین پایگاه نظامی آمریکا حمله شد. در این حمله، پنج موشک به داخل پایگاه نظامی «عین الاسد» در الانبار واقع در غرب عراق اصابت کرد. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش، سال گذشته به مناسبت سال نوی میلادی از پایگاه عین‌الاسد بازدید کرده بودند. مایک پنس معاون ترامپ نیز اخیرا بدون دیدار با مقامات رسمی بغداد، به عین‌الاسد رفته بود. دوشنبه گذشته نیز پایگاه نظامی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد هدف حمله چند خمپاره قرار گرفت که در نتیجه آن 6 عراقی مجروح شدند. در این پایگاه نیروهای نظامی و دیپلمات‌های آمریکایی نیز مستقر هستند.
در ادامه این حملات هفته گذشته پایگاه نظامیان آمریکایی در میدان نفتی «العمر» (شرق سوریه) هم هدف حمله موشکی افراد ناشناس قرار گرفته بود.‌اشغالگران آمریکایی نیز به این حملات، با شلیک‌های بدون هدف، پاسخ دادند. «عبدالباری عطوان» تحلیلگر و سردبیر روزنامه «رأی الیوم»، این اتفاقات را تغییر تاکتیک نبرد با آمریکا دانست و نوشت، اخیرا رئیس‌جمهور سوریه گفته بود که ممکن است برای اخراج آمریکایی‌ها از مناطق نفت‌خیز شرق سوریه، از نیروهای مقاومت و جنگ چریکی استفاده شود. در واقع حملات زنجیره‌ای علیه پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق، افغانستان و سوریه نشان دهنده این است که آمریکا باید منتظر عواقب و پیامدهای سیاست‌های جنگ افروزانه وتوطئه‌های خود در منطقه باشد.



یک افتضاح تمام عیار
  غیبت نیمی از اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس در نشست ریاض

Image result for ‫غیبت نیمی از اعضای شورای همکاری خلیج‌فارس در نشست ریاض‬‎
چهلمین نشست سران شورای همکاری خلیج‌فارس در حالی برگزار شد که سران سه کشور عمان، قطر و امارات در نشست ریاض شرکت نکردند تا میزان بالای انشقاق این شورا بیش از پیش نمایان شود. در این نشست قرار بود با قطر آشتی شود اما امارات و عمان هم نیامدند.
چهلمین نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس روز سه شنبه در ریاض برگزار شد. این نشست تفاوت بسیار محسوسی با نشست‌های قبلی داشت، چرا که نیمی از سران کشورهای عضو در این نشست حضور نداشتند. این مسئله نشان دهنده این است که انشقاق بین اعضای شورای همکاری به بالاترین حد خود رسیده است.
به نوشته خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، (واس) در این نشست، «سلمان بن عبدالعزیز» و «محمد بن سلمان» شاه و ولیعهد سعودی، «محمد بن راشد» حاکم دبی، «بن طارق بن تیمو» معاون نخست‌وزیر عمان، «عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر کشور قطر، «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه بحرین و «صباح الاحمد جابر الصباح» امیر کویت حضور یافتند. روز دوشنبه نیز نشست‌های مقدماتی در ریاض با حضور وزرای خارجه شش کشور برگزار شده بود که از قطر «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه این کشور حضور یافته بود.
در حالی که فضای رسانه‌ای در روزهای گذشته و برخی خوش‌بینی‌ها از سوی طرف‌های دیپلماتیک حکایت از احتمال حضور «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر در نشست ریاض داشت اما در نهایت در نشست ریاض حضور پیدا نکرد و به جای وی «عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر کشور قطر در این نشست حضور یافت. عدم حضور تمیم بن حمد در حالی بود که شاه سعودی به طور رسمی از او برای حضور در ریاض دعوت کرده بود! به نظر می‌رسد امیر قطر تا رفع تحریم‌ها و محاصره این کشور و بدون رفع اتهامات مطرح شده از سوی کشورهای محاصره‌کننده، در هیچ نشست رسمی در سطح سران حضور نیابد؛ چه بسا که این حضور رسمیت دادن به حقانیت خواسته‌های محور سعودی باشد. عربستان به همراه امارات، بحرین و مصر از خرداد ماه 96 قطر را به اتهام حمایت از تروریسم تحت محاصره قرار‌داده و کلیه روابط خود را با این کشور قطع کرده‌اند.
علاوه‌بر عدم حضور امیر قطر، پادشاه عمان و همچنین ولیعهد ابوظبی نیز در نشست ریاض شرکت نکردند. در   واقع عدم حضور سران دو کشور عمان و امارات به عنوان دو کشوری که همواره در نشست‌های شورای همکاری شرکت کرده‌اند نشان دهنده میزان بالای انشقاق در این شورا است.
حمله به ایران
«سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی در چهلمین نشست سران کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس در ریاض خواستار اتحاد در برابر ایران شد. او در سخنانی کوتاه در افتتاحیه این نشست، گفت که میزبانی عربستان از این نشست که طبق آیین نامه می‌بایست بر عهده امارات می‌بود، بنا به میل و رغبت این کشور صورت گرفته است.
سلمان بن عبدالعزیز بدون هیچ‌گونه‌اشاره‌ای به بحران قطر در سخنان خود، در ابتدا مدعی شد که شورای همکاری خلیج‌فارس از بدو تأسیس توانسته است از بحران‌هایی که در منطقه وجود دارد عبور کند. او با حمله به ایران و بیان اتهامات همیشگی، گفت که کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس باید در برابر آنچه «دشمنی» ایران خواند، متحد شوند و امنیت خود را در برابر حملات موشکی بالستیک حفظ کنند. سلمان بن عبدالعزیز مدعی شد که ایران با در پیش گرفتن «سیاست‌های خصمانه» خود، به ایجاد بی‌ثباتی در کشورهای همسایه ادامه می‌دهد و کشورهای این شورا با همکاری جامعه جهانی باید مقابل ایران بایستند. سلمان بن عبدالعزیز در بخش دیگر سخنان خود به جنگ یمن‌اشاره کرد و با تقدیر از دولت «منصور‌هادی» و شورای انتقالی جنوب به جهت امضای توافق ریاض، مدعی شد که ائتلاف سعودی از مردم و دولت یمن حمایت و بر اهمیت حل و فصل سیاسی در این کشور تأکید می‌کند.
]]>
اخبار ویژه روزنامه ها ( آقای ماکرون! .../از افراط ستیزه‌جویی..../خودتان را گول نزنید.../روایت سایت حامی دولت.../دولت در کنار گران کردن بنزین....) ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ 2019-12-12T08:48:02+01:00 2019-12-12T08:48:02+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8724 طاهر مهدوی اخبار ویژه روزنامه ها ۱۳۹۸/۰۹/۲۰  آقای ماکرون! حقوق بشر چه‌قدر هم به شما می‌آید!رئیس‌جمهور فرانسه می‌گوید بازداشت دو شهروند فرانسوی در ایران غیرقابل تحمل است.امانوئل ماکرون در پیامی توییتری به بهانه روز حقوق بشر نوشت: بازداشت‌ دو شهروند فرانسوی در ایران امری غیرقابل تحمل است. آنها باید بی‌درنگ آزاد شوند.او به فریبا عادلخواه اشاره کرد که تابعیت ایرانی- فرانسوی دارد و به جرم جاسوسی بازداشت شده و همچنین رولان مارشال که به گفته رادیو فرانسه دارای اتهام امنیتی است.ماکرون همچنین گفت

اخبار ویژه روزنامه ها
۱۳۹۸/۰۹/۲۰

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎
  آقای ماکرون! حقوق بشر چه‌قدر هم به شما می‌آید!
رئیس‌جمهور فرانسه می‌گوید بازداشت دو شهروند فرانسوی در ایران غیرقابل تحمل است.
امانوئل ماکرون در پیامی توییتری به بهانه روز حقوق بشر نوشت: بازداشت‌ دو شهروند فرانسوی در ایران امری غیرقابل تحمل است. آنها باید بی‌درنگ آزاد شوند.
او به فریبا عادلخواه اشاره کرد که تابعیت ایرانی- فرانسوی دارد و به جرم جاسوسی بازداشت شده و همچنین رولان مارشال که به گفته رادیو فرانسه دارای اتهام امنیتی است.
ماکرون همچنین گفت درخواست آزادی این دو نفر را بارها در دیدار با روحانی اعلام کرده‌ام و اکنون بار دیگر تکرار می‌کنم.
وقاحت رئیس‌جمهور فرانسه در حالی است که اولاً عادلخواه شهروند ایرانی محسوب می‌شود ثانیاً دولت فرانسه به مدت 38 سال پناهگاه یکی از جنایتکارترین گروه‌های تروریستی جهان (سازمان منافقین) بوده که 17 هزار شهروند ایرانی و همچنین کردها و شیعیان عراق را کشته‌اند.
مسخره‌تر اینکه FATF کمیته ویژه اقدامات مالی برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم، در پاریس مستقر است!

از افراط ستیزه‌جویی با دولت تا تفریط وکیل‌الدولگی
علی مطهری نماینده مجلس می‌گوید: مجلس از ناحیه مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای هماهنگی سران قوا تضعیف شده است.
وی اخیراً در نطق خارج از دستور گفت: حوادث تلخ آبان‌ماه نشان داد که سران قوا نبض جامعه را در دست ندارند و تصمیم بدی که گرفته شد و اجرای بدتری که انجام شد متاسفانه این حوادث تلخ را به‌وجود آورد.
مطهری با بیان اینکه اگر جامعه در شرایط عادی بود جای داشت رئیس‌جمهور را استیضاح کنیم، خاطرنشان کرد: اما در شرایط خاص هستیم و حداقل کاری که مجلس می‌تواند بکند این است که وزیر کشور را به‌عنوان مسئول اصلی این تصمیم استیضاح کند و ان‌شاءالله این کار انجام می‌شود.
وی گفت: مجلس در دوره دهم از دو ناحیه تضعیف شد یکی از طرف مجمع تشخیص و دوم از طرف شورای هماهنگی سران قوا.
اظهارات آقای مطهری از جهات مختلف،‌به دور از واقعیت و بعضا فاقد صداقت است.
نخست اینکه او می‌گوید: اگر شرایط عادی بود، رئیس‌جمهور را استیضاح می‌کردیم. شورای هماهنگی سران قوا ناظر به همین شرایطی که مطهری اذعان می‌کند، تشکیل شده است و اتفاقا دو تن از آنها (روحانی و لاریجانی) هماهنگ با هم عمل می‌کنند. اگرچه درباره صداقت مطهری درباره استیضاح رئیس‌جمهور در شرایط عادی تردید جدی وجود دارد.
نظارت مجمع تشخیص مصلحت بر اجرای سیاست‌های کلی نظام هم یک اصل قانونی و جبران‌کننده انحرافات و اشکالاتی است که بعضا در مجلس دهم به شکل کاملا حاد دیده شد.
مجلس دهم در حالی برخی لوایح مربوط به FATF  را تایید کرد که وزارت خارجه صراحتا می‌گفت هیچ تضمینی درباره لغو تحریم‌ها پس از اجرای مطالبات FATF وجود ندارد! خب! وقتی برجام که امضای وزیر خارجه 6 دولت به‌علاوه قطعنامه شورای امنیت بود و بر لغو تحریم‌ها تصریح داشت و به‌ویژه «امضای کری» تضمین خوانده می‌شد، به آن شکل زیر پا گذاشته شد، چگونه می‌شد پذیرش دیکته‌های جدید در قالب FATF بدون هیچ تضمینی را پذیرفت. در اینجا امثال علی مطهری فرار به جلو می‌کنند وگرنه آنها باید مؤاخذه شده و پاسخگو باشند که چرا غیر از بلای برجام، بر تحمیل بلاهای جدید بر کشور اصرار دارند؟ از سر بی‌سوادی یا ...؟!
اما اظهارات مطهری واجد خلاف‌گویی بزرگ‌تری است و آن اینکه گویا امثال وی مهیای عمل به مسئولیت نظارتی بر دولت هستند و نظام مانع است، برخلاف این ظاهرسازی، آقای مطهری در  6 سال اخیر، کاملا نقش یک وکیل‌الدوله منفعل را بازی کرده و به جای مطالبه‌گری حقوق مردم و وعده‌های اقتصادی دولت، دنبال سیاسی‌کاری و ایجاد حاشیه امن برای مدیران اجرایی ناکارآمد بوده است.
این تفریط و کم‌فروشی گل‌درشت، ادامه رفتار کاملا افراطی وی در معارضه با دولت دهم است؛ که اوج آن را می‌توان در درگیری کاملا رادیکال و غیراخلاقی طیف وی با دولت دهم در ماجرای استیضاح وزیر کار دید؛ ماجرایی که طرفین آن مورد اعتراض رهبر انقلاب قرار گرفتند. ایشان بردن اختلافات مسئولان بر سر سفره مردم را خیانت توصیف کردند.
پرسش از مطهری این است که اگر به بیان او، امروز شرایط عادی نیست و بنابراین با دولت باید مدارا کرد، چرا آن روز نکردند و اگر کار آن روز درست است، چرا امروز کاملا برعکس رفتار می‌کنند و به‌جای حداقل انتقاد از دولت، کوتاهی و کم‌کاری را گردن نظام می‌اندازند؟
آیا این مدل رفتار متناقض، مصداق همان فرمایش حکیمانه امیر مؤمنان علیه‌السلام نیست که فرمود: «لاتری الجاهل الا مُفَرِطاً او مُفَرَّطاً. جاهل را نمی‌بینی مگر در افراط یا تفریط.

خودتان را گول نزنید و بعداً نگویید دوباره کلاه سرمان رفت
رئیس‌جمهور می‌گوید خطوط قرمز نظام را در مذاکرات رعایت می‌کند.
روحانی دیروز در نشست هیئت دولت، با تأکید بر اینکه دولت حتی یک لحظه از برهم زدن نقشه دشمن و تحریم‌ها غافل نبوده است، اظهار داشت: باید یا تحریم‌ها را دور بزنیم و یا دشمنان را وادار کنیم تا توبه کنند و دولت مصمم است، هم با تقویت تولید داخلی و هم از طرق مختلف از جمله مذاکره این توطئه را درهم بشکند و در این راستا دولت در چارچوب خطوط قرمز نظام حرکت کرده و از آن عبور نخواهیم کرد.
این سخنان آقای روحانی از جهات مختلف، قابل تأمل است. او می‌گوید مذاکره از جمله راه‌های درهم شکستن توطئه تحریم‌های دشمن است. طبعاً مراد روحانی، مذاکره با اروپا و به ویژه آمریکاست؛ همچنان که اخیراً به واسطه سفر آقای عراقچی به ژاپن، مقدماتی هم برای برخی تحرکات غیرمستقیم فراهم کرده‌اند.
طبعاً مذاکره برای مذاکره معنا ندارد بلکه مذاکره می‌کنند تا به هدف «توافق» برسند. خب! توافق برای چیست؟ برای اجرا کردن تعهدات طرفین، یا فریب یک طرف از سوی دیگر به نحوی که یک طرف تمام تعهدات را اجرا کند و طرف دیگر، مطلقاً شانه خالی کند بلکه درست برعکس تعهداتش عمل نماید؟!
مسیر مذاکره با آمریکا و اروپا بدین معنا، از سوی آنها مسدود است چرا که آمریکا با نقض صریح برجام و اروپا به واسطه همراهی عملی با ترامپ و زیر پا گذاشتن همه تعهدات، عملاً دو سال مذاکره و توافق برآمده از آن را به تمسخر گرفته‌اند؟ با این اوصاف، مذاکره جدید، تدارک ریشخند بیشتر و فشار مضاعف است.
آقای روحانی گاه وساطت فرانسه و گاه ژاپن را برای مذاکره با آمریکا می‌پذیرد و حال آن که اولاً خود این میانجی‌نماها، تعهدات خود را زیرپا گذاشته و عملاً نشان داده‌اند بی‌طرف نیستند. ثانیاً دولت آمریکا هم دنبال تفاهم و تعامل و اعتمادسازی و احترام نیست، بلکه اصرار دارد زورگویی و بدعهدی را به رخ بکشد؛ تا آنجا که همین آقای روحانی تصریح کرد کشورها مگر دیوانه‌اند که با شما مذاکره و توافق کنند، در حالی که شما می‌گویید توافق موجود (برجام) زیرپا باشد و اجرا نشود.
نکته مهم دیگر این است که دولت آمریکا زیرپا گذاشتن توافق و بازگرداندن تحریم‌ها را مقدمه‌ای برای مجبور کردن ایران بر مذاکره دوباره و دادن امتیازات بیشتر می‌داند بدون این که کوچک‌ترین تضمینی درباره برداشتن تحریم‌ها بدهد. در این شرایط، اظهارات آقای روحانی مبنی بر این که دولت مصمم است با مذاکره، توطئه تحریم دشمن را در هم بشکند، عاری از حقیقت است، چه این که مذاکره نقطه مقابل تحریم نیست بلکه این دو، ابزار مشترک در نقشه آمریکایی «فشار - باج‌گیری پای میز مذاکره است». در واقع، بازگشت آقای روحانی پای میز مذاکره (ولو به شکل غیرمستقیم)، بازی در نقشه دشمن است نه مقابله با آن.
نهایتاً این که با عنایت به تجربه 6 سال اخیر و بدعهدی مشترک دولت‌های اوباما و ترامپ، مذاکره مجدد با آمریکا، ممنوع و خط قرمز نظام است. بنابراین، اینکه گفته می‌شود «دولت در چارچوب خطوط نظام حرکت کرده و از آن عبور نخواهیم کرد» و ضمناً مذاکره (با آمریکا) پیگیری می‌شود، تناقض دارد. اما صرف‌نظر از خطوط قرمز حکیمانه نظام،‌ رفتار آقای روحانی، نقض اظهارات صریح اوست که اولاً مذاکره مجدد با آمریکای عهدشکن را دیوانگی خواند و ثانیاً تصریح کرد که آمریکا با اخذ امتیازات و بازگرداندن تحریم‌ها، کلاه گذاشت؛ «دیگر حاضر نیستیم سرمان کلاه برود» که روحانی گفت، در تناقض با موضع صریح آمریکاست که می‌گوید برای برداشتن تحریم‌ها، باید امتیازهای هسته‌ای و غیرهسته‌ای جدید بدهید و ابطال برجام را بپذیرید. آنچه روحانی؛ در سخنان متناقض دیروز گفت؛ چیزی مانند «دایره سه‌گوش» یا «مثلث چهارگوش» است.

روایت سایت حامی دولت از بی‌محلی روحانی به مردم
یک سایت حامی دولت نسبت به برخی عملکردهای رئیس‌جمهور، اظهار شرمندگی و از مردم عذرخواهی کرد.
خرداد نیوز نوشت: قریب به اتفاق رأی‌دهندگان چندمیلیونی روحانی اکنون در صف ناراضیان و منتقدان هستند. اما چه شد که اینگونه شد؟ این سقوط آزاد چرا با این شتاب رقم خورد؟
این روزها کمتر کسی یافت می‌شود که از منتخب 2 سال پیش خود حمایت کند!
ضربه مهم و تاریخی به اعتبار رئیس جمهور بیش‌ و پیش از هر چیزی به عملکرد و رفتار و گفتار خود او و اطرافیانش باز می‌گردد!
ماجرا درست از فردای انتخابات 96 آغاز شد. جایی که روحانی به رغم وعده‌های پرطمطراق انتخاباتی، کابینه‌ای ناهمسو با شعارها و وعده‌های خود و مطالبات حامیان برگزید و چهره‌های بدسابقه اما از حلقه نزدیکان خود را میدان داد و اولین دهن‌کجی به افکار عمومی را کلید زد. هنوز مردم از این گزینش‌های عجیب و غریب در حیرت بودند که مدرسه پیرمردهای دولت با گزینش‌های خود و البته ندانم‌کاری‌های خود، آنچه که دستاورد دولت یازدهم هم به حساب می‌آمد، را با چند دستگی سیاست‌ها و عملکردهای اقتصادی بر باد داده و غول تورم دوباره خودش‌ را نشان داد، آن‌هم در کنار رکود چندساله.
دلار بی‌سابقه‌تر از هر زمان، زبانه کشید و بر پیکره اقتصاد آتش زد، گرانی و بیکاری و سفره تنگ شده مردم و معیشت بر باد رفته آنان حاصل دولتی شده بود که قرار بود با تدبیر امید بیافریند و به نظر کارشناسان بها دهد و پوپولیستی عمل نکند.
جامعه، فردی در برابر خود می‌دید که گویی به راحتی آب خوردن وعده‌های خود را فراموش کرده و این حس فریفته شدن سرمایه اجتماعی روحانی را بر باد داد تا بالاخره روحانی تیر آخر را هم شلیک کرد.
لزوم واقعی شدن قیمت حامل‌های انرژی و بهبود توزیع ناعادلانه یارانه‌های پنهان مورد تردید هیچ کارشناسی نبود اما چگونه و به چه میزان و در چه چارچوبی محل بحث بود، هر چند از دولت سالخوردگان انتظار توجه و اجرایی کردن طرح‌های نو متناسب با رشد و توسعه فناوری‌های جدید نبود و نیست اما طرح به بدترین شکل ممکن توسط دولت اجرا شد.
اما بدتر از بد، ناصواب‌تر از هر گزینه‌ای، واکنش‌های بعد از اجرای طرح بود، جایی که پس از کشته شدن تعداد قابل ملاحظه‌ای از معترضان، روحانی نه در قامت یک رئیس‌جمهوری حقوقدان و دغدغه‌مند حقوق شهروندی بلکه در مقام یک رئیس دولت مغرور و بی‌توجه به دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم، به جای پذیرش قصور و عذرخواهی از مردم به‌خاطر این بی‌تدبیری واکنش‌هایی از خود نشان داد که دل هر ایرانی را به درد آورد و با خنده‌های زننده و مشمئزکننده خود به توجیهاتی دست برد که خلق را به حیرت انداخت!
شوربختانه به عنوان حامیان دیروز رسانه‌ای روحانی پشیمان و عذرخواه مردم هستیم که آنان را ترغیب به حمایت از او کردیم، پشیمانی که نه به خاطر عدم کامیابی فردی و شخصی بلکه به دلیل عدم واقع‌گویی و فریب افکار عمومی است که بیش و پیش از هر چیز امید به آینده، انتظار تغییر مطلوب و بهبود حداقلی شرایط را سوزاند و بر باد داد و تأسف‌تر آنکه هیچ نشانه تنبه و اصلاحی هم در آنان دیده نمی‌شود!

دولت در کنار گران کردن بنزین چرا باید میلیاردرها را از مالیات معاف کند
یک روزنامه حامی دولت، معافیت مالیاتی هنرمندان و سلبریتی‌های میلیاردر از مالیات را بی‌عدالتی خواند.
روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به تصمیم اخیر دولت که از سوی نوبخت ابلاغ شد و شائبه سیاسی داشت، نوشت: بازیگران هم شهرت دارند، هم ثروت و هم در پاره‌ای موارد قدرت. قرار گرفتن این افراد در فهرست مشمولان معافیت‌های مالیاتی، ظلم بیشتر به کارمندان و اقشار متوسطی از قبیل کسبه جزء است که طبق قانون باید مالیات پرداخت کنند درحالی که اکثر بازیگران با استفاده از عنوان «هنرمند» از پرداخت مالیات درآمدهای کلان معافند!
اطلاعات موجود نشان می‌دهد اکثر بازیگران از قراردادهائی برای بازی در فیلم‌های سینمائی و مجموعه‌های تلویزیونی یا خانگی پول‌های کلانی دریافت می‌کنند. براساس همین اطلاعات، دستمزد این افراد از 500 میلیون تومان تا یک میلیارد تومان برای بازی در هر فیلم است. آنها در هرسال در چند فیلم بازی می‌کنند و بدین ترتیب، سالانه میلیاردها تومان درآمد دارند. هزینه‌های زیاد و ریخت‌وپاش‌های بی‌حساب و کتاب این افراد نیز نشان می‌دهد آنها دارای زندگی اشرافی هستند و سطح زندگی آنها با سطح زندگی عامه مردم بسیار متفاوت است. اطلاعات منتشره درباره یکی از بازیگران مشهور حکایت از ارسال ماهانه 10 هزار دلار برای تحصیل فرزند خود در خارج از کشور دارد. اینکه چنین ثروتی چگونه به دست می‌آید و جامعه ما با چنین درآمدزائی‌های بی‌حساب و کتابی به کدام طرف در حرکت است، بحث دیگری است. آنچه اکنون موردنظر است اینست که چرا افرادی با چنین درآمدها و ثروت‌های کلانی باید از مالیات معاف باشند؟
با توجه به آنچه درباره درآمدهای کلان بازیگران می‌دانیم، عدالت اقتضا می‌کند آنها نیز مشمول پرداخت مالیات شوند.
دولتمردان به این واقعیت آشکار توجه کنند که معافیت مالیاتی بازیگران علی‌رغم درآمدهای کلانی که دارند از یک طرف و گرفتار شدن اقشار ضعیف جامعه در چنبره گرانی‌های ناشی از افزایش قیمت بنزین از طرف دیگر و مشکلات معیشتی اصحاب رسانه که خادمان بی‌مزد و منت فرهنگ کشور هستند از ناحیه  سوم، ادعای عدالت‌خواهی مسئولین را زیر سؤال می‌برد. راه صحیح این است که از صاحبان درآمدهای کلان در هر صنفی که هستند به تناسب درآمدشان مالیات گرفته شود و فشار از گروه اقشار کم‌درآمد برداشته شود.

]]>
رئیس‌جمهور ضدآمریکایی آرژانتین سوگند خورد / پارلمان رژیم صهیونیستی منحل شد تکرار انتخابات برای سومین بار در یک‌سال!/ اگر مرجعیت و حشد‌الشعبی نبود عراق از دست رفته بود ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ 2019-12-12T08:47:58+01:00 2019-12-12T08:47:58+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8723 طاهر مهدوی رئیس‌جمهور ضدآمریکایی آرژانتین سوگند خورد ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ «آلبرتو فرناندز» به عنوان رئیس‌جمهور جدید آرژانتین تحلیف شد تا این کشور را به صف کشورهای چپگرای ضدآمریکایی بازگرداند. دیروز «آلبرتو فرناندز» در کنار «کریستینا فرناندز»، رئیس‌جمهور پیشین آرژانتین و هم‌حزبی خودش که به سیاست‌های ضدآمریکایی و حتی گاهی گرایشات ضدصهیونیستی‌اش شناخت می‌شود در مراسم تحلیفش حاضر شد. این هر دو «فرناندزِ» پرونیست از جریان چپ میانه و میراث‌دار «خوان پرون» و همسرش «اوا پرون» هستند. در فضای سیاسی آر



رئیس‌جمهور ضدآمریکایی آرژانتین سوگند خورد
۱۳۹۸/۰۹/۲۰

Image result for ‫آلبرتو فرناندز‬‎
«آلبرتو فرناندز» به عنوان رئیس‌جمهور جدید آرژانتین تحلیف شد تا این کشور را به صف کشورهای چپگرای ضدآمریکایی بازگرداند.
دیروز «آلبرتو فرناندز» در کنار «کریستینا فرناندز»، رئیس‌جمهور پیشین آرژانتین و هم‌حزبی خودش که به سیاست‌های ضدآمریکایی و حتی گاهی گرایشات ضدصهیونیستی‌اش شناخت می‌شود در مراسم تحلیفش حاضر شد. این هر دو «فرناندزِ» پرونیست از جریان چپ میانه و میراث‌دار «خوان پرون» و همسرش
«اوا پرون» هستند. در فضای سیاسی آرژانتین هواداران «پرون»، رهبر حزب عدالت‌گرایان و همسرش که سال‌ها قدرت را در این کشور در دست داشتند، به پرونیست معروف هستند. آنها به نوعی، بنیانگذاران جریان چپ در آرژانتین به حساب می‌آیند.
آنطور که خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرده، «آلبرتو فرناندز» 60 ساله، رئیس‌جمهور جدید آرژانتین در مراسم تحلیف خود، اظهار داشته: «اینجا ایستاده‌ام تا از همه مردم آرژانتین درخواست اتحاد کنم و از آنان بخواهم پیمانی تازه برای برادری و همبستگی ببندند. من اینجا ایستاده‌ام تا از همه بخواهم آرژانتین را به روی پاهای خود بازگردانند و کشور را در مسیر توسعه و عدالت اجتماعی قرار دهند». او همچنین در پیامی توئیتری نوشته، «خود را فدای بازگرداندن آرژانتین عزیزم به روی پای خود خواهم کرد.»
حضور این رئیس‌جمهور تازه منتخب در کنار «کریستینا فرناندز» که از سال 2007 تا 2015 میلادی رئیس‌جمهور آرژانتین بوده، این احتمال را پررنگ می‌کند که این «فرناندز» قصد دارد که راه آن «فرناندز» را برود به خصوص آن بدانیم که او را به‌ عنوان معاون خود نیز معرفی کرده است.

 پارلمان رژیم صهیونیستی منحل شد تکرار انتخابات برای سومین بار در یک‌سال!

Image result for ‫پارلمان رژیم صهیونیستی منحل شد تکرار انتخابات برای سومین بار در یک‌سال!‬‎
پارلمان رژیم صهیونیستی، در پی عدم تشکیل کابینه در فرصت زمان قانونی، باز هم به انحلال خود رأی داد تا سومین انتخابات زودهنگام در یک سال اخیر در اسفندماه برگزار شود!
نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست)، دیروز در فاصله چند ساعت باقی مانده به پایان فرصت تشکیل کابینه، طرح انحلال بیست‌ودومین دوره کنست را ارائه کردند. به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» با اعلام وصول این طرح، کنست منحل شد و سومین انتخابات سراسری در فلسطین‌اشغالی طی سال جاری در تاریخ دوم مارس ۲۰۲۰ (دوازدهم اسفند ۱۳۹۸) برگزار خواهد
شد.
به گزارش فارس، در این طرح نوشته شده: «به دلیل شرایط استثنایی که در اسرائیل پیش آمده، و بعد از 2 تلاش انتخاباتی متوالی (نتانیاهو و گانتس) که منجر به تشکیل کابینه نشد، انحلال بیست‌ودومین دوره کنست پیشنهاد می‌شود». به موجب این طرح، که به گفته آسوشیتدپرس تقریبا تشریفاتی است، پارلمان رژیم صهیونیستی در پایان وقت اداری دیروز منحل شد و انتخابات تکرار می‌شود.
 بنیامین نتانیاهو به عنوان رهبر حزب لیکود و «بنی گانتس» به عنوان رهبر حزب «آبی‌وسفید» هر دو نتوانستند بعد از انتخابات شهریورماه، در فرصت‌های چهار هفته‌ای که داشتند، کابینه‌ای فراگیر تشکیل دهند به همین دلیل رئیس‌رژیم صهیونیستی در تاریخ سی‌ام آبان، ۱۲۰ نماینده پارلمان را موظف کرد تا طی 21 روز فردی را پیدا کنند که بتواند کابینه ائتلاف حداکثری تشکیل دهد. این فرصت دیروز به پایان
رسید.


کارشناسان عراقی در سالگرد شکست داعش:
اگر مرجعیت و حشد‌الشعبی نبود عراق از دست رفته بود

Image result for ‫اگر مرجعیت و حشد‌الشعبی نبود‬‎
رئیس‌جماعت علمای عراق و معاون رئیس‌سازمان حشد‌الشعبی در سومین سالگرد شکست داعش، در کنار برخی کارشناسان عراق در صحبت‌های جداگانه‌ از نقش حشد‌الشعبی و مرجعیت دینی در نجات عراق گفته‌اند.
تجمعات دیروز عراق با حضور به موقع نیروهای حشد‌الشعبی و مردم عراق با آرامش برگزار شد و دست خصم از به خشونت کشاندن فضای عراق کوتاه ماند. این در حالی است که انتشار فراخوان مشکوک در فضای مجازی عراق برای شرکت در اغتشاشات روز سه‌شنبه برخی را نگران کرده بود، اما این حضور به موقع آرامش نسبی کنونی عراق را حفظ و تحکیم کرد.
اما این تنها وجوه مثبت و نقش امنیت‌بخش مرجعیت دینی و نیروهای مقاومت حشد‌الشعبی نیست. چنان‌چه، به گزارش شبکه تلویزیونی «الاتجاه»، «ابومهدی مهندس»، معاون رئیس‌سازمان حشد‌الشعبی عراق، با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت دومین سالگرد پیروزی عراق در مبارزه با داعش گفت: «اگر فتوای مرجعیت دینی نبود، مردم عراق اکنون نمی‌توانستند پیروزی علیه داعش را جشن بگیرند».
در صحبتی دیگر، شیخ «خالد الملا»، رئیس‌جماعت علمای عراق، بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در سایت «الغد» منتشر شده، اظهار داشت، حق داریم که به آن [حشد‌الشعبی] افتخار کنیم و افزوده: «... ما اعتراض و محکومیت خود علیه کلیه تلاش‌ها برای تخریب وجهه الحشد‌الشعبی و در نتیجه اهانت به نماد پیروزی و توانمندی دفاعی ما و نیز وحدت کشورمان را اعلام
می‌کنیم».
البته گزارش تحلیلی شبکه تلویزیونی «الاتجاه» پیشتر رفته و از نقش بزرگ ایران نیز گفته است. این شبکه گزارش داده «غرب به باقی ماندن داعش دل خوش کرده بود و الحشد‌الشعبی برای ریشه‌کن کردن آن تلاش کرد. فتوای مرجعیت دینی، نیروهای مردمی و حمایت ایران همسایه عراق سه موضوعی بود که برنامه‌های غرب و کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس متحدان آنها را برهم
زد».
برای عراقی که سال‌ها زیر چکمه‌های دیکتاتور دیوانه‎ای چون صدام کوبیده شده و سال‌ها نیز‌اشغال شدن توسط تروریسمِ دولتی آمریکا را از سر گذرانده، همچنین در آخرین معضل فراگیر خودش مدت‌ها با گروه وحشی و دست‌نشانده داعش دست به‌گریبان بوده است، امنیت و آسایش دو رکن اساسی‌اند. پیوند فتوای مرجعیت دینی و اقدام حشد‌الشعبی و، با توجه به گزارش شبکه «الاتجاه»، کمک‌های ایران بوده است که این دو رکن را در عراق پا برجا کرده و می‌کند. مرور تاریخ مبارزات با تروریسم و فتنه‌های اخیر، نقش اساسی این سه را به خوبی عیان می‌کند.
]]>
آمریکا برای جاسوسی از منتقدان امارات به ابوظبی کمک می‌کند/ تعلیق افسران سعودی در آمریکا اولین پس لرزه حادثه تروریستی در فلوریدا / تایمز اسرائیل: خطر موشک‌های انصارالله جدی است ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ 2019-12-12T08:47:49+01:00 2019-12-12T08:47:49+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/8722 طاهر مهدوی آمریکا برای جاسوسی از منتقدان امارات به ابوظبی کمک می‌کند ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ خبرگزاری انگلیسی آشکار کرده برخی از مقام‌های سابق کاخ سفید با امارات برای تشکیل یک ساختار جاسوسی همکاری کرده‌اند. در حالی که آمریکایی‌ها همواره مدعی دفاع از منتقدان و آزادی بیان بوده‌اند، به متحدان عصر حجری شان که می‌رسد، امکانات مدرن برای دستگیری همان منتقدان ارائه می‌دهند! خبرگزاری «رویترز» در همین رابطه نوشته فردی به نام «ریچارد کلارک»، از مقام‌های سابق آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم ۵ سال


آمریکا برای جاسوسی از منتقدان امارات به ابوظبی کمک می‌کند
۱۳۹۸/۰۹/۲۰

Image result for ‫آمریکا برای جاسوسی از منتقدان امارات به ابوظبی کمک می‌کند‬‎
خبرگزاری انگلیسی آشکار کرده برخی از مقام‌های سابق کاخ سفید با امارات برای تشکیل یک ساختار جاسوسی همکاری کرده‌اند.
در حالی که آمریکایی‌ها همواره مدعی دفاع از منتقدان و آزادی بیان بوده‌اند، به متحدان عصر حجری شان که می‌رسد، امکانات مدرن برای دستگیری همان منتقدان ارائه می‌دهند! خبرگزاری «رویترز» در همین رابطه نوشته فردی به نام «ریچارد کلارک»، از مقام‌های سابق آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم ۵ سال بعد از خروج از قدرت، در سال ۲۰۰۸ به امارات در تشکیل یگانی برای جاسوسی‌های سایبری کمک کرده است. طبق این گزارش، امارات علاوه‌بر این، در قالب این برنامه پیمانکاران اطلاعاتی برجسته آمریکا را برای نظارت بر آنچه «تهدیدها» علیه خود خوانده به کار گرفته است. این خبرگزاری انگلیسی همچنین اضافه کرده، در سال‌های بعدتر، امارات این یگان را توسعه داده و از آن برای پایش افرادی فراتر از کسانی که به اقدامات تروریستی متهمشان می‌کند، استفاده کرده است.

پنتاگون تحت فشارهای افکار عمومی دست به کار شد
 تعلیق افسران سعودی در آمریکا اولین پس لرزه حادثه تروریستی در فلوریدا

Image result for ‫تعلیق افسران سعودی در آمریکا اولین پس لرزه حادثه تروریستی در فلوریدا‬‎
به دنبال فشار افکار عمومی در آمریکا پنتاگون مجبور شد پرواز 175 دانشجوی سعودی را که در آمریکا مشغول آموزش‌های نظامی هستند تعلیق و شش تبعه سعودی را هم دستگیر کند.
پس لرزه‌های کشتار 4 افسر آمریکایی به دست یک افسر سعودی در پایگاه نظامی فلوریدا همچنان ادامه دارد و بعد از دستگیری 6 افسر سعودی و وتوی برخی قراردادهای تسلیحاتی از سوی کنگره حالا خبر رسیده که پنتاگون تحت فشار گسترده افکار عمومی و رسانه‌های آمریکا اجازه پرواز برای 175 افسر سعودی را ممنوع کرده است. پنتاگون همچنین از تعلیق فعالیت‌های آموزش نظامی نیروهای عربستانی در آمریکا خبر داده است. وزارت دفاع آمریکا در بیانیه خود تصریح کرده تعلیق این برنامه‌ها شامل آموزش نیروهای زمینی نیز خواهد شد و تمامی برنامه‌های آموزش نظامی به غیر از آن دسته فعالیت آموزشی در کلاس، همه تعلیق شده‌اند و تنها کلاس‌هایی مانند آموزش زبان انگلیسی ادامه خواهند داشت.
پیش از این بیانیه پنتاگون، اعلام شده بود مجوز پرواز 300 نفر از اتباع عربستان که در آمریکا آموزش خلبانی هواپیماهای نظامی می‌دیدند به دنبال تیراندازی اخیر در پایگاه نیروی هوایی آمریکا در فلوریدا لغو شده، که طبق اعلام مقامات آمریکا 175 افسر سعودی دیگر اجازه پرواز در آمریکا ندارند و این تصمیم را از روز دوشنبه به اجرا گذاشته است.‎
یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفته، اقدامات احتیاطی فقط شامل 850 دانشجوی نظامی مهمان عربستانی شده است و بقیه افسران خارجی را شامل نمی‌شود.
«ویوید نورکوئیست» معاون وزیر دفاع آمریکا نیز دستور تکمیل شدن روند بررسی سیاست‌های مرتبط با تعیین صلاحیت دانشجویان خارجی را ظرف 10 روز صادر کرد. از سوی دیگر بر اساس گزارش ان بی‌سی نیوز، در پی تیراندازی مرگبار در پایگاه نیروی دریایی در پنساکولای فلوریدا، «توماس مودلی» کفیل وزیر نیروی دریایی نیز گفت پنتاگون از کنگره می‌خواهد خرید اسلحه را برای اتباع خارجی که در آموزش نظامی در آمریکا شرکت دارند، دشوارتر سازد. وی در گفت وگو با ان‌ بی‌سی نیوز اعلام کرد پنتاگون سرگرم بررسی اقداماتی برای حفاظت بیشتر از تاسیسات و پرسنل نظامی خود و خانواده‌های آنان است: «همه گزینه‌ها، از جمله بررسی راه‌های ارزیابی سوابق اتباع خارجی، از جمله ارزیابی مستمر آنها، روی میز است.»
گفتنی است همه این اقدامات در حالی علیه سعودی صورت می‌گیرد که مقامات سعودی از پادشاه بگیر تا فرستاده وزارت خارجه این کشور به آمریکا، تا توانستند علیه افسر نیروی هوایی خود موضع گرفته و از کاخ سفید در خواست کردند، این جنایت را پای نظام سعودی ننویسد!

 تایمز اسرائیل: خطر موشک‌های انصارالله جدی است
Image result for ‫تایمز اسرائیل: خطر موشک‌های انصارالله جدی است‬‎
پس از آنکه وزیر دفاع یمن اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از روز اول در تجاوز به یمن مشارکت داشته و انتقام در راه است، رسانه‌های صهیونیستی از ناتوانی این رژیم برای مقابله با موشک‌های ارتش یمن ابراز نگرانی کردند.
«محمد العاطفی» وزیر دفاع یمن اخیرا با شبکه «المسیره» مصاحبه کرد و با تاکید بر مشارکت رژیم صهیونیستی در تجاوز علیه کشورش از روز نخست تجاوز ائتلاف سعودی گفت: «بی شک انتقام در راه است. ما بانک اهداف نظامی دریایی و زمینی دشمن اسرائیلی را در اختیار داریم و اگر تصمیم گرفته شود یک ثانیه هم در نابودی آن درنگ نمی‌کنیم». پایگاه صهیونیستی «تایمز» در واکنش به این اظهارات، در گزارشی، بخشی‌هایی از مصاحبه محمد العاطفی را بازتاب داده و نوشته: «حمله از یمن ممکن است برای اسرائیل وضعیت سختی به وجود آورد زیرا پدافند هوایی اسرائیل برای ساقط کردن موشک‌هایی که از شمال می‌آید، آماده‌تر است تا موشک‌هایی که از جنوب می‌آیند».
در ادامه این گزارش می‌خوانیم: «بر عکس موشک‌های بالستیک که در مسیر رسیدن به هدف در یک قوس بلند پرواز می‌کنند، موشک‌های کروز و پهپادها در ارتفاع پایین قرار دارند و همین موضوع کشف آنها و هدف قرار‌دادنشان را سخت می‌کند». آبان ماه گذشته نیز «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن اعلام کرد، اگر رژیم صهیونیستی دست به حماقت بزند، در اعلام جهاد علیه این رژیم هیچ تردیدی نمی‌کند. تحلیلگران یمنی در آن زمان گفتند، هشدار صریح یمن به رژیم صهیونیستی که برآمده از قدرت بازدارندگی این کشور است، محافل رژیم صهیونیستی را نگران کرده است.


]]>