تـــبـــرّی ( دشــمـن شـــناسـی ) «بدترین دشمنان كسانی اند كه حیله خود را بیشتر پنهان می دارند.» tag:http://doshman-1.mihanblog.com 2017-12-16T10:20:18+01:00 mihanblog.com روحانی برجسته تونسی: پس از مسجدالاقصی، نوبت مکه و مدینه است/ شروع طوفانی انتفاضه چهارم/ مردم دنیا برای قدس سنگ تمام گذاشتند ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ 2017-12-10T08:14:49+01:00 2017-12-10T08:14:49+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5209 طاهر مهدوی روحانی برجسته تونسی:آل‌سعود در خدمت صهیونیست‌هاست پس از مسجدالاقصی، نوبت مکه و مدینه است ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ شیخ تونسی در انتقاد از حمایت‌های عملی آل‌سعود و برخی مرتجعین عرب از ترامپ در اعلام قدس، نخستین قبله مسلمین به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت، پس از قدس نوبت مکه و مدینه است که تقدیم دولت یهودی اسرائیل شود!شیخ« شریف بن حسن»، از علمای تونس ضمن ابراز بدبینی به موضع برخی حكام مرتجع عرب نسبت به تصمیم ترامپ برای به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفته: «برای


روحانی برجسته تونسی:
آل‌سعود در خدمت صهیونیست‌هاست
پس از مسجدالاقصی، نوبت مکه و مدینه است
۱۳۹۶/۰۹/۱۸

شیخ تونسی در انتقاد از حمایت‌های عملی آل‌سعود و برخی مرتجعین عرب از ترامپ در اعلام قدس، نخستین قبله مسلمین به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفت، پس از قدس نوبت مکه و مدینه است که تقدیم دولت یهودی اسرائیل شود!
شیخ« شریف بن حسن»، از علمای تونس ضمن ابراز بدبینی به موضع برخی حكام مرتجع عرب نسبت به تصمیم ترامپ برای به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی گفته: «برای یاری مسجدالاقصی و یا حل دیگر مشکلات امت اسلام از حاکمان عرب توقع کمک نداشته باشید. تنها راه حل این مسایل، جمع شدن علمای خداترس است.»
شیخ تونسی در ادامه هشدار داد که «امروز نوبت قدس و مسجدالاقصی است و فردا نوبت مکه و مدینه؛ خواهید دید که هر کسی به قبله اول مسلمین خیانت کرد به قبله دوم هم خیانت خواهد کرد.»
وی سپس از خطبه قرائت شده روز جمعه در مسجدالنبی و مسجدالحرام به شدت انتقاد کرد و گفت: «خطیبان این دو مسجد تنها چند ثانیه به قدس ‌اشاره کردند، آنها امروز از فراز منبرهایشان، در خیانت به قدس شریک بودند و با سکوت خود، یهودی‌سازی قدس را به‌رسمیت شناختند.» گفتنی است برخی رسانه‌های صهیونیستی اعلام کرده‌اند، ترامپ با هماهنگی بن سلمان، ولیعهد سعودی قدس را پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرده و بن سلمان نیز به وی اطمینان داده، سر و ته اعتراض‌ها را به نحوی جمع می‌کند و نباید کسی نگران اعتراض‌های مردمی باشد!  شروع طوفانی انتفاضه چهارم
مردم دنیا برای قدس سنگ تمام گذاشتند

Image result for ‫شروع طوفانی انتفاضه چهارم مردم دنیا برای قدس سنگ تمام گذاشتند‬‎

هنوز زمان زیادی از تازه‌ترین حماقت دونالد ترامپ در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی نگذشته که خبر می‌رسد مردم و رهبران بسیاری از کشورهای دنیا علیه آن موضع گرفته و ده‌ها هزار فلسطینی نیز در سرزمین‌های اشغالی با نظامیان تا دندان مسلح صهیونیست درگیر شده‌اند. برخی رهبران مقاومت فلسطین نیز رسما آغاز انتفاضه چهارم را نوید می‌دهند.
چهارشنبه شب بود که ترامپ با اعلام «لزوم خارج شدن از خطوط قرمز»، حماقت عجیبی مرتکب شد که به رغم خطرات نهفته در آن برای جهان اسلام، برکاتی را نیز در همین یکی دو روز در پی داشته است. تبدیل مجدد فلسطین به مسئله اول جهان اسلام، رسوایی برخی کشورهای مرتجع عربی، هوا شدن استراتژی مذاکره با آمریکا و سازش با رژیم صهیونیستی و... از جمله این برکات است که با اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی حاصل شده است. آغاز یک انتفاضه تمام‌عیار علیه رژیم صهیونیستی که به قول خالد مشعل، می‌تواند جهانی هم بشود، یکی دیگر از پیامدهای مهم این اقدام ترامپ است که حقیقتا در صورت حفظ همین هوشیاری از سوی دنیای اسلام می‌تواند، عمر بیست و چند ساله باقی مانده رژیم صهیونیستی را باز هم کمتر کند.
طی کمتر از دو روز و در جریان درگیری‌های کم‌سابقه بین جوانان فلسطینی و نظامیان مسلح صهیونیست در مناطق مختلف فلسطین، چیزی نزدیک به 1200 نفر مجروح شده و 4 نفر هم به شهادت رسیده‌اند. حملات موشکی از نوار غزه علیه سرزمین‌های اشغالی نیز آغاز شده و جنگنده‌های صهیونیست هم چند نوبتی، این باریکه را بمباران کرده‌اند. به این شرایط، راهپیمایی‌های سراسری در کشورهای مختلف دنیا را هم اضافه کنید؛ همین‌طور بیانیه کم‌خاصیت اما بی‌سابقه شورای امنیت سازمان ملل علیه این اقدام آمریکا را که با واکنش غیر عادی نماینده آمریکا در سازمان ملل مواجه شده است.
انتفاضه جهانی
«خالد مشعل»، رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش حماس در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره از لزوم جهانی شدن انتفاضه چهارم گفته و از مردم سراسر جهان خواسته، با ادامه فشارها، آمریکا را وادار به لغو تصمیم ترامپ کند: «ما می‌خواهیم این اعتراضات به انتفاضه‌ای در فلسطین و جهان تبدیل شود تا کشورهایی که تصمیم‌گیرنده هستند، آمریکا را به لغو این اقدام مجبور کنند. رئیس‌جمهور آمریکا بر ایجاد نزاع دینی در منطقه پافشاری می‌کند و به این نتیجه خواهد رسید که مرتکب چه حماقتی شده است. او مسئول عواقب اقدامش درباره به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل خواهد بود... آنچه در جمعه خشم رخ داد گام مهم و خوشحال‌کننده‌ای بود و هرگز این خیزش مردمی گذرا نخواهد بود و تا زمانی که آمریکا مجبور به لغو اقدام خود درباره قدس شود، ادامه خواهد داشت... فلسطینی‌ها به جامعه جهانی و طرح‌های عربی و دولت آمریکا فرصت دادند اما نتیجه صفر بود. ما از مواضع کشورهایی که اقدام آمریکا را محکوم کردند قدردانی می‌کنیم اما باید بر آمریکا برای لغو این اقدام اعمال فشار شود.»
انتقاد از مرتجعین عربی
شاید یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این حماقت ترامپ، رسوا شدن برخی شیوخ خائن عربی باشد که از قضا گزارش شده، در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نیز نقش برجسته‌ای داشته‌اند و ترامپ با جلب رضایت آنها چنین غلطی کرده است.
رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش حماس در این باره نیز چنین موضع گرفت که: «برخی از کشورهای عربی برای آمریکا بازارگرمی کردند اما این کشورها باید گام‌های قوی بردارند و موضع خود را واضح اعلام کنند و از محکوم کردن و ابراز نگرانی‌های صوری دست بردارند.  جنبش حماس از تمامی گروه‌ها و اعضای مقاومت فلسطین نیز خواست به این انتفاضه مبارک تا تحقق تمامی خواسته‌های عادلانه مردم ادامه دهند و به تمامی مناطق تماس با نظامیان صهیونیست بروند و وارد درگیری با سربازان و شهرک‌نشینان شوند.
شورای امنیت
اعضای شورای امنیت سازمان ملل نیز جمعه شب طی یک جلسه ویژه به این مسئله پرداخت و در اقدامی کم خاصیت اما بی‌سابقه، با این تصمیم آمریکا به شکل صدور یک بیانیه، مخالفت کرد. در این جلسه «نیکلای ملادینوف»، هماهنگ‌کننده سازمان ملل در روند صلح نسبت به آغاز یک «انتفاضه جدید» بعد از این تصمیم آمریکا هشدار داد و گفت، ممکن است این تصمیم به انتفاضه جدید منجر شود لذا خواستار مشخص شدن مسئله قدس در چارچوب راه حل فراگیر و طبق قطعنامه‌های بین‌المللی شد.«ریاض منصور»، نماینده فلسطین در سازمان ملل نیز در این جلسه تاکید کرد: «دونالد ترامپ با این تصمیم خود  اوضاع را بی‌ثبات کرد که تبعات خطرناکی دارد و باید این تصمیم لغو شود.» وی سپس از کشورهای شورای امنیت به دلیل مواضع اولیه‌شان در قبال قدس تشکرکرد.
خشم آمریکا
در این جلسه اما «نیکی هیلی»، نماینده آمریکا در سازمان ملل به شدت علیه این بیانیه و سازمان ملل واکنش نشان داد و به دفاع از تصمیم ترامپ پرداخت و گفت: «واشنگتن هرگز نمی‌پذیرد دستوراتی از کشورهایی بگیرد که هیچ اعتباری در تعامل با مسئله درگیری‌های فلسطینی و اسرائیلی ندارند». وی حتی گفت سازمان ملل دشمن اسرائیل است.
با این حال نماینده انگلیس در سازمان ملل تاکید کرد، قدس شرقی اشغال شده و سفارت انگلیس در تل‌آویو باقی خواهد ماند. نماینده فرانسه نیز با تکرار مواضع نماینده انگلیس خواستار راه حل فراگیر شد. نماینده روسیه نیز از تصمیم اخیر آمریکا در قبال قدس ابراز نگرانی کرد. نماینده چین هم حمایت کشورش از تشکیل کشور مستقل فلسطین در مرزهای سال ۶۷ به پایتختی قدس شرقی را اعلام کرد. نماینده سوئد نیز با اعلام مخالفت با به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل گفت: این اقدام آمریکا موجب شعله‌ور شدن اوضاع منطقه شده است و باید از خشونتی که منجر به درگیری دینی می‌شود، اجتناب کرد. نماینده مصر در شورای امنیت نیز مخالفت و محکومیت مصر در قبال این تصمیم را اعلام کرد.  نماینده بولیوی نیز رژیم صهیونیستی را اشغالگر و ناقض حقوق بشر خواند و گفت،کشورش از تحولات روزهای اخیر به شدت نگران است. نماینده ژاپن نیز که ریاست جلسه را نیز بر عهده داشت، گفت: «توکیو نگران است که این اقدامات مانند یک گلوله برفی عمل کرده و به بحرانی بزرگتر منجر شوند.  نمایندگان ایتالیا، اروگوئه سنگال، اتیوپی، قزاقستان و اوکراین نیز مخالفت خود را  با تصمیم آمریکا اعلام کردند. این در حالی است که  «دنی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل به تمجید از تصمیم آمریکا پرداخت و گفت: آمریکا این شجاعت را داشت آنچه را که همواره پایتخت اسرائیل بوده و خواهد بود، به رسمیت بشناسد.
وی در ادامه با لحنی قلدرمآبانه به قطعنامه سال گذشته شورای امنیت اشاره کرده و با «شرم‌آور» خواندن آن، گفت: «شورای امنیت جسارت کرده و گفته است که حضور اسرائیل در دیوار غربی «هیچ اعتبار قانونی‌‌ای ندارد و نقض آشکار قوانین بین‌المللی است. گفتنی است، در این نشست، آمریکا در انزوای کامل بود و تقریبا تمام حاضرین مخالفت  خود را با تصمیم ابراز داشتند.
بیانیه مشترک
در پایان این نشست، نمایندگان فرانسه، آلمان، سوئد، انگلستان و ایتالیا در اقدامی بی‌سابقه در بیانیه‌ای مشترک تصمیم آمریکا درباره قدس را «خلاف قطعنامه‌های شورای امنیت» و «غیر مفید» توصیف کردند.
همزمان با تصمیم نابخردانه ترامپ در اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی نه تنها در غزه، کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی، فلسطینی‌ها  به خشم آمده و این مناطق یکپارچه مقاومت، ایستادگی و حماسه شده است (به نحوی که تنها طی کمتر از دو روز به ویژه در روز جمعه خشم 4 نفر شهید و نزدیک به 1200 فلسطینی نیز مجروح شده‌اند) بلکه در کشورهای مختلف جهان مردم یکصدا اعتراض خود را نسبت به بی‌احترامی ترامپ به ساحت مسلمانان ابراز کردند.
شعار علیه بن سلمان و آل سعود
روز گذشته همانند روز جمعه تظاهرات گسترده‌ای در کشورهای ترکیه، پاکستان، افغانستان، آلمان، انگلیس، بلژیک، لبنان، مالزی، اندونزی، عربستان، بحرین، عراق، اردن، آمریکا، بنگلادش، هند، یونان، یمن و... برگزار شد و مردم این کشورها خشم و نفرت خود را از تصمیم اخیر ترامپ ابراز داشتند. در غزه و اردن حتی مردم، تصاویر بن سلمان را در کنار تصاویر ترامپ و نتانیاهو لگدمال کرده و آتش زدند و در عربستان هم مردم، به رغم ممنوعیت تظاهرات علیه ترامپ، راهپیمایی کردند. اردنی‌ها در اعتراض به تصمیم ترامپ، تظاهرات گسترده‌ای به راه انداختند و با در دست داشتن پرچم‌های اردن و فلسطین، شعارهایی علیه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و ترامپ سر دادند. ترامپ از این شعارها سهم بیشتری داشت، تظاهرکنندگان او را «احمق، سبکسر و مغرور» توصیف کردند. این نخستین باری است که مردم اردن علیه سران عربستان شعار سر می‌دادند تا نشان دهند ملت اردن از نقش پوششی عربستان درباره تصمیم اخیر ترامپ آگاه هستند.
آمریکا صلاحیت ندارد
محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم اعلام کرد که آمریکا دیگر صلاحیت نظارت بر روند صلح خاورمیانه را ندارد: «ما مخالف موضع آمریکا در قبال قدس هستیم و معتقدیم دیگر آمریکا شایستگی نظارت بر روند صلح در خاورمیانه را ندارد.»«صائب عریقات»، دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین و عضو کمیته مرکزی جنبش فتح نیز اعلام کرد: «تا زمانی که ترامپ از تصمیم خود درباره قدس بازنگردد فلسطین با آمریکا روابطی نخواهد داشت... هر فلسطینی که پیرامون روند صلح با طرف آمریکایی به مذاکره بنشیند به منزله به رسمیت شناختن این تصمیم ترامپ از سوی وی است.»گفتنی است ترامپ چهارشنبه شب قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و دستور داد سفارت آمریکا از تل‌آویو به این شهر منتقل شود اما برای کنترل خشم مسلمانان جهان هم که شده گفت، عملیاتی شدن روند انتقال سفارت دو سال زمان می‌برد.
نیکی هیلی نیز در جریان نطق خشم آلودش در سازمان ملل طی یک عقب‌نشینی آشکار موضعی منفعلانه اتخاذ کرد و در پاسخ به انتقادهای جهانی و بیانیه شورای امنیت گفت، آمریکا که هنوز سفارت را منتقل نکرده است! گفته می‌شود ترامپ قبل از اعلام این تصمیم با بن سلمان و تنی چند از رهبران کشورهای مرتجع عربی تماس گرفته و با هماهنگی آنها چنین تصمیمی را اعلام کرده است!
]]>
اخبار ویژه روزنامه ها( از سینه‌چاکی برای اسرائیل.../ما اصلاح‌طلبان.../ تاخیر 10 ماهه کمیسیون آموزش.../ نقش شرکت‌های کاغذی... ) ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ 2017-12-10T08:10:52+01:00 2017-12-10T08:10:52+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5208 طاهر مهدوی اخبار ویژه روزنامه ها     ۱۳۹۶/۰۹/۱۸از سینه‌چاکی برای اسرائیل تا «دنیا از آرمان فلسطین عقب نمی‌نشیند»!صادق زیباکلام می‌گوید «دنیا از آرمان فلسطین عقب‌نشینی نمی‌کند».وی در مصاحبه با روزنامه آرمان و درباره اقدام اخیر ترامپ گفته است: به نظر من این اقدام، چیزی را در مناقشه میان اعراب و اسرائیل تغییر نخواهد داد. چون آمریکا، بیت‌المقدس را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته است، این باعث نخواهد شد که آرمان فلسطینی‌ها ضعیف و یا کم‌رنگ شود؛ یا اینکه برخی از اعراب بگویند حال اخبار ویژه روزنامه ها  
  ۱۳۹۶/۰۹/۱۸

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎
از سینه‌چاکی برای اسرائیل تا «دنیا از آرمان فلسطین عقب نمی‌نشیند»!
صادق زیباکلام می‌گوید «دنیا از آرمان فلسطین عقب‌نشینی نمی‌کند».
وی در مصاحبه با روزنامه آرمان و درباره اقدام اخیر ترامپ گفته است: به نظر من این اقدام، چیزی را در مناقشه میان اعراب و اسرائیل تغییر نخواهد داد. چون آمریکا، بیت‌المقدس را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخته است، این باعث نخواهد شد که آرمان فلسطینی‌ها ضعیف و یا کم‌رنگ شود؛ یا اینکه برخی از اعراب بگویند حال که ایالات متحده چنین کاری را انجام داد، ما مسئله ایجاد یک کشور فلسطینی را فراموش خواهیم کرد. باید بگویم پاسخ این فرضیه منفی است. آرمان تاریخی تشکیل یک کشور فلسطینی که با اکثریت قاطع آرا در سازمان ملل به تصویب رسیده بود، باید در سرحدات و ثغور مشخصی در اراضی اشغالی ایجاد می‌شد.
وی در عین حال می‌افزاید: اگر به تجربه هفتاد سال اخیر بازگردیم، خواهیم دید که تمامی راهکارهای انقلابی، تمامی انتفاضه‌ها و تمامی راهکارهایی که توسط حماس دنبال می‌شود؛ در حد مطلوبی نتوانسته به تمام آرمان فلسطینی‌ها نزدیک شود. ما در 3 تا 5 دهه گذشته شاهد بودیم که دولت‌هایی در اسرائیل (رژیم صهیونیستی) بر سر کار می‌آمدند که چپ سوسیال- دموکرات بودند. احزاب کارگر و لیبرال، فقط در ظاهر مدافع ایده تشکیل دولت فلسطین بودند. ما اکنون شاهدیم که انتخابات‌های 3 دهه اخیر، دولت‌های حاکم بر رژیم اسرائیل، عموماً دست راستی‌تر، صهیونیست‌تر و افراطی‌تر بوده است.
یادآور می‌شود صادق زیباکلام پیش از این گفته بود «من اسرائیل را به رسمیت می‌شناسم».
درباره موضع زیباکلام چند نکته قابل تأمل است: اگر زیباکلام به درستی می‌گوید دنیا از آرمان فلسطین عقب‌نشینی نمی‌کند، پس به رسمیت شناختن اسرائیل به چه معناست؟
ثانیاً، مگر سازمان ملل و شورای امنیت آن است که حقی را به ملتی می‌دهد یا از آن بازپس می‌گیرد؟! مگر می‌شود خاک یک ملت را اشغال کرد و سپس گوشه‌ای از آن را به همان ملت صدقه داد و در همان محیط بسته و تحت محاصره هم سرکوب‌‌شان کرد. آیا مثلاً آقای زیباکلام می‌پذیرد کسی با زور و جبر خانه او را اشغال کند و سپس به وی وعده دهد که در صورت اعتراض نکردن، انباری یا گوشه‌ای از زیرزمین را به وی خواهد سپرد؟!
اگر آقای زیباکلام به درستی از «اراضی اشغالی» یاد می‌کند، پس دیگر به رسمیت شناختن اسرائیل معنا ندارد؛ مگر اینکه وی از شیوه استعمارگران انگلیسی و آمریکایی تقلید کند.
همچنین باید از وی پرسید تکلیف حق مقاومت مشروع در برابر اشغالگری که حتی در منشور سازمان ملل نیز آمده چه می‌شود؟! مگر یاسر عرفات سالها در پی سازش و صلح و توافق و دادن امتیازات روزافزون نبود؟ آن زمان که انتفاضه و حماس و جهاد اسلامی‌ای وجود نداشت؛ چرا مدام عرصه بر فلسطینیان تنگ‌تر و سرزمین آنها کوچک‌تر شد و در محاصره شدیدتری قرار گرفت؟! آیا جز این است که صهیونیست‌ها از همان بدو تشکیل، شعار تسخیر از نیل تا فرات (از مصر تا عراق) را می‌دادند؟!
اگر «آرمان فلسطین» درست و جهانی است که همین‌گونه هم هست، چرا آقای زیباکلام اصرار دارد یک رژیم ذاتاً اشغالگر، نژادپرست، متهم به جنایت جنگی و نسل‌کشی 70 ساله را به رسمیت بشناسد؟ تکلیف حقوق بشر و آزادی ملت‌ها و حق تعیین سرنوشت و حاکمیت خود چه می‌شود؟!
و بالاخره باید پرسید اگر «دنیا از آرمان فلسطین عقب‌نشینی نمی‌کند» پس شعار فتنه‌گران (نه غزه نه لبنان) در خدمت چه کسانی بود؟!

ما اصلاح‌طلبان باید بپذیریم تندروی‌هایی کردیم
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: اشتباهات دولت اصلاحات را باید پذیرفت؛ من معتقدم که ما در دوران اصلاحات باکس‌های خالی و اشتباهاتی داشتیم، تندروی‌هایی کردیم که نتیجه‌اش سال 84 پدید آمد.
صادق خرازی در دانشگاه بوعلی سینای همدان اضافه کرد: سال 84 نتیجه عملکرد اصلاحات در درون خودش بود و کشور آسیب‌های فراوان دید و نتیجه عملکردها این بود که از سال 76 تا 84 شخصیت بزرگی مثل آیت‌الله رفسنجانی را منکوب کردیم.
وی با اشاره به تناقض‌های بسیار اصلاح‌طلبان گفت: آنها که روزی به دلیل دفاع از هاشمی با من گلاویز می‌شدند، موقع تشییع جنازه بیشتر از همه خودنمایی کردند و برای زیر تابوت رفسنجانی رفتن، خود را مشتاق‌تر از همه نشان می‌دادند.
خرازی تصریح کرد: در کشور دچار تناقضات بسیاری هستیم و اکنون از دانشجویان می‌خواهم که به هر کسی اعتماد نکنید و میدان ندهید زیرا هر کسی نمی‌تواند مروج آزادی و استقلال ملت ایران باشد.

تاخیر 10 ماهه کمیسیون آموزش در انتشار گزارش پرونده تحصیلی حسین فریدون
«درحالی طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، باید ظرف 10 روز از پرونده تحصیلی حسین فریدون گزارش تهیه می‌شد اما به رغم گذشت 10 ماه هنوز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گزارش را نهایی نکرده و درحال حاضر مقرر شد تا رئیس کمیسیون از وزارت علوم درباره ابهامات این پرونده استعلام کند.»
به گزارش الف؛ در آخرین صحبت‌های انجام شده درخصوص مدارک تحصیلی دکتری حسین فریدون در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، قرار شد تا محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون درخصوص برخی ابهامات درمورد این پرونده از وزارت علوم استعلام کند این درحالی است که کمیته سه‌نفره تعیین شده ازسوی کمیسیون مذکور قبلا بررسی و استعلام‌هایی داشته است.
استفاده از رانت برای انتقال از دانشگاه گیلان به شهید بهشتی و پذیرش در مقطع دکتری در دانشگاه شهید بهشتی، غیرواقعی اعلام کردن معدل خود در هنگام پذیرش در مقطع دکتری از 13 به 17 و همچنین ارایه تعهد محضری که در مدت زمان تحصیل در دانشگاه در هیچ‌جا شاغل نباشد درعین اشتغال به کار وی در نهاد ریاست‌جمهوری از موارد بحث‌برانگیز و مبهم در پرونده تحصیلی حسین فریدون است.
هفته گفته به دنبال گفت‌وگوی زاهدی با قمی نماینده پاکدشت مقرر شد تا کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره آنچه که ابهام دارد از وزارت علوم استعلام کند.
اسفند سال گذشته سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر، محمد قمی نماینده پاکدشت و کارن خانلری نماینده ارامنه ازطرف کمیسیون ماموریت یافتند تا مدرک تحصیلی فریدون را بررسی و گزارشی در این زمینه تهیه و به کمیسیون ارائه کنند.
این سه نفر با هم به اختلاف خوردند. قمی و خانلری در یک سمت و ابطحی در سمت دیگر قرار گرفتند. در نهایت این سه نفر، 2 گزارش متفاوت از موضوع تهیه کردند. ازنظر ابطحی تخلف حسین فریدون در مدرک تحصیلی محرز است اما ازنظر قمی و خانلری فریدون تخلفی نکرده است.
محمد قمی رئیس کمیته بررسی مدرک تحصیلی حسین فریدون در پایان فروردین 96 اعلام کرد: کاری می‌کنیم که انتشار گزارش نهایی کمیته به پس از انتخابات ریاست‌جمهوری موکول شود زیرا بر روی رای روحانی تاثیر منفی دارد.
تهیه گزارش مذکور برای اعمال ماده 236 آیین‌نامه داخلی مجلس است که باید ظرف حداکثر ده روز گزارش به کمیسیون ارائه می‌شد.
براساس این ماده هرگاه حداقل ده نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون‌ها، عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام نمایند، موضوع بلافاصله از طریق هیئت‌رئیسه جهت رسیدگی به کمیسیون ذی‌ربط ارجاع می‌گردد. کمیسیون حداکثر ظرف ده روز موضوع را رسیدگی و درصورت وارد بودن با اظهارنظر صریح، گزارش خود را ازطریق هیئت‌رئیسه به مجلس ارائه می‌دهد.
حسین فریدون روز شنبه 24 تیرماه به دلیل پرونده فساد مالی بازداشت و روانه زندان گردید اما 2 روز بعد آزاد شد.

نقش شرکت‌های کاغذی در فروش گاز مفت به شرکت نروژی
وبسایت الف از حضور شرکت‌های کاغذی در قرارداد فروش گاز به شرکت نروژی خبر داد.
الف به قلم یک کارشناس نفتی نوشت: در ایام انعقاد اولین قرارداد توسعه میادین نفت و گاز در چهارساله دولت یازدهم یا همان قرارداد مشهور توتال، وزیر محترم نفت در جلسه علنی مجلس در روز 23 تیرماه برای محاسبه درآمد ایران از قرارداد توتال، قیمت هر متر مکعب گاز را 20 سنت اعلام کرد و بدین‌گونه اولین قرارداد پرانتقاد و مخفیانه IPC را منعقد کرد. او همان روز هم، قیمت گاز تصفیه شده را به جای گاز خام حاصله از قرارداد توتال جا زد حال آنکه گاز تولیدی شرکت توتال گاز خام، ترش و تصفیه نشده است و برای تصفیه نیاز به پالایشگاهی دارد که در قرارداد توتال اساساً احداث نمی‌شود.
اما داستان عدد بازی با قیمت گاز به همین جا ختم نشد و مجدداً وزیر محترم نفت در جلسه مجلس شورای اسلامی، قیمت فروش گاز به ترکیه را به «شوهر دادن دختر به پسر پادشاه» تشبیه کرده و گفت چون مشتری برای گازمان نداریم باید بقیه «دخترها» را به قیمت ارزان شوهر دهیم وگرنه می‌ترشند. ظاهراً قیمت فروش گاز تصفیه شده (و البته نترشیده ایران) به شرکت نروژی و یک شرکت ایرانی پرحرف و حدیث بین 8 تا 12 سنت تعیین شده است. در این خصوص با مرور سه سؤال زیر به کلیدواژه این بحث یعنی مسیر دلالی- طراحی شده و حساب شده- خواهیم رسید؛ آیا فاجعه نیست وقتی در قرارداد توتال، خود ایران گاز را تحویل می‌گیرد- و به نوعی خریدار گاز است- قیمت گاز 20 سنت توسط وزیر اعلام می‌شود ولی در قرارداد شرکت نروژی، چون ایران فروشنده گاز است قیمت گاز 8 سنت می‌شود و باید آن را دختر ترشیده نامید؟
با فرض کاهش 250 درصدی قیمت گاز از بیست سنت (اعلام تیر ماه وزیر محترم نفت برای توجیه اقتصادی قرارداد توتال) به هشت سنت، آیا هنوز هم وزیر محترم اعتقاد دارند که قراردادشان با توتال برای تولید گاز خام با قیمت هشت سنت توجیه اقتصادی دارد؟ و اگر پاسخ حضرتشان مثبت است (یعنی با وجود کاهش دو و نیم برابری درآمد ایران از قرارداد توتال، هنوز فاجعه IPC توتال برای ایران دارای توجیه اقتصادی است) باید بر بی‌دانشی تحلیلگران اقتصادی شرکت توتال اشک تاسف و تحسر ریخت. بیچاره توتال!
اگر اعلام تیر ماه وزیر محترم در مجلس برای قیمت بیست سنتی گاز در هر متر مکعب درست است، چرا گاز شیرین و تصفیه شده را با شیربهای دختران ترشیده به خانه بخت اروپاییانی می‌فرستند که تاج و درج پادشاهی‌شان بسی گرانبهاتر از ترکیه است؟ آیا اروپاییان پادشاه‌تر از ترکیه نیستند؟ اتفاقاً ترکیه وارد بازار ترانزیت گاز هم شده است و حتماً این کار برای او صرفه اقتصادی دارد آیا فکر می‌کنیم ترکیه گاز گران می‌خرد و به اروپا ارزانتر می‌فروشد چرا فکر می‌کنیم قرار است ترکیه به اروپا یارانه گازی بدهد. با این توصیفات چرا با حذف واسطه فروش گاز به اروپا، باید گاز را ارزانتر از ترکیه به نروژ فروخت.
و اما سؤال اساسی اینکه نقش شرکت پالایش گاز خارک در این قرارداد فروش گاز چیست؟ شاید ساده‌انگارانه بگوییم خوب است یک شرکت ایرانی در کنار یک شرکت نروژی این فعالیت را انجام داده و یک شرکت ایرانی ترازی بین‌المللی می‌یابد یا به اغراق و خیال خام بگوییم انتقال دانش و فن‌آوری می‌دهد؟ اساساً شرکت پالایش گاز خارک یک شرکت کاغذی بدون سابقه و پرسنل فنی است که مطابق با اسناد موجود اواخر سال 93 ثبت شده است. وقتی در موضوع دقیق‌تر می‌شویم دلیل ورود شرکت پالایش گاز خارک به این قرارداد کشف می‌شود براساس اسناد مبادله شده مشاهده می‌کنیم که این شرکت تنها به یک دلیل شریک شرکت نروژی شده است: «این شرکت امکان تهیه ترتیباتی برای تخصیص گاز ورودی مورد نیاز به سیستم FLNG را دارد» و به همین یک دلیل واجد شرایط می‌شود تا 50 درصد سهام شرکت کاغذی IFLNG را بخرد.
آیا شرکت پالایش گاز خارک، صاحب گاز ایران یا همان شرکت ملی نفت است که می‌تواند ترتیبات تخصیص گاز تولیدی پالایشگاهی در عسلویه را برای تولید LNG انجام دهد؟ مطابق اسناد، این شرکت یک شرکت غیردولتی از زیرمجموعه‌های صندوق بازنشستگی نفت است که بدون رعایت مقررات مناقصات و مزایدات، قادر است معاملات میلیارد دلاری را با تصمیم یک نفر (به صورت صوری در قالب هیئت مدیره‌ای که منتخب همان یک نفر- البته منصوب وزیر- است) در یک اتاق در بسته، انجام دهد و لذا ممکن است در کوتاه مدت شاهد این باشیم که سهام شرکت پالایش گاز خارک در این قرارداد به راحتی به اشخاص خاص منتقل می‌شود و به‌راحتی هرچه تمامتر این رانتی که در ابتدا به اسم نیمه دولتی بودن و با رابطه با وزارت نفت تصاحب شده است به دردانه‌هایی عزیز منتقل می‌شود.
آیا هنوز هم جناب وزیر از درستی مسیر انعقاد این قرارداد اطمینان دارند؟ آیا این پول نصیب دردانه‌هایی می‌شود که از هنر مدیریت، صنعت نفت و تجارت تنها یک چیز را دارند همان چیزی که در تفاهمنامه بین دو شرکت ایرانی و نروژی آمده است «امکان تهیه ترتیباتی برای تخصیص گاز و انعقاد قرارداد» یعنی هنر رانت و رابطه؟ به دست آوردن امتیاز بدون رقابت و من غیر حق.
]]>
20 میلیون یمنی در حال مرگ هستند/ الازهر هم کمپین تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی راه ‌انداخت/ افغانستان امن‌تر از شیکاگو / دمشق: کمک‌های حیاتی ایران باعث شکست تکفیری‌ها و نجات سوریه شد ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ 2017-12-10T08:01:19+01:00 2017-12-10T08:01:19+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5207 طاهر مهدوی یونیسف خطاب به کشورهای جهان:20 میلیون یمنی در حال مرگ هستند این کشور را از بزرگ‌ترین فاجعه انسانی قرن نجات دهید  ۱۳۹۶/۰۹/۱۸   رئیس «یونیسف» با اعلام این که خطر مرگ 20 میلیون یمنی را تهدید می‌کند از دبیرکل سازمان ملل و کشورهای جهان خواست لااقل به مدت یک ماه در این کشور آتش‌بس برقرار و محاصره آن را هم بردارد تا این کشور از «بزرگترین فاجعه انسانی قرن نجات یابد.»همزمان با ادامه محاصره یمن از سوی ائتلاف سعودی و ممانع


یونیسف خطاب به کشورهای جهان:
20 میلیون یمنی در حال مرگ هستند
این کشور را از بزرگ‌ترین فاجعه انسانی قرن نجات دهید 
۱۳۹۶/۰۹/۱۸
Image result for ‫20 میلیون یمنی در حال مرگ هستند‬‎
 
 رئیس «یونیسف» با اعلام این که خطر مرگ 20 میلیون یمنی را تهدید می‌کند از دبیرکل سازمان ملل و کشورهای جهان خواست لااقل به مدت یک ماه در این کشور آتش‌بس برقرار و محاصره آن را هم بردارد تا این کشور از «بزرگترین فاجعه انسانی قرن نجات یابد.»
همزمان با ادامه محاصره یمن از سوی ائتلاف سعودی و ممانعت این ائتلاف از ورود دارو و غذا برای ۲۰ میلیون یمنی، رئیس صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) عصر جمعه در ساختمان این سازمان گفت درگیری‌ها در یمن باید فورا متوقف شده و کشورهای بزرگ باید آتش‌بس را در این کشور برقرار کرده و محاصره عربستان علیه این کشور را پایان دهند.
 رئیس یونیسف همچنین از جامعه جهانی خواست با اعمال فشار بر عربستان این کشور را مجبور به لغو محاصره ۲۰ میلیون یمنی کند تا کشتی‌هایی که کشورهای جهان برای کمک به یمنی‌ها ارسال کرده‌اند و شامل بسته‌های آرد، غذا، کنسرو و انواع دیگر مواد خوراکی می‌شود، در بندر الحدیده پهلو گرفته و هواپیماهای حامل کمک‌های بشردوستانه در فرودگاه صنعا فرود آیند. همچنین کادر پزشکی صلیب سرخ جهانی با ورود به فرودگاه صنعا کار مداوای مبتلایان به بیماری وبا را آغاز کنند.
وی در ادامه گفت: «یونیسف با همکاری صلیب سرخ جهانی 8 هزار نیرو را برای کنترل این فاجعه انسانی در یمن به خدمت گرفته و از جامعه جهانی به ویژه شورای امنیت می‌خواهد آتش‌بسی یک‌ماهه را در یمن برقرار کند تا کودکان واکسن وبا را دریافت کرده، زخمی‌ها مداوا شده و غذا در میان آنها توزیع شود تا  ۲۰ میلیون یمنی که در معرض خطر قرار دارند نجات پیدا کنند.»
 به گزارش ایسنا، وی در پایان از دبیرکل سازمان ملل خواست آتش‌بس در یمن و لغو محاصره در این کشور تنها برای یک ماه برقرار شود تا این کشور از بزرگ‌ترین فاجعه انسانی قرن نجات یابد.
اقدام نمایشی آمریکا
اما در حالی که عربستان تنها با کمک‌های انگلیس و آمریکا مردم یمن را در 33 ماه گذشته بمباران کرده است کاخ سفید در اقدامی نمایشی برای دومین بار در چند روز گذشته از ائتلاف نظامی سعودی خواست تا اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه به یمن را فراهم کند. کریس مورفی، سناتور دموکرات هم که یکی از منتقدان حمایت آمریکا از ائتلاف نظامی عربستان در یمن است از تلاش ترامپ برای ارسال کمک‌های بشردوستانه قدردانی کرد اما به طور همزمان نسبت به ادامه کمک‌های کشورش به سعودی‌ها نیز هشدار داد. وی افزود: دولت ترامپ باید صریحا به عربستان بگوید که آمریکا از کمپینی که به صورت عمدی غیرنظامیان را دچار قحطی می‌کنند، حمایت نخواهد کرد.
 الازهر هم کمپین تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی راه ‌انداخت

Image result for ‫الازهر هم کمپین تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی راه ‌انداخت‬‎

 الازهر مصر در واکنش به تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس ‌اشغالی، کمپین تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی را راه‌اندازی کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، «عباس شومان» قائم‌مقام شیخ الازهر مصر در صفحه فیس‌بوک خود از راه‌اندازی کمپین «تولیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی را تحریم کنید»، خبر داد. به نوشته روزنامه «المصری الیوم»، شومان در صفحه فیس‌بوک خود نوشت که با وجود این تصمیم ترامپ که اهانت به احساسات همه مسلمانان است، دیگر شایسته نیست که هیچ مسلمان و حتی فرد مسیحی تولیدات آمریکا و رژیم صهیونیستی را خریداری کند.شومان همچنین دیروز در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد الازهر تأکید کرد: قدس ملک شخصی ترامپ نیست که به صهیونیست‌ها اعطا کند و تصمیم به انتقال سفارت آمریکا به این شهر را بگیرد

  افغانستان امن‌تر از شیکاگو

Image result for ‫افغانستان امن‌تر از شیکاگو‬‎

رئیس‌جمهور آمریکا در جمع هواداران خود در ایالت «فلوریدا» با بیان این که «امنیت شهر شیکاگو از افغانستان هم کمتر است» برای چندمین بار به نبود امنیت اجتماعی و جانی در این کشور اعتراف کرد.
به گزارش خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» روز جمعه در جمع هواداران خود در ایالت فلوریدا در نزدیکی خط ایالتی «آلاباما»، ضمن انتقاد از گسترش خشونت در شیکاگو گفت که امنیت این شهر از افغانستان هم کمتر است.
وی همچنین به این بهانه اعلام کرد که خود را متعهد به تقویت امنیت مرزی آمریکا و سرکوب مهاجران می‌داند!
این درحالی است که بسیاری از دیگر مناطق آمریکا نیز وضع چندان بهتری از شهر مذکور ندارند که از آن جمله می‌توان به شهر نیویورک و محله منهتن آن اشاره کرد که در این‌باره زبانزد است.
در همین رابطه شبکه بی‌بی‌سی سال گذشته میلادی گزارشی را از سطح خشونت در شیکاگو منتشر کرد که در آن آمده بود سطح خشونت‌های مرتبط با اسلحه در بخش‌هایی از آمریکا «به شدت رو به افزایش است.»
این شبکه سپس ادامه داد، «خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در شیکاگو بسیار درحال افزایش است و در سال 2016 بیش از 500 نفر در شیکاگو کشته شدند که این اعداد از کل قربانی‌های سال پیش بیشتر است.»
شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» نیز چندی پیش در گزارشی حادثه تیراندازی اوایل مهرماه امسال در «لاس‌وگاس» را که تا زمان ارسال گزارش 59 کشته و 529 زخمی برجا گذاشته و تلفات آن از این تعداد هم فراتر رفت و نهایتاً به 60 کشته و 550 زخمی رسید، مرگبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا توصیف کرد.
طبق این گزارش، بیشتر قربانی‌های خشونت‌های آمریکا سیاهپوست‌های کم سن و سال و از محروم‌ترین محله‌های شیکاگو هستند.
 دمشق: کمک‌های حیاتی ایران باعث شکست تکفیری‌ها و نجات سوریه شد

Image result for ‫میلاد عطیه‬‎

کاردار سفارت سوریه در اسپانیا گفته، «کمک‌های حیاتی کشور برادر ایران باعث شد که سوریه «داعش» را شکست دهد و به پیروزی نهایی نزدیک شود.»
«میلاد عطیه» در مادرید به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفته: «باید تأکید کنم که نقش ایران (در غلبه بر داعش) حیاتی بوده است و ما از کمک‌ها و همکاری‌های ایران استقبال کرده و همین کمک‌ها بود که باعث پیروزی ما بر داعش شد.»به گفته «عطیه» سوریه و ایران دو کشور برادر هستند و یک دشمن مشترک دارند که نام آن رژیم صهیونیستی است؛ رژیمی که می‌خواهد کل منطقه را تحت کنترل درآورد. به همین دلیل، همکاری دو کشور ایران و سوریه، بسیار گسترده بوده و همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی را دربر می‌گیرد. دیروز «دونالد ترامپ» نیز رئیس‌جمهور قبل از خود (باراک اوباما) را در ورود ایران و روسیه به سوریه مقصر دانست!]]>
کارشناس امنیتی سابق سیا: پیروز جنگ یمن ایران است / حیدر عبادی رسماً آزادی کامل عراق را اعلام کرد/ صدور فرمان حمله به پهپادهای آمریکایی از سوی فرمانده نیروی هوایی پاکستان ۱۳۹۶/۰۹/۱۸ 2017-12-10T07:55:39+01:00 2017-12-10T07:55:39+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5206 طاهر مهدوی کارشناس امنیتی سابق سیا: پیروز جنگ یمن ایران است   ۱۳۹۶/۰۹/۱۸کارشناس امنیتی سابق سیا در مقاله‌ای تحلیلی در «المانیتور» با اعلام این که «عربستان ماه‌ها تلاش کرد اتحاد میان انصارالله و علی عبدالله صالح را در یمن برهم زند» نوشته در نهایت این ایران بود که برنده جنگ یمن شد.«بروس ریدل» نوشت: «محمد بن سلمان که در  آن زمان وزیر دفاع عربستان بود وعده داده بود که عملیات در یمن سریع باشد و انصارالله و ایران و صالح را شکست دهد اما واقعیت چیز دیگری بود.به گفته این کا


کارشناس امنیتی سابق سیا: پیروز جنگ یمن ایران است
   ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
Image result for ‫بروس ریدل»‬‎
کارشناس امنیتی سابق سیا در مقاله‌ای تحلیلی در «المانیتور» با اعلام این که «عربستان ماه‌ها تلاش کرد اتحاد میان انصارالله و علی عبدالله صالح را در یمن برهم زند» نوشته در نهایت این ایران بود که برنده جنگ یمن شد.
«بروس ریدل» نوشت: «محمد بن سلمان که در  آن زمان وزیر دفاع عربستان بود وعده داده بود که عملیات در یمن سریع باشد و انصارالله و ایران و صالح را شکست دهد اما واقعیت چیز دیگری بود.به گفته این کارشناس امنیتی، «جنگ در یمن حدود ۵ میلیارد دلار هزینه روی دست ریاض گذاشته است. جنگ سبب ایجاد یک فاجعه‌ای انسانی برای مردم یمن هم شده است. کشته شدن صالح نیز نشان داد که ائتلاف سعودی هیچ راه‌حلی برای پایان جنگ در یمن ندارد. تنها ایران است که برنده جنگ یمن بوده است.» گفتنی است در حالی که این کارشناس هزینه‌های جنگ یمن برای آل‌سعود را 5 میلیارد دلار ذکر می‌کند، اخیرا بلومبرگ نوشت جنگ یمن برای عربستان بیش از یک تریلیون و 500 میلیارد دلار هزینه تراشید.دیروز طی مراسمی ویژه
 حیدر عبادی رسماً آزادی کامل عراق را اعلام کرد
Image result for ‫حیدر عبادی رسماً آزادی کامل عراق را اعلام کرد‬‎
نخست‌وزیر عراق آزادی کامل خاک این کشور از اشغال تروریست‌های «داعش» را «رسما» اعلام کرد.
همزمان با پایان یافتن عملیات گسترده پاکسازی بیابان‌های شمال غرب عراق از لوث عناصر تکفیری، «حیدر عبادی» طی مراسمی رسمی پیروزی ملت عراق بر تکفیری‌ها و آزادسازی کامل این کشور از اشغال داعش را دیروز رسما اعلام کرد.
خبرگزاری فرانسه ضمن اعلام خبر فوق، نوشت نیروهای مسلح عراق به همین مناسبت، در بغداد رژه رفتند. عبادی همچنین از پاکسازی کامل مناطق مرزی عراق و سوریه خبر داد.
در آخرین مرحله عملیات پاکسازی صحرای شمال‌غرب عراق، 35 روستا در مساحتی بالغ بر 4300 کیلومترمربع پاکسازی شد و خطوط مرزی عراق و سوریه نیز از مناطق آزاد شده است.
از وقایع میدانی عراق همچنین خبر رسیده، انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در مرکز شهر «تکریت»، جان یک نفر را گرفت. هرچند هیچ گروهی مسئولیت این عملیات تروریستی را برعهده نگرفت، ولی داعش معمولا دست به چنین حملاتی می‌زند و از این پس نیز شاهد چنین حملات پراکنده‌ای خواهیم بود.
دولت و مردم عراق از سال 1393 تاکنون سرگرم نبرد با داعش هستند.
پیشینه داعش در عراق
در خرداد سال 1393 عناصر گروه تروریستی داعش چهار استان «دیاله»، «الانبار»، «صلاح‌الدین» و «نینوا» را به طور تقریبا همزمان و به دنبال خیانت برخی اشغال کرد و برای اشغال دو استان «بغداد» و «کرکوک» نیز خیز برداشته بودند.
پس از این اتفاق خطرناک و در همان سال، آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» مرجع عالی شیعیان عراق، فتوای «جهاد کفایی» را صادر کرد و متعاقب آن، بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در عراق شکل گرفت و شهرهای بزرگ عراق یکی پس از دیگری، از اشغال داعش خارج شد. در ادامه همین پیروزی‌ها بود که ماه قبل شهر مرزی «راوه» در استان «الانبار» به عنوان آخرین شهر تحت اشغال، از لوث تکفیری‌های داعش پاکسازی شد.
بعد از آن، نیروهای مسلح عراق عملیات گسترده، ولی آسانی را برای پاکسازی صحرای شمال غربی که سه استان «نینوا»، «صلاح‌الدین»  و «الانبار» را به هم متصل می‌کرد، به اجرا درآورده‌اند و دیروز نیز عبادی پایان موفقیت‌آمیز این عملیات و پایان حضور داعش در کل خاک عراق را رسما اعلام کرد. بنابر آمارهای رسمی، طی مدت بین سال 1393 تاکنون، چیزی بیش از 28هزار تکفیری وابسته به داعش در عراق کشته و حداقل 4000 تکفیری نیز دستگیر شده‌اند.
بدین ترتیب، با همبستگی و رشادت‌های اقشار مختلف عراق، ریشه داعش در این کشور کنده و حامیان آن، به خصوص آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی، ناامید شده‌اند.
خروج از فصل هفتم
«احمد محجوب» سخنگوی وزارت خارجه عراق دیروز اعلام کرد، طبق اعلام شورای امنیت، عراق از «فصل هفتم» منشور سازمان ملل خارج شده است. وی این تصمیم را حاصل تلاش‌های دیپلماتیک وزارت خارجه عراق دانست و گفت، با این تصمیم، عراق به وضعیت طبیعی و جایگاه بین‌المللی خود بازگشته است.
بعد از حمله رژیم صدام به کویت در سال 1990، شورای امنیت، عراق را تهدیدی برای امنیت و صلح جهانی قلمداد و آن را مشمول «فصل هفتم» منشور سازمان ملل کرده بود. فصل هفتم تنها فصلی است که به شورای امنیت، اجازه استفاده از قدرت نظامی علیه یک کشور را می‌دهد علاوه بر این، تمام دارایی‌های یک کشور مشمول فصل هفتم، در بانک‌های بین‌المللی مسدود می‌شود. اقدام نظامی سال 1950 سازمان ملل در کره، استفاده از نیروهای چند ملیتی در عراق و کویت در سال 1991، اقدام نیروهای بین‌المللی علیه القاعده در افغانستان در سال 2001 و اقدام نیروهای غربی در لیبی در سال 2011، براساس همین فصل هفتم منشور سازمان ملل صورت گرفته است.
البته ناگفته نماند که فصل هفتم منشور سازمان ملل نیز مثل سایر نهادهای بین‌المللی، ابزار دست ابرقدرت‌ها برای تحمیل اراده به کشورهای ضعیف است. به عنوان مثال، علی‌رغم اینکه صدام و رژیمش سال‌هاست که از بین رفته‌اند، اما کشورهای قدرتمند و مسلط بر سازمان ملل، دولت و ملت عراق را تاکنون مشمول این فصل می‌دانسته‌اند!  صدور فرمان حمله به پهپادهای آمریکایی
از سوی فرمانده نیروی هوایی پاکستان
Image result for ‫فرمانده نیروی هوایی پاکستان‬‎
فرمانده نیروی هوایی پاکستان به یگان‌های تحت امرش فرمان داد، از این پس در صورت ورود پهپادهای آمریکایی به حریم هوایی پاکستان، آن را هدف قرار دهند.
 روابط 2 کشور چند ماهی است به دنبال برخی اظهارات ضد پاکستانی ترامپ، متشنج شده است. در پی افزایش تنش میان اسلام‌آباد و واشنگتن خبر رسیده، «سهیل عمان» فرمانده نیروی هوایی پاکستان به جنگنده‌ها و واحدهای ضد هوایی تحت امرش دستور داده، از این پس در صورت ورود پهپادهای آمریکایی به فضای پاکستان، آن‌ها را هدف قرار دهند.
به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی هوایی پاکستان در اسلام آباد تصریح کرده که «ما به هیچ‌کس اجازه نمی‌دهیم حریم هوایی ما را نقض کند. من به نیروی هوایی پاکستان دستور داده‌ام پهپادهای متعلق به آمریکا را در صورت نقض حریم هوایی پاکستان، ساقط کنند.»
 پاکستان از سال 2001 به جبهه آمریکا در جنگ به اصطلاح علیه تروریسم پیوسته و بابت این اقدام خود، هزینه‌های جانی و مالی گزافی را متحمل شده است.
این در حالی است که واشنگتن به جای تشکر از مقامات اسلام‌آباد مدتی است سر بی‌مهری را گرفته و اوج این بی‌مهری، در اظهارات چند ماه قبل «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا، مشهود بوده است؛ ترامپ مدعی شده بود که پاکستان از تروریست‌های مخالف آمریکا در افغانستان، حمایت می‌کند.
همین‌ موضع‌گیری ترامپ چند روز قبل نیز از سوی مقامات واشنگتن تکرار شده و این قضیه اسلام‌آباد را به خشم آورده است. طی 17 سال گذشته غیرنظامیان زیادی در پاکستان به خاطر اقدامات نظامیان آمریکایی، جان خود را از دست داده‌اند. مقابله با پهپادهای آمریکایی، خواسته اکثریت مردم پاکستان است. پهپادها به‌طور مکرر به نوار قبایلی شمال غرب پاکستان حمله می‌کنند و غیرنظامیان را می‌کشند. آخرین حمله خونین پهپادهای آمریکا، دو هفته قبل اتفاق افتاده است.

]]>
آغاز جنگ خیابانی در کرانه باختری ۳۵۶ فلسطینی به ضرب گلوله زخمی و ۴ تن شهید شدند / ترامپ مرگ اسرائیل را جلو انداخت/بازگشت فلسطین به کانون توجه جهان اسلام ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ 2017-12-09T07:40:02+01:00 2017-12-09T07:40:02+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5205 طاهر مهدوی آغاز جنگ خیابانی در کرانه باختری ۳۵۶ فلسطینی به ضرب گلوله زخمی و ۴ تن شهید شدند   ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ با آغاز « جمعه خشم» در برخی مناطق فلسطینی از جمله کرانه باختری، درگیری‌های شدید میان جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی رخ داده و دست کم ۳۵۶ نفر بر اثر شلیک گلوله زخمی و چهار تن هم شهید شده‌اند. حال برخی مجروحین به شدت وخیم است. این درگیری‌ها لحظه به لحظه شدید‌تر می‌شود.در پی به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا تظاهرات گسترده‌ای


آغاز جنگ خیابانی در کرانه باختری ۳۵۶ فلسطینی

به ضرب گلوله زخمی و ۴ تن شهید شدند

  ۱۳۹۶/۰۹/۱۷

Image result for ‫آغاز جنگ خیابانی در کرانه باختری ۳۵۶ فلسطینی  به ضرب گلوله زخمی و ۴ تن شهید شدند‬‎Image result for ‫آغاز جنگ خیابانی در کرانه باختری ۳۵۶ فلسطینی  به ضرب گلوله زخمی و ۴ تن شهید شدند‬‎
با آغاز « جمعه خشم» در برخی مناطق فلسطینی از جمله کرانه باختری، درگیری‌های شدید میان جوانان فلسطینی و نیروهای رژیم صهیونیستی رخ داده و دست کم ۳۵۶ نفر بر اثر شلیک گلوله زخمی و چهار تن هم شهید شده‌اند. حال برخی مجروحین به شدت وخیم است. این درگیری‌ها لحظه به لحظه شدید‌تر می‌شود.
در پی به رسمیت شناخته شدن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا تظاهرات گسترده‌ای در سراسر اراضی فلسطین به راه افتاده که در بسیاری از نقاط به درگیری‌های خونین بین دو طرف کشیده شده است. این تظاهرات و نا‌آرامی‌ها از روز گذشته با نام «جمعه خشم» آغاز شده است.
جوانان فلسطینی در شهرهای مختلف با آتش زدن لاستیک و ایجاد موانع تقریبا روند ترافیک در تمامی شهرهای بزرگ فلسطین ‌اشغالی را مختل کردند و با نظامیان صهیونیست به شدت درگیر شدند. نیروهای رژیم صهیونیستی نیز با استفاده از ابزارهای ضد‌شورش به ویژه گاز ‌اشک‌آور و گلوله‌های جنگی به رویارویی با فلسطینیان خشمگین پرداختند.
در این درگیری‌ها طی کمتر از یک روز ۳۵۶ فلسطینی زخمی و چهار نفر هم شهید شده است. بیش از 100 فلسطینی نیز در درگیری‌های روز پنجشنبه به ضرب گلوله نیروهای رژیم صهیونیستی زخمی شده بودند. این درگیری‌ها در سراسر شهرهای کرانه باختری، نوار غزه و همچنین قدس در جریان است. نیروهای ‌اشغالگر رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از فعالیت خبرنگاران مبنی بر پخش درگیری‌ها، فاضلاب بر روی آنان ریختند و به سوی خبرنگاران گازهای سمی شلیک کردند. این تظاهرات در شرایطی برگزار می‌شود که رژیم صهیونیستی از بیم تظاهرات فلسطینیان صدها نیروی امنیتی و پلیس ذخیره را به قدس اعزام کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی چندین گردان اضافی برای پشتیبانی از نیروهای مستقر در کرانه باختری جهت سرکوب تظاهرات فلسطینیان، اعزام کرده بود.
شدت ناآرامی‌ها به حدی است که برخی نام «انتفاضه چهارم» را روی آن گذاشته‌اند. منطقه طی روزهای آینده شاهد تحولات تعیین‌کننده‌ای خواهد بود که قطعا به نفع صهیونیست‌ها نخواهد بود. ترامپ مرگ اسرائیل را جلو انداخت

بازگشت فلسطین به کانون توجه جهان اسلام

Image result for ‫ترامپ مرگ اسرائیل را جلو انداخت‬‎

حماقت ترامپ در اعلام «انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت المقدس» از همان نخستین ساعات اولیه، موجی از خشم را در میان کشورهای جهان اسلام به راه انداخت طوری که مردم و رهبران کشورهای مختلف، از ایران گرفته تا اردن، عراق ، موریتانی، لبنان، پاکستان، هند، آمریکا، ترکیه و... علیه آن به شدت موضع گرفته‌اند. اکنون صحبت از اخراج سفرای اسرائیل از کشورهایی است که با این رژیم ارتباط دارند. مذاکره‌کنندگان فلسطینی هم می‌گویند، مذاکره اشتباه بود، باید مقاومت می‌کردیم!
این بار نیز مثل همیشه مردم در کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی جور بی‌لیاقتی سازمان‌های ورشکسته عربی و غیر عربی و رهبران کشورهای مرتجع منطقه را کشیدند و با قیام علیه رژیم صهیونیستی، پاسخ حماقت تازه ترامپ را دادند. رئیس‌جمهور آمریکا چهارشنبه شب (بنا بر برخی گزارش‌ها با هماهنگی با برخی کشورهای مرتجع عربی مثل عربستان) قدس را پایتخت رژیم جعلی اسرائیل اعلام و مسئله فلسطین را بار دیگر، جدی‌تر از گذشته به مسئله اول جهان اسلام مبدل کرد.
ترامپ در سخنرانی روز چهارشنبه خود در کاخ سفید، رسما شهر قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد و گفت: «به وعده خود عمل کردم.» رئیس‌جمهور آمریکا علیرغم اینکه به دولتش دستور داد تا مقدمات انتفال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس را فراهم کنند، همانند روسای جمهور پیشین خود، اقدام عملی برای انتقال سفارت کشورش به قدس را به 6 ماه آینده موکول کرد؛ شاید برای اینکه، واکنش‌ها را رصد کند!
کنگره آمریکا در سال 1995 قانونی را به تصویب رساند که دولت را به انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس‌اشغالی موظف می‌کند. اما به خاطر تبعات سنگین این اقدام برای رژیم صهیونیستی و ترس از جلو افتادن مرگ این غده سرطانی، هیچ یک از روسای‌جمهور آمریکا، جرأت چنین حماقتی را نداشتند، فلذا در سال‌های گذشته با استفاده از اختیارات خود، هر 6 ماه این اقدام را تعلیق می‌کردند. ترامپ در سخنرانی خود گفت: «‌‌روسای جمهوری قبلی آمریکا تصور می‌کردند که تأخیر انداختن شناسایی قدس به عنوان پایتخت اسرائیل به پیشبرد صلح کمک خواهد کرد اما آنها شجاعت لازم را نداشتند و سیاست‌های آنان به حصول صلح منجر نشد اما من امروز به این نتیجه رسیده‌ام که وقت آن است قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت بشناسم.»
واکنش‌های بسیار گسترده
اعلام ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس موجی از خشم عمومی امت اسلامی و مردم سراسر جهان را در پی داشته است. تصمیمی که در روزهای آینده، سرزمین‌های‌اشغالی و حتی غرب آسیا را دچار تحولات جدی خواهد کرد.
نصرالله: دنیا به پا خیزد
سید حسن نصر‌الله دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان در سخنرانی خود در این باره گفت: «احساس می‌کنیم که در برابر اعلامیه بالفور جدیدی قرار داریم و آگاهی از خطرهای تصمیم آمریکا نقطه عطفی برای همگان است تا مسئولیت خود را در برابر آن درک کنند و از خود واکنش نشان دهند. در روزهای آینده صداهایی از برخی اعراب خواهیم شنید که تلاش می‌کنند خطرهای تصمیم ترامپ درمورد شهر‌اشغالی قدس را کم اهمیت جلوه دهند. موضع پیشین آمریکا مانع از سیطره مطلق اسرائیل بر شهر‌اشغالی قدس بود اما موضع جدید باعث این سیطره مطلق خواهد شد و خطر تصمیم ترامپ از این بابت است.»
سید حسن نصرالله افزود: «تصمیم ترامپ به معنای پایان یافتن قضیه فلسطین از نظر آمریکا است و این دیدگاه کسانی است که به مذاکرات اعتقاد دارند. سکوت در برابر تصمیم ترامپ خطرات بسیاری در پی خواهد داشت که بارزترین آنها این است که آمریکا از این پس، هر کاری را در کشورهای عربی برای خود مجاز خواهد دانست. تصمیم ترامپ توهین بزرگ و بسیار خطرناک هم به کشورهای عربی، هم به جهان اسلام و هم به جامعه بین‌الملل است. جهان محکوم به قانون جنگل و محکوم به هوا و هوس‌های مردی است که ساکن کاخ سفید است. از همه دعوت می‌کنم که در حمایت از شهر‌اشغالی قدس و مخالفت با تصمیم ترامپ ، تجمع و تظاهرات برگزار کنند.»
نصرالله این اقدام ترامپ را «حاصل اعتماد برخی به مذاکره با صهیونیست‌ها» دانست و گفت: «ترامپ با این اقدام خود به صدها میلیون مسلمان و مسیحی توهین کرد.»
تظاهرات جهانی
 در ایران، عراق، کویت، تونس، اردن، پاکستان، فلسطین، یمن، لبنان، مالزی، ترکیه، اندونزی، آمریکا، هند و... مردم تظاهرات کرده و مخالفت خود را با تصمیم «دونالد ترامپ» اعلام و آن را به شدت محکوم کردند. در اکثر این کشورها راهپیمایی گسترده‌ای پس از برگزاری نماز جمعه انجام شد و در برخی از این کشورها مانند تونس سفارت آمریکا از ترس حملات مردم تعطیل شد. هزاران نفر در ایالت شیکاگوی آمریکا نیز تظاهراتی را برگزار کردند تا مخالفت و اعتراض خود را نسبت به تصمیم دونالد ترامپ درباره قدس‌اشغالی اعلام کنند. تظاهرات کنندگان پرچم بزرگ فلسطین را حمل می‌کردند و پارچه نوشته‌هایی داشتند که روی آن نوشته شده بود: «بیت المقدس خط قرمز است، آمریکا و اسرائیل، دست خود را از بیت المقدس بیرون بکشید، ترامپ باید برود.»
کره شمالی: اسرائیلی وجود ندارد که پایتخت داشته باشد
«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی هم این تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا را محکوم کرد و گفت: «کشوری به نام اسرائیل وجود ندارد که قدس پایتخت آن باشد.» آنگلا مرکل صدراعظم آلمان هم اعلام کرد از تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درخصوص شهر قدس حمایت نمی‌کند و وزیر خارجه آلمان نیز اعلام کرد این تصمیم احتمالا ریختن نفت بر آتش خواهد بود.
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز در گفت‌وگوی تلفنی با رجب طیب اردوغان، همتای ترکیه‌ای خود نسبت به اقدام دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ابراز نگرانی کرد. ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه نیز با اعلام اینکه «این تصمیم تاسف‌انگیز است و فرانسه آن را تایید نمی‌کند» نسبت به اقدام ترامپ موضع گرفت.
مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه تصمیم دونالد ترامپ را محکوم کرد و گفت: آمریکا از اقدامات بی‌حساب و کتاب اجتناب کند. دفتر بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد شهر قدس پایتخت کشور فلسطین باقی خواهد ماند. همزمان عفو بین‌الملل نیز در بیانیه‌ای تاکید کرد: رئیس‌جمهور آمریکا با به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت اسرائیل و اعلام جابجایی سفارت آمریکا باردیگر بی‌توجهی فاحش خود به نظم بین‌المللی را نشان داد. ترزا می ‌نخست‌وزیر انگلیس هم گفت که کشورش با تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس موافق نیست. اتحادیه اروپا نیز از اقدام ترامپ درباره قدس شدیدا ابراز نگرانی و آن را رد کرد.
پایان سازش و آغاز جنگ
در اعتراض به تصمیم ترامپ لامپ‌های درخت کریسمس در بیت‌لحم و چراغ‌های مسجدالاقصی هم خاموش شد. وزارت خارجه کانادا نیز اعلام کرد اوضاع شهر قدس را نمی‌توان جز در چارچوب یک راه‌حل فراگیر برای نزاع فلسطینی، اسرائیلی سامان داد. وزارت خارجه عراق هم گفت: اقدام ترامپ که منطقه و جهان را در لبه پرتگاهی نامشخص قرار داده است، محکوم می‌کنیم. نوری المالکی اقدام ترامپ را اعلام جنگ علیه مردم فلسطین ارزیابی کرد و وزیر خارجه قطر هم گفت تصمیم ترامپ «تنشی خطرناک و حکم اعدام برای همه کسانی است که به دنبال صلح هستند.» دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد مخالف هر گونه اقدامات یکجانبه است که دورنمای صلح برای اسرائیلی‌ها و فلسطینیان را به مخاطره خواهند انداخت. وزارت خارجه مصر همچنین اعلام کرد: با تصمیم ترامپ مخالف هستیم و هیچ‌گونه ارزشی برای این اقدام قائل نیستیم. امارات عربی متحده نیز تصمیم آمریکا را مبنی بر به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل محکوم کرد. میشل عون رئیس‌جمهور لبنان نیز اعلام کرد تصمیم دونالد ترامپ درباره انتقال سفارت این کشور به شهر قدس روند صلح میان رام‌الله و تل‌آویو و صلح و ثبات در منطقه خاورمیانه را تهدید می‌کند مغرب نیز سفیر آمریکا را در این کشور پس از اقدام ترامپ در مورد قدس فراخواند.
اکثر گروه‌های فلسطینی تصمیم ترامپ را «اعلان جنگ علیه فلسطین» ارزیابی کرده‌اند. اسماعیل هنیه رئیس‌دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد: امروز در برابر نقطه عطف تاریخی قرار داریم و فلسطین و قدس از این نقطه عطف تاریخی عبور می‌کنند.
صائب عریقات دبیرکل سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف ) اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا با به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی راه‌حل دو کشور را از بین برد. عکرمه صبری خطیب مسجدالاقصی اعلام کرد: از کشورهای عربی می‌خواهیم در کنار فلسطین بایستند. محمود عباس نیز طی اظهاراتی تاکید کرد: قدس بزرگتر از آن است که یک تصمیم بتواند هویت آن را تغییر دهد و تصمیم ترامپ تغییری در واقعیت شهر قدس ایجاد نخواهد کرد و در این خصوص هیچ‌گونه مشروعیتی به اسرائیل نمی‌دهد. عباس هشدار داد که علیه این اقدام به سازمان ملل شکایت خواهد کرد. شیخ‌الازهر در مورد پیامدهای خطرناک اقدام ترامپ هشدار داد و گفت دونالد ترامپ با این اقدام احساسات یک میلیارد و نیم مسلمان را نادیده گرفت.
آغاز مجدد مبارزات مسلحانه
این در حالی است که گردان‌های الاقصی خواستار آغاز مبارزه مسلحانه برای آزادسازی همه اراضی فلسطین شد ومعاون دبیرکل جنبش جهاد اسلامی گفت: تصمیم ترامپ اعلام جنگ محسوب می‌شود جنبش مقاومت اسلامی فلسطین نیز اعلام کرد تصمیم دونالد ترامپ درباره انتقال سفارت این کشور به شهر قدس تعرض آشکار به حقوق ملت فلسطین است. گفتنی است تمام شهرهای فلسطینی از روز پنج‌شنبه برای مشارکت در تظاهرات خشم علیه اقدام ترامپ دست به اعتصاب عمومی زده‌اند و می‌توان از هم اکنون پیش‌بینی کرد، صهیونیست‌ها روزهای پر التهابی را تجربه خواهند کرد، روزهایی که چه بسا اندک سال‌های باقی مانده از عمر این رژیم منحوس را هم تحت تاثیر قرار داده و مرگ اسرائیل را که سه سال پیش «25 سال بعد» اعلام شده را، جلو خواهد انداخت. انشاءالله.

]]>
اخبار ویژه روزنامه ها ( آقای لاریجانی! ..../ (جهان اسلام به شوک ترامپ ../ بن‌سلمان می‌خواهد عربستان... / روایت همکار سابق.../ کنایه ارگان کارگزاران...) ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ 2017-12-09T05:13:47+01:00 2017-12-09T05:13:47+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5204 طاهر مهدوی اخبار ویژه روزنامه ها ۱۳۹۶/۰۹/۱۷    آقای لاریجانی! چوپان دروغگو آبروی مجلس را می‌بردمحمود صادقی و توئیت‌های دروغ و تهمتش کجا را تضعیف می‌کند؟ آیا فقط قوه قضائیه، سپاه و مرجع تقلید و... وقتی خلاف واقع بودن آن دروغ و تهمت‌ها روشن می‌شود، یا وقتی ادبیات توئیت او در حد سخیف‌ترین دعواها کف خیابانی است، آیا این جایگاه نمایندگی مجلس نیست که تضعیف می‌شود؟روزنامه جوان در تحلیلی نوشت: شأن مجلس و نمایندگان آن از مواردی است که علی لاریجانی، رئیس مجلس بارها و بارها بر


اخبار ویژه روزنامه ها
۱۳۹۶/۰۹/۱۷   

Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎آقای لاریجانی! چوپان دروغگو آبروی مجلس را می‌برد

محمود صادقی و توئیت‌های دروغ و تهمتش کجا را تضعیف می‌کند؟ آیا فقط قوه قضائیه، سپاه و مرجع تقلید و... وقتی خلاف واقع بودن آن دروغ و تهمت‌ها روشن می‌شود، یا وقتی ادبیات توئیت او در حد سخیف‌ترین دعواها کف خیابانی است، آیا این جایگاه نمایندگی مجلس نیست که تضعیف می‌شود؟
روزنامه جوان در تحلیلی نوشت: شأن مجلس و نمایندگان آن از مواردی است که علی لاریجانی، رئیس مجلس بارها و بارها بر حفظ آن توسط دیگران تأکید کرده‌اند. اما به نظر می‌رسد او و برخی همکارانش از یک امر مهم در این زمینه غافل بوده‌اند و آن اینکه «حرمت امامزاده به متولی‌اش است.» مثال‌ها در این مورد زیاد است، نه فقط بحث سلفی گرفتن با یک مهمان سیاسی خارجی، حتی نطق‌های ضعیف، استناد به نذر نماز به منظور سلامتی وزیر پیشنهادی برای اثبات شایستگی او، شعر خوانی‌های بی‌مورد، معطل کردن مجلس برای تعطیل کردن یک روز و هنوز کمتر از یک سال از آن نگذشته، طرحی در مخالفت با آن دادن و سپس این حرف به میان بیاید که به یک مرجع تقلید برای تعطیلی آن روز قول داده شده، یا وقتی ابزارهای نظارتی مجلس بر دولت از پی لابی‌ها و رد و بدل امتیازات به درستی به کار گرفته نمی‌شود و امضاها پای سؤال و استیضاح از وزرا مدام کم و زیاد می‌شود، رأی اعتمادها حاصل لابی‌های گسترده و بده‌بستان‌های پشت‌سر است. دقیقاً چه حدی از شأن مجلس و نمایندگی مردم باقی می‌ماند؟
محمود صادقی از جمله نمایندگانی است که فعالیت‌هایش به تنهایی برای زیرسؤال بردن کل شأن مجلس و بی‌اعتمادی به خانه ملت کافی است. او توئیتی علیه روزنامه کیهان زد که ادبیات سخیف آن حتی دیگر کمتر در کف خیابان شبیه آن یافت می‌شود. هرکسی می‌تواند علیه هر رسانه‌ای نظرش را بگوید اما اگر قرار است کسی با سمت نمایندگی مجلس هم با ادبیاتی حرف بزند که آدم با دیدنش شرمنده شود و لب بگزد، پس میان انتقاد نماینده مجلس از یک رسانه، با دعواهای سخیف کف خیابان و یقه گرفتن‌ها چه تفاوتی وجود دارد؟ چه کسی باید برای درست شدن فرهنگ غلط بی‌ادبی تلاش کند؟ نماینده مجلسی که توئیتش را به دلیل بی‌ادبی متنش نمی‌توان برای کسی فرستاد؟!
ماجرای محمود صادقی فقط بحث «بی‌ادبی» نیست، او بارها تهمت‌ها و مطالب خلاف واقعی را در توئیتر خود طرح کرده که بعداً مشخص شده برای انتشار آن هیچ گونه تحقیقی نکرده و همچون یک کاربر عادی توئیتر همان چیزی را که شنیده، بدون تحقیق منتشر کرده است، از قضا همیشه هم این شنیده‌ها منبعش به ضد انقلاب می‌رسد. یک روز آتش بیار معرکه تهمت علیه رئیس قوه قضائیه می‌شود و صراحتاً بالاترین مقام قضایی ایران را که یک مجتهد است، به دزدی از حساب‌های دستگاه قضایی متهم می‌کند. روز دیگر به وسیله انتشار پیامی که می‌گوید: خصوصی برایش ارسال شده، به نیروهای مسلح تهمت می‌زند که کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان را برای خودشان برمی‌دارند. و وقتی دستگاه قضایی احساس نمی‌کند باید با تهمت‌ها و دروغ‌های این نماینده مجلس برخورد قضایی شود، او به خود جسارت می‌دهد تا این بار در تهمت‌های دزدی‌اش به دیگران پای مراجع تقلید را هم وسط بکشد!
وظیفه نمایندگی ایراد اتهام‌های بدون سند به بزرگان یا انتشار اتهامات ثابت نشده نیست. از قضا چون نماینده مجلس است و دسترسی‌اش به اطلاعات بیشتر است، باید اول تحقیق کند و وظیفه نمایندگی‌اش هم همین است. محمود صادقی با حضور در توئیتر، به جای تأثیرگذاری بر فضا و بالا کشیدن آن و مستند کردن بحث‌های کاربران عادی، خود را در حد لیدر جدل‌های نازل کف توئیتر نشان داد. حالا با جوسازی‌های نازل، دروغ، تهمت و ادبیاتی پایین‌تر از ادبیات کوچه بازاری صرفاً در حد یک کاربر دست چندم توئیتر قابل ارزشیابی است و نه نماینده مجلس.
یادآور می‌شود محمود صادقی به علت کثرت دروغ‌پراکنی‌هایش در فضای مجازی به «چوپان دروغگو» معروف شده است.


جهان اسلام به شوک ترامپ برای شناسایی خائنان نیاز داشت

یک تحلیل‌گر معروف عرب تاکید کرد جهان اسلام و عرب، به شوک اقدام کینه‌توزانه ترامپ درباره قدس نیاز داشت.

عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه‌های رای‌الیوم و القدس‌العربی درباره به رسمیت شناختن پایتختی قدس برای رژیم صهیونیستی ازسوی ترامپ گفت: من واقعا این حالت وحشتی را که در نظام رسمی عربی درخصوص این اقدام حکمفرما شده است عجیب می‌دانم به گونه‌ای که گویی ترامپ اقدام غیرمنتظره‌ای انجام داده است، خیر چنین نیست. ترامپ یک رئیس‌جمهور نژادپرست و یک دلال و یک عرب‌ستیز و اسلام‌ستیز است. به خدا قسم من دعا می‌کنم ترامپ از این تصمیم بازنگردد چراکه ما به این شوک نیاز داریم، ما نیاز داریم که اعتقاد به چهره‌های رسمی عربی توطئه‌گر و حتی چهره‌های مردمی توطئه‌گر از بین برود. برخی از این شخصیت‌های به اصطلاح مردمی به عادی‌سازی اشاره و از اسرائیل تمجید کرده‌اند و می‌گویند اسرائیل حتی یک تبعه کشورهای خلیج‌فارس را نکشته است وحتی یک سعودی را نکشته است، طبعا این افراد در اقلیت هستند و ما ملت خلیج فارس را می‌شناسیم، آنها مردمی ملی و شریف هستند. ترامپ با چهار نفر از سران عرب تماس گرفت، با عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر، با عبدالله دوم پادشاه اردن، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان در رام‌الله و سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی تماس گرفت، با آنها تماس گرفت نه برای اینکه با آنها به عنوان همپیمان مشورت کند بلکه تماس گرفت تا با آنها به عنوان مطیع صحبت کند و به آنها بگوید من سفارت آمریکا را به قدس منتقل خواهم کرد. چگونه به او اجازه می‌دهید با این روش با شما صحبت کند. چرا به او نمی‌گویید که ما با تو مقابله خواهیم کرد و توهین به ما به عنوان همپیمانان تو به شمار می‌رود و چرا نمی‌گویید که این اقدام منطقه را شعله‌ور خواهد کرد. البته من امیدوارم با این اقدام منطقه شعله‌ور شود. اما خیانت کردند و درباره این مسئله با او بحث نکردند. ترامپ شیر آنها و پول آنها را می‌خواهد و تنها می‌خواهد با او قرارداد ببندند و تا آخرین دلار خزانه آنها را به چنگ بیاورد. این یک واقعیت است.
من تعجب می‌کنم که محمود عباس چرا پس از این گفت‌وگو نشستی خبری برگزار نکرد و رئیس‌جمهور آمریکا را به چالش نکشید. چرا عباس نمی‌گوید معاهده اسلو را لغو خواهد کرد و از روند صلح خارج خواهد شد و توافق امنیتی را متوقف خواهم کرد و انتفاضه را در سرزمین‌های اشغالی شعله‌ور خواهم کرد. از امروز به بعد دیگر هیچ شرافتی برای ما باقی نمانده است و هیچ همکاری با آمریکا نخواهیم داشت و هیچ اطمینانی به آن نخواهیم کرد، چرا اینها را نگفت. این یک فاجعه است چرا دیگر سران عرب نمی‌گویند ما با این اقدام با شدت مخالفت خواهیم کرد و پایتخت‌های خود را مملو از تظاهرات و اعتراضات خواهیم کرد، ما با هرگونه تعرض و دست‌درازی به قدس اشغالی و تعرض به مسجد‌الاقصی مقابله خواهیم کرد. این یک واقعیت است، آنها به هیچ وجه هیچ کاری نکردند و منتظر ماندند تا ترامپ آن را اعلام کند. اما ملت‌ها کارهای زیادی انجام خواهند داد.
در اینجا مسئله‌ای را یادآور می‌شوم، در اواسط دهه نود زمانی که یاسر عرفات در نوار غزه بود و دفتر او در نوار غزه بود نامه‌ای فوری از آنکارا به دست او رسید که وزیر امور خارجه ترکیه به نوار غزه خواهد آمد و نامه‌ای بسیار مهم از آمریکا و دولت ترکیه و دولت‌های اروپایی به همراه خواهد داشت. اسماعیل جم وزیر امور‌خارجه ترکیه وارد غزه شد.
عرفات همواره می‌خواست شاهدی در تاریخ وجود داشته باشد و برای همین از دوست من فریح ابومدین وکیل و وزیر دادگستری سابق فلسطین خواست به عنوان مترجم حضور داشته باشد.
اسماعیل جم در این نشست گفت من می‌دانم که تو می‌خواهی کشور مستقل فلسطین وجود داشته باشد، می‌خواهی پرچم داشته باشی، می‌خواهی به رسمیت شناخته شود و می‌خواهی میلیاردها دلار داشته باشی. من حاضرم همه این مطالبات را برآورده کنم به شرط آنکه بپذیری یک ساختمان یا چهاردیواری حتی بسیار کوچک مثلاً به اندازه چهار متر در چهار متر ساخته شود و بگویی این هیکل سلیمان است و این ساختمان در محوطه مسجدالاقصی قرار داشته باشد. عرفات خندید و گفت پیشنهاد خوبی است و من آماده‌ام آن را بپذیرم و گفت تنها یک شرط دارم و می‌خواهم همه‌پرسی در ترکیه در خصوص این پیشنهاد برگزار شود. اگر مردم ترکیه با ساخت این کلیسا در حیاط مسجدالاقصی موافقت کردند من اولین کسی خواهم بود که با آن موافقت خواهم کرد. پس از آن چهره اسماعیل‌جم درهم شد.
من فراموش نمی‌کنم که عربستان سعودی یعنی کشور حرمین شریفین رئیس محمود عباس را همانند سعدالحریری به ریاض فراخواند و به او گفت قراردادی بزرگ وجود دارد و آمریکائیها به ما گفته‌اند این قرارداد بزرگ خواهد آمد و در آن قدس وجود ندارد و تو باید قدس را فراموش کنی و باید بپذیری که پایتخت کشور فلسطین ابودیس در خارج از قدس باشد.
این یک فاجعه است و به خدا سوگند این توطئه بی‌پاسخ نخواهد ماند و این آغاز بیداری عربی و اسلامی است و به خدا ما به آن نیاز داشتیم. به خدا ما به هماهنگی برای مقابله با کسانی که به دنبال عادی‌سازی به اسرائیل هستند و برای بازگرداندن مسئله فلسطین به عنوان مسئله اصلی و اول نیاز داشتیم. هافینگتون پست: بن‌سلمان می‌خواهد عربستان را در سینی طلا تقدیم ایران کند؟!
یک روزنامه آمریکایی تاکید کرد جنگ با عربستان، به نابودی رژیم سعودی منجر می‌شود.
روزنامه هافینگتون پست درباره سیاست‌های محمد بن‌سلمان نوشت: محمد بن‌سلمان، نباید فراموش کند همان کسانی صدام را به زیر کشیدند که زمانی او را به جنگ با ایران تشویق می‌کردند.
آنچه ولیعهد سعودی «محمد بن‌سلمان» این روزها انجام می‌دهد و جنگی که می‌خواهد علیه ایران به راه بیندازد، شبیه کاری است که صدام حسین در جنگ ایران و عراق انجام داد.
بن‌سلمان نمی‌داند که جنگ با ایران می‌تواند باعث ایجاد هرج‌ومرج در خاورمیانه شود؛ هرج‌ومرجی که به ناپدید شدن عربستان سعودی منجر می‌شود. او همچنین نمی‌داند آمریکایی‌هایی که امروز وی را برای جنگ تشویق می‌کنند، می‌توانند مانند پرونده عراق، باز هم کنترل اوضاع را از دست بدهند و آن روز، کل شبه جزیره‌عربستان بر روی طبقی دیگر از طلا، به ایران پیشکش خواهد شد.
متاسفانه کشورهای عربی از تاریخ درس نمی‌گیرند و همیشه از خشونت، وحشیگری و نفرت فرمان می‌گیرند. آنها هیچ یک از الزامات کار سیاسی را ندارند؛ الزاماتی همچون نکته‌بینی، مهارت، ظرافت و حتی رفتار ماکیاولیستی. سیاست برای آنها بیش از حد پیچیده است. آنها همیشه قربانی می‌شوند و همیشه قربانی خواهند شد.
یادآور می‌شود سعود‌الفیصل وزیر مقبور خارجه عربستان گفته بود آمریکا، عراق را در سینی طلا گذاشت و تقدیم ایران کرد

روایت همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب از نفاق تاج‌زاد
همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب خطاب به تاج‌زاده نوشت اگر دین ندارید لااقل شرف داشته باشید.
داریوش سجادی در اعتراض به یک توئیت تاج‌زاده نوشت: اظهارات اخیر مصطفی تاج‌زاده در توئیتر از جنس اظهاراتی است که قبل از ابرازنظر می‌تواند موید اضمحلال شخصیت و فریاد برائت ایشان از پیشینه و عقبه فکری و سیاسی ایشان محسوب گردد.
تاج‌زاده که زمانی از منتهی‌الیه چپ خط امامی خود و سازمان متبوعه‌اش را به انقلاب اسلامی کلیپس کرده بود اینک از عمق یک «دگردیسی مفهوم» فرمود‌ه‌اند: «یمن در اشغال داعش نیست، حرم ندارد و هم‌مرز اسرائیل هم نیست که به اصطلاح آقایان عمق استراتژیک جمهوری اسلامی محسوب شود. اعلان کمک مستشاری ایران در یمن توسط سردار جعفری در شرایطی که ترامپ در پی اثبات دخالت سپاه در امور داخلی کشورهای دیگر است، چه معنا و چه لزومی دارد؟»
آقای تاج‌زاده! اگر تقیدتان به خط امام در دهه 60 تنها تظاهر بود! اگر تظاهر نبود اما به هر دلیلی اکنون از آن مواضع پشیمان شده‌اید! و اگر از اصل 152 قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز اعراض می‌ورزید! و اگر مبنای تجدیدنظرطلبی امروزتان تنها شاذگویی به نیت قهرمان‌انگاری نزد نوباوگان سیاسی‌تان است که برای چنین هذیان‌هایی کف می‌زنند و مبتلا به ادخال سرور و وجد و بهجت می‌شوند! اما و متاسفانه تا آنجا پیش رفته‌اید که از رویت بدیهی‌ترین الزامات اخلاق هم عاجز شده‌اید.
جناب تاج‌زاده! یمن حرم ندارد! اما «آدم» دارد و آدم‌های بی‌پناه در مظلومانه‌ترین شکل ممکن توسط ارتش وابسته سعودی در حال قحطی و گرسنگی و کشتار‌اند! در ترمینولوژی حضرتعالی «آدم» شأن، منزلت و جایگاه‌اش کجاست و چیست!
به قول نیما: آی آدم‌ها، که در ساحل نشسته شاد و خندانید، یک نفر در آب دارد می‌سپارد جان! طبع نازک‌اندیش شما کی و کجا برای جان دادن «آدم» صرف‌نظر از یمنی یا ونکی بودنش قرار است جریحه‌دار شود!؟ عمری به دروغ مدعی بودید بنی‌آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند! اگر دین ندارید لااقل شرف داشته باشید!


کنایه ارگان کارگزاران روحانی رفتنی است

ارگان کارگزاران در شماره جدید خود، روحانی را «رفتنی» و جهانگیری را «ماندنی» تصویر کرد.
مجله صدا ضمن پرداختن به تشدید اختلافات میان روحانی و جهانگیری که منجر به درحاشیه افتادن جهانگیری شده، جهانگیری را «عصای روحانی» خواند. در تصویر روی جلد این نشریه، درحالی که جهانگیری باقی مانده، روحانی پشت به تصویر، و در حال رفتن و دور شدن است.
اصلاح‌طلبان ادعا می‌کنند رأی جمع شده برای روحانی حاصل زحمت آنها بوده است. آنها ادعا می‌کنند روحانی گفتمانی از خود ندارد و شعار اعتدال هم، روش است و نه گفتمان.
اخیراً برخی روزنامه‌های اصلاح‌طلب حملاتی را علیه محمود واعظی (رئیس دفتر رئیس‌جمهور) و بدل از روحانی ترتیب دادند. این طیف می‌گویند نقش پررنگ واعظی در دفتر رئیس‌جمهور، موجب کمرنگ شدن جهانگیری شده است.
درعین حال اخیراً محمدعلی ابطحی معاون رئیس‌جمهور در دولت اصلاحات در روزنامه آفتاب یزد، ضمن تحلیل‌ها و گزارش‌هایی تصریح کرد که چون کارنامه دولت روحانی خالی است، جهانگیری برای نامزد شدن در انتخابات سال 1400، از همین حالا از دولت روحانی کناره‌گیری کند.


]]>
پیونگ‌یانگ: جنگ با آمریکا قطعی است فقط زمان وقوع آن مشخص نیست/ بازگشت کاتالان‌ها به خیابان‌های بروکسل با شعار «شرم بر اتحادیه اروپا»/ تروریست‌ها در ننگرهار افغانستان نمازگزاران یک مسجد را به خاک و خون کشیدند / داعش چگونه رقه را دو دستی تقدیم آمریکا کرد ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ 2017-12-09T05:06:16+01:00 2017-12-09T05:06:16+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5203 طاهر مهدوی پیونگ‌یانگ: جنگ با آمریکا قطعی است فقط زمان وقوع آن مشخص نیست   ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ وزارت خارجه کره‌شمالی در واکنش به رزمایش بزرگ و مشترک سئول- واشنگتن، گفت که جنگ با آمریکا، قطعی است و فقط زمان وقوع آن، مشخص نیست.وزارت خارجه کره‌شمالی با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد که وقوع جنگ در شبه جزیره کره، «واقعیتی قطعی است، الآن این سؤال مطرح می‌شود که این جنگ چه زمانی آغاز خواهد شد؟»در این بیانیه همچنین آمده است: «ما به دنبال جنگ نیستیم، ولی از آن فرار نخواهیم کرد... آمریکا نباید بر


پیونگ‌یانگ:

جنگ با آمریکا قطعی است فقط زمان وقوع آن مشخص نیست

   ۱۳۹۶/۰۹/۱۷

Image result for ‫پیونگ‌یانگ:  جنگ با آمریکا قطعی است فقط زمان وقوع آن مشخص نیست‬‎
وزارت خارجه کره‌شمالی در واکنش به رزمایش بزرگ و مشترک سئول- واشنگتن، گفت که جنگ با آمریکا، قطعی است و فقط زمان وقوع آن، مشخص نیست.
وزارت خارجه کره‌شمالی با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد که وقوع جنگ در شبه جزیره کره، «واقعیتی قطعی است، الآن این سؤال مطرح می‌شود که این جنگ چه زمانی آغاز خواهد شد؟»
در این بیانیه همچنین آمده است: «ما به دنبال جنگ نیستیم، ولی از آن فرار نخواهیم کرد... آمریکا نباید بردباری ما را بیازماید. اگر (آمریکا) آتش هسته‌ای را شعله‌ور کند، ما (نیز) حتماً با نیروی فوق‌العاده هسته‌ای خود، که پیوسته در حال تقویت شدن است، کاری خواهیم کرد آمریکا بهای گزافی را پرداخت کند.»
یک هفته پس از آزمایش موشک قاره‌پیما توسط کره‌شمالی، آمریکا و کره‌جنوبی رزمایش هوایی مشترکی را به مدت پنج روز آغاز کرده‌اند. در این رزمایش که دیروز پایان یافت، بیش از 230 جنگنده به پرواز درآمده‌اند.
پیونگ‌یانگ اخیراً اعلام کرده بود که به توازن هسته‌ای با آمریکا رسیده است. به اعتقاد مقامات کره‌شمالی، واشنگتن با تشدید تحریم‌ها علیه این کشور، خصومت خود را به حد اعلا رسانده است. سیاست واشنگتن در شبه‌جزیره کره، افزایش تنش است و کاخ سفید از این طریق می‌خواهد حضور نیروهای آمریکایی را در ژاپن و کره‌جنوبی حفظ کند.


 بازگشت کاتالان‌ها به خیابان‌های بروکسل با شعار «شرم بر اتحادیه اروپا»

Image result for ‫بازگشت کاتالان‌ها به خیابان‌های بروکسل با شعار «شرم بر اتحادیه اروپا»‬‎
هزاران نفر در پایتخت بلژیک در حمایت از استقلال ناحیه «کاتالونیا»ی اسپانیا و در اعتراض به سیاست‌های اتحادیه اروپا تظاهرات کردند.
در پی همه‌پرسی استقلال کاتالونیا از اسپانیا که اول اکتبر (۹ مهرماه) برگزار شد، دولت مادرید علاوه‌بر لغو خودمختاری کاتالونیا، «کارلوس پوگدمونت» رئیس‌این منطقه را هم از قدرت برکنار کرد. طبق حکم دستگاه قضایی، رئیس‌مخلوع کاتالونیا که به بلژیک رفته بود تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است.
تاکنون بارها مردم منطقه کاتالونیا در اعتراض به اقدامات دولت مرکزی تظاهرات کرده‌اند ولی این اعتراضات ثمری نداشته است. روز پنج شنبه نیز هزاران تن از مردم کاتالونیا با شرکت در تظاهراتی این بار در بروکسل به سیاست‌های اتحادیه اروپا علیه استقلال کاتالونیا از اسپانیا اعتراض کردند. پوگدمونت نیز در جمع تظاهرکنندگان حضور داشت.
تظاهرات‌کنندگان فریاد می‌زدند: «اروپا از خواب برخیز!» پلیس بلژیک شمار شرکت‌کنندگان در این تظاهرات را حدود 45 هزار تن اعلام کرده است. این تظاهرات در اعتراض به مخالفت اتحادیه اروپا در زمینه مداخله به منظور استقلال کاتالونیا برگزار شد. معترضان همچنین حمایت خود را از «پوگدمونت» رئیس‌مخلوع کاتالونیا اعلام کردند.
عده‌ای پلاکاردهایی با خود حمل می‌کردند که جملاتی در انتقاد از سیاست‌های اتحادیه اروپا در ارتباط با این موضوع نوشته شده بود. نوشته یکی از این پلاکاردها «ژان کلود یونکر» رئیس‌کمیسیون اروپا را خطاب قرار داده بود: «دموکراسی؟ برخی فقط وقتی از آن دفاع می‌کنند که در راستای منافع آنان باشد. شرم بر آنان باد.». پوگدمونت هم مانند بسیاری از تظاهرات‌کنندگان در حمایت از جدایی‌طلبانی که بازداشت شده‌اند، شال زرد به گردن بسته بود. وی گفت: « امروز شما برگ دیگری در تاریخ اروپا را نوشتید که برگ زرینی بود. حقوق اساسی هیچ مرزی ندارد و باید برای همه محقق شود. ما خواستار اروپایی آزاد برای شهروندانش هستیم. در اروپا نباید فقط به دولت‌ها توجه شود، بلکه باید صدای شهروندان هم شنیده شود. ما با بسیج کردن کاتالان‌ها، می‌خواهیم و (در نهایت) خواهیم توانست که فرصتی برای پیشرفت و اصلاحات ایجاد کنیم.»


تروریست‌ها در ننگرهار افغانستان نمازگزاران یک مسجد را به خاک و خون کشیدند

  Image result for ‫تروریست‌ها در ننگرهار افغانستان نمازگزاران یک مسجد را به خاک و خون کشیدند‬‎

بر اثر انفجار بمب میان نمازگزاران جمعه در شرق افغانستان، امام‌جمعه مسجد شهید و دستکم هشت نمازگزار مجروح شدند.
تروریست‌ها دیروز با جاسازی بمب در منبر مسجد «سلطان‌خیل» در استان «ننگرهار» افغانستان، امام‌جمعه را شهید و هشت نمازگزار را مجروح کردند.تا عصر دیروز هیچ گروهی مسئولیت این اقدام تروریستی را برعهده نگرفت.ننگرهار یکی از استان‌های ناآرام در افغانستان است. طبق گزارش سازمان ملل، از ابتدای سال 2017 حدود 2640 غیرنظامی در حملات تروریستی و ناآرامی‌های افغانستان، جان باخته و  5370 تن دیگر نیز زخمی شده‌اند.تا ماه‌های گذشته، عناصر طالبان و نظامیان آمریکایی مردم غیرنظامی افغانستان را می‌کشته‌اند، اما اکنون «داعش» نیز به این قاتلان مردم، افزوده شده‌اند. به گفته کارشناسان، آمریکا حامی داعش در افغانستان هم هست.


فرمانده نیروهای کرد سوریه فاش کرد
داعش چگونه رقه را دو دستی تقدیم آمریکا کرد

Image result for ‫طلال سلو‬‎

یک فرمانده جداشده از کردهای مسلح مورد حمایت آمریکا موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»، اعلام کرد آزادسازی شهر «رقه» از سوی نیروهای تحت امر آمریکا در سوریه کاملا نمایشی بود و آمریکا عناصر داعش را از این شهر خارج و کردهای مسلح را جایگزین آنها کرد.
«طلال سلو» سخنگوی پیشین و جداشده «نیروهای دموکراتیک سوریه»، پشت پرده تسلط این نیروها بر «رقه» در مهر گذشته را برملا کرده و گفته، «طی یک توافق پنهانی میان «داعش» و واشنگتن، 4000 تکفیری وابسته به داعش رقه را ترک کردند و نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا نیز جایگزین آنها شدند.
به گزارش فارس، «سلو» که با خبرگزاری رویترز گفت‌وگو می‌کرد در ادامه افزود: «آنچه درباره نبرد پایانی رقه گفته شد، تخیل محض بود و هدف از این دروغ‌پراکنی، دورنگه داشتن خبرنگاران (از صحنه) بود تا عملیات انتقال ‌]عناصر داعش[ به پایان برسد.» وی حتی خاطرنشان کرد: «توافق شد که 4000 نفر از تروریست‌ها به همراه اعضای خانواده خود (از رقه)، بروند این افراد به جز 500 نفر از آنها، همگی پیکارجو (عضو داعش) بودند. به گفته این فرمانده سابق کردهای تحت حمایت آمریکا، تروریست‌های داعش پس از خروج از رقه، با حمایت آمریکا به مناطق تحت اشغال خود در اطراف دیرالزور رفتند.
این فرمانده جداشده همچنین افزود: «همه اینها (آزادسازی رقه) یک نمایش بود و آمریکا قصد داشت جنگ در رقه را هر چه زودتر به پایان ببرد، تا نیروهای دموکراتیک سوریه بتوانند به دیرالزور بروند.»
گفتنی است در همان روزهای پایانی مهرماه منابع خبری اعلام کرده بودند که صف خودروهای کاروان داعش که از رقه خارج شده بود، هفت کیلومتر طول داشت و 50 کامیون، 13 اتوبوس و 100 خودروی دیگر را شامل می‌شد.
مسئولان آمریکایی  اما اظهارات «سلو» را «جعلی» و «دروغین» خواندند. این در حالی است که پیش از این، یک مسئول امنیتی در ترکیه نیز، اظهارات مشابهی را به زبان آورده بود.
انهدام 1300 پایگاه تروریستی
وزارت دفاع روسیه هم اعلام کرده، جنگنده‌های نیروی هوایی این کشور طی هفته گذشته، 550 پرواز عملیاتی در سوریه داشته و طی این حملات، 1300 پایگاه و موضع گروه‌های تروریستی را منهدم کرده‌اند.
یک هفته پیش هم وزارت دفاع روسیه در گزارش مشابهی، از انهدام 910 پایگاه افراد مسلح در سوریه خبر داده بود.
ایسنا ضمن انتشار گزارش بالا، به نقل از «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه نیز خبر داده، عملیات نیروهای سوریه و متحدان آن، در کرانه‌های شرقی و غربی رود فرات در سوریه، با شکست کامل تروریست‌ها پایان یافت. وی خواستار تقویت مناطق کاهش تنش و پایان خونریزی در سوریه شد.
ایجاد مناطق کاهش تنش در سوریه،  حاصل مذاکرات آستانه است.
در همین حال، از سوئیس خبر رسیده، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه طی دیدارش با «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در «وین»، بر محترم شمردن تمامیت ارضی سوریه تاکید و اعلام کرده که سرنوشت سیاسی این کشور باید به دست مردم سوریه رقم بخورد.


]]>
بازداشت 10 هزار نفر به اتهام فساد مالی در قزاقستان/ گزارش سازمان ملل از سرکوب سیستماتیک شیعیان بحرین/ آل‌سعود یک بازنده است ۱۳۹۶/۰۹/۱۷ 2017-12-09T04:59:25+01:00 2017-12-09T04:59:25+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5202 طاهر مهدوی بازداشت 10 هزار نفر به اتهام فساد مالی در قزاقستان   ۱۳۹۶/۰۹/۱۷  رئیس ‌«آژانس مبارزه با فساد قزاقستان» طی گزارشی اعلام کرده، از زمان آغاز جدی مبارزه با فساد در این کشور توانسته‌اند 10هزار نفر را که برخی از آنها جزو مقامات بلند پایه این کشور بوده‌اند، دستگیر و محاکمه کنند. «کایرات کاجامجارف» رئیس ‌آژانس مبارزه با فساد قزاقستان در نشستی خبری در شهر «آستانه» گفته: «از سال ۲۰۰۱ میلادی در راستای مبارزه با فساد بیش از ۱۰ هزار نفر بازداشت و زندانی شده‌اند. طی این م


بازداشت 10 هزار نفر به اتهام فساد مالی در قزاقستان

  ۱۳۹۶/۰۹/۱۷

Image result for ‫بازداشت  در قزاقستان‬‎
 رئیس ‌«آژانس مبارزه با فساد قزاقستان» طی گزارشی اعلام کرده، از زمان آغاز جدی مبارزه با فساد در این کشور توانسته‌اند 10هزار نفر را که برخی از آنها جزو مقامات بلند پایه این کشور بوده‌اند، دستگیر و محاکمه کنند.
 «کایرات کاجامجارف» رئیس ‌آژانس مبارزه با فساد قزاقستان در نشستی خبری در شهر «آستانه» گفته: «از سال ۲۰۰۱ میلادی در راستای مبارزه با فساد بیش از ۱۰ هزار نفر بازداشت و زندانی شده‌اند. طی این مدت همچنین تعداد زیادی از مقامات بلندپایه قزاقی از جمله ۲ نخست‌وزیر سابق نیز به اتهام فساد بازداشت و محکوم به زندان شده‌اند.» آن‌طور که خبرگزاری فارس نوشته این مقام قزاقستانی همچنین اعلام کرده که «میان مقامات بازداشت شده ۱۷ مدیر، وزیر و معاونان آنها، ۱۵ استاندار و شهردار، ۸ مدیر ارشد شرکت‌های ملی و ۸ نفر از جمله نظامیان بلند پایه وجود دارد.»


 گزارش سازمان ملل از سرکوب سیستماتیک شیعیان بحرین
Image result for ‫گزارش سازمان ملل از سرکوب سیستماتیک شیعیان بحرین‬‎

کارشناسان حقوق بشر سازمان ملل متحد، نگرانی شدید خود را درباره «سرکوب سیستماتیک جمعیت شیعه بحرین» از طرف مقامات رژیم آل خلیفه، ابراز داشتند.
کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل بیانیه‌ای درباره شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین منتشر و در این بیانیه نگرانی شدید خود را درباره سرکوب سیستماتیک جمعیت شیعه بحرین ابراز کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در این بیانیه آمده است: «چهار کارشناس سازمان ملل از دولت بحرین خواستند تا حقوق بشر را در رابطه با شیخ عیسی قاسم که 76 سال سن دارد، رعایت کند. ما از اخبار مربوط به این موضوع که دولت بحرین سرانجام این اجازه را به شیخ عیسی قاسم داد که وی به بیمارستان برود و به امکانات آنجا دسترسی پیدا کند استقبال می‌کنیم اما از اینکه وی همچنان در خانه خود زندانی است، نگرانیم.
ما از مقامات بحرین می‌خواهیم که اجازه ملاقات آزاد با ایشان فراهم شود و تیم‌های درمانی بتوانند بدون هیچگونه محدودیتی او را درمان کنند و دسترسی وی به امکانات پزشکی لازم را پس از ترک بیمارستان فراهم کند. وی همچنین پس از بهبود باید بتواند و بدون هیچگونه محدودیتی آزاد باشد و بازداشت نشود.»
تابعیت بحرینی شیخ عیسی قاسم در ماه ژوئن(خرداد) سال 2016 لغو شد و در ماه مه(اردیبهشت) 2017 به پولشویی متهم شد. او بیش از شش ماه است که در خانه خود زندانی است و از بیماری‌های مختلف رنج می‌برد. گزارشگران ویژه حقوق بشر بر روی این موضوع تاکید دارند که احترام به حقوق تمامی افراد بدون هیچ تبعیضی نسبت به دین و اعتقاد آنها می‌تواند از هرگونه خشونت و درگیری جلوگیری کند. فرجام جنگ یمن؛
 آل‌سعود یک بازنده است

Image result for ‫آل‌سعود  بازنده یمن است‬‎
اندیشکده آمریکایی «بروکینگز» با‌ اشاره به مرگ «علی عبدالله صالح» و تحولات اخیر در یمن نوشته: «نیروهای انصارالله برنده جنگ یمن هستند» و در پایان هم نتیجه گرفته که «عربستان هیچ راهبردی برای پیروزی در این نبرد ندارد.»
مرگ «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور سابق یمن و یکی از مهره‌های کلیدی و نفوذی امارات و سعودی‌ها در این کشور که به نوشته روزنامه الشرق قطر«کمر امارات و عربستان را شکست»، چهارشنبه هفته گذشته در صنعا رخ داد. این خبر هنوز موضوع تحلیل بسیاری از رسانه‌ها و اندیشکده‌هاست. برخی کارشناسان حتی هلاکت «صالح» را به معنای «شکست تمام راهبردهای عربستان در یمن» می‌دانند. در این ارتباط، اندیشکده آمریکایی «بروکینگز» نیز با انتشار گزارشی تحلیلی راجع به مرگ رئیس‌‌جمهور اسبق یمن خاطرنشان کرده، عربستان راهبردی برای حمایت از افراد وفادار به خود ندارد و این بار ضعف این کشور در بی‌راهبردی برای جنگ در یمن آشکار‌تر شد. به نوشته تحلیلگر این اندیشکده آمریکایی «عملیات عربستان در یمن، از همان ابتدا به نفع این کشور پیش نرفت و دو متحد اصلی آن یعنی مصر و پاکستان هم از شرکت در ائتلاف سعودی علیه یمن خودداری کردند... برای چندین ماه، سعودی‌ها در محافل خصوصی ادعا کرده‌اند با ایجاد شکاف در میان ائتلاف شورشی‌ها (اعضای انصارالله) برای پیروزی در جنگ راهبرد دارند. مثلا در ماه اکتبر(مهرماه)، سعودی‌ها اعلام کردند به یک تیم پزشکی روس اجازه داده‌اند برای نجات جان رئیس‌‌جمهور اسبق وارد صنعا شوند. این برای صالح، نشانه‌ای آشکار بود... اما سعودی‌ها ظاهراً برنامه‌ای برای کمک به صالح نداشتند. بعد از ماه‌ها گمانه‌زنی، هنگامی که زمان آن رسید، سعودی‌ها در کمک به افراد وفادار به صالح، درمانده بودند. سایر مخالفان عربستان، این پیام را نادیده نخواهند گرفت. ورشکستگی عربستانی‌ها در برنامه‌ریزی، نفس‌گیر است.»
 بروکینگز در ادامه با بیان اینکه «حوثی‌ها اکنون با مرگ علی عبدالله صالح دست برتر را در جنگ در اختیار دارند نوشته «هنوز برای ارزیابی درباره اینکه کنترل حوثی‌ها بر بخش شمالی یمن تا چه اندازه قوی خواهد بود، زود است، اما فعلاً آنها برنده جنگ هستند.» بروکینگز در پایان این تحلیل نتیجه گرفته که :« مرگ صالح برای عربستان یک شکست بود. این موضوع تنها به این برداشت قوت خواهد بخشید که ائتلاف عربستان راهبردی در جنگ یمن غیر از ایجاد بیماری و گرسنگی ندارد.»
گفتنی است، بمباران زیر ساخت‌های یمن، بیمارستان‌ها، فرودگاه‌ها، مساجد و خانه‌های مردم و شیوع بیماری‌های مرگباری مثل وبا در سرتاسر این کشور و... تنها راهبرد سعودی‌ها در یمن بوده که باعث گرسنگی، بیماری و مرگ صدها هزار یمنی شده است.

]]>
مرگ صالح کمر عربستان و امارات را شکست/ راهپیمایی عظیم مردمی در صنعا به شکرانه پایان فتنه ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ 2017-12-07T02:45:12+01:00 2017-12-07T02:45:12+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5201 طاهر مهدوی واکنش‌ها به هلاکت علی عبدالله صالحمرگ صالح کمر عربستان و امارات را شکستمردم یمن متحدتر شدند    ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ کشته شدن علی عبدالله صالح در فتنه صنعا باعث شکست توطئه سعودی‌ها در یمن شده و به نوعی آخرین حربه آل سعود در یمن نیز با ناکامی مواجه گردید. برخی می‌گفتند با مرگ صالح جامعه یمن دو تکه خواهد شد اما برعکس، باعث اتحاد مردم و راهپیمایی عظیم آنها به نشانه اتحاد شد.دست‌های امارات و عربستان در یمن کاملا خالی است و این روزها ائتلاف سعودی هیچ گزینه‌ای برای غلبه بر ا
واکنش‌ها به هلاکت علی عبدالله صالح
مرگ صالح کمر عربستان و امارات را شکست
مردم یمن متحدتر شدند
   ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
Image result for ‫راهپیمایی عظیم مردمی در صنعا به شکرانه پایان فتنه‬‎

کشته شدن علی عبدالله صالح در فتنه صنعا باعث شکست توطئه سعودی‌ها در یمن شده و به نوعی آخرین حربه آل سعود در یمن نیز با ناکامی مواجه گردید. برخی می‌گفتند با مرگ صالح جامعه یمن دو تکه خواهد شد اما برعکس، باعث اتحاد مردم و راهپیمایی عظیم آنها به نشانه اتحاد شد.
دست‌های امارات و عربستان در یمن کاملا خالی است و این روزها ائتلاف سعودی هیچ گزینه‌ای برای غلبه بر انقلابیون یمنی ندارد. 33 ماه حمله نظامی و محاصره یمن در برابر اراده مقاومت ناکارآمدی خود را نشان داد تا اینکه آل سعود به حربه فتنه تمسک جست. در این حربه علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور اسبق یمن که از سال 2014 وارد همپیمانی با انقلابیون یمن علیه عربستان شده بود به عنوان مهره و عامل اجرایی فتنه انتخاب شد. صالح در همین ارتباط از پنج‌شنبه هفته گذشته به نیروهای تحت امر خود دستور داد که علیه نیروهای انصارالله شورش کنند و در جریان این شورش 140 نفر جان خود را از دست دادند. اما این فتنه بسیار سریع‌تر از پیش‌بینی سعودی‌ها پایان یافت و پس از تسلط کامل انصارالله بر شهر صنعا، علی عبدالله صالح روز دوشنبه در مسیر فرار به سمت مارب کشته شد. این مسئله پایانی بر تمام حربه‌های آل سعود علیه انقلابیون یمن بود. کشته شدن علی‌عبدالله صالح به عنوان مهره سعودی- اماراتی تبعات و پیامدهای بسیار زیادی را برای ائتلاف سعودی به همراه خواهد داشت و از آن‌سو، باعث اتحاد بیشتر مردم یمن هم شد.
در همین ارتباط، روزنامه الشرق قطر اعلام کرد: «کشته شدن علی عبدالله صالح کمر عربستان و امارات را شکست». در گزارش این روزنامه آمده است: «کشورهای عضو ائتلاف عربی تصور می‌کردند، صالح ریسمان نجاتشان در یمن خواهد بود، ولی با آغاز درگیری‌های نظامی، حوثی‌ها او را تنها گذاشتند. با مرگ صالح، همه نقشه‌های ائتلاف عربی به هم ریخت و دیدارهایی که قرار بود میان برخی رهبران حزب کنگره ملی یمن با سعودی‌ها و اماراتی‌ها صورت بگیرد، لغو شدند.»
روزنامه «نیویورک تایمز» نیز در گزارشی نوشت: «علی عبدالله صالح پس از دهه‌ها دورویی و بی‌رحمی در یمن پایان شومی داشت.» در این گزارش همچنین آمده است: «فرد قدرتمند پیشین یمن همین چند روز قبل از متحدان اخیرش روی برگرداند و علنا آنها را به عنوان «شبه نظامیان کودتاچی» تقبیح کرد. آنها روز دوشنبه حملات او را پاسخ دادند و او را کشتند و تصاویر بدن بی‌جان او را منتشر کردند.(البته هنوز عامل مرگ صالح مشخص نشده است و برخی خبرگزاری‌ها عربستان را به عنوان پشت صحنه مرگ وی معرفی کرده‌اند). «نیویورک تایمز» تاکید کرد: «مرگ علی عبدالله صالح، پایان شوم و ترسناکی برای یک سیاستمدار مکار بود که برای دهه‌ها، کاریزما، دورویی و یک نیروی بی‌رحم را برای باقی ماندن به عنوان یک غول در سیاست این کشور فقیر عربی ترکیب کرده بود».
 «واشنگتن اگزماینر» نیز اعلام کرد: «علی‌عبدالله صالح فردی احمق بود. او نباید برای مسئله‌ای که برای ایران در صنعا مهم است، خط و نشان می‌کشید؛ کشوری که می‌داند چگونه دشمن را به زانو درآورد.»(!)
آغاز یک مرحله تاریخی
از سوی دیگر، محمد البخیتی از اعضای اصلی شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن، اعلام کرد: «علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین این کشور، در برخورد با ائتلاف نظامی به رهبری عربستان صادق نبود، زیرا او با ریاض مخفیانه همکاری می‌کرد.» این مقام انصارالله، مرگ صالح در روز دوشنبه را به عنوان «نقطه عطفی در تاریخ یمن» توصیف کرد زیرا به گفته وی نیروهای یمنی «یک توطئه خطرناک علیه ملت» را خنثی کردند.
وی افزود: «امروز یمن شاهد یک مرحله تاریخی است، شاید یکی از مهم‌ترین مراحل تاریخی ... خطرناک‌ترین توطئه علیه این ملت خنثی شده است.» جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا نیز روز سه‌شنبه در سخنانی تاکید کرد، کشته شدن علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور پیشین یمن احتمالا در کوتاه‌مدت موجب بدتر شدن شرایط وخیم انسانی می‌شود.
«عبدالباری عطوان» کارشناس سرشناس عرب نیز اعلام کرد، ائتلاف سعودی با تلاش برای ایجاد فتنه در صنعا مسئول مرگ علی عبدالله صالح است و این ائتلاف با تشدید حملات هوایی خود به صنعا و دیگر نقاط یمن تلاش می‌کند بر ناکامی خود در حفظ جان صالح سرپوش بگذارد. حزب کنگره مردمی یمن به عنوان حزب علی عبدالله صالح با صدور بیانیه‌ای با اعلام تسلیت به مناسبت کشته شدن رهبر این حزب، نیروهای امنیتی در صنعا را مسئول تامین امنیت رهبران خود دانسته و اعلام کرد که مسئولان و تمامی اعضای این حزب در استان‌های مختلف باید صبر پیشه کرده و همچنان وحدت خود را حفظ کنند.در ادامه این بیانیه آمده است: «این حزب همواره خواهان تقویت وحدت ملی بوده و فداکاری‌های زیادی در این خصوص از خود نشان داده است و جلسات مربوط به این حزب همچنان در صنعا برگزار خواهد شد... نیروهای امنیتی و نهادهای حکومتی و همچنین رهبران انصارالله مسئولیت حفظ امنیت نیروهای وابسته به حزب کنگره مردمی در پایتخت یمن و استان‌های مختلف آن را بر عهده دارند.»
اما در حالی که اخیرا اخباری منتشر شده بود  مبنی بر اینکه احمد علی عبدالله صالح، پسر بزرگ رهبر کشته شده است، کنگره سراسری مردمی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرده شخصا درگیری‌ها علیه حوثی‌ها را در این کشور رهبری خواهد کرد. یک منبع نزدیک به او این اظهارات را تکذیب کرد. همچنین در پی کشته شدن علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن طی سخنرانی ضبط شده در ریاض که از  شبکه‌های تلویزیونی عربی پخش شد از تمام مردم این کشور در همه استان‌ها خواست تا علیه حوثی‌ها دست به «انتفاضه» زده و آنها را از صحنه کنار بگذارند! وی گفت: «همچنین تمامی پایگاه‌ها و رهبران حزب بزرگمان حزب کنگره مردمی سراسری را به یکپارچگی برای «مشروعیت قانونی و دولت مشروع» فرا می‌خوانم.»
همکاری مخفی صالح با امارات و آل سعود
از سوی دیگر، روزنامه هاآرتص با اشاره به اینکه «طرح عربستان و امارات برای تغییر رژیم در یمن شکست خورد»، ۴ شرط علی عبدالله صالح برای اتحاد با ریاض و ابوظبی را افشا کرد. هاآرتص با اشاره به این مسائل افزود: «محمد بن سلمان به پیشنهاد محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد امارات از علی عبدالله صالح خواستند که از همراهی با حوثی‌ها دست بکشد و با آنها وارد ائتلاف شود. علی‌عبدالله صالح نیز این پیشنهاد را به همراه 4 شرط قبول کرده است. شروط عبدالله صالح این بود که اولا اسمش از لیست تحریم‌های بین‌المللی خارج شود، ثانیا در یمن جدید یک جایگاه سیاسی خوب داشته باشد، ثالثا امنیت خود و خانواده‌اش تضمین شود و در آخر خواسته‌های مالی‌اش نیز تامین شود.» این گزارش می‌گوید که عربستان و امارات با این پیشنهاد که شامل صرف نظر کردن از منصور هادی نیز بوده، موافقت کرده‌اند و به علی عبدالله صالح چراغ سبز داده تا انقلاب خود را آغاز کند. هاآرتص با اشاره به شکست طرح عربستان و امارات گزارش داد که حوثی‌ها پس از مطلع شدن از این توطئه تا لحظات آخر عبدالله صالح را تحت فشار گذاشته تا به آنها پشت نکند و متحد آنها باقی بماند.
مرگ مجری فتنه
از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز در توییتر خود از مرگ «طارق محمد عبدالله صالح» معروف به طارق عفاش، خبر داد که آغاز درگیری‌های اخیر در صنعا با نام او پیوند خورد. طارق عفاش برادرزاده «علی عبدالله صالح»‌ رئیس‌جمهور پیشین یمن بود که به گفته رسانه‌های نزدیک به انصارالله، درگیری‌های اخیر صنعا‌ را او با گروه مسلحش آغاز کرد و سرانجام به کشته شدن صالح منتهی شد.
انتقام سعودی
به دنبال شکست فتنه سعودی در صنعا، عربستان بر حملات وحشیانه خود علیه مردم یمن افزوده است. جنگنده‌های سعودی پس از مرگ صالح بیش از 60 بار مناطق مختلف یمن را بمباران کردند! یک منبع نظامی روز چهارشنبه اعلام کرد: «بر اثر حملات جنگنده‌های سعودی به مناطق مختلف یمن ده‌ها غیر نظامی شهید و یا زخمی و تاسیسات زیربنایی و مراکز عمومی و خصوصی تخریب شدند.»
 این منبع نظامی تاکید کرد، هواپیماهای متجاوز سعودی 27 بار شهر صنعا را بمباران کردند. این منبع نظامی افزود، دستکم 6 غیر نظامی بر اثر حمله جنگنده‌های متجاوز سعودی به منطقه آل مقنع در شهر مرزی منبه در استان صعده شهید شدند. نظامیان متجاوز سعودی همچنین بیش از 200 موشک به طرف مناطق مختلف شهر مرزی رازح در استان صعده شلیک کردند.
راهپیمایی عظیم مردمی در صنعا به شکرانه پایان فتنه

Image result for ‫راهپیمایی عظیم مردمی در صنعا به شکرانه پایان فتنه‬‎

مردم یمن در حمایت از دولت نجات ملی و به دنبال پایان توطئه اخیر در صنعا و هلاکت علی عبدالله صالح، راهپیمایی عظیمی برگزار کردند و وحدت خود را به نمایش گذاشتند.  
به گزارش فارس، شمار زیادی از شهروندان یمن به دنبال حوادث اخیر صنعا و در حمایت از دولت نجات ملی و پشت سر گذاشتن توطئه اخیر دست به راهپیمایی بزرگی در شهر صنعا و دیگر استان‌های یمن زدند. شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی بزرگ با در دست داشتن پرچم‌های یمن و دست‌نوشته‌هایی با موضوع مقاومت در برابر اشغالگران و شکست توطئه دشمنان، ضمن تبریک پیروزی در «زنده به گور کردن فتنه» و توطئه اخیر از دولت نجات ملی و نیروهای مقاومت در برابر متجاوزان و مزدوران تقدیر و تشکر کردند.
«محمدعلی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلابی یمن هم طی سخنانی در جمع تظاهر‎کنندگان یمنی در صنعا یک روز پس از کشته شدن علی عبدالله صالح اعلام کرد که ملت یمن و نه حزب و مذهب، در تحقق امنیت در کشورشان پیروز شدند. «محمدعلی الحوثی» با بیان اینکه «ما انتقام‎جو نیستیم» گفت: «برخی فرزندان علی عبدالله صالح در بیمارستان هستند و برای درمان آنها اقدام کردیم، در حالی که می توانستیم آنها را بازداشت کنیم.»
 وی تصریح کرد: «مدارکی در اختیار داریم که نشان می‌دهد، خیانت صنعا با هماهنگی عربستان و امارات بود و اسنادش نیز موجود است.»
گفتنی است برخی معتقد بودند با مرگ علی عبدالله صالح، عامل فتنه صنعا و مهره امارات و آل سعود که مدتی در جبهه انقلابیون بود، بین انقلابیون یمن شکاف ایجاد خواهد شد اما با این راهپیمایی،‌ این تحلیل هم رنگ باخت.
]]>
شیخ نعیم قاسم: حزب‌الله در بالاترین سطح آمادگی برای مقابله با اسرائیل قرار دارد /اخبار ویژه روزنامه ها (نشست شورای همکاری خلیج‌فارس.../کاهش ارزش پول ملی.../قضاوت مردم.../حق مردم ایران است.../دستکاری در سال محاسبه... / کل خاورمیانه... ) ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ 2017-12-07T02:36:40+01:00 2017-12-07T02:36:40+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5198 طاهر مهدوی شیخ نعیم قاسم: حزب‌الله در بالاترین سطح آمادگی برای مقابله با اسرائیل قرار دارد معاون سید حسن نصرالله بر آمادگی کامل حزب‌الله برای مقابله با هرگونه تجاوز تاکید کرد. شیخ نعیم قاسم اعلام کرد، حزب‌الله لبنان برای مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی رژیم صهیونیستی در بالاترین سطح آمادگی خود به‌ سر می‌برد. وی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم تاکید کرد: «ما امروز در بالاترین سطح آمادگی هستیم و به حضورمان در میدان ادامه می‌دهیم و همانگونه که بارها گفتیم اگر رژیم صهیونیستی به تجاوز بیندی


شیخ نعیم قاسم:
حزب‌الله در بالاترین سطح آمادگی برای مقابله با اسرائیل قرار دارد
معاون سید حسن نصرالله بر آمادگی کامل حزب‌الله برای مقابله با هرگونه تجاوز تاکید کرد.
شیخ نعیم قاسم اعلام کرد، حزب‌الله لبنان برای مقابله با هرگونه تجاوز احتمالی رژیم صهیونیستی در بالاترین سطح آمادگی خود به‌ سر می‌برد. وی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم تاکید کرد: «ما امروز در بالاترین سطح آمادگی هستیم و به حضورمان در میدان ادامه می‌دهیم و همانگونه که بارها گفتیم اگر رژیم صهیونیستی به تجاوز بیندیشد، ما در آمادگی کامل به سر می‌بریم. من فکر نمی‌کنم که در چنین شرایطی، اسرائیل به تجاوز فکر کند.»جانشین دبیرکل حزب‌الله گفت: «ما به عنوان یک نیروی مقاومت در میدان حاضر هستیم و تا زمانی که اسرائیل به ‌اشغالگری خود ادامه بدهد و تروریسم موجود باشد و تا زمانی که غرب بر ما به خاطر محروم کردنمان از استقلال و آزادی در تصمیم‌گیری فشار بیاورد، دائما در حالت نبرد خواهیم بود.»اخبار ویژه روزنامه ها   
۱۳۹۶/۰۹/۱۵
Image result for ‫اخبار ویژه روزنامه ها‬‎
نشست شورای همکاری خلیج‌فارس 2 روزه بود اما در یک ربع به پایان رسید!
با ادامه یافتن اختلافات سیاسی بین برخی کشورهای عربی و قطر، امیرکویت که میزبان جدیدترین نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس بود، روز سه‌شنبه با سرعت به کار اجلاس پایان داد.
به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شیخ‌صباح‌الاحمد الصباح پس از نشست 15 دقیقه‌ای روز سه‌شنبه، شورا در پایتخت کویت، در بیانیه‌ای به طور غیرمنتظره اعلام کرد که شورای همکاری به کار خود پایان داده است.
این نشست قرار بود دو روزه باشد و توسط امیرکویت افتتاح شد اما امیرکویت در بیانیه پایانی زودهنگام خود بدون ذکر جزئیات گفت، باید کمیته‌ای برای بررسی چگونگی پیشبرد جلسات و اهداف شورا تشکیل شود.
وی در این بیانیه همچنین به همه اعضا برای برگزاری «موفقیت‌آمیز» نشست تبریک گفت(!)
شیخ صباح 88 ساله و شیخ تمیم‌بن حمد آل‌ثانی همتای قطری او، تنها سران کشورهای عضو شورا بودند که در جلسه امروز حضور داشتند و بقیه کشورها با اعزام نمایندگانی در سطوح پائین‌تر در آن شرکت کردند.
یک روز پیش از آغاز به کار نشست سران شورای همکاری، امارات متحده عربی اعلام کرده بود به همراه عربستان سعودی «کمیته مشترکی» برای همکاری بیشتر در حوزه‌های اقتصادی و نظامی تشکیل داده است.
عربستان، امارات و بحرین، قطر را به حمایت از گروه‌های تروریستی و همراهی با سیاست‌های ایران متهم و اواسط خرداد روابط خود را با دوحه قطع کردند. میانجی‌گری‌ها برای کاستن از تنش تاکنون نتیجه‌ای نداشته است.

کاهش ارزش پول ملی نتیجه سوء تدبیر 4 ساله دولت
نرخ دلار با عبور از 4200 تومان، به بالاترین رقم در سال جاری رسید.
قیمت دلار روز سه‌شنبه به 4210 تومان رسید که بالاترین قیمت در سال جاری است. همزمان وزیر اقتصاد می‌گوید دلار ارزان خواهد شد.
نرخ دلار در پسابرجام حدود 600 تومان گران شده و این در حالی است که بر اثر شدت تبلیغات هیجانی دولت درباره مذاکرات و توافق، چنین القا می‌شد که قیمت دلار پس از توافق، به 1000 یا 500 تومان کاهش خواهد یافت.
گفتنی است حجم نقدینگی در 4 ساله دولت یازدهم از 430 هزار میلیارد تومان به 1389 هزار میلیارد (بیش از 3 برابر) افزایش یافته است. این نقدینگی در اثر سوءتدبیرهای دولتی سرگردان است و بخشی از آن به سمت دلالی‌های کاذب در عرصه ارز و زمین سوق پیدا کرده است.
مدیریت این نقدینگی می‌توانست ضمن اینکه به اقتصاد رونق دهد، بر ارزش پول ملی بیفزاید اما رکودی که دولت به خاطر تأکید افراطی بر مهار تورم بر اقتصاد حاکم کرد، موجب ضعف بنیه اقتصاد ملی شد و بیم آن می‌رود که به تورم انتظار نیز منجر شود.

قضاوت مردم درباره گزارش اشتغال‌زایی دولت
آیا رئیس‌جمهور به وعده خود عمل کرده است؟ آقای روحانی در گزارش عملکرد صدروزه گفت آمار اشتغال قبل از ما صفر بود ولی ما سالی 658 هزار شغل ایجاد کردیم.
سایت فردا با اشاره به گزارش صدروزه رئیس‌جمهور از مخاطبان خود خواست درباره این گزارش به ویژه در موضوع ایجاد اشتغال نظر خود را بیان کنند.
مخاطبان در کامنت‌هایی که گذاشته‌اند، نظر خود را بیان کرده‌اند:
- همه‌ش یه سری آمار ارائه میدن، میگن همه‌چی آرومه و خوبه ... بابا زندگی مردم رو ببینید چقدر داغونه ... کو شغل؟
- به نظر من فراتر از آمارهای ادعایی شغل ایجاد شده، همین بیست و چند میلیونی که به ایشان رای دادن همه را گذاشته سرکار.
- اگه عمل کرده بود من اینجا چیکار می‌کردم.
- عمل نکرد که هیچی وضعم را خراب‌تر کرد.
- شما چقدر ساده‌اید... متاسفانه شغلی اضافه نشده و فقط برای اینکه بگن ما خوبیم یه سری آمار و ارقام میگن.
- یک خانواده چهارنفری هستیم که سه نفرشون بیکارن و دنبال کار هستیم اونوقت حرف از اشتغال‌زایی می‌زنید؟
- نه‌تنها آمار اشتغال بلکه هیچیک از حرف‌های آقای روحانی را باور نکردم. ایشان به جای جواب سوال مجری درمورد اعتبارات طرح تحول سلامت از آرد غنی‌شده صحبت می‌کردند.
- سه سال پیش در دولت فخیمه این آقا در مقطع لیسانس فارغ‌التحصیل شدم و هنوز هم بیکار هستم.
- شخصی که در خانه ویلایی 50 میلیارد تومانی در شمال شهر ساکن است درد بیکاری جوانان کشور رو متوجه نمی‌شود.
- متاسفانه به هیچکدام از وعده‌هایش عمل نکرده و کارخانه‌های بسیاری تعطیل شده و نرخ بیکاری افزایش یافته است.
- فقط آمار الکی میدن عمل هیچ.
- واقعا دیگر از دروغ‌های شاخدار خسته شده‌ایم. ظاهرا آنها فکر می‌کنند مردم نمی‌فهمند به خدا که جای خجالت و شرمندگی دارد.
- این شماها که دارین نظر میدی بعضیاتون اولین نفری هستین که رفتین به این دولت رای دادین. اگه من که یک ایرانیم و من که یک کارگرم تو این مملکت زندگی می‌کنم. از سال 92 به بعد وضع کار و اشتغال خوب نشده هیچ که بدتر شده.
- اشتغال‌زدایی بله خوب انجام دادن.
ـ آقا دروغ چرا. اون اوایل چهار سال اول با شوق و ولع زیاد سخنرانی‌های ایشون را دنبال می‌کردم، پریشب اصلا یک ثانیه هم به حرفهایش گوش نکردم ... اونهم با اون مجری فرمایشی‌اش.
- منم شبکه رو عوض کردم و شبکه تماشا جومونگ نگاه کردم.
- مصاحبه فرمایشی با مجری فرمایشی و سوالهای فرمایشی.
- من قبلا کار داشتم ولی در این دولت بیکارم. تازه در دولت قبل داشتم وام اشتغالزایی برای کارآفرینی می‌گرفتم و با اینکه طرحم توجیه اقتصادی داره و قبول شده ولی وام من را پرداخت نمی‌کنن.
- برای مردم متاسف و نگرانم.
- خیلی‌ها مهره‌های بازیه شطرنج روحانی شدن و بهش رای دادن ... 8 سال از بهترین سال‌های جوانیمون به فنا رفت ... خدا از همه باعث و بانیش نگذره.
- فقط وعده‌های داده شده به غرب را کاملا عملی کرده است حتی بیشتر از وعده.
- احسنت!!
- آیا وام 18 درصد جزو اشتغالزایی حساب میشه.
- سلام. آقا ما نه اشتغال‌زایی از سوی دولت خواستیم نه آزادی بیان. همین‌که تولیدکننده‌ها رو داغون نکنید کلی ازتون ممنون می‌شیم. نه فقط اشتغال‌زایی رو به فنا دادن بلکه تولیدکننده رو هم از صحنه روزگار محو کردند.

حق مردم ایران است که با آمریکا دشمن باشند
یک رسانه انگلیسی نوشت دشمنی مردم ایران با آمریکا قابل فهم و توجیه است.
سایت لندن اکونومیک در تحلیلی خاطر نشان کرد: بیش از نیم قرن پیش، دوایت آیزنهاور ژنرال اسبق آمریکایی که از سال 1953 تا 1961 (1332-1340) رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا بود، خاطرات دوران ریاست‌جمهوری خود را به رشته تحریر درآورد و در آن ژئواستراتژی آمریکا، شامل تصمیم خود برای مداخله در دمکراسی در حال رشد ایران را افشا کرد؛ «پیشرفت اخیر دیگری که به یاری ما محقق شد، بازیابی قدرت شاه ایران و برکناری مصدق است. کاری که ما کردیم پنهانی بود. اگر این اقدامات آشکار می‌شدند، نه تنها در منطقه رسوا می‌شدیم بلکه هر فرصت دیگری را برای دست زدن به اقدامات مشابه آتی، نیز از دست می‌دادیم.»
پس از برکناری سازمان‌یافته محمد مصدق نخست‌وزیر منتخب ایران در سال 1953 توسط سازمان سیا و ام‌ای‌سیکس، برای جمهوری اسلامی که به زودی روی کار می‌آمد، آینده‌ای بدون اتحاد با غرب رقم خورد.
امپراطوری و تمدن سابق ایران به 7 هزار سال قبل از میلاد بازمی‌گردد. قلمروی سلسله هخامنشیان در اوج دوران فرمانروایی خود، از مقدونیه و لیبی تا رود هیپاسیس (بیاس) گسترده می‌شد. این کشور که در خاورمیانه قرار دارد، برخی از زیباترین نمونه‌های معماری جهان را آفریده و مهد برخی از مشهورترین شاعران جهان بوده است. آیا نفرت ایران از دولت آمریکا قابل توجیه نیست؟ خاورمیانه یکی از ثروتمندترین مناطق جهان است.
محمد مصدق در سال 1951 (1330) به عنوان نخست‌وزیر جدید ایران انتخاب شد. مصدق که در زمان حکمرانی محمدرضا پهلوی آخرین پادشاه ایران خدمت می‌کرد، با انکار حق مالکیت بریتانیا، صنعت نفت ایران را ملی کرد.
بریتانیا نیز در واکنش به این اقدام، تحریمی جهانی بر نفت ایران اعمال کرد.
پس از سرکوب اعتراضات برکناری مصدق، هم آمریکا و هم بریتانیا از شاه که از راه ارعاب، توده‌های مردم را کنترل می‌کرد و تشکیلات ساواک را برای سرکوب اعتراضات سیاسی به راه انداخته بود، حمایت کردند.
یک سال پس از انقلاب اسلامی، پس از آن که صدام حسین رئیس‌جمهوری عراق با هدف تصاحب نفت ایران به این کشور تعرض کرد، ایران با کشور همسایه خود (عراق) وارد جنگ شد. در طول جنگ ایران و عراق، آمریکا با صدام حسین همکاری کرد و حتی از تصمیم وی در استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه ایران، نیز حمایت کرد.
دشمنی تهران با دولت واشنگتن با توجه به نقش این دولت در بی‌ثبات کردن ایران و اثرگذاری بر سقوط سیاسی این کشور، قابل فهم و توجیه است.
اگر دولت ترامپ حقیقتا به ارزش‌ها و اصول دمکراتیک ارزش می‌نهد باید پیش از صدور دیدگاهش، نگاهی به تاریخ کشور خودش بیندازد. دمکراسی‌ای که بر پایه گرفتن آزادی دیگران ساخته شده باشد، دمکراسی نیست.

دستکاری در سال محاسبه برای کاهش نمایشی نرخ تورم!
یک سایت حامی دولت اذعان کرد برخی دولتمردان با جلو آوردن سال پایه، نرخ تورم را کاهش می‌دهند!
عصر ایران نوشت: در روزهای اخیر بانک مرکزی نرخ تورم مهر ماه 1396 را اعلام کرد. بر اساس سال پایه 1395، نرخ تورم ماه گذشته تک رقمی شده و در حد 9/8 درصد اعلام شد.
بانک مرکزی اخیرا سال پایه را از سال 1390 به سال 1395 تغییر داده و جلو آورده است. سال پایه با این هدف تعیین می‌شود و مبنا قرار می‌گیرد که افزایش قیمت‌های کالاها و خدمات مورد بررسی(387 قلم)، با قیمت‌ها در سال پایه مقایسه شده و نرخ تورم محاسبه شود.
برخی از اقتصاددانان ایرانی اعتقاد دارند جلو آوردن سال پایه، موجب می‌شود نرخ تورم محاسبه شده کمتر از آنچه که هست و واقعیت دارد، نشان داده شود.
دکتر ابراهیم هادیان در گفت‌وگو با عصر ایران اظهار داشت: یک روال عادی است که در محاسبه تورم سالیانه، یک سال به عنوان سال پایه در نظر گرفته می شود. در زمانی که هر سال، نرخ تورم مثبت داریم چنانچه سال پایه را به سال جدید تغییر بدهیم و بر اساس سال پایه جدید، نرخ تورم را حساب می‌کنیم، نرخ تورم، کمتر نشان داده می‌شود.
به عنوان مثال اگر سال 1385 سال پایه باشد و ما بخواهیم نرخ تورم سال 1395 را حساب کنیم یک نرخ به ما می‌دهد. از آنجا که هر سال، ما نرخ تورم مثبت داریم اگر سال پایه را از 1385 به 1390 تغییر بدهیم و تورم سال 1395 را حساب کنیم، یک عدد دیگر به ما خواهد داد که این نرخ، کمتر از عدد قبلی است.
دولت این کار را انجام داده است. البته بهتر است سال پایه، یک کم نزدیکتر به سال مورد مطالعه باشد. اما بحث مهم، مقایسه است. یعنی ما اگر تورم سال 1394 را با سال پایه 1385 بیان کنیم و تورم سال 1395 را مثلا با سال پایه 1390 بیان کنیم، تفاوت خواهد داشت.
وی افزود: فاصله با سال پایه معمولا چیزی حدود 5 سال یا 6 سال است. این روال عمومی اکثر کشورها است. بستگی به شرایط خاص کشور هم دارد. هر 5 سال یا 6 سال، سال پایه تغییر می کند به سال جدید و سالی که انتخاب می‌شود سالی است که از ثبات قابل قبولی برخوردار است.
وی درباره این پرسش خبرنگار عصر ایران که «سال پایه تا چند ماه قبل، همان سال 1390 بود و الان بانک مرکزی سال پایه را به سال 1395 تغییر داده است» می‌گوید: من اخیرا محاسبه نکرده‌ام ولی با معیار قبلی پیگیری کرده بودم. برای مثال اگر بخواهیم نرخ تورم سال 1396 را با سال پایه 1390 بیان کنیم یا بر اساس سال پایه 1395 بیان کنیم، نرخ تورم حدود 5 درصد به طور متوسط کمتر خواهد شد.
این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: به هر صورت سبد کالا و تعداد کالایی که بررسی می‌کنیم بسیار مهم است. الان مردم ما کاهش نرخ تورم را لمس نمی‌کنند. می‌دانید چرا؟ برای این که مردم، بیشتر با خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها سر و کار دارند و افزایش قیمت این اقلام، بعضا بالای 20 درصد و 30 درصد است. از این جهت است که من و شما می‌گوییم تورمی که ما احساس می‌کنیم به مراتب بیشتر از آن نرخی است که دولت اعلام می‌کند.

اسرائیل: کل خاورمیانه تحت تأثیر تفکر ایران است
یک مقام ارشد اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی تصریح کرد ایران در حال تغییر سیمای منطقه است.
این مقام ارشد صهیونیست که نام وی منتشر نشده به رادیو ارتش اسرائیل گفته است: این روزها شاهد هستیم که منطقه خاورمیانه دچار تغییرات ژئواستراتژیک بسیار زیادی شده است. با توجه به این تغییرات باید اذعان کنیم که این خاورمیانه، دیگر خاورمیانه قدیم نیست.
ایران و تفکراتی که این کشور دارد، کل خاورمیانه را تحت تأثیر قرار داده است.
این مقام رژیم صهیونیستی افزود: دکترین ایران‌ براساس درگیری غیرمستقیم و استفاده از موشک و راکت است. این کشور ده‌ها هزار موشک دارد. آنها همچنین روش‌هایی مانند حفر تونل و درگیری‌های زیرزمینی را مد نظر دارند. طرز تفکر ایران منجر به شرایط بسیار خطرناکی برای ما شده است.
ایران در تلاش برای استفاده از گروه‌های مختلف در مناطق مختلف خاورمیانه، از راه دور است و در واقع افراد و گروه‌ها در کشورهای مختلف، ارتشی نیابتی برای خود تشکیل داده است که جنگیدن با آن بسیار سخت است.
]]>
علی‌رغم اقدامات ایران در خاورمیانه از برجام حمایت می‌کنیم! /نظم جدید جهان شاهد ظهور ایران، روسیه و ترکیه است / سعد حریری استعفای خود را رسماً پس گرفت آل‌سعود باز هم تحقیر شد ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ 2017-12-07T02:30:23+01:00 2017-12-07T02:30:23+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5197 طاهر مهدوی تیلرسون با تکرار ادعاهای واهی و بی‌اساسعلی‌رغم اقدامات ایران در خاورمیانه از برجام حمایت می‌کنیم!   ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تکرار ادعاهای همیشکی، تکراری و بی‌اساس علیه ایران تصریح کرد علی‌رغم اقدامات متزلزل‌کننده ایران در یمن، سوریه و عراق، از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ حمایت می‌کنیم.«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با «فدریکا موگرینی» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی

تیلرسون با تکرار ادعاهای واهی و بی‌اساس
علی‌رغم اقدامات ایران در خاورمیانه از برجام حمایت می‌کنیم!
  ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
Image result for ‫تیلرسون‬‎
وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن تکرار ادعاهای همیشکی، تکراری و بی‌اساس علیه ایران تصریح کرد علی‌رغم اقدامات متزلزل‌کننده ایران در یمن، سوریه و عراق، از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ حمایت می‌کنیم.
«رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با «فدریکا موگرینی» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شد که اقدامات ایران ثبات در یمن، عراق و سوریه را متزلزل کرده است اما با این وجود ما از توافق هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) حمایت می‌کنیم.»
وزیر خارجه آمریکا  گفت: «ما در خصوص برجام و مسئول نگه داشتن ایران در قبال این توافق هسته‌ای و اجرای کامل مفاد برجام بحث و گفت‌وگو کردیم. البته درباره فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران در منطقه نیز بحث شد.»
تیلرسون ایران را به انجام اقدامات ثبات‌زدا در منطقه متهم کرد و گفت: «این موضوعات و فعالیت‌های ایران قابل چشم‌پوشی نیست و نمی‌توان بی‌پاسخ باقی بماند. آمریکا قصد دارد همچنان اقداماتی را در این خصوص انجام دهد. ما به  دنبال همکاری با شرکای اروپایی خود هستیم.»
وزیر خارجه آمریکا حمایت ایران از مظلومین و جبهه مقاومت از لبنان گرفته تا یمن را اقدامات ثبات‌زدای ایران خواند!
موگرینی نیز تصریح کرد: ایران به توافق هسته‌ای با گروه 1+5 پایبند بوده است.مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص اهمیت ادامه اجرای برجام گفت: «تداوم اجرای برجام یک اولویت راهبردی کلیدی برای نه تنها امنیت اروپا، بلکه برای امنیت منطقه و جهان است.»
موگرینی تصریح کرد: «اتحادیه اروپا تمایل دارد با ایالات متحده در خصوص این موضوع بر پایه تداوم اجرای توافق هسته‌ای توسط آمریکا همکاری نزدیکی داشته باشد.»
گفتنی است دولت جدید آمریکا علیرغم اظهارات و اعلام مواضع شدید علیه برجام همواره درصدد حفظ آن و همزمان اجرای محدودیت‌های مضاعف برای کشورمان بوده است، آن‌ها به دنبال دائمی کردن محدودیت‌های برجام برای ایران و اضافه کردن توان موشکی و قدرت منطقه‌ای ایران به توافق هسته‌ای هستند.
سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به اظهارات تیلرسون با بیان اینکه تکرار اتهامات بی‌اساس و دروغ، هیچ کمکی به جبران خطاهای راهبردی و بزرگ آمریکا در قبال ایران و منطقه نمی‌کند به وی توصیه کرد بیشتر با واقعیات و تاریخ منطقه آشنا شود.
تیلرسون با واقعیات و تاریخ منطقه بیشتر آشنا شود!
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه سخنان اخیر رکس تیلرسون وزیر امور خارجه ایالات متحده بعد از دیدار با نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا را اصرار بی‌مورد و لجاجت بی‌ثمر در تکرار اتهامات واهی نسبت به جمهوری اسلامی ایران خواند.
به گزارش فارس، سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین اظهار داشت: بیان مکرر اتهامات بی‌اساس و دروغ، هیچ کمکی به جبران خطاهای راهبردی و بزرگ آمریکا در قبال ایران و منطقه طی دهه‌های اخیر نخواهد کرد و متهم کردن سایر کشورها علاج درد‌ها و زخم‌های عمیق و کهنه باقی مانده از سیاست‌های تجاوز‌کارانه و زیاده‌خواهی‌های آمریکا در این منطقه  نخواهد بود.
قاسمی تصریح کرد: تا زمان باقی است آقای تیلرسون بکوشد با واقعیات و تاریخ منطقه و سیاست‌های آمریکا و آثار و عواقب آن که به بحران‌های شدید و کشتار صد‌ها هزار زن و کودک و انسان  بی‌گناه منجر شده است، بیشتر آشنا شود و آنگاه به اظهار نظر و قضاوت اهتمام ورزد.
وزیر خارجه آلمان:
نظم جدید جهان شاهد ظهور ایران، روسیه و ترکیه است
Image result for ‫وزیر خارجه آلمان‬‎

وزیر خارجه آلمان در سخنانی با اشاره مستقیم به ایران، روسیه و ترکیه به عنوان امپراتوری‌های قدیمی در حال ظهور گفت: این کشورها تحریم‌ و انوع فشارها را تحمل کردند تا حاکمیت ملی خود را
ثابت نمایند.
به گزارش فارس، وزیر خارجه آلمان روز سه‌شنبه در جریان سخنرانی در «مرکز سیاست خارجی برلین» درباره سناریو‌های آینده سیاست بین‌الملل با انتقاد از سیاست خارجی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گفت این سیاست‌ها به قدرت گرفتن رقبای غرب منجر شده است.
وی گفت: «هنگامی که آمریکایی‌ها نقش رهبری خود را رها کردند، خلأ قدرت (ایجاد شده) در خاورمیانه و آفریقا به طور فزاینده‌ای به وسیله قدرت‌های دیگر پر شد.»
به نوشته خبرگزاری «آناتولی» گابریل با بیان اینکه چین نفوذ قابل توجهی در آفریقا داشته و در عین حال روسیه، ایران و ترکیه در شکل‌گیری تحولات خاورمیانه نقش مهمی ایفا کردند، گفت: «می‌بینیم که رقبا خواب نیستند.»
وزیر خارجه آلمان با توصیف نشست ماه گذشته روسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه در سوچی به نشانه ظهور مجدد امپراتوری‌های قدیمی گفت: «قدرت‌های بزرگ که در سوچی با هم ملاقات کردند، دوستان هم نیستند اما اشتراکاتی دارند. هرکدام آن‌ها عظمت تاریخی خود را در داخل و خارج از کشور ترویج می‌دهند و تفاوتش با ما این است که آن‌ها از سرمایه خود استفاده می‌کنند تا به واقع آن را به غرب نشان دهند.»
وی در ادامه اظهار داشت: «آن‌ها آماده‌اند برای مبدل شدن به یک قدرت بزرگ هزینه بپردازند... آن‌ها زیان‌های اقتصادی، تنش‌های دیپلماتیک، جریمه‌های مالی، تحریم‌ها و بسیاری از این موارد را تحمل کردند تا از ادعایشان در زمینه رهبری منطقه‌ حمایت کرده و حاکمیت ملی خود را اثبات نمایند.»

سعد حریری استعفای خود را رسماً پس گرفت آل‌سعود باز هم تحقیر شد

Image result for ‫سعد حریری استعفای خود را رسماً پس گرفت آل‌سعود باز هم تحقیر شد‬‎

سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان که در خاک عربستان مجبور به استعفا شده بود، پس از بازگشت به لبنان رسما استعفای خود را پس گرفت و این‌گونه سعودی‌ها یک‌بار دیگر تحقیر شدند.
آل‌سعود در ادامه سریال شکست‌های پیاپی و مفتضحانه خود در منطقه‌این بار سیلی سختی از محور مقاومت و لبنان خورد. تقریبا یک ماه پیش بود که سعد حریری نخست‌وزیر لبنان از شبکه خبری العربیه متعلق به آل‌سعود در اقدامی عجیب و مشکوک پیام استعفایش را  از خاک عربستان خواند! سفر ناگهانی وی به عربستان و اعلام استعفاء از مقام نخست‌وزیری در کشوری دیگر نشانه روشنی از بی‌تابی عربستان برای آغاز یک فتنه جدید در لبنان و یک صف‌آرایی تازه در برابر محور مقاومت بود. پس از آنکه وی متن استعفای خود را  با صدای لرزان قرائت کرد اثری از وی در رسانه‌های عربستانی دیده نشد.
برخی معتقد بودند آل‌سعود وی را به گروگان گرفته و نمی‌تواند از کشور خارج شود. انتقاد‌های تند و بی‌سابقه حریری از حزب‌الله، نور چشمی‌ لبنانی‌ها و متهم کردن ایران به دخالت در امور داخلی این کشور هنگام قرائت بیانیه تنظیم شده از شبکه العربیه، حتی خوشبین‌ترین تحلیلگران را قانع کرد که آنچه بر زبان حریری جاری می‌شود نظرات واقعی او نیست بلکه متن تحمیلی سعودی و شخص «محمد بن سلمان» است. حریری اما پس از آنکه توانست با بخشی از خانواده‌اش و با فشارهای سیاسی از شر آل‌سعود رها شود ، پس از ورودش به لبنان رفته رفته از استعفای خود منصرف شد و اکنون با گذشت مدت زمانی نه چندان طولانی در تغییر نظری آشکار روز سه شنبه اعلام کرده که از استعفاء منصرف شده و به کار خود ادامه خواهد داد، تا بدین ترتیب تازه‌ترین رسوایی آل‌سعود در منطقه در تاریخ ثبت شود. البته در این بین نباید از منش بزرگوارانه سید حسن نصرالله غافل شد، ایشان در جهت بازگرداندن اتحاد خطاب به حریری گفته بود «چه مظلوم باشی چه ظالم از تو حمایت خواهیم کرد.»
«محمد بن سلمان» ولیعهد و وزیر دفاع ناپخته دربار آل‌سعود البته اولین باری نیست که علیه محور مقاومت توطئه می‌کند و شکست می‌خورد، او از ابتدای آغاز شاهنشاهی پدرش ملک سلمان با اتخاذ سیاست‌ها و تدابیر نسنجیده، کشورش را در باتلاق‌های متعدد منطقه‌ای گرفتار کرده و موجب پیروزی محور مقاومت شده است. آل‌سعود از داعش و تفکر سلفی به امید ناکام گذاشتن محور مقاومت حمایت کرد اما ناکام ماند‌، در یمن به دنبال به قدرت رسانیدن مجدد عبدالله صالح بود اما توفیقی نیافت و در لبنان هم در توهم تضعیف حزب‌الله لبنان و حذف این گروه از معادلات سیاسی بود‌، که البته این رویا را نیز در گور آرزوهای خود دفن کرد.
دستپاچگی آل‌سعود حتی داد تحلیلگران غربی را هم در آورده‌، «مایکل هورتون» کارشناس آمریکایی «اندیشکده‌کانزرویتیو» با انتشار گزارشی از حماقت‌های بن‌سلمان نوشته است «با حماقت‌های این جوان خام، سرانجام یمن تقدیم ایران می‌شود.» دامنه فضاحت آل‌سعود هنگامی معلوم می‌شود که به خاطر آوریم این خاندان برای رسیدن به اهداف شوم دستان رژیم صهیونیستی را در خفا و آشکار فشرده است!

]]>
قدس پایتخت فلسطین است، با آتش ‌بازی نکن! / شمار مقامات و شاهزادگان بازداشتی در عربستان از مرز 320 نفر گذشت ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ 2017-12-07T02:24:43+01:00 2017-12-07T02:24:43+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5194 طاهر مهدوی جهان به ترامپ هشدار دادقدس پایتخت فلسطین است، با آتش ‌بازی نکن!   ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ طرح رئیس‌جمهور آمریکا در مورد انتقال سفارت این کشور از «تل‌آویو» به «بیت‌المقدس»، جهان اسلام را به خشم آورده و حتی اروپا و متحدان واشنگتن در منطقه و رسانه‌های صهیونیست را هم به شدت نگران کرده است.ظاهرا «دونالد ترامپ» قصد دارد به شیوه اجداد گاو‌چرانش، بخت آمریکا و اسرائیل را در میدان «دوئل» بیازماید؛ تا بدین ترتیب، سرپوشی بگذارد بر شکست‌ها و ناکامی‌هایش در سراسر دنیا از جمله در فلس


جهان به ترامپ هشدار داد
قدس پایتخت فلسطین است، با آتش ‌بازی نکن!
   ۱۳۹۶/۰۹/۱۵
Image result for ‫جهان به ترامپ هشدار داد قدس پایتخت فلسطین است، با آتش ‌بازی نکن‬‎
طرح رئیس‌جمهور آمریکا در مورد انتقال سفارت این کشور از «تل‌آویو» به «بیت‌المقدس»، جهان اسلام را به خشم آورده و حتی اروپا و متحدان واشنگتن در منطقه و رسانه‌های صهیونیست را هم به شدت نگران کرده است.
ظاهرا «دونالد ترامپ» قصد دارد به شیوه اجداد گاو‌چرانش، بخت آمریکا و اسرائیل را در میدان «دوئل» بیازماید؛ تا بدین ترتیب، سرپوشی بگذارد بر شکست‌ها و ناکامی‌هایش در سراسر دنیا از جمله در فلسطین. انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس، تصمیمی است که احتمالا، اکنون که در حال مطالعه این خبر هستید، رئیس‌جمهور آمریکا آن را به اجرا درآورده است. هرچند ممکن است این اقدام به خاطر فشارهای گسترده بین‌المللی بازهم تعویق افتد.
سیاستمداران روباه صفت در داخل آمریکا، کشورهای اروپایی و خصوصا متحدان منطقه‌ای آمریکا از پیامدهای خطرناک این تصمیم ترامپ، به خود می‌لرزند و هر اتفاقی را برای خودشان احتمال می‌دهند.
البته خود ترامپ و مسئولان آمریکایی نیز دیروز به سفارتخانه‌های این کشور در کشورهای اسلامی و غرب آسیا، تفنگدارانی را اعزام کردند!
علاوه بر آن، سفارتخانه‌های آمریکا در کل جهان سطح هشدار امنیتی خود را افزایش داده‌اند. نوع و میزان واکنش‌ها و نگرانی‌ها در کنار همه این تحرکات علاوه بر اهمیت این رویداد، نشان می‌دهد، دنیا نگران تبعات پیش‌بینی نشده این تصمیم احمقانه است.
در هر حال، این گاوچران آمریکایی ممکن است که دیشب خط قرمز را شکسته و با غرور مخصوص خودش، فرمان انتقال سفارت را داده باشد، ولی اگر چنین حماقتی از او سرزده باشد، از امروز دیگر بعید است بتواند شرایط را به راحتی کنترل کند.
انتفاضه چهارم
به گزارش تسنیم، گروه‌های ملی و اسلامی فلسطین با صدور بیانیه مشترکی، خواستار برگزاری «تظاهرات خشم» شده‌اند. این گروه‌ها در بیانیه خود، بیت‌المقدس را «خط قرمز» همه کشورهای عربی و اسلامی دانستند. این خبرگزاری به نقل از شبکه «المنار»، گزارش داد، فلسطینیان در حال حاضر به فکر انتفاضه جدیدی هستند. «خضر حبیب»، «مال حمد» و «اسماعیل رضوان» از رهبران جنبش‌های «جهاد اسلامی»، «فتح» و «حماس» در گفت‌وگو با المنار، چنین هشداری را به رژیم صهیونیستی و آمریکا دادند. خبرها حتی از آغاز درگیری در «بیت‌لحم» واقع در کرانه غربی حکایت می‌کند. این درگیری چند ساعت قبل از سخنرانی ترامپ، میان فلسطینیان خشمگین و نظامیان رژیم صهیونیستی رخ داد و معترضان خشمگین تصاویر ترامپ را آتش زدند. صهیونیست‌ها نیز برای ممانعت از شیوع اعتراضات و درگیری به سایر مناطق، در کرانه غربی و قدس حالت فوق‌العاده اعلام کردند.
نگرانی شدید متحدان آمریکا
همان طور که اشاره شد، تصمیم ترامپ متحدان ترامپ در غرب آسیا را هم به شدت نگران کرده حتی آنها را مجبور کرده که علی‌رغم میل باطنی خود، مقابل این تصمیم بایستند، به همین خاطر، کشورهای وابسته به غرب و آمریکا پس از چند دهه، طی 48 ساعت گذشته، مواضع متفاوتی گرفتند؛ سفیر فلسطین در انگلیس گفت: اقدام ترامپ، «بوسه مرگ بر صلح» بود. مصر اعلام کرد، وزرای خارجه اتحادیه عرب هفته آینده درباره قدس، تشکیل جلسه می‌دهند. ترکیه خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی درباره قدس شد و «چاوش اوغلو» وزیرخارجه ترکیه، اقدام ترامپ را اشتباهی بزرگ خوانده «عبدالله دوم» شاه اردن که تاکنون به فرمان آمریکا بود، اظهار داشت که انتقال سفارت آمریکا به قدس، پیامدهای خطرناکی خواهد داشت. شاه اردن نیز مثل سران قاهره، خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی برای بررسی تحرکات ترامپ شد.
«احمد الطیب» شیخ الازهر، به آمریکا درباره پیامدهای انتقال سفارت به بیت‌المقدس، هشدار داد و گفت که هرگونه تعرض به قدس، تهدیدی علیه صلح جهانی است.
اما، نکته جالب توجه، همراه شدن رژیم آل‌سعود با این جریان ضدآمریکایی و ضداسرائیلی است؛ «خالدبن سلمان» پسر پادشاه و سفیر این کشور در آمریکا، طی بیانیه‌ای، هشدار داد که انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس، صلح را تهدید می‌کند و باعث تنش بیشتر در منطقه می‌شود.
سازمان همکاری اسلامی هم طی نشستی در «جده»، اعلام کرد که صلح فراگیر در منطقه، جز با بازگرداندن قدس اشغالی به فلسطینی‌ها به عنوان مرکز و پایتخت کشور فلسطین، محقق نخواهد شد.
البته در این میان، موضع کشورهای اسلامی، از پیش مشخص است؛ دمشق اقدام ترامپ را شدیدا محکوم کرد و «حیدر عبادی»، نخست‌وزیر عراق نیز به آمریکا درباره پیامدهای انتقال سفارت به قدس، هشدار داد. روحانی، رئیس‌جمهور کشورمان نیز طی گفت‌وگویی با همتای ترکیه‌ای خود، درباره تبعات این اقدام ترامپ هشدار داد و گفت مسئولیت عدم امنیت و ثبات در منطقه مستقیما برعهده اسرائیل است.
اروپا
موج واکنش به اقدام ترامپ، در اروپا نیز گسترده بود؛ مسکو که اصولا مخالف سیاست‌های آمریکا در غرب آسیا است، این اقدام ترامپ را زمینه‌ساز ناآرامی در منطقه دانست.
ولی مخالفت متحدان سنتی آمریکا در اروپا با اقدام ترامپ، نکته‌ای قابل تأمل است و به نظر می‌رسد که این کشورها مخالف ماجراجویی‌های کاخ‌سفید هستند.
در همین چارچوب، وزارت خارجه سوئد اعلام کرد که به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، اقدامی فاجعه‌بار است. وزارت خارجه آلمان نیز درباره پیامدهای خشونت‌آمیز تصمیم ترامپ، به وی و دولت آمریکا هشدار داد. اتحادیه اروپا نیز همین موضع مشابه را درباره تصمیم ترامپ گرفت. اما موضع شخص «موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که ایسنا به نقل از روزنامه مصری «الیوم السابع» آن را گزارش کرده، این است که قدس باید پایتخت مشترک فلسطین و اسرائیل باشد!
در اروپا همچنین، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» هشدار داد که اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل، باعث آشوب می‌شود.
«نیکولای ملادینوف» نماینده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه نیز گفت، وضعیت آتی قدس باید از طریق مذاکرات، حل و فصل شود.
پیامد تصمیم ترامپ
رئیس‌جمهور آمریکا که طی 11 ماه حکومتش، ثابت کرده اصولا مرد پیچیدگی‌های دیپلماتیک نیست، ممکن است برای آمریکا، اروپا و متحدان منطقه‌ای واشنگتن، فردی نامطلوب باشد، ولی برای جهان اسلام و فلسطین یک فرصت است. ترامپ می‌خواهد با اقدام خود، قضیه هفت دهه‌ای فلسطین را یکسره کند؛ این اتفاق ممکن است رخ بدهد، اما نه براساس ذهنیتی که خود ترامپ دارد، بلکه براساس خواسته به حق مردم فلسطین و ملت‌های منطقه، تحولات به پیش خواهد رفت، از این پس، شرایط برای اسرائیل به شدت سخت خواهد شد، چرا که حتی قوی‌ترین متحدانش و شخصی مثل «محمدبن سلمان» ولیعهد سعودی هم، برای اینکه در قدرت بمانند،  مجبورند که مقابل اسرائیل و آمریکا بایستند و البته که این اتفاق، فرصت مغتنمی برای جهان اسلام و محور مقاومت است.
شمار مقامات و شاهزادگان بازداشتی در عربستان از مرز 320 نفر گذشت 

Image result for ‫شمار مقامات و شاهزادگان بازداشتی در عربستان از مرز 320 نفر گذشت‬‎

دادستان کل عربستان شمار شاهزادگان و مقامات سعودی که به بهانه مبارزه با فساد دستگیر شده‌اند را 320 نفر اعلام کرد.
محمد بن سلمان ولیعهد سعودی اخیرا به بهانه مبارزه با فساد اقدام به دستگیری شمار زیادی از شاهزاده‌ها و مقامات سعودی کرده که یا از ناحیه آنها احساس خطر می‌کرده یا به پول‌های آنها نیاز داشته است. اکنون المیادین به نقل از دادستان کل کشور عربستان گزارش داده که تعداد افرادی که کمیته مبارزه با فساد آنها را احضار کرده،۳۲۰ نفر است.  
بنابر اعلام دادستان کل عربستان: «بیشتر کسانی که از سوی کمیته به اتهام فساد احضار شدند، با مصالحه(تسویه حساب قبل از رسیدگی پرونده آنها) موافقت کرده‌اند.»(!) دربار سلطنتی عربستان اخیرا به بهانه مبارزه با فساد مالی، دستور بازداشت ۱۱ شاهزاده و ۳۰ مقام سابق و فعلی و ده‎ها نفر دیگر را صادر کرد. دادستان کل عربستان چندی پیش اعلام کرده بود که حساب بانکی ۳۷۶ نفر از افراد بازداشت شده و یا بستگان آنان مسدود شده است.
در میان بازداشت شدگان 4 میلیاردر از جمله «ولید بن طلال»، «محمد المودی» سرمایه‌گذار سعودی-اتیوپیایی، «صالح کامل» و «فواز الهوکر» یک سرمایه‌دار خیلی بزرگ حضور دارند.
نشریه فوربس به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده که دولت عربستان به ولید بن‌طلال پیشنهاد داده شرط رهایی وی از بازداشت و محاکمه این است که بخش بزرگی از ثروت خود را به عربستان واگذار کند و با حبس خانگی مادام‌العمر بدون تلفن و بدون مصاحبه با رسانه‌ها موافقت کند!
براساس گزارش فوربس، طلال این پیشنهاد را رد کرده و خواستار برگزاری دادگاه شده است. سخنگوی بن‌طلال نیز از اظهارنظر درباره این پیشنهاد و درخواست خودداری کرده است دادستانی عربستان با ‌اشاره به مسئله بازداشتی‌ها و پیشنهادات مطرح شده گفته است که قرارهای بازداشت می‌تواند تا 6 ماه تمدید شود.
فوربس به نقل از یک منبع آگاه در عربستان نوشته «بعید است دادگاه منصفانه‌ای درباره ولید بن طلال برگزار شود.» وی این را هم گفته که «حکومت ریاض قادر است همه چیز شما را بگیرد بدون اینکه بتوانید حرفی بزنید.»]]>
پنتاگون: تا هر وقت لازم بدانیم در سوریه می‌مانیم!/ترور نخست‌وزیر انگلیس ناکام ماند/ هلاکت بلندپایه‌ترین عضو القاعده در افغانستان به همراه 80 تروریست/کسری بودجه آمریکا از یک تریلیون دلار هم گذشت ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ 2017-12-07T02:12:03+01:00 2017-12-07T02:12:03+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5192 طاهر مهدوی پنتاگون: تا هر وقت لازم بدانیم در سوریه می‌مانیم!   ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) رسما اعلام کرد که تفنگداران این کشور تا هر وقت که لازم باشد، در سوریه می‌مانند.«اریک باهون» سخنگوی پنتاگون گفت: آمریکا حضور نظامی خود در سوریه را تا هر وقت که برای حمایت از شرکای ما و برای جلوگیری از بازگشت تروریسم، لازم باشد حفظ خواهد کرد.به گزارش تسنیم، آمریکا اکنون حدود 2000 نظامی در سوریه دارد. کاخ‌سفید و پنتاگون تاکنون حضور نیروهای آمریکایی در سوریه را به بهانه جنگ با دا


پنتاگون: تا هر وقت لازم بدانیم در سوریه می‌مانیم!

   ۱۳۹۶/۰۹/۱۵

Image result for ‫وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)‬‎
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) رسما اعلام کرد که تفنگداران این کشور تا هر وقت که لازم باشد، در سوریه می‌مانند.
«اریک باهون» سخنگوی پنتاگون گفت: آمریکا حضور نظامی خود در سوریه را تا هر وقت که برای حمایت از شرکای ما و برای جلوگیری از بازگشت تروریسم، لازم باشد حفظ خواهد کرد.به گزارش تسنیم، آمریکا اکنون حدود 2000 نظامی در سوریه دارد. کاخ‌سفید و پنتاگون تاکنون حضور نیروهای آمریکایی در سوریه را به بهانه جنگ با داعش توجیه می‌کرده‌اند. ارتش آمریکا برای اینکه حضورش را در سوریه، دائمی بکند، بیش از 12 پایگاه نظامی و فرودگاه در شمال و شرق سوریه ایجاد کرده است. هم‌اکنون شبه نظامیان کرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»، متحد آمریکا در سوریه هستند.ترور نخست‌وزیر انگلیس ناکام ماند

Image result for ‫ترور نخست‌وزیر انگلیس ناکام ماند‬‎

منابع امنیتی در انگلیس از خنثی‌شدن یک طرح تروریستی برای هدف قرار دادن نخست‌وزیر این کشور، خبر می‌دهند.
طی دو سال گذشته حملات تروریستی در انگلیس به شدت بالا گرفته است، طوری که طی همین مدت صدها نفر در انگلیس به دلیل حملات تروریستی کشته و زخمی شده‌اند. تنها در سال جاری میلادی پنج حمله تروریستی در انگلیس روی داده که ۳۶ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی برجای گذاشته است. مسئولیت چهار مورد از این حملات را گروه داعش برعهده گرفته است.
به گفته «اندرو پارکر» رئیس‌ام‌آی5 (سازمان اطلاعات داخلی انگلیس) طی 12 ماه گذشته 9 حمله تروریستی در این کشور خنثی شده است.روز سه‌شنبه  سرویس امنیت داخلی انگلیس از خنثی کردن طرح ترور «ترزامی» نخست‌وزیر این کشور خبر داد. مقامات امنیتی انگلیس مدعی شدند: «اسلام‌گرایان افراطی قصد داشتند با انفجار یک بمب در مقابل ساختمان شماره 10 خیابان «داونینگ استریت» در لندن و ایجاد هرج و مرج و تیراندازی در هنگام ورود ترزامی، او را ترور کنند. تلویزیون «اسکای‌نیوز» نیز گزارش داده‌ که دو نفر به اتهام برنامه‌ریزی برای حملات تروریستی بازداشت شده‌اند.
به گزارش اسکای‌نیوز، پلیس و سرویس امنیت داخلی انگلیس از چند هفته پیش این طرح تروریستی را رصد می‌کردند. جزئیات مربوط به طرح این ترور را یک روز پیش‌تر مقام‌های امنیتی انگلیس در اختیار کابینه این کشور گذاشتند. رویترز نیز گزارش داده پلیس متروپولیتن لندن اعلام کرد، دو مرد به اتهام جرایم مرتبط به تروریسم بازداشت شده‌اند و در دادگاه عالی وست‌مینستر حاضر می‌شوند.
 این دو مظنون به نام‌های «نعیم الزکریا رحمان» ۲۰ ساله از شمال لندن و «محمد عقیب عمران» ۲۱ ساله از جنوب‌شرق بیرمنگام شناسایی شده‌اند.  سخنگوی «ترزامی» از اظهارنظر در این مورد خودداری کرده است اما به نوشته رسانه‌های محلی، این دو جوان هفته گذشته در لندن و بیرمنگام بازداشت شده‌اند.


  هلاکت بلندپایه‌ترین عضو القاعده در افغانستان به همراه 80 تروریست
Image result for ‫«عمر خطاب» مشهور به «عمر منصور»‬‎
اداره امنیت ملی دولت کابل از هلاکت ارشدترین عضو شبکه «القاعده» در افغانستان و 80 عضو دیگر این گروه تروریستی در عملیات مشترک نیروهای دولتی و خارجی خبر داد.
اداره امنیت ملی افغانستان با صدور بیانیه‌ای، اعلام کرد که «عمر خطاب» مشهور به «عمر منصور» در عملیات مشترک نیروهای افغانستان به هلاکت رسید.
به گزارش ایسنا، این عملیات گسترده در سه استان «غزنی»، «زابل» و «پکتیا» در جنوب افغانستان صورت گرفت و علاوه بر هلاکت 80 عضو شبکه القاعده، پنج قرارگاه این گروه تروریستی نیز ویران شد و 27 تروریست وابسته به القاعده هم دستگیر شدند. در بیانیه فوق نام شماری از اعضای اصلی القاعده، که در این عملیات کشته شده‌اند، ذکر شده است.
عمر منصور بعد از «عمر عاصم» که فرمانده کل شبکه القاعده در شبه قاره هند بوده، قرار داشته و در افغانستان، نفر اول القاعده بوده است.
القاعده ضعیف‌ترین گروه تروریستی در افغانستان بوده و پس از طالبان و داعش قرار دارد.
خبرها از افغانستان همچنین حاکی است که سرکرده‌های داعش در این کشور دچار اختلاف شده‌اند و احتمال انشعاب در این گروه تروریستی وجود دارد.

کسری بودجه آمریکا از یک تریلیون دلار هم گذشت

Image result for ‫کسری بودجه آمریکا از یک تریلیون دلار هم گذشت‬‎
در صورتی که کنگره آمریکا طرح کاهش مالیات‌ها را در کنار چند طرح پرهزینه دیگر به تصویب برساند، دولت آمریکا در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ترتیب با کسری بودجه 1/05 و 1/1 تریلیون دلاری مواجه خواهد شد.
این روز‌ها بار دیگر موضوع کسری بودجه آمریکا و تبعات آن به موضوع داغ محافل سیاسی اقتصادی این کشور بدل شده است. در سال 2009 زمانی که شکاف سالانه میان هزینه‌ها و درآمدهای فدرال آمریکا به بیش از یک تریلیون دلار رسید، این رقم برای همه «شوکه‌»کننده بود، اما این اتفاق زمانی رخ داد که اقتصاد آمریکا شاهد عمیق‌ترین بحران از دهه 1930 تاکنون بود و هزینه‌کردهای اضطراری از سوی دولت آمریکا به اجرا گذاشته شده بود. کنگره در آن سال یک برنامه عظیم محرک اقتصادی را به تصویب رساند و این یکی از دلایلی بود که کسری بودجه سالانه به رقم بی‌سابقه 1/4 تریلیون دلار رسید. در سال‌های بعدی کسری بودجه دولت آمریکا کاهش یافت و در سال پایانی دولت اوباما به رقم 585 میلیارد دلار رسید.
بر اساس گزارش‌ها کسری بودجه آمریکا اکنون مجددا در آستانه رسیدن به رقم یک تریلیون دلار قرار دارد. در حالی که هیچ تغییری در سیاست مالی آمریکا رخ نداده، دفتر بودجه‌ای فراجناحی کنگره آمریکا در گزارشی پیش‌بینی کرده که با توجه به اینکه درآمدها قادر به تامین هزینه‌های تامین اجتماعی، خدمات درمانی و برنامه‌های سلامت نیست، کسری بودجه سالانه دولت آمریکا در سال 2022 به 1/027 تریلیون دلار خواهد رسید. اما طرح کاهش مالیات‌ها که توسط جمهوری خواهان پیشنهاد شده و سیاست‌های دیگری که اجرای آنها به زودی آغاز خواهد شد، احتمالا دولت آمریکا را در همان دور نخست ریاست جمهوری دونالد ترامپ با یک کسری بودجه تریلیون دلاری مواجه خواهد کرد.
 به گزارش تسنیم به گفته کمیته تدوین «یک بودجه فدرال مسئولانه»، در صورتی که کنگره آمریکا طرح کاهش مالیات‌ها را در کنار چند طرح پرهزینه دیگر به تصویب برساند، دولت آمریکا در سال‌های 2019 و 2020 به ترتیب با کسری بودجه 1/05 و 1/1 تریلیون دلاری مواجه خواهد شد. کاهش مالیات‌ها به تنهایی سالانه حدود 150 میلیارد دلار به کسری بودجه دولت آمریکا اضافه خواهد کرد و دیگر تغییرات احتمالی نیز سالانه 25 میلیارد دلار یا بیشتر بر بودجه آمریکا هزینه تحمیل خواهد کرد. در صورتی که اقداماتی برای کاهش هزینه‌ها یا وضع مالیات‌های جدید در آینده صورت نگیرد، کسری بودجه آمریکا بیشتر و بیشتر خواهد شد.

]]>
خدمات بن‌سلمان به اسرائیل به روایت نیویورک‌تایمز/ توطئه بزرگ علیه ملت یمن شکست خورد / مهره امارات و آل‌سعود کشته شد/ فتنه صنعا ناکام ماند ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ 2017-12-05T09:54:16+01:00 2017-12-05T09:54:16+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5191 طاهر مهدوی در پرونده سازش با فلسطینخدمات بن‌سلمان به اسرائیل به روایت نیویورک‌تایمز    ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ بنابر اعلام یک روزنامه آمریکایی، ولیعهد سعودی در زمان دیدارش با محمود عباس طرحی برای سازش رژیم صهیونیستی و فلسطین ارائه کرده که باعث ذوق‌زدگی آمریکا و نگرانی محمود عباس شده است! این طرح چنان در خدمت منافع رژیم صهیونیستی نوشته شده که به اعتقاد نویسنده این روزنامه، «بعید است فلسطینی‌ها آن را قبول کنند.»روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز از «سفر مرموز» ماه گذشته «محمود عباس»، رئیس‌

در پرونده سازش با فلسطین
خدمات بن‌سلمان به اسرائیل به روایت نیویورک‌تایمز 
  ۱۳۹۶/۰۹/۱۳
Image result for ‫خدمات بن‌سلمان به اسرائیل به روایت نیویورک‌تایمز‬‎
بنابر اعلام یک روزنامه آمریکایی، ولیعهد سعودی در زمان دیدارش با محمود عباس طرحی برای سازش رژیم صهیونیستی و فلسطین ارائه کرده که باعث ذوق‌زدگی آمریکا و نگرانی محمود عباس شده است! این طرح چنان در خدمت منافع رژیم صهیونیستی نوشته شده که به اعتقاد نویسنده این روزنامه، «بعید است فلسطینی‌ها آن را قبول کنند.»
روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز از «سفر مرموز» ماه گذشته «محمود عباس»، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاض برای رایزنی با «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان درخصوص طرح‌ سازش «دونالد ترامپ» در خاورمیانه خبر داده و نوشته؛ «آنچه پشت درهای بسته بین این دو رد و بدل شده، از آن موقع تاکنون منطقه را آشفته کرده است.»
نیویورک‌تایمز در ادامه گزارش خود آورده: «بنا به گفته مقامات فلسطینی، عرب و اروپایی که نسخه عباس از مکالمه صورت گرفته با ولیعهد عربستان را شنیده‌اند، محمد بن‌سلمان طرحی را ارائه کرده است که بیش از هر زمان دیگری مورد استقبال دولت آمریکا قرار گرفته چرا که به نفع اسرائیل است.»
طبق این طرح، تشکیلات خودگردان باقی خواهد ماند، فلسطینیان تنها بر بخش‌های ناهمجوار کرانه باختری مسلط و حاکمیتی محدود بر قلمرو خود خواهند داشت. بخش‌های عظیمی از شهرک‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری که از نظر جامعه جهانی غیرقانونی است به رژیم صهیونیستی تعلق خواهد گرفت و حتی قدس شرقی هم به عنوان پایتخت به فلسطینیان داده نمی‌شود و آوارگان فلسطینی و فرزندانشان هم حق بازگشت ندارند(!)
نیویورک‌تایمز در ادامه توضیح طرح بن‌سلمان نوشته، «بسیاری در واشنگتن و خاورمیانه به این می‌اندیشند که آیا «محمد بن‌سلمان» ولیعهد عربستان در خفا در حال پیشبرد پیشنهادات و طرح‌های ترامپ است و تلاش می‌کند چاپلوسی آمریکا را بکند یا اینکه به صورت مستقل تلاش می‌کند تا به فلسطینیان فشار آورد یا شاید به عباس که از نظر سیاسی در داخل تضعیف شده است، پیام‌هایی را برای اهداف خود ارسال می‌کند مبنی بر اینکه از جانب ریاض تحت فشار قرار گرفته است.»
نیویورک‌تایمز افزود، نشست محمد بن‌سلمان با عباس درست کمتر از دو هفته بعد از دیدار کوشنر و ولیعهد عربستان در ریاض درخصوص بحث درباره طرح سازش صورت گرفت. ترامپ، «جرد کوشنر» داماد خود را به همراه «جیسون‌گرینبلات» مذاکره‌کننده ارشد و دیگر مشاوران برای پیشبرد تلاش‌ها برای رسیدن به یک توافق نهایی صلح خاورمیانه منصوب کرده است. جرد کوشنر بعد از سفر به منطقه، طرحی را با مقامات صهیونیستی در میان گذاشته که جزئیات آن همچنان به صورت محرمانه باقی مانده است. در هر صورت مقامات فلسطینی طرح مطرح شده را «توهین‌آمیز و غیرقابل قبول» دانسته‌اند. مسئله‌ای که به حیرت فلسطینیان جنبش حماس و فتح و یکی از مقامات ارشد لبنانی و چندین نفری که در این خصوص گزارشاتی شنیده‌اند، افزوده است، این ادعا است که محمد بن‌سلمان به عباس گفته اگر این شروط را نپذیری، وادار به استعفا خواهی شد. برخی منابع نیز اعلام کرده‌اند که ولیعهد عربستان پیشنهاد حمایت مالی گسترده به فلسطینیان را مطرح و حتی احتمال پرداخت مستقیم پول به عباس را نیز عنوان کرده است که به گفته مقامات فلسطینی، عباس آن را رد کرده است.نیویورک‌تایمز خاطرنشان کرد، مفاد این طرح، حتی برخی از نزدیک‌ترین همپیمانان آمریکا را نگران کرده است به نحوی که یکی از مشاوران «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه که خواسته نامش فاش نشود، گفته مقامات فرانسه درباره یک نسخه از پیشنهادات سعودی‌ها شنیده‌اند که بسیار به تلاش‌های اولیه اسرائیل شبیه است و مورد قبول فلسطینیان نیست.دبیرکل انصارالله یمن:
 توطئه بزرگ علیه ملت یمن شکست خورد
Image result for ‫خدمات بن‌سلمان به اسرائیل به روایت نیویورک‌تایمز‬‎
دبیرکل انصارالله یمن طی سخنانی مهم، دیروز را یک روز استثنایی و روز شکست توطئه‌ای بزرگ علیه ملت یمن عنوان کرد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه المیادین، دبیرکل جنبش انصارالله یمن با‌اشاره به حوادث دیروز اظهارداشت: عربستان، امارات، آمریکا و انگلیس متحمل شکست تاریخی شدند. متجاوزان از ناکامی این توطئه به شدت خشمگین هستند و به عربستان، آمریکا و دیگر کشورهای متجاوز می‌گوییم از خشم خود بمیرید.
عبدالملک بدرالدین دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: امروز یک روز استثنایی و بزرگ و روز ناکامی توطئه است و امروز را به ملت یمن تبریک می‌گوییم. عبدالملک اظهار داشت: ملت ما از یک توطئه بزرگ عبور کرد، هدف از این توطئه ضربه زدن به پایداری ملت یمن در برابر
 متجازوان بود.
عبدالملک بدرالدین گفت: به سازمان‌های امنیتی و نهادهای دولتی که تلاش گسترده‌ای برای مقابله با توطئه شبه نظامیان خائن صورت دادند، درود می‌فرستم. از قبایل یمن هم که با این توطئه خطرناک مقابله کردند، قدردانی می‌کنیم. از موضع مسئولانه و هوشیارانه آزادمردان در حزب کنگره یمن در برابر این توطئه هم تشکر می‌کنیم. آنها به توطئه این شبه نظامیان مجرم و مزدور پیروی نکردند و ثابت کردند ملت یمن با درایت است.
دبیرکل جنبش انصارالله یمن افزود: امروز از این سختی عبور کردیم و توطئه‌ای را که تهدید جدی برای کشور، امنیت و ثبات آن بود، ناکام گذاشتیم. این توطئه بسیاری از یمنی‌ها را غافلگیر کرد. مردم یمن این سؤال را مطرح می‌کنند که چگونه ممکن است موضع عده‌ای از مقابله با متجاوزان به همدستی با توطئه آنها تغییر کند؟
عبدالملک بدرالدین گفت: دعوت به فتنه، شرارت، درگیری و برهم زدن امنیت و ثبات برای بسیاری از یمنی‌ها غیرمنتظره بود. پیش از وقوع این توطئه از آن آگاهی داشتیم و تلاش کردیم این توطئه را پیش از گسترش آن به شیوه برادرانه کنترل کنیم، اما طرف مقابل همواره از توافق فرار می‌کرد.
دبیرکل جنبش انصارالله یمن افزود: از هماهنگی گسترده با متجاوزان و آمادگی گسترده نظامی پیش از این آغاز این توطئه آگاهی داشتیم. این توطئه با اعلام صریح حمایت از موضع کشورهای متجاوز و اعلام آمادگی برای تعامل با آنها، کامل شد. زمانی که از صفحه جدیدی در روابط خود با متجاوزان سخن گفتند، تلاش کردیم آنها را به بازنگری در موضع‌شان راضی کنیم. متاسفانه این دعوت‌ها با موضع منفی و اصرار بر حرکت در مسیر نادرست روبرو شد.
دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: عده‌ای دعوت‌های ما برای همکاری را ‌اشتباه فهمیدند و تصور کردند نتیجه ضعف است و به همین علت موضع بسیار منفی در برابر آن اتخاذ کردند. گام‌های علی عبدالله صالح و باند او، هماهنگ با کشورهای متجاوز بود. این شبه نظامیان و کشورهای متجاوز ادبیات رسانه‌ای یکسانی را در پیش گرفته بودند که این مسئله اعضای شرافتمند حزب کنگره را غافلگیر کرد. کشورهای متجاوز، پوشش هوایی تحرکات شبه‌نظامیان مجرم را در صنعا در پیش گرفته بودند و به سقوط این شهر امیدوار بودند.
عبدالملک بدرالدین دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: کشورهای متجاوز امیدوار بودند سرگرم بودن ما در جبهه‌های نبرد با متجاوزان، تاثیر منفی بر توانایی ما برای مقابله با این توطئه و فتنه داشته باشد. متجاوزان می‌خواستند این فتنه را به سراسر یمن بکشانند. این توطئه در کمتر از سه روز به طور کامل ناکام گذاشته شد.
بدرالدین افزود: اصلی‌ترین عامل ناکامی این توطئه ایمان ملت یمن بود. کسانی که تجاوز خود را در سالروز میلاد رسول‌الله (ص) آغاز کردند، خداوند موفقیت را از آنها گرفت. این توطئه همزمان با جشن ملت یمن برای میلاد پیامبر اسلام (ص) ناکام ماند.
دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: ملت یمن با ایمان خود با این توطئه مقابله کرد. ملت یمن توطئه‌ای را ناکام گذاشت که همه طاغوت‌های جهان از آن حمایت کردند. این توطئه از حمایت سیاسی، رسانه‌ای و نظامی کشورهای متجاوز برخوردار بود.  بدرالدین افزود: بیش از هزار روز است که در برابر متجاوزان ایستادگی کرده‌ایم. ملتی که این توطئه جهانی را در مدت سه روز ناکام گذاشت می‌تواند در برابر متجاوزان و توطئه هایشان تا ابد پایداری کند.
دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: عربستان، امارات، آمریکا و انگلیس متحمل شکست تاریخی شدند. متجاوزان از ناکامی این توطئه به شدت خشمگین هستند و به عربستان، آمریکا و دیگر کشورهای متجاوز می‌گوییم از خشم خود بمیرید. پس از ناکامی این توطئه، همه ما باید برای حفظ امنیت و ثبات تلاش کنیم.  بدرالدین افزود: نبرد شبه‌نظامیان علی عبدالله صالح در صنعا، نبرد سعودی-اماراتی بود. عربستان و امارات با سران قبایل تماس گرفته بودند و از آنها می‌خواستند در این فتنه مشارکت کنند.مهره امارات و آل‌سعود کشته شد/ فتنه صنعا ناکام ماند

Image result for ‫خدمات بن‌سلمان به اسرائیل به روایت نیویورک‌تایمز‬‎

«علی عبدالله صالح»، رئیس‌جمهور پیشین یمن و مهره امارات و آل‌سعود در این کشور روز گذشته حین فرار به «مارب» از سوی افراد ناشناس کشته شد. انصارالله پس از انتشار خبر مرگ وی اعلام کرد، «فتنه صنعا خاموش شد.»
سرانجام فتنه چند روزه صنعا دیروز با کشته شدن «علی عبدالله صالح»، عامل فتنه که به گفته الحوثی‌ها «مهره امارات و آل‌سعود بود» خاموش شد. نیروهای وابسته به علی عبدالله صالح طی روزهای اخیر فتنه تازه‌ای را در یمن کلید زده بودند که به مرگ 40 تن منجر شده بود، فتنه‌ای که باعث ذوق زدگی عجیب سعودی‌ها هم شده بود. کار به جایی رسید که درگیری‌های هواداران صالح و انصارالله از سوی آل‌سعود «انقلاب مبارک» نامیده شد و به رسانه‌های سعودی نیز اعلام گردید، از این پس حق ندارند او را «رئیس‌جمهور مخلوع یمن» بنامند! این اقدام «صالح» اما از سوی انقلابیون یمن به «خیانت» تعبیر شد چرا که در سه سال گذشته صالح اعلام کرده بود در کنار نیروهای انقلابی باقی خواهد ماند اما سرانجام این خیانت به قیمت جان وی تمام شد. الحوثی‌ها گفته‌اند، به زودی اسناد ارتباط صالح با امارات و عربستان را منتشر می‌کنند؛ این مسئله نشان می‌دهد که صالح در این سه سال همچنان به عنوان مهره عربستان در یمن «انجام وظیفه» می‌کرده است.
صالح چگونه کشته شد؟
دیروز خبرهای ضد و نقیض زیادی در مورد کشته شدن عبدالله صالح منتشر شد. اما در نهایت وزارت کشور یمن با صدور بیانیه‌ای رسما مرگ وی را تایید کرد. تصاویری از جسد صالح نیز در رسانه‌ها منتشر شد که نشان می‌داد، وی احتمالاً  از ناحیه سر مورد اصابت قرار گرفته است. در بیانیه وزارت کشور یمن ذکر نشده که عبدالله صالح چطور کشته شده یا چه کسی او را کشته و صرفا آمده است که «بحرانی که شبه‌نظامیان خیانت شروع کردند،‌ با کشته شدن سرکرده‌شان و تعدادی از عناصر جنایتکار به پایان رسید». وزارت کشور یمن تأکید کرد که بعد از اینکه همدستی «گروه‌های مسلح خائن» با نیروهای کشورهای متجاوز به یمن اثبات شد، مواضع نظامی آنها به کنترل نیروهای ارتش و انصارالله درآمد. دولت یمن این را هم گفت که گروه‌های مسلح وابسته به حزب صالح شهروندان یمنی را به قتل رسانده، در این کشور هرج و مرج ایجاد کرده و به صورت علنی با کشورهای متجاوز به یمن همکاری کرده بودند. بر اساس این خبر این همکاری به تشدید حملات جنگنده‌های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن و تلاش برای اجرایی کردن طرح توطئه و جنگ داخلی در این کشور منجر شده بود. علاوه‌ بر این به گفته وزارت کشور یمن، با کشته شدن علی عبدالله صالح، « طرح فتنه‌انگیزی خنثی شد که به مثابه سقوط خطرناکترین طرح خیانت و فتنه‌ای بود که با نیروهای متجاوز همراه شد تا یمن را به زانو درآورد.» برخی منابع هم اعلام کرده‌اند، صالح با اصابت راکت به خانه‌اش کشته شده اما برخی نیز می‌گویند، وی حین فرار به «مارب» و برای رفتن به امارات، از سوی تک تیراندازان ناشناس از ناحیه سر هدف قرار گرفته و به همراه محافظان و چند مقام دیگر که کنارش بوده‌اند، کشته شده است.
«محمد البخیتی»، از اعضای ارشد جنبش انصارالله اما طی گفت وگو با خبرنگار تسنیم مرگ علی عبدالله صالح را تایید کرده و گفته: «پس از خاموش شدن فتنه، توسط نیروهای امنیتی وضعیت صنعا آرام شد و هم اکنون وضعیت شهر با ثبات است... علی عبدالله صالح در حالی که تلاش می‌کرد از صنعا فرار کند کشته شد. میانجیگری‌هایی برای حفظ جان او و همراهانش شده بود که به دلیل سنگ‌اندازی‌های خود عبدالله صالح شکست خوردند.»
رسانه‌های سعودی به ویژه العربیه نیز سرانجام پس از انتشار خبرهای ضدونقیض از زنده بودن علی عبدالله‌صالح، به هلاکت رسیدن او را تایید کردند.
کار سعودی‌هاست
برخی که «منابع آگاه در یمن» نامیده شده‌اند نیز می‌گویند عبدالله صالح در حال فرار در جاده ذمار به بیضا به همراه یاسر العواضی، دبیرکل حزب کنگره ملی یمن و عارف زوکاء، معاون وی کشته شده است. یک مقام امنیتی نیز اعلام کرده علی عبدالله صالح، به علت انتقال مقادیر زیادی اطلاعات مربوط به دخالت‌های عربستان در یمن برای سوءاستفاده‌های بعدی و باج‌گیری از عربستان، به دست مسلحین وابسته به سعودی کشته شده است. این منبع تصریح کرد اتفاق زمانی افتاد که قاچاقچیان عبدالله صالح را با سه خودروی زرهی حمل می‌‌کردند. باشگاه خبرنگاران با اعلام این خبر تاکید کرد، عربستان با کشتن عبدالله صالح در جهت ایجاد اختلاف بین کمیته‌های مردمی و طرفداران صالح است.
خبرگزاری مهر نیز در گزارشی اعلام کرده، پس از انتشار خبر کشته شدن علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور سابق یمن به همراه چندتن از همراهانش، برخی منابع در حالی مسئولیت این اتفاق را متوجه نیروهای کمیته‌های مردمی دانستند که شواهد موجود حاکی از نقش نیروهای ائتلاف سعودی در این ترور است. بر اساس شواهد موجود، مزدوران سعودی و هم‌پیمانان آنها عامل اصلی حمله به علی عبدالله صالح بوده‌اند. به نظر می‌رسد عربستان از بیم آنکه علی عبدالله صالح به دست نیروهای وابسته به دولت وحدت ملی صنعا بیفتد و ارتباطات او با سعودی‌ها آشکار شود، وی را ترور کرده است.
چرا می‌گویند صالح خائن بود؟
عبدالرحمن راشد، نویسنده سعودی و به شدت ضدایرانی العربیه است. وی سوم شهریور ماه سال جاری اظهارات مهمی را در‌باره اختلافات علی عبدالله صالح و الحوثی‌ها و همچنین برخی برنامه‌های وی برای ایجاد جنگ بین دو طرف مطرح کرد که دانستن آن برای درک بهتر آنچه امروز در صنعا در جریان است مفید است.او در مقاله‌ای با عنوان «آیا صالح حوثی‌ها را کنار می‌گذارد؟»، نوشت؛ افراد رسانه‌ای نزدیک به صالح می‌گویند او(صالح) قصد دارد قدرت خود را به حوثی‌ها نشان دهد و برای این کار محتوای رسانه‌ای بسیاری تهیه شده است. الراشد در ادامه می‌گوید این کارها کافی نیست و صالح اگر صداقت دارد باید عملاً ثابت کند که از اردوگاه انصارالله خارج شده و به دامن اعراب بازگشته است! راه‌حلی که العربیه پیش پای صالح می‌گذارد جالب توجه است؛ «بیانیه‌ها و مواضعی که اختلاف را نشان می‌دهند فریبنده هستند اما چیزی را ثابت نمی‌کنند. هنگامی ثابت می‌شود این اختلاف واقعی است که نیروهای دوطرف با یکدیگر درگیر شوند!» یعنی همان اتفاقی که طی چند روز گذشته در صنعا شاهد آن بودیم!
کنترل کامل بر صنعا
در همین حال خبر رسیده اوضاع یمن که در نتیجه فتنه علی عبدالله صالح متشنج شده بود با کنترل انصارالله بر شهر خاتمه یافته است. به گزارش ایسنا،‌اشرف لقمان، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در مصاحبه با شبکه خبری المیادین گفت: «آنچه شنبه در صنعا رخ داد صرفا اتفاق ناچیزی بود که نشان دهنده خروج علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور پیشین یمن از معادله و ائتلافش با متجاوزان بود... بخش اعظمی از حزب کنگره سراسری مردمی‌اشتباهی را که رهبری این حزب مرتکب شده درک می‌کنند. صالح با کاری که کرد سابقه خود را خراب کرد.» لقمان تاکید کرد:« تمامی صنعا در کنترل ماست و اوضاع امنیتی باثبات و کاملا آرام است.»
امارات امن نیست
وی همچنین از مرحله جدید تشدید مواضع علیه امارات خبر داد و گفت: «امارات دیگر کاملا ناامن است. نیروهای مسلح یمن موشک‌های کروز زیادی دارند و حوادث غافلگیرکننده بیشتری در راه است. نیروی موشکی یمن روز یکشنبه از پرتاب موفق موشک کروز به تأسیسات هسته‌ای درحال ساخت ابوظبی خبر داد. شلیک این موشک در حالی بود که رهبر انصارالله و دیگر مقامات یمن بارها نسبت به تلافی جنایت‌های امارات هشدار داده بودند.محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله نیز اعلام کرد صدها شبه‌نظامی طرفدار صالح پس از آنکه دریافتند تحرکات اخیر «خیانت واضح» است، خود را تسلیم کردند. عبدالسلام در ادامه گفت، جنگنده‌های ائتلاف عربی، منازل غیرنظامیان و اموال عمومی را هدف قرار دادند و با تمام توان با شبه‌نظامیان خیانتکار همکاری می‌کنند.

]]>
انتقال شیخ عیسی قاسم به بیمارستان/ مراقب نیروهایت باش نمی‌گذارم اسنادی را که دزدیده‌ایم، از ما بدزدید / بازداشت 17 مقام اسرائیلی دیگر به اتهام فساد / زمان جنگ با کره‌شمالی نزدیک است ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ 2017-12-05T09:47:00+01:00 2017-12-05T09:47:00+01:00 tag:http://doshman-1.mihanblog.com/post/5190 طاهر مهدوی انتقال شیخ عیسی قاسم به بیمارستان جمعیت الوفاق: حال شیخ اصلا خوب نیست   ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ جمعیت الوفاق بحرین با اعلام اینکه حال شیخ عیسی قاسم وخیم‌تر شده، از انتقال این رهبر بزرگ شیعیان بحرین به بیمارستان خبر داده است. پایگاه خبری «مرآة البحرین» به نقل از جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرده که وی به یک بیمارستان بین‌المللی بعد از ۹ روز از وخیم شدن وضعیت جسمانی‌اش منتقل شده است. منابع پزشکی پیش از این گفته بودند شیخ عیسی قاسم از خونریزی معده رنج می‌برد و حدود 30 کیلو وزن کم ک


انتقال شیخ عیسی قاسم به بیمارستان

جمعیت الوفاق: حال شیخ اصلا خوب نیست

  ۱۳۹۶/۰۹/۱۳

Image result for ‫انتقال شیخ عیسی قاسم به بیمارستان‬‎
جمعیت الوفاق بحرین با اعلام اینکه حال شیخ عیسی قاسم وخیم‌تر شده، از انتقال این رهبر بزرگ شیعیان بحرین به بیمارستان خبر داده است.
پایگاه خبری «مرآة البحرین» به نقل از جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرده که وی به یک بیمارستان بین‌المللی بعد از ۹ روز از وخیم شدن وضعیت جسمانی‌اش منتقل شده است. منابع پزشکی پیش از این گفته بودند شیخ عیسی قاسم از خونریزی معده رنج می‌برد و حدود 30 کیلو وزن کم کرده است.
«شیخ عبدالله صالح» جانشین دبیرکل جنبش عمل اسلامی بحرین هم وضعیت جسمی شیخ عیسی قاسم را نامناسب دانست و گفت: «در حدود 190 روز است که شیخ عیسی قاسم هیچ‌گونه خدمات پزشکی دریافت نکرده است و هیچ‌کس حتی پزشکان اجازه ملاقات با او را ندارند. با توجه به سن بالای شیخ بطور حتم نیازمند مراقبت‌های پزشکی مستمر است که دولت به این مسئله توجهی ندارد و طی هفته‌های گذشته خبرهایی مبنی بر بحرانی شدن وضعیت سلامتی شیخ و کم شدن غیر طبیعی وزن او به دستمان رسیده است.»
به گزارش تسنیم، این فعال بحرینی در بخش دیگری از سخنانش از تلاش آل‌خلیفه برای بستری کردن شیخ عیسی قاسم در درمانگاه زندانی‌ها! خبر داد و گفت: «دولت قصد دارد پزشکانی را از طرف خود برای شیخ ارسال کرده و او را در بیمارستان القلعه (بیمارستانی که زندانیان در آن مداوا می‌شوند) بستری کند، تمام زندانیان عقیده دارند که هرگاه به این بیمارستان می‌روند وضعیت سلامتی‌شان بدتر می‌شود، این درحالی است که شیخ عیسی قاسم نیازمند رسیدگی‌های پزشکی ویژه‌ای است.» وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: «هرگاه فشار‌ها به آل‌خلیفه زیاد می‌شد این رژیم به دامان آمریکا و انگلیس پناه می‌برد. انگلیسی‌ها در زمینه سیاسی به آل‌خلیفه کمک می‌کنند و آمریکایی‌ها از این رژیم پشتیبانی می‌کنند به خصوص در دوره ترامپ. سیاست آمریکا در دوره کنونی بر سه مسئله استوار است که عبارتند از بدست آوردن اموال موجود در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، عادی‌سازی روابط میان کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی و در نهایت مبارزه با ایران و محور مقاومت در منطقه.»رئیس سازمان سیا خطاب به ویکی‌لیکس:
مراقب نیروهایت باش نمی‌گذارم اسنادی را که دزدیده‌ایم، از ما بدزدید

Image result for ‫رئیس سازمان سیا خطاب به ویکی‌لیکس‬‎
رئیس ‌سازمان سیا با تهدید گردانندگان سایت افشاگر ویکی‌لیکس گفته، هرگز اجازه نمی‌دهد، اسناد محرمانه‌ای را که خودشان سرقت کرده‌اند، از آنها به سرقت ببرند!
رئیس ‌سازمان سیا ضمن تاکید بر اینکه تحمل نخواهد کرد اسناد و مدارک محرمانه سرقت شده توسط آنها به وسیله شخص دیگری ربوده شود، به ویکی‌لیکس هشدار داده نسبت به حفاظت از منابع‌اش محتاط‌تر باشد. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، صفحه رسمی سازمان سیا در توییتر این اظهارات مایک پمپئو، رئیس‌سیا درباره این آژانس جاسوسی را از مصاحبه‌ای که وی روز شنبه در نشست دفاع ملی ریگان داشته، توییت کرده است. سازمان سیا در این توییت به نقل از مایک پمپئو نوشته: «ویکی‌لیکس ممکن است فکر کند که از افرادی که برایش اطلاعات محرمانه و دیگر اسناد و مدارک سری را فراهم می‌کنند، حفاظت می‌کند اما آنها نباید خیلی به این مسئله مطمئن باشند.»
پمپئو در این مراسم که در لس‌آنجلس برگزار شده همچنین می‌گوید: «از هر فرصت دیداری که با افسرانم دارم استفاده می‌کنم و به آنها می‌گویم آخرین چیزی که ما می‌توانیم تحمل کنیم این است که این کاملا غیرقابل قبول است. وظیفه ماست که از این اسرار حفاظت کنیم. وظیفه ماست که افرادی را که این اطلاعات را سرقت کرده‌اند، پیدا کرده و آنها را طبق قوانین تحت پیگرد قانونی قرار دهیم.»
این اظهارات پمپئو 9 ماه پس از آن مطرح می‌شود که ویکی‌لیکس دست به انتشار تعداد زیادی از اسناد و مدارک محرمانه سیا زد که در آنها به جزئیات توانایی‌های سازمان سیا در هک کردن پرداخته شده است. گمان می‌رود که سازمان سیا پیش از آنکه این اسناد به دست ویکی لیکس برسد، کنترل خود بر این اسناد را از دست داده بود.
پمپئو گفته: «گاهی اوقات اظهاراتی را از جانب ویکی‌لیکس و جولیان آسانژ، بنیانگذار این سایت افشاگر می‌شنوم که فکر می‌کنند افرادی که برای این سایت اطلاعات محرمانه را فراهم می‌کنند، در امنیت هستند. آسانژ نباید به این مسئله مطمئن باشد چراکه ما در تلاشیم راهی را برای حفاظت از اطلاعات محرمانه پیدا کنیم. این را به مردم آمریکا و افسرانمان بدهکاریم... ویکی لیکس یک تهدید امنیت ملی است درست همان طور که اقدامات چلسی منینگ، افشاگر ارتش آمریکا خطراتی را برای آمریکا به وجود آورد.» بازداشت 17 مقام اسرائیلی دیگر به اتهام فساد 

Image result for ‫بازداشت 17 مقام اسرائیلی دیگر به اتهام فساد‬‎


پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرده طی عملیاتی، 17 مقام ارشد دیگر این رژیم را به اتهام دریافت رشوه بازداشت کرده است.
به گفته پلیس رژیم صهیونیستی، فساد مالی این 17 مقام اسرائیلی در جریان عملیاتی که برای افشای ارتباط میان گروه‌های جنایتکار و مقامات محلی و دولتی صورت گرفته بود، فاش شده است. به گزارش صدا و سیما به نقل از اسپوتنیک، روزنامه صهیونیستی جروزالم پست هم در این باره نوشته «بازداشت این افراد پس از تظاهرات گسترده روز شنبه ضد فساد در شهر تل‌آویو صورت گرفته است. در این تظاهرات هزاران نفر در تل‌آویو علیه فساد و نیز نخست‌وزیر این رژیم و دولت وی شرکت کرده بودند.»تظاهرکنندگان همچنین به پیش‌نویس طرحی در پارلمان این رژیم اعتراض کردند که در صورت تصویب شدن، پلیس را از انتشار جزئیات کیفرخواست مطرح شده علیه نخست‌وزیر منع خواهد کرد.سناتور ارشد کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا:
  زمان جنگ با کره‌شمالی نزدیک است
وابستگان نظامیان آمریکایی از سئول خارج شوند
سناتور ارشد جمهوری‌خواه کنگره آمریکا با اشاره به تحولات اخیر در شبه جزیره کره گفته، «به نظر می‌رسد به درگیری نظامی با کره شمالی نزدیک شده ایم.» وی سپس از پنتاگون خواست فرمان خروج وابستگان نظامی آمریکا از کره جنوبی را صادر کند!
«لیندسی گراهام» سناتور جمهورخواه کنگره آمریکا گفته از آنجایی که واشنگتن به درگیری نظامی با پیونگ‌یانگ نزدیک می‌شود، پنتاگون باید خروج خانواده‌های نظامیان آمریکایی مستقر در کره جنوبی را هر چه سریعتر آغاز کند. وی که به شبکه «سی بی‌اس» آمریکا گفت‌و‌گو می‌کرد همچنین اعلام کرده: «نابخردانه است که همسران و فرزندان نظامیان خود را به کره جنوبی بفرستیم آن هم در شرایط اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی. بنابراین، از پنتاگون می‌خواهم تا اعزام این افراد را متوقف کند و حتی تصور می‌کنم زمان آن فرا رسیده که خروج وابستگان نظامیان آمریکایی در کره جنوبی را نیز آغاز کنیم.»
آن طور که خبرگزاری فارس نوشته، گراهام در ادامه نسبت به توانایی‌های بالای موشکی کره شمالی هم ابراز نگرانی کرده و گفته: «کره شمالی موشکی دارد که نه تنها قابلیت رسیدن به آمریکا را دارد بلکه می‌تواند سلاح هسته‌ای نیز حمل کند، بنابر این زمان ما در حال اتمام است.»«گراهام» که عضو ارشد کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکاست، چند روز پیش نیز اعلام کرده بود؛ «اگر اوضاع تغییر نکند، آمریکا سرانجام با کره شمالی وارد جنگ خواهد شد اگرچه در صورت وقوع چنین امری تعداد زیادی از مردم کشته و زخمی می‌شوند.» این ادعا در شرایطی مطرح شده که آمریکا و کره جنوبی روز گذشته بزرگترین رزمایش مشترک نظامی خود را با هدف اعلامی جنگ با کره شمالی آغاز کرده‌اند. رزمایشی که به قول وزیر خارجه روسیه، می‌تواند به عنوان عامل تحریک‌آمیز قلمداد شده و پیونگ یانگ را به واکنش وادارد. پیونگ یانگ، دولت ترامپ را به افزایش تنش متهم کرده و هشدار داده که این رزمایش نظامی تنها باعث بدتر شدن آتش تنش در شبه جزیره کره می‌شود. دولت پیونگ یانگ همچنین ترامپ را «مجنون» خوانده و گفته که این مانور نظامی، شبه جزیره کره را در آستانه جنگ اتمی قرار می‌دهد.


]]>